Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Parapsychologické jevy

Parapsychologické jevy

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 21.3.2007 19:53:40
martik__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 122
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
I v SG se vyskytují parapsychologické jevy (např. telekineze, kdy může nějaká osoba hýbat předměty pomocí myšlenek - viz třeba Adria :D ). Jaký je váš názor na tohle? Myslíte že je to možné? Nebo to někdo z vás dokonce umí? :-)
Já sám věřím tomu, že to možné je, stejně jako další věci (telekineze apod.)...

Příspěvek 21.3.2007 20:00:30
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No říká že je Telekinesi muže být mýlna s Poltrgaistem (ten duch)prý vzniká, když dospivájíci dívka je naštvaná a nazlobená tak tu energii vypotřebuje takhle ,ale smutný je že to ani nevim .
Obrázek

Příspěvek 21.3.2007 20:07:42
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To, že v USA existovaly vojenské projekty zabývající se parapsychologickými jevy je obecně známé - šlo o projekty na telepatické ovlivňování osob, "vygumování" osobností lidí a nahrazení novou, dálkové pozorování a pod. Málo se ale ví, jak se tyto projekty jmenovaly (možná ještě jmenují) - například Mandžuský kandidát, MKUltra a (pro toto fórum jistě zajímavé zjištění) Hvězdná brána.
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 21.3.2007 20:48:18
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Těmito schopnosti sice nedisponuji, ale věřím, že je to možné.

Příspěvek 21.3.2007 20:49:47
Stenly Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Mutěnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já čet, že rusové s výzkumem těhle věcí začaly už o 20 let než američané dříve, a dokonce vivinuly zbraně ESP a dodnes mají oproti američanům v těhle věcech náskok...
Mimochodem někde sem čet, že stejné výzkumy se na přelomu 50 a 60 let prováděly i u nás, ale jak to dopadlo, to bohužel nevím...
Naposledy upravil Stenly dne 21.3.2007 20:52:20, celkově upraveno 1
Všichni se jednou dostaneme do vyšších sfér bytí ...... nebo taky jinam !!

Příspěvek 21.3.2007 20:51:08
Calleb Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 226
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mno ohledně třeba čtení myšlenek to by musel na to byt nejaky pristroj co by proskenoval mozek a zjistil co si lidi mysli...
super sluch by taky sel...nejak urcite :D

a ohledne te telekineze ja verim ze kolem nas vsude je nejaka ta sila ktera drzi vsechno zive pohromade...a pokud nejaky clovek na tu existenci toho prijde a dokaze ji nejak ovladat tak myslim ze je to mozne

nekdy by se to hodilo....treba bych si donesl plechovku coca-coly nebo piva z ledničky aniž bych musel vztanout :lol:
...Nothing ventured, nothing gained...

Příspěvek 21.3.2007 21:02:11
Sa Nata A Na Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 252
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já věřím, že tyhle věci jsou možné. Sama asi těmito schopnostmi nedisponuji, jednou jsem se na velice nuné akci pokoušela nechat z nudy levitovat padesátník a nic :( . Je škoda, že se mi tyhle schopnosti zjevně vyhly obloukem. Ale znám člověka který takovéhle věci dokáže je to občas dost maras. :shock:

Mno a jestli to ještě dnes někdo zkoumá jako třeba Rusové nebo UsA tak doufám, že na nic nepříjdou, tajemství nejsou na škodu. :)
Lidé a národy se začnou chovat moudře teprve tehdy, když vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Příspěvek 21.3.2007 21:40:24
kucix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 664
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Anna píše:
...Ale znám člověka který takovéhle věci dokáže je to občas dost maras. :shock: ...


blizsi info nemas? co umi, jak to dela :D , fotky, videa, ....

Příspěvek 21.3.2007 21:46:20
martik__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 122
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Četl jsem, že se to prý dá naučit. Ale vyžaduje to velké soustředění.

Příspěvek 21.3.2007 21:49:02
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dosti zájímavé stránky jsou
http://www.lenger.estranky.cz/

Je tam i jak se tyhle schopnosti "naučit". No můžete to zkusit. Já zkoušel chronokinezi a nic...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 21.3.2007 22:38:24
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já na telekinezi, ani jiný parapsychologický věci, jakož ani na magii nevěřim. To podle mě patří do fantasy a do pohádek.
Ale pokud někdo můžete uspokojivě prokázat opak neváhejte :)
Obrázek

Příspěvek 21.3.2007 22:44:01
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Několik jevů je přímo zdokumentováno, včetně toho izraelce Jak-se-sakra-jmenuje, ale zase většina z toho, co se o tom najde na netu bude hodně blábolů. Podle mě víra v nějaké parapsychologické schopnosti hodně souvisí s tím, jaký má člověk přístup k duchovnu.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.3.2007 22:52:01
Rubi Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 307
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na telekinézu, či pyrokinézu verím.Niečo v tom zohráva asi aj to ludské elektromagnetické pole.Dobré videjka sú na youtube.

Příspěvek 21.3.2007 22:55:00
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj, na YouTube jsou kvalitní videa o kde čems, ale je to asi tak seriózní zdroj informací jako sousedovic Toníček ;)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.3.2007 23:16:42
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak třeba já v telekinezi a pod. (prostě nadpřirozeno) věřim, ale nevěřim v boha a náboženství.
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 21.3.2007 23:31:01
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je divné, protože tyhle věci se jaksi značně překrývají.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.3.2007 00:34:42
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Že by člověk měl "nadpřirozený" schopnosti, ale neuměl je používat mi přijde asi jako kdyby neuměl používat ruce :?

