Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní Náměty a připomínky SGA-PROJECT.COM pravopis

pravopis

Vaše náměty a připomínky, když fórum patřilo ještě pod starší stránku, která byla zrušena roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 07.9.2006 12:25:48
ZeroCool Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tar-ara píše:
No, tak víš co, všeho s mírou...když vidim nějaký texty, tak mě z toho bolí oči. Vážně :). To, že je to fanovský fórum přece neznamená, že budem psát jako prasata ;-). Nevadí mi nějaké malé chyby, překlepy nebo tak, ale velké pravopisné chyby, popř. věty bez čárek, který právě díky nedostatku čárek nedávají smysl nebo se musí člověk snažit, aby si ten smysl složil...to už mi vadí. Chci si číst, ne luštit ;-)

trochu tolerance a mene kritiky neuskodi zas tolik .... me je osobne fuk jak kdo pise clovek to precte sprehledem ... pokud neni natvrdli .... a nebylo to mysleno jako urazka .... forum by melo byt na uklidneni a na prodiskutovani nejakeho tematu a nebudu nikoho soudit za to ze neumi psat .... bud s pravopisnymi chybami nebo bez carek a hacek .... neco jinyho je web .... tam uz je to pro verejnost a zalezi na sve reputaci jestli clovek chce byt aspon po vizualni strance .... na urovni ..... ale jestli cloveka zajima to co si chce preicist at si precte ... ale urcite neni dobre soudit cloveka dle toho jak pise .... respektive stare dobre rceni "Nesuď knihu dle obalu" ....

Příspěvek 07.9.2006 12:55:02
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nikdo nesoudí člověka podle toho, jak píše. S jedním fajn človíčkem si píšu a gramatiku má strašnou. Ale jde o to, že některé ty příspěvky jsou opravdu tak strašné, že si přečtení vychutnat nemůžu, protože se to prostě přečíst nedá. Pokud má člověk snahu a aspoň si to po sobě přečte a mininimalizuje překlepy, tak je to v pohodě. Ale překlepy+pravopis, to už se pak těžko dá soustředit na obsah příspěvku.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 07.9.2006 13:53:36
ZeroCool Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
TO klenotka

mas pravdu ... taky jsem nenarazel na tvuj prizpevek ... ale me osobne nevadi kdyz nekdo pise tak jak jeden dotycny napsal jako "prase" .... ja uz jsem si na takove zpravy zvyk ... a je to jen o tom jak clovek dokaze v hlave poskladat vetu kdyz muzete urazet cloveka co neumi psat... ja nikoho za to ze cestinu ve skole nezvladal neodsuzuje nedej boze ze bych ho oznacil nevhodnym vyrazem ... ale jestli se zacne na tomhle foru dodrzovat nejaka diakritika nedej boze pravopis na fore ... tak to uz neni pro me forum .... dle me na foru si muze clovek vyjadrit svuj nazor jak citi a ze nedokaze pravopisne odespat to uz je dalsi vec ... a pokud se nekomu nelibi ze nepisi z diakritikou ... nechodim sem kvuli tomu ze bych nekoho kritizovat nebo urazel a nebo dodrzoval pravopis , diakritiku .... chodim sem proto protoze "Miluji Stargate SG-1"

a jak uz jsem psal moderatori to zas obratili na foru .... dle me nejde o forum ... tam at se v urovni mezi vyjadruje jak chce .... ale pokud je na hlavni strance nebo pod sekci na hlavni strance nejake pravopisne chyby ... to uz je vizitka celeho webu ...

