Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Pokec nejen o seriálových technologiích Obecné stargate jako star trek

stargate jako star trek

Diskuze nezapadající ani do jedné z výše uvedených kategorií.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 12.3.2011 19:47:17
matmasta Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 25
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
je tomu už 17 let od vzniku stargate a jediné co by sg vzkřísilo by bylo posunutí děje o sto let
co si o tom myslíte
Pokud jsi rád že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud máš rád lidi co jsou rádi že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 12.3.2011 19:56:46
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem si našel trochu času na forum. Jinak, proč by se seriál měl přesunovat o sto let? Vzhledem k existenci alternativních realit ve Stargate univerzu jsou možnosti téměř nekonečné.
Obrázek

Příspěvek 12.3.2011 20:11:19
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Navíc tohle universum je strašně flexibilní, stačí se jen podívat na kvanta povídek jenom tady na fóru. Vymyslet se dá cokoliv, jenom scénaristi vždycky přijdou s nějakým cenným antickým artefaktem, na který okamžitě musíme poslat expedici. ;)

Příspěvek 12.3.2011 20:18:53
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No to je teda hodně trefný nadpis. Hned jsem věděl o co jde. K otázce: Co přesně by to, ale přineslo nového?
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 12.3.2011 20:22:12
Sim100 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 165
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už aj v súčasnom deji sa brána vyskytne zopárkrát (kde je staré dobré SG-1? :( ). O 100 rokov dopredu by to už nebolo o hviezdnej bráne ale o hviezdnych lodiach.

Příspěvek 12.3.2011 23:03:33
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
matmasta: Rozhodně si nemyslím, že je to jediný způsob jak SG oživit.

Všechno je to dle mého o zpracování. SG seriál z 22. století plus může bejt fajn gradující drama třeba z pohledu kelownských separatistů bojujících proti fašizujícímu systému Sjednoceného lidstva Mléčné dráhy, se systémem bran jako samořejmostí, ale zároveň to může bejt nekonzistentní prvoplánovitá vymejvárna, s postavama s tlačítky Reset na zádech, diletansky točená.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 12.3.2011 23:48:20
Lord_of_war1 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 187
Bydliště: Již 3 rokem na marsu
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Prosím jen už ne další Star trek . Ja bych radši kdyby ten serial zakončily bud nejakými úžasnými díly nebo filmem a dál nepokračovaly myslím že by to měly ukončit a začít nejakým dalším projektem . A myslím že by to nebyl dobrej nápad jak tady už nekdo řekl už by to bylo spíš o lodích než o bráně mě se to líbílo hlavně z toho důvodu že to bylo v současné době a ne další futuristycký serial co by kdyby. Můj názor nezastřelte mě
Pravda a svoboda jsou věci, které si nalháváš abys si v noci usnul.
Nic sem necítil. Zemřel jsem uvnitř.


Obrázek

Příspěvek 13.3.2011 00:09:09
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1. Lord of War nemáš chybu ve věku?
2. k Tématu... SG universum má obrovské množství možností. Bohužel, jak řekl Geser, scénaristi vždycky skončí u reset čudíliku nebo "ultra-mega ultimate thingee" co všechno vyřeší v mžiku oka.

Příspěvek 18.3.2011 01:48:09
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hlavně, aby už nějak dořešily galaxii plnou naštvaných a hladových wraithů a spoustou opuštěných antických základen (ano, je to Pegasus) než začít vymýšlet jak ještě vyždímat značku.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 27.12.2011 17:08:08
-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na SG je hezké, že probíhá v současnosti (myslím, že jeden z producentů/scénáristů prohlásil, že se to děje i v realu:-) Navíc to není nijak megalomanské.

Natočit SG seriál, který by probíhal v roce 2100? Klidně, ale až v roce:

Toto je spoiler!!!:
2100 :D
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 30.5.2012 09:49:54
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Fakt, že se SG děje "dneska" a že hlavní hrdinové řeší i "dnešní" problémy, tam dodávalo 90% celkového zdání "reality".

