Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Akta X Akta X - Chci uvěřit

Akta X - Chci uvěřit

Agenti Mulder a Scullyová řeší případy, které FBI označila jako neřešitelné a zařadila pod Akta X…

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 25.7.2008 16:35:01
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem včera shlédla film Akta X - Chci uvěřit a musím říct, že ve mě zanechal docela hluboký dojem. Kdo čeká další honbu za mimozemšťany, bude zklamán:-).

Raději píšu do spileru, nerada bych někomu zkazila dojem.

Toto je spoiler!!!:
FBI požádá Muldera o pomoc při hledání ztracené agentky. Hledají ji na základě informací jistého pedofilního kněze, který má určité vidiny, v nichž vidí, co se ztracené agentce děje. Jeho stopy jsou však pouze nepřímé a FBI začíná ztrácet nervy. Proto zavolají Muldera, který má zkušenosti s podobnými nadpřirozenými jevy. Mulder nejdřív dělá cavyky, protože FBi mu zrovna za Akta X nepoděkovala, ale nakonec pomůže. Scullyová mezitím pracuje v nemocnici, kde se stará o nevyléčitelně nemocné dítě. Mulder ji požádá, ať mus případem FBI pomůže, ze začátku spolupracuje, později je skeptická. Onomu knězi - vizionáři - nikdo kromě Muldera nevěří. Mno, abych nezacházela do podrobností... Scullyová a Mulder žijí spolu, jejich syn William je mrtev (protože jsem neviděla poslední řadu, tak nevím proč) a na snímku mě překvapila civilnost, řešení vztahu Scullyové a Muldera, temná atmosféra, sníh, sníh, sníh a zase sníh a skutečnost, že Bad Guys jsou opět z východní Evropy - Rusové, Češi (i čeština párkrát zazní:-)). To, že na filmu je jediné nadpřirozené to, že kněz má vidění, se mi moc líbilo. Tak trochu jiná Akta - příjemná změna (tedy ne že bych neměla ráda i to nadpřirozeno), kriminální thriller s docela děsivým rozuzlením...


Viděli jste? Co si o filmu myslíte?
Obrázek

Příspěvek 25.7.2008 19:38:17
Hexx Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 347
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mám dotaz. Má pro mě smysl, chodit na film, když jsem neviděla ani jednu epizodu seriálu??? :oops:
Bude někdy naše civilizace natolik vyspělá, že se budou koblihy plnit rovnoměrně?

Příspěvek 25.7.2008 19:53:02
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem teda neviděl ani jeden díl a u filmu mi to nevadilo. Jen bych rád uvěřil, že se mi celý ten film zdál, jelikož byl hrozný :?
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 25.7.2008 19:57:36
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mno já bych řekla, že i když je film v podstatě uzavřený detektivní případ, asi je lepší seriál vidět, už jen proto, že se v tom filmu docela řeší vztah Muldera a Scullyové, takže možná je dobré vědět, co mají za sebou.
Obrázek

Příspěvek 25.7.2008 22:24:50
Hexx Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 347
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Díky. :) Tak na to asi ještě nepůjdu a počkám, než si seženu seriál...
Bude někdy naše civilizace natolik vyspělá, že se budou koblihy plnit rovnoměrně?

Příspěvek 26.7.2008 00:58:19
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Seriál je mimochodem velmi kvalitní. Neměl by chybět v seznamu kohokoliv, komu se líbí scifi & mystery ;)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 26.7.2008 11:23:53
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
videli jste to nekdo uz v DVd ripu nebo je zatim jen CAM?

Příspěvek 27.7.2008 21:54:37
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ne, viděli jsme to v kině. Taky by si to mohl zkusit. :roll:

Já teda toho nadpřirozena s Sci-fi čekal víc, takže tohle mě trochu zklamalo. Navíc jsem poslední řady seriálu taky neviděl, takže to:
Toto je spoiler!!!:
že Mulder a Scully žijí spolu bylo trochu :shock: a nějaké dítě? wtf?
Jako, že si něco vyspoiluju jsem čekal, ale že to bude něco takového fakt ne.

Budu muset ten deficit v seriálu dohnat, abych to celé pochopil. :D

Jako thriller film nakonec špatný nebyl, ale na Akta mi to přišlo trochu málo.

Příspěvek 29.7.2008 11:41:51
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, oni měli přece to dítě, jak se Scullyová nechala v nějaké předposlední nebo předpředposlední řadě uměle oplodnit a poprosila Muldera, zda by nebyl dárcem spermatu... O jiném dítěti taky nevím, viděla jsem jen, jak se narodilo, ale co se pak dělo dál, to nevím. Budu se muset někde po poslední sérii poohlídnout, abych se uvedla do obrazu:-).
Obrázek

Příspěvek 02.8.2008 00:20:15
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já sem dneska taky vyrazil do kina na Akta, nedávno sem dokoukal všech 9 serií i s prvním filmem a tedy trochu jsem doufal že budou řešit ten problém co objeví v posledním 2 díle 9 serie, ale i tento příběh mě velmi nadchnul. Poprvé jsme konečně viděli jejich vztah krásně rozvinutý a to přes to co se stalo s Williamem, to je ten jejich syn, měl trochu nadpřirozené schopnosti, hodně je vidět v 9 serii, btw Skinner se taky ukázal.... podle mně to byl film spíš pro fanoušky jež toužili po 9 seriích konečně vidět Muldera a Scullyovou v něčem opravdovým a i pro ostatní diváky dali tomu detektivní než scifi příběh a já jsem spokojen, takhle nějak bych si představoval vyřešit po 10 serií plus něco v Atlantis i s Jackem a SAm, takový Stargate: Chci tě...... :D ,ale to je off topic... :D
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 03.9.2008 23:20:09
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Film je skvělej, Mulder je zpět, Scullyová opět klidní Muldera a přináší logická vysvětlení, tam kde Mulder slepě věří. Rozhodně moc hezký zakončení seriálu, ale doufám, že to není úplnej konec Muldera a Scullyové, protože tu dvojku jsem si hodně oblíbil... psali něco o tom, že by chtěli natočit třetí film, tak doufám, že to dodrží... no vlastně bych se nezlobil ani za 10., 11., případně i 12. sérii :wink:

Přeci jen, zápletka se supervojáky zůstala dost nedořešená... napřed je chtějí zabít za každou cenu a ve filmu pak jen udělají abrakadabra, vše je odpuštěno, nikdo po nich nejde... prostě ty další série by si seriál zasloužil.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Akta X

cron