Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné Původní film Stargate ...

Původní film Stargate ...

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 29.7.2009 10:43:32
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj všem,

napadlo mě, je to fórum a Stargate, ale nikde jsem tu nezahlédl nic o původním filmu. Jaký je Váš názor na tento brilantní film, kterým začalo veškeré dění světa Stargate? Já ho viděl už nejméně 8x, poprvé jsem ho viděl snad někdy před deseti lety. Tento film mám doma na "originálce", asi před rokem jsem ho koupil v trafice za pouhých 50Kč i s novinami, takže jsem spokojen. Navíc je to ta prodloužená verze.

Já si myslím, že následující seriály nedosáhly kvalit původního filmu, přeci jenom film je originál, i když ze začátku seriál vypadal velmi dobře, tak v pozdějších sériích to začalo být o něčem jiném, než o zařízení Hvězdná brána. Neříkám, že je seriál špatný, ale prostě s filmem má společného sakra málo a původní Emmerichova myšlenka se tak úplně vytratila. Ale zase si myslím, že takové SG: Continuum se velmi povedlo a bylo to příjemné překvapení po zpackané Ark of Truth.

Co myslíte vy ??

Příspěvek 29.7.2009 12:52:24
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím, že sa od pôvodného filmu dosť upustilo (čím ďalej tým viac). Zmena k lepšiemu je zmena herca, ktorý hrá Jacka :)

Příspěvek 29.7.2009 13:13:06
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak mě se mnohem víc líbil seriál, vypadal mnohem víc promyšleně(ale opravdu jen vypadal). Hlavně herecké obsazení byla příjemnější(RDA, Michael Shanks). Russelův O´Neil byl takový... plochý. A James Spader? Nevím, toho herce nemám moc rád od doby, co jsem se doslechl, že řekl, že film Stargate byl blbost(hrozivá věta :lol:).

EDIT: už jen 400 příspěvků. :lol:

Příspěvek 29.7.2009 13:24:32
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Keby sa potom v seriáli držali striktne toho, čo bolo dané vo filme a neupravovali technológie (a hlavne ich silu) podľa potreby, nechali by si vojenského poradcu a robili menej logických chýb, mohol by to byť 5x lepší seriál. Ale aj tak patrí k mojim najobľúbenejším.

Anyway, film to celé začal, IMO bol výborný, tam ešte ani Goauldi nevedeli po anglicky :lol:

Příspěvek 29.7.2009 13:28:24
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přesně, právě že ve filmu nebyly žádné chyby a nelogičnosti. Vojáci se chovali opravdu jako vojáci, ne jako učitelky ve školce. A Goa'uldi nemluvili anglicky ...

Příspěvek 29.7.2009 13:29:08
meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no tak tento film neni spatny..serial se od nej odvijel dobre...a ta zmena obsazeni byla urcite dobra a v serialu taky daniel uz nekejcha:-D
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Příspěvek 29.7.2009 14:42:59
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Film je to skvělej. I původní O'Neil typu Duke Nukem mi tam skvěle zapadal. Sice to nebyl takovej joker, jako RDA, ale choval se reálnějc.
Jak už tu někdo napsal, vojáci prostě vypadali jako vojáci. Docela bych chtěl vidět seriál SG-3 :)
Obrázek

Příspěvek 29.7.2009 14:50:20
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Film byl super a když se na něho divám, mám opravdu pocit dobrodružna a prozkoumávání staronových civilizací. To jsem měl během deseti let sledování SG jenom... no skoro nikdy.

Škoda, že nakonec Devlin nenatočil pokračování filmu.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.7.2009 14:59:44
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jen tak pro zajímavost, o filmu Hvězdná brána jsem našel článek v starém Score,č.14.

