Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
John Glassblower Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 201
Bydliště: Valašsko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
proč ne ? nejde tu jen o Carterovou, samotný princip Hvězdné Brány přece vychází z vědy ne? Červí díry podle vědců mohou existovat. :)

Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
SG není založené jen na astrofyzice, ale také na mytologii. A u té sice ujížděli, ale základy byly poměrně solidní.
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ta Carterová byla jenom příklad a navíc není pravda, že všechno, co říkala, byly blbosti. A k tomu, že říkáš, že bys SG nedával jako příklad sci-fi inspirovaného vědou-Co na to říct, všechno už to napsal John Glassblower, červí díry, paralelní reality i Goa'uldi(paraziti)-to všechno je věda....
A mytologie ve Star Gate je skvělá.
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To netvrdim, ze neni... ZÁKLAD ano, ten je vědecký. Ale tím to končí... nepamatuju se, kdy za posledních pět let padnul nějaký technoblábol, který by byl aspoň trošičku uvěřitelný... možná nějaký byl, ale čest vyjímkám. I vesmírné lodě lítají ve vesmíru jako letadla, to mě trhá od prvního dílu co to ukázali xD

Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Občas je nutný nějáký blábol, aby se mohl seriál vyvíjet.
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky si musíme uvědomit, že je to seriál a ne dokumentární film z vědeckého prostředí. Je jasné, že tam budou nějaký blbosti, ale myslím, že oprotí jiným seriálům to není tak hrozný.
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když beru scifi jako film/serial kde litaji ve vesmiru, pres hvezdne brany a podobne legrace, tak je SG suverene nejhorsi co se vyskytu blbosti tyce. Kazdy serial ma diry, ale fakt me nenapada zadny horsi jak SG. Abych nebyl spatne pochopeny ja mam SG rad, vyrostl sem na nem, ale chyb je tam jak maku.

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
St0rm má pravdu, hůř na tom je snad jedině Andromeda ;-)

Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já taky nemluvila o jiném scifi seriálu, ale jsou jiné žánry ve kterých najdeš větší blbosti. Tak jsem to myslela :)

Je pravda, že v SG je spousta chyb. Některé menší, jiné větší. Ale stále je to skvělý seriál na který se kdykoli ráda podívám.

Vanguard: To je svatá pravda :D

Edit: Nebrat jako kritiku Andromedu mám ráda.
Naposledy upravil Destiny dne 10.4.2010 17:05:06, celkově upraveno 1
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neni.

Abych to rozvedl: Andromeda (minimálně první série) je realističtější než většina sci-fi od doby B5.

Vesmírné boje na vzdálenosti světelných xxx, MDMka, pasivní a aktivní senzory, protistřely... Bylo tohle v SG?

Destiny: Neboj, já spíš reaguju na tu opakovanou Vanguardovinu.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ale zase narozdíl od Andromedy je SG fenomén
Obrázek

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Musím souhlasit s Geserem... je poznat, že Andromedu má na svědomí ST scénárista :) seriál vypadá sice strašně hloupě, ale po technické stránce je na tom velice dobře.

Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já proti Andromedě nic nemám, snad jen proti 5 sérii, která mě trochu štvala po příběhové stránce. Jinak se mi líbí.

Stra Trek zbožňuju a je vidět, že s nim má Andromeda něco společného .. přesněji jméno (Gene Roddenberry)
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No pravda SG má chyby a celkem velké, ale pořád je to SG, kterou máme rádi, proto jsme tady na fóru. :)
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja si myslim, ze Andromeda a Star Trek (B5 neviem ten som nevidel, no vlastne videl ale pozrel som par minut prveho dielu a mal som dost, nic v zlom ale vyzeralo to dost primitivne) su viac zamerane na technologiu a take tie "vesmirne strielacky".
Na druhu stranu je SG viac zamerane na mytologiu a pribeh podobne ako BSG (aj ked tam je to viac o tom pribehu a hlavne o postavach)
Este cosi Andromeda a Star Trek: Enterprise boli moje startovne sci-fi serialy az potom som objavil SG.
Obrázek

Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych neřekla, že je Stra Trek zaměřený hlavně na technologii a bitvy. Vždycky se vněm zaměřovali na postavy. Každá postava byla propracovaná.
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No B5 vypadá podle toho kdy byl natočený :) Ale pokud jsi zvládl Andromedu, která i přes novější datum natáčení, disponuje srovnatelnými efekty, tak nevím kde je problém :) mě se do něj taky nechtělo, ale je to suveréně nejlepší scifi, které jsem kdy viděl a jediný seriál/ film u kterého sem nepokrytě brečel.

Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Viem, ze je to OFF TOPPIC ale neporadil by si my kde by som mohol pozret B5 aj s filmami (nejaku internetovu stranku). Mam pomaly internet a neche sa mi nechavat zapnuty pocitac 3 hodiny aby som stiahol jeden diel.
Obrázek

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Geser: nemám v úmyslu vyvolávat flame, proto k tomu řeknu jen jedno: Odpálení černé díry raketou ;-)

Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já si myslím že to trochu s tím že je SG vědecky nerealistická přeháníte.

Když přímete to že se tam věci odehrávaj určitým stylem a možnost existenci Hyperprostoru a červích děr tak bych neviděl problém.

Protistřely tady nejsou potřebný ani většinou účinný - při existenci čistě energetických zbraní jako mají Goauldové ten výstřel musí letět rychlostí blížící se rychlostí světla, a protistřely s tímhle moc nezmůžou. Aspoň já sem to tak dicky chápal, nevím jestli teď nekecám, ale podle mě čistá energie urychlená pro výstřel bude nějak tak rychlá. Že to graficky tak nevypadá zas přikládám tomu že se hraje na efekt, ta bitka by byla k ničemu kdybychom ty výstřely skoro ani neviděli. Proto tam všechny lodě disponují energetickými štíty, což je jediný co něco takovýho zarazí. A z důvodu existence těchto štítů pak je aji zbytečný na bitvu loď vs. loď vysílat stíhačky, proto že ty sou většinou pak na nic.

BSG a třeba B5 operujou na jiným principu, tam lodě štíty nemají, proto musí ty lodě disponovat pořádným pancířem a ochranou na sestřelování přicházejících střel. Prostě tyhle vesmíry to mají založený jinak a zdají se nám reálnější, proto že je nám to technicky blíž a technicky realizovatelnější a uvěřitelnější.

S čím souhlasím je že stíhačky tam lítají jako v atmosféře, to je chyba, ale jinou fakt moc nevidím...
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vanguard: Už jsem se ti to snažil vysvětlit v topicu o Andromedě. Seš s tím jako ohraná deska.
Malá rada: Když napíšeš něco co má v sobě nějaký argument, není to flame. Zkus to.

Edit: No žití v ilegalitě... Já jsem hrdej na to, že jsem geek. Okolí je s tím smířeno/asimilováno/není v mém poli zájmu.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to pozor :) B5 štíty má... ne masově rozšířené, ale několikrát se tam objevily :) a ty bereš čistě vesmírné bitvy, na které se většinou čeká půl až celou sérii :D Jde o to co tam z těch herců padá za hlášky a jak tvůrci sami sobě protiřečí :)
A vyber si, buď střílíš plasmu, nebo laserem... plasma je 4. skupenství hmoty, takže pro ni platí stejná pravidla jako pro raketu. A vzhledem k tomu, že v SG po sobě běžně střílí z "půl metru" tak by nemělo být prakticky vidět ani letící raketu... x)
Vanguard: Odpálení černé díry raketou, za předpokladu, že graviton existuje a Nova bomba funguje tak jak tvrdí, je "zničení" černé díry možné :) ona otázka je, jestli by tam ty rakety vůbec doletěly, ale to by se taky dalo přičíst jejím antigravitačním vlivům

Postranní diskuze klidně, ale zase zpátky k tématu. Geser

Im so sorry, sir!
Ne vášeň pro SG mě nenutí žít v ilegalitě, převychoval jsem si kamarády :D

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dnes jsem vedla diskusi s jednou dlouholetou známou a ona mi naznačila, jak velmi jsem divná, když ji vyprávím o své vášni k SGA a Sci fi vůbec. Řekla mi, že pro ni je Sci fi póvl a že by nikdy s něčím takovým neztrácela čas.
Člověk si zvykne, že nad ním občas "normální" lidé protočí panenky. Někdy si říkám, že asi budu muset brzdit a přejít do ilegality.

Osobne, (a z princípu) do ilegality nechodím.
Ak sa niekomu S/F nepáči alebo je mu to ľahostajné je to jeho názor. Samozrejme pokiaľ ma sám nechce presvedčiť, že S/F je :jako: brak :jako: alebo niečo podobné. Tí ktorý ma poznajú vedia o tom, že je to zbytočné. (Prehovárať ma. :lol: 8) )
Len dúfam, že som sa trafil do správneho vlákna. (Podľa predchádzajúcich príspevkov asi nie. :lol: :rflmao: )
:twisted: :wink: :bye:

Ronaldus7 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 380
Bydliště: CZ - Plzeňsko - Tachovsko
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
já mám kámošů habaděj a nikomu moje scififílie nevadí
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Lathenie Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 20
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No vpravdě se nad tím většina lidí zastaví .. a melou že to sou blbosti .. ale aji kdyby byly tak se ke všemu Star .. gate, trek, wars otevřeně hlásím, věřím v téměř všechno co tam je a doufám že to sama zažiju :))
I am proud to be member of Sheppofilclub

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné

cron