Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné SG nebo BSG?

SG nebo BSG?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 10.10.2009 14:29:03
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wawer Rewold píše:
Jestli jste ale někdo začal koukat na seriál Defying gravity tak tomu se Universe podobá desetkrát tolik co BSG

Tak DG je něco úplně jiného, v tom není podobnost vůbec v ničem.

Příspěvek 10.10.2009 15:01:07
WORMWEJDR Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Bydliště: Kdesi daleko v předaleké galaxii
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
BSG je dobře uvařenej mix uvěřitelnejch lidskejch emocí, strachu, napětí a vesmírnejch bitek. Rád tomu řikam "Telenovela pro sci-fi fandy"

SG dycky byla takovej odlehčenej seriál, ale teď se vydala někam kam všichni vkročili jen jednou nohou. Připadá mi to zatim jako by SGU stala uprostřed trojice LOST,ST VOYAGER a BSG. Ještě se nedá nic hodnotně srovnavat.

kdyby se ale porovnali čistě pilotní díly tak hlasuju pro BSG, co vy?
Rodney:And what schould I do now?
Sheppard:RELOAD!!

Příspěvek 10.10.2009 15:03:54
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
pro SGU...a tím jak málem zabili i velícího tak SGA....
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 10.10.2009 15:22:48
pepapol Airman
Airman

Příspěvky: 20
Bydliště: Ústí nad Labem
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já hlasuju pro SGU. Jinak s tou BSG - seriál se mi moc líbil tak do konce 2. sezóny. Tam jsem se opravdu u žádného dílu nenudil, vyvážený mix akce a keců (a přesně tak mi zatím připadá SGU - ne stejné jako BSG ale tím správným naředěním). Od té doby byly tyto díly stále méně časté (tak možná s výjimkou první půlky 4. sezóny) a v posledních deseti dílech jsem už musel pít kafe abych neusnul. Přišly mi uvařené z vody tak nepovedeným způsobem, jaký jsem v SG nikdy nezažil. Vyznat se v tom bylo nemožné. Mě se holt víc líbí sci-fi s vesmírnými bitvami, štíty a lasery a u tohoto žánru neřeším, jestli je to uvěřitelné. Bitvy v SG mi prostě připadaly povedenější než v BSG (až na bitvu v Resurrection ship part 2 a pak tu s tím resurrection hubem a rebelskou basestar a možná ještě Battlestar Pegasus vs 3 basestars :D ) a celkově byl seriál mnohem vyváženější. BSG měla po 2. sezóně tendenci kolísat od skvělých epizod k naprostému odpadu. Tak, a můžete kamenovat.

Příspěvek 10.10.2009 16:00:34
Kolya Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 32
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jednoduche - SGU vykrada BSG. Kdyby bylo SGU drive nez BSG bylo by to nejspis naopak. Prekvapeny nejsem jelikoz tvurci SGU rikali ze se chteji "priblizit" serialum jako je Firefly a BSG...coz mi ani nevadi protoze BSG a FF mam ze vsech serialu nejradsi a treba to nebude uplna kopirka a bude to proste "nova saga SG". Zaverem - Az bude venku vic dilu tak se uvidi zatim je to BSG.

Příspěvek 10.10.2009 16:13:34
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Podle mě se časem podobný způsob natáčení,rozšíří i na další serialy.Ale jinak souhlasim s tebou Kolyo.Ten kdo byl prostě první,ten byl první a nemusí to znamenat,že se to bude oběvovat jen v jednom seriálu,a že další budou označeni jako vykrádači.To je hold pokrok.Lidi chtěj nový věci.Já viděl z BSG jen pár dílu,když to bylo na Nova cinema a rozhodně se mi to líbylo a teď sem začal sosat pilot.A SGU už žeru po dvou dílech.Pro mě jsou rozhodně oba (zatim) seriály na stejný úrovni v oblasti oblíbenosti. :).Mam pocit,že není moc směrů kam uhnout.Buď styl stará SG a nebo nový styl např ala BSG,Ztraceni.Navíc díky flashbackům se můžou vyhnout takovým těm otázkám jako Proč oni zaútočili kdo to byl a proč on tohle a proč ona tamto.Můžou to pěkně rozvinout,aby to dávalo smysl ne jako ve staré SG kde řekli pár slov a šli dál.

Jinak jsem si ještě vzpoměl,že Cyloni mi hodně přípomínaj droidy ze Star wars Klony útočí.Ne.Nejsou náhodou STEJNÝ!!!! :roll:

Příspěvek 10.10.2009 18:16:38
Tocik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě se líbí SGU taková jaká je. Proč? Protože to je seriál kolem Hvězdný brány sakra :write:

Mám rád BSG. Proč? Protože to je seriál o lidech, kteří intrikují a bojují sami se sebou dokonce i když čelí vyhlazení (Baltar a spol). V BSG přesně uvidíte skupiny lidí, kteří se utvářej v lidský společnosti.

