Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní News comments SGA-PROJECT.COM 19.11. 2010 – Nenávidí fanoušci SG1 a SGA Universe?

19.11. 2010 – Nenávidí fanoušci SG1 a SGA Universe?

Všechny komentáře ke staršímu webu, který byl zrušen roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
přečti si prosím nějaké knížky o sci-fi, ať opravdu vidíš co to je sci-fi a né to co ti posledních 15 sezón vtloukali v SG-1 nebo SGA. Podle tebe je tím pádem BSG taky telenovela. Nebo takový král Sci-Fi Babylon 5, kde se taky řešili vztahy a né to, kolik dneska vystříleli nepřátel, nebo jaký nemožný technoblábol ze sebe vypustili nebo taky, že tam vojáci vypadají jako parta airsoftových kindersáků (pardon Shepardova košile a Mckayova kožená bunda bylo moc) na výletě.
Obrázek

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tady někdo zjevní netuší co za seriály v USA dávaj, resp. který druhy seriálů tam lámou rekordy. SGU a je mu podobný seriály to rozhodně nejsou. Jsou to právě ty stupidní seriály co jsou populární. Ono se stačí podívat na sledovanost SGA vs. SGU
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mám tak trochu pocit, že většinové publikum (i v čechách) už je "degenerováno" samospádem. Kolik českých sci-fi jsme za poslechních deset let viděli? A kolik "telenovel"? Různé Velmi Krátké Ulice, Ošklivky kdovíkdo a jiné verze takových kravin?

Mimochodem viděli jste někdo tohle? Je tam partička, která dělá na lidi skutečné a nedomluvené podvody/podrazy. Kradou čísla karet, peníze a dělají i jiné povedené věci - na konci dílu to vždycky obětem vysvětlí a vrátí jim peníze. Jmenuje se to "Podfukáři v reálu" a ten koncept vypadá zatraceně hezky: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Real_Hustle
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Bouhžel máš s těma divákama pravdu :( . Se seriálovou tvorbou (hlavně sci-fi a zvláště u nás) to jde od desíti k pěti. Skutečně mě štvou ti idiotský amíci, kteří neumí ocenit kvalitu a radši budou sledovat takový sračky jako je wrestling apod.

Je pravda že u nás nějaký ten původní sci-fi seriál chybí. Přitom jsme měli seriálovou tvorbu poměrně na úrovni(všeobecně, nenejn sci-fi) viz třeba taký Návštěvníci či Arabela (ok to je pohádka, ale přiznejte se kdo na to rád nekoukal).
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Že je SGU kvalitní je věc názoru. Nápad to má dobrej, o tom se hádat snad nikdo nebude, ale to provedení...
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Icepis Airman
Airman

Příspěvky: 4
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Koukám, že se tu k mému příspěvku ztrhla zajímavá konverzace.

Jen bych moc rád doplnil pár informací... V žádném případě neoznačuji SGA a SG-1 za vrchol sci-fi a prosím tedy, abyste se drželi pouze informací, které opravdu uvedu.

Sledoval jsem všechny díly SG-1, SGA i SGU, stejně tak, jako mnoho jiných sci-fi seriálů a upřímně si myslím, že nápad "Star gate" nedostal dobré zpracování vůbec nikdy... Není dobré pojetí nesmrtelných hrdinů, zpracováno to mělo být rozhodně více realisticky a měla do toho být vložena i nějaká nová myšlenka, jako je třeba částečné pojetí příběhu z pohledu Jaffů a nezůstávat stále jen u pohledu onoho nesmrtelného týmu... Dále zde bylo zmíněno, že došlo k některým designerským chybám avšak se sami sebe zeptejme jak by to asi vypadalo, kdyby chodili v profesionálních výstrojích, bylo by to realističtější, ale určitě o něco méně vzhledné, avšak uznávám, že výstroj v SG obecně je trochu přitažená za vlasy. Nicméně "technobláboly", které jsou v SGA a SG-1 jsou svým způsobem zajímavé, protože nejde jen o nicneznamenající tlachy. Pro někoho kdo něco ví o fyzice je to velmi zajímavé, spoustu termínů a projektů, které zde vystupují jsou ve vývinu a co je krásné, tak žádná tam uvedená věc není fyzikální nesmysl, což se nedá říci například o seriálu Andromeda. Tím se samozřejmě SG nechci nijak významně zastat, jen uvádím skutečnosti na pravou míru.