Pro zvětšení klikněte na obrázek.
Obrázek
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 29.7.2009 15:21:58
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ty vole, Fuka & Score léta páně 93.!
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.7.2009 15:46:59
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To jsem se narodil. :lol:

Příspěvek 05.8.2009 11:38:21
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ten 1. film je nelepší ze všech tří. Herecké obsazení šlo i když seriálové je lepší. Děj byl výborný. Zpracování je taky na vysoký úrovni (přihlížím k tomu že v 90. letech byla CG v plenách). Byl tam vyřešenej jazyk, což v seriálu už se neřeší. Soundtrack byl taky povedený. Teď ještě dodám že ty 2 nejnovější filmy sou úplný hoooooooooo**********ny. V AoT je to jak Oriové střílí do Odyssey a jak je Adria měkkce řečeno blbá. V C jsou to hrátky s časem-zase blbej Bál se s*re na Zemi přesněji řečeno na loď, kterou nakonec vyhodí do vzduchu-teda myslí si to. Nevim proč ji tou bránou rovnou neposlal :wink: :wink: . A ještě v AoT nevim jak povznesenejm bytostem mohla archa smrdět přímo pod nosem milióny let-nevim přesně kdy se povzensli.
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Příspěvek 23.8.2009 10:16:35
Mlok1911 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Původní film se my hrozně líbyl jeden z nejlepších filmů které znám. Jen byla škoda že Emmerich nepokračoval i v serialu odstoupil protože se mu nelibylo jakím směrem se serial ubírá proto odešel kdoví jak by asi vypadala SG1 kdyby zůstal.
Říkám, co podle tebe je ten koščej?
Obávám se, že smrt.

Příspěvek 23.8.2009 10:57:30
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ObrázekEmmerich na seriálu nikdy nespolupracoval.

EDIT: Roland není televizní režisér. Pochybuji, že by se s nějákým seriálem vůbec zahazoval. :roll:

Příspěvek 23.8.2009 11:54:53
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
NN :e-e: .Opravdu spolupracoval na první dvojepizodě Děti bohů,ale kůli neshodám z projektu odešel. :cry: HODNĚ VELKÁ ŠKODA :cry:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hv%C4%9Bzdn%C3%A1_br%C3%A1na_%28seri%C3%A1l%29


Je to ten odstavec s nadpisem EPIZODY :)

Příspěvek 28.8.2009 19:43:57
david.p41 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Bydliště: strojovna Daidala
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ten první film byl nejlepší ze všech stargate tyčovky tam měli sýlu jak pra....e z jaffů šel strach všichni měli svůj jazyk a ne jen angličtinu a jafove byli megasilny ty z pozdějších dílů sg byli jen jejich stínem a nevzbuzovali žádnej respekt a nešli ani tak snadno zabít.
Proti blbcům neexzistuje ochrana,jsou až příliš vynalézaví.
http://www.zavislak.webnode.cz
http://www.stream.cz/video/14/393899-sheppard-team

Příspěvek 28.8.2009 20:06:15
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hlavněna tu dobu to byl excellentí film. Cool byl hlavně ten efekt s tou jejich helmou a ne ten lacinej trik v seriálu s tou hadí helmou. I dkyž musim říct že do 6. řady to bylo dobrý (nějaký epizody se mi nelíbily ale jinak...)
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Příspěvek 31.8.2009 00:16:30
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No původni film byl supr.Rozhodně nejlepší ze všech SG filmů.Byl dobře propracovanej,žádné nelogické souvislosti,prostě :ok: .Bohužel pochybuju o tom,že by se nadcházející SG filmi mu mohli vyrovnat,včetně těch co už vznikly.Škoda že nezůstaly ty helmy.Měli nádherný modrý oči :) a hezky se skládali,ale nějak sem nepochopil kam se ta helma skládala u Rá.

Příspěvek 31.8.2009 07:23:13
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě by spíš zajímalo kolik váží.
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Příspěvek 06.8.2010 18:35:09
Eduardo8 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 51
Bydliště: Cheyenne Mountain Complex
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
david.p41 píše:
Ten první film byl nejlepší ze všech stargate tyčovky tam měli sýlu jak pra....e z jaffů šel strach všichni měli svůj jazyk a ne jen angličtinu a jafove byli megasilny ty z pozdějších dílů sg byli jen jejich stínem a nevzbuzovali žádnej respekt a nešli ani tak snadno zabít.


