Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Pokles kvality SG-1 a SGA.

Pokles kvality SG-1 a SGA.

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Zhoršila se kvalita SG-1 a SGA?

ANO
3
100%
NE
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 3

Příspěvek 10.3.2007 20:06:28
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Všimli jste si toho taky? Jakoby Stagate ztratilo takový ten šmrnc u SG-1 to je pochopitelné když prve tvůrci počítaly i s 11 řadou ale díky SCIFI chanelu se museli díly přepsat.
Ale u SGA nevím čim to je jestli už jsou tvůrci otráveni Stargate? Dát Replikatory do SGA byl dobrý nápad na odvedení děje od Wraitů ale čeho je moc toho je příliš nemyslíte? Wraitové dávali SGA takový až hororový nádech myslím si že mají dostatečný potenciál aby o nich byly klidně skoro všechny díly SGA v Sg-1 bylo taky 8 řad jenom o jednom hlavním nepřiteli a jaké dobré to byli řady.
Naposledy upravil LAZYjohn dne 26.9.2007 20:22:35, celkově upraveno 1
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 10.3.2007 20:11:38
Walker Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 50
Bydliště: Třebíč
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Samozřejmě že poklesla. V prvních zhruba třech až čtyřech řadách to bylo víc inspirováno mytologií, děj byl takový, jak bych to řekl... možná mystičtější, tajemnější, mělo to šmrnc, jak říkáš. Postupně to vskutku klesá (ale na druhou stranu, co byste chtěli od seriálu s deseti řadami?), děj začíná být víc předvídatelný, někdy i uvolněnější.
Užívej si života - žiješ jenom jednou...

Příspěvek 10.3.2007 20:28:29
WiX Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 596
Bydliště: okres Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Špatná sekce :arrow: přesunuto
Existence jevů UFO nám nic neříká o mimozenské inteligenci, ale vypovídá o tom, jak vzácná je inteligence zde na Zemi.

sir Arthur C. Clarke

Příspěvek 10.3.2007 20:30:56
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
docela mi vadí ten nový styl kamery v SGA je to takový až moc rozklepaný

Příspěvek 10.3.2007 20:32:04
Roadse Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 412
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to je teď už normální.. vždycky když je nějakej detajl postavy, vypadá to jak kdyby měl kameraman kameru na ramenu.
Carterová :"Pane??"
O'neill: "To je moje zbraň, přísahám."

Obrázek

Příspěvek 10.3.2007 20:34:21
Urgo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 26
Bydliště: P4X-884
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Souhlasim s většinou...10.řada SG byla jen o 5 dílech s bojem proti Ori a zbytek vyplňovací díly, z toho aspoň 5 bylo podle mě kvalitních
I hate Togar

me me me me me me me me me me me me me

Příspěvek 10.3.2007 20:39:12
zdenous Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 134
Bydliště: Kraj Vysočina
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hmm, pravda, pravda... Kvalita prvních řad byla nejlepší, pak se to začalo kazit v důsledku docházení nápadů. A dát replikátory do SGA byl ten nejblbější nápad v trůchlivé historii blbých nápadů. :D

btw: tenhle topic tu už jednou dááávno byl (já to musím vědět, poněvadž jsem jeho autorem)
To je divný, kolik času stráví člověk nad přemejšlením o takovejch blbostech jako je vymejšlení podpisu.
Farscape je nejlepší. (Upřímnost nade vše.)

Příspěvek 10.3.2007 20:45:10
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dát Replikátory do SGA se mě zdálo zpočátku jako dobrý nápad myslel jsem že to bude takové krátkodobé odlehčení od Wraitů ale bohužel jsem se mýlil. :(
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 10.3.2007 21:30:44
kronos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 349
Bydliště: Ostrava, Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě to připadá stejně dobré, možná jen o trochu horší.

K té hlasocací otázce:

Zhoršila se kvalita SG-1 a SGA?


NE

JE TO PŘÁD STEJNĚ DOBRÉ JAKO NA ZAČÁTKU

Nepřipadá mi,že by mezi těmito odpovědmi byl rozdíl.

Příspěvek 10.3.2007 21:46:06
Eset Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 156
Bydliště: Bakov nad Jizerou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak SG-1 šla rozhodně dolů, i když musím říct, že i desátá sezóna měla díly, které byly fantastické. Ale dějová linka s Ori se jim moc nepovedla a ani ty vyplňovací díly nebyli takové jako na začátku.
Ale nemůžu souhlasit s Atlantis, protože ta se mi líbí čím dál tím víc a ne že by mi nevadil až tak velký odklon od linie s Wraithy,ale Replikátoři/Asuřani se mi i celkem libí.

