Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Hlavní News comments SGA-PROJECT.COM 19.11. 2010 – Nenávidí fanoušci SG1 a SGA Universe?

19.11. 2010 – Nenávidí fanoušci SG1 a SGA Universe?

Všechny komentáře ke staršímu webu, který byl zrušen roku 2016

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
kucix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 664
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno


Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak při zmínce že SGA film možná nevznikne jsem měl takové malé nepříjemné mrazení v zádech....to ať zkusí nenatočit tak je lisknu...když už tak dementně (sice nechtěně) ale přece, ukončili seriál tak si aspoň zasloužíme důstojné zakončení...a nejsem jedinej kdo si tohle myslí...:) aspoň myslím :D

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nejseš.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Zizik Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Můj osobní názor...
Sledoval jsem všechny SG1 i SGA. Vlastně už při úplně prvním filmu jsem si říkal, že je to skvělý námět na seriál.
Nicméně co si budem namlouvat, od cca 8. sezóny celý SG seriál postupně upadal, jakoby tvůrci už nevěděli kudy kam, a nic moc originálního už nepřinášel.
SGA bylo ze začátku zajímavé osvěžení s novými nápady a příběhy, ale i ta velice rychle upadla do šedi, nejvíc ji (podle mě) paradoxně uškodilo právě to provazování s SG1 (dějové i některými postavami, pouze Jack O'Neill stál v SGA za to), kopírování motivů (replikátoři, asgardi...) apod.
A to finální přenesení Atlantis na Zemi ji jasně dává konečnou ránu z milosti, a SGA už asi nemá moc co ukázat. (A film to může jen zakončit očekávanou konečnou porážkou Wraithů.)

No a teď do toho přišla SGU. A musím říct, že mě osobně velmi příjemně překvapila. Kontinuita příběhu, kdy seriál není čistě epizodní, ale má celkový trvalý vývoj a děj je podlě mě to, co SG chybělo. To, že už až tak moc ani nejde o to cestování branami, ale hlavně o přežití "trosečníků" na cizí lodi, mi taky nevadí, konečně je to něco nového, co v SG zatím nebylo. A to je možná ten problém, že fanoušci SG1 a SGA nejsou schopni (nebo třeba z nostalgie nechtějí) "překročit" stín starých SG a posunout se jinam.

Je fakt, že SGU se svým pojetím a způsobem vyprávění hodně podobá BSG, ale dělá to přeci jen jinak (neříkám, že lépe či hůře, prostě jinak). Možná to je taky jeden z problémů, že lidi nechcou sledovat druhou BSG. Ale SGU je hodně svá, a rozhodně stojí za to ji sledovat.

A co se mi na SGU líbí nejvíce? Hlavně nejednoznačné postavy. Snad žádná postava v SGU není černobílá, o nikom se nedá říct "toto je klaďas a toto záporák". (Respektive ze začátku si to o některých člověk myslet mohl, ale následný vývoj příběhu všechny takovéto soudy spolehlivě rozboural.)
Zajímavý je zatím i příběh objevování toho, co je Destiny vlastně zač, i když po posledních dílech jen doufám, že nesklouznou do nějakého náboženského mysticismu, jak se to stalo v poslední řadě BSG.
Taky se mi líbí, že scénaristi nikoho extra nešetří, i když je jasných pár "top" postav, který prostě neumřou, i když to chvíli může vypadat jinak.
Nicméně už dlouho se mi u nějakého seriálu nestalo, že bych ještě pár minut po skončení dílu seděl, koukal na titulky a opravdu přemýšlel o tom, co jsem právě viděl, a co to ve mě zanechalo...

Takže zapomeňte na SG1 a SGA, je tu SGU, je svá a velmi zajímavá.

Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak u mě je to třeba tak, že předchozí dva seriály mám do dneška hrozně ráda, ale u SGU jsem vydržela jen několik prvních dílů. Ten seriál se mi prostě nelíbí, nevyhovuje mi jeho styl a není tam jediná postava, která by mi byla sympatická. A myslím, že právě změna stylu je to, co spoustu fanoušků klasické Hvězdné brány odrazuje.