Příspěvek 07.9.2006 14:11:51
Deadlus Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 194
Bydliště: Brno-Líšeň
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no tady ale nejde o to někoho buzerovat ale poučit ho ,že v něčem dělá chyby a uvědomil si to ,malou chybu každý přežije ale když je tu příspěvek který musím číst 10x abych pochopil jeho smysl tak je to moc a gramatiku bude potřebovat v životě každý
já taky nepíšu příspěvky bez chyb ale v únosné míře(teda myslím)a zatím mě nikdo nekritizoval ale když bude tak se omluvím a opravím to a né že budu vypiskovat že mě tu někdo buzeruje a že je to jen fórum
pochopte to,tady jde i o vaše dobro a je to pro vás(nás)a lidi si sem dou pokecat a někdo i po náročném dni odpočinout(výte jak to myslím) a né lámat si půl hodiny hlavu s nějákým příspěvkem,samozřejmě nebudeme kritizovat příspěvek s jedním špatným I a háčkem ale třeba správy typu:

nu takk sm výdělj ten dýl kde ta kártrová střlílela na tý goaldybylo to dívny
zitradu sťene do kina segra je plpá bera kamošku

a takový tu fakt občas sou

no a to je asi všechno a jestli jsem napsal něco urážejcího nebo nevhodného tak se omlouvám :oops:
p.s.:taky sou tam chyby :D
Obrázek
Obrázek
I love Handhelds,i love Nintendo DS : ) but i hate PSP

Příspěvek 07.9.2006 16:21:33
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ZeroCool: Tak pozor. Buď tak laskav a nevkládej mi do úst (do klávesnice) něco, co jsem neřekla. Rozhodně lidi podle toho, jak kdo píše, nesoudím. To, že někdo píše jako "prase" neznamená, že nemůže být u mně fain. Pár takových přátel mám.
Vlastně to tu lidi přede mnou řekli. Bylo by dobré, kdyby si takoví lidé chyby uvědomili a naučili se je nedělat. A čárky jsou občas velmi důležité, protože dokáží obrátit smysl věty (mmch., viz na druhé stránce tohoto topiku příběh s "Osvobodit nelze pověsit). A kdyby sis přečetl moje příspěvky v tomto topiku, tak bys věděl, že se tím nesnažím nikoho pošpiňovat, ale snažím se, aby si to lidi po sobě četli a snažili se s tím něco udělat. To se v životě docela hodí. Rozhodně netvrdím, že já nikdy žádnou chybu neudělám, ale rozhodně to u mně není pravidlem. A když vidim nějakej extra nečitelnej příspěvek, tak mě to od jeho čtení odradí.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 08.9.2006 14:28:31
ZeroCool Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to all
je my ted uplne fuk jak kdo pise a kvuli tomu ho neminim urazet a nesnasim kdyz nekdo nekoho urazi jen tak .... kolikrat clovek za to nemuze nikdo nemusi byt tak perfetkni tak jak vy .... a jestli chcete abych psal pravopisne tak vam to dopreji jen jednou a to ted ....

"Je my úplně ukradené jak kdo píše a kvuli jeho disfunkci ho nemíním kritizovat. Nesnáším, když někdo někoho uráží jen kvuli tomu, aby si dokázal jak je dokonalej. Kolikrát člověk za to nemůže, že neumí daný jazyk. Prostě na to nemá buňky. Jak už jednou řekl můj oblíbený herec ve "Hvězné bráně" "Jakcu, to je univerzálni jazyk" a nemluvil o českém nebo anglickém jazyce .... ani o žadném na celém světě. Člověk se vždy domluví a nemusí mít znalost. Ono logika je nepředstavitelná. (I když logika to taky není.)

Takže v závěru dodám stačí mě jen čistá logika, abych pochopil dané téma a nemusím lidi kritizovat za to jak píší, každý má v nečem slabinu a nebudu ji využívat proti němu je to neetické"."

(A pokud někdo neví co sem myslel tím univerzálním jazykem, tak mu doporučuji se podívat na SG-1 1x10 The Torment Of Tantalus, je to díl o nejrozsáhlejší pokladnici vědění a smyslu života.)

