Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Poradna nejen pro nováčky Povídková poradna

Povídková poradna

Nevíte si s něčím rady? Potřebujete poradit, nebo se jen na něco zeptat? Zde je správné místo.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 30.4.2016 19:15:32
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Hola.
osobně jen vymyslím zápletku.
U Pomsty jsem chtěl vrátit Antiky (jakožto Alteriany) a pomstít mrtvé bratry. Tedy věděl jsem že se v nějaké formě vrátí antikové a budou se mlátit s Wraithy.. zbytek veškerého děje vznikl tím, že jsem si sedl k PC pustil hudbu položil prsty na klávesnici, zavřel oči a po chvíli jsem psal.. bez rozmyslů.. když jsem měl nějakej nápad mimo psaní, tak jsem ho zpracovával v hlavě (většinou pár dní)..

U Sedmi Stran to bylo velmi podobně.. jen s tím že se změnila zápletka.. a až do konce povídky jsem nevěděl ani jak to skončí :D

u Příběhu vesmíru jsem používal (nebo měl v plánu použít) tuny nezpracovaného materiálu co se nevešel do Sedmi Stran. tudíž to byla moje jediná sólo povídka u které jsem měl promyšlen děj.

A pokud to můžu porovnat jakožto autor, tak pro mě bylo lepší psát z patra.. když jsem pracoval například s Vlad Draculem na Borealis, tak jsem měl osnovy.. tehdy jsem měl problém se v nich rozepsat (začít psát) psaní pak šlo snadno

s Icem na Destiny jsem zas psal díly na míru.. děj a zápletky v nich byly na mě, ale musel jsem do nich vtěsnat to co potřeboval Ice.


ovšem vždy jsem se řídil komentáři.. díky komentářům jsem do příběhu vesmíru vložil Destiny (čímž jsem musel upravit linii děje) nebo v sedmi stranách jsem vytvářel některé boje.. ale zas ne vždy.. například lidi chtěli aby O'Neill přežil... tak jsem ho zabil o pár dílů dřív..


pokud to nechceš číst celé, tak ve zkratce: Raději jen vymyslím hlavní zápletku, která se může projevit klidně až po několika dílech a pak jen položím prsty na klávesnici ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 30.4.2016 19:31:05
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
No tak to je výborné. :) Já už myslel, že jsem jen jediný maniak co všechno píše z patra a sám neví jak to dopadne, ale jak koukám tak je to úplně normální. :)
Např. Stargate Ancients: Ralativity Tempus měl vymyšlený konec již asi 5-krát, ale s každou kapitolou to neustále měním a postavy mě neposlouchají a dělají ji co chtějí a občas se cítím jako pouhý zapisovatel událostí... :D

Pomsta se mi velmi líbila, Sedm stran jsem také kdysi četl, ale již si to nepamatuji, tudíž si ji hodlám přečíst znova. :D Ale co se týče příběhu vesmíru, Přiznám, že ten jsem si ještě nepřečetl asi o hodně přicházím, jak tak čtu tvůj komentář... Jediné co mě osobně u Pomsty přišlo, tak, že kapitoly a celé dílko bylo na můj vkus krátké. Což mě docela mrzelo, přečetl jsem ho asi za dva večery.Ale což byla to velmi zdařilá povídka a spolu s Dalšími povídkami (Admirálovo dědictví, Říšská Admirálka, oba Phoneixi...) mě inspirovali k mé vlastní tvorbě.

A co týče problému to celé přečíst...
Ty trpíš jen lehkou formou Slohové Syndromu... Jen se podívej na mě. Tohle mělo být jen kraťounký souhlasný komentář...

Forlin Out
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 30.4.2016 19:40:17
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:D
tak jsem zastánce kvality.. raději kvalitně a krátce než dlouze a mít z toho žvýkačku bez příchuti ;)

příběh vesmíru ani nezačínej, je nedokončen a ani se k němu moc nemám.. začal jsem pa´t něco nového abych se rozepsal, ale sotva jsem začal psát tak se mi zas začali **** věci v životě, takže zas nepíšu :(
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 30.4.2016 19:44:08
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Ten pocit znám. Já mám teď skoro týden skluz s další kapitolou a právě teď jí dopisuji. Pak to musí projet Doedal a opravit a jelikož není online a je "Pálení matek, tchyní a učitelek" jak já rád říkám. :D Tak asi dneska nebude, takže nevím jak to udělám... :/

Forlin Out

EDIT 2.5. 2016

BTW: lidi jak se mění název celého topicu? Nikde to nemohu najít... Díky
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 11.5.2016 18:16:16
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
PhD Forlin píše:
EDIT 2.5. 2016

BTW: lidi jak se mění název celého topicu? Nikde to nemohu najít... Díky


musíš dát upravit první příspěvek v tématu a přejmenovat "předmět"
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 11.5.2016 18:24:31
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Danke
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 21.5.2016 19:20:00
element Airman
Airman

Příspěvky: 10
Bydliště: Žilina
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Čaute, ja by som sa chcel spýtať ako pridám vlastnu poviedk?

Příspěvek 21.5.2016 19:33:20
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Myslím, že jsme tu již kdysi řešily, ale opakování je matka moudrosti...

Takže půjdeš do povídkové sekce (Rubriky=>Vaše povídky) a Dáš nové téma. Do předmětu napíšeš název povídky a pak do citace vložíš povídku. (Citace je to to tlačítko Quote pod Předmětem) A do ní vložíš buď Celou povídku, nebo 1 kapitolu. Doporučuji sepsat krátký prolog. Snad je má odpověď dostatečně vyčerpávající,ale pokud ne, tak přečíst Pravidla pro povídkou sekci, což je vlastně tvoje povinnost před vydáním povídky, takže šup na to! :thumright: :thumright: :thumright:

Je super, že přibudou noví autoři. :write: :write: :write:

Forlin out
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Poradna nejen pro nováčky

cron