Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Pokles kvality SG-1 a SGA.

Pokles kvality SG-1 a SGA.

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Zhoršila se kvalita SG-1 a SGA?

ANO
3
100%
NE
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 3

Příspěvek 24.3.2007 22:04:24
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No teeda! Četla jsem teď tady asi hodinu slovní bitvu mezi Klenotkou a Fazulinou a sama nevím kam se přiklonit.
Zažila jsem fáze naprostého odsouzení SG1 a vynášení SGA, abych pak zase pohrdala SGA (ano dokonce i Sheppardem) a oslavovala SG1. Ben Browder mi v SG1 připadal jako nechutný šašek- načež jsem uviděla Farscape a SG1 jsem dosledovala kvůli němu. ...A připadala mi úžasná!!
Ještě jsem neviděla 7. a 8. serii - jen pár dílů na RTLII a tak teď podřizuji svůj denní režim , abych to stihla v 15:10 k TV. Sedím u toho jak opařená. RDA má tak skvělé hlášky a dokonce i Daniel mi tam připadá inteligentní.
A SGA? Sheppard a Rodney jsou sehraná dvojka - moje jedničky (tedy samozřejmě Sheppard vede). Ronon mi typově vyhovuje, Elizabeth je mi líto - mě se líbila, Carsona jsem obrečela, Teyla se mi zpočátku moc líbila. Říkala jsem si , kde sehnali tak hezkou herečku s úžasnou postavou, tak milou... Dneska se celá rodina smějeme Teyliným přemoudřelým výrazům :)
Ale hlavně - doufám , že mi SGA ještě dlouho vydrží!! Dobrá nebo špatná, hlavně aby žila!!! No raději dobrá samozřejmě :D :D
After hard working I like hard playing

Příspěvek 04.9.2010 20:04:46
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Když jsem zkouknul všechny díly SG1 a několik sérií SGA tak jsem ještě neobjevil tohle forum

... tím jsem si vychutnával každou epizodu nehledě na to, jaká blbost tam byla (i když sem tam mi něco utkvělo v paměti), ale to nic nemění na tom, že SG patří mezi moje srdcovky

Ještě pamatuju, jak začali dávat poprvé na Nově SG1 tak o tomhle seriálu nikdo nevěděl, ale po čase se z SG stal pojem :D

Já jsem člověk co se nechá seriálem provázet, občas si něco domyslím a menší chyby neřeším - je to jen seriál

Takže nějaký pokles kvality jsem nezaznamenal ^^

Příspěvek 04.9.2010 20:37:05
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ignorance is bless.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 05.9.2010 09:10:23
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No pokles kvality je dost velký teda pokud se do něj zahrnuje inteligence nepřátel a postupné "poangličťování" řeči nejdřív měli všichni svůj jazyk a bylo to dobrý potom už sem tam slovo anglicky a teď umí všichni jen kree a tak je to všude a potom ten strašnej úpadek strategie při přestřelkách a potom dokonce přestali přebíjet zbraně. :rflmao:
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 05.9.2010 11:51:42
canary Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 291
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V podstate sa kvalita ani tak nezhoršila. Ale dej a výplň epizód sa časom buď začali opakovať alebo boli už také prepchaté. Veď skoro v každej epizóde 3. 4. a 5. série SGA keď riešia niečo riskantné tak sa im to najprv darí potom tam dačo vybuchne a nejde to opraviť tak nájdu náhradné riešenie, ale pritom ich niekto chytí a nakoniec sa buď dostanú sami von alebo ich zachránia. A to ide stále dokolo a dokola

Příspěvek 05.9.2010 14:44:34
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
david.p41: Samozřejmě, vidím to i já, ale ignoruji to, proč bych to měl řešit i přes to, že je to pouhý seriál (nic skutečného - všichni vědí ale chovají se jinak)

Ray: Jakýkoliv seriál je prostě výmysl určený k zabavení a vydělávání na lidech (mimo vyjímky), nic víc v tom není, já prostě ignoruju určité chyby, protože řešit to je úplná blbost (i když řešení chyb je taky určitá schopnost zabavit se)

jinak s tvým výrokem naprosto souhlasím, málo lidí se přes tohle dokáže přenést

Příspěvek 05.9.2010 20:48:45
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ivimila: Co je tohle za argument? Zabavit tě přece může i teleshopping. Když už věnuju svůj čas nějakému seriálu (filmu, knížce...) tak chci, aby byl kvalitní. Nesleduju to přece jenom proto, abych něco sledovala :wink:
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 06.9.2010 06:30:07
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kde jsem napsal, že mě SG nebaví? Spíš naopak nemyslíš? Když už něco čteš, tak alespoň pozorně. Tak co teda píšeš za argument? Já tu jen píšu, že si to užívám a na chyby nehledím a když už tak se jim zasměju (tzn. nepříjdu na forum, nezaložím téma a neřeším to) Pokles kvality SG tu je, ale já se přes to dokážu přenést a dokoukat to do konce. (tohle tu píšu potřetí v jiném znění)