Číba Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 287
Bydliště: Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

sasa.cz Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 459
Bydliště: Kladno, Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sice SGU není to co předchozí seriály ale rozhodně se mi líbí...
Obrázek
My Battlefied II Online Profile :
http://www.bf2stats.net/player/93988026/

AS Vápenka....
Co Máte v plánu ?
Mít plán....

John Glassblower Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 201
Bydliště: Valašsko
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No dle mě se mi SGU velmi líbí :)
Kvalitní příběh, který sice někdy vyplňují epizodami které člověka nezaujmou,
a rozhodně je to realističtější než SG-1 a SGA. :)
Například u SG-1 mě vadilo že náš tým zachraňuje galaxii prakticky každý týden a z Daniela Jacksona se potom stává Chuck Norris.
U SGA mě vadí nesmrtelný Sheppard.

Číba Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 287
Bydliště: Destiny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:rflmao: :rflmao: :rflmao: Musím se smát ale John Glassblower má vlastně pravdu! :rflmao:

sasa.cz Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 459
Bydliště: Kladno, Destiny
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky souhlasím... i když u SG1 mi to tolik nevadilo
Obrázek
My Battlefied II Online Profile :
http://www.bf2stats.net/player/93988026/

AS Vápenka....
Co Máte v plánu ?
Mít plán....

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak fanoušci SG-1 asi těžko budou nenávidět SGU. SG-1 skončila mnohem dřív.

fanoušci SGA, alespoň někteří rozhodně nenávidí SGU. Těžko od nich čekat něco jinýho, když jeden den zruší SGA a další den se oznámí SGU. Navíc film v nedohlednu, do toho si pustí Flannigan hubu na špacír a začne házet špínu.

Je mi naprosto jasný, že jim SGU nevyhovuje. Pokud někdo považuje dětinskou SGA za vrchol scifi žánru, tak se mu těžko bude zamlouvat poněkud dospělejší SGU.

SGU paradoxně docela trpí tím, že má "Stargate" v názvu. Fanoušci Stargate od toho čekaj jednoduchej seriál ve stylu SGA a SG-1 a je to úplně jiný. A lidem, kteří by mohli mít SGU rádi, protože se jim líbí podobnej styl scifi, si to nepustěj , protože to má v názvu Stargate. Myslím takový, kteří rádi dospělejší seriály jako třeba BSG (to srovnání trochu pokulhává, ale co) a SG je pro ně něco jako komediální splácanina
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bohužel se bojím, že mám g.o.d. v tom poslední odstavci pravdu. Strašně mě to štve, že někteří fanoušci brány nejsou schopni přejít tak jednoduchou jasnou věc jako je to, že SGA skončila. A místo toho, aby byli rádi, že Stargate pokračuje, tak ji budou všude kritizovat. Lidi co potm SGU odsuzují dopředu protože je to SG, tak mají docela smůlu. Chápu, že když viděli třeba pár dílů SGA nebo SG-1 a řekli si, že je to blbost, tak se jim na další SG už koukat nechce. Měli by tomu minimálně dát taky šanci, zvlášť pokud mají sci-fi rádi. Sy-fy by se pak měla hlavně snažit se k takovým fanouškům dostat. Zapůsobit na ně a ukázat jim, že to není jako to co bylo předtím.

Saix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 703
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je asi pravda, že použít značku Stargate na "seriál Universe" nebylo nejšťastnější, protože s původním SG má pramálo společného. Pokud na to ale nebudou koukat jako na SG, je to jeden z těch nejlepších scifi seriálů posledních dob. Atmosférou má asi nejblíže BSG a ikdyž bych se ještě nedávno divil sám sobě, co to říkám :) ... SGU je lepší než BSG (snad nejsem jedinej, kdo si to myslí :) ) a to už je dost co říct.

