Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní News comments SGA-PROJECT.COM 21.8.2008 - Atlantis zrušena?

21.8.2008 - Atlantis zrušena?

Všechny komentáře ke staršímu webu, který byl zrušen roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc: Ano, on to byl fajn nápad, ale nebyl nikterak originální (byť ano, v SG se nic podobného neobjevilo), ale především to hrozně rychle zametli pod stůl, vůbec nic z Return nevyždímali, kromě toho, že pak asi dvakrát zmínili, že antikocé aktivovali nové udělátka a to je celé. Kdybych Return vynechal, nepoznal bych mezi 3-09 a 3-12 rozdílu.

A pozor, já neřekl, že se na to nedalo kvůli nim dívat. Já napsal, že se na part 2 dalo dívat jen kvůli těm dvěma. Což pravda v seriálu o týmu Atlantisáků...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor: Já jsem to četl správně. Chtěl jsem jen říct, že oni nebyli jenom ta berlička, ta jediná věc, která stála za to.

A myslím, že jsi zapomněl na jednu klíčovou věc: 3 ZPM od replikátorů. Bez nich by neměli na Atlantisu nic (v 3x08 vybili to jediné, co měli). Navíc, jedno šlo do křesla na Antarktidě a druhé na Odysseu, která se díky němu potom dokázala i zamaskovat. Takže bez těch dílů, by tam bylo dost nesrovnalostí. Je to stejné, jako třeba ZPM, co získali v 8x19x20 Moebius, a které použili na vytočení Atlantis a později ho tam převezl Daedalus.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Aha, no tak já jsem mluvil o ději, ne o tom, že tam Antikové něco zapoměli a co mohli vyřešit v téhle episodě nebo o episodu později tím, že by tři ZPM našli někde v jeskyni. Na to, že Return říkal "tohle jsou skuteční Antikové, na které jsme 10 let čekali a kteří vědí vše o vesmíru" tam prostě nic nebylo a nic z toho nevzešlo. Nevadilo mi, že Antikové byli "zlí", vadilo mi, že prostě jakoby tam nebyli. Kdyby si Atlantis nárokovali Genii a Expedice se stáhla, mělo by to stejný (tj. v ději žádný) vliv. Když už scénáristi vytáhli takovýhle antický kalibr, měli s ním pracovat, ne ho po 80 minutách zase zahodit.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor: V jeskyni říkáš? Na takový díl bys, vsadím se, nadával ještě víc.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevím proč, šlo by to vyřešit elegantně ("našli jsme v té magické antické databázi, kterou tu máme a hledáme v ní namísto plánů zbraní jenom informace o kosatkách, pozice sestřelené antické vlajkové lod, pošleme tam jednotlu - jejda, jsou tu genii - jejda, jsou tu i athosani - jejda, je ti u Michael = průměrný nápinavý děj"), což by neměnilo nic na účelnosti zisku tří ZPM. A hlavně by to neměnilo nic na tom, že po deseti letech (ne)ukázat Antiky a nevytěžit z jejich návratu nic dějotvorného, to je prostě podle mě chyba ať se na to dívaš jakkoliv.

Nebo ne ani dějotvorného, tam nebyla jediná scéna, kdyby nám blíže představili tu jejich velitelku, nic magického ohledně Antiků, žádná scéna "OMG, naši kamarádi se povznseli?", prostě jedno velké nic.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Raynor: No, možná to mělo nějaký smysl. Ukázat nám, že Antikové jsou také jenom lidi. Dělat si z nich totiž modlu je docela přehnané. Ne všichni jsou tak úžasní a magičtí. Jejich technologický pokrok jsme už viděli, nemusí nám o něm Antikové přímo vyprávět. A pokud jsou tu nějací ti skutečně úžasní a magičtí Antikové, jsou to ti, co už se povznesli a nechtějí s námi mít co dočinění.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Dutch Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 85
Bydliště: okr. Tábor
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor má pravdu...Mohlo to mít aspoň nějaký vývoj a né je po jedný epizodě zamíst pod stůl jako vždycky se vším. Scénaristi prostě potřebovali ZPMka pro dějový vývoj sg1, a tak si řekli pokillujem ty a ty a jedem dál. RESET BUTTON :X. Žádný další vývoj. Pohřbívají všechny cool věci, abysme nebyli moc uberný.
Nemám rád soboly