Dále zde bylo zmíněno BSG. Je to v jistých směrech velmi propracovaný seriál avšak v jistých ohledech opravdu až přespříliš realistický hlavně co se týče mezilidských vztahů, někomu se tento typ zpracování může zdát atraktivní, ale z mého pohledu je to nesledovatelné, ikdyž je to věc názoru. Ovšem z pohledu profesionálního je dokázáno, že seriály tohoto typu jsou stresující a nevýchovnou nikoli však odpočinkovou zábavou.

V dalším bodě dám za pravdu člověku, jež tu psal o tuzemských seriálech jako jsou Návštěvníci či Arabela. Svého času a upřímně i v dnešní době patří mezi neoblomnou klasiku. Vyrůstali jsme na tom a můžeme jen doufat, že na tom budou vyrůstat i naše děti.

Děkuji za diskusi a opět Vás poprosím zachování si chladného přístupu při další konverzaci.

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jackson D. píše:
Skutečně mě štvou ti idiotský amíci, kteří neumí ocenit kvalitu a radši budou sledovat takový sračky jako je wrestling apod.

A ty si myslíš, že u nás je to jiný? :lol:
Obrázek

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Musím se přiznat, že wrestlingový zápas jsem vživotě neviděl...

Jak tu padlo, také věřím, že by nápad SGU dokázali provést líp a (i pro "většinového diváka") poněkud stravitelněji. Přece musí existovat přijatelná rovnováha mezi zábavou a realističností, která se bude líbit...
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno


Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Twombly: Myslim, že si vybral ještě relativně dobrý příklady. Spíš bych mezi sebou porovnával tohle:

Obrázek

__________________________________________________________

Obrázek

Obrázek

Icepis: Osobně, kdybych si měl vybrat, tak mně přijdou "vzhlednější" poslední dva obrázky. Herci na nich vypadaj alespoň jako příslušníci armády a ne jako banda amatérů na procházce lesem. První, částečně i druhá série byla v tomhle ohledu ještě relativně realistická. SG-1čka ze začátku nosila na mise batohy, Sam s Danielem měla na hlavě přilby (i když je nosili imrvere rozepnutý), sem tam se tam minhul nějakej další tým - třeba Makepeacovi mariňáci, který na tom s výstrojí nebyli zase tak špatně atd. Akorát později se z toho slevilo - jednak si herci stěžovali na to, že tahat to celej den na sobě je děsnej "oser" a při natáčení některejch scén vadilo, že hercům není vidět přímo do tváře respektive to, že je nejde hned rozpoznat. Aneb problém většiny filmů ala Blackhawk Down případně Band of Brothers, kde běžnýmu diváku díky uniformitě výstroje připadá většina charakterů prostě "stejná".
Paradoxně tahle sračkojdní výstroj je vyšla pomalu dráž než kdyby je navlíkli do něčeho pořádnýho. Za cenu těch "'uber-kchůl" vest pro mediky od Blackhawku, černejch batohů a těch "čupráckejch" bund mohli všichni klidně nafasovat woodlandy PASGTy, Ypsilonka s LC2kovým páskem a sumkama, LBVčka, ALICE bágly a hromadu dalších "krámů" a ještě by jim nějaký prachy zbyly. Stejně tak cena slepý 5.56x45mm munice je někde úplně jinde než cena 5,7x28mm munice do P90tky.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

AlastorM Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
SGU je dobrým seriálem a měl by pokračovat - když porovnám SGA a SGU, více se mi líbí právě SGU. Líbí se mi už od prvního dílu. Každý Stargate seriál je dobrý - každý jde jinou cestou, každý je jiný, ale SGU se více osamostatnilo a konec si nezaslouží

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ovšem z pohledu profesionálního je dokázáno, že seriály tohoto typu jsou stresující a nevýchovnou nikoli však odpočinkovou zábavou.

To je ale hovadské pojetí! Drama je tu už od antiky a jeho primárním cílem je nebavit, ale vyvolávat katarzi, soucit a myšlenky. Říkat, že BSG (a obecně kterýkoliv drama/dramedy seriál) je špatná, protože se u něho divák prvoplánově nebaví, je jako tvrdit, že učebnice dějepisu je špatná, protože je v ní málo odhalených bradavek.

