Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Stargate Odyssey Stargate Odyssey - řada 1,0

Stargate Odyssey - řada 1,0

diskuze k tomuto psanému spin-off

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 21.10.2007 10:46:27
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak konečně sem se k SGO taky dostal, tak sem přihodím své dojmy. Zápletka je moc hezká. Namyšlené lidstvo překvapí starý znovuzorganizovaný protivník. Hezky provedeno. Následná panika a bitvy, výborně popsáno, objevení Tollánů taky potěší :wink: Z přibývajícími díly na mě té války už začínalo být trochu moc. Vím že to je asi záměr aby to bylo despotické a psychologické, ale nemůžu si pomoct ale prostě my tam chyběla nějaká světlá jiskřička, která by mi dávala chabou naději že se neblíží konec světa :D To je jenom můj osobní dojem.

K postavám, okamžitě si mě získal plukovník Pierson :D když to nejde tak si zapálím.... :wink: originální, takováhle postava by se hodila i do Sg, proto že tam "hlavní" členy týmu dělají podle jednoho stereotypu (dobře, i když Sheppard je docela originální, hlavně v posledních řadách, ze začátku byla vidět snaha navázat na úspěšnou verzi kterou zavedl RDA a tak sme dostali krom Sheppa aji Mitchella) Mitchell se choval jak doopravdy, úplně sem to viděl před sebou, takže za to potlesk 8)
Zelenka... Zelenka je dobrý, jen na mě nepůsobí jako Zelenka z SGA, ale to vůbec nemusí vadit. Udělalo mi radost že odmítl vyrábět ty zbraně hromadného ničení, už sem se bál že to vezme. Takže to mě překvapilo, hezkž konflikt svědomí s realitou :)
Liu, no příjde mi trochu moc, jak to říct... uřvaná a emocionálně nestabilní, takže na mě moc zatím nezapůsobila. Zase to je asi záměr. Zbylé postavy sem si ještě tak nějak "neošahal", trochu se mi pletou. Ještě, Semuels (píše se tak? ) Dobrý nápad přivést ho zpět, škoda že tohohle slizouna odstřelili bez nějakého vysvětlení, reprezentant typického postupu armády aneb hodíme atomovku všude kam můžeme :D

Líbila se mi část na Dakaře. Vlastě celý díl Separated, byl to takový oddech, říkám už na mě toho střílení a destrukce bylo po těch čtyřech dílech prostě moc. Mám rád bitvy a efekty, ale takhle v kuse už mi to přišlo trochu moc. Je jasné že ve skutečné válce to tak asi vypadá, takže mám radost že sem (zatáím) žádnou (díky bohu) nezažil. Hlavně jaffové se chovali jako jaffové. Na brataca už učividně doléhá jeho věk. Btw, kde byl Tealc?

Hezký je pokus začlenit tam hudbu která podtrhuje atmosféru. Jenže když čtu tak si ji nějak moc do toho nedovedu zakomponovat, leda že bych si ji pustil. Ono hudba dělá opravdu hodně, takže třeba někomu to tam pomůže víc než mě.

Abych to shrnul, určitě budu číst dál, je to zatím nejkvalitnější a propracované fanfiction co znám, je vidět že ste si s tím hodně vyhráli. Jenom by to mohlo být rošku míň depresivnější :wink: jenom trošku
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 21.10.2007 12:30:31
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mno... Tak to nevím, jak se vyrovnáš s ultradepresivním válečným trojdílem Breaking Point-Downfall pt1-Downfall pt 2 :-D Mno, ale tam se jedna jiskřička naděje trochu objeví.
Jinak odpočinkový byl Detour, s trochou toho malého vítězství. No a k podstatných postavám bych doplnil ještě Gummyho, toho pilota F-302.

Tak problém se Zelenkou v SGA je, že tam nemá zrovna moc prostoru. Funguje více méně jen jako odříkávač technoblábolů, Rodneyho fackovací panák a černé svědomí a jako český hláškovač. Museli jsme ho trochu více popsat, aby z něho mohla být plnohodnotná postava a tím se asi trochu změnil. Nakonec, velkou měrou do všech postav zasáhlo i obléhání Země; Liu by taky v klasické SG-1 mohla být spíše komediální ztřeštěná postava ala Vala, kdyby na ni nešla jako v SGO jedna deprese za druhou.