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S Antiky v Returnu (a po něm) mohli udělat hrozně moc věcí. Mohli zůstat na Atlantis s tím, že naši by ve storyarcu museli být na nějaký čas mimo město (říkal tady někdo, že nelze ztratit kontakt se Zemí?) a pak se třeba vrátili. Mohli zůstat na Atlantis s náma a měli by jsme prima spojený děj, Expedice + původní Antikové. Mohli odejít na Zemi a řešit Ori (a mohli být použiti v Ark, třeba). Nebo se mohli v krajím případě povznést. Mohly s nimi prostě být alespoň nějaké scény.

Pointa je, že vytáhnout někoho po 10 000 letech z mrazáku a on jen aby pokrčil rameny a šel bydlet do města (od které 10 000 let utíkal...), to je na pováženou.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ano, vždy jsou tu desítky jiných možností, jak to mohli udělat. Jenomže oni se zkrátka rozhodli (scénáristi) dát přednost Replikátorům. Kterým holt nic nebránilo, aby zabili ty, kteří je nejprve podvedli. A budou to oni, kteří mají navrch. Možná nám to mělo říct něco jako (a já neříkám, že to je nejlepší možnost): "Replikátoři jsou opravdu ti největší nepřátelé, nejhůře porazitelní. Vidíte, natřeli to i samotným Antikům. Teď už může situaci zachránit jedině tým na Atlantis."
Mně osobně tenhle příběh nijak nevadil. Naopak, docela mi pěkně sedl.
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tady Raynor zapomíná, že Sg není točený jako jeden velkej story arc, oni se prostě nechtěli vázat těmi Antiky v dalších dílech, chtěli napsat něco jinýho aby jim tam nepřekáželi. (Doufám že tenhle model v SGU opustí)

Ano, možná by to bylo lepší, kdyby tam byli v dalších dílech, ale mě to obecně moc nevadí. Kdyby tam ukázali boj Replikátorů s Antiky, a následnou popravu zajatých Antiků, byl bych spokojený. Takhle musím přiznat, že je to trochu ochuzený a taky sem toho čekal víc.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor na to nezapomíná, Raynor ví, že je tak točený a oni Antiky asi nechtěli mít dále, ale to neznamená, že to Raynor nepovažuje za chybu ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak považovat za chybu v seriálu,kterej je koncipovaný jako spíš stand-alone story s tématem které to prolíná, že tam není žádný téma rozvedený na 5-10 dílů, jakou v House či Lost je podle mě hloupost :) Teď neříkám, že by to nebylo třeba lepší, ale nepovažoval bych to za chybu, když je to od samýho počátku pojatý jinak.
Krom toho přílišný natahování story taky škodí. LOST by mohli vyprávět.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No on tam IMO od samýho počátku pojatý není, vzhledem k SGA S1...
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Asi máš na mysli pouze závěr sezony kdy bylo propojených posledních 5 dílů, jo to byl nášup.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Těch dílů bylo myslím šest, ale prostě jde o to, že ta řada měla tohle směřování už od začátku (protože se báli o Atlantis, báli se Wraithů, neměli spojení se Zemí) a měla nějaký velký konec tohodle děje, který ukázal, že lze dělat episody pro hlavní děj ale zároveň i lehce stand-alone. Proč tohle prostě dosud v téhle míře nezopakovali je mi záhadou a ano, považuju to za chybu.
Asi bych tím skončil :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
sakra to me stve ale snad SU bude plnohodnotnou nahradou
" IMMORTALITY "

Amazon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to smutné. Stejně jako zrušení SG-1. Ale lepší přestat v téhle době, kdy je SGA oblíbená. Jak se říká: V tom nejlepším je třeba přestat. Je to kruté, mě to také vzalo, ale na druhou stranu - život jde dál a Atlantis bude žít díky filmu (třeba jich bude i více), starším episodám a hlavně v našich srdcích. Pokud budeme chtít, SGA pro nás nikdy neskončí.... :smile:
Obrázek