Příspěvek 06.9.2010 13:20:59
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
ivimila:
Tak jsem si to přečetl, hele asi jsem blbej, ale tvoje argumenty jsou prostě „boží“, nehledě na to že dle tebe Lirael neumí číst…. Pokud neumí číst ona, tak neumím číst ani já, ovšem ty nejsi vyjímka.
Přečti si její příspěvek a řekni mi kde je napsáno:
„když tě to nebaví, tak nekoukej“ popřípadě jiná fráze ve které by bylo něco o tom že tě to nebaví.
Lirael jen oznámila, že když něco sleduje, tak požaduje jistou kvalitu, ovšem ani ona nenapsala že jí to nebaví a já s ní víceméně souhlasím.
V SG světě se mění už i během dílu síla zbraní, lidí, technologie, velikosti lodí, …
Ano nic není dokonalý a zatím si, prozatím, stojím.
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 06.9.2010 13:36:27
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Takže v prvním případě si uvědom, co měl za smysl post Lirael a na co mi vlastně odpovídá :wink: ehhm...nic? Tak proč mě citovala? Ano, jen tak z hecu a díky tomu jsem udělal chybičku i já

Uvědom si další věc - a to je to, co mě na tomhle foru nejvíc vadí, já napíšu subjektivní myšlenku, objeví se tu tací, co tě tu začnou dokola rozebírat i když jejich "argumenty" jsou poněkud mimo, nehledě na to, že ať přidám smajlíků kolik chci (aby bylo vidět, že to myslím dobře) tak přes to, se do mě pustí :roll:

Já tu SG vyzvedávám výš, dokazuji jak mě baví i přes nesčetné chyby a pak se tu ukáží tací, co musejí do všeho kecat

Řekni mi upřímně, co je na tom špatnýho? :roll:

Příspěvek 06.9.2010 13:46:54
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
upřímně?
tvůj názor beru, člověk na něco kouká že ho to baví, ne aby hledal chyby, ale pořád...

Lirael se zeptala co je to za argument, tím myslela (nejspíš):

je to pouhý seriál
jakýkoliv seriál je prostě výmysl určený k zabavení a vydělávání na lidech

v obou případech máš pravdu, ale když vidím chybu, tak se nad ní povznesu (třeba) ale když v jedné sérii tyčovka udělá díru do zdi jak kráva a v jiný sérii ani padesát (nadsázka) přímých zásahů neskolí Ti'elcka (teď nevím jak se píše), tak už o tom třeba mluvím. prostě se o to člověk chce podělit, či znát názory ostatních.

shrnuto podtrženo:
SG (celkově) má jistý pokles kvality, kvůli těmto věcem, ale to neznamená že jí zavrhnu, když mě něco baví, tak se dají snést i jisté nedostatky,ale všeho s mírou ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 06.9.2010 14:10:50
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jinak k té Lirael: Stejně tak, jako tys mě obvinil, že já nečtu, tak nečte ona - já nepsal, že SG není kvalitní

Takže v podstatě se spolu naprosto shodneme :lol:

Příspěvek 06.9.2010 15:37:14
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ivimila píše:
Ray: Jakýkoliv seriál je prostě výmysl určený k zabavení a vydělávání na lidech (mimo vyjímky), nic víc v tom není, já prostě ignoruju určité chyby, protože řešit to je úplná blbost (i když řešení chyb je taky určitá schopnost zabavit se)