Oba seriály mám rád, každý z jiných důvodů pro ně charakteristických. Nehledejte v nich to, co maj společný. Spíš v nich hledejte to, v čem se odlišujou. Kvůli tomu se na ně díváme. Kdyby sme se chtěli koukat na seriál co je pořád stejnej tak čumíme na Ulici atd :yahoo:
Nemožné ihned, zázraky do tří dnů

Příspěvek 10.10.2009 19:17:04
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
pepapol: hh, tak teď ses prokecl, že si BSG naprosto nepochopil a jsi jen hloupý divák, který pochopí jen, když se tam řežou lodě ve vesmíru a furt se jen střílí a nic jinýho :lol: to o propracovanosti příběhu a těch keců a že to nakonci zakončili takovou věcí je prostě good, ale to by si musel pochopit, na což evidentně nestačíš :wink:

Z Firefly bych asi vzal tu hudbu, co je v SGU... taková normální s příměsem toho westernu nebo jak to nazvat :lol: a také samozřejmě tu dokumentární kameru, která tam byla poprvé a poté si ji vzala BSG...

Nevím v čem ti příjdou bitvy v SG lepší než v BSG... v BSG jsou lodě a zbraně furt stejný, ne jak v SGčku, že každý díl jsou jinak silný atd. aby se to hodilo do krámu (což jsme bohužel mohli vidět i v pilotu SGU... správně by ty Hataky byly od BC na kaši po 2 ranách a né, že se tam s nima budou piplat railgunama celej den a všecko nechaj zničit :lol: ale hold scénáristi ještě nevyspěli, aby to dokázali lépe zahrát a né tak blbě jako v Be My Sins Remembere'd)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 10.10.2009 19:27:13
pako3 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 272
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ono, v prvních dvou sezónách tvůrci BSG věděli, že vesmír má alespoň tři rozměry, a že vzdálenosti v něm bývájí občas větší než pár km

taková scéna, kdy skáče flotila v minisérii při příletu raket z raiderů..to je teprv něco
Obrázek

Příspěvek 10.10.2009 19:28:33
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jinak to FTL v BSG by mělo být stejné jako ten pohon, kterým se nakonec dostala Atlantis k Zemi...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 10.10.2009 19:36:41
Hairy Ass Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Bydliště: záchod na Destiny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
FTL v BSG bylo něco na způsob červí díry....tudíš okamžitý teleport na jakékoliv místo ve vesmíru - tedy spíše do vzdálenosti, kterou jejich počítače byly schopné přesně spočítat.

Jinak mě docela udivilo, že ty Hataky Hammond hned nesejmul, teď když mají ty energo-zbraně od Asgardů. V SGA je už měli i jiný bitevní lodě když útočili na Asurany, tak by je měl mít i tenhle... samozřejmě by všechno neprobíhalo tak dramaticky jak scénaristi chtěli, ale když už je to sci-fi tak by si divák měl klást i takovýhle otázky

Příspěvek 10.10.2009 19:39:50
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jenže, jak si viděl, žádná loď (kromě SuperHive) neměl proti beamu šanci, takže těch pár Hataků by lehlo aniž by jednou vystřelily :lol: navíc ty jejich ubohý zbraně by té planetě neudělaly vůbec nic... jenže pak by se nic z toho nestalo... klasická SG... tohle zůstalo stejné...

Však Atlantis se dostala k Zemi stejným způsobem... to tam i říkali... pohon na bázi Hvězdné brány :wink:
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 10.10.2009 19:44:51
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ne ty jejich ubohý zbraně by neudělali nic, jenom by přetížili naquadriové jádro a planeta by pak vybouchla :lol: Ne počkat, to se vlastně stalo
Obrázek

