Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Poradna nejen pro nováčky Povídková poradna

Povídková poradna

Nevíte si s něčím rady? Potřebujete poradit, nebo se jen na něco zeptat? Zde je správné místo.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 21.9.2011 19:48:13
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No chci udělat seznam pro příběh a pokud kliknu třeba na 2. díl, tak aby mě to přesměrovalo na text, kde jsem napsal 2. díl příběhu :-D

Příspěvek 21.9.2011 19:59:16
Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Však to je ono. Dáš tady na forum ten text, který chceš a potom uděláš to, co tu popisoval Dragon.

Příspěvek 21.9.2011 20:09:04
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
vím co chceš a nevím jestli je to tu napsané, či ne a návod na to teď dělat nebudu - potom když tak doplním ten stávající...

u každého příspěvku máš čas a datum... u toho máš takovej bílej papírek na ten klikni a načte se ti přesná adresa... a nebo můžeš dát upravit příspěvek a odeslat a pak zobrazit příspěvek a opět máš přesnou adresu... hodně zdaru :)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 21.9.2011 20:20:12
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím,

Potřeboval bych pomoc ohledně hlasování. Chtěl bych ve svém topicu s povídkou založit hlasování. Vše dělám normálně, tak jako vždycky, ale místo možností, které jsem si nastavil, se mě tam zobrazí možnosti k hlasováním, které jsem zadával již dávno a nepovedlo se mě to žádným způsobem "oblelstít".

Nejsem si jist, zda-li to patří přímo sem, ale týká se to povídky...

Příspěvek 30.10.2011 21:02:45
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Problém by měl být vyřešen - omlouvám se, že jsem to neudělal dříve, ale nějak jsem si toho tady nevšiml :oops:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 01.12.2011 13:47:01
-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím,
mám takovou zvláštní žádost... tedy pár otázek... ohledně skloňování.

Hlavně bych chtěl požádat, jestli by mi někdo nevyskloňoval slovo Daedalus (Nebo, jak se to píše). Pak bych se také chtěl zeptat, jestli je Lornovi, nebo Lorneovi, nebo jestli je to jedno...

Moc díky za odpověď :oops:
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 01.12.2011 15:14:01
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1.Daedalus
2.Daedala
3.Daedalovi
4.Daedala
5.Daedale!
6.Daedalovi
7.Daedalem

Pokud se nepletu, tak podle vzoru pán.

Major Lorne: Je ho příjmení je LornE, takže bych dal LornEovi, ale tímto si nejsem 100% jist ;-)

Příspěvek 01.12.2011 18:19:53
-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky moc. Ani nevíš, jak jsi mi pomohl :)
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 01.12.2011 23:27:07
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já ještě přidám. Co se týče Lorna, nejsem si také stoprocentně jistý, ale jsem přesvědčen o tvaru Lornovi.

Na druhou stranu nemyslím si, že by tvar Lorneovi, byl považován za jó velkou chybu. :)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 01.12.2011 23:37:35
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když už na to přijde, tak by se to nemělo skloňovat vůbec, že... Ale jinak je správně Lorneovi... Jmenuje se Lorne, v češtině se písmenka neodstraňují pokud vím.
Počešťování je mor, nedávno jsem v titulcích viděl "Hughu" (7. pád jména Hugh). Jak se tohle jako vyslovuje? "Hjuju", "Hju-ú" ?

Příspěvek 02.12.2011 10:42:32
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
já bych to spíš viděl na Hjú-u nebo Hjúu

Příspěvek 04.12.2011 17:32:57
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím. Lorne už tu byl řečen, ale já si nemůžu pomoct :smile:
Vzhledem k tomu, že je to anglické jméno, tak samozřejmě není uzpůsobeno skloňování, nicméně správně by zřejmě bylo Lorneovi, Lornea. Ale pokud bychom to vzali podle výslovnosti, tak by zase bylo správně Lornovi, protože kdybychom zachovali e na konci, mohly by nám vzniknout tvary jako Lornemu, Lorneho apod.
Navíc to s tím e proste vypadá blbě. Já taky váhala, jak to mám psát, a nakonec jsem se rozhodla pro variantu bez e. I když možná by se to někde našlo v obou tvarech, jak jsem se nemohla rozhodnout. Takže myslím, že je to na každém a zrovna u tohohle jména vás za to nikdo kamenovat nebude :wink:

