Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Divadlo, výstavy a další Na čem jste byli naposledy v divadle?

Na čem jste byli naposledy v divadle?

Zajímavá představení, výstavy a další kulturní zážitky.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak zkusíme trochu něco jiného :wink: Co jste naposledy viděli v divadle a jak se vám to líbilo? Nemusí to být jen činohra, ale samozřejmě cokoliv jiného - muzikál, opera, balet... :wink:

Já jsem se teď naprosto nadšená vrátila z divadla ze hry Jakub a jeho pán. Hostovalo to tu Divadlo Bez zábradlí. Asi to nebude pro každého, i když je to opravdu legrace, ale zároveň s několika hodně zajímavými tématy, a někdy jsem nad tím, co tam řekli, jen souhlasně kývala hlavou.
Skvěle to zahráli Jiří Bartoška a Karel Heřmánek. Nepřestane mě překvapovat, kolik mají všichni herci v sobě energie a divadelní herci si zkrátka zaslouží obdiv. Zvlášť tihle dva. Výborně se doplňovali, a v jednu chvíli nám všem docela zatrnulo - Bartoška tam dost ošklivě sletěl ze židle, ale otřepal se a normálně to zahrál dál.
Při děkovačce mi ovšem vadilo, že lidi "jenom" tleskali. :smile: Jsem zvyklá na bouřlivější atmosféru a tady by se nějaký ten výkřik nebo písknutí rozhodně neztratilo a hlavně by to vůbec nevadilo.
Takže pokud budete mít někdo možnost tuhle hru vidět, vřele ji doporučuju.

Tak a teď se někdo přidejte, ať tu netrpím samomluvou. :D

EDIT: Malá oprava - pište sem formou INTELIGENTNÍCH příspěvků a K TÉMATU. Na věty typu "já do divadla nechodím" tu nemusí být téma. Díky.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
CiTrus: fakt hodnotné...
heh, tak už to mázli

Cyrano z Bergeracu
S Davidem Prachařem-Cyranem a Sašou Rašilovem- Kristiánem (a Alexej Pyško tuším jako de Guiche). Vynikající. A škoda, že už nemůže hrát Cyrana pan Rösner. Jeho Cyrano byl ještě o chloupek lepší.
A moc bych si přál vidět verzi s Viktorem Preissem :( Nemá někdo její záznam?
Ženský herečky si nějak nejsem schopnej pamatovat.
Zato potlesky si pamatuju jenom obrovský. :lol:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Naposled v divadle?.... to neni zas tak dávno, ale nebylo to nic divadelního :-D před Vánoci na koncertě Čechomoru v Divadle pod Palmovkou.... dobré to bylo :-D

Poslední co si pamatuju bylo ještě na střední.... muzikál Donaha! na Vinohradech... perfektní sranda, pokud máte šanci, určitě jděte... koukám že to pořád hrají, ale je vyprodáno :)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

JaneDoe Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 125
Bydliště: východní čechy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi před třemi týdny,muzikál Chicago, Východočeské divadlo Pardubice. děkovačka trvala snad půl hodiny. Vtipný děj, skvělé herecké i pěvecké výkony. Moc se mi to líbilo.
Šťastný není ten, kdo se druhým zdá, šťastný je ten, kdo se sám pokládá za šťastného. (Seneca)

Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě naprosto uchvátilo provedení Balady pro banditu u nás v Kladně. Už je to tedy dýl, co jsem na tom byla, a teď už se to, mám pocit, ani nehraje, ale bylo to naprosto dokonalé.

TENTHIUS Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 858
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já jsem byl naposledy taky na Chicagu v Pardubicích a vracím se spokojen. Ono VCD má pomerne dobrý výber predstavení i schopné herce, kterí dokází podat výborné výkony. Trochu tu musím udelat reklamu taky na pardubické Donaha! kde jsem tri roky hrál postavu Nathana (ted uz jsem moc starý :( ) a to predstavení mi tak utkvelo v pameti, ze proste nebude nikdy nic lepsího. Takze doporucuju.

Geser: Na Cyranovi jsem byl loni na jare a pan Prachar podal takový výkon, ze jsem odcházel s pusou dokorán. Skoda ze jsem to nevidel i s panem Rosnerem, abych to mohl porovnat. :(
Obrázek
Obrázek
Take the reins...It´s up to you!
:::::::::::::::::::::::::::STARGATE BATTLE:::::::::::::::::::::::::::::::::
COMING SOON 2009

Proche Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 137
Bydliště: třetí dub zleva v lesíku
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ja byl naposledy na Veselých paničkách Windsorských v Mahenově divadle v Brně ;-) naprosto uzasny predstaveni
Add depth to your life

