Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní Náměty a připomínky SGA-PROJECT.COM Motivující pokus o oživení Stargate

Motivující pokus o oživení Stargate

Vaše náměty a připomínky, když fórum patřilo ještě pod starší stránku, která byla zrušena roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Za jeden díl Stargate jsem ochoten dát

20 Kč
4
20%
40 Kč
2
10%
dolar
2
10%
i víc
12
60%
 
Celkem hlasů : 20

Raziel-CZ Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co napsat? Dám dvacku (nebo dolar) za epizodu! Pokud dá dvacku každý, Stargate bude pokračovat. Jde o miliony fanoušků, Stargate je dle ankety, kterou jsem měl možnost nedávno vidět, minimálně u nás nejsledovanějším seriálem všech dob. Argumenty ohledně nesledovanosti nejsou absolutně na místě, lidi prostě stahují z internetu. Jak říkám, dám dvacku, dejte ji taky.

Dám dvě, budou-li i kvalitní CZ titulky s pohodlnou dostupností. Vložme se do toho, vytvořte velkou anketu a pojďme zjistit, čeho jsme reálně schopni. Stargate nelze takhle teď zahodit a neříkejte mi, že se mnou nesouhlasíte. Bude-li platební síla značná, a jakože jsem o tom přesvědčen, bude seriál pokračovat, to vím zcela jistě! Podpořte mne a pojďme pro to společnými dvackovými silami něco udělat. A ne jen v CZ, ale všude!

Založím zatím malou anketku zde, vynechávám položku nic, která nás nezajímá, jde o reálný výběr. Vyzdvihněte prosím třeba na 30 dní odkaz sem a zjistěme, co dokážeme. Je to rozhodně k věci a slibuji, že bude mít účinek!

Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jakou formou by jsi ty dvacky chtěl jako vybírat? A komu je posílat? Myslíš, že by to něco znamenalo pro MGM, i kdyby takových lidí bylo několik tisíc (což by nebylo)? Záleží opravdu jen na sledovanosti v USA, tu tady nikdo neovlivníte.

Raziel-CZ Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud by se jim dostalo podpory v této formě, situaci by jistě přehodnotili. Jde jim o prachy nebo ne? Jako každému... Na místě není teď jak jim peníze dopravit, ale zda je o to zájem. O dopravě pak rozhodnou sami.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

JannBaill Airman
Airman

Příspěvky: 22
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kdyby se podobná "sbírka" uspořádala, rád bych se zúčastnil, ale byl by problém se zaštítěním, na soukromý účet by ty peníze poslal asi málokdo :). A pak nevím, jestli je nejvhodnější ptát se na malém českém fóru, jestli spíš nezkusit trřeba Gateworld.

Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raziel: Nechci ti brát iluze ale takovejhle nadšenejch iniciativ tu bylo nepočítaně a změnily naprostý h... nic. A ta tvoje dopadne naprosto stejně - vyšumí bez výsledku do ztracena.

Tenhle nápad je odsouzenej k nezdaru už jen díky tomu, že spolíhá na logiku "pokud xy tak Stargate BUDE pokračovat". Nebude. Z čeho bereš tu jistotu, že když pošleš Syfy chanelu pár dolarů, že obnoví Stargate? Ano, jako každý společnosti jim jde o výdělek ale pokud pro ně seriál není perspektivní (rozuměj nedá se na něm vydělat) tak ti nic neobnoví. Navíc, aby se něco podobnýho mohlo rozjet, tak by si musel dát dohromady alespoň částku rovnající se rozpočtu na vytvoření celý kompletní ŘADY. A to nikdy nedáš. A představa, že se daná věc bude točit po 1 dílu, vždycky, když se najde dostatek peněz je kompletně mimo realitu.

Za další, peníze na vytvoření seriálu nestačí. Peněz na natáčení můžeš mít kolik chceš (Syfy rozhodně peníze na natáčení seriálů má, ne že ne, ale sakra si rozmyslí, do čeho je vrazí) ale, jak už bylo řečený výš, pokud stanici nezaručíš dostatečnej výdělek - tj. že se na seriál bude v danou dobu koukat dostatek AMERICKÝCH diváků, aby se jim zaplatila reklama, tak nic nevznikne. A sledovanost SGU nebyla zrovna v dvakrát závratnejch číslech. Pokud by SGU mělo sledovanost, s nadsázkou dejme tomu, 3,5 milionů diváků na díl, tak ho Syfy bude ždímat klidně až do 15. řady a pořád nebude problém se sháněním "prostředků" na další.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Raziel-CZ Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když vše hned zahodíme, nikam se opravdu nedostaneme. Jsme jen lidi, klasika.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak jsem psal, nechci ti brát iluze, ale zatím si mě ničím nepřesvědčil, že tahle tvoje iniciativa bude v čemkoli odlišná od desítek dalších, který skončily tak rychle, jak nadšeně začaly, a naprosto ničeho nedosáhly.

