Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní News comments SGA-PROJECT.COM 22.11.2009 - 2. série SGU téměř jistá?

22.11.2009 - 2. série SGU téměř jistá?

Všechny komentáře ke staršímu webu, který byl zrušen roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No výborně...už ať je to tady 8)
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Osobně doufám, že druhá sérka dopadne... přeci jen, SGU je oproti SG-1 a SGA mnohem vyspělejší, klidně mě za to ukamenujte odpůrci dobře udělaných postav :) (no offense), a má slibnou budoucnost...
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jj je to pravda...SGU je "reálnější" než SG-1 a SGA...a myslím, že takto jak začínaj začít museli aby si vybudovali základy do budoucna...SGU je dobré

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
počet diváků, díky DVR, od pilotu je stejnej(což je docela unikát, protože sledovanost má tendenci klesat). Maj mnohem větší podíl mezi mladšími diváky(o to jim šlo) a celkově je sledovanost vyšší než už SGA S5.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
to je výborný protože právě kvůli sledovanosti stáhli SGA s6 teda aspoň myslím podle toho co sem kdysi četl... a je fajn že bude ta 2. sérka

meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak jako ja nevim jestli se na druhou serku budu koukat..kamaradi co znam tak 1x09 byl pro ne posledni....prej je to nuda a ja s nima i do jiste miry souhlasim
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Je to opravdu nudný. V serialu nejni žadný humor, furt se jen hadaj, nejni žadná akce žadne velké bitvy, jen hromada keců, keců a keců a neb ELi miluje cloe ale cloe nemiluje eliho.Zamindrakovanej rush a netušíci yong tod vše.Zklamalo mě to, je to spíš telenovela.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

chinet Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 241
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jako nevím ale mít bitku s par milion let starou lodi? :-D

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
rigix: je opravdu vidět, že jsi na úrovni děcka, který chce akorát hromadu stříleček a bitev a rozprávání o přežití atd. nechápe... v tom je to reálnější, že se snaží sami sebe zabezpečit, jako by to bylo v reálu...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

chinet Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 241
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jako naopak si myslim ze SGU je povedeny, dovíme se o anticich. jejich planech... a navic ty nejlepsi dily pry nas cekaji

Widlička Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1177
Bydliště: Šaľa (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ak tvrdíte že tam nie je žiadny humor, tak to poriadne nepozeráte :D
Dúfam že druhá séria sa bude naozaj natáčať a ak áno, zatiaľ sa na ňu teším. Dúfam že ďalšie epizódy mi to len potvrdia :)
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted píše:
rigix: je opravdu vidět, že jsi na úrovni děcka, který chce akorát hromadu stříleček a bitev a rozprávání o přežití atd. nechápe... v tom je to reálnější, že se snaží sami sebe zabezpečit, jako by to bylo v reálu...


V tom případě si děcko i ty jsme stejně starý.

Film je o ničem ani o anticích sme se tam zatim nic nedověděli, jen to že postavili tu loď.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

chinet Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 241
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
omg a to jako chces vedet vsechno behem 9 dilu ? pokud jo bež na nějaky film...

:palka: :palka: :heat:

Palin Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted píše:
rigix: je opravdu vidět, že jsi na úrovni děcka, který chce akorát hromadu stříleček a bitev a rozprávání o přežití atd. nechápe... v tom je to reálnější, že se snaží sami sebe zabezpečit, jako by to bylo v reálu...

ale já nechápu, jak může někdo shazovat fanouška určitého seriálu, který ma jistý styl za to, že se mu nelíbí jeho pokračování... tu jde o vkus... nám dlouholetým fanouškům SG se něco na tom seriálu líbilo a nebylo to snad nic z toho, co je hlavním faktorem v SGU... 12 let jsme koukali na super seriál ktery byl hlavně o střílečkách, bitvách a rozpráváních o přežití (ne jen...ale beru to podle toho, co jsi napsal ty ) ... každý ma jiný vkus a jestli je styl staré SG dětský, pak jsi právě vyvrátil teorii, že lidstvo stárne
(mimochodem já se na SGU koukám a na další pokračování se teším... stále doufám, že je to opravdu jen rozjezd, aby to pak pořádně rozbalili :wink: )
Obrázek
Baal & Qetesh are true gods.