2Raynor: Jakýho izraelce máš na mysli ? Tohle odvětví moc nesleduju, tak nevim co se kde děje...

Jinak můj brácha (křesťanskej skorofanatik) by parapsychologii odsoudil jako pohanství :lol:
Obrázek

Příspěvek 22.3.2007 08:08:26
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja nerikam ze tomu verim ale co se cetl tak jsem pochopil jak by to melo fungovat:

Clovek vyuziva asi 8% procent sveho mozku Telekineze atd. je schovano v tech dvaadevadesati dalsich, proste se to musis naucit pouzivat.

blbej priklad:
Toto je spoiler!!!:
To je jako sex, schopnej nastroj uz mas asi od 15, ale musis se naucit s nim spravne zachazet :)


http://psipog.net/home.html


pro anglicitinare, mate tam dost materialu o Parapsychologii...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 22.3.2007 08:15:44
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2Raynor: Nevim jak přesně to říct. Musíš tam tu hranici cítit. Nevěřim v boha, zázraky (náboženský - to, žr Plzeň přehraje ve fotbale Spartu 3:0 je jinejj zázrak) ani spasení. Věřim ale v nadpřirozený síly - právě tady neni ten bůh. Nejde o žádný bohy, duchy a pod. Jde o takovýto nadpřirozeno co se blíží víc ke skutečnosti (říkám víc - to neznamená, že to skutečnost je) - telepatie, telekineze, prostě hlavně parapsychologie...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 22.3.2007 09:46:04
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já si myslím, že tyhle věci samozřejmě existují a schopnosti k nim máme všichni , jenomže v nás zatím dřímají většinou neprobuzené :lol: Prý si člověk musí vypěstovat nějaké vnitřní smysly - tak jako má ty vnější a pak toho bude schopen. Alespon tak to říkají moudré knihy:). Intuici máme asi všichni a to je takový předstupeň toho ostatního. ..ještě ji tak poslouchat :cry:
After hard working I like hard playing

Mno

Příspěvek 22.3.2007 11:57:28
cpt-nemo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 46
Bydliště: Mladá Boleslav
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
IMHO parapsychologicke jevy existuji a vcelku na ani ne tak verim, jako doufam v to ze moje vira v ne bude potvrzena. Osobne bych to bral jako posun lidstva na dalsi uroven ... Bylo by to super a hlavne by se delo neco mozna pozitivniho ... I kdyz zase na druhou stranu ... Nekteri magori ... a armadni zelene mozky ... Mozna je dobre ze telekineze, teleportace atd. nejsou ve vybave lidstva ....
Každej má kamarády, jenom ty máš nás ....

Příspěvek 22.3.2007 14:04:54
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Clovek vyuziva asi 8% procent sveho mozku

A napadlo tě, že prostě ten zbytek není potřeba? Nohy taky nepoužíváš naplno třeba sprintováním 24 hodin v kuse, kdyby ano, brzo by ti upadly. S mozkem je to stejné. Cílem těla není ho používát rok naplno ale vydržet nejdéle.

Jinak můj brácha (křesťanskej skorofanatik) by parapsychologii odsoudil jako pohanství Laughing

Viděl jsem kdysi moc pěknou adaptaci nějaké knížky, ve které se na Zemi ve středověku vrátit Ježíš a církev ho celý film soudila, jako že nemá právo se vracet. On měl přece taky parapsychárenské skilly :lol:

Nahlédl jsem do knížky a našel si jméno toho Izraelce je Uri Geller. Bylo to někdy v 70. letech. Ohýbal nadálku lžíce a takové věci, nějak to zkoumali ve Stanfordu a potvrdili mu to, nikdy nepřišli jak to dělal. Předpokládám, že to zkoušeli v laboratorních podmínkách a ne na jeho jevišti :-) Samozřejmě, že má řadu kritiků.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.3.2007 14:48:08
Sa Nata A Na Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 252
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
KuciX píše:
Anna píše:
...Ale znám člověka který takovéhle věci dokáže je to občas dost maras. :shock: ...


blizsi info nemas? co umi, jak to dela :D , fotky, videa, ....


Hmm jak bych to řekla telekinezi ten dotyčný sice neovládá ale dokáže poznat jaké máš zdravotní potíže aniž by s tebou kdy promluvil. Jsem si myslela, že je to jen odhad, a že má štěstí a trefí se ale pak mi došlo že by to byla až moc velká náhoda když se 15x trefíš je to trochu moc (teda spoň co jsem viděla já). Občas se stane, že ti i čte myšlenky ale to se fakt vyfotit nedá. Jinak zas nějak extrémní to není, ale i tak se to dost vymiká normálu.



A co se týče toho používání mozku na 8-10% . Tak mám dojem, že podle nejnovějších studií člověk používá mozek celý jen né najednou, jednotlivé části se střídají podle toho které jsou potřeba.
Lidé a národy se začnou chovat moudře teprve tehdy, když vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Příspěvek 22.3.2007 15:29:07
Chuck_69 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vy si nekdo myslite ze to existuje?Jestli to opravdu existuje (tato vlastnost,tak ja jsem povznesený antik)
Mistr Stiffler budoucí leader Luciánské Aliance :-)
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 22.3.2007 15:34:22
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:roll: A ty pravděpodobně jsi právě teď na cestě z Oxfordu a pod paží si neseš nejnovější vědeckou zprávu o neexistenci parapsychologických jevů, viď.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Obecné

cron