Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Nutí vás vášeň pro SGA žít v "ilegalitě" ?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dnes jsem vedla diskusi s jednou dlouholetou známou a ona mi naznačila, jak velmi jsem divná, když ji vyprávím o své vášni k SGA a Sci fi vůbec. Řekla mi, že pro ni je Sci fi póvl a že by nikdy s něčím takovým neztrácela čas.
Člověk si zvykne, že nad ním občas "normální" lidé protočí panenky. Někdy si říkám, že asi budu muset brzdit a přejít do ilegality. Jaké zkušennosti máte vy?
After hard working I like hard playing

Příspěvek 12.10.2007 22:41:02
Awast Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Bydliště: Caladan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To by se spíše Ti ostatní měli uchýlit jinam... :idea:

Jinak i moje přítelkyně kdysi opovrhovala SG1... a teď když je SGA, se mě co dvě hodiny ptá, jestli už ji mám stáhnutou :P a taky titulky :lol:


Apropo kdo není schopen alespoň částečně připustit, že to co nezná, by mohlo být dobré... nestojí za to, aby s ním člověk dále ztrácel čas..
Shal kek nem´ron brother...

Příspěvek 12.10.2007 22:52:54
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevím, ale mě někdy spíš překvapí, jak jsou někteří lidi naprosto bez fantazie. Je to smutné. Sci-fi, fantasy, ať už knihy, filmy nebo seriály, mi pomáhají aspoň na hodinu denně vypnout. Je to perfektní únik. Tohle přece žádná Ordinace nebo Pojišťovna nemůže nabídnout, protože tam zase někdo sleduje problémy druhých. Já nevím, ale pro mě je zase divný člověk, co kouká na tahle zvěrstva a říká tomu navíc seriál.
Chápu to u lidí jako moje máma, té už je přes padesát a už je někde jinde. Ale u mladého člověka, který se mnou navíc chodí na vysokou a který si v životě přečetl max. povinnou četbu, je to smutné.
Nevím, ale i přes všechny starosti, kterých jsem měla poslední dobou hodně, je prostě sci-fi něco, co mi pomáhá na chvíli utéct. Každý má holt jiný způsob úniku před realitou, někdo sportuje nebo třeba sbírá známky. Ale nikdo nemá právo toho druhého nazývat blbec, blázen apod. jenom proto, že sleduje sci-fi, navíc, když je to dnes jeden z nejpopulárnějších žánrů.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 12.10.2007 22:56:44
Blackhoool Airman
Airman

Příspěvky: 41
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no me taky ve skole rikali ze sem blazen jak ze se divam na takovou blbost jako je SGC a dneska se na to diva kazdy druhy to si ty lidi musite umet naockovat:D:D:D uz neni den co by byl bez pokecu o SG :D

Příspěvek 12.10.2007 23:04:04
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Blackhoole, totez i me se delo...taky kazdy se divil proc kecam a porad cumim na a o SG-1 :)

SG-1 jsem byl tak vernej, ze SGA jsem "objevil" az na zacatku tohodle roku, a nemuzu si SGA dostatecne vynachvalit!! :wink: :D

Příspěvek 12.10.2007 23:05:43
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když se mě někdo ze spolužáků zeptá, co mám ráda, nebo co si to tam čtu o přestávkách a já jim řeknu sci-fi, tak většinou jen mlčí, nebo maximálně řeknou "aha". V mém blízkém okolí je jen jeden, možná dva lidé, kteří mají rádi SG nebo podobný žánr a jediní tito dva si o mě nemyslí, že jsem divná. Nemám problém o tom mluvit s někým, koho to nezajímá ( zvláště, když mi dá příležitost, to mě pak nejde zastavit :D ) nebo o tom napsat slohovku. Do ilegality opravdu zatím nepemýšlím přejít, ale pravda, že to zase nějak nerozhlašuju, když se mě někdo nezeptá.
Souhlasím s Klenotkou, že sci-fi, fantasy a podobné dávají velký prostor pro fantazii a to spousta lidem dneska chybí. Vidím to jen už ve třídě a můžu nad tím jen kroutit hlavou. Taky využívám sledování takovýhle seriálů, hlavně tedy SG a SGA jako útěku před realitou a hodně mi to pomáhá.
Vím,že každý má svoje koníčky a svůj vkus, ale vadí mi hodně, když se více lidí dívá na člověka, který má trochu jiný vkus, jako na někoho divnýho nebo bláznivýho.

