Obsah fóra Kecárna Stargate Odyssey Chronicles of N.I.D. - komplet

Chronicles of N.I.D. - komplet

diskuze k tomuto psanému spin-off

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 29.7.2011 13:27:25
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dva roky poté, co jsem nakousl svou vizi minulosti NID (a jejího propojení s SGO), jsem se konečně dostal k tomu, abych to i dokončil. Samozřejmě, vzhledem k vytíženosti a lenosti jde pouze o soupis plánovaného děje v synopsích - nehodlám se o SGO v její současné podobě vracet, ale cítím potřebu, ji alespoň takhle narychlo dovyprávět. Pokud je naživu stále ještě někdo, kdo si SGO a Chronicles of NID pamatuje, snad ocení i tohle provizorní uzavření.

Minisérie se měla skládat z pěti dílů, které rozšiřují jak SG-1 a SGA, tak i děj SGO, a především ukazují pohled z druhé strany, tedy démonizované NID a Kinseyho.

Obrázek

Pro případné oživení, tady jsou tři (needitované a prasácky napsané) díly episody '1947'. - viewtopic.php?f=27&t=7442&p=254531&hilit=Chronicles+of+NID#p254531

Synopse níže nejsou napsány o moc lépe, jedná se spíše o shrnutí z mých starých poznámek, takže omluvte horší kvalitu.

‚1947‘
Mladý nadějný Robert Kinsey se v roce 1947 dostává do CIA a odhaluje mimozemský komplot ohrožující Zemi.
V Roswelu havaruje mimozemská loď s mrtvými šediváky (později se ukáže, že loď byla sestřelená někým třetím) a president Truman zformuje organici NID na vyšetření a potlačení hrozby Spojeným státům a Zemi. Kinsey jako analytik z Harwardu sepisuje studii o možném průmyslovém využití sloučeniny, z níž se stroj sestává (a vymýšlí jméno ‚trinium’) a je pozván do NID – má jak vysokou inteligenci, tak bojové zkušenosti. Shodou okolností se zamiluje do mladé Katherine Langfordové-Littlefieldové, dcery jednoho z viceředitelů NID (a muže, co našel v Egyptě bránu). Spolu se svým parťákem Garretthem (bývalý zkušební pilot) pak na vánoce 1947 píchne do vosího hnízda, když v odlehlém městě Montauk ve státě New York odhalí (resp. je napaden) skupinu přeprogramovaných lidí (á la zombies). On, parťák a Katherine (která za ním přijela, ještě než se situace zvrtla, protože to vypadalo, že jde o nudný úkol) se zabarikádují v domě a jsou obléháni a skoro zajati, než přijedou posily ve formě Brigády, speciální vojenské jednotky (původně výsadkáři, Kinseyho ex-kolegové z války). Kinsey se krátce před svým osvobozením a z úst hlavního nepřítele se dozví jméno rasy, která je na Zemi tisíce let ale nyní se teprve rozhodla dominovat planetě – Tok’rové.