Musí se to proto brát jako nový seriál, který si své fanoušky musí teprve najít a to se dost často nemusí podařit ještě ani při druhé sezóně, zvlášť když laťku mají nastavenou tak vysoko (SG1 a SGA je přece jenom fenomén, který se těžko překonává). A jestli mi jen kvůli tomu zruší tak výbornej seriál, tak budu vážně hodně ***.
"Gods are selfish beings who fly around with little red capes and don't share their powers with the mankind." Lex Luthor

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
MGM by hlavně mělo celou Stargate Syfy odebrat a dát to kanadskýmu Space chanellu. Tam to láme rekordy ve sledovanosti a má čísla takový, jako kdyby na SYFY to mělo ratingy přes 3.0

Syfy ať si zůstane u wrestlingu a podobnejch sraček
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
problém je v tom, že Syfy se podílí na produkci SGU a i kdyby to Space chtělo odkoupit, tak by se nejspíš nedoplatili. Někde jsem četl, že sezona stojí 40 melounů.

g.o.d.: souhlasím. SyFy mi poslední dobou přijde nějaké divné. Třeba to jak se chovají ke Caprice. Vzpomínáte, že by někdy v minulosti takhle schválně oddalovali start nové poloviny sezony a když to pak zruší, tak ani zbývající díly neodvysílají a dají to pak na jednodenní maratón? Začínám si myslet, že úspěch toho wrestlingu, Warehouse a Eureky jim nějak stoupl do hlavy. Rád bych chtěl vidět sledovanost Warehouse v době vysílání NCIS, možná by jsme se i divili.
Obrázek

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to by pak záleželo na MGM, kolika % by se podílelo na produkci
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Gogan.skokan Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 139
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Největší potenciál SG-1 byl v tom, že se držela historické mytologie a celý projekt byl vojenské tajemství (což hodně upadá v 8 sérií, kterou ještě pořád považuji za dobrou). Dle mého názoru měla hlavně proto SG-1 tak velký úspěch. Bylo to prostě něco nového. Bylo to o Hvězdné bráně a odhlalování tajemství ras a planet, což v určité chvíli seriálu taky končí. SGA byla navázaná na SG-1, ale bohužel nedosahovala už takové kvality. První série byla opravdu dobrá a mně samotnému si líbil nápad, na bájné město Atlantida. Bohužel vyvrcholení přišlo příliš brzy. Wraithům jsme se dovedli ubránit a dokázali se dotat zpátky na Zem. Neříkám, že se mi díly, kde byly oba seriály propojeny nelíbily, naopak, ale takový konec co byl na konci první série měl přijít až v posledním díle páté série místo toho hnusného a nemyslně vymyšleného přeletu města k Zemi. SGA byla především o městě, to jí prostě nelze vytknout a ikdyž se Hvězdnou bránou se cestovalo, oproti SG-1 se zde řešilo jen pramálo problémů spojených se samotnou bránou a vše na mě působilo tak, že o antické technologii víme vše a jsme mistři světa galaxie. Proč nentačili díl, kde jsme antické znalosti nějak využili? Jako v SG-1 byl například vývoj letounů, lodí apod.

Na SGU jsem opravdu hodně těšil a souhlasím tady s tím, že název "stargate" jí ubližuje. Nelze se divit, že fanoušci stargate čekají, že seriál bude o hvězdné bráně. Mně by se velice líbilo, kdyby byla SG-1 natáčena podobným stylem, bohužel toho se asi nedočkám... Najednu stranu - v SGU je spousta dílů a psaží, které by se dali naprosto vypustit, protože jsou hodně podobný ba stejný...