TENTHIUS Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 858
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jééé, to je náhoda. V Pardubické verzi panicek jsem hrál taky a to konkrétne Falstaffova panose Robina. Rytíre Falstaffa tu hrál Zdenek Rumpík - nás vedoucí dramatáku v Prelouci, díky kterému jsem si mohl ve VCD trikrát zahostovat (Donaha!, Veselé panicky Windsorské a Krejcovský salon s Mariánem Labudou v hlavní roli - na nej nadosmrti nezapomenu :) ) a práve p. Rumpík na konci sedí v kadibudce a na hlave má klobouk s jeleními parohy. Já nevím jak to mají udelaný hosi v Brne ale v PCE to pusobilo tak dokonale, ze vsichni v sále i v zákulisí (i po mnoha reprízách) byli mrtví smíchy. Skoda ze Panicky zkoncily po dvou sezónách pro malou návstevnost. :( Byla to super hra. :wink:
Obrázek
Obrázek
Take the reins...It´s up to you!
:::::::::::::::::::::::::::STARGATE BATTLE:::::::::::::::::::::::::::::::::
COMING SOON 2009

janinka Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 394
Bydliště: Vidlákov na Vysočině u Hliníka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak marně přemýšlím .... už to mám naposley v divadle na Fikarově svatbě - žádná velká show s velkými jmény, ale malé krajské Horacké divadlo v Jihlavě.
To představení bylo skvělý,...co se mi hodně líbilo - zejména to jak to vyřešily s kostýmy obzvláště dámskými. :D

Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já můžu doporučit zaskočit do Divadla v Dlouhé na Goldoniho Lháře :) Zábavné, svižné, skvělé herecké výkony hlavně v hlavních rolích.
A velká škoda, že v Dlouhé už nedávají Epochální výlet pana Broucka do XV. století, kdy v hlavní roli naprosto zářil Goldflam. Navíc diváci v prvních řadách dostali na začátku představení točené pivko, kuřátko s chlebem, nějaké ty preclíky a už nevím co, v průběhu samotné hry se pak celý sál zapojil, když dělal trh. Nikdy nezapomenu, jak náš kout dostal za úkol předávět trh květinový a mezi výkřiky "růůžee, tulipááányyy" se ozvalo "zéééminááá" :D
Divadlo v Dluhé mám ráda, zatím jsem tam nebyla na žádné špatné hře (a samozřejmě si našplhalo Pratchettem... "píchy píchy, umřu smíchy...")
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Sa Nata A Na Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 252
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem před chvílí přišla z divadla :-), Navštívila jsem představení Večer Tříkrálový a můžu říct že se mi to moc líbilo :-). Chystala jsem se na to už skoro rok, ale pořád mi to ne a ne vyjít, až teď. O to větší jsem z toho měla radost. Je to klasika, takže co k tomu dadávat že? Pěkně udělané, místy vtipné a HLAVNĚ s dobrým koncem. :-)
Lidé a národy se začnou chovat moudře teprve tehdy, když vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Blackburn Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 547
Bydliště: Najdete mě v Pardubicích
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no já byl v divadle kdysi dávno ale jeste si pamatuju že to bylo v Pardubicích na MY FAIR LADY
Gilbertsonův zákon: Nic není dostatečně chráněno před průměrně talentovaným blbem.

Eureka SGA SG1 SGU

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jára Cimrman - Akt
Jára Cimrman - Švestka
Jára Cimrman - Afrika

A aby to nebylo tak monotématický, tak ještě Caveman, je to one man show, ale neskonalá sranda :lol:

Hmm, pak jsem byl ještě na něčem se školou ... Nikola Šuhaj, nebo tak něco ... než jsme tam došli, vyzunknul jsem pulitřík rumu, tak to mám trochu rozmazaný. Akorát vim, že tam po sobě stříleli Mossina a z PPŠ bez zásobníku :hmmm:
Obrázek

meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já byl v pondělí na hře Hostinec „U kamenného stolu“,Na Filovačne.
V hereckém obsazení se můžete těšit na Václava Svobodu, Terezu Bebarovou, Břetislava Slováčka, Ludmilu Molínovou, Petra Rychlého, Ctirada Götze, Zuzanu Vejvodovou, Dennyho Ratajského, Annu Remkovou, Ondřeje Brouska, Alexandra Minajeva a na mnoho dalších.
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

JaneDoe Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 125
Bydliště: východní čechy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
minulý pátek jsem viděla v pardubicích představení ČERNÁ KOMEDIE. Celé hlediště se až do konce válelo smíchy. Ladislav Špiner tam skvěle zahrál pád ze schodů. :rflmao:
Šťastný není ten, kdo se druhým zdá, šťastný je ten, kdo se sám pokládá za šťastného. (Seneca)

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Minulej tejden v úterý jsem byl v divadle na Vinohradech v Praze napředstavení Oscara Wildea: Ideální manžel..největší nářez, vřele doporučuju, člvoěk se smejě od začátku do konce :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak dneska jsme byli se školou u nás v Pardubickým divadle na Hamletovi. Byl dost zmodernizovanej (Pochybuju, že v originále střílej na ducha z pistole :D, Cornelius nosil oblek, Horacio kouřil cigaretu ) ale líbilo se mi to. Docela by mě zajímalo jak by vypadala nezmodernizovaná verze. Ale povedlo se jim to a mě to bavilo :thumright:
Obrázek

