Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Parapsychologické jevy

Parapsychologické jevy

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 22.3.2007 16:04:41
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jó Uri Geller. Ten kdysi sloužil (pod vedením jistého Puharicha) jako médium. Měl komunikovat s bytostmi, jež si říkaly "devítka" (původ pojmenování se táhne až dop starého Egypta) - a měly ovládat síly vesmíru. Takových lidí ale bylo víc po celém světě, přesto se mezi nimi dají najít pojítka. "Devítka" byla ve své době dosti populární - prý se měla zjevit při příchodu roku 2000 (je jasné jak to dopadlo). Přesto zde byl jakýsi podtext záměrné manipulace. Už si to přesně nepamatuji - více v knize Spiknutí Hvězdná brána...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 22.3.2007 16:56:23
martik__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 122
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nemyslím si, že by to mělo něco společného s duchovnem, i když pro někoho možná ...

Sám v Boha nevěřím, ale tohle mi přijde celkem i možné.

Příspěvek 22.3.2007 18:01:49
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Clovek vyuziva asi 8% procent sveho mozku

A napadlo tě, že prostě ten zbytek není potřeba? Nohy taky nepoužíváš naplno třeba sprintováním 24 hodin v kuse, kdyby ano, brzo by ti upadly. S mozkem je to stejné. Cílem těla není ho používát rok naplno ale vydržet nejdéle.


O tomhle uz jsme se jednou bavili.....nohy samozrejme pouzivas cele jen z nich netahas vsechno co jde... (ty si snad chodil tak abys pozival jen 8% svalu na noze??)
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 22.3.2007 18:11:23
martik__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 122
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zkuste se zamyslet nad tím, proč asi využíváme jen 8 - 10% svého mozku?
K čemu by sloužil ten zbytek?

Příspěvek 22.3.2007 18:25:34
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ashrak_22 píše:
O tomhle uz jsme se jednou bavili.....nohy samozrejme pouzivas cele jen z nich netahas vsechno co jde... (ty si snad chodil tak abys pozival jen 8% svalu na noze??)

To je jedno, princip zůstává stejný.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.3.2007 18:31:03
Chuck_69 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asharak_22:jj 8% mozná,ale nez zjisti na co jsou dalsich 92%,tak tu nebude uz ani desáta generace po me.

A to jeste nestihl poradne vyresit jenom 4% mozku :lol: :lol:
Mistr Stiffler budoucí leader Luciánské Aliance :-)
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 22.3.2007 18:42:30
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak už tu někdo psal - využívá se to postupně. Např část mozku se používá k prostorový orientaci, jiná ke vzpomínání ...
Obrázek

Příspěvek 22.3.2007 20:26:45
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tohleto je zajímavý .Popravdě jsem zkoušel telekinezii a různý zvláštní schopnosti.Tohleto mě docela zajímá.Podle mě ,to člověk dokáže ,když se pekelně soustředi a bude třeba v ohrožení života nebo nějákej šok jako strach a tak různě.Třeba člověk co se nezdá a jde mu o život(půd sebezáchovy) tak má v sobě obrovskou sílu .
Obrázek

Příspěvek 22.3.2007 20:40:33
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor píše:
Ashrak_22 píše:
O tomhle uz jsme se jednou bavili.....nohy samozrejme pouzivas cele jen z nich netahas vsechno co jde... (ty si snad chodil tak abys pozival jen 8% svalu na noze??)

To je jedno, princip zůstává stejný.


Nezustava.

Kdyz pouzivas tech 8% svalu a pouzivas je na plno tak ti ta noha taky upadne, jako kdyz jich pouzivas 100% naplno, tak ti taky upadne a je jedno jestli jich pouzivas 8% nebo 100%
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 22.3.2007 23:00:38
Saphira Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 29
Bydliště: v současné době Tau'ri
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nebudu se hádat o procenta, každopádně je jisté, že jsou oblasi mozku, jejichž funkci ještě nikdo nezjistil. Nezáleží také jen na kvantitě využití, ale i na kvalitě, efektivitě, jak spolu hemisféry dokáží spolupracovat.