‚1953‘

Kinsey, nyní vyšší člen NID, na počátku dílu spolu s Garretthem eliminuje buňku Tok’rů v Los Angeles. Ukazuje se, že Tok’rové sbírají staré mocné artefakty na Zemi a chtějí je použít ve své válce proti někomu jinému mimo Zemi (=jde o antické artefakty pro boj pro Goa’uldům, žejo). Shodou okolností se také vysvětluje, proč tajemní šediváci z Roswellu unášejí náhodné lidi – tito „náhodní lidé“ jsou totiž ve skutečnosti buď Tok’rové samotní, nebo zatarcové vytvoření Tok’ry (je přece proti jejich kodexu ovládat lidi, ale obcházejí to). Kinsey spolu s ředitelem NID, Langfordem a britským poradcem navrhnou, že by se měli se šediváky pokusit spojit. Mezitím vztah Katherine a Kinseyho upadá, Kinsey se navíc stále hlouběji propadá do sebezničujícího chování. Na jejich společném výletu poblíž bydliště ztrátí kontrolu, zmlátí ji a hrozí mu za to vyhazov od organizace. Nejostřeji se proti němu staví britský poradce NID, starý generál, podle něhož Kinsey ve válce ve skutečnosti byl budižkničema a nyní, po traumatu z Montauku, je vyhořelý. Později Kinsey smyslu zbavený potají jde o domu generála a zabije ho – ukazuje se, že Kinseyho vzpomínky na vysvobození z Montauku v roce 1947 jsou falešné a ve skutečnosti tehdy pomoc přišla pozdě a Kinsey byl rovněž přeprogramován. Nyní vrámci svého úkolu zabil jednu z hlav NID.
Z vraždy generála jsou obvinění Tok’rokvé, zbylí členové a vláda jsou zoufalí kontaktovat jejich nepřátele. Šediváci (Asgardi) naštěstí po prvních depeších kývnou na schůzku. Vláda je paranoidní, protože vidí dvojité agenty všude, včetně sovětské vlády. Kinsey nevědomky o první kontaktu s šediváky informuje Tok’ry.
Ke kontaktu má dojít v Tichém oceánu na letadlové lodi USS Ranger, ale série nedorozumění zapříčiněná sabotéry Tok’rů způsobí, že námořnictvo na poslední chvíli považuje šediváckou loď (Biliskner) za nepřítele, USS Ranger za obsazený agenty Tok’rů a ze sousedních základen vysílá letadla potopit loď a zaútočit na mimozemské plavidlo. Dochází k situaci, kdy americká letadla sestřelují jiná americká letadla, Ranger je zasažen a Kinsey se v potápějící se lodi snaží situaci zachránit. Překoná na chvíli svůj program zatarca, ze špice potápějící se lodě je unesen šediváky, odprogramován (s vedlejšími účinky) a dozvídá se jejich pravé jméno. Ukazuje se, že Asgardi z nějakého důvodu (vysvětleného v SGO) brání Tok’rům odnášet ze Země antické artefakty a blokují je tu (frakce Tok’rů na Zemi je tedy de facto jiná než v SG-1).Nakonec NID a Asgardi uzavírají pakt.

‚1969‘
Kinsey je vysoce postavený ředitel NID a s Katherine, s níž se rozešel před mnoha lety, se znovu potkává a zdá se, že spolu opět budou něco mít. Nyní pracuje na databázi všech artefaktů, které NID a Britové našli nebo zabavili Tok’rům, a to na základně v Montauku (viz. první díl). Právě jim dovezli čertsvou várku dvou nových artefaktů – tajemnou bednu (Janusova kronika z SGO) ukradenou Tok’rům a také divný velký kruh, kterým před pár dny prošla skupina čtyř podivínů (co to asi bude, že). Tok’rové se o tom nějak dozvědí a v zoufalém plánu zajistit bránu a uniknout ze Země zaútočí na Montauk svou po roky ukrývanou mateřskou lodí (á la ta, co měl Ra). Asgardi nejsou po ruce a personál NID a Brigády chrabře ustupuje, zatímco Montauk je devastován mateřskou lodí.
Brigáda jde základně na pomoc, ale letouny F-4 Phantom jsou sestřelovány z nebe. Prezident uvažuje o jaderném útoku a odhalení situace světu. Kinsey mezitím v podzemí spolu se zbytkem personálu ustupuje stále hlouběji, ale není příliš úspěšný a v jeden okamžik zpanikaří a nepomáhá zraněnému Langfordovi a ponechává ho osudu. Dochází k masakru vedoucích představitelů NID včetně Langforda, což z Kinseyho dělá nejvyššího představitele organizace.
Nakonec se ukazují Asgardi, sestřelují s obtížemi (vylepšenou) mateřskou loď Tok’rů a ukazuje se, že situace byla jejich plán. Chtěli vylákat mateřskou loď z úkrytu a NID s artefakty byla návnadou. Kinsey jim vyčítá, že způsobili masakr včetně smrti Langforda, se seřve je, vyhrožuje jim, Thor se mu ale de facto vysměje a řekne, že to bylo nutné, aby Tok’rům zabránili proklouznout blokádou Země v maskované lodi. Katherine mu říká, že ji zklamal, nikdy s ním nechce nic mít a odchází pracovat pro letectvo.