PedroSanches Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlas Se Zizik. SGU je prostě něco jiného. Možná mu SG nálepka uškodila, ale zase z příběhu je jasné, že na SG myšlenku navazuje, nějak rozvijí i když je to spíše sociologická studie na téma zavřeme lidi do krabice (i když asi ani nechtějí) a uvidíme kam se který charakter posune. Každý seriál SG má něco do sebe. Něco je jen pro pobavení, ukrácení chvíle, něco na zamyšlení. Celkově jsem příznivce všech SG. SGU je jiná a asi je to dobře. :shock: :shock:

a.n.u.b.i.s Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 167
Bydliště: Liberec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Lidičky jsem jeden z členů co sem delší dobu nechodí nicméně můj názor na sgu je dost dobrý... rád se podívám na staré díly sg1 a sga ale prostě jsem se posunul jiným směrem a dospělejší forma sgu mi vyhovuje (staré seriály mi přijdou takové dětinské)... kdysi jsem (v době sledování sg1 a začátků sga) nemohl překousnout styl bsg a nebavilo mě to... poté jsem asi ,,dospěl" a opravdu jsem se podíval na bsg a bavila mě... stejně jako sgu je to takové reálnější, lidštější.... třeba na postavách sg1 a sga mi vadila nepříliš velká hloubka postavy... postavy tohoto seriálu nemají stinné stránky a nikdy neselžou nebo neudělají něco co je špatné protože by jim to prostě nepříslušelo... v sgu se asi i vytratilo neopouštím svoje lidi- příklad v sgu když carter velela 304 útočící na luciánskou alianci nechala na planetě dvě stíhačky a odletěla aby zachránila loď... nevím jestli by se něco takového stalo ve starším seriálu... ale to je jen můj skromný názor :D
Daniel: ,,Jacku myslíš že bys mohl dělat něco jiného než tu trousit nemístné sarkastické poznámky,,
Jack: ,,Fajn chceš sarkasmus: jsem rád že jsem tě poznal,,

Raziel-CZ Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Moc se do diskusí zde nezapojuji, ovšem určitě bude zajímavé napsat, že jsem příznivcem všech tří myšlenek. Tedy SG1, SGA i SGU, zvláštní co? Mám rád všechny snad stejně, protože každá je něčím unikátní a přesto je to vlastně totéž. Jsem rád, že se Atlantis nakonec dostala na Zemi, alespoň to zakončili tak, že je vše tak nějak zklidněné a řeší se hlavně Destiny. Protože ne/ukončit původní řady rozdělaně a pokračovat s SGU, aníž bych věděl co zásadního se děje "doma", by pro mne bylo poněkud stresující :-)

Doufám, že se SGU dočká také alespoň 5 serií. Zatím jsem nic co by mne zaujalo víc neviděl a dost by mne úplný konec zklamal. Tolik k tématu.

A pátou sérii by mohli zakončit nečekaně třeba prostě zničením Destiny a smrtí všech. Proč ne, bylo by taky trochu čestné něco takového udělat, přeci nejsme nesmrtelní a nemůžeme se dočkat všeho. Taková věc řeší vše a je to zase něco nového.
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

Rad1 Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sic tak trochu pozdní příspěvek, ale proč ne.

Sledoval jsem / sleduji všechny tři zmíněné seriály(SG1, SGA, SGU).
SGU mi přijde už jako taková vesmírná sága. Daleko více se řeší mezilidksé vztahy, často narážíme na různá utrpení hlavních postav a i "klišoidních love story" :)
Umím si dobře představit jak se kdo cítí a jak trpí a nepotřebuji k tomu třetinu stopáže abych to věděl a soucítil, nebo věděl proč se ona osoba tak či onak zachová v klíčovém momentu na konci dílu, nebo někde jinde v seriálu.
Mám rád "sci-fi", "akci a humor". Uvádím to jako dvě věci, protože Akce a Humor je takový jedinečnější prvek, který vlastně v SGU oproti SGA + SG1 chybí.
Avšak oproti svým předchůdcům nabízí dlouhodobé neznámo (cíl lodě Destiny) a především větší kontinuitu - hlavně v SG1 mi přišlo, že snad 30% dílů z jedné série byly jen takové odbočky a málokdy se něco pořádného z těchto dílů použilo v hlavní linii.