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Rozprávání o přežití je tam teď :lol:

Palin: vkus, vkus... když Vám stačí k "dobrému" seriálu to, že se tam půl hodiny řežou hlava nehlava, naprosto nereálně (neřeším zbraně a štíty), ale myslím celkově princip jako, že jim nedojdou náboje, jsou nesmrtelní atd., tak je to hodně špatný vkus nebo jste naprosto nenároční diváci, kteří se spokojí s každou kravinou, Vám by stačilo i nějaký to Céčko :lol:

rigix: Možná, že jsme stejně staří, ale v mozku asi evidentně ne, když k tvému uspokojení stačí taková věc, která je v teď v každým druhým filmu... si pusť Ramba nebo tak, tam těch stříleček máš až až a můžeš být spokojený...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Naopak, SG-1 začala jako dost temný seriál a dramatu se nebála. V 1. řadě tu máme vybážený mix především dobrozružství a objevování (jak už bylo vyvráceno, nejde primárně o boj proti Goa'uldům) a do toho řada vážných motivů - máme tu rogue SG tým, který si hraje na bohy. NIKDY se tohle v celé SG-1 neopakovalo. Máme tu paranoiu na každém rohu - sympaťák Kawalsky umře po infestaci velmi nepříjemně, SG-1 míří zbraněma a kontroluje lidi i v naprosto neGoa episodě (Land of Light). Máme tu ale i finální tah na bránu a relativně věrně zpracovanou sebevražednou misi v posledním díle S1 (kdy jsme jim, díky absenci nereálných přestřelek ve zbytku řady), i věřili to nebezpečí (a hlavně postavy neběhaly po chodbách jako pominuté, ale neustále se schovávaly). Přitom vedlejší díly prozkoumávají rodinné členy, Jackovu sebedestruktivní povahu (převzatou z filmu), Jackson hledá manželku, Teal'c skutečně trpí možné nebezpečí jeho rodině a v S2 i ta Sam získá zajímavější kontury díky svému otci.
Tohle je SG, kterou jsem si zamiloval.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jinak, jak tu každej druhej, kdo kritizuje SGU, píše že by chtěl cool bitvy a přestřelky, tak by taky mohl napsat, jak si to zhruba tak představuje. Ono už od začátku se vědělo zhruba tak o čem ten seriál bude - ano o bandě maníků snažících se přežít na antickým kusu šrotu letícím vesmírem, takže bejt překvapenej, že tam nejsou v každým díle vesmírný bitvy je podle mě trochu out. Stejně tak jako nějaký pobíhání po planetách a kropení emzáků - při počtu lidí, zbraní a munice je nějaká takováhle kropící výprava docela nemyslitelná.

Stejně tak, jako mě baví názory typu, že tam není jediná výraznější postava - podle mě je Rush výrazný až dost, to že to není nagelovaný hláškující machírek ala Sheppard-Mitchell ale asi pro spoustu lidí znamená, že je to holt "nevýrazná" postava. Případně jak někdo pořád píše, že postavy nemají "hloubku" - postavy podle mě mají víc hloubky než všechny co jsme viděli v SG-1 a SGA dohromady. Ano, na něčem by mohli trochu ubrat ale rozhodně jsem víc než rád, že se nedrží klasickýho SG schématu - plukovník = cool hlaškující týpek střílející jednoruč z P90tky, nabušenej emzák = aneb pořádnej vazoun s dredama až na p*del, veděc = týpek, co pomocí tabletu a dvou krystalů opraví i půlku ustřelený lodi atd. Pár klišé tam je ale za tím, že postavy mají hloubku si stojím.

