Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné SG nebo BSG?

SG nebo BSG?

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 10.10.2009 11:35:40
Prasek323 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Také máte takový ten nepřijemný pocit - sakra, tohle už jsem někde viděl, ale určitě to nebylo v SG... Battlestar Galactica z Universe přímo sálá a já nevím, mám li se radovat, nebo se v schoulen v rohu třást strachy. BSG byla úžasná, ale bojím se aby SGU nebyl pouze neúspěšný pokus o napodobeninu..

Co si o tom myslíte vy?

Příspěvek 10.10.2009 11:53:46
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Blbost. SGU mi BSG připoměla pouze jediným zoomem v pilotu. SGU má uvěřitelnější postavy a lepší kameru (ano, zahodili stativ, ale alespoň ten kameraman nemá epilepsii, jako v BSG).
SG je prostě SG, BSG je BSG. Veškeré další podobnosti jsou jen výmysly, vidíte, co chcete vidět.

Příspěvek 10.10.2009 12:01:27
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přesně tak. Já jsem tam BSG neviděl snad ani jednou... SGU je pořád Stargate. Dospělejší, zralejší a propracovanější ale pořád Stargate. :)
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 10.10.2009 12:03:44
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale temnější :wink:

Každopádně je to zajímavá změna a doufám, že se to takhle udrží dál...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 10.10.2009 12:21:54
mouse Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 99
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jako bsg tam taky vidim dost:-D treba jakto ze rush je takovej zmrdik na pohled i chovani?jackson by takovej nidky nebyl :wink: berou si predlohu z bsg jde to uplne videt ale je to jiny a podle me perfektni...a nevim co je vic uveritelnejsiho na sgu nez na bsg:-D v bsg meli pekne veleni jediny co me vadilo byla kara ktera vsechno umela nejlip:-D:-D treba kdyz p90 odstrelila toho borce ve vezeni to byl fake ale v sg tyhle fejky sou mnohem castejsi a tudiz mnohem vic neuveritelnejsi ale treba kdyz museli sestrelit olimpiccarier(epizoda 33.minut) tak prote roztrileli civilni lod jen aby prezily ostatni.v sg?tam by ji jeste zachranily :-D
Obrázek

Příspěvek 10.10.2009 12:23:45
Wawer Rewold Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pořád mají jen jednu loď, asi sto lidí na palubě, žádnej civilní doprovod a jeden pořádnej kus neprobádaný antický technologie. Rozhodně tam bsg nevidím

Příspěvek 10.10.2009 12:26:05
Prasek323 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vanguard píše:
Blbost. SGU mi BSG připoměla pouze jediným zoomem v pilotu. SGU má uvěřitelnější postavy a lepší kameru (ano, zahodili stativ, ale alespoň ten kameraman nemá epilepsii, jako v BSG).
SG je prostě SG, BSG je BSG. Veškeré další podobnosti jsou jen výmysly, vidíte, co chcete vidět.



Prosim tě, a čim má uvěřitelnější postavy? tím že pochází ze Země a ne z dvanácti kolonií? Vážně by mi zajímalo, v čem to tedy podle tebe je? :)

a epileptická kamera patří (díkybohu) stále BSG, to máš pravdu, taky to byl jeden ze skvělých prvnků na stupňování napětí, jsem rád, že tohle si SGU nevzalo

Příspěvek 10.10.2009 12:28:04
Wawer Rewold Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V Destiny nemají proti sobě kopici cylonů, co nemaj žádnej "plán", májí hvězdnou bránu takže se to bude točit kolem cestování na cizí světy

Příspěvek 10.10.2009 12:28:55
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tímto mi to připomíná spíš Atlantis... což je vlastně taky loď a taky tam byla ze začátku uvězněná lidská "posádka", neprobádaný místo plný skrytých chyb (stářím) a spousty technologií :wink:

Pokud si dobře pamatuju, tak Kara v ruce P90 (aspoň ze začátku) nikdy neměla... ale spíš tu Barretu...

Ale na druhou stranu se v SG nestalo nikdy, že by se někdo důležitější obětoval... tam to nehrozilo, tam se zachránili všichni anebo se povznesl :lol: tady jako v BSG, kde i vedlejší postava, která tam byla hodně často, najednou zemřela...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 10.10.2009 12:29:25
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
že to jsou trochu normálnější postavy což v SG nikdy nebyly kord v SGA. Neohrožený hrdina Sheppard, nejgeniálnější mozek ve dvou galaxiích Mckay co umí stvořit program do pěti minut, nebojácná Teyla, kterou Michael pořád unáší a abych nezapoměl na Rononátora
Obrázek

Příspěvek 10.10.2009 12:30:00
Prasek323 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wawer Rewold píše:
Pořád mají jen jednu loď, asi sto lidí na palubě, žádnej civilní doprovod a jeden pořádnej kus neprobádaný antický technologie. Rozhodně tam bsg nevidím


hehe :D víš, kdyby měli i tohle, tak už se to rovnou může jmenovat BSG :D tady nejde o to kolik lodí letí a kolik z toho jsou vojclové a civilové... Je to v takovej tej kostře seriálu - hudbou počínaje, jdoucí přes vývoj postav, psychiku, emoce, ne vždy happyendy (aspon doufam, že ne), až po promyšlené dialogy...

