Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na AXN dávají každej víkend kolem 9 hodiny ráno 2 díly SGA. Já osobně se na to nekoukam (je to debilně nadabovaný-aspoň mě to tak přijde), protože jsem všechny díly SGA a SG viděl v angl. na kompu. Nejlepší je na to, že v SGA všichni mluví angl. a najednou se tam objeví Zelenka a začne tak kecat česky. A úplná bomba je, že ty k těm jeho kecům nedají :jako: nečechům :jako: titulky :rflmao: . A k tý ilegalitě. Ve škole i v rodině se všichni koukají na Ulici, VKV, Letiště, Ordinaci v Růžové zahradě atd. O sci-fi ví úplný h***o, stejně jako já o českejch seriálech. Jediný na co se koukam je Comeback. I když díky AXN se těď táta víc zajímá o sci-fi. Hlavně se těším až vyjde SGU, v tý době tepřive Nova začne dabovat SGA (to o Nově jen tak hádám :D ). Navíc díky SGA,SG-1,BSG, Eureka...se mi zlepšila angličtina (hlavně poslech).
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Tommaso Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
a to tam, u vás mate jen dva tábory? jeden, což je asi menšina, se kouka hlavne na scifi a druhej tábor jen na telenoveli? :lol:
Obrázek
Obrázek

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak že se někdo kouká na Letiště, to bych zase tolik neodsuzoval. Ona ta první série je opravdu spíš taková telenovela, ale ta druhá je spíš takový sitcom. Každý říká, jak je to strašně nefér, když pořád lidi nadávají na sci-fi, přitom ale viděli jen dva díly... to samé se děje tady. Nadáváte na Letiště, přitom jste viděli maximálně ty dva díly a to už jen tu první sérii, která je (přiznávám) ukrutně nezajímavá. Až začne běžet druhá, kde bude hrát Rybová, doporučuji vám to zkouknout. Dobře se pobavíte.

Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tommaso píše:
a to tam, u vás mate jen dva tábory? jeden, což je asi menšina, se kouka hlavne na scifi a druhej tábor jen na telenoveli? :lol:

no na telenovely a sci-fi bych to nedělil. Spíš bych to rozdělil na ty co se dívají jen na televizi (český pořady) a na ty co sedívají víc na Net než na televizi. Znam člověka, kterej neviděl televizi asi 2 roky, ale jinak furt kouká na něco na Netu (např. Redwarf, BSG a taky nějaký komedie...+zprávy na BBC).
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Hexx Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 347
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ona taková Ordinace zezačátku taky nebyla taková zhovadělost jako teď.
Ordinace i Ulice u nás běžej pravidelně a dokuď jsem neměla notebook a stolní komp neustále okupoval brácha, poměrně často jsem u toho zkejsla. Takže myslim můžu posoudit, že Ulice bejvala aspoň docela vtipná a Ordinace nebyla tolik stupidní a nervyderoucí.
Kdežto teď, když jsem zas po dlouhý době chvilku tý Orinace viděla, jsem u toho trpěla skoro až fyzicky. To vážně nešlo... Dokonce i máma a ségra jakožto věrný divačky uznaly, že to je tak blbý, že už se u toho nedá ani odpočívat. :smile:
Bude někdy naše civilizace natolik vyspělá, že se budou koblihy plnit rovnoměrně?

PedroSanches Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je fakt, že Comeback pobavil. Ale to je hodně oddychovka. Ten bych mezi "růžovky" a pod. asi neřadil...

Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To bylo na Comebacku dobrý :bravo: . Škoda jen, že ho teď nahradili hospodou.
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

PedroSanches Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Třeba něco nového dotočí. Sledovanost byla dobrá... :shock:

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
PedroSanches: vždyť se taky točí, nebo si snad myslíš, že svůj nejúspěšnější seriál nechají jen tak ležet?

S tímhle se prostě musím podělit... strašně mě zaráží, jak je na školách SF a Fantasy bráno s odstupem. Například na základce, kterou jsem ještě do nedávna navštěvoval, jsme se učili maximálně o Čapkovi a o Tolkienovi (dost ale pochybuji o tom, že o něm naše učitelka něco věděla). Když jsem se jednou zeptal naší učitelky, proč se v tématu Fantastická literatura neučíme třeba o takovém Asimovovi? Heinleinovi? Clarkovi? Sapkowském? Co myslíte že mi odpověděla?
"O kom?"