Para-jevy mě čas od času zajímaly, z vlastní zkušenosti vím, že lze najít vodu a geopatogenní zóny pomocí virgule, taky jsem potkala člověka, který hned věděl, jaké mám zdravotní problémy.

Jsou prostě věci mezi nebem a zemí...
Life is too short.

Příspěvek 22.3.2007 23:17:55
Dr. Modřenka Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 164
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podobná schopnost lze vysvětlit pomocí kvantové teorie. Někteří vědci už nad tím i uvažovali. Víme, že měřením (díváním se) něčeho způsobujeme kolaps vlnové funkce, tedy částice, které do té doby existují pouze jako vlnění se při jakémkoli zjištění myslící bytostí mění na skutečné částice s patřičnými vlastnostmi. Při této přeměně se však některé vlastnosti této částice musí vybrat, protože jako vlnění je neměla. Běžně je tento výběr proveden náhodně - podle určité pravděpodobnosti. Kdyby však existovala myslící bytost schopná kdykoli přerušit a znovu "rozběhnout" kolaps vlnové funkce pozorovaného tělesa (a tím i měnit výsledné vlastnosti), tak by zřejmě byla schopná i myslí pohnout s předmětem. Taková bytost však nejspíš zatím neexistuje, protože to by jsme nejspíš brzo poznali a navíc taková bytost by zřehmě vnímala vesmír jako bod, kde prostor i čas v podstatě neexistují...
Konichiwa!

Příspěvek 22.3.2007 23:24:49
Camel Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 383
Bydliště: Pilsen
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevím,na tohle moc nevěřím,telekineze mi přijde nemožné,prostě představa že bych mohl něčím hnout pohledem nebo prostě myšlenkou se mi nezdá...další věc,když už mám vzít že by to šlo,tak si myslim že by na to člověk musel využít strašně moc energie,a nevim k čemu by nám to bylo :-P ,nemyslim si že bych třeba "unesl" třeba láhev položenou na stole...
Obrázek
I'm never same like others!

Příspěvek 24.3.2007 22:34:08
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Saphira píše:
Nebudu se hádat o procenta, každopádně je jisté, že jsou oblasi mozku, jejichž funkci ještě nikdo nezjistil. Nezáleží také jen na kvantitě využití, ale i na kvalitě, efektivitě, jak spolu hemisféry dokáží spolupracovat.
[...]
Jsou prostě věci mezi nebem a zemí...


Hemisféry komunikovat musej hodně dobře, když přestanou má to poměrněnepříjemný následky v podobě rozdvojení osobnosti - a to absolutního, třeba levá ruka si oblíká jedno triko, zatimco pravá jiný...

A mezi nebem a zemí jsou (nejen) letadla :lol:
Naposledy upravil Air Force dne 24.3.2007 22:35:19, celkově upraveno 1
Obrázek

Příspěvek 24.3.2007 22:34:18
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor napsal:
citace:
Clovek vyuziva asi 8% procent sveho mozku

Napadlo mě , že takhle je to v lidském těle se vším. Jsme nadupaní "technologii" o které ani nevíme jak funguje a ani dokonce , že ji máme. Zatím ji prostě nevyužíváme - to bude asi až jiný prototyp člověka.
Naše buňky obsahují DNA - určitá část je využita pro přenos genů, ale k čemu je ten zbytek? To se ještě neví. Každá buňka nese kompletní genetickou informaci - takže může být čímkoliv (jaterní, srdeční , mozkovou...) specializuje se sice , ale nese v sobě vše. Jsme mnohokrát (60 trillionů buněk) opakující se jedno - jen difernciované v různé účely. Je to takový geniální princip jednoduchosti.
A spoustu toho nevyužíváme :cry: Myslím, že jsme schopni dělat zázraky :roll: , které jsou , ale docela přirozené - jen se bojíme na ně dosáhnout :wink:
After hard working I like hard playing

Příspěvek 24.3.2007 23:00:51
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, telepatii potvrdili v 80. letech Francouzi, ale Ruisové vojensky už v 50.-60. letech.

