Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Al-kesh vs. Wraitský křižník

Al-kesh vs. Wraitský křižník

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Vyhraje?

Al-kesh
44
35%
Wraitský křižník
83
65%
 
Celkem hlasů : 127

Příspěvek 28.2.2008 20:57:20
Klorel Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 25
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
a ještě jak dlouho ti roste?
Co můžeš to urvi,co nemůžeš to zk**vi


Příspěvky: 10
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím, že je předem rozhodnuto Wraitský křižník dal v jednom díle skoro Aurora i když podotýkám, že nebyla zrovna v dobrém stavu a měla štít jen na 20%, ale i tak je to dost.A Al-kesh má jen velice slabé štíty a křižník by ho zničl v pohodě.Ale je to jen můj názor.
Zelenka se Sheppardem v Jumperu

ZELENKA:
"Do prdele, to je na hovno tohle to. Kdo to vymyslel, že budeme pod vodou tentokrát?"

SHEPPARD:Myslím, že se moje čeština se zlepšuje,protože vím co tím myslel.

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Názor se kterým souhlasím. Vždyť Al. nemá jedinou šanci. No a co že má silný bomby. Hodí je na křižník a tomu to zaroste. :lol:

Někdo tady říkal že křižník je velkej jako Daedalos. Což je blbost taky poněvadž cruiser je asi 4-5x menší než Hiveka. A jelikož Hiveka má asi 5 kilometrů, Cruiser potom má 1 kilák. A kolik má Al? 20 metrů?
1 kilometr vs. 20 metrů. Al prostě nemá šanci.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
a odkdy proboha určuje sílu lodě její velikost? Naopak. Al-kesh by byl mnohem obratnější a kdyby měl asgardský štít, tak by Darthy proti němu neměli vůbec šanci.
Obrázek

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
U takhle velkýho rozdílu to hraje roly. Kdyby byly přibližně stejně velký, tak má Al velkou šanci.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
DAVE! píše:
a odkdy proboha určuje sílu lodě její velikost? Naopak. Al-kesh by byl mnohem obratnější a kdyby měl asgardský štít, tak by Darthy proti němu neměli vůbec šanci.


Jistě a kdyby měl ZPM a drony a atlanský štít, tak by totálně rozdrtil i Anubisovu mateřskou loď. A darty by neměli šanci? I kdyby měl asg. štíty tak by rozhodně nemohli být tak odolný. Na to je ta loď IMHO moc malá.

Já myslim, že by Alkesh dostal těžce naprdel. Když vidim jakou salvou to dokáže šít (SGA S02E01), tak si nedokážu moc představit, že by vyhrál. Zapředpokladu, že se bude bojovat na dálku. Kdyby mu, ale skočil na záď tak by to mohl vyhrát. Nacpat tam ty bomby, vyřadit sublight drive a HP a pak to doněj šít takovim způsobem, aby se držel v zadu. Jakmile by se dostal před něj, tak by dostal pěknou dávku z těch zbraní a bylo by po. Alkesh zase tak moc nevydrží.

tominocz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sice moc nevydrží ale je zase velmi obratný a rychlý křižník by měl velký problém ho zasáhnout spíš by ho museli sestřelit stíhače.
Obrázek

cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
AL vyskočí z hyper/neviditelnosti, shodí bomby na klíčové sektory W křižníku a skočí zase zpět do hyper/neviditelnosti...

Pápá emzáci

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
NewAsgard píše:
U takhle velkýho rozdílu to hraje roly. Kdyby byly přibližně stejně velký, tak má Al velkou šanci.


tak jak mi můžeš vysvětlit, že ve Star Wars epizodě 6 dokázala jedna stíhačka poslat Executor na povrch Death Star, když by podle tvé teorie by ta stíhačka neměla mít vůbec žádnou šanci.
Obrázek

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Bože, tohle chytání se za slova nesnáším. Jasně, kdyby Al narazil do cruiseru tak by ho taky sundal. Jenomže to by pak ani jeden nevyhrál. A taky měla ta stíhačka štěstí, že narazila zrovna do můstku.

Stejně jsou tyhle versus témata naprosto o ničem, protože
za prvé: scénáristi si sílu lodí mění jak se jim zachce.
za druhé: je to strašně subjektivní.
za třetí: to akorát vyvolá flame o ničem.

cvigi: cruiser se zregeneruje, Al znovu vyskočí, cruiser po něm vystřelí a je po Al. Pápá hadi.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
he vy člověka dokážete pobavit.... shodou okolností jsem tenhle týden sjel celou ságu SW
a kdyby do něj ta stíhačka nenarazila a použila výzbroj tak jde taky do patřičných míst a stíhačka může lítat klidně dál...