Příspěvek 10.10.2009 12:32:01
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
zajímavý. Když BSG ještě jelo, tak lidi si přáli, aby se objevil jeho nástupce. Když se tomu SGU přiblížilo, tak zase lidi nadávají, že je to vykradlé BSG, víte vůbec co chcete?
Obrázek

Příspěvek 10.10.2009 12:36:23
Prasek323 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
DAVE! píše:
zajímavý. Když BSG ještě jelo, tak lidi si přáli, aby se objevil jeho nástupce. Když se tomu SGU přiblížilo, tak zase lidi nadávají, že je to vykradlé BSG, víte vůbec co chcete?


já ano :) nikdy jsem nevolal po nástupci BSGčka, je to pro mě tak dokonalej příběh, že si myslím, že jakýkoliv další pokračovaní, napodobování, nebo cokoliv jinýho, tomu už prostě jenom uškodí... můj názor, klidně mi za něj ukamenujte... :D

Příspěvek 10.10.2009 12:40:20
Tocik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dobře, tady jsem na poli Stargate fandů takže na vás musim postupně.

1)BSG je uvěřitelnější než SG seriály (všechny) - nejsou tam štíty, žádný super mega laserový zbraně, portování atd
V BSG se střílej NUKY, kryjou to železným štítováním na lodích,... Co se týče vesmírnejch bitek tak je to uvěřitelnější než SG. Teda až na jejich FTL pohon (ne, nemá to souvislost s pohybem Destiny jak to řikal Rush, jen shoda názvů)-FTL na BSG funguje úplně jinak
2)koukněte aspoň na jeden díl předtím než BSG odsoudíte. Zjistíte že BSG není o mega bitkách ve vesmíru, kde lítaj paprsky sem a tam, zbytky hat'taků tady, občas támhle. NE! To máte jak Star Trek. Ten je o lidech, ne o tom jak Enterprise lítá a střílí na všechny nepřátelé v dosahu.

Prostě srovnávat takovýhle zásadní scifi kousky nejde.
Přirovnání:
Star Trek - Star Wars
Battlestar Galactica - Stargate jakákoliv

BSG je o lidech, o temné stránce lidstva co se snaží zachránit, ale všude koukaj intriky. A taky občas nějaká fakt dobrá bitka lodí což je cool.

-----------------------------------------
Ten kdo napsal
nebojácná Teyla


prosím vás, když chcete vychvalovat SGA-což chválím- prosím, nemluvte o Teyle. Ta akorát lidi odradí od koukání na Atlantis :wink: Jak já jsem si užíval díly kde nebyla :yahoo:
----------------------------------

Jo možná vás, lidi co fanděj vesmírnejm bitvám v co největším množství nechytí, ale BSG stojí za shlédnutí :yeah:

já ano :) nikdy jsem nevolal po nástupci BSGčka, je to pro mě tak dokonalej příběh, že si myslím, že jakýkoliv další pokračovaní, napodobování, nebo cokoliv jinýho, tomu už prostě jenom uškodí... můj názor, klidně mi za něj ukamenujte... :D


----------------------------------------------------

Až budete házet kameny na něj, nechte jich pár pro mě. BSG NEJDE NAHRADIT ANI PRODLOUŽIT.
So say we ALL :bravo:

EDIT: Nepiš dva a více příspěvků pod sebe. :rules: LAZYjohn

Edit: Ale teď to vypadá pěkně blbě když to je v sobě :wall:
Naposledy upravil Tocik dne 10.10.2009 18:09:40, celkově upraveno 1
Nemožné ihned, zázraky do tří dnů

Příspěvek 10.10.2009 12:50:39
Prasek323 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Budeme stát u stejné zdi smrti, s úsměvem na rtech... :D
So say we all!

EDIT: Necituj příspěvek nad sebou. :rules: LAZYjohn

Příspěvek 10.10.2009 12:52:54
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě to teda spíše připomnělo Lost. Úvodní scéna příchodu na Destiny je de facto totožná se začátkem pilotu Lostu. BSG nejspíš pojetí SGU ovlivnil, ale stejně tak ho mohl ovlivnit avizovaný Shield nebo jiné kvalitní seriály. Svět seriálů se netočí jenom kolem BSG a SG ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 10.10.2009 12:58:30
Markus Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vanguard píše:
Blbost. SGU mi BSG připoměla pouze jediným zoomem v pilotu. SGU má uvěřitelnější postavy a lepší kameru (ano, zahodili stativ, ale alespoň ten kameraman nemá epilepsii, jako v BSG).
SG je prostě SG, BSG je BSG. Veškeré další podobnosti jsou jen výmysly, vidíte, co chcete vidět.