Můžeš samozřejmě namítnout, že jsi měl na mysli diváckou sledovatelnost, ale fakt, že v (zahraniční) televizi nejen dnes kupodivu přežívají a raší tucty drama i dramedy seriálů, u kterých se člověk nebaví jenom nad prvoplánovými gagy a hláškami, tě usvědčí z omylu. Pravda, Syfy není HBO, ale to je už na schopnostech kde kterého kanálu, jak co natočí a prodá (osobně se třeba divím, že SG a zvláště SGU nikdy nehrála na virální reklamu podobnou LOST; sice ten feeling "skutečně se to může dít" tak sice už skoro vůbec není, ale stačilo by do éteru pustit pár zpráv a videí a hned by byla popularita na světě...).

Rovněž nechápu tvrzení "stresující nevýchovnou formou". Jako že je to naturalistické, ale neukazuje to skutečnost, takže to není výchovné? Jiný výklad mě nenapadá. Pokud jsem to pochopil správně, opět je to blbost. Scifi a fikce obecně má jaksi tu kouzelnou vlastnost, že může na recipienty velmi dobře fungovat aniž by popisovala skutečné události (viz. třeba úspěch Bible). Pojem realita je taky velmi subjektivní, zvláště při výkladu autorského textu (tedy i BSG). Zrovna v případě BSG jsou tam paralely na soudobou americkou administrativu a politiku tak do oči bijící, že jen málokdo by seriálu mohl vytknout absenci přesahu a komentáře skutečně existující politiky.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
AlastorM píše:
SGU je dobrým seriálem a měl by pokračovat - když porovnám SGA a SGU, více se mi líbí právě SGU. Líbí se mi už od prvního dílu. Každý Stargate seriál je dobrý - každý jde jinou cestou, každý je jiný, ale SGU se více osamostatnilo a konec si nezaslouží


Konec (přesněji "ukončení" tak jak ho plánovali scénáristé s vysvětlením hlavní příběhové linie a nějákou tou pointou) by si podle mého naopak zasloužilo... :) Sice SGU nepovažuju za naprostou špičku, ale v druhé půlce první a s druhou sérií si mě získávalo stále víc a víc. Bohužel u toho více-méně asi zůstane, dál už se to vyvíjet nebude (pokud scénáristé něják neošulí smrt a kasu).

Ray píše:
Scifi a fikce obecně má jaksi tu kouzelnou vlastnost, že může na recipienty velmi dobře fungovat aniž by popisovala skutečné události (viz. třeba úspěch Bible).

Souhlas ve všem ostatním, jenom bych tu část s porovnáváním úspěchu bible a "ostatních" sci-fi/fikcí možná obešel. Sice nejsem věřící, ani netuším jestli něco takového (co je tam psáno) se mohlo OPRAVDU stát, ale mnoho lidí věří že ano a ačkoliv opovrhuji CÍRKVÍ jako organizací, křesťanskou víru docela obdivuji - obzvlášť u lidí, kteří v souladu s ní dovedou žít. Tady (při tom "úspěchu" bible) asi hodně zapracoval "marketing"... - takové to jezuitské získávání pohanských dušiček (a jejich podkládání svatou knihou).
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

firstik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 79
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To se nedá srovnávat bible a SGU, byble má základ v 7. století, a má jí každej křesťan, a SGU je novodobej seriál, kterej má vyraněnej úzkej okruh diváků.

Podle mě SGU vadí to, že má fanoušky který byli zvyklí na jednoduchej seriál, kterej na předchozí díli prakticky nijak nenavazuje, jako třeba spousta ras, a technologií, který se tam jednou oběvili, jako by už nikdy nebyli, narozdíl od SGU, kde v první sérii, narazili na mimozemšťany, a ještě je tam řešej. Já to mám tak, že 50% problémů se vyřeší, a větší problémy se řešej dýl. Realisičnost je v tom, jak tam plyne to chování z těch situací, že kdyby tam ty lidi fakt byli, tak se tak chovaj, a né že se okamžitě vrhnou do oprav, že všichni budou spolupracovat, a nebudou panikařit. Nadruhou stranu zas nechápu luciánskou alianci, proč tu loď tak chce jen pro sebe, prostě kdyby se s nima domluvili, tak to nějak pude, přijdou na nějaký problémy dřív.