Al. je mnohem obratnější a ta metoda skoku...kde byla řečena rychlost regenerace trupu? a i kdyby to bylo tak rychlé, tak furt bude vázaná nějakými limity.
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ty bomby jsou dost účinný to by cruiser nepřežil. A kobercovým náletem by zničil stopro nějakej důležitej systém :wink:

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, co si pamatuju, tak ty bomby zas takovou paseku nenadělaly. Vždycky hrozně moc ohně, spálená tráva, ale žádný kráter. Popřípadě někdo vyletěl do vzduchu. Ale, když je ta neviditelnost tak dobrá, tak mě vysvětli, proč se musel Al zviditelnit, aby mohl střílet. :stupid:

No a k tý stíhačce. Executor byl taky už pěkně nakouslej. Neměl štít (to je hlavní) a mluvili cosi o záložních bateriích. Tzn. že už mohl mít poškozený i zbraňový systémy. A neříkejte mi, že to všechno způsobila jedna a ta samá stíhačka, protože nezpůsobila.

A plně funkční executor versus stíhačka. Stíhačka by se rozplácla o štít a konec souboje.

A ještě k regeneraci. Nebyla, ale jak sem řekl, Al by stejně nebyl zneviditelněnej, takže pápá hadi.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
NewAsgard píše:
Ale, když je ta neviditelnost tak dobrá, tak mě vysvětli, proč se musel Al zviditelnit, aby mohl střílet.

Generátor nejspíš namá dost velký výkon nato, aby dokázal napájet střelbu ze zbraní a zároveň udržovat neviditelnost.
A i kdyby jo tak každý vyspělejší senzor by zachytil místo odkuď jde palba a hned by daná loď, která je pod útokem, do toho místa mohla poslat pěknou salvu což v případě W křižníku rozhodně není problém.

Každá zbraň v SG, která je energetické povahy, zanechá jen spálenou trávu. A to i zbraně neenergetické povahy jako je dron. Teda až na atomovky.

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naprosto souhlasím. Tou neviditelností jsem narážel na to, že by stejně nemohl střílet kdyby byl neviditelnej.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No pokud by al´kesh hodně manévroval a přitom vystřelil a zneviditelnil se tak by měl šanci střely wr křižníku nejsou moc silný a když dal skoro hatak tak by měl dost velkou šanci a v díle jak útočili na tokry ty bomby dělaly slušný díry.A ve filmu návrat ten štít u al´keshe byl dost silnej.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím, že by křižník dopadl jako ten Hatak v díle 4x22 Exodus.

Jo a co se týče velikosti, tak křižník nemá 1 km ani náhodou. V jednom díle jako by přistával na BC 304 a byl jen o málo větší, takže má tak max. 500 m a Al tak 70 m.

Btw mám ten obrázek, ale nevím, jak ho sem dát.

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle Stargate wiki má 2,500 metrů. To se zdá i mě přestřelené, ale 1 kilák určitě má. Al má 35 metrů. A můžeš mi říct název dílu? Atlantis sice znám na zpaměť, ale něco jako přistávání na Daedalovi tam nebylo. Maximálně se daedalos schoval do té džusny uprostřed Hiveky.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
To byl díl S02E01, když se W zkoušeli nalodit na Daedalus (Takhle to nějak řek Sheppard), i když nevim jak to přes ty štíty chtěli udělat.

Obrázek

opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
JJ to je přesně ten obrázek, co jsem myslel.

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No to je jednoduchý obklíčit je aby nemohli utéct a pak jen se o ten štít opřít a tím ho vybít jinak zdá se mi to nebo i když vystřelí křižník salvu tak je to silný jako granát a navíc nestřílí zrovna nejpřesnějc.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
U toho obrázku se můžeme jen dohadovat v jaké vzdálenosti od daedala je. A když se podíváte, tak v porovnání s hivekama jsou rozhodně větší než 500 metrů.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo protože je blíž a hiveship dál to jsou věčný debaty bez odpovědi podívej se na SG1 tam je jednou al´kesh velkej že jsou lidi jek mravenci a nejednou je jen 2x větší než teltac.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek
Tohle je myslím přesný. V porovnání s Aurorou.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak nikde ty údaje pčesně vypsaný nabyly takže toto může být taky smyšlený..:) tím pádem by byl Daedalos a jakákoli 304ka 5x menší než křižník...v provnání s hive pak asi teda 13x...:) docela dobrý no..:)ale pořád si s ¨tojím za svým že křižník by al'kesh rozcupoval na malý kousíčky...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné

cron