Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Byli dinosauři inteligentní?

Byli dinosauři inteligentní?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 04.1.2007 23:01:49
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
můžeme si být jistí že dinosauři byli jen tupá zvířata? Velikost mozku neovliˇ'nuje inteligenci. Za 68 milionu let po nich mohly stopy civilizace zcela zmizet! A cxo objev prastarých nanotrubiček a slavné lidské stopy vyrAžené ve stopě dinosaura?
Středověcí draci? Dinosauři probuzení ze svých stázových komor...
a nemuseli odejít antikové kvůli nim?
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 04.1.2007 23:24:40
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ono nejde jen o inteligenci- i kdyby byli inteligentní nejspíš by neměli jak něčeho dosáhnout. Třeba kdyby běli moje akvarijní rybyčky IQ 280 tak by jim to nebylo nic platný, prostě by nadosmrti měli svejch 200 litrů a jednou deně krmení od někoho s polovičnim IQ.
Obrázek

Příspěvek 05.1.2007 00:02:16
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Obrázek
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 05.1.2007 09:44:18
Nemoo Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 249
Bydliště: North pole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dinosaury boli samozrejme v dobe svojho kraľovania dosť inteligentný. Stačí si pozrieť čas, koľko sa udržali na povrchu. Na nich zatial nemáme. 8)
A či ich vyhynutie sposobila klimatická katastrofa, alebo vzájomná vojna??? To môžeme hádať.
Ved nie sme schopný určiť ani svoje dejiny, staré len pár tisíc rokov.... nieto dejiny dinosaurov. :lol:
Trebars sme ich vydarený biologický výzkum....Antikov stvorili dinosauri :shock:
Obrázek

Příspěvek 05.1.2007 12:25:04
Vendik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle museli být inteligentní, už jen pro to, že přežili tolik let. Vždyť i dnešní zvířata jsou inteligentní tak pro č byy neměli být inteligentní dinosauři??

Příspěvek 05.1.2007 13:59:02
Nemoo Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 249
Bydliště: North pole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:) Jasné že neboli absolútne dementný. :)
Ale mal som na mysli inteligenciu ako takú, ktorú chápeme my. Teda schopnosť a zručnosť medzi sebou komunikovať, a odovzdávať si správy a podobne.
Je celkom možné, že to dokoázali na pobnej úrovni ako ukazuje kreslený vtip...
Obrázek

Příspěvek 05.1.2007 14:16:44
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force píše:
Třeba kdyby běli moje akvarijní rybyčky IQ 280 tak by jim to nebylo nic platný, prostě by nadosmrti měli svejch 200 litrů a jednou deně krmení od někoho s polovičnim IQ.

Lépe bych to neřekl :) :wink:

Inač jo, dindíci byli tak inteligentní, že krom pudů co je hnali se beztak dokázali rozhodnout jestli budou jíst tenhle zelený lísteček, anebo tamten úplně stejný :D

Ale jinak by bylo zajímavé kdyby se tu oběvil takový Jurský Park a mi bychom si je mohli pohladit výměnou za ruku :wink:
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 05.1.2007 16:34:06
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak pokud bych chtěl posuzovat inteligenci druhu podle toho, jak dlouho dokázal přežít, byla by nejinteligentnější rasa žraloci a krokodýli (ty dinosaury eště pamatujou).
Obrázek

Příspěvek 05.1.2007 17:03:44
Calleb Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 226
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no mozna byli ale spis si myslim ze ne....oni delali vse pudove kdyz meli hlad najedli se kdyz meli zizen napili se....a kdyz zrovna nic tak se valeli
...Nothing ventured, nothing gained...

Příspěvek 05.1.2007 17:11:32
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
HEJ! Já se taky jen válim a občas něco k tomu. :D :D Ba ne, škola je děsnej žrout času... Ale já bych to s inteligencí dinosaurů nepřeháněl a to ani na jednu stranu. Oni byli schopný přežít x milionů let. Člověku stačilo kolik? Asi 2 tisíce let, aby planetu změnil k nepoznání. Tomu říkám výkon. Takže inteligence je sice hezká věc, ale asi se musí umět využít.
Obrázek

Příspěvek 05.1.2007 17:17:56
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2 tisíce let? A před Ježíšem nebylo nic? :lol:
Jinak dino taky měnily prostředí... snědly hodně moc lesů - což mělo za následek menší dobu ledovou
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 05.1.2007 18:47:03
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě by zajímalo jak ty vědci vědi jak ten Dinosour vypadal a jak se choval to mě příjde docela divný jinak kdyby byly pořádně inteligentní tak by se možná zachranily možná byly vyspělá rasa a někteří z nich odcestovaly do vesmíru :) a nebo jsem spadnul meteor a roztrhal všechno co vybudovaly.ALe papoušci a ptáci taky pamatujou dinosaury.
Obrázek

Příspěvek 05.1.2007 19:07:42
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
GLORIOUS píše:
Oni byli schopný přežít x milionů let. Člověku stačilo kolik? Asi 2 tisíce let, aby planetu změnil k nepoznání. Tomu říkám výkon. Takže inteligence je sice hezká věc, ale asi se musí umět využít.


Tj,ale my tu milióny let ani nepřežijem.To se nám spíš rozpadne planeta pod nohama :?
Takže jsem vlastně blbší než dinosauři.Ti tu aspoň uměli hospodařit a ne stavět továrny a kácet lesy.Takže byli dost inteligentní.Ani tu televizi nepotřebovali :!:

Příspěvek 05.1.2007 19:12:25
Anise23 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 91
Bydliště: Chtelnica
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No ja si myslím že podla kostry tela a zubov a este podla toho ako ich našli či osamote alebo v skupine atd.
Vedoucí výslechu: Viděl jsem jak jste tu zbraň použil- působivé, jak se jmenuje?
Jack O'neill: To vám bohužel nemůžu říct.
Vedoucí výslechu: Vojenské tajemství ?
Jack O'neill: Ne, prostě se to špatně vyslovuje.