‚1979‘

NID a NASA nespoléhají na Asgardy a snaží se odhalit tajemství Měsíce. Po situaci v Montauku nyní NID sídlí na lodi v Indickém oceánu. Vzhledem k faktu, že Tok’rové zajatí v Montauku vypověděli něco o snaze mateřské lodi dostat se na Měsíc pro zdejší artefakty, posílá se neoficiální osmnáctá mise Apollo (start z Vanguard AFB) právě na odvrácenou stranu (to prosím pěkně bylo vymyšleno před třetími Transformers). Misi vede Garretth, starý Kinseyho parťák. Aby ji neodhalili ani Asgardi, je modul vybaven maskovacím zařízením vybrakovaným od Tok'rů z jejich útoku.
Na měsíci odhalí ruiny antického města á la Atlantis, zničeného před tisíci lety mocnými zbraněmi. Mělo dojít k odhalení PROČ bylo zničeno, přičemž to mělo rovněž narážet na domnělé hlavní nepřátelé v SGO – emzácká rasa, která nenáviděla Antiky (a lidi) a způsobila kromě tohohle města i biblickou Potopu. Ukázalo by se tedy, že Asgardi neřekli NID celou pravdu o jejich působení na Zemi (což by poté poodhalilo SGO). Už si přesně nepamatuju jak, ale rovněž mělo dojít k tomu, že Garretth a ostatní budou na Měsíci uvěznění, snad vlivem Asgardů (ti měli nějak předtím jasně dát najevo, že Měsíc a tyhle technologie jsou zatím mimo chápání a morálku pozemšťanů a tohle by bylo porušení dohody). Asgardi by se samozřejmě neozývali.
Garretth a Kinsey spolu mluví, jeden z Měsíce a druhý lodi v Indickém oceánu. Baví se spolu o všech dobrých dnech jejich práce a pak Garretth umírá na nedostatech vzduchu.
Načež se ozvou Asgradi ve stylu „a máte to“. Při kontaktu s Thorem Kinsey znovu vyhrožuje Asgardům, aby mu jako nyní nejvyššímu řediteli NID řekli celou pravdu a vše a vyčítá jim, že nechali zemřít posádku Apolla jako trest. Thor z paluby Beliskneru mu řekne, že to nepotřebují vědět a jsou na to příliš mladí. Nemohl ani vrátit astronauty z Měsíce, protože by mohli říct, co tam našli. Kinsey ale vyhrožuje, že má zaměřenou jeho Beliskner nedaleko jeho námořní lodi a je ochoten ji zničit, pokud neodhalí celou pravdu. Thor o tom pochybuje a dochází k situaci, kdy bombardéry letectva zaměřují Beliskner jadernými střelami. Kinsey nakonec neblafuje a několik zamaskovaných střel detonuje (tzv. Vela Incident) ještě než je obrana Beliskneru vyřadí, vážně poškozujíc štíty a hrozící sundat loď. Thor je šokován (označí Kinseyho v dialogu za „velitele NID“ a ten mu se zdviženým prstem odpoví „NEJVYŠŠÍHO velitele NID“, narážka na SG-1) a kvůli tomu, že je v hledáčku dalších letadel, nakonec souhlasí s odhalením pravdy o hvězdné bráně, Goa’uldech a Anticích (de facto ne víc, než jsme se dozvěděli z 1. řady SG-1). Ukončuje definitivně spolupráci s NID s tím, že bude muset počkat, až budou u kola rozumnější lidé. Kinsey dodává, že až to nastane, bude Země nejspíše v pánu.