Eve Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Bydliště: Uherské Hradiště
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to škoda, byl to skvělý seriál...raději bych jej nechala pokračovat než SGU ale tak co nadělám, jen nevím na co se budu dívat? Asi začnu zase SG-1 od pilotu :smile: a pak zas SGA, doufám že se jim povede film víc než Archa, ta byla sice super ale mohla být i lepší...Atlantis mi chybí už teď :(
Obrázek
Atlantis mi chybí už teď...By Eve

Amazon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Eve: Na co by jsi se mohla dívat jsem už psala. Přeci začnou dávat Universe. Mezitím dokončí Atlantis, u nás vyjde Archa a Continuum, na Nově začnou dávat SG-1.... pořád je se na co dívat :D A nemůžeme také opomenout nesčetné množství seriálů, které vysílají... :)
Obrázek

izzy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 75
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc píše:
WORMWEJDR: Samozřejmě staré dobré VHS. Ještě se mi jich doma dost válí...

Ale Star Treků je mnohem víc:

1. The Original Series
2. The Animated Series
3. The Next Generation
4. Deep Space Nine
5. Voyager
6. Enterprise

Čili dvojnásobek :D


No ale star trek se taky začal natáčet o několik let dřív... Kdo ví třeba se taky dočkáme tolika stargate serialu. :D

K filmům, někdo tady psal že by mohli misto filmů natočit pár dílu miniserie podle mě super nápad!
To, že ukončili sga jsem vzal tak nějak s poklidem sice jsem očekával ještě další serie, ale co se dá dělat. Ukončení SG1 jsem prožíval víc... Taky jsem zvědavej na SGU děj odehrávající se na vesmírné lodi to je něco pro mě :smile: i kdby to měl byt předělanej voyager rozhodně to nezavrhnu přece jen je to stargate...

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Někdo už psal, že další spin-off nebude, protože došly chevrony. :D
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

izzy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 75
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:D:D:D To snad ne.... :smile:

Amazon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nohajc píše:
Někdo už psal, že další spin-off nebude, protože došly chevrony. :D


Pravda. Ale nemuselo by jít jen o chevrony, podle mne by dokázali vymslet další zápletku pro nový spin-off na jiné bázi než o použití dalšího chevronu...
Obrázek

Eve Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 27
Bydliště: Uherské Hradiště
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Keyla: JJ určitě je plno seriálů, i Universe já vím, sama toho doma mám teď hodně co jsem neviděla, například teď jsem na 3 sérii Farscapu, pak bude ještě SGA (zbývající epizody a film, možná více filmů...a možná ještě SGC filmy), Sanctuary, How I met your mother a možná se David pustí do Starccrosed, ale ani jeden z těch seriálů nenahradí staré dobré SG-1 a SGA :-(
A určitě se dá na spin-off vymyslet i jiné téma, v tom souhlasím s Keylou, StarGate je sice o bráně, ale myslím že by se dalo určitě vymyslet i něco jiného. ;-)
Obrázek
Atlantis mi chybí už teď...By Eve

Amazon Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 81
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Určitě by měla být v každém příběhu Brána. To je jasné. Ale proč se to má zrovna týkat chevronu? Existuje spoustu souvislostí s Bránou, aniž by to ovlivňoval počet chevronů, nemyslíte?

Ještě zpráva pro ty, co po Atlantis smutní už teď: Vím, že je to těžké. Sama s tím nejsem moc smířená, ale pokud budeme chtít, bude v nás Atlantis žít napořád. Vždy si můžeme pustit staré dobré díly (později filmy) nebo i SG-1. Pokaždé si můžeme vzpomenout na vše skvělé, co jsme s SG zažili. Podle mne není důvod být nešťastný. Prostě to tak má být :wink: V nás přeci SG zůstane napořád... (nebo alespoň ve většině) :)
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na SGA-PROJECT.COM