Příspěvek 05.1.2007 19:56:16
Drc Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 58
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
HAck píše:
GLORIOUS píše:
Oni byli schopný přežít x milionů let. Člověku stačilo kolik? Asi 2 tisíce let, aby planetu změnil k nepoznání. Tomu říkám výkon. Takže inteligence je sice hezká věc, ale asi se musí umět využít.


Tj,ale my tu milióny let ani nepřežijem.To se nám spíš rozpadne planeta pod nohama :?
Takže jsem vlastně blbší než dinosauři.Ti tu aspoň uměli hospodařit a ne stavět továrny a kácet lesy.Takže byli dost inteligentní.Ani tu televizi nepotřebovali :!:

=> výše IQ je nepřímo úměrná době existence druhu

EDIT: a nezapomente, ze sinice a podobne svinstvo pamatujou vsechny... a co teprve prokaryota!!!

Příspěvek 05.1.2007 20:04:09
GLORIOUS Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 395
Bydliště: MĚSTO Planá nad Lužnicí
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
noximo píše:
2 tisíce let? A před Ježíšem nebylo nic? :lol:
Jinak dino taky měnily prostředí... snědly hodně moc lesů - což mělo za následek menší dobu ledovou

Neřikám, že planetu neničili, ale oni přežili. A jak psal HAck: nám se planeta dřív rozpadne. My budeme ti, co planetu zdevastovali. S trochou štěstí se zachráníme. Při menší dávce štěstí se zachrání jen ty prachatý. A nebo jen ty, co si hrajou na vládce.
2HAck: přesně tak sem to myslel: dino přežili, my asi sotva přežijeme.
Obrázek

Příspěvek 06.1.2007 20:01:11
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Phebeus píše:
Mě by zajímalo jak ty vědci vědi jak ten Dinosour vypadal a jak se choval to mě příjde docela divný...

Takže vezmeme kostru... z ní vyčteme váhu, výšku, věk, zdravotní stav, atd...
Vezmeme sociální chování a biologii současných živočichů, aplikujeme spolu s údaji vyčtenými z kostry na našeho dinosaura započteme určitou proměnnou a fíha vznikne nám dinosaur jak vyšitý o kterém víme jak se zhruba choval, jak vypadal a pod... :)
(zhruba)
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 06.1.2007 20:32:26
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:offtopic: To vím taky ,ale oni se chovaj jako kdyby veděly uplně všechno ,ale mě to příjde divný :lol: Jak mohli vědět co všechno jedli a tak ruzně, to je docela zajímavý jak mohli vědět jak kdo loví kde spí a co má rád. :)
Obrázek

Příspěvek 06.1.2007 20:50:17
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Phebeus píše:
Mě by zajímalo jak ty vědci vědi jak ten Dinosour vypadal a jak se choval to mě příjde docela divný jinak kdyby byly pořádně inteligentní tak by se možná zachranily možná byly vyspělá rasa a někteří z nich odcestovaly do vesmíru :) a nebo jsem spadnul meteor a roztrhal všechno co vybudovaly.ALe papoušci a ptáci taky pamatujou dinosaury.


Tak jestli jste sledovali Star trek Voyger, tak tam bylo názorně ukázáno, co se stalo s dinosaurama a jak byli inteligentní, utekli do vesmírů a mají dokonce lepší technologie než my :D
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 06.1.2007 21:00:30
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To už jsem zapomněl, že tohle ve Voyagerü bylo, ale je to tak :D

Podle některých názorů dinosauři nevyhynuli (teda aspoň ne úplně), protože ti menší přežili a dneska jsou to ptáci.

Příspěvek 06.1.2007 21:04:37
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
stalker píše:
To už jsem zapomněl, že tohle ve Voyagerü bylo, ale je to tak :D

Podle některých názorů dinosauři nevyhynuli (teda aspoň ne úplně), protože ti menší přežili a dneska jsou to ptáci.


oni to prokázali- aktivovali jeden z genů kuřete, když se vyvíjelo ve vajíčku a těsně před vylíhnutím už ta mrcha měla zuby...

Příspěvek 06.1.2007 21:17:12
Chaotic Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 145
Bydliště: Praha, Brno, Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jn hadrosauři se vyvinuli v nějaké mameluky... či dokonce v Hyrogeny?
Už nevím :)
Obrázek
Vše je o úhlu pohledu...

Příspěvek 06.1.2007 21:25:55
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A nechali to teda vylíhnout? :lol:
Když by se to povedlo, tak už by to trochu zavánělo Jurským parkem.

Příspěvek 06.1.2007 21:34:10
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ne, nenechali :)

Příspěvek 07.1.2007 19:45:59
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no tak nevím... dinosauři a vůbec ne 1 druh nežil najednou desítky milionů let! Pořád se vyvíjeli a pokud to počítáte takhle, tak se lide a jejich vývoj pralidé, tady žijí taky miliony let.
A potomky dinosaurů jsou prý fakt ptáci. A bylo to i v Red Dwarft :-)
ale minulý rok vědci zjistili, že i dinosauři měli peří!
Nicméně to že nezemřeli ve skupinách to by bylo zajímavé, nicméně tím jak probíhá naše vláda (alespoň lidé si myslí, že Zemi vládnou oni) a dopadne katastrofami nevím jestli budou ti po nás určovat jestli tÿ dvou-nohé vzpřímené opice inteligentní, protože byly jejich kostry u sebe.
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Obecné