TENTHIUS Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 858
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
JaneDoe píše:
minulý pátek jsem viděla v pardubicích představení ČERNÁ KOMEDIE. Celé hlediště se až do konce válelo smíchy. Ladislav Špiner tam skvěle zahrál pád ze schodů. :rflmao:


A já myslel ze tam nakonci padá ze schodu Zdenek Rumpík. Respektive jeste jsem tu komedii nevidel, jedu na to zacátkem cervna, ale bavil jsem se o tom s ním a povídal ze on tam padá ze schodu. (Pokud teda tech padu není víc). Ale kazdopádne se na to dost tesím, protoze zatím podle ohlasu je to výborný. :)

Já jsem byl zase pro zmenu uz podruhé v Pce na Broukovi v Hlave a i kdyz uz jsem to jednou videl, bavil jsem se snad líp nez minule. Vrele doporucuji. :wink:
Obrázek
Obrázek
Take the reins...It´s up to you!
:::::::::::::::::::::::::::STARGATE BATTLE:::::::::::::::::::::::::::::::::
COMING SOON 2009

KATE.DANNY Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 315
Bydliště: Ústí nad Labem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Byla jsem u nas v cervnu v Cinoheraku na Klubu rvacu a bylo to naprosto vyborny. Listky byly pomerne brzo vyprodany i přesto, že se to u nas hraje jiz nejakej ten patek. Je fakt, ze se neni cemu divit, bylo to skvely. Dost zvazuju, ze bych se na to sla podivat v zari jeste jednou. :)
Film nebyl vylozene spatnej. Ale v divadelni podobe se mi to libilo mnohem vic :)
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.
ALBERT EINSTEIN

Přejít ze sna do skutečnosti není tak těžké, je to jedna dvě a člověk se okamžitě přizpůsobí. Těžké je rozhodnout se opustit sen a vstoupit do skutečnosti. Vyžaduje to úžasnou sílu vůle a je to tím těžší, čím víc narostl sen.
JEAN DUTOURD

Scortis Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 121
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jsem byl naposled na nové hře divadla Járy Cimrmana - České Nebe. Je velký problém se na to dostat takže jestli máte možnost tak neváhejte. Stojí to za to. Řekl bych že je to jedna z nej her.
Díky bohu že jsem ateista


Rodney: Netrefili bychom ani stodolu
John: No ale hive ship je přece o hodně větší než stodola

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Carmen - Tak po několikaměsíčním čekání jsem se dočkala. Přiznám se, že jsem se hodně těšila a bylo i na co. O Lucii Bílé se může kdokoliv myslet cokoliv, ale hlas má výborný a tady to prokázala. Hlasově vedle ní ještě vynikla Hanka Křížková, jinak to byl spíš (pro mě) průměr. Ale scéna byla opravdu výborná, pojali to ve velkém stylu. Příběh nebyl klasická Carmen, ale nebylo to ani nijak předělané, jen trochu upravené.
Každopádně zážitek opravdu parádní, doporučuju :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Poprask na laguně - dobrá komedie, celé divadlo se válelo smíchy. Lukáš Hejlík coby soudce byl výborný, ale nejvíc jsem nemohl z Erika Parduse coby šišlavého rybáře. :-) ("Ají, ejí, oně v elí a žíbáka sou v prdeli...") Ostatní herci také podávali celkem slušné výkony i když nebyli tolik výrazní (valnou většinou z nich jsem už minule viděl, právě proto se mi zdálo, že třeba v Romeovi a Julii byli výraznější).
Tak se mi zdá, že Pardusovi se Opava nějak zalíbila, nejdřív "ho" tam v Humoreskách převelí a teď tu hraje v divadle. :-)

Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dneska jsem byl se školou v divadle F. X. Šaldy na slavném Shawově Pygmalionovi. Na to, že se v divadle většinou nudím, tak tohle bylo opravdu povedené a ty 3 hodiny utekli rychle.


Příspěvky: 96
Bydliště: Krupka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud mohu doporučit, tak z divadelních her by to byl jakýkoliv Cimrman,..... nedávno sem shlédl, bohužel na dvd, divadelní inscenaci s Eliškou Balzerovou s názvem Můj báječný rozvod,..... je to vážně skvělý, vřele doporučuji :)
O´neill : ,,Řeknu Ti Tiel´cu, že jestly brzy nezjistíme jak z toho ven, tak se cvoknu.Zcvoknout, to znamená přijít o rozum, zbláznit se,zešílet, zmagořit, přestat se ovládat, mít o kolečko víc, plácat pátý přes devátý, ZBLBNOUT !!!!!!

Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já byla včera v divadle Bez zábradlí na 2xWoody Allen a bylo to naprosto úžasný. Dokonale vtipné, skvělé herecké výkony. Nejlepší byli Carda s Heřmánkem. Vřele doporučuju.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Divadlo, výstavy a další

cron