No mozek využívá NAJEDNOU 8%, ale VŠECHNY části se postupně střídají. To ale vyvolává otázku, můžeme výkon zvýšit, aniž by došlo k selhání vyčerpáním, nebo něčím podobným?
Pokud jde o čtení myšlenek, mělo by jít o velmi silné čichové věmy, které by zachytili chemické pochody v mozku.
Já teda nevím jak vy tam v čechách okolo Prahy, ale tady na Ostravě je několik léčitelů, kteří doopravdy mají jakousi magickou moc vidět a léčit. Prostě k němu příjdete, on se na vás podívá. Zeptá se na pár nedůležitých otázek a řekne vám jaké orgány máte špatné a co na ně máte brát. Já tay jednu takovou navštěvoval dokud si nezpůsobila úraz a nepřestala s tím, bydlela pár KM za Ostravou a jezdili za ní pacienti až z východníhop Slovenska.

A ještě, tohle JE PRAVDA:
spolužák byl v lázních, kde byl jeden zvláštní týpek...
jednou šli lesem a on se z ničeho nic zarazil a zůstal stát.
"Teď se mi mělo něco stát," řekl.
A pták, který letěl okolo se mu vykadil na rameno...

Náhoda?
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 25.3.2007 00:17:29
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:D :D :D pěkné s tím opeřencem! Já mam taky jednu příhodu. Kamarádka má psa , který sežere na co přijde. No a ona zjistila , že nechala na botníku koženou klíčenku - pes se tam ochomýtal a klíčenka zmizela. Psovi začalo být zle, motal se atd.. a kamarádka usoudila , že tu klíčenku pozřel - už už chtěla startovat směrem veterina, když ji napadlo zavolat místnímu léčiteli. Ten ji řekl, že pes v žaludku klíčenku určitě nemá, protože ji vidí zapadlou pod botníkem... No a byla tam! Sdělil ji to na dálku po telefonu :wink:
After hard working I like hard playing

Příspěvek 25.3.2007 00:28:13
Verones Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 120
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to je fakt dobré! Vidí ju zapadlou pod botníkem. Tomu chlápkovi tak zavolat až něco ztratím. To bylo trošku off topic, ale ted abych se dostala k jádru pudla toho co chci říct. Znám jednu holku, sice ne přímo, ale ze spolehlivého zdroje vím, že si dokáže změnit barvu očí (a to ani nepotřebuje kontaktní čočky) prostě si jen přiloží ruce přes oči a pak když je odělá mají prostě jinou barvu. Sice ji to dlouho nevydrží, ale i tak je to "celkem" pozoruhodné. To dokáže i s barvou očí někoho jiného, ale taky jen na chvilku. A i vlasy si dokáže vmomentě zesvětlit. :roll: :wink:

Příspěvek 16.8.2007 15:42:31
lihkan Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 388
Bydliště: South Park
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nejvetsi prdel je to ze C.I.A mela za studene valky projekt ve kterem zamestnavala media aby predpovedeli co budou delat soveti ated brijde to nejlepsí a to jak se ten projekt menoval................................anoooooooooooooo a je to
Toto je spoiler!!!:
:D :!: STAR GATE :!: :D
Obrázek
má literární tvorba:
Obrázek
Niní ve vaší povídkové sekci

Příspěvek 22.8.2007 00:05:54
petr__ Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 148
Bydliště: 50.70778° sš, 15.05265° vd, země
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no když se podívám třeba tady, tak se asi opravdu značná část nevyužívá.
http://zdravi.idnes.cz/nova-lekari-odebrali-divce-pri-vedomi-ctvrtinu-mozku-p00-/zdravi_deti.asp?c=A060510_223533_zdravi_dp


EDIT: Odkazy vedoucí mimo doménu sga-project.com dáváme do CODE. Pomeranc

Příspěvek 22.8.2007 00:21:18
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Brrr ! Z toho naskakuje husí kůže, jsou to fakt borci ty doktoři a z toho, že pracujou za almužnu, zatimco čutálisti, politici a podobný lemplové berou miliony je mi na blití :?
Obrázek