jinak s tvým výrokem naprosto souhlasím, málo lidí se přes tohle dokáže přenést

S tím bych si dovolil nesouhlasit, je to hodně producentský pohled na seriál (nebo jakýkoliv mediální či jiný produkt). Někdo, světe div se, se snaží filmem/seriálem něco vyjádřit, realizovat se, vydělat revolučním titulem víc než průměrným titulem atd. Je fajn, že chyby neřešíš a pousměješ se jim, ale některé z nás prostě hnípání do neschopnosti těch druhých (scénáristů, režisérů) baví a rádi přeposíláme dále jména dobrých a špatných seriálů, aby se lidi jako ty, třeba, u těch seriálu více bávili a méně smáli chybám.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 06.9.2010 15:50:28
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dragon: Díky, pochopil jsi přesně, co jsem se snažila říct :)
ivimila: Vím, že si nikde nepsal, že SG není nekvalitní. Co to má společné s tím co jsem napsala já? Reagovala jsem na tohle - to, co tu píšeš vlastně vyznívá tak, že je vlastně nemá cenu řešit kvalitu seriálu, protože je to jenom seriál (něco nereálného, atd.), takže je vlastně jedno, co se na obrazovce děje (ale třeba tě jen špatně chápu...). Kvalitu SG jsem neřešila vůbec (sice si myslím, že to s oběma sériemi šlo od deseti k pěti, ale to nechme stranou :wink: ) Že tu pak vkládáš lidem do pusy věci, co neřekli a vidíš v tom jen ty věci, které chceš vidět, je druhá věc...

Nicméně, bylo bylo hloupé se do téhle debaty zapojovat, vždyť by stačilo říct, že souhlasím s tím, co tu psal o kousek výš Ray :lol:
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 06.9.2010 17:05:26
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No on problém bude v tom že to pro něj není jen pouhý seriál ,ale doslova kult nebo spíš nějakej bůžek (tím myslím tu horu DVD s vypálenýma dílama) ke kterýmu se skoro modlí :D
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 06.9.2010 19:54:03
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
...a rádi přeposíláme dále jména dobrých a špatných seriálů, aby se lidi jako ty, třeba, u těch seriálu více bávili a méně smáli chybám.


A já ti to neberu, ale to o čem píšeš se mi nezdá případ SG (tedy téhle diskuze) + jsem k tomu napsal "(mimo vyjímky)" což zahrnuje to co jsi napsal. Jinak s tebou souhlasím, je třeba poukázat na chyby, aby se již neopakovaly, ale jak jsem již napsal - já jsem prostě jiný člověk a tohle neřeším, protože mám třeba jiné problémy, které mě v tuhle chvíli zajímají více

Jinak chyby ve filmech taky rád hledám :smile:

Lirael: u tebe budu reagovat jen na dvě věci
Lirael píše:
Že tu pak vkládáš lidem do pusy věci, co neřekli a vidíš v tom jen ty věci, které chceš vidět, je druhá věc...


To, co jsi napsala je oboustrané, snad jsi si toho všimla :wink: (v obojím případě jsme se ale špatně pochopili :wink: )

Jinak kvalitu seriálu opravdu řešit nebudeme, o tom jsem tu psal alespoň 2x - to co jsi mi o tom napsala, mi "vyznívá" (použiju tvé slovo, aby jsme si "rozuměli"), že se snažíš zpochybnit mé tvrzení

A na tu druhou věc jsi si odpověděla sama, vážně tu už nehodlám citovat, protože mě to nebaví, lidi hledejte taky sami, ale nikde jsem nenapsal, že mě nezajímá kvalita seriálu, ale že se přes chyby prostě povznesu (jak trefné) :lol:

david.p41: Zajímalo by mě, kdy se do tebe pustí za takový paskvil co jsi napsal :lol:

Příspěvek 20.9.2010 22:50:06
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mě, jak už tady bylo řečeno, neměli tak odhalit Wraithy. Když jsem se na to poprvé díval, docela mě mrazilo v zádech, když tam chodili po chodbách v prvním dílu. Pak se Todd ukázal jako kámoš a od té doby, jsou jak plyšáci do postele. Prostě by to chtělo, si udržet nádech tajemna a zabrousit více do děsivějších scén a SGA by nemělo chybu.
Ikdyž je to tím, že nyní se na to dívám s dabingem, a to hučení wraithů je chvílemi k smíchu. Asi si seženu Aj, tam zvukové efekty stály alespoň za to.

Vesmírné bitky, podle mě ujdou, ale je tam mnoho stejných záběrů, nebo opakujících se situací, což trochu omrzí.


