Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Stargate Odyssey Stargate Odyssey - T-14 dní do "finále"

Stargate Odyssey - T-14 dní do "finále"

diskuze k tomuto psanému spin-off

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jakým způsobem by se měly episody nadále psát?

Scénáře, děj dělený do aktů, do 55 stran
57
45%
Povídky, děj dělený do kapitol, do 18 stran
69
55%
 
Celkem hlasů : 126

Příspěvek 16.2.2008 14:46:12
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A nakonec, mohl bych vydat i tohle, většina autorů to stejně ještě neviděla... :lol:

Mapa galaxie používaná pro SGO, po kliknutí se samozřejmě zvětší
Obrázek
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 18.2.2008 02:12:44
Kalen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 104
Bydliště: Okres Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je mi to skutečně líto, ale už teď musím avizovat, že vysílání E12 se odkládá alespoň o 14 dnů. Poslední únorový týden máme tady na Frýdecko - Místecku jarní prázdniny, v té době tuto epizodu dopíšu. Všem se omlouvám.
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 18.2.2008 19:43:53
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
OK, co vydáme jako alternativu?
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 19.2.2008 21:49:26
Neecro Airman
Airman

Příspěvky: 3
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jestli do toho muzu mluvit, tak bych uvital neco jako "Za oponou psani Odyssey". Teda jestli neco takoveho jeste nebylo. Videl bych to na parodicko-satirickou povidku
Obrázek

Příspěvek 19.2.2008 21:56:41
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jestli se nepletu, tak "Za oponou" už vyšlo pět částí, přičemž poslední dvě máš o stránku dřív ;)
Obrázek

Příspěvek 19.2.2008 22:08:42
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
můžu se mejlit,ale neměl by bejt Abydos na ,,druhé straně známého vesmíru?"(Catherin Langford),než Země?-Nechci bejt rejpal,ale rozházet planety je dost chaotický,ne?(doufam,že se pletu :) )
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 20.2.2008 01:03:58
Kalen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 104
Bydliště: Okres Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, ve filmu je na druhé straně známého vesmíru. Ale v pilotu je nám zase tak blízko, že planetární posun neměl vliv na adresu brány, respektive vytáčení.
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 20.2.2008 11:01:24
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hádám, že Necro měl na mysli nějaké spešl vydání Za oponou, ale to mě moc nenapadá, co do spešl vydání psát... Moje otázka, jestli chcete nějaký krátký substitut episody, byla spíše mířená tak, že vy napíšete nějaký návrh na krátký děj a já z něho sepíšu něco krátkého, jako byly Ori wars teasers.

Že je Abydos nejblíže Zemi bylo v seriálu několikrát zopakováno, napadá mě kromě pilotu i 6-01, kdy měli s F-302 s hyperpohonem letět k němu. ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 20.2.2008 15:08:27
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Má NEJHLUBŠÍ OMLUVA... :oops: máte pravdu...Na svou omluvu uvádím to,že sem si nedávno pustil film,tak mě to trklo...Ještě jednou pardon :)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 20.2.2008 15:15:56
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Možno by nebolo zlé napísať nejaký krátky príbeh z perspektívy Hegemónie a Mnemonixu, keďže o nich v podstate nič nevieme, len to, že sú to tí, čo zaútočili na Zem :)
Trebárs by ma zaujímalo, ako brali ten útok na základňu na Mesiaci, alebo niečo podobné. Ale nie som si istý, či sa to dá napísať tak, aby sa neodhalilo až príliš veľa.
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 20.2.2008 17:21:47
Edicius Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mozna by nebylo spatne popsat udalosti na Zemi tesne po odhaleni Hvezdne brany po utoku Ori. Me by to rozhodne zajimalo jak to probihalo.V historii valky to neni popsane, jenom ze nepokoje byly potlaceny, coz se mi zda malo.

Příspěvek 20.2.2008 20:03:32
Neecro Airman
Airman

Příspěvky: 3
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
dobre, tak jinak: tim "Za oponou psani Odyssey" jsem myslel neco jako kratky pribeh o tom, jak vypada den tvurce Odyssey


Raynor: kdyztak jsem Neecro ne Necro :wink:
Obrázek

Příspěvek 21.2.2008 16:21:07
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To by ale nebylo moc o čem psát. Nepíšeme spolu, neživíme se tím, nejednáme s producenty ani nedirigujeme skutečné herce... Popisovat sezení u počítače, popíjení kafe a občasnou otázku na někoho po ICQ je vcelku všechno, o čem to psaní SGO je :-)

A co se týče popisu protestů... Těžko říct, pouvažuju o tom, ale nepříjde mi, že je to příliš lákavé téma. Po invazi vypukly protesty a bouře násilí, UN z IOA udělala UNATSEC a policie protestující těžce potlačila, zavedlo se cosi jako globální stanné právo a... a to je zhruba celé. Jediné, co se trochu detailněji řešilo ohledně dění na Zemi byl přístup církví k Ori, ale to zase nemá a nebude mít nějaký značný vliv na děj.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.2.2008 16:47:30
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A môj návrh ?
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 21.2.2008 17:55:49
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Delší odpověď - synopse S1,5 jsou už docela předem napsané, není v nich ani tam moc popis děje (pouze základní, většina je na autorech), ale je v nich popsané, co všechno se u episod má odhalit. Kdybych napsal povídku z pohledu Hegemonie a Mnemonixu, aby byť jen něco poodhalila, zřejmě by tajemství připravená k odhalení v S1,5 pozbyla... tajemství.

Krátká odpověď - ano, máš pravdu, příliš by se toho odhalilo.

