Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Akta X Akta X

Akta X

Agenti Mulder a Scullyová řeší případy, které FBI označila jako neřešitelné a zařadila pod Akta X…

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 08.9.2008 23:36:22
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sice byl seriál již ukončen, příběh Foxe Muldera a Dany Scullyové byl již dávno odvyprávěn, ale to neznamená, že by již nebylo o čem mluvit a už vůbec to neznamená, že Akta X jsou mrtvá záležitost, protože tento seriál je skutečně kultovní a i po letech se k němu lidé rádi vrací.

Navíc se Chris Carter, tvůrce seriálu, nedávno vyjádřil tak, že by chtěl natočit i třetí film, který by měl uzavřít mytologii seriálu. Dost tomu nahrává i fakt, že druhý film vydělal 60 000 000 dolarů, takže se třetí film už nezdá tak nereálný.

Já sám bych spíše uvítal další série, protože vyřešit to celé v jednom filmu mi přijde stejně špatné, jako řešení linie Ori v SG-1. Přeci jen, zastavit mimozemskou kolonizaci v jednom filmu, když ji tak dlouho plánovali...
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 10.12.2008 15:33:39
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono jsem slyšel šuškandu, že by s blížícím se rokem 2012 mohl být třetí film, tektokrát související s hlavní linií... Což by IMO bylo supr. Pokud svět v prosinci 2012 skutečně neskončí, bude to fakt rok katastrofických velkofilmů :lol:

Anyway, s blížícím se koncem kolejní projekce DS9 jsme zahájili projekci Akt X. Díky bohu to neznají všichni :-D Pilotní díl odvlajkován dnes ve 2 hodiny ráno :-) Je hodně nostalgický (zvláště třeba když si předtím pustíte Californication), ale vynikne na tom, že i přes tu dobu a tehdejší nic moc rozpočet to stále není ani v nejmenším jakkoliv cheesy a nic to neztrácí... ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 10.12.2008 17:32:08
yzerman Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 169
Bydliště: Trhové Sviny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to byl serial u kteryho jsem se jako malej kdycky bál a mam na něj skvěly vzpominky :) určitě bych uvital pokračování

Příspěvek 13.12.2008 00:42:30
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když jsem dneska přecházel kolem Bontonu, jen jsem musel smutně konstatovat, že už mají zavřeno... no nic, prostě tam naklušu jindy, pro poslední film :-)

Raynor: Carter se v tom smyslu skutečně vyjádřil, ale hlavně to závisí na Duchovnym a Andersonové, protože ti se nechali už párkrát slyšet, že nemají zájem... no ale myslím, že když je dokázali fandové zlomit jednou, tak proč by se to nemohlo povést podruhé :wink:. Dokonce to snad chtějí ukončit několika filmy, ne jen jedním, což by byla skutečná bomba :yahoo:

Já si plánuju Akta X marathon někdy po zimním zkouškovém :-)
Je to prostě klasika a mnohé dnešní filmy, které se obalují oskary, tomu seriálu nesahají ani po kotníky.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 04.1.2009 19:50:00
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vyjímečně souhlasím se slovem kultovní u tohoto seriálu. :)
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 19.1.2009 15:32:10
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak třetí film je skutečně potvrzený, já si navíc teď dávám mythologické díly X-Files a lehce přehodnocuju žebřáčík top scifi seriálů ve prospěch Akt :-) Je fascinující, jak moc se tehle seriál udržel v anti-cheesy rovině a jak průkopnický byl v tom, že IMO dovedl vypadat vizuálně realisticky. Má samozřejmě ongoing děj, ale ten měl i tehdejší papundeklový Babylon 5, a přesto se mi X-Files líbí více, protože navozují zdání podobné ranné SG-1 nebo současné BSG - ono by se to někde mohlo fakt dít. Nějak mám teď dojem, že spíše než díky Babylonu 5 máme dneska kontinuální seriály díky X-Files...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 10.6.2009 18:47:26
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na Akta X se teprve chystám dívat, ale ještě předtím bych vědět, jestli jsou oba dva filmy dějově zasazeny za 9. řadu nebo jen ten druhý "Chci uvěřit" ?