Příspěvek 12.10.2007 23:07:20
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To Klenotka: :) To je výstižné. Já těm našim seriálům říkám "Zombie seriály". Ještě jsi zapoměla uvést Rodinná pouta :). Myslím , že těmhle lidem chybí nějaký další rozměr osobnosti a nedokáží prostě zvednout hlavu od země. Já jsem tolerantní a vcelku nekomentuji vkus druhých, jen si myslím, že jim něco podstatného schází!
After hard working I like hard playing

Příspěvek 12.10.2007 23:11:57
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak rozhodně nerozumím tomu, co je na nás tak "nenormálního". Někdo leze po mrakodrapech bez lana, někdo skáč padákem a my jsme blázni :roll: To jde spíš o tom, že lidi když něco neví nebo tomu nerozumí, tak je to buď špatné, nebo prostě je to "divný" a tím to končí. :roll:
Myslím, že zrovna v dnešním světě je fantazie potřeba víc než dřív :dontknow:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 12.10.2007 23:15:42
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já si myslím, že mít pro něco vášeň (jako třeba pro SGA) naplňuje člověka energii. Přímo ho to oživuje. Je to jako další potrava navíc. Pohonná hmota!
After hard working I like hard playing

Příspěvek 12.10.2007 23:17:10
Blackhoool Airman
Airman

Příspěvky: 41
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja nevim ja bych bez SG sveta nemohl zit proste to me dokaze tak odreagovat uplne na vsechno zapomenu proste skoro jako droga:D ale nemam rad lidi co neco odsuzuji aniz nevi o co jde

Příspěvek 12.10.2007 23:27:43
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mrs. Sheppard: To je pravda, protože dneska schází dost lidí ( hlavně teda těch mladých) , aby měli pro něco opravdu vášeň a něco, co by rádi sledovali, popř. sbírali. Lidi se pak nudí a sledují "seriály" jako Ordinace a podobné telenovely. Sama to vidím doma v rodině, bohužel :roll:

Příspěvek 12.10.2007 23:36:25
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, občas se mi také stane, že se na mě lidé dívají mezi prsty, když jim řeknu, že mám ráda sci-fi, fantasy a jiné žánry, které zkrátka nekopírují každodenní realitu. Na to se mohu podívat ve svém okolí. Ve čtení sci-fi a fantasy knih hledám oddych a útěk a částečně se s tím ztotožňuju a aspoň na chvilku prožívám něco, co bych strašně ráda, ale nemůžu. Přijde mi, že lidé bez fantazie jsou tak trochu omezení (nemyslím intelignenčně), ale zkrátka se sami ochuzují o něco, co je podle mě kořením života. A rozhodně se nestydím to dávat najevo. Já mám fantazii celkem bujnou a občas se dosta těžko shodnu s někým, kdo nemá žádnou. Ono to jde ruku v ruce. Zkrátka někdo nechápe to krásno, co vyzařuje z těch vymyšlených světů, do kterých se skrze sci-fi uchylujeme (šmarjá, to zní až příliš poeticky:-)).

Klenotko: S tou četbou máš naprostou pravdu. Fascinuje mě, koli lidí v životě přečetlo jen pár knížek a to ještě navíc nějaké příručky:-). Když se zeptám, proč, odpoví mi třeba, že nemají čas (horší varianta je, že je to nezajímá, nejhorší je,že čtou jen Blesk po cestě do práce). Já nechápu, že někdo nemá čas na čtení. Je to regulérní činnost, plodná, stejně jako každá jiná (práce, uklízení stvba domu, zahrádka, děti apod.), tak proč těm ostatním dávat přednost? Možná to zní trochu sobecky, ale když se chce, všechno jde. Je to jen otázka priorit. A co se týče čtení, to naprosto nevymluvitelně obohacuje člověka o poznatky, schpnost vyjadřovat se, celkový projev, slovní zásobu atd.
Jo a s Tvojí 50 letou maminkou. Chápu, že starší lidé asi k podobným žánrům inklinují méně, ale myslíš, že když se Ti to líbí v mládí, že ve stáří přestaneš? Já myslím, že tohle rozhodně není otázkou věku.
Obrázek

Příspěvek 12.10.2007 23:43:47
Markus Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mrs. Sheppard píše:
Já si myslím, že mít pro něco vášeň (jako třeba pro SGA) naplňuje člověka energii. Přímo ho to oživuje. Je to jako další potrava navíc. Pohonná hmota!