Raynor píše:
Mě to teda spíše připomnělo Lost. Úvodní scéna příchodu na Destiny je de facto totožná se začátkem pilotu Lostu. BSG nejspíš pojetí SGU ovlivnil, ale stejně tak ho mohl ovlivnit avizovaný Shield nebo jiné kvalitní seriály. Svět seriálů se netočí jenom kolem BSG a SG ;-)


Tak pod oboje bych se podepsal. Tvůrci SGU od začátku přiznávají inspiraci Ztracenými a Firefly, ne BSG. Jak správně řekl Vanguard, každý tam vidí to, co tam vidět chce... :wink:

Příspěvek 10.10.2009 13:12:12
Wawer Rewold Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jestli z toho udělaj BSG tak se na to koukat nebudu. Já nesnáším okatě vykonstruovaný chování postav jen aby tam přibyla další zápletka. Jestli jste ale někdo začal koukat na seriál Defying gravity tak tomu se Universe podobá desetkrát tolik co BSG

Příspěvek 10.10.2009 13:14:01
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
vše již snad bylo řečeno a opakovat to je snad i zbytečné, jen dodám:

takže pokud někdo udělá seriál s dobrou hudbou, příběhem a efekty a já nevím s čím vším. tak už NIKDO NIKDY nemůže udělat seriál, kterej by mě dobrou hudbu? nebo příběh? či styl natáčení?
Ano takto některé příspěvky opravdu vypadají...no mě se to celkem nelíbí, protože to znamená že až se povede dobrej seriál či film, tak už se budou točit jen samý kšunty, protože natočit, něco co by bylo byť jen stejně dobré a nedej Pánbůh lepší než to co bylo nejlepší do teď, tak to budou všichni kritizovat a autora kamenovat?

Sakra lidi kde to žijete? to že Má SGU některé prvky třeba z BSG jako kamera (pochybuji jen že BSG používala tuto kameru) tak je to jen a jen dobře protože o to bude kvalitnější seriál. to je jako kdybych dal do jednoho seriálu umělou gravitaci a jen protože zrovna u mého seriálu to vidělo nejvíce lidí, tak v ostatních seriálech budou po lodích lítat....vážně lidi zamyslete se trošku
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 10.10.2009 14:03:01
LakyStar Airman
Airman

Příspěvky: 81
Bydliště: Prešov, Slovenská republika
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vo všetkom absolútne súhlasím s Dragonom.

Příspěvek 10.10.2009 14:08:33
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky.
Lidi, BSG není středem seriálového vesmíru. :roll:

Prasek323: chovají se mnohem uvěřitelněji, to chování jim věřím. V BSG postavy jednaly zcela nelogicky, každou chvíli se chovaly úplně jinak.

Příspěvek 10.10.2009 14:09:13
mouse Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 99
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ok tak jinak sledovali by ste raci sgu s bsg nez ordinaci a superstar?myslim ze se tu hadame o hov e protoze oba dva serialy sou pro nás uchyli naprosto užasný:-D a to ze se nekomu libi bsg vic nez sgu neznamena ze je to hned spatny ja taky rikam ze bsg je lepsi ale sgu se mi proste taky libi a vubec mi neva ze ma novou kostru dneska uz nejsou 90 leta:-D kouknete na startrek ze 70.let a reknete chtely by ste takovou sgu?proste bsg protoze je taky z vesmiru a byla prvni tak todle nadhodila a je jen dobre ze ostatni to taky berou nevim na co si furt stezujete oscara sci fi nikdy neziska kdyz mluvite o hercich ktery hrajou dobre videl sem i mnohem horsi
Obrázek

Příspěvek 10.10.2009 14:15:01
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nemluvíme o hercích, mluvíme o postavách. Herci jsou výborní, jak v SGU, tak v BSG.

Příspěvek 10.10.2009 14:15:42
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
s BSG to dejovo nema spolocne nic...to potom mozme hovorit ze BSG je kopirka Star wars lebo tam su pouzite vesmirne lode...

Nepaci sa ti SGU???Tak to nepozeraj...ale bud ticho kto ma stale citat taketo blbosti, kazdi kto videl BSG vie ze dejovo SGU nema stym spolocne NIC!!!
Obrázek

Příspěvek 10.10.2009 14:19:05
mouse Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 99
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jestli myslis me tak ja mluvil o kostre jako ne o scenary ale proste o tom druhu takze nemel ty ja rikam ze sgu je super
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Obecné

cron