nešli tak snadno zabít protože na to neměli zbraně to až P90 které prostřelili neprůstřelnou vestu tedy i jaffský štít
92% teenagerů poslouchá Hip-Hop. Pokud patříš mezi těch zbylých 8%, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 09.8.2010 11:29:54
SETHman Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Má mateřská loď
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To pravda P90 je P90.
A k těm helmám, helmy z původního Stargate filmu patřili Raovým jaffům. Ještě jsme se s tímto druhem helem setkali. Seriálu jsme se dozvěděli ,že se takto se oblékají Hórové to jest jaffové střežící Raovu rodinu.
Obrázek
Hadí stráž
Obrázek
Hórův strážce ve filmu helma vypadá trochu jinak, ale to je rozdíl tvůrců
Obrázek
Tady je helmice z filmu
2012- tik ťak, hodiny tikají.

Obrázek
UZNÁVÁM:
|SG-1||SGA||SGU||SGO||SGCA|
SG: Explorers má povídka
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=8547&p=303309#p303309

Příspěvek 09.8.2010 12:12:55
Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rozdíl v helmách je ten, že Raovy helmy jsou v podobě šakala a Horovy jsou v podobě Sokola. Což se dá velmi dobře vysvětlit. Poněvadž Horus je znázorňován v egyptské mytologii jako sokol.

A ty Raovy také, protože šakal byl podřízen přímo Raovy. :)
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Příspěvek 09.8.2010 12:15:29
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V případě šakalích strážců bylo vysvětleno, že po porážce Anubise je Ra asimiloval mezi své stráže. ;-) Horové sloužili jeho rodině od nepaměti a po Raově smrti přešli do Heru-urových služeb.

Příspěvek 09.8.2010 12:26:01
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Eduardo8: Já bych spíš řekl, že "odolnost" Jaffů se měnila podle toho, jak se to scénáristům hodilo do krámu. Mimo to, v prvních 4 sériích SG-1čka v seriálu používala stejnou výzbroj jako ve filmu - tj. Heckler und Koch MP5 v ráži 9x19mm. Akorát s tím rozdílem, že ve filmu měli HK MP5A2 s pevnou pažbou a v seriálu HK MP5A3 případně A5 s výsuvnou.

Stargate

Obrázek

SG-1

Obrázek

Ze začátku bylo potřeba do Jaffy vykropit celej zásobník aby padnul, později už se to scénáristům nehodilo, tak Jaffové začali padat po desítkách a lítaly od nich jiskry. Stejně tak síla tyčovek se několikrát měnila - ze začátku to bezproblémů prostřelilo kamennou zeď, potom to člověka sotva popálilo atd.

Co se samotný P90tky týče, tak o tý jsem tady na fóru už psal několikrát.

viz třeba tady http://sga-project.com/forum/viewtopic. ... &start=250
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 09.8.2010 12:33:28
dolph1888 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 715
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Původní Stargate film, je nejlepší SG vůbec. Měl nový nápad, myšlenku, bylo to něco neotřelého, tajemného a hlavně jak psali mnozí nademnou postavy se tam chovali reálněji včetně té angličtiny. Nevím, ale asi jsem jeden z mála, kterému Kurt Russell seděl v roli O'Neilla lépe. Byl víc skutečný, lidský a dělal méně srandiček u vážných věcí. Když jsem poprvé viděl SG-1 s RDA, tak mě skoro zamrazilo, že do Jackovy role dali MacGyvera, jako všeumělce se speciálním humorem. Po pár dílech, mě však začal být sympatický tím, že seriál není jen o vážných věcech, musí tam být také trochu legrace, odlehčení děje by se řeklo a to splnil RDA na jedničku. Navíc v hodně scénách bylo dobře vidět, že RDA umí, stejně jako třeba Don S. Davis u kterého mě strašně naštvali, když ho odstavili a nahradili ho hercem komediálních rolí Beau Bridgesem, jenž i když říká něco vážného, vypadá to, že se všichni budou válet smíchy na zemi. Přesto, že následující seriál nebyl dokonalý (a co taky je), zavzpomínejte jak jste ho hltali při prvním sledování, a o to šlo.
:yes:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Obecné

cron