Problém je, že, jak jsem napsal v Za oponou, původně měl pilotní díl skončit úplně jinak. Dalo by se říct, že až do E10 je to celé vlastně jeden velký pilotní díl a to, o čem měl seriál původně být (alespoň tedy v 1. řadě), začíná až někdy v řadě 1,5.

Tak doufám, že nám po jubilejním stém příspěvku na foru zachováš dále přízeň, už se středu začíná předběžně finále první poloviny první řady ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.10.2007 12:54:11
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo na Gummu sem zapomněl... noé prostě pilot se vším všudy. Detour sem ještě nečetl jenom synopsi a zaujala mě asi tak nejvíc :wink: Dobrej nápad, sestoupit jeko bůh a ukončit tak válku... pokud se nepletu tak by tím dokázali prvdu těch co pravdu nemají ne? Bedrosiani věřili že je stvořil Nefertum... no já si to přečtu :D

Zelenka, no já bych ho popsal jako věčně mírně nervozní příjemný vědátor, který vždycky všechno radši zkontroluje 3x :) možná mi tam ta jeho nervozita chybí, nevím jestli úplně vystihuju jak se projevuje...

No, další super bitvu? :D no jestli mě něco zajímá, tak je to identita útočníka a moc doufám že je to někdo starej známej a že ste nevymýšlely něco svýho, nejsem si jistej jak by se s tím lidi ztotožnili... Baal, Anubis, nebo převorové..cokoli :D já sázím na Anubise nebo jeho klona :D vlastně klony má Baal...
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 21.10.2007 13:10:41
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, je to něco (staro)nového, byť v duchu SGO je napojený na starý děj a rozšiřuje ho. Někteří staří známí jsou do útoku zapleteni, ale rozhodně to není nic jako "Návat Apophise" nebo tak něco. Baala nechám SG-1, Anubis je v pánu, Ori jsou v pánu; v pánu, ne v plánu :-) Byť ti útočníci část jejich vojsk (včetně Priorů) pohltili. Vlastně celý tajemný příběh v pozadí, který začíná schopnostmi Liu, je vymyslen pouze námi, byť podle mě navazuje na SG-1 a SGA a je v jejich duchu, rozvíjí je dále tak, jak by podle mě bylo nejlepší.
Na druhou stranu určitě nejde o nějakou zbrusu novou rasu, takřka vše, co plánujeme, vychází z SG-1 či SGA. V plánu je do budoucího děje pouze jedna originální rasa, a ta vlastně taky svým způsobem vychází z SG světa.
Vůbec, pokud máte někdo problém s novinkami, tak nevím, jak budoucí řady budete zvládat, protože... ne, že by jsme svět SG úplně obrátili na hlavu, ale rozhodně ho podstatně rozšiřujeme a to i pomocí flashbacků. Nechceme dělat jen děj o válce o Zemi, ale i mystéria, a u těch se prostě bez nových faktů (nebo úpravy starých z SG-1 a SGA) neobejdeme. Například NID film, který se plánuje mezi 1. a 2. řadu, řekne tolik nových šokujících informací o minulosti Země, jako se objevilo v celé SG-1. Samozřejmě, už je to náš děj, pouštíme se tady na tenký led, protože to trochu reimaginuje SG-1, staví ji do jiného světla a protože zároveň jde jen o náš originální děj a může být vymyslet už špatně, nestravitelně, složitě. Doufejme, že to ukočírujeme k všeobecné spokojenosti.

Velká bitva, no částečně. Vlastně, můžu sem traileroidně hodit ikonku E08.
Obrázek
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.10.2007 13:17:38
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dobře. nebudu se tomu bránit, když bude/budou mít charizma, tajemnost, pude z nich strach tak řečeno... nějaké mocné zlé bytosti (napadli mě v téhle souvislost Pah-wraits s DS9, i když ti sou kapku podobní Orájům..., nebo něco na styl "Ruky" z B5-nevím jestli víš, psals že B5 si moc neviděl, prastará rasa dávno vyhnaná do nějaké pasti nebo jiné dimenze) Prostě nechám se překvapit a máte moji důvěru že to bude cool :wink:
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 21.10.2007 13:40:59
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Žádné superbytosti. Nacisti byli taky strašliví, a přitom byli z masa a kostí ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.10.2007 13:44:39
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nene, nemyslel sem super bytosti, jenom protivníka s tajemnem a historií kolem sebe, někdo dost hrozivý, když ho poslouchají zbytky záporáků všech druhů
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 22.10.2007 23:07:33
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tady je ten hlavní motiv Odyssey na Mirrovu žádost. Pojmenovali jsme to oficiálně Odyssey Ad Astra a jde o úpravu hudby od Davida Arnolda (Stargate) a Richarda Marvina (U-571 aneb těžká vykrádačka soundtracku k Saving Private Ryan aneb nemá nám co vyčítat).
http://www.edisk.cz/stahni/31643/odyssey_main_theme.rar_1.71MB.html