Naprostý souhlas. Můj život se mi zatím moc nevyvedl a kolikrát mám menší depku, ale ta skutečnost, že uvidím další díl mého milovaného seriálu, je pro mě záchranou. Je to vždy takový cíl, kterého chci dosáhnout a který mi pomáhá jít dál. Na rozdíl od děsivé reality života. Možná to zní trochu hloupě...
A když už se k tomu seriálu dostanu, tak rozhodně nechci sledovat něco, co by mě taky mohlo potkat, ale chci sledovat něco, co bych normálně nikdy nemohl zažít. Podívat se na jinou planetu, proletět se ve vesmírné lodi, bojovat za celou naši planetu proti zlým emzákům, být hrdinou atd... Prostě totální odproštění se od reality. :)

Příspěvek 12.10.2007 23:46:10
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Markus!
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 12.10.2007 23:56:08
Markus Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor: Yop, jsem to já. :) Nějak mi ta diskuze začala chybět. I když budu muset překousnout, že lidé se k lecčemu staví i negativně a já to vidím jinak. :D

Jinak co se ilegality týče, tak rozhodně jsem se nikdy nestyděl říct, že jsem fanoušek sci-fi, či ještě hůř Trekkie. Ale nebudu tvrdit, že se mi to ticho po zdělení této informace nějak líbí. A to, že si spousta "normálních" lidí myslí, že jsem blázen mě nezajímá. Já zas nechápu, jak někoho může zajímat, že jeden blb z vily se právě muchluje pod peřinou se slepicí z vily a další z blbů žárlí... :lol:

Příspěvek 13.10.2007 00:02:06
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, tak já se vyjádřím jako vždy cynicky a negativně. Jistě, že je vášeň pri sci-fi pro většinovou společnost špatná. Stejně tak nahlas nesmíte říct, že žerete Ordinaci nebo VyVolené, jinak si o vás každý minimálně pomyslí cosi nepěkného. Říct, že rádi jezdíte rychle autem nebo že fanaticky jezdíte na kole, že rádi sportujete nebo že rádi nesportujete, vždycky to z určitého úhlu vypadá blbě a vždycky si nejlépe fanatický cyklista nejlépe popovídá s jiným fanatickým cyklistou; a když bude zrovna ten cyklista mluvit s někým jiným, vždycky pro toho někoho jiného bude vypadat trochu blbě, protože normální člověk prostě neinvestuje tolika volného času a peněz a varlat do sebemrskačského procesu, který vám dá jen pot a slzy, že jste zase až na 150. místě. Geekové snad jenom v zažité představě (přiznejme si, že nejen ale v té) vypadají jako vlasatí pupkatí programátoři někde z 80. let.

Já bych to nehrotil. Sci-fi je koníček jako každý jiný, taky o něm není "slušné" mluvit nahlas, ale taky se toleruje. Jsme menšina, nic víc.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 13.10.2007 00:03:22
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já se svou vášeň pro SF&F nesnažim skrývat (ale ani se tim nešířim). Já už jsem ve třídě za chytrýho blázna, takže si moc nepohoršim. Je teda pravda, že hlavně táta nechápe co na těch "gumovejch hlavách" vidim, ale nestydim se za to co jsem.

SGA je pro mne jednou z mnoha. Ale je to součást mýho života, která je pro mě dost důležitá. Je pravda, že před seriály a filmy u mne stojí knihy (LotR je výjimka, tam obojí stojí na Olympu SF&F), protože tam jde i víc o fantazii a je v nich daleko víc možností než v seriálech (většině animátorů by při představě mít jako jednu z hlavních postav šetinohou teleempatickou kočku slezly vlasy. O ztvárnění teleempatie nemluvě). Proto je docela škoda, že tak málo lidí čte. Já třeba si vezmu knížku i do školy a ZSV (v současnosti filosofie = největší nuda) ve velké míře zaplní 4. bitva u Jelcinu (Honorverse)...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 13.10.2007 09:12:54
Siria Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 168
Bydliště: Černčice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naprosto souhlasím s tím, že na fanouška Sf a F se lidé dnes dívají skrz prsty. Ve škole jsem denně o přestávkách naslouchala vášnivým diskusím holek o tom, co se včera stalo v Ulici nebo co bylo ve Vyvolených. Zmínit se o SG - nikdo nevěděl, co to je. LOTR znaly jen díky filmovému zpracování (knížku v životě nečetly). Vlastně jediné, co četly, jsou dívčí románky. Naštěstí tam byla jedna holka s podobnými zájmy jako mám já (fantasy, komiksy, apod.). S tou se alespoň dalo normálně pokecat.
Co se Ulice apod. týče, o tom už tu byla řeč v jiném topicu. Každopádně mamka se na ni dívá asi stejně tak zaujatě jako já na SG, takže jsem několika epizodám neušla. Můžu s klidem konstatovat, že je to krávovina. Není v tom nic, co by umožnilo člověku odpoutat se od každodenní reality a alespoň na chvíli se ocitnout v jiném světě. Spíš mi naopak přijde, že tam jsou snad všechny potíže, které můžou člověka potkat (a tím mu je i připomínat).
Naštěstí mě příjemně překvapila Nova, která bude dávat Čarodějky, což je další z mých oblíbených seriálů. Sice od páté řady, ale alespoň že něco. Nemusím snad dodávat, že se nemůžu dočkat, až nám zase spustí SG, že :D