Příspěvek 10.3.2007 21:53:03
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já tam tedy rozdíl určitě vidím.

Hlasoval jsem pro ANO. Zbožňuji prvních sedm řad SG-1 (nejvíce první dvě), osmá se mi líbí méně. 1. řada SGA byla dokonalá. I v nich se dalo najít spoustu chyb (nevývoj postav, přílišný důraz na hlavní postavy, technobláboly, nelogičnosti), ale líbilo se mi to. Velmi. Poslední dvě řady SGA i SG-1 jsou plné recyklace starých námětů (Adria, Replikátoři, invaze), častého Voyager efektu (viz. Daniel jako Prior), což v kombinaci s velmi nízkým rozpočtem a amatérismem (SG-1 se nalodí na palubu nepřemožitelné lodě dobývající galaxii, lodě, kterou není schopná zastavit celá flotila Jaffů, a ta SG-1 se při cestě na můstek probije pěti hlídačema) prostě kazí atmosféru. Když to vypadalo, že Země je jednou z mnoha, nebo že jen ve spojení s Tok'ry, Asgardy, Jaffy atd. má šanci proti rozhádaným Goa'uldům, dalo se to brát. Dneska je to jen a pouze SG-1 na palubě Odyssey versus "nezastavitelná" síla Ori, kterou ale naši technicky zaostalí (což emzáci opakují už 10 let) a početně oslabení hrdinové vždy bez škrábnutí přemůžou. Totéž v bledě modrém platí pro Atlantis, jen s tím rozdílem, že tam navíc chybí i nějaký vyšší cíl. Atlantiský tým jen tak 40 minut řeší nějaký útok, pak dojde filmový čas, všechno se nějak vyřeší a další týden nanovo.
Samozřejmě teď docela přeháním, řada episod byla dobrá a některé i velmi skvělé, ale to nic nemění na tom, že SG zdaleka nevyužívá svůj potenciál a jsou tu daleko lepší seriály. :cry:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 10.3.2007 22:07:03
Thar Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 8
Bydliště: Tauri
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ještě jsem nedokoukala devátou řadu SG1, ale prijde mi ze od odchodu O'neila to za moc nestoji.. Uz i par dilu predtim to bylo jen takovy vareni z vody. Doufam ze se to zlepsi nebo budu muset porad koukat na starsi dily... :lol:
If you want to tell people truth, make them laught, otherwise they'll kill you.
***
Everybody lies, but it doesn't matter since nobody listens.
***http://thar.kvalitne.cz

Příspěvek 10.3.2007 22:08:06
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nebo si najdeme jiný seriál ;)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 10.3.2007 22:23:47
Zumik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: Trutnov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor:
ono nám možná i nic jinýho nezbyde, SG-1 končí a s SGA to bude ještě zajimavý

Příspěvek 10.3.2007 22:26:01
Asgard007 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 121
Bydliště: agardská válečná loď
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě se úroveň celkově snížila. Odchod RDA mj. seriálu taky ublížil. Co se týče poslední řady SG-1, tak pokud by díly by na kvalitě podobné 10x19, tak by určitě seriál nekončil pro nedostatek peněz jako důsledek nízké sledovanosti.
Thor : „...senátor Kinsey. O’Neill navrhoval, abych vás za vaše činy poslal na nějakou vzdálenou planetu. Ale jsem si jistý, že to myslel jen jako žert.“
Kinsey: „To určitě, veliteli...“
Thor: „‘Nejvyšší’ veliteli!

Příspěvek 10.3.2007 22:27:34
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No řek bych že SG-1 se dost vyšvihla na to že ze začátku bojovali proti napomádovanejm vidlákům v blejskavim brnění, který ved cápek v uplně stejnym, jenže zlatym brnění - jak by řek O'Neill: Takový chodící klišé (bral sem to víc jako komedii než jako sci-fi) a gradovalo to úžasnejma bitvama proti replikátorům a Anubidovi (když řek rozmlácenýmu assgardovi "zjistíš že se hodně změnilo od mého návratu skákal sem do stropu :) ). A co teprv Baal podnikatel, kterej má jako vždy po ruce ňákou levotu :lol:
Ovšem je vidět že nic netrvá věčně a obecně to jde hodně z kopce :( Jak řek Raynor: Recyklace :roll:

V SGA byla výborná první série gradující "obležením" a nádhernou bitvou, bohužel jak se zdá wraithové si asi hrajou místo dravců na kytky a někam se zasadili :roll:
Ještě tam bejvaj dobrý díly, ale celkově už to taky neni ono.
Obrázek