Podle mě to je prostě dobrej seriál, kdyby přidali další série do SGC a SGA, tak by se opakovali, nic jinýho už prosťe vymyslet nešlo... A s SGU si to pojistili, že už se opakovat nebudou.
Mě na tom seriálu fascinuje už samontná podstata toho, že sou daleko ve vesmíru, a že letěj zjistit, něco co Antiky tak strašně zajímalo, a to si vemte, že Antikové měli skoro všechno co chtěli, a přesto je to přimělo, aby postavili takovou loď, a pak cokoliv se týká tý lodi, a situací tam mě zajímá, ale ty scény ze země, kdy se ty lidi vídaj, sou takový divný, ale to by pak zas lidi řikali, proč se s nima nevídaj, když maj tu možnost, lidi prostě nikdy nebudou s nečim na 100% zpokojený...
Obrázek
Omlouvám se za svojí blbost, jsem czech:D

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vždyť tu SGU s biblí (ano, píše se to s "i") nesrovnával...?
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

firstik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 79
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Scifi a fikce obecně má jaksi tu kouzelnou vlastnost, že může na recipienty velmi dobře fungovat aniž by popisovala skutečné události (viz. třeba úspěch Bible).
Obrázek
Omlouvám se za svojí blbost, jsem czech:D

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tady je důvod proč je P90 standartní zbraní SG týmů

The series probably picked this weapon for its futuristic look, something unique from the other weapons at the time and probably because the budget allowed for the expensive ammunition that comes with a P90, even blanks would cost a lot of money. Dan Shea, series stunt coordinator (1997-2007), has stated one reason the P90 was chosen is that it ejects the empty brass straight down when firing; this allows positioning of actors in a scene without worrying where expended cartridges will be flying. In addition, the weapon is ambidextrous in design, so both right- or left-handed shooters can handle it without problem.
Obrázek

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
firstik píše:
Ray píše:
Scifi a fikce obecně


Není SG konkrétně. "fikce" jsou kupříkladu i některé detektivky, většina romantiky, a desítky "menších žánrů" - Předpokládám, že tím R. myslel "vymyšlené, nedokumentární"... (prostě "fikce").

Citaci tedy chápu tak, že to tam nepsali, ačkoliv jsi tomu věřil.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

splatt-ecek Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
víte, vedšinou co jsem slysel tak řikáte že SGU je lepší v tom že je víc "realistická" z ohledu postav. Nebo že SG* je celkove nereálné z ohledu na hrdiny.
Dále tady byl názor že v SG* je vědšina technologie možná za příznivývh podmínek vytvořit.
A řekl bych že to co dělolo SG1 a SGA to co to bylo bylo právě to že hrdinové byly nesmrtelní a že pořád měli vědší a vědší technický pokrok, neboť o to v tom seriálu šlo. Já osobně se na seriály ať už to je co je, koukám proto, abych se uvolnil a nabral nové myšlenky, pokud mě tam budou nastinovat problémy sociální, na to se nemusim koukat na TV to můžu jít ven do společnosti.
Co já osobně čekám od jakéhokoli filmu je Vtip a štastný konec, nebo určitá myšlenka kterou to ve mě zanechá. A všechny předchozí SG* kromě SGU ve mě vyvolaly všechny pocity. SG1 a SGA měli jak Vtip, tak vědšinou ětastný konec a dokonce to ve mě nechalo i různé myšlenky.

Pokud by ste chtěli podobný seriál který by byl realistický bylo by to asi takto: {predpoklad ze vsechny rasy existuji} SG1 (např.) by se vydala hvězdnou bránou na planetu kde jsou nepřátelé(např goauldi) a v tom by na ně přišli, další postup scény by se vivíjel asi tak že by během několika minut byly členová SG1 zabiti.

Jenže takovýhle reálný scénář nikdo nechce, každý chce aby "dobro" zvítězilo.

Proto řikám nechci reálný příběh, chci příběh co mě bude bavit a dá mě to co po něm chci.