Co se řešení vztahů mezi posádkou týče - ano, opět jak jsem psal, tak některý věci by tam být nemuseli ale dojímá mě, jak každej píše, že je to telenovela. Podle stejnýho měřítka bych mohl za telenovelu označit i Generation Kill nebo Jarhead, který jsou taky více méně o bandě mariňáků, který sere to kde musej bejt spíš než o akci a tunách vystřílený munice. To že se v seriálu řeší vztahy mezi hlavníma postavama z něj nedělá telenovelu. To, že se v SG-1 a SGA vztahy vůbec neřešily (nebo kompletně dementním způsobem) je věc další.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ještě jednou, jak dlouho to trvalo? 1, 2 řady? Na to, že to běželo 10 sezón (10 let) a mělo ještě pokračovat... pak už to začlo být všecko stejný, i v SGA... dokonce to tam Carterová jednou Eliotovi řekla a tím prokecla celou osnovu dílů SG :lol:

V BSG se vydali temnou, depresivní cestou... na konci? Daleko temnější a depresivní :lol:

Dobře vystiženo Revane...

Edit: ti lidi jsou hold, tak nenároční, že jim stačí, když Rodney zmáčkne na tabletu OK a motory (i když jsou ustřelený) se rozjedou... to se na ten seriál nemusíte dívat, to už není pro vás...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted: Já spíše vyvracel to, že SG-1 je jiné, než SGU. Ano, to, co se z SG-1 stalo je hodně odlišné od SGU, ale ten seriál začínal na dost podobné struně.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo to jo, to se mi líbilo i na SGA, jak to vzali uplně jinak, ale naprosto skvěle, jenže se z toho stalo to, co se stalo :(

Ale SGU se celkově začlo od začátku ubírat jinak, viz, že se staraj, co nejvíc o sebe a nějací emzáci (až na krajní nouzi) jsou jim u zadků :lol: , tak doufám, že to tam nějak dementně nezklouzne :(
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V SGA S1 je to IMO už jiný styl než SG-1 S1. Je tam sice taky nějaký menší pokus o vztahy postav (Teyla tam je dost problémová, je tam i nějaká chemie mezi ní s Sheppardem), ale osobní život mimo Atlantis se (až na čestnou vyjímku Weirové) vůbec neřeší. Není to ani trochu temné. Nevíme proč postavy vlastně pracují kde pracují, nikdo nemá motivaci, celé je to založené jenom na technoblábolech, odkrývání mysterií Antiků (narozdíl od SGU, kde navzdory mnohem mystičtější atmosféře žádné velké mystéria vlastně nejsou) a pěkné akci (ano, mariňáci s červenými barety jsou mi fuk, hlavně když jich je více než nesmrtelná čtvřice hrdinů).

Takhle měla SGA pokračovat, protože to je "veselý seriál", který ale sám o sobě funguje. Bohužel se seriál zamotal sám do svého stylu a nebyl sto opakovat výrazný storyarc a zajít čas od času za hranici svého extrémně odlehčeného stylu (umění musí jít za hranici, jinak to není umění), jako to udělala občas jeho 1. řada (Sheppard je v midbreaku dost hajzl a skoro nám tu umře Weir, konec S1 je zase nečekaně velkolepý a osudový).
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To se mi právě na SGA líbilo daleko víc než (asi v té době) na SG-1...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě se taky asi líbila hodně, ale Universe, která je vlastně remakem SGA (všimněte si, že Atlantis není v SGU, narozdíl od SG-1, prakticky vůbec zmiňována, jako by se ji scénáristi snažili divákovi zatajit) se mi se svým temným tónem líbí minimálně srovnatelně.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo jo, je to zajímavý...

Akorát mě teďkom naštvali, že nepokračovali v tom ději z epizody Time... ta byla dobře udělaná přes to kino, ale najednou Life a bylo to o tom jak Young chce zbit Telforda... :(
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na SGA-PROJECT.COM

cron