Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné SG nebo BSG?

SG nebo BSG?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 17.11.2009 14:37:54
Tocik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ježiši vy ste fakt tupci když to musim říct takhle :rflmao:
galactica se nemůže přirovnávat k SGU.
SGU je STARGATE a to že její osádka je pouze omezená neznamená že ten seriál hned musíte přirovnávat k 5 dalším... :wall: Prostě hlavní rolí je Hvězdná brána (takovej ten velkej kruh co se občas rozbliká a uprostřed je jakoby voda). Pokud vím tak sem ten kruh v jinym seriálu než Stargate neviděl... Takže kdo vykrádá koho???
:jako:
Nemožné ihned, zázraky do tří dnů

Příspěvek 17.11.2009 14:52:48
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tociku, přinutil jsi mě hledat jpeg "Excuse me, sir", ale máš štěstí, že jsem formátoval. Samozřejmě, že se seriály i filmy navzájem vykrádají, protože máme ve filmařině trendy - shodou okolností si například můžeš všimnout, že dneska vzniká hrozně málo grotesek, zatímco před osmdesáti lety jich bylo překvapivě mnoho - čím to asi bude?
SGU je evidentně ovlivněné naturalistickou scifi BSG i experimentálním Lostem; nebýt těch dvou, pochybuju, že by SGU vypadalo jak vypadá. Inspirace stylem ale není nijak špatná (výborný Californication je třeba de facto vykradený a upravený Bukowski), je to prostě normální. Než zase začneš projevovat názor, tak se nad ním proboha zamysli.

A brána v SGU opravdu není v hlavní roli. Pokud se tedy brána nemaskuje za Carlyla.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 17.11.2009 15:19:24
Tocik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
samozřejmě. Vždycky je jakákoliv tvorba pod tlakem nějaký vlny co je zrovna v módě. To je jasný. Nebýt toho tak je SGU standartní seriál o hvězdný bráně jako SG1 a SGA.
Mě jde spíš o to že se tady pořád porovnává v čem a co je vykradený odkud. Proč? Vždyt je to jedno, nikoho to nezajímá. Mě se třeba libí SGU takový jaký je, a nezajímá mě jestli je tohle podobný jako star trek nebo kamera jako bsg. Je mi to fuk. Důležitý je pro mě jestli mě ten díl zaujme, což se povedlo (Ep Time - je mi jasný že ted tu bude něco jako "tak to sem čekal, bla bla bla.) To sou přesně věci co nikoho nezajímaj. At si každej divák udělá vlastní názor a nejedná jen podle toho, co kde lidi píšou na forum.
Máme takhle ve třídě spolužáka. V životě neviděl SGU,BSG ani star trek. Ale celou dobu kecá že SGU je vlastně star trek natočenej stylem bsg a v pozadí hvězdná brána...
To pak odrazuje lidi se na to dívat, kvůli lidem co to ani neviděli a nemaj na to jinej názor než ten, kterej si přečetli na nějakym foru kdesi v přízpěvku toho a toho.

Říkejte si co chcete, ale pro mě je na jedný straně BSG a na druhý Stargate Universe. Nejsou to stejný seriály
Nemožné ihned, zázraky do tří dnů

Příspěvek 17.11.2009 15:26:52
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak tvůj spolužák je idiot a popravdě nechápu, proč přispíváš do diskuze, jejíž obsah tě lautr vůbec nezajímá a nepovažuješ ho za důležitý.

BSG a SGU nejsou stejný seriály, ukaž mi člověka, který to tvrdí. Dva stejný seriály neexistují. Co ale mají BSG a SGU podobný je vypravěčský a režijně-vizuální styl; jenže když dva dělají totéž, nemusí to nutně být totéž. Že většina lidí má tendenci srovnávat film/seriál s jiným známým filmem/seriálem je ale normální.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 17.11.2009 15:48:56
skwara Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
koho to tu nevidim tociku?.. :smile:
hele, ja ti nevim, ale podivej se na jakoukoliv epku z SGA, SG1 a SGU. Která z nich ti bude nejvíc připomínat BSG?..

A je to dobře, BSG bylo zatím podle mě best of seriál a SG1 a SGA spíš poslední dobou jen plná kýče a klišé.
Obrázek

"Jmenuju se Saul Tigh a jsem
důstojník koloniální flotily.
Cokoliv jsem kromě toho..a cokoliv to znamená,
tímto mužem chci být.
A jestli dnes zemřu,
budu tím mužem už napořád.
"

Příspěvek 17.11.2009 16:37:01
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejdospělejší díl pre-SGU SG byl IMO Heroes. Ale i 1. řada SG-1 je v lecčems dost podobná SGU - Carterová se jede usmiřovat se sestrou, SGC jsou hrozní looseři, O'Neill se jede usmiřovat s manželkou, zlý SG tým si hraje na bohy, Teal'c se jede usmiřovat s rodinou, O'Neill osouloží domorodkyni, Daniel osouloží Hathor. Kombinace temnosti (ano, byla tam!), prozkoumávání staronového, boje proti nezničitelnému nepříteli a to celé ukončené drsným depresivním čtyřdílem je to, co mě na SG získalo. To, že to později více méně devalvovalo do superhrdinského seriálu, kdy každý střílel obouruč z P90 a chyběly už jen pestrobarevné pláštěnky, je jiná věc.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 17.11.2009 18:04:52
Tocik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
sorry ale obouruč střílel s P90tkama jenom Teal'c a šlo mu to výtečně :D
Nemožné ihned, zázraky do tří dnů