Nakonec bych dodal, že SG1 a SGA(až na poslední serie obou SG*) měli výbornou myšlenku a člověk si pořád řikal sakra je to možný, že by něco takovýho fakt existovalo?? Při SGU mě tohle hlavou nevrtá a při sledování je to proste jako reality show, která nemůže dobře skončit, což ve me nezanechává pozitivní pocit.

KONEC

chci zpět seriál o nesmrtelných a vtipných hrdinech, nechci reality show. Na sociální problémy lidí nepotřebuju TV

splatt-ecek Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Uplně jsem zapoměl dodat jednu věc, kerou jsem chtěl napsat. Podle mě je tou uplně nejvědší chybou, která mě na SGU štve to, že jsou tam pouze nesympatyčtí herci. Což dělá první dojem, který je podle mě u sledovanosti nejdůležitějším prvkem.

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
splatt-ecek : "sociální" problémy souvisí spíš s uživením rodiny, než se vztahy. Chápu jak to myslíš, jenom bych tam slovo sociální nedával, protože znamená něco jiného než věříš. Když už cizí slovo, tak spíš "sociologické" http://cs.wikipedia.org/wiki/Sociologie (páč to je věda o tom, jak ve skupinkách lidem šibe a kdo komu podřízne krk jako první, protože se to od něj očekává - i když v TAKHLE krajních situacích už se to dost blíží psychologii.

"sympatičnost" herců je spíš subjektivní pocit - mě je postava Eliho a i její herec celkem sympatickej. Younga a Greera taky, ačkoliv Rushe už tolik ne.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Stargate22 Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak dovolim si napisat tiez par viet k tejto teme. Trochu neskoro ale predca. Sledoval som vsetky tri serialy Stargate cize SG1, SGA a momentalne sledujem SGU. Vsetky tri su velmi zaujimave serialy a kazdy je svojim sposobom ,,unikatny,,.

V prvych dvoch serialoch SG1, SGA mi niektore epizody hrozne liezly na nezvy ale väcsina stala zato. Uz sa to tu dost pisalo o nesmrtelnosti postav. Mne osobne sa to nepacilo. Nepacia sa mi americke filmy a prave to sa objavilo v SG, kde jeden typek ma pistol s obmedzenym zasobnikom a dokaze vystrielat pol tuctu marinakov alebo mimozemstanov (Jaffovia, wraiti). A este na konci mu ostane polovica zasobnika uz to by som bral ako nejaky namet na sci-fi. Vid Ronona v SGA druhej serie, ktory vymlatil tucet Wraitov (diel s nazvom - Sateda) a dalsie s SG1 a SGA

Co sa tyka postav s celom pojati Stargate tak musim povedat, ze postavy so SGA mi dost vadili. Pripadali mi ako keby nemali dostatocne mnozstvo skusenosti v herectve az na jedineho David Hewlett (dr. Rodney McKay), ktory svoju postavu dr. Mckay lepsie stvarnit ani nemohol. Ostatny nic moc. V SG1 svoje herectvo vyuzili naplno a vznikli postavy na solidnej urovni. Co sa tyka hercov v SGU az na vynimky si myslim co sa tyka postav su najlepsie. Napr: Robert Carlyle (dr. Nicholas Rush) svojim umenim strcil vsetkych za klobuk. Svoju postavu dr. Rush stvarnuje neuveritelne co sa mi paci. Ale nielen on ale i dalsi ako Justin Louis Plk. Everett Young (Plk. Everett Young).

SGU je nieco ine a so vsetkych serialov sa mi najviac paci. Ked sa teraz pozriem na SG1 a SGA pridu mi tak trosku detinske kde sa to vzdy skoncilo happyendom. Hned od prveho dielu si SGU u mna vysluzilo respekt. Mozno mnohych zaskocilo to, ze pilotny diel SGU sa vydaval do minulosti (ako to vizeralo na Ikare) a naspät do reality (na Destiny). Lod ktora je miliardy svetelnych rokov vzdialena od Zeme je uzasne. Lod ktora bola vyslana aby skumala a vyhladavala mozne reliktne ziarenie (v seriali, pociatok samotneho vesmiru).
SGU nieje epizody serial i ked i tu sa objavia mnohe epizody. Fanusikovia nechcu prijat SGU take ake je, preco? Je to technologiou ? Destiny bola vyslana pred milionmi rokov a bez akej kolvek udrzby leti vesmirom. Atlantis bola 10 000 rokov bez udrzby a uz jej zlyhaval stit i ked bola napajana 3 ZPM. Destiny cerpa solarnu energiu coz jej zarucuje neustali prisun energie. V SGU sa tiez objavila UI Destiny nieco podobne sa v Atlantis neobjavilo. To ze komunikuju pomocov komunikacnych kamenov ? V SG1 a SGA sa tieto technologie tiez objavili a fanusikom to nevadilo kazdopadne komunikacia bez nich by nebola mozna. O tom co vieme subpriestorova komunikacia nieje mozna kedze su miliardy svetelnych rokov inde. A dalsie technologie.
Herci ? Je to dost relativne ale mne sa celkom pacia a najmä Eli, pl. Young a v neposlednej rade dr. Rush, ktory je podla mna lepsi ako vsetci z SGA dohromady.