Příspěvek 08.9.2006 14:59:48
Hemi First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jeee pište si jak chcete jenom to na vás vrhá špatný dojem. Ale zase na druhou stranu je pravda, že některé příspěvky jsou co se týče luštění ještě těžší než ty nejtěžší křížovky :lol: Já taky netvrdim, že umím psát extra bez chyb, ale většinu si pouhým přečtením zvládnu opravit.

a jestli chcete abych psal pravopisne tak vam to dopreji jen jednou a to ted

mno zrovna moc se ti to nepovedlo :wink: ale ony chybičky ti prozrazovat nebudu, protože to nesnášíš.
Obrázek

Příspěvek 08.9.2006 14:59:50
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ZeroCool: Jelikož jsi zjevně nepochopil, co jsme chtěli říci, nemá pokračování této diskuze žádný smysl...
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 10.9.2006 23:31:51
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem dneska procital posledni prizpevky a taky se mi u nekterych odpovědí zvedal žaludek. Neříkám, že jsem kdovíjaký češtinář, ale snažím se to po sobě číst a opravovat se. Pokud někdo chyby nevidí a má poruchu čtení, psaní atd.... tak je to něco jiného, než když člověk nezná základní pravopisné poučky o podnětu s přísudkem. To by se mělo rozlišovat. Co takhle udělat šotka kontrolora, který by ty úplně do nebevolající chybky opravil? ;) vklidu se toho ujmu
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 10.9.2006 23:37:01
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mno, lidi ale zase zrovna nemilují, když je někdo opravuje (i když v těch nejtěžších případech mám na to taky chuť :)). Mohlo by je odradit psát, což by mohla být škoda.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 10.9.2006 23:38:51
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
JJ taky pravda, ale uznej, že třeba napsat hrubku ve slovu
Toto je spoiler!!!:
VÁMY
je docela krutý. To mne opravdu odrazuje potom takovýchle příspěvěk číst


P.S.: Omlouvam se za ten spoiler, ale tohle mi opravdu podráždilo nervy ;)
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 10.9.2006 23:46:06
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Uznávám...a jsou tu i lepší kousky ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 10.9.2006 23:49:36
Vamp_ Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 223
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jen je raději neuváděj ;)
Ehhh.... spolknul jsem svoji relaxační knížku....

Příspěvek 21.9.2006 08:45:47
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jen tak lehce poznamenám...
:!:
"vidět" se píše s "i"
"líbit" se taky píše s "i"
:!:
...děkuji za pozornost :wink:
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 21.9.2006 10:48:53
Saix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 703
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
zrovna jsem si precet jeden prispevek, kde bylo "vydet" a jeste takovy vyrazy jako "prectavit" a to se dotycnemu veslo do jednoho radku :? jezis to me ale desne depta si to cist a ja situaci zas tak casto nemonitoruju, ale osobne narazim na tyhle prispevky porad od toho sameho cloveka... ja teda nevim ale mam takovej pocit, ze uz mu je snad 14 (cekaj ho minimalne prijimacky na stredni s cestiny) a zadnou vadu psani nema tak nechapu, jak tohle muze tvorit... prosiiiim delej s tim neco! (ty vis koho tim myslim), dyt timhle se v zivote znicis sam...
"Gods are selfish beings who fly around with little red capes and don't share their powers with the mankind." Lex Luthor

Příspěvek 06.4.2007 16:05:38
Rosseta Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 275
Bydliště: Homole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já jsem HODNĚ pravopisně založená (přečtěte si moji diskuzi s McBeck.C ve fóru na povídku MX57K, kde jsem se hádala, jestli se píše výjimečně, nebo vyjímečně) a často mi pravopisné chyby a chybná interpunkce vadí. Souhlasím s tím, že lidi by si měli po sobě příspěvek přečíst.
Kontrolor možná není tak špatný nápad, ale s tím množstvím topiců a příspěvků by měl opravdu těžkou práci.
R jako Rodney, O jako Ori, S jako Sheppard, S jako Samantha, E jako Emmerson, T jako Teyla a A jako Atlantis.
Bohužel, na tomto fóru již nejsem a nebudu aktivní, Přeji hezký den.