Následovalo klasický výraz alá Teyla a pak jsem raději mlčel, to co řekla mi úplně stačilo. Opravdu jsme probírali jenom toho Čapka a o tom se stejně učíme jenom proto, že to byl čech a psal krom sci-fi taky dramata. O Tolkienovi padla zmínka jenom dvakrát, když to učitelka potřebovala do křížovky a když jsme si vynutili čtení ukázky z Hobita.
Jednou, když jsem měl referát o knize Konec světa, což je fantasy jak Brno, mi klidně řekla, že je to sci-fi a tu jedničku mi dala jenom proto, že žádnou jinou známku za referáty nedávala. Zvláštní, že když nějáká dívka mluvila o knize od Lenky Lanchové(či jak se to píše), nutila nás uč. k dlouhé diskuzi na toto téma, avšak když si někdo donesl sci-fi, nebo fantasy(což se ale moc často nestávalo), zeptala se akorát: "Za jak dlouho jsi to měl přečtené?" a "Jak se ti to líbilo?".

chimera_ally Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 11
Bydliště: Boskovicko/Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vanguard> Tak základka ... to je kapitola sama pro sebe. Já jsem z vesnice, takže tě docela chápu, na základce ani na střední u nás neměla pro sci-fi většina spolužáků pochopení.
No a když clověk řekl, že se dívá i na anime, tak v lepším případě schytal pohled "Ty se čumíš na pohádky?" a v horším "Ty jsi ale úchylák!". Podstatné je nenechat se tím rozhodit, dá se přátelit i s lidmi, kteří těmito zájmy opovrhují...
Na druhou stranu, doma jsem to měla vždycky v pohodě, mámě se SW a SG hrozně líbí ... :D

No a učitelky literatury ... my jsme se tedy nějaké sci-fi a fantasy učili, ale až ve čtvrťáku a bylo to jen na pár stránek. Ale líbilo se mi, jak se k tomu postavila "Já sci-fi/fantasy opravdu nemusím a moc mi to neříká, nicméně tito autoři (Asimov, Clark atp) patří mezi významné světové spisovatele, o kterých by se měl člověk alespoň dozvědět."

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To ja mám tiež už po strednej a nepamätám si, že by sme brali nejaké scifi alebo fantasy (okrem Čapka teda).

Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak základní škola je sama o sobě případ :D Jsem toho názoru, že kdyby se šlo ze školky rovnou na střední, tak bych si ušetřil zbytečných 9 let (teď to myslím přehnaně, tak mě neberte tak doslova). Na základní škole se naučíte tak počítat, číst a psát, jinak se tam učí tak primitivní věci, že člověk, který sleduje dění světa kolem sebe se to naučí sám z novin, internetu a odborných časopisů. Na střední škole už je literatura brána vážněji, ale co se týče sci-fi a fantasy, tak je to taky bráno okrajově. Ale vůbec mi to nevadí, protože jestli o tom chci něco vědět, tak se to naučím sám.

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
chimera_ally: já jsem taky z vesnice a překvapilo mě, když jsem si uvědomil, kolik lidí, které znám, má sci-fi rádo. Ani u nás doma se mi nikdy nestalo, že by mi někdo řekl: "Na co se to zase díváš?" nebo "Co je to za blbost?". Už od malička jsem si listoval v 21.století, ve 100+1, a dalších časopisech, takže všichni ví že mě takovéhle věci zajímají. Tak jako asi na všech pohraničních vesnících je tu ale nejoblíbenější téma WWII. O tom si vždycky pokecám s bráchou, s tátou a kdysi i z dědou (jednou mi vyprávěl o vojácích, kteří přespávali v naší hasičské zbrojnici a později jsem se z novin dozvěděl, že jim velel jistý Jan Kubiš, kterého jistě většina lidí zná), ale to už jsem trochu OT.

V Česku a Slovensku není sci-fi hold moc rozšířené. Za totality se tu takové věci moc neobjevovaly, narozdíl od Polska, nebo Německa, kde to bylo běžné. Nejspíš proto to není moc populární ani teď.

John :D Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 200
Bydliště: Loď Cestovatelů :)
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jeden ze třídy mi řek, že Hvězdná brána je pohádka, no asi do osmá řady bych to bral :( ale pak ty dvě určitě ne, ty jsou super :D
Jsem John Sheppard, tak pozor na mé hlášky. :D

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To chce ešte obmenu aspoň jednej generácie ministrov a učiteľov a všetko bude.. Možno aj Harry Potter, o ktorom sme sa tiež nič neučili a je to asi najúspešnejšia séria kníh súčasnosti.

John :D Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 200
Bydliště: Loď Cestovatelů :)
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Trochu to opravím, některé díly byly taky dobré.
Jsem John Sheppard, tak pozor na mé hlášky. :D

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
John :D: tak na tohle raději nebudu reagovat...

Foo Fighter: tak o Čapkovi se taky určitě neučili hned jak napsal RUR :lol:, ale že se vůbec neučíme o Asimovovi, nebo o Clarkovi, což jsou světově uznávaní spisovatelé.