Dost ma mrzi, ze tento serial konci uz pri drujhej serii, ja osobne nan budem spominat v tom najlepsom a plne si uzijem tie posledne epizody. Teraz ked tento serial dostava na obradkach a ktory moze opät oslovit zatratovatelov SGU konci. Ak zrusia SGU (coz je uz potrvdene) tak ani ten ,,slavny,, SGA film nemusi byt. Co moze poskytnut film SGA ? Atlantis je na Zemi. Atlantis je jedinecna co sa tyka technologiou a keby sme mali skutocne v rukach taky kus technologie iste by sme ho poslali do bitky proti wraitom a pritom nevieme ako sa vyrabaju ZPM a drony. Ale co uz v rozpravkach sa moze stat vselico so ma mrzi. To ,,fanusikovia,, (ktori nechapu deju SGU) znicili tento serial a ktomu sa pridali aj financne probmemy. Prevazne MGM.

Stargate Universe ma ohromny potencial v podani lode nazvom Destiny. Zial tento potencial nebol dostatocne rozvinuty a dva sezony su malo na ktorykolvek serial.

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Krátký život si SGU poprávu zasloužila prvními deseti díly první série. To, jak MOC krátký bohužel ovlivnilo přesunutí na méně oblíbený vysílací čas, ztráta zájmu fanů a všeobecné finanční trable.

Nemyslím, že kdyby měli Atlantis na Zemi, že by ji okamžitě posílali proti wraithům, pokud by nešlo o přímou obranu Země. Všeobecný názor IOA na populaci v Pegu je dost nejednoznačnej, ale více-méně by jim bylo jedno, kdyby je tam všechny wraiti vysosali a pak umřeli hlady, pokud by Atlantis zůstala na Zemi a JENOM Tauriům. To je ale spíš názor než že bych něco "věděl". Filmy v nejbližší době nebudou, SGU je dávno zrušené a velmi pravděpodobně bez pokusu o záchranu (i když scénáristé mlží jak mohou).
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Engerow Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě měli všechny Sg něco do sebe. Nenazýval bych je dětinské nebo nudné. Každý byl něčím zajímavý. A díky tomu Sg je tak oblíbená protože má každému co nabídnout. Co se týče Sgu. I když se v některých dílech řeší vztahy víc než bych si přál přesto mi to nevadí člověk aspon více pozná postavy. Taky se mi líbí že v některých dílech sgu opravdu člověk neví jak to dopadne. A to co u mě má největší plus je takové to tajemno. V Sg-1 a v SGA to zmizelo moc rychle ale v sgu ne.

Takže moje zakončení: Každý seriál stargate má něco do sebe
Nová Lod,Staří i noví nepřátelé,
Nové postavy. To vše v povídceThe ship. Předpokládané uveřejnění prvního dílu: 15.8.2011

Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě nevadí, že v průběhu dílu nemám tušení (kdybych nespoileroval) jak to dopadne. Mě štve, že na konci dílu často ani netuším jak to dopadLO... Skončilo to dobře? Špatně? Co se stalo? Proč se stalo to co se stalo? Mám rád věci zaškatulkované a tohle takové není. V SG1, ani SGA tohle NIKDY nebylo (možná snad až na díly, kde jsme všichni viděli co a jak se stalo, ale zvažovali jsme, jestli je to dobře nebo ne, jako třeba když přemýšleli nad povznesenou Adriou...)
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na SGA-PROJECT.COM

cron