Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Cesty do min./bud. a paralel. dimenzí

Cesty do min./bud. a paralel. dimenzí

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Řekl bych, že je to hodně obecné téma, jak v SG universu, tak v tom našem. :wink:

Jaké vás napadají nejreálnější možnosti provedení cesty časem?
Má to vůbec cenu, cestovat časem? S ohledem na to, že byste se nemohli vrátit, nebo i kdybyste stále existovali, všechno s čím jste žili by bylo pryč?

A vůbec - vadí vám i v SG seriálech časovky a paralelky? :)

Příspěvek 25.5.2008 19:57:52
Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Časovky se mi docela libi, treba 1969, 2010, Moebius(ikdyz u toho byla lepsi ta druha cast).Moc se mi nelibil Unending, tam byla pekna jen ta bitva na zacatku a zaverecna scena pred branou. Jestli paralelkama myslis dily, kde se cestovalo do alt. realit, tak ty se mi libili vsechny. Hodne dobry byly ty jak tam go'auldi ovladli zemi(konec 1.serie a 3.serie).

Co se týče toho cestovani časem, tak by to podle me slo udelat pomoci červích děr(do minulosti), do budocnosti to je ještě snažší, stačí se pohybovat rychlostí blízkou rychlosti světla(zpomalí se ti čas)

jo u casovek sem malem zapoměl na Window of Opportunity(dofam ze to pisu spravne :lol: :oops: )
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Příspěvek 25.5.2008 20:17:36
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Osobně se mi časovky docela líbí, ale když se člověk trochu zamyslí nad paradoxem cestování časem (vrátím se do minulosti - nedopatřením zabiju svého otce před svým narození - přestanu existovat - jak ho tedy můžu zabít?) tak si říkám radši aby něco takového nikdy nebylo možné, protože z toho jde docela strach :roll:

Příspěvek 25.5.2008 20:42:39
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ve Strazi casu od Paula Andersona je mozne zit po zabiti rodicu a zmeneni casove linie dal, protoze vesmir je shluk chaotickych castic, a povoluje takove odchylky, jako cloveka bez puvodu, protoze je zase moznost to pozmenit.

Příspěvek 25.5.2008 20:44:41
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno

Příspěvek 25.5.2008 21:05:42
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ja osobne tomu i verim - pokud je vesmir od pocatku chaos, zacal jako chaos, i skonci jako chaos (vybuch, zmena, nepredvidatelnost), neni duvod, aby jsi zmizel kvuli zmene tveho puvodu.

Příspěvek 25.5.2008 21:28:33
Pavlas Airman
Airman

Příspěvky: 28
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě štve že v SG se používá jak ta možnost že čas plyne v jedné realitě pořád jedním způsobem a všechno cestování časem je do něj zahrnuto bez možnosti jakékoli změny (1969) a taky to že cestou časem lze změnit budoucnost a vytvořit nové paralelní reality s úplně novými událostmi bez možnosti návratu k původní (2010) zož by měl být protiklad a mělo by existovat buď to nebo to

Příspěvek 25.5.2008 21:52:16
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Si to rozdelme - cestovani casem neni vytvareni novych realit - je jenom ta nase, nas casoprostor - zmenil jsi minulost, takže budoucnost, ta co byla, prostě...nikdy nebyla :)
Paralelní dimenzi můžeš navštívit jen a pouze kvantovým zrcadlem (aspoň v SG)

Příspěvek 26.5.2008 16:41:21
lord diablo Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Bydliště: Nox , Mimbar
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Casovky boli pekne casti a aj tyalternativne vesmirir noarealne bysa dalo cestovat do buducnosti do minulosti to vamneviem
Peace is beautiful and nox forever



Obrázek

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak již řekla Kapitán Kathryn Janewayová :
Obrázek
"Z cestování v čase mě bolí hlava, proto to ignoruji. Vám doporučuji totéž!"
(toto není přesná a úplná citace)
Dokonalá myšlenka podle mého. :write: ¨
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
deleted
Naposledy upravil Ivory dne 31.12.2009 12:36:07, celkově upraveno 1
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No takovy epky se mi libjej, ale uskutečnit to.
S tou červí dírou možná, ale je nepravděpodobné že bychom ji našli. Paralerní vesmír, kvantové zrdcadlo.

jinak s Vladem zase souhlasim. pokud zabijete svoje rodiče tak můžete dál existovat. s vesmírem to nehne, ale to je všechno na dlouhy rozpravy.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sakra, ale miluji časové epizody i paralelní reality :)
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Eště je tu teorie, že všechno co uděláme se už stalo. Proto nelze udělat jakoukoliv změnu. Prostě že žijeme v jedné dané časové linii, která rovnou počítá s návratem do budoucnosti, takže pokus zabít například své rodiče by neodvratně skončil neúspěchem.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

rocketman Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 227
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nebo je tu teorie, která dělá z časového paradoxu absolutní pitomost. Když jsem syn otce a vrátím se do minulosti, kde svého otce zabiju (Tady se to počítá před tím, než mě počal). Tak se nikdy nemůžu narodit, abych se vrátil do minulosti abych zabil svého otce.