Příspěvek 22.8.2007 09:52:41
Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já na takovéhle věci věřím. A mám pro to důkazy :D Třeba intuice - často se mi to hodilo ve škole. Vždycky, když jsem měla bejt zkoušená, jsem měla takovej zvláštní pocit... díky tomu jsem se vždycky mohla připravit. Bohužel se ten pocit dostavil o přestávku před tou hodinou. Navíc jsem nevěděla, z čeho budu tasená :( Ale to bych asi chtěla moc, co? A na písemky to nefungovalo :-((
Taky jsme měli učitelku, která pravidelně dostávala doslova hyterický záchvaty. Vždycky na nás řvala - měli jsme z toho děsnou prču. Tyhle záchvaty jsem dovedla předvídat naprosto stejným způsobem - zvláští pocit kolem žaludku o přestávku před tou hodinou.
Ad telekineze - zkoušela jsem to. A nevedlo se mi to. Nikdy jsem tak nedokázala víc, než si tímhle způsobem otočit stránku v knížce. Bylo to dost namáhavý a pokaždý z toho po dlouhém zkoušení bolela hlava. I když se to občas hodilo, třeba jednou jsme měli ve třídě otevřený dveře a průvan je začal zavírat. Myslela jsem na to, aby se zastavily (vítr do nich fouknul jen jednou) a ono se to stalo. Ještě teď si pamatuju to učitelčino: "No vidíte, asi tu máme ducha" :D
Jinak jsem toho o moc víc nedokázala.
Mimochodem, tohle všechno jsem myslela naprosto vážně, nic jsem si nevymyslela.

Příspěvek 22.8.2007 12:40:25
Pako Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 161
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sice je to trochu :offtopic: ale jakou má podle vás lidský mozek kapacitu (v bitech) , jsem se totiž nedávno chtěl mrknout na odhady no a říkal jsem si že se budou lišit max. tak o 2 řády jaké bylo pak moje překvapení když jsem zjistil že se pohybují mezi 3*10E12 až 10E20 bitu. = jaký je váš odhad?
The Ancients and their technology have been reduced to a complete joke in this show, and they were supposed to be the most advanced and powerful race ever, even above the Asgard.

This show is such a mess. We came to Atlantis to find technologies to aid ourselves and to find out more about the ancients. What have we found? Glorified apartments and space guns from SG-1.

Příspěvek 22.8.2007 13:00:03
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
PANEBOZE :D :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:


Mozkova kapacita se neda merit v bitech :D to je asi jako kdybych se te zeptal jaky je venku pocasi a tys mi odpovedel utery.

Protze kdyby mozek pracoval v binarni soustave (cili by se kapacita dala uvadet v bitech) nepotrebovali bychom programovaci jazyky, nebo graficka prostredi...

ale tahle problematika je slozitejsi, a ted nemam cas se tu o tom rozepisovat.
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 22.8.2007 14:07:46
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Škoda. A v jaký soustavě teda mozek pracuje ? A v čem se dá měřit jeho kapacita ? Já sem se těšil, že to jednou bude jako v Matrixu, prostě zapojim do míchy USB, v kompu se mi to objeví jako externí disk a já si do něj přetahnu česko-německej slovník a budu šprechtit, nebo naopak z mozku do PC vzpomínky a ušetřim za videokameru... :)
Obrázek

Příspěvek 22.8.2007 20:16:48
Pako Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 161
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No dovolím si nesouhlasit , veškerá informační kapacita nějakých věcí se dá uvádět v bitech , ne? Nebo že by informace byly ukládány v mozku po půlbitech? :roll:
The Ancients and their technology have been reduced to a complete joke in this show, and they were supposed to be the most advanced and powerful race ever, even above the Asgard.

This show is such a mess. We came to Atlantis to find technologies to aid ourselves and to find out more about the ancients. What have we found? Glorified apartments and space guns from SG-1.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné

cron