Jinak velkou naději alespoň pro mě je SGU. Mnoho tajemna, neopakující se scény a pořád je tam čím překvapit. Ale bojím se, aby se později nedostali na stejnou vlnu jako SGA a SG-1.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 21.9.2010 19:42:20
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
JJ SGU je super zatím je super stejně jako SG1 ze začátku SGA mi připadá jako klon SG1 (teda potom ze začátku to ušlo ,ale pak se to začalo SG1 podobat) a konečně sou v SGU nějaké vztahy mezi postavami a jsou jiné než postavy z SGA jejiž charaktery byli kopií SG1. Já vkládám do SGU obrovské naděje a doufám že mě nezklame.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 21.11.2010 18:43:01
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
SGA se podle mě moc nezhoršilo, zato SG-1... prvních pět sérií bylo dost dobrých, potom scénaristi trochu zlenivěly, ale i tak se na šestou, sedmou, bohužel na zbytek scénaristi přímo sr**i osmou sérii koukat šlo a ty poslední dvě byly dost chabé, o filmech škoda mluvit
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 21.11.2010 22:39:37
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na druhú stranu season finale šiestej a siedmej série určite patria k najlepším dielom SG.

Příspěvek 24.11.2010 19:26:28
Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
JJ, na to sem zapoměl, ale stejnak, sérii to nevynahradí
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 12.12.2010 11:07:47

Příspěvky: 70
Bydliště: --Enterprise--
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
SG1 a zhoršení ?? to by někdo musel spadnout z maliny porostlé úlem :rflmao:
Rogers: Jste všichni padlí do 14.00.
O'Neill: Zimního nebo letního času?

Obrázek

Příspěvek 12.12.2010 11:32:40
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky že někdo spadl. Jmenoval se Mallozzi.

Oprava Mallozzi se dvěma z
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 18.1.2011 20:03:33
matmasta Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 25
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klenotka píše:
Teyla musí nosit počítač, potřebuje něco, co jí schová pupík :lol: Chudák Rachel, musí z těch triček mít za ty tři roky nemocné ledviny :D

Myslím, že vývoj postavy, ač je z hlavní části dán scénáristou, hodně záleží i na herci.

Rachel nedostává prostor vůbec, navíc je to prostě špatná herečka (příznivcům se omlouvám-je tu nějaký? :D ). Ale třeba u Torri by se občas dalo mluvit o nějakém posunu, třeba v Before I sleep nebo v epizodách, kdy se bije za svoje lidi. Třeba v Condemned se mi hrozně líbila. Ale pak jí blbě napíšou a v Michaelovi nebo třeba Progeny se chovala zase jako totální k*. To je typický příklad toho, jak by jí člověk někdy praštil a někdy zase měl rád. Ale musím přiznat, že zredukování její role na vedlejší mě tolik netrápí. Bude tam pořád, jenom ne tolik, myslím, že to nebude velký rozdíl, jen přijdeme o epizody typu Real World. I když uznávám, Before I sleep je moje oblíbená (=hlavně kvůli Shepp/McKay scéně na ošetřovně, kdy se dohadovali o "hořké chuti selhání" :lol: ).

A pokud jde o Shepparda, J.Mallozzi zrovna dneska říkal, že se o Sheppardově rodině ve 4.sérii možná něco dovíme. :wink:

V SG1 je to hlavně proto, že tam měli dost let na to, aby se sehráli, dokázali si najít svou polohu a hlavně, nepsali je každý rok jinak. Ale i tak, ženské postavy (hlavní, s vedlejšími překvapivě takový problém nemají-viz třeba Cadman, Frasier atd.) prostě psát neumí. Doufám, v kládám naděje do 4. série, že Carterovou trochu polidští, udělají z ní normálního člověka, navíc velitelku, která by musela na Atlantis trochu bojovat o důvěru (3 roky to tam zvládali v pohodě) nebo tak. Píšou nějakou linii pro Teylu...mno, je to od nich sice hezké, ale když jí dva roky zanedbávali, tak si nejsem jistá, jestli už není pozdě, navíc, kde není herecký talent, ani kuře nehrabe. Aspoň jednou bych chtěla vidět postavu normální ženy, ne tyčkami bojující amazonky nebo příliš nerozhodné doktorky. Prostě Carterová by mohla být přesně taková, ale ne moc dokonalá-s politickou korekností ať jdou do háje.
presne
Pokud jsi rád že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud máš rád lidi co jsou rádi že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 12.12.2011 20:22:03

Příspěvky: 70
Bydliště: --Enterprise--
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mno pro mě už začíná být nudné se dívat na SG1 už sem ji viděl celou asi tak 11× :heat:
Rogers: Jste všichni padlí do 14.00.
O'Neill: Zimního nebo letního času?

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné

cron