Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Al-kesh vs. Wraitský křižník

Al-kesh vs. Wraitský křižník

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Vyhraje?

Al-kesh
44
35%
Wraitský křižník
83
65%
 
Celkem hlasů : 127

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dobrý až na to že superbrána má 300-400 metrů v průměru a ne nějaký 2000.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo ta superbrána je moc velká, ale křižník a Aurora dle mě sedí.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Streep Airman
Airman

Příspěvky: 85
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kriznik nebo al kesh...dejte O Neillovi Tel Tac a rozmete je oba dva :D

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
superbrána má průměr nejmíň 900 metrů...šířka WCčka je 850metrů..:)

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No někde s to už řešilo a dospělo se k názoru že má 400 metrů v průměru, protože to tam Carterová říkala.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
To, ale nemusela být primární, ale sekundární, kterou pak přiletěli větší bloky a ty pak utvořili tu primární bránu a tu sekundární zničili. Nevěřim tomu, že to má 400m v průměru do toho by se orijský lodě nikdy nenacpaly. Já myslim, že ta druhá má tak 1200m v průměru minimálně.
Obrázek
Obrázek
Vždyť jen porovnej jak byli velké jednotlivé bloky u té první vzhledem k Tel'taku (s09e06) a jak vypadali u té druhé v porovnání s Al'keshem (s10e03). Na druhém obrázku se jevý opticky menší což už jen potvrzuje co jsem napsal.

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No jo, máš pravdu. Pak je ten obrázek poměrně přesný. Ale už jsme trochu OT.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Re:

Příspěvek 16.1.2011 20:47:02
Bůh Duamutef Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: galaxie Pegasus
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Saffer píše:
tak myslim ze zde uvadeny Wraitský křižník je silnejsi nez Al'kesh, uz nejenom pro regeneracni schopnosti křižníku a to nemluve o jeho zbranich, stacilo by par vystrelu a Al'kesh by nemel sanci, prece jenom bombarder neni tak obratny a takove zasahy ktery by poslaly křižník ke dnu by musel být dobry vyplod scenaristu


Al´kesh je mnohem obratnější než si myslíš :!:
A výplod by to nebyl
Já. Goauld, co čile obchoduje s wraithy a bojuje za práva goauldů, jako Bohů !!!

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nooo,Jo určitě je obratnější než Cruiser, ale na stíhačky nemá. Ale souhlas je obratnej. Ale Cruiser by nedal.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Bůh Duamutef Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: galaxie Pegasus
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
[/color]
NewAsgard píše:
Nooo,Jo určitě je obratnější než Cruiser, ale na stíhačky nemá. Ale souhlas je obratnej. Ale Cruiser by nedal.



Opravdu si to myslíš :?:
:twisted:
Já. Goauld, co čile obchoduje s wraithy a bojuje za práva goauldů, jako Bohů !!!

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, opravdu si myslíš, že jsi bůh? :roll:
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Streep Airman
Airman

Příspěvky: 85
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Al-Kesh by si mozna skrt..to je tak cely..jediny co má je ta dvouhlavňová věžička a tou Wraity fakt nedá

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ne má ještě ty bomby který jsou docela dost silný kdyby se mu podařilo pár dobrých zásahů třeba vyřazení zbraní klidně né všech a navíc má maskování na to se dost zapomíná je to slušná výhoda.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Streep Airman
Airman

Příspěvky: 85
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To sic jo, ale na útok se musí odmaskovat a na bombardování musí udělat oblet...odmaskuje, bouchne bomby a než se znova zamaskuje dostane pár ran a maskování je v háji. Navíc nejsem si jistej ale nemá křižník Darty? jestli jo..při prvních náznacích jsou všechny venku ...a když doved T sestřelit Al-Kesh kluzákem, pár Dartů bych viděl jako velký nebezpečí

Jake Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 64
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
S tímbych si až tak jistý nebyl. Zamaskovaný Al-Kesh provádí nálet nad křižníkem odmaskuje vypustí bomby a hned dává maskování a nějaký manévr na změnu kurzu. Ještě jsem neviděl Wraitský lodě střílet přímo na sebe, takže o nějaké přímé odezvě kor v první vlně nemůže být řeč. Pokud by trefil v první vlně motory myslím, že má vyhráno.

cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
S těma bombama by to vyšlo kdyby se strefil na motory. A navíc vždycky je šance sekundárních explozí a následnýho výbuchu celý lodě. A jestli má hangár tak tím spíš by to bylo možné, bomby místo motorů navedeš do hangáru a boooom.