Příspěvek 10.3.2007 22:31:29
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rád bych řekl, že s těmi všemi změnami vkládám do 4. řady SGA naději, ale podle mě nejrozumnější řešení by bylo vyházet všechny snad až na Kindlera, Coopera a Wrighta a dát tam nové lidi, kteří to budou brát vážněji a budou více rozhodovat. Ta totální nechuť experimentovat a posunovat děj kohokoliv je prostě pro mě udivující. I když mají episodně dobré nápady, tak se to prostě neprojeví na celkovém ději. Nevím proč nepoužívají nápady, které se nabízejí, možná nechtějí kopírovat z jiných seriálů, ale tím, že budou kopírovat sami sebe to podle mě nevyřeší. Alespoň mě to tak příjde.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 11.3.2007 10:39:55
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doufám že mi můj názor na SG-1 spraví poslední díl nějaká pořádná bitva jako na konci 8 řady nebo v díle 9x20.



Kdyby třeba v posledním díle povolaly všechny lodě třídy 304 a bojovaly by společně s Asgardy to by bylo žužo. :D Ale to se určitě nestane. :( :cry:
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 11.3.2007 11:36:00
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Můj názor ja takový, podle mě měli zkončit 8. řadou a pokračovat Atlantisem. Občas nějaký díl z 9 či 10 řady je dobrý,ale celkouvě jde poznat že už nemají co vymýšlet.

Taky se mi nelíbí, tak udělali z Merlina Antika, nevím nevím.
Ale jelikož jsem věrný fanoušek sci-fi, tak to dokoukám všechno do konce :D


K Atlatntis nemám žádné výhrady.
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 11.3.2007 13:20:15
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2Colonel LAZYjohn: Jestli by ta "bitva" zas byla ve stylu levá část obrazovky nehybný klaďasi, pravá část obrazovky nehybný záporáci, tak už radši ať žádná neni. A nedělam si iluze že by je osvítila aspoň trocha logiky a vnesli do těch bitev ňákou taktiku.

Btw nejvíc se mi líbilo když Tauri problémy řešila "po staru" empicí a granátama - bez lodí.
Obrázek

Příspěvek 11.3.2007 13:35:04
Lordkolol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 268
Bydliště: Prague
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hezky sem si to tady pročetl a bohužel s váma tak nějak vícemeně souhlasím kvalita jde dolů a mi s tím už moc nic nenaděláme, řekneme si že v úterý je poslední díl Stargate SG-1 jako seriálu a promiňte mi ten výraz ale o mrtvých jen dobře :-) SGA to je prostě "děs" dokud byli wraithi hlavníma emzákama všechno bylo OK, pěkný díly, napětí akce, ale jakmile vstoupili do děje replipitomci v čele s obtloustlým replidebilem tak to šlo do háje, vůbec se mi nelíbí že udělali vlastně antiky akorát ve verzi nezničitelných, je to jako by vytvořili další orie akorát tentokrát bez toho aby byli povznesení nýbrž jenom téměř nezničitelný... stojí to za ... 4. Řada buď seriál vytáhne z bažiny a nebo ho naopak ještě více potopí, snad se dočkáme té lepší varianty...

Příspěvek 11.3.2007 13:39:56
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vklákám naději na další řady SGA do 4 řady pokud bude 4 stejná jako 3 tak je osud SGA spečetěn. :(
Naposledy upravil LAZYjohn dne 11.3.2007 15:21:41, celkově upraveno 1
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 11.3.2007 14:36:12
Dr. Malas Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 217
Bydliště: U PC
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jak bych to jenom řekl. SGA je pořád dobrá, akorát ty Asuřané/Replikátoři mi tam moc nesedí, celkem mi vadili i v SG-1, ale to se dá odpustit, co se týče SG-1 tak se od 8. série začala zhoršovat kvalita. 9. série, kromě posledního díl byla nemastná, neslaná. V 10. sérii se to začalo zlepšovat hlavně díly 10x03 a 10x06 a pak se opět začali vracet do starých kolejí od 10x11, teda kromě epizody 10x18. Takže SG-1 si pohoršila, ale SGA je skoro pořád stejná. A podle informací o 4. sérii bude SGA lepší a lepší, kromě Carterový, ale to tu nehodlám rozebírat. Takže nezbývá nic jiného než si počkat, jak to dopadne. :)
Obrázek

Příspěvek 22.3.2007 17:06:05
Camel Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 383
Bydliště: Pilsen
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě tam dost teď už chybí vesmírný souboje,ať už boj proti Wrightům nebo Oriáům...na ty sem se celkem vždycky těšil,ale v poslední době nic,když už tak jen nějaký "náznak"...nic jako když napadli wrightové Atlantis,to se alespoň něco bylo,nevim,prostě mi přijde že to k tomu patří ale oni to tam moc nedávaj...
Obrázek
I'm never same like others!