Příspěvek 10.10.2009 19:52:59
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo a jak by to přetížili? Tím, že by po trávě dělali černá kolečka a hromadu kouře? Tam, kde žil Jonas odpálili naquadrijovou bombu, která má rozhodně větší sílu než to bombardování (kterýho část zachytával Hammond) a stejnak to nic moc neudělalo s tou naguadrií pod povrchem (a to nebyla ani tak hluboko v jádru)...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 10.10.2009 20:00:26
Hairy Ass Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Bydliště: záchod na Destiny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
S tím jádrem planety souhlasím, třeba tohle je jinej případ a ložiska se pod základnou nacházela mnohem blíž povrchu, ale stejně měli Tauriové jednoznačně převahu. Kdybych to pral do detailu, tak po těch cca 10 letech projektu SG, je Země nejsilnější mocností v naší galaxii, sice nemáme ani zdaleka tolik lodí jako Jaffové a Luciánská Aliance, ale to hravě vynahradí mnohem silnější štíty, vyšší rychlost a zbraně, co by měli na jeden zásah zničit celej hatak. Jedinou konkurenci vidím v pozůstatcích Oriských armád, ale ty sou teď silně neorganizované a pravděpodobně se stejně vrátili domů (ale i kdyby ne, tak i je dokážou lidský lodě dát na cca 5 ran). Zkrátka z nás udělali scénaristi moc velkou sílu a pěkně se do toho zamotaly.

Příspěvek 10.10.2009 20:25:08
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
DAVE! píše:
ne ty jejich ubohý zbraně by neudělali nic, jenom by přetížili naquadriové jádro a planeta by pak vybouchla :lol: Ne počkat, to se vlastně stalo


A to scénáristi,ještě na konci první řady SG-1 plánovali nejspíš sílu 200 MT pro zbraně hataku(SG-1 1x19).

Příspěvek 10.10.2009 21:06:51
jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nene SG1 1x20 - jak byl Daniel v paralelním vesmíru
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Příspěvek 10.10.2009 22:33:38
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
:oops: splet jsem se ve výpočtech. :D

Příspěvek 10.10.2009 22:48:21
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jako tak to dělalo na povrchu prd... viděli jsme to mockrát, jak to po nich střílelo... když to dopadlo vedle člověka tak ho to odhodilo stejně jako granát, kterej tam házeli, takže :lol: aby se ta energie, která nějak víc přenesla, tak by to muselo být metr pod povrchem :lol: a říkali, že se to jádro přetíží... a jádro je snad ve středu planety a né hned pod povrchem...

No a na to, že brali masivní množství energie pokaždý, když zadávali adresu, či jen topili atd. (provoz základny), tak ta "půda" musela dostávat daleko víc energie než při tom 5ti minutovým bombardování :lol: :lol:
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 15.11.2009 16:42:20
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
SGU jednoznačně není BSG.
Ano, možná si z BSG vzalo pár věcí, jako třesavou kameru, dobrou hudbu a uvěřitelnější postavy, ale to neznamená, že to BSG je...

v BSG jde celou dobu o něco jiného... v BSG se řeší problém přežití lidstva... v SGU cesta zpět domů...

Ano... je vidět, že se SGU vydalo po stejné cestě jako Galactica, ale jdou za jiným cíle... BSG protě ukázalo, že žánr Sci-fi může být i něco víc, než jen to co jsme viděli doposud a SGU to chce potvrdit...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 15.11.2009 16:49:06
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím si, že SGU si vzalo z každého seriálu něco, ale určitě se nesnaží nikterak kopírovat BSG. Může se tak zdát akorát kvůli podobné kameře a hudbě. Příběhem je ale úplně jinde. To už se příběhem více podobá ST: VOY.

Příspěvek 16.11.2009 23:29:11
BigQ@123 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 787
Bydliště: Okres Kolín
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No tak mě nepříde,že SGU kopíruje BSG.Mají sice stejné základy,ale jinej tvar.Hudba je taky rozdílná.Podobnosti jsem si rozhodně nevšim. :hmmm:

Příspěvek 16.11.2009 23:33:46
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A s tou třesavou kamerou to v SGU taky není tak hrozné, jako v BSG. Pamatuju si jeden den, po takové oslavě... menší oslavě :-) , tenkrát jsem se z těch zoomů v BSG málem zblil. :lol:

Příspěvek 16.11.2009 23:35:01
pako3 Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 272
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
SGU je vážná komedie, BSG bylo v prvních dvou řadách celkem dospělé melodrama.

Rovnítko mezi BSG a SGU může položit jedině hluchý a slepý.
Obrázek

Příspěvek 16.11.2009 23:45:54
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě teď teda zaujal tenhle komentář na CSFD se kterým dost souhlasím. Hlavně přirovnání Roberta Carlyla k Lionelovi Messimu. :lol:
Osobně bych tuhle show pojmenoval Battlestargate Voyager, je to takový mix mezi všemi třemi, perfektní poměr charakterového vývoje ku vědeckým zápletkám. Největší podíl na úspěchu SGU má ale Robert Carlyle, který vyčnívá nad ostatními herci stejně tak, jako kdyby Lionel Messi hrál za Spartu.
Carthorias

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Obecné

cron