SG je zbytečně moc "rozlezlá" do SGA a SGU (které jsou obě v podstatě "neukončené"). Nemyslím, že by situace vyžadovala novou sérii, ve které by lidi byli "vládci galaxií". Jenomže přesně k tomu s rychlostí, jakou dokážou krást/kopírovat/dostávat/zkoumat zásadní technologie, rychle směřují.

SG 2100 by tedy byla někde HODNĚ jinde, než "dnešní", a to i kdyby to zpracovali jak modelínu a bylo to natáčené z pohledu pologramotných ufonů válčících kameny proti "fašistům" s atomovkama.

Myslím tedy, že by to bylo "až moc jiné" na to, aby to dokázalo navázat na (poslední dobou klesající) úspěch SG "dneška".
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 30.5.2012 11:15:01
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Značka SG nemá vůbec problém s tím, v jaké době je či není zasazená - seriálová story může být dobrá nebo špatná, ať už se odehrává ve středověku (Game of Thrones vs Merlin...), v součastnosti (24 hodin vs Missing) nebo v budoucnosti (Deep Space Nine vs Terra Nova). Dobové zasazení v tom nehraje VŮBEC žádnou roli a je ZCELA šumák, jestli by se další SG seriál posunul (a klidně by to mohlo vyjít, kdyby třeba řekl, že 21. století se něco stalo, nic o tom není zaznamenáno, a v době 22. století bychom detektivně pátrali, co to bylo; nemuselo by to být jen o fašistické Zemi, i když i to by bylo supr) nebo neposunul (i když je fakt divný, že o vrátkách nikdo neví, když má Země flotilu bitevníků; ale právě v dnešní debatě o krizi by seriál o tom, jak se brána prozradila a Země prochází kulturní a průmyslovou transformací, mohl setsakra uchytit!).

...Co v tom hraje roli je televizní průmysl a dobrý "creator"/scénárista. To první je v současné době dost v krizi, SFTV o cestování kosmoletem prakticky umřela. Nevím, do jaké míry současný zánik televizní space opery souvisí s finanční krizí (i když v případě MGM/SG asi dost) a do jaké jde prostě o dočasnou vyčerpanost látky. Ale všimněte si, jak jsou dneska populární mystery sci-fi, které jsou výrazně levnější, protože je natočíte na ulici a nemusíte stavět kulisy (Touch, Awake).
Co se autorů týče, to je spíše o náhodě. Říkal jsem to mockrát, že za SG stojí povětšinou lemplové, kteří i když se konečně v SGU naučili opisovat současné vyprávěcí a tématické trendy, tak jim třeba stále unikl fenomenální marketingový & zároveň i narativní potenciál "scifi odehrávajícího se dnes" (viz Lost a jeho virální spin-off hry/příběhy, které si pohrávají s tím, že jde o skutečné záležitosti skutečného světa; to sakra nikdy nikoho v Sci-Fi nenapadlo přijít s něčím podobným? Lost vyšel v roce 2004, proboha!).

...Navíc teď koukám, že píšeme do rok staré diskuze, uff, no mazat to už nebudu.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.5.2012 13:57:02
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nevím, SG infinity byla v podstatě přesně to, o čem na začátku topiku psali (budoucnost, lidi chodí v brnění s vestavěným štítem, vysílačkou, senzory + paprskomety, Taurijské impérium je významný hráč, i když si pořád hraje na "hodné") a to "SG" jsem v tom seriálu prostě neviděl.
Na druhou stranu, nikdo SG-Inf nepodezírá, že by aspirovala do nějákých výšek - je to sci-fi animáč dělaný pro děti, čímž se dost ohraničila.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 15.6.2013 13:49:44
jacktimo Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A myslím že by to nebyl dobrej nápad jak tady už nekdo řekl už by to bylo spíš o lodích než o bráně mě se to líbílo hlavně z toho důvodu že to bylo v současné době a ne další futuristycký serial co by kdyby. Můj názor nezastřelte mě




______________________________________________________________
WOW Gold|GW2 Gold|WOW Gold Kaufen|Diablo 3 Gold

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Obecné

cron