Příspěvek 29.3.2010 18:17:10
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podla mna SGU strasne kopiruje BSG. Vsak si len zoberte formu vydavania,
SGU 1.0 a podobne, alebo webepizody, no a ak este natocia nejake tie miniserie tak to bude akoze ozaj, ze hej. :lol:
Obrázek

Příspěvek 29.3.2010 18:55:37
Tocik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
omg další takovej blbeček co žvatlá o kopírování bsg....VIDĚL SI VŮBEC NĚKDY BSG?
Jestli jo tak sis určitě všim že v SGU nejsou cyloni...
Nemožné ihned, zázraky do tří dnů

Příspěvek 29.3.2010 19:01:55
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nechci být vlezlý, ale když už jsem u toho... tak v traileru na 2. polovinu série mi ti mimozemšťani připomínali chůzí Centuriony ;)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 29.3.2010 19:10:47
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
mě zas chůze Centurionů připomíná nějakou rasu (chůzí) z B5 jen si nevzpomenu jakou, a nebo Andromeda? tam by se taky našla spojitost a nebo FF, FRSCP,.... ve všem je nějaká provázanost...
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 29.3.2010 19:28:55
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wornos píše:
Podla mna SGU strasne kopiruje BSG. Vsak si len zoberte formu vydavania,
SGU 1.0 a podobne, alebo webepizody, no a ak este natocia nejake tie miniserie tak to bude akoze ozaj, ze hej. :lol:



a proč tomu nemůžou říkat tak, a proč nemůžou vydávat webepizody? Ron Moore na to má snad nějaký patent nebo co? Kromě toho, jediný jakou já tam vidím spojitost s BSG je to, že jsou uvězněni na vesmírných lodi ve vesmíru.
Obrázek

Příspěvek 29.3.2010 19:40:56
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
he mě ani tato spojitost nenapadla :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 29.3.2010 19:55:52
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
M2 taktéž ne :D
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 29.3.2010 22:27:03
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wornos píše:
Podla mna SGU strasne kopiruje BSG. Vsak si len zoberte formu vydavania,
SGU 1.0 a podobne, alebo webepizody, no a ak este natocia nejake tie miniserie tak to bude akoze ozaj, ze hej.

A napadá mě otázka: "Je to špatně?" BSG se chytla je to excelentní seriál, tedy podle hodně lidí. Jestli si to vezme kameru, nebo webisody, nebo cokoliv... Když to nebu to samý, tak je to jedno. To je jako by si vyčítal novým filmům že se opičí po já nevím čem s tím, že jsou ještě široko-úhlejší, než 16:9...

Tocik píše:
omg další takovej blbeček co žvatlá o kopírování bsg....VIDĚL SI VŮBEC NĚKDY BSG?

Nemí nutno hned používat ostré výrazy (no offence)

Wanted píše:
Nechci být vlezlý, ale když už jsem u toho... tak v traileru na 2. polovinu série mi ti mimozemšťani připomínali chůzí Centuriony

A čekal jsem že se někdo ozve... :rflmao: Oni jsou i takoví stříbrní že... :D
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 30.3.2010 16:27:47
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jsou stříbrní :D
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 30.3.2010 18:23:32
Wornos Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 308
Bydliště: Turany(Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tocik píše:
omg další takovej blbeček co žvatlá o kopírování bsg....VIDĚL SI VŮBEC NĚKDY BSG?
Jestli jo tak sis určitě všim že v SGU nejsou cyloni...

Hovoril som o forme vydavania. :write:
A nabudeci si usetri urazky, lebo raz sa pozabudnes a napises nieco take niekomu naozaj dolezitemu na tomto fore (ja s tym mam vlastne skusenosti).
A poviem ti neni to moc prijemne ked si uvedomis, ze co si vlastne spravil.
Obrázek

Příspěvek 31.3.2010 16:49:22
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wornos:máš pravdu žádné urážení
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 02.4.2010 12:15:12
machovka007 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 14
Bydliště: nedaleko Prahy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já myslím, že je to tak, jak už taky tady někdo řek, že když to člověk vidět chce, tak to vidí, kdo nechce nevidí.

Mně osobně tam ta spojitost naskočila akorát s tím, že jsou v obou seriálech uvězněni na lodích. To že ti mimozemšťané chodí jak cyloni by mě třeba v životě nenapadlo, kdybych si to tady nepřečetla. Stejně jako když jsem začala sledovat HIMYM vůbec mě nenapadlo srovnávat to s F.R.I.E.N.D.S., to až když jsem si to někde přečetla.
"Po více než čtyřech miliardách let své existence dospěl svět do století, kdy stačí málo, aby lidstvo samo sobě připravilo zkázu a smrt. Je člověk vůbec schopen udržet na uzdě všechnu tu ničivou sílu, kterou mu technický pokrok vtiskl do ruky?"

Příspěvek 16.12.2011 22:39:55
-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já osobně jsem z BSG viděl ak dvacet minut:-) Určitá podobnost tam určitě je, ale napodobenina bych to nenazval.
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 26.5.2013 13:25:41
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
oba seriály jsou skvělý v bsg je líp natočený stíhací a vesmírný boj, ve stragte universe jo dobré zase něco jiného. :write: :write: :write: :write: :write: :write: :write:
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Obecné

cron