Ale mohl bych (na příští středu, tento týden už čas nemám) napsat nějakou krátkou minizodu/bonus o jedné z vedoucích postav Hegemonie. Odhalí to nové jméno, ale spíše to přidá otázek :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.2.2008 20:20:39
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Abych nezapoměl, za 14 dnů dopisuju detaily děje E15. Čili všichni, kdo jste se ještě nezapsali do soutěže.... moment, oprava. Všichni, ještě jste se nezapsali do soutěže. Máte 14 dnů, pokud nechcete minout ovlivnění konce E15, včetně dopadu na několik hlavních postav.
Další důležitá událost pro členy soutěže se stane za 6 týdnů... o co přesně jde ale ještě nemůžu prozradit :)

Jako náhradu episody tady házím logo NID, jak ho pro "film" Prelude to Stargate vytvořil Shorty.
Obrázek
PtS, jak už možná víte, popisuje padesát let Roberta Kinseyho jako člena NID. V našich myslích a ilustacích bude mladého Kinseyho "hrát" Neil Patrick Harris.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.2.2008 20:54:12
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozumiem. Teším sa teda aspoň na tú miniepizódu, alebo ako to nazvať :)
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 05.3.2008 17:02:23
Edicius Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj, chtel bych se zeptat jestli epizoda 12 vyjde tenhle tyden, nebo az kdy?
Diky za odpoved, Stargate Odyssey se mi moc libi.

Příspěvek 05.3.2008 17:12:26
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dnes určitě ne, rozhodli jsme se ho nakonec dopsat stejně, jako bylo dopsáno Separated, takže by to moc dlouho trvat nemělo. Namísto toho v brzké době uveřejním ten tajemný projekt, který tajemně nadhazuju už pár týdnů.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 06.3.2008 17:34:27
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevie sa, kedy približne bude vydaná ďalšia epizóda, respektíve ten projekt ? Odpoveď je síce hneď nadomnou, ale možno sa niečo zmenilo..
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 06.3.2008 18:56:21
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Episodu nevím, ale byl bych rád, kdyby do týdne, projekt do konce tohoto týdne. Na mě teď zaútočila silná angína a není to jediná věc, která mě trápí :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 07.3.2008 12:23:36
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tajemný projekt jako náplast za monumentální zpoždění E12 výjde v neděli večer. Půjde o povídku, ne scénář, o délce více jak 30 stránek, přičemž jde pouze o první polovinu celkového... uhm, "filmu." Je také stand-alone, kromě jedné postavy neobsahuje nikoho z hlavních postav SGO, dokonce ani Odyssey samotnou. Nicméně jeho děj bude mít určitý vliv na SGO samotné, hlavně v 2. řadě.

Pokud se nikdo další do čtyř týdnů po vydání nepřihlásí do soutěže, Van Tom si připíše další zářez, tentokrát o dost zajimavější, než jaký se mu povede u E15.

Trochu se obávám kvality, protože ho právě procházím a povídku jsem nepsal více jak dva roky, ale to už rozhodnete vy. :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 07.3.2008 13:08:28
Edicius Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tvuj popis ve me vzbuzuje obrovske nadeje na nedeli, odyssea patri me oblibene serialy. Drzim palce at se vse povede. :)

Příspěvek 08.3.2008 14:12:38
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
OK, tady bude potřeba trochu build-up. Někdy na podzim jsem se dohod s Vladem, který chtěl psát pro SGO, že na zkoušku nenapíše episodu, ale "tajný projekt," který by potencionálně k SGO nalákal o pět lidí více, protože by nevěděli, že je to součást SGO. Povídku, zdánlivě mimo SGO, která by byla krátce před finále odtajněna a rozhodl by o ní jeden ze čtenářů, jako Van Tom včera rozhodl o konci E15. Více v Za oponou, třeba výjde ještě letos.
Vzhledem k současné krizi u episod, E12 nebude do 14 dnů určitě, jsem se rozhodl to odtajnit už v půlce. Takže, tady to je. Výhodou je, že jsem upravami strávil méně času, než kdybych to psal sám. Nevýhodou je, že to není s postavami Odyssey, že to je takový pokus. No, kvalitu už posoudíte asi spíše vy. Samozřejmě mysteriózní linka SGO je přítomná i zde, soutěž Naloďte se asi uhodnete, co se tady bude rozhodovat na konci part 2.
Jedná se o rozšířenou a upravenou verzi Vladova DE, povídka, ne scénář, takže můžete srovnat.

Jo a jelikož zítra něco mám a dneska po zbytek dne taky, vydávám dřív.



---



STARGATE ODYSSEY: DELENDA EST miniseries, part 1 of 2

[img=http://img357.imageshack.us/img357/3741/atlantislogokopiejd2.jpg]

Obrázek

Obrázek

Uplynuly dva dlouhé a těžké roky od odletu Atlantis z Lantei. Země vyslala do Pegasu intervenční vojsko, aby zpacifikovala Wraithy, ale pro ty to byla pouze možnost se znovu sjednotit. A dnes stojí mezi nimi a Atlantis mizivá šance, že nový objev zbytků původní Expedice přinese obrat ve válce. Avšak za jakou cenu?

PDF
http://www.edisk.cz/stahni/35620/SGOA_DE_part1.pdf_272.54KB.html

RTF
http://www.edisk.cz/stahni/43529/SGO_DE_part1.rtf_209.6KB.html

TXT
http://www.edisk.cz/stahni/76149/SGO_DE_part1.txt_96.92KB.html

Hudební téma
http://www.edisk.cz/stahni/62208/SGO_DE.mp3_4.85MB.html


Velká verze ilustrace Aspolis
Obrázek
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 14.3.2008 11:46:38
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ačkoliv nikdo nereaguje na ono "děsivé odhalení" :lol: přidal jsem hlasování, které s Delenda Est i krizí v episodách tak nějak souvisí.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Stargate Odyssey