Jo, a nevíte, kolik dílů má 3. řada? Na serialzone je uvedeno, že jen 4, je to správně?
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 10.6.2009 19:12:21
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud vím, tak 3. série disponuje 24 díly. První film z roku 1998 (myslím) navazuje na konec 5. série. Druhý film, který byl vysílán letos časově náleží za 9. sérii, tedy po ukončení seriálu.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 28.6.2010 02:44:28
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak když jsem tu před rokem a půl psal, že si to začínáme dávat, tak se sluší teď napsat zhodnocení - jsme totiž pět dílů od konce X-Files, čili finále deváté řady. Musím uznale pokývat, že si seriál udržel neuvěřitelnou laťku a vážný tón až do svého konce (pokud tedy poslední dvoudíl nebude ve Vegas nebo tak něco) a dokonce i "restart" v podobě nové ústřední dvojice v 9. řadě vyšel na jedničku - Doggett v podobě Roberta "Terminátora" Patricka není žádnou kopií Muldera a celá nová dvojka má jinou chemii, přitom se ale nezapomíná ani na staré postavy a Scully i v 9. řadě figuruje v inteligentně zvolené pozici v každém dílu.

Faktem je, že překomplikovanost konspirací už překročila únosnou mez a většinou ani za mák netuším kdo je proti komu a proč a kdy jen hraje, že je pro někomu aby dosáhl něčeho jiného atd. atd. Jenže ono se na to i po devíti řadách dívá stále perfektně, episody odsýpají jedna radost (a to - světe div se - i ty vedlejší "monster of the week"!) a dovedou vždy něčím překvapit. Uvážíme-li, že X-Files se devět let točily sotva ve dvou městech (Los Angeles a Vancouver), je s podivem, čeho Chris Carter dosáhl. Jen kdyby ty konspirace byly o něco přehlednější...

Pokud se nic nezesere, hrdě zařadím X-Files do svého TOP10 nejlepších seriálů...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 12.7.2010 07:41:40
Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dávají to ještě někde?
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Příspěvek 24.8.2010 20:01:43
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud je mi známo, tak nedávají, ale mohli by... i když to zrovna nespadá do kategorie děl, co jsou teď preferována TV stanicemi.

Jinak Duchovnyho můžeš teď vidět v seriálu Californication, na ČT 1 každý pátek večer, jen ten seriál nespadá do kategorie seriálů, co by ti rodiče schvalovali, tématem počínaje a výrazy konče.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 24.8.2010 20:37:09
pala Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 28
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, tenhle serial je prostě mega. Díval jsem se na něj jako malý, když jej vysílala televize prima, ale moc jsem si toho už moc nepamatoval, když jsem se na to začal na začátku roku dívat. Už mi chybí skouknout jen devátá a polovina osmé série. Jenom je škoda, že jsem ještě nesehnal ten první film. Nic zdar jak sviňa.

Příspěvek 24.8.2010 20:44:28
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, a taky hrál Duchovny řadě filmů, ale jak to souvisí s Akty X?
Sehnat se to dá snadno na Rapidu a jiném warezu, přece jenom to byl ve své době jeden z nejúspěšnějších seriálů. Californication je fajn košilatý seriál, ale spíše bych v tomhle tématu doporučoval jiné mystery věci jako Torchwood nebo... err, nic dalšího mě nenapadá. Warehouse 13 a podobné rychlokvašky jsem neviděl a Fringe je kokotina přes kopírák.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 24.8.2010 21:11:18
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ale spíše bych v tomhle tématu doporučoval jiné mystery věci jako Torchwood nebo...

Doporučuji Twin Peaks. Kvalitativně je to na úrovni Akt X. Navíc se tam objeví i David Duchovny.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 22.10.2010 08:59:54
Amper Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
já doporučuji sjet znova Akta X :D
We'll never be done.

Příspěvek 23.11.2011 19:08:23
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tříkrát týdně si nyní díky Prima Cool dopřávám nostalgický exkurz do minulosti. Stále se na to dívá báječně. Právě skončil trojdíl, který se věnoval únosu Scullyové, tolik cool momentů se vidí zřídka (musím zmínit nezapomenutelnou scénu mezi Mužem s cigaretou a Mulderem).
Who are you to decide what´s right ?
Who are you ?
Nemám rád to magické sousloví What if, ale opravdu by mě zajímalo, jakým způsobem by se seriál vyvíjel, kdyby Gilian Anderson neotěhotněla ?
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Akta X