S tím se váže věc, že jsem se poslední rok snažil sehnat někoho, kdo by nám tenhle song nahrál sám a já nemusel vykrádat soundtracky, ale bohužel se nepoštěstilo. Vlastně úplně na začátku mě okouzlila hudba z Call of Duty: United Offensive, která vykrádá U-571, která zase vykrádá Rayna. Na druhé straně i když nemáme originální zvuk, tak máme tenhle... hmm, asi remix.
A taky máme pro Odyssey asi dvacet tracků originálního českého hip hopu ;-)

EDIT: Zipnuto.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 23.10.2007 20:01:54
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak sem slupnul Detour :D Můžu říct že se mi líbil možná nejvíc z všech, hlavně sme se konečně trochu odpoutali od té války. Trochu mě překvapilo že Bedrosiany takhle podvedli, to je hodně odvážný. Liu si získala docela sympatie, hrál boha dobře :D
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 23.10.2007 20:34:36
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Znělka fakt skvělá. Připomíná mi válečný filmy (hlavně ty letecký), ale hlavně mi v něčem připomíná znělky Voyageru a DS9...

Mmch. ty obrázky k epizodám tady na fórech maj odkaz jen na nějaký malý verze, nebo jsem zase technická lama?
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 23.10.2007 21:05:03
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zajímavé je, že jsme původně k synopsi Noxima o Detouru měl velké výhrady a být na mě, vypadala by podstatně jinak :-D Od zítřka už zase starý dobrý emo depresivní děj... Každopádně Noximo už má nyní jistou episodu řady 1,5. Brzy bych o ní mohl nadhodit detailnější info.

No jo, všim jsem si, že znělka VOY je vcelku dost podobná naší Ad Astře, ale to je neúmyslná podobnost.

To je tímhle forem. Neboj, potom, co se zase rozjela editace úvodního příspěvku (nefungovala, proto se to furt jmenovalo podle pilotu) můžu slíbit, že bude brzo i web. Prý snad do čtvrtka. A na něm budou brzo všechny ilustrace ;-) Zatím jsou normálně k vidění na Lapiduchu.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 24.10.2007 21:11:36
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dámo a pánové, právě jsme se poprvé dostali do situace, kdy uvažujeme, že kvůli velké délce vystřihneme nebo přesuneme nějaké scény :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 24.10.2007 21:19:51
Kalen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 104
Bydliště: Okres Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, ano, poprvé za psaní Odyssey. Už, už jsem chtěl otevírat šampaňské. Nakonec jsem se rozhodli nezasahovat a epizoda bude výjmečně o něco delší než obvykle.
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 21:45:07
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemôžem povedať, že by mi to nejak vadilo, práve naopak; čím je to dlhšie, tým lepšie :D Vypustíte to ešte dnes, či až neskôr ?
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 24.10.2007 21:47:03
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jo, ale spouta lidí SGO nečte, protože je hrozně moc dlouhááááááá. A bude hůř, s dalšíma episodama. Na synth dabbing taky asi nenalákám davy. 55 stránek scénáře je už maximum, teď jsme ještě delší.