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neviem do akej miery bol známy Čapek vo svojej dobe, ale pochybujem, že tak ako Rowlingová teraz. Skrátka ide o to, že naše školstvo je hrozne neflexibilné a osnovy sú zastaralé.

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
John :D : na pohádkách je snad něco špatnýho? :hmmm:

Foo Fighter píše:
Neviem do akej miery bol známy Čapek vo svojej dobe, ale pochybujem, že tak ako Rowlingová teraz. Skrátka ide o to, že naše školstvo je hrozne neflexibilné a osnovy sú zastaralé.

No nemyslim si, že je něco takovýho snadný do školních osnov implmentovat, kolikrát o kvalitě díla rozhodne až historie a kdo ví, třeba p Rowlingoví za takovejch dvacet let neštěkne ani pes... Čimž samozřejmě nechci říct, že by se tomu neměl věnovat žádnej čas.
Obrázek

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Každopádne v histórii literatúry zohrala dôležitú úlohu už len tým, že priviedla milióny detí k čítaniu kníh.

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To můžu potvrdit, sám jsem byl mezi nimi :lol:. Vězeň z Azkabanu byl vůbec první knížka, kterou jsem přečetl celou :-). I přesto ale souhlasím s Ralenem, za dvacet let se tam možná dostane, ale přece nebudou do osnov dávat takovou poměřně novou autorku.

Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A to je práve chyba. Prečo nie? Prečo sa mám o autoroch zo 70. rokov učiť ako o súčasnej literatúre? (Tento rok som maturoval a bolo to tak...)
Prečo by školstvo nemohlo byť so svojimi osnovami flexibilné? To je čisto len o zlom prístupe a o tom, že nikomu sa asi nechcú prerábať osnovy...

cr8g Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zdarec... myslim ze jsem tu new... :D :D
Jsem ted pracovne na mesic ve skotsku a nudim se tu tak az jsme se rozhodl cist tohle forum a napsat sem :).. ale to je trochu OT :D

Myslim ze scifi je super unik od problemu, nesnazi, traumat a histerie dnesniho sveta. ALE nemelo by se to prehanet... Podle me FANATICKY fanousci typu TREKKIES jsou uz docela blazni...., mluvit na sebe klingonsky a chodit v uniformach je uz docela dost trhly.

Mam rad SG a SGA.. primo je miluju ... tak i dalsi serialy Dexter, PB, Lost, Eureka, Heroes, atd atd... Jen chci rict ze to co tu rikal Daedalos (sry mozna to pisu blbe) ze je radsi doma a nejde se spoluzaky nebo kamosi do hospody.. tak delas velkou chybu chlapce... mel by ses trochu venovat svemu okoli a nepusobit dojmem absolutniho luzra a geeka... znam to z vlastni zkusenosti .. moc sem nikam nechodil a radsi byl doma a paril nebo koukal na serialy... .

Nikdy jsem se zatim nesetkal s nakou velkou diskriminaci scifi .. jen obvykle narazky typu: stargate jo? heh .. se divas na stargate? lol.
jinak s kamosema jsme normal pri hodine vykrikovali Jaffa cree, aphophis atd... docela prdel...:) nikdo mi nikde nerekl ze jsem uchyl nebo tak neco ...
jen at omezim hrani a vic chodim ven ...

A MELI PRAVDU... neni nejlepsi zit porad v tom svem malem scifi svete.
Zijte Trochu




BTW: McKey RulezZz

Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
cr8g: Já jsem přeci nepsal, že nechodím ven, ale, že nechodím ven se spolužáky... To je docela rozdíl. Jinak Trekkies nejsou jen šašci v uniformách, ale kulturní skupina, která se věnuje svému koníčku. To je stejné, jako třeba spolek modelářů letadel apod. Já zase za šašky považuje přesně ty, jak si říkal, že s kamarády v hodině vykřikujete "Jaffa cree". Tohle mi přijde opravdu trapné a dětinské ...

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz: souhlasím s tebou.
Proč by se tak nemohli oblékat? Nechodí tak snad po ulících a neobjednávají si v restauraci jídlo klingonsky, ne? Dokud nezačnou magořit jako někteří fanoušci SW(viz. topic o Star Wars: The Old republic), nic proti nim nemám a dokonce je obdivuji, víš co jim to muselo dát práce sehnat si to oblečení a naučit se tu řeč? Když se někdo naučí elfsky, tak si všichni myslí, jak to není super, naučit se jazyk ze své oblíbené knihy. Avšak když se naučí jazyk ze svého oblíbeného sci-fi seriálu, je hned za magora.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné

cron