Příspěvek 03.1.2012 21:48:08
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
ok, nastal čas doplnit toto:
viewtopic.php?p=324038#p324038
O návod jak získat přímý odkaz na příspěvek


Přímou adresu na příspěvek můžete získat hned několika způsoby.

  1. Po odeslání příspěvku (při vytvoření nového, ale i při úpravě stávajícího) se objeví následující tabulka:
    Obrázek

    klikněte na zobrazit příspěvek poté v panelu adresa ve vašem internetovém prohlížeči budete mít přímou adresu přímo na aktuální příspěvek

    k dalším postupům potřebujete na monitoru najít bílý papírek u data
    Obrázek

  2. Kliknout na papírek LEVÝM tlačítkem myši - stránka se vám opět načte, tentokrát ovšem s přesnou adresou na konkrétní příspěvek
  3. klikněte na papírek pravým tlačítkem myši v tabulce vyberte možnost, kopírovat adresu odkazu - do schránky se vám zkopíruje adresa příspěvku, nyní stačí jen vložit




tento krátký návod zároveň vkládám i do předešlého...
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 12.3.2013 15:56:39
Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahojky,nevím jestli to patří zrovna sem,ale nechci kvůli mému ''dotazu'' zakládat nový topic.Chtěla bych psát povídku,ale nevím,jestli ten příběh není moc volovina. Proto se chci zeptat tady,odborníků na povídky co na to říkají.

O čem to je:
Příběh se odehrává v takovém lehčím alternativním vesmíru,kde Carson ani Weirová nezemřeli a Atlantida zůstala v Pegasu. Někteří Atlanťané jsou v Pegasu už více jak 15 let a většina z nich má děti (můžete hádat kdo s kým,myslím,že jeden pár je snad naprosto jasný :bounce: ). Na Atlantidu přichází ze Země nová posila- astrofyzička Allison Rushová (sestra Nicholase Rushe,znáte ho z SGU),dobrá a dlouholetá kamarádka Elizabeth Weirové. Rodney ji nemá moc v lásce,protože pro něj představuje konkurenci a Beckett se do ní bezhlavě zamiluje (kvůli čemu se dozvíte až v povídce :D), avšak ona o něj nejeví žádný zájem.
Hned v následující kapitole objeví SGA-6 na misi jednu zajímavou ěc. Neřeknu jakou,jen to,že je to wraithská technologie a úl to není. :yes:
Právě tento nález spustí sled následujících událostí.


Už mám napsané 2 pětistránkové kapitoly (5 stránek půlcentimetrovým písmem v mém A5 sešitě :) ) a třetí kapitolu mám rozepsanou.
Naposledy upravil Shayla dne 12.3.2013 16:19:27, celkově upraveno 1
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Příspěvek 12.3.2013 16:07:22
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hloupost to rozhodně není a nezapomínej, že pokud se jedná o SG, tak alespoň z části to bude sci-fi. To ti nabizí prakticky neomzené možnosti v tom, jak povídku psát a kam se s jejím příběhem vydat. Takže s chutí do toho a půl je hotovo :)

Příspěvek 12.3.2013 16:16:28
Shayla Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 355
Bydliště: Atlantis, příležitostně Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
SPeeDy píše:
Hloupost to rozhodně není a nezapomínej, že pokud se jedná o SG, tak alespoň z části to bude sci-fi. To ti nabizí prakticky neomzené možnosti v tom, jak povídku psát a kam se s jejím příběhem vydat. Takže s chutí do toho a půl je hotovo :)