Ještě dnes, ano.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 24.10.2007 21:49:43
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Osud buď milostiv mojí tiskárně :lol:
Každopádně už se těšim na další porci - už jen to
Raynor píše:
Mno... Tak to nevím, jak se vyrovnáš s ultradepresivním válečným trojdílem Breaking Point-Downfall pt1-Downfall pt 2

mi zní dosti sympatickyˇ:)
Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 21:52:40
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jop to je ten problém, že většině lidí se to nechce číst... ale ono se to dá, já osobně to čtu v txt forámtu a de to v pohodě, jediný co zdržuje je když je spoustu vět na jednom řádku, tak se to musí posouvat, to trošku vadí. Jinak těším se na další díl 8)
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 24.10.2007 23:13:21
Kalen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 104
Bydliště: Okres Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jo, teď jsem odeslal Raynorovi 44 stran textu a on tam přidá prý nějakých 13 - 14 a epka může jít ven. Bohužel, abychom stihli termín, tak jsem korukturu té epizody provedl já sám a jelikož jsem tam moc chyb nenašel, tak jich tam bude spousta (tak to mám totiž v gramatických testech z češtiny - z těch, ve kterých poslední kontrolou najdu nějaké chyby, tak z těch mívám pravidelně známku dvě a méně :) )
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 24.10.2007 23:47:06
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S1E08 Breaking Point

Napsáno Raynorem, Kalenem a stalkerem

Obrázek

Po dvou měsících obléhání je humanitární i ekologická situace na Zemi kritická. Letecká základna v East Londonu čelí drastickému nedostatku munice, zásob i lidí. Situace civilistů se zhoršuje. Když tak ze severu přichází více jak milión uprchlíků, vyvstává otázka, co s nimi. Posádku rozdělá pře o tom, zda má Odyssey pokračovat v obraně nebo se pokusit opustit planetu. Kromě toho se ukáže, že jeden člen posádky Odyssey nemá nejčistší úmysly…

PDF
http://www.edisk.cz/stahni/12463/1-08_Breaking_Point.pdf_282.1KB.html

RTF
http://www.edisk.cz/stahni/49996/1-08_Breaking_Point.rtf_193.25KB.html

TXT
http://www.edisk.cz/stahni/40582/1-08_Breaking_Point.txt_114.43KB.html


Ačkoliv bych se měl učit čínské znaky, tak jsem zpachtil i teaser k synth dabingu k Nightfall, part 2. Pro zájemce níže.
http://www.edisk.cz/stahni/27613/102_teaser.rar_11.9MB.html
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 24.10.2007 23:53:47
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 25.10.2007 19:49:04
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Konečne som sa dostal k ďalšiemu dielu a je to ako vždy vynikajúce. Btw: (ozaj spoiler, takže kto nečítal tento diel, spoilery na prvej strane a nechce sa pripraviť o prekvapenie, nech to ozaj nečíta)

Toto je spoiler!!!:
Veľmi dúfam, že Oddyseu v obkľučení Goa lodí (koniec Downfallu pt. 2) nezachráni Ivanovová so svojou flotilou, ktorá práve v tom okamihu priletí k Zemi (tento dojem som získal z konca, keď hovorí so Samuelsom o tom svojom tajnom pláne, aj keď je samozrejme možné, že plánuje niečo úplne iné). Takéto klišé by ma naozaj na dosiaľ skvele prepracovanom príbehu plnom prekvapení veľmi sklamalo...
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 25.10.2007 20:00:52
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neviděl jsi snad Galaxy Quest? :-)
"Captain, we are surrounded!"
"Surrender may be our only option..."
"No! Never surrender, never retreat. Activate the Omega Thirteen!"
To be continued

:lol:
Úplně popravdě, linii Ivanovové a jejího tajemného plánu jsem do děje dopsal včera večer, zatímco E08 byla v hrubých obrysech napsána už v červnu. Osobně se občasným klišé nebráním, nicméně můžeš se nechat překvapit, jak jsme Downfall vyřešili.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 25.10.2007 20:17:12
jarod Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Bydliště: SVK
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dalsi skvely diel. Podla mna jeden z najlepsich. Len tak dalej. Uz sa nemozem dockat :thumbsup:

Příspěvek 25.10.2007 21:02:44
Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Žádná omega třináct, čeká nás Picardův - respektive Piersonův - manévr... :D :D :D
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Příspěvek 25.10.2007 21:21:36
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Picardův by nešel, není warp ;-) Ale Piersonův manévr spočívá ve vypuštění mohutné nikotinové clony z lodi, která zcela absorbuje prilétající palbu a umožní tak našemu plavidlu uniknout :lol:

Toto je spoiler!!!:
Ivanovová ve skutečnosti veze Piersonovi zásobu cigaret a potřebuje tolika místa, že poprosila i Jaffy; ano, je to trochu narážka na papírové kapesníky z SG-1 :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Stargate Odyssey

cron