Příspěvek 03.4.2008 09:08:17
Midnight.Lord Airman
Airman

Příspěvky: 3
Bydliště: Pha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hemi píše:
Saix píše:
vy jste ale hnusny :D oficialne zadnou takovou soutez neodstartuju a uz vubec za to nebudu rozdavat ceny :lol: tim bych akorat uznal nase chyby :twisted: ale neoficialne dotoho.. ja to pak opravim a prispevky smazu aby to tady nebylo jako spatne vysvedceni :twisted: btw. co se tyka ty autorovi www stranky.. to je oficialni preklad phpbb fora ktery jsem nedelal a za nez tudiz ani nezodpovidam :wink:


řekl jsem snad že za to můžeš? adminové jenom spravujou ale chyby dělají redaktoři :lol: :lol:

btw další chybka ale tentokrát ne gramatická

K zajištění proti zneužití technologí - v sekci Lodě ... část Daedalus

ci, když netušejíce, že - opět lodě ... část OLESIANSKÉ BEZPEČNOSTNÍ PLAVIDLO nemá tam náhodou být netušíc nebo aniž by tušili? nevim jestli je to chyba ale moc se mi to nelíbí :lol:


Netuše - netušíc - netušíce = mužský - ženský - množné číslo (sakra, teď mi vypadl střední rod - dítě netuše nebo netušíc??
Btw, hrubky jsou někdy i v titulcích. Né, že by to zas tak vadilo, když je někdo šťoura, může si to opravit sám. Důležitější je, že titulky jsou k disposici velmi brzo, za což všem zúčasněným nehynoucí čest a sláva :!:

Příspěvek 13.6.2016 12:43:20
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zapadlo to prachom, ale aspoň v poviedkach by som dal ako podmienku: písať s diakritikou. :roll:
:idea: Slová majú rôzny význam: zastavka (zástavka, zastávka), koza (koza, koža) a podobne.
Pri komentároch mi to až tak nevadí, ale v poviedkach, kde je veľa textu, už áno. :(
:bye:

Příspěvek 13.6.2016 16:14:41
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Mrknu do Pravidel povídkové sekce a případně to tam přidám ;)
Mno, je to tam, ale domluvím se Dragonem a nějakým způsobem to asi zdůrazníme...
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 13.6.2016 22:34:55
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
toto bych zatím nijak neupravoval či nezvýrazňoval, jen bych byl důslednější v "hlídání" je nás tu momentálně (s právy) aktivních dost.. a když se uživatelé, konečně naučí používat i funkci "nahlásit příspěvek" (ten červený vykřičník) tak to bude ještě lepší :-)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 17.10.2016 18:04:18
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Zdravím,

jak jste si někteří možná všimli, tak se tu začal opět řešit pravopis. Osobně jsem tolerantní a chápu, že třeba v půl jedné ráno, bude příspěvek nějak vypadat, to samé, pokud máte v krvi tři promile alkoholu.

Pokud se v předchozím odstavci vidíte, tak se nad sebou zamyslete. Alkohol sic nepatří za volant, ale ani za klávesnici. Pokud mám připito, tak prostě nelezu na net, popřípadě nikam nic nepíšu. To samé i s ranními/večerními hodinami.

Když nejsem ve stavu aby můj příspěvek vypadá k světu, tak nepíšu. Je jen málo věcí co nepočká.

To samé pokud je mi známo, že nevynikám v pravopisu, či že dělám často překlepy.. dnes snad už všechny internetové prohlížeče podporují buďto přímo, či přes nějaký plugin, kontrolu pravopisu, která lecos vychytá. plus samozřejmě použití tlačítka náhled a následné přečtení si vlastního příspěvku před odesláním (a klidně znovu i po odeslání, tlačítko upravit funguje!)


Mějte na paměti, že to jak a co zde píšete je vaše vizitka...


Na závěr bych rád připomněl bod číslo 6
viewtopic.php?f=1&t=3924
http://fan-project.net/viewtopic.php?f=1&t=3924

Pravopis je probírán i v lokálních pravidlech určitých sekcí.


Dragon

btw: neznamená to, že budeme mazat, editovat či jinak trestat za každej překlikl či chybu. Všichni jsme tu lidi a ti dělají chyby, ale všeho s mírou ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na SGA-PROJECT.COM

cron