Dobře :)
Až budu mít trochu více času,zkusím sem šoupnout první kapitolu.
Obrázek
Carson Beckett 4ever ღ
Moje povídka
E=MCkay

Příspěvek 13.7.2013 03:25:30
Sybrakos Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 29
Bydliště: SG-Command Cheyenne mountain
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím. Před rokem jsem sepsal do jedné soutěže povídku zabývající se světem Akta-X
Toto je spoiler!!!:
http://www.piste-povidky.cz/dilo/96958
a letos jsem si říkal, že bych mohl sepsat i něco ze světa SG-1. Našlo by si to zde své čtenáře..? (Děkujme všem falešným televizním bohům, že na coolu opakují zase Stargate, fenomén žije dál...)
Obrázek

Příspěvek 12.12.2013 18:17:49
vondrama Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 14
Bydliště: Loď Aurora
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím
Rád bych napsal povídku o stargate,problém je že s tím nemám moc zkušeností,zato fantazii mám vážně velkou(někdo říká že až moc).
Tak kdybych jí napsal mohl by se na ní prosím někdo podívat jestli je dobrá a nebo jestli nemá cenu ji publikovat?
http://cms.antikove0.webnode.cz/

Toto je můj první web o anticích

Příspěvek 12.12.2013 18:26:21
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemusíš se bát. Pokud něco napíšeš, tak to zveřejni. Založ topic, práskni to tam a my se ti na to kouknem :)

Příspěvek 12.12.2013 19:08:53
vondrama Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 14
Bydliště: Loď Aurora
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak jo :kapela:
http://cms.antikove0.webnode.cz/

Toto je můj první web o anticích

Příspěvek 27.12.2015 03:12:15

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mikuliska píše:
dotaz: občas mívám problémy s větnými vsuvkami, nevím jestli je mám oddělit do závorek, pomlčkami nebo čárkami, tak jestli byste někdo prosím poradily nějakým příkladem :?:


Vsuvka se zásadě odděluje čárkami zepředu a zezadu...
př. Xxxxxx, yyyyy, xxxxxx.

Jinak doporučuji web:http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=151
Moc mi pomohl...

Příspěvek 27.4.2016 11:17:02
rebelx1 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 42
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nevim kam jinam to napsat. Mam prvni kapitolu povidky, ale neni to sci-fi. Vadi to?
If you ever saw me smile,
you should know I felt sick inside.

Příspěvek 27.4.2016 15:32:23
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ne všechny povídky zde souvisí s SG, i když drtivá většina ano.
Jsou tu i absolutně smyšelné díla která nemají s SG nic společného i když většinou sci-fi.
Ale najde se tu občas i výjimka, převážně fantasy.

Příspěvek 27.4.2016 16:42:44
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Zdravím chtěl bych se zeptat ostatních autorů na jejich psaní. Já vymyslím pouze téma a nechává žít povídku svím životem, nemám děj narýsovaný a vše mám promyšleno jen pár desítek kapitol dopředu. Já nikdy nevím jaká bude, to ona mi říká jaká chce být. Ona vede moje pero... Jak se bude povídka vyvíjet jsem si řekl už mnoho krát, ale pokaždé se změní, náhodná interakce mezi postavami, dají vzniknout nečekané situaci, nečekané situace musí mít řešení, řešení mnění děj a děj přepisuje závěr... Samozřejmě existuje spousta skvělích povídek, které byly geniálně promyšleny např. St0rmovi Phoneixi... Oba způsoby mají své pro a proti a mně by zajímalo, který z nich preferujete...

Forlinafalcus out
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 28.4.2016 17:31:06
Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Já to mám hodně podobně. Mám vymyšlenou nějakou linii příběhu a postupně si k jednotlivým dílům zapisuji nápady. Během psaní to však získává vlastní život a kolikrát se sám divím, co jsem dokázal vymyslet a mnohdy jsou to velmi zajímavé nápady. Často během psaní dostanu nápad na další díl, či na něco, co se stanu až o dost později.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Poradna nejen pro nováčky

cron