Navíc by mě dost zajímalo proč se musí odmaskovat když chce použít bomby :hmmm:

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hej, kde jste vzali, že jsou ty bomby tak silný? Vemte si to takhle: Atomovka která dopadla na povrch Hiveky moc paseky nenadělala. A myslím si že Cruiser ba jednu taky vydržel. A porovnejte Atomovku s nějakou Goauldskou bombou.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Cruiser by vydržel atomovku ? :rflmao:

Streep Airman
Airman

Příspěvky: 85
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A jak víš že naopak nevydrží. Ta bomby jsou o hodně slabší než nějaká atomovka, si jen porovnej výbuchy. Pokud by byl hangár, bombu nijak nenavedeš, takže ktefíš okraj a než stihneš další oblet už máš za zády tunu Dartů. Trefit motor a sekundární exploze..jedině v případě že by snad AL-Kesh řídila SG1, na druhou stranu ti by Cruiser vyřídili i kluzákem.

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A vzpomínáte si co s hiveship udělaly railguny a ty jsou o dost slabší než ty bomby a křižník většinou darty nemá měl je pouze Michael (nevím jak se to píše ,ale takhle asi ne :D ) jinak nikdo jiný takže je to pouze nadstandartní výbava a navíc jich moc neměl a kdybys vyřadil vrata tak se ven nedostanou. Jinak hiveship po zásahu atomovkou byla jak bylo řečeno vážně poškozená takže se dá usoudit,že menší křižník se slabším pancířem nemá šanci tomu výbuchu odolat.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Streep Airman
Airman

Příspěvky: 85
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co udělali railguny netuším, a Al-Kesh nemá, nikdy neměl atomovky. v normálním boji by Al neměl šanci a zamaskovanej? Se zamaskováním dá Puddle HiveShip, což taky bylo k vidění, na druhou stranu by to musel být cílený útok a né nálet jedním Alem . Navíc těžko budeš Alem útočit na hangár. Nemá řízený útok, krom té věžičky.

david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já netvrdím ,že Al´kesh má atomovky a ty bomby určitě mají nějaké navádění ,aby se zajistilo ,že nespadnou na vlastní vojáky.A jumpper byl taky jeden a způsobil citelné škody (jeho lepší zbraně sráží jejich počet a větší velikost a obrněnost cíle) takže by tu šance furt byla a navíc jak bylo vidět tak si celkem bez problémů dával hatak a to byl u zbraní tyel´c.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Streep píše:
A jak víš že naopak nevydrží. Ta bomby jsou o hodně slabší než nějaká atomovka, si jen porovnej výbuchy. Pokud by byl hangár, bombu nijak nenavedeš, takže ktefíš okraj a než stihneš další oblet už máš za zády tunu Dartů. Trefit motor a sekundární exploze..jedině v případě že by snad AL-Kesh řídila SG1, na druhou stranu ti by Cruiser vyřídili i kluzákem.


Proč nenavedeš bomby do hangáru ? Myslíš si že bomby můžou padat jen ze shora jako jablka na Newtona ? Vesmír je kurva 3D !!!
Navíc, teda jako nic proti, ale naváděný bomby máme i my na zemi, tak proč by je neměla mít daleko vyspělejší loď ?

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak vesmír je 4D, ale podívej se do topicu o Gateseedrech. :wink: Hiveka dostala zásah 2 atomovkama přímo na pancíř a skoro nic se ji nestalo. Cruisera by 1 nezničila, ale asi by už nefungoval správně. Samozřejmě do motorů a je po Cruiseru. A ty bomby podle mě nic moc nenadělaj. Za 1. nikdy jsme je neviděli něco zničit (kromě Takerských tunelů, le ty byly silně nestabilní a spadlo tam těch bombiček docela dost. Atomovka by to sejmula 100x). 2. Vždycky to udělá oheň ale žádnou díru v zemi ( :shock: ). Z toho vyvozuji, že i kdyby dostal zásah 10 bombama, maximálně by měla poškrábanej krunýř, kdež to Al by byl tou dobou v pr**li. A to že Jumper poškodil Hive: Jumper má sakra drony (které se s bombičkama nedají srovnávat) a hlavně, hlavně ho řídil Captain Všeprd. Ale jelikož tenhle souboj nikdy neuvidíme, je to jen a jen o našich názorech. :)
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jako čtvrtej rozměr bereš čas ? Jak je velkej cruiser ? Do 500m ? Hivka ma kolem 2km. Cruiser, už jenom díky tomu o kolik je menší, nemůže mít tak silnej pancíř a rychlou regeneraci jako hive. A navíc Hive je prostě ta opěvovaná "Mateřská loď" ta prostě musí vydržet, tam máš královnu a tu musíš chránit stůj co stůj.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné

cron