Takže závěrem bych to shrnul takto.
Myslím si, že SGU sledovanosti škodí velké "pitvání" postav a málo humoru. Respektive, seriálů které nabízejí mezilidské vztahy je víc než dost. Sci-fi prvek to nevytrhne a hlavní linie se až moc pomalu rozvíjí.
Krom toho myslím, že nejen já jsem x-krát z tohoto seriálu vycítil BSG. Pokud by se tedy scénáristé chtěli přiblížit úspěchu BSG, stačilo už od začátku ještě o něco více "pitvat" hlavní postavy a velmi výrazně přidat nějaké to napětí.
:smile:
Takhle mi to přijde spíše jako: "Ani ryba, ani rak".

Toť můj názor.
Mnozí jistě budou oponovat, ale to už tak chodí ... :)

palino3356 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
5.serii sa to nedozije, na to mozete zabudnut pri tejto sledovanosti a sledovanost sa nema sancu rapidne zvysit prave kvoli tomu, ze ked k telke zasadne novy divak, nema sancu sa v pribehu orientovat, pretoze serial nie je epizodicky a existuje velmi malo ludi, ktori ked sedia pri telke a nudia sa a prepinaju kanaly zostanu pri niecom, v com sa neda orientovat. Uvediem priklad, pustil som kamosovi jeden diel z 5.serie myslienok zlocinca, v pohode sa orientoval v deji a vdaka epizodickemu stylu sa mu serial zalubil a potom si chcel stiahnut celu 1.seriu atd.,potom som mu pustil jeden diel SGU, uz neviem ktori a absolutne ho nebavilo divat sa ako sa citujem: Nejake 2 lesbicky objimaju a placu a asi po 20minutach to znechutene vypol a prve co mi povedal bolo ze su tam strasne nesympaticky herci a nemal sajnu preco je raz ta cinanka cinankou a raz uplne inou osobou a tej druhej to vobec nevadi.
Dalej k MGM, ako moze bankrotujuce studio zafinancovat cely serial mi nejde do hlavy, MGM vlastni len znacku a ponuka-prenajima priestory, v SG1 este aj financovala,preto je tam vsade ten lev na zaciatku, tu si SyFy vsetko hradi sama az na priestory myslim, preto necakajte od MGM nic viac, skor znacku predaju inemu studiu, alebo tv ako by mali do toho davat nejake prachy, ved preco nevznikly uz aku dobu nove SG filmy, lebo na to nemaju love, SG filmy si platila MGM cele, rozpocet bol vraj na jeden film okolo miliona dolarov a ked nemaju milion na film, kde by zobrali ako tu, alebo inde niekto spominal 40mil. na celu sezonu.
Takze teraz sa vsetci modlite, aby SyFy schvalila 3.seriu v ktorej sa pribeh dufam ukonci, pretoze aj tvorcovia si musia uvedomit, ze to bude ich posledna sanca na ukoncenie a pre nas to bude znamenat lepsi zazitok pretoze sa vyparia vatove diely.

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak už podvacáté a opravdu naposledy. Ony peníze na filmy jsou, ty filmy by se klidně mohli jít točit, ale prodávání pouze na DVD market neprospívá. To je ten důvod proč se nic netočí.

btw: pokud vím tak myšlenky zločince je seriál s náplní "problem of the week"
Obrázek

palino3356 Airman
Airman

Příspěvky: 5
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No ved Epizodicke diely ne, to je vyhoda toho serialu.
No a ked maju prachy na filmy, preco sa pozastavil novy Bond a dalsie projekty MGM, nic proti, len chcem pocut vysvetlenie.

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
protože je to neuvěřitelný žrout peněz? Rozpočet Bonda je oproti rozpočtu SG filmu stonásobný.
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na SGA-PROJECT.COM

cron