Příspěvek 22.3.2007 17:39:21
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nedá se soudit obojí, protože seriály jsou to naprosto odlišné. Takže hlasovat nebudu, protože zatímco SG1 mě už od sedmé série výš opravdu nebere, tak 3. série Atlantis se (IMO) zlepšila. Velkou chybou bylo, že ji spojili ve druhé sérii znovu se Zemí, když to v první bylo tak skvělé, jak byli nezávislí jak na SG1, tak celkově na Zemi.
Myslím si, ne, vím to, že fanoušci všeobecně jsou hodně nevděční. Ve druhé sérii prskali, že chtějí víc "character moments", víc týmových epizod, nějaké rozvíjení postav. A když na to konečně došlo, tak zase prskají, že chtějí víc bitev, víc střílení atd. A když pak přijde někdo, že "vztah Vala a Sam v SG1 je skvělý", když tam celý rok žádný vztah nebyl a najednou jdou v předposlední epizodě nakupovat, to se těžko dá nazývat vývojem. Jistě, je to sci-fi a to by mělo být i o nějakých těch bitvách, ale třeba Firefly nebo Farscape, BSG, prostě jakýkoliv jiný seriál ukazuje, že jde obojí.
Všichni víme, že autoři tohle psát neumějí, když 10. let udržují postavy v SG1 téměř bez vývoje a skvělé herce jako Ben Browder a Claudia Black zazdí mizerným psaním. 10.série SG1 byla pro mě osobně hodně slabá. Začalo to rozčarováním z Pegasus Projectu, na který jsem se těšila, protože jsem si říkala, že oba týmy budou rovnocennými partnery. Nestalo se tak, a naše milé postavy z SGA byly strašně mizerně napsané a úplně mimo. Navíc si do SGA občas "odskočí" někdo z autorů, primárně píšících pro SG1 a pak tam vznikly paskvily typu Irresponsible, kdy si z SGA dělají prostě komedii a je vidět, že to berou jako vedlejšák. Což je podle mě velká chyba, protože po skončení SG1 bude právě SGA jejich hlavním koněm, filmy nefilmy.
Prostě, SG1 měla původně skončit 7. sérií, tak to plánovali a R.C.Cooper to sám říkal. Měli pokračovat Atlantis, dát jí šanci tři roky běžet samostatně a pak začít nový spin-off, třeba s Ori, aby jim tahle zápletka nevydržela jen dva roky.
Takže zatímco 3.série Atlantis tak nějak po té 2.sérii, zase IMO, chytla druhý dech, SG1 se ztratila ve čtyřech skvělých epizodách za jednu sezónu. Nelíbilo se mi na tom spousta věcí, všechno se točí kolem SG1, všude je jen SG1, žádné další týmy neexistují, v Unending si pošlou celou posádku pryč, aby tam zase zůstala jen SG1, občas se mihne Walter, který tam očividně i spí, protože jiného technika nevidět. Jistě, je to o SG1, to ale neznamená, že naprosto zazdí vedlejší postavy, které jsou u SGA prostě lepší (Zelenka, Lorne, hodně epizodních, zajímavých postav). V SG1 zbyl jen nezranitelný Teal´C a naštěstí pár schopných herců v podobě Bena a Claudie, kteří ale nedostali šanci.
Co se týče 4.série SGA, vypadá to, že autoři konečně pochopili, že síla je hlavně v kontinuálním příběhu, takže doufám, že to nepokazí a že když už tam nutně musejí mít Carterovou, že to udělají přirozeně. Nechci, aby tam hned zapadla, všichni si jí oblíbili a bla bla. Měla by, pokud ji tedy udělají jednou z hlavních postav (jakože pozice v titulcích tomu nasvědčuje), dát konečně po 10 letech vývoj. Mohla by občas chybovat, dělat špatná (i dobrá) rozhodnutí, bojovat o důvěru atd.

Jistě, SGA má hodně slabých míst, Teylu, která je tam do počtu, navíc jí hrající herečka, která neumí hrát. Rychlé ukončení epizod, kdy se někde s něčím mordují a na konci přijdou rychle na řešení. Ale jsem schopná to přehlédnout, protože tyhle neduhy provázely a provázejí i SG1, jen si toho teď lidi víc všímají, protože na SGA se dívá i plno lidí, kteří nikdy SG1 neviděli a tak si těch bot víc všimnou (a ne, v tomhle případě nemluvím o českých fanoušcích :wink: )

Tak, jestli jste to dočetli až sem, gratuluju, a teď do mě. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Obecné

cron