Příspěvek 13.10.2007 09:19:21
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
OT: Siria: Ty jsi z Loun? Tak to je super, nechceš se sejít? :lol:
Promiňte, neodolala jsem, ale taková příležitost se musí využít :)

Jinak ano, souhlasím, co jsi řekla, taky mě měli ve škole za exota. Na střednní k tomu ještě za šprta. Exot a šprt, smrtící kombinace :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 13.10.2007 11:02:59
Phebeus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1121
Bydliště: Země ,ale kvuli válce s Ori Al'Kesh
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hodně lidi mě řeklo že lepší se realita a že oni žijou realitou ,ale ja řekl ,ale to je mojě věc co dělám ,ale zase mě ty lidi naučili jako serialy naučili mě a sám jsem to poznal že život neni lehkej to pozná každej . ´
Já žiju svuj svět ,ale žiju i realituou i fantasy a tou hlavě.Je mi jedno at si každej říak co chce jeho chyba stejně jim se to nelibi ,ale hrajou počitačovy fantysy hry wowko atd....Ale každje to o mě ví nestydim se za to. :wink:
Obrázek

Příspěvek 13.10.2007 11:42:52
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na základce a na střední jsem taky platila za exota, co se záliby ve sci-fi a fantasy týče. Moje kamarádky tento žánr nikdy moc netankoval, vždycky, když jsem se zmínila o Stargate nebo o Star Wars, tak jsem byla odpálkována, že je to blbost nebo ignorována úplně :?
Ale na vysoké jsem jednou byla dost překvapená, že celkem dost spolužáků má sci-fi i fantasy rádo :shock: (teda aspoň ti co byli v té hospodě :D)
Nikdy jsem netajila, že se mi sci-fi líbí. Podle toho taky vypadal můj čtenářský deník na střední a i u maturity jsem s tím nedala pokoj a většina knížek v seznamu literatury byly sci-fi. SW knížky tam dokonce měly vlastní prostor :D Ale z češtiny jsme měla výbornou učitelku, tak ji to zřejmě nijak nevadilo.
Co se rodiny týče, tak taťka mě ke sci-fi vlastně dovedl, brácha tomu taky holduje, takže jediná mamka je v menšině :lol:
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 13.10.2007 12:05:08
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky s tím mám problém, jen velmi málo lidí v mém blízkém okolí, se o to takhle zajímá, ale na ICQ jich mám o hodně více, ovšem ty jsem neviděl naživo :( . Taky mi říkaj, jakej jsem ... že se na to dívám, ale je to prostě můj život, můj koníček, tak mi do toho nemaj co kecat, ale najdou se i lidi, kteří to po mě chtěj čímdál tím víc, i když na to nadáváli...nechápu je...asi pochopili, že je to fakt dobrý a nemá cenu to odsuzovat :wink: .

Ani jsem pořádně nepochopil to žít v "ilegalitě" , když vím, že to některý lidi nebaví, tak se o tom s nima nesnažím bavit, ale když potkám někoho, kdo se na to dívá, tak si hned řeknem zážitky ze seriálu :lol: . Jinak to asi ani nejde...ale opravdu nechápu, jak mi mohla češtinářka dát ze slohovky na "moje" téma Stargate (film) 4 :lol: a spolužákovi na "jeho" téma Heroes taky 4 :lol: . Zajímavé je to, že na základní škole, jsem si vymyslel vlastní příběh a dostal jsem za 1 :wink: :lol: . Trochu OT už jsem...
Obrázek

Příspěvek 13.10.2007 12:20:32
Lukec Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No já jsem se nikdy nesetkal s někým kdo by vyloženě nesnášel Sci-fi. Navíc sci-fi nemusí být zrovna tak nereálný, pokud to nejde do extrémů. Sci-fi mi vždycky přišlo jako odpočinek od reálnýho života. Kdybych se místo na sci-fi díval na růžovou zahradu a nebo na ulici, tak si začnu rvát vlasy. Na základce se na sci-fi nedívaly jen holky. Na střední to jde, tam se na sci-fi každej buď dívá nebo to neodsuzuje. Teď jak žačali zase dávat SGA tak v pondělí příjdu do třídy, donesu RW s novým dílem, pak to koluje ve třídě a v pátek se mi vrátí a tak to jde dokola. :lol:
Naposledy upravil Lukec dne 13.10.2007 17:06:22, celkově upraveno 1

Příspěvek 13.10.2007 12:30:15
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Lukec: Co jsi to za fanouška??? SCI-FI!!!
Obrázek

Příspěvek 13.10.2007 12:41:12
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Obecné