Z toho, co si zatím napsal, jsem pochopil, že tvoje základní premisa spočívá v tom, že pokud seženeš určitej obnos peněz, tak Stargate BUDE (opět tohle slovo zdúrazňuju) automaticky pokračovat. Podle čeho tak usuzuješ? Jako by už bylo na 100% jistý, že ji Syfy chanel obnoví, respektive byla vydáná nějaká podmínka stanovující, že pokud Syfy obdrží určitej obnos peněz / nasranejch emailů od diváků / prosebnejch peticí etc., tak se milostivě sebere a začne zase točit. Pokud vím, tak nikdy nic takovýho stanovenýho nebylo.

Ale budiž, dejme tomu, že to myslíš opravdu vážně a chceš to někam dotáhnout. Tak se tě ptám:

- Jakým způsobem hodláš tyhle "dvacky", respektive dolary vybírat? Máš k tomu zřízenej nějakej speciální účet nebo ti je budou diváci posílat v obálkách?

- Pokud máš účet, kdo všechno k němu bude mít přístup a jaká bude záruka pro potencionální zájemce, že peníze z toho účtu skutečně půjdou na to, na co mají?

- Jakým způsobem hodláš se Syfy jednat? Jako právnická osoba nebo jako fyzická osoba? Jakým způsobem jim ty peníze hodláš předat? Pošleš jim email, kde napíšeš: "Ahoj, já jsem Franta Kobliha z Horní Dolní a tady vám přes Pay Pal posílám 300 mega dolarů na další sérii Stargate."?

- Opět, pokud se ti povede finanční prostředky sehnat a předat, jak hodláš zaručit, že je Syfy opravdu použije na natáčení Stargate? (Hodláš sepsat něco jako podmínky v darovací / sponzorský smlouvě?)

- Než si začal vymýšlet tuhle iniciativu, zkusil si se podívat na internetu jestli něco podobnýho už dávno neexistuje v zahraničí a případně se danou skupinu zkusil kontaktovat / spojit se s ní? Skupina "domácích", tj. amerických fanoušků snažících se o něco podobnýho bude mít daleko větší šanci na úspěch než iniciativa odněkud z Evropy, kde Syfy (běžně) nevysílá.

Neber to jako kritiku ale řekněme, jako námět na diskuzi. Ostatně na některý věci, který jsem teď vypsal se tě už ptal Daedalus a JannBaill ale odpovědi se jim nedostalo.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

cfrt590 Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
dobrý den mohu se zeptat jestly se dají stáhnou nebo by mne někdo mohl poslat ty snímky keré se promítají kdyz date u sga meric kdy budou dalsi titulky :rflmao:

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pána přede mnou jsem nepochopil, nicméně čistě jako cvičení je zajímavé pojmout tuhle rok starou wannabe-inciativu a postavit ji vedle letošního jarního úspěchu crowdfundingu... Kdo neví, vo co go, googlujte pojem Kickstarter.

Aneb ačkoliv v téhle podobě tady je jakákoliv snaha o crowdfunding samozřejmě naprosto absurdní, ten nápad "vybírat prachy" sám o sobě není tak debilní, jak by mohl vypadat...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Shorty Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 78
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ray: Ano, když to máš podpořené nějakou, třeba, třetí stranou, co vypadá legálně dobře a člověk tomu může "věřit" (on Kickstarter není první svého druhu, co to takhle řešil (většinou si to zařizovali sami tvůrci, třeba webkomixů, filmů atp.), ale je první, který všechny tyhle nápady "shrnul" pod sebe). Tohle Revan "neshazuje". Ono mu jen připadá absurdní že si nějaký Franta z Horní Dolní řekne, že když vybere od fanoušků milion dolarů, tak že bude Stargate.
Obrázek

Supporter of RDA SecOps. Get Some!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na SGA-PROJECT.COM