‚1991‘
Asgardi se celou dekádu neozvali a stárnoucí Kinsey se definitivně vypořádává s buňkou Tok’rů na Zemi. Společná operace NID a KGB odhaluje, že zbylá hrstka Tok’rů zprovoznila antickou zbraň na Sibiři a hrozí, že prolomí blokádu. Jinou podobnou ale slabší zbraní sundali před 40 lety asgardský člun na Novým Mexikem.
O chvíli později se ale ukazuje, že také zajali speciální jednotku letectva, která byla v Rusku a snažila se v rámci bující mezinárodní spolupráce odhalit tajemství ruského DHD – a to včetně Langfordové.
Kinsey spekuluje, že Asgardům se nedá věřit. Tok’rové nejspíše vůbec nechtěli prorazit (možná už neexistující) blokádu, ale kryjí se zbraní před napadením z vesmíru, než DHD napojí na nějaké své zařízení, v tomto případě nalezenou polofunkční bránu (vymyšlenou, ale pokud na Zemi byly 2, mohlo jich tu někde být nedokončených více). Posílá proto na Sibiř spolu s Rusy vše, co má.
Mise se za americkou stranu účastní pozdější hlavouni NID, snad včetně Maybourna jako nejbližšího učence Kinseyho, Woolseyho jako analytika a Simmonse jako velitel komanda Brigády. Zajat je navíc spolu s Langfordovou i tehdejší kapitán Samuels, pozdějí velitel Odyssey v SGO.
Spolu s mladým kapitánem Chekhovem nakonec úderná jednotka sibiřský komplex po mnoha peripetiích zajistí, zbraň je zničena, pseudobrána také a DHD si nechávají Rusové. Katherine předtím pozoruje, jak bránu Tok’rové na pár sekund zprovozní a dojde ji její plný a skutečný význam (resp. ten ví jakž takž i Kinsey, ale nechává si ho pro sebe a NID). Tok’rové tedy ze svého půl století trvajícího sevření na Zemi neuniknou a jsou zlikvidováni NID a KGB.

V epilogu Kinsey odchází z NID s tím, že hrozba je eliminována a že doporučuje, aby se na Tok’ry a celou situaci zapomnělo. K jeho nelibosti se do situace vkládá Langfordová, která tvrdí, že nyní mají bránu a ví, k čemu slouží i čím ji sprovoznit, a mohou tedy jít na jiné planety. Kinsey ostře protestuje, že neznají všechny hrozby, které se tam venku mohou ukrývat, a celá situace se může v budoucnu opakovat, pokud na Zemi tam venku upozorní. Přišel za svou kariéru o všechny přátelé ve snaze zachránit Zemi a nedopustí, aby ji teď někdo znovu ohrožoval. Letectvo a prezident ale nejsou na jeho straně a vidí potřebu využít artefakty i prozkoumat, jaká je tam venku případná hrozba. Závěrečná montáž ukazuje, jak se Kinsey dá do politiky a jeho ostatní přátelé se stanou průmyslovými vazaly, čímž vytváří pozdější Trust, a jak Langfordová pracuje v NORADu na bráně a poprvé si čte o mladého archeologovi Jacksonovi, který možná ví, jak tajemství brány odemknout.

Kromě toho se mezitím tyhle nové skutečnosti měli prolínat v „současnosti“ (2009) s dějem lidí, kterým je starý vyslýchaný Kinsey říká. Ti lidé měli být idealističtí liberálové, kteří jsou šokování tím, co jim to všechno vláda tajila a tají, přičemž postupem měli docházet toho názoru, že současná situace s UNATSECem je opakováním obav minulosti – celosvětová vláda v SGO je infikována nebo ovládána emzáky. To je přesně to, před čím Kinsey varoval (de facto i v SG1-1). Na konci povídky se tak mělo ukázat, že tihle mladíci (i důstojníci armády) zakládají Mnemonix, který později v SGO způsobí invazi na Zemi, genocidu a takové nepěkné věci.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dost se mi to líbí, jen ta pasáž okolo letu a Měsíc mi přišla kapku přitažená za vlasy. Ponechal bych to spíš jen v civilnějších rovinách.

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já tam právě chtěl nějak použít nějaké cestování vesmírem, které by v kontrastu k SG-1 (a SGO) bylo uvěřitelné, mrazivé a přitom vlastně srandovní. Cesta na Měsíc? Tam později budeme moct letět pár minut ubohou 302kou. Jenže tady by ji ještě jaksi neměli; navíc mi vždycky přišlo divný, že Antikové neměli po sluneční soustavě rozeseto více svého bordelu. A Vela Incident tomu poskytl i pěknou paralelu v reálné historii.
Jak jsem psal, už si přesně nepamatuju, jak se k tomu mělo dojít - taktéž ta situace na letadlovce v '1953', u té si vybavuju, že kdysi DÁVALA SMYSL, jenom dnes už nevím jaký.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Stargate Odyssey

cron