Jinak některé časovky se mi líbí. nejvíce ty výše zmíněné a snad jako jedinému na tomto fóru se mi líbil i unending. A co se týče altovek, tak tam nemůžu říct, že se mi nějak líbí. třeba to s tím Daedalem v Atlantis to byla pitomost a nedalo se na to dívat. Na druhou stranu ten díl s kvantovým zrcadlem byl celkem dobrý.

A měl bych dotaz. Je nějaký rozdíl mezi alternativní realitou a paralelní dimenzí?
Stargate: Babylon 3x05 Fall of great Kre'tak Amore Part I.
viewtopic.php?f=27&t=6004&st=0&sk=t&sd=a

Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ne, není.

Jinak mám časovky i alternativky ráda, kolikrát je pralelní realitá nebo důsledek nějakého paradoxu zajímavější, než původní realita :wink: Prostě mě baví to "co by kdyby...".
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rocketman píše:
nebo je tu teorie, která dělá z časového paradoxu absolutní pitomost. Když jsem syn otce a vrátím se do minulosti, kde svého otce zabiju (Tady se to počítá před tím, než mě počal). Tak se nikdy nemůžu narodit, abych se vrátil do minulosti abych zabil svého otce

To není teorie, kt. vyvrací časový paradox, ale to je časový paradox. :D
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To by ale bylo na velkou diskuzi.
Pokud se vrátím do minulosti a zabiju svého otce, tak mě nikdy nepočne, nedá se dohromady s mojí matkou, ale já přežiju, protože jsem byl v době jeho smrti v minulosti?
A když se vrátím do své současnoti, tak už to nebude má současnost, protože má matka není má matka, protože nikdy nepotkala mého otce.
:heat: :heat: :heat: :heat:
Je to tak?

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nikdo neví, ale pravděpodobně se nic nestane, protože minulost už se stala a tím pádem si se už vrátil do minulosti a pokusil se zabít svého otce, ale nikdy by se ti to nepovedlo.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, to nevím, proč by se mi to nepovedlo? Když už bych tam byl, tak bych ho přece dokázal zabít, ne?

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale bylo by to v rozporu s tim že si se narodil, takže by si to prostě nedokázal.

Ale mohlo by to bejt taky tak jak to psal Vlad
Vlad Dracul píše:
Ve Strazi casu od Paula Andersona je mozne zit po zabiti rodicu a zmeneni casove linie dal, protoze vesmir je shluk chaotickych castic, a povoluje takove odchylky, jako cloveka bez puvodu, protoze je zase moznost to pozmenit.


Prostě chaos
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Qui-Gon Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 257
Bydliště: Země
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No ten paradox byl hezky vysvětlený ve stargate-pravdivý pohled kde to vysvětlili jako že když se vrátíte zpátky v čase a zastřelíte se tak se nebude mít kdo vrátit a udělat to, tak se vaše já přesune do jiné paralelní reality kde jste se zastřelili.Stačí se na to podívat např. tady
http://www.stargate.zahodnudu.cz/articles.php?article_id=347
Vědět málo je nebezpečné.
Vědět mnoho také.

-Albert Einstein

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tušim, že ještě nemáme ani zdaleka dostatečný znalosti fyziky, aby jsme mohli alespoň odhadnout, jestli by obousměrný cestování v čase mohlo bejt možný, natož jaký následky by mělo.
Obecně mi přijde, že tak trošku odporuje zákonu o zachování hmoty a energie. Totiž když se přenesu z času do minulosti, přenesu tam svoji hmotu, tudíž v minulosti skokově vzroste množství hmoty/ energie, zatimco v přítomnosti se zmenší.

Kromě toho cestování v čase odporuje zdravýmu rozumu (viz časový paradox), ale minulost nás učí, že to nemusí znamenat problém.

Přiklánim se k názoru Cpt. Janeway :-)

Filmy a seriály s tématikou cestování v čase nemám rád s výjimkou několika kousků, kde to neni až tak důležitý (viz Back To The Future).
Obrázek

John Glassblower Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 201
Bydliště: Valašsko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud byjdte sestrojili stroj času aby jste odvrátili nějakou katastrofu,vrátili se s ním do minulosti katastrovu odvrátili :arrow: z toho plyne že když není katastrofa nevynaleznete stroj času a nikdy se nevrátíte do minulosti.
Jestli to chapu dobře :oops:
Cestování časem a Alternativní reality to si myslím zatím nelze.
souhlasím s AirForce že znalosti dnešní fyziky si s tímhle zatím nedokážou ani zdaleka poradit

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dobrá je i teorie Mobiovy pásky a jejím bodu věčného návratu... vysvětlování je to dlouhý, ale prakticky jde o to, že když byste se v čase vrátili, tak byste zůstali v nekonečném kruhu odsouzeni k věčnému opakování...

Ale co se týče mě, tak jsem v tomhle ohledu taky Janewayovec...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Obecné