Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Soutěže Povídková soutěž 2009

Povídková soutěž 2009

Zde probíhají soutěže Povídkové sekce a jejích podsekcí.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Příspěvek 01.1.2010 21:53:38
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
stávka:
stávku jsem já nemyslel během této soutěže ale po ní (během by to nemělo smysl) taktéž jsem psal že k ní možná nedojde a měla by smysl jen pokud by se zapojila alespoň většina autorů a ty nejčtenějších nevyjímaje...

globální fórum/téma nevím co s tím je za práci (ale snad ne příliš velká) by to opravdu chtělo a pomohl by to...na samotné finální hlasování třeba i na hlavních stranách sga; sg1; sgu dát jako novinku upozornění na soutěž ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 01.1.2010 23:08:49
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
Ice, Dragon, mikey, *Jack* Děkuji. Já dělám jen malou práci, protože dělám jen PDF k povídkám, ale bez autorů a korektorů, bych neměl z čeho PDF dělat.

Ono člověka potěší, když PDF nedělám jen pro sebe a pro autory, ale nemám jak zjistit, zda někdo povídky z PDF čte či zda si je radši přečte přímo z fóra.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 01.1.2010 23:18:06
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
No jestli tě to potěší, tak co jsem se díval na jeden PDF soubor, který mám od tebe a já jej uploadnul na uloz.to, tak do dvou dnů byl stáhlý patnáckrát. Jestli to někomu hodilo chybu, nebo je tolik dychtivých čtenářů, to ti já už nepovím.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 01.1.2010 23:51:47
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
No, ale to globální fórum by chtělo někde prosadit, ví někdo z vás kam se obrátit, aby nedošlo jen na planá slova... ? :!: :!: :!:

Jinak já jsem u svých uploadů tvých pdf souborů zaznamenal také kolem těch deseti až patnácti staženími a od mé nejnovější povídky Task Force už tam jsou hned dvě, takže to rozhodně někdo musí stahovat... :wink:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 02.1.2010 00:22:15
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
Patas25, *Jack* Děkuji, to jsem rád :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 02.1.2010 11:40:01
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
jakop:
výpis stahovanosti ke dni 29.10.2009 (klikni) ;)

btw:
již jsem zkusil kontaktovat jednoho z adminů na to globální... ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 02.1.2010 14:46:43
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
Dragon To jsou pěkný čísla :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 02.1.2010 18:18:42
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
:D
jinak oznamuji že globální fórum nebude.
Kdyby tam někdo šel třeba přes "Zobrazit nové příspěvky" tak se nalezne v sekci pravidla, kde by nemohl stejně nic psát, byly by v tom bordel... ;) (já osobně to chápu a dávám za pravdu)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 02.1.2010 21:12:47
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Lidi, snažte se držet tématu. Máte tady diskutovat o povídkové soutěži a ne o vydávání vašich povídek v PDF.
Jinak koukám, že se nějaké nominace rozjely, to mě těší. Zatím jsem to nepročítala podrobně, ale připadá mi to, že počítání výsledků bude dost jednoduché, objevují se neustále ta samá jména :smile:

Příspěvek 02.1.2010 21:21:09
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
ano to se zdát může (díky tomu že tam letos není spam a taky že všichni používají +- stejnou formu nominací ;))
stejně ti ale doporučuji až to budeš tady nechávat zamykat a posléze hlasy počítat nějakou zpětnou kontrolu, po které by jsi to pro jistotu opět kontrolovala ;) :lol: prostě jestli máš třeba ideálně někoho doma kdo ti to přepočítá jestli jsi se někde nesekla, popřípadě optat se tu...jako minule i letos se nabízím (pokud bude zájem) ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 02.1.2010 22:05:21
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
 
jj Dragon má ohledně počítání pravdu. Loňský ročník byl co do počítání vcelku hektický a byl v tom dost nepořádek ohledně výsledků, kdy se sešly třeba tři různé výsledky :pst:

Příspěvek 02.1.2010 23:20:04
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
No, pomoc s počítáním možná uvítám. Čím víc chaosu, tím lépe. Každopádně uvidíme, jak dopadnou nominace. Pokud se s tím lidi budou courat, tak třeba nějaký ten den přidám. No, uvidíme. Zatím tam není nic moc. Třeba já se k nominacím ještě nějaký ten den nedostanu. Sice je to otázka pár minut, ale kde je vzít a nekrást. :smile:

Příspěvek 02.1.2010 23:40:37
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
mám dotaz...
uvedu ho na příkladu

já mám částečnou spolupráci s Icem na Destiny of Pegasus, a kdybych hlasoval pro jednu postavu je pochopitelné že by mnoho z vás mohlo namítalo že to není korektní a pravděpodobně by jste mě varovaly, ale pokud bych si varování nevšiml kdo posoudí moje vyloučení? jednotlivec, nebo nějaký celek a měl bych možnost jako provinilec sebe-obhajoby? jako že bych alespoň mohl napsat například že já do té postavy nekecám a že si jí Ice převzal z jiné povídky

(berte jako příklad)
ale otázky zůstávají... kdo rozhodne vyloučení? A bude možnost obhajoby?

myslím že by to mohlo zajímat i několik dalších lidí...
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 02.1.2010 23:47:26
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Ne, žádná obhajoba, vykopneme tě bez možnosti odvolání :lol: :D
No, s tím pravidlem o neovlivňování hlasujících. Já vám poštu prohlížet opravdu nebudu, takže jestli někomu budete psát výhružné emaily, aby pro vás hlasovali, jinak jim sníte oběd, tak já to nehodlám zjišťovat. Zase to neberte tak vážně.
A k situaci, co říkáš, prostě pokud je to Iceova postava, tak do nominace napíše nominující "Jméno Příjmení - Ice".
Já při sčítání hlasů budu dělat kontrolu, například jestli nominovaná povídka sedí datem vydání, nebo jestli je ve správné kategorii, nebo tak, ale zase to nebudu hrotit až tak, že bych si dělala seznamy postav a ověřovala, jestli je skutečně toho a toho autora.
Pokud se rozhodnu z nějakého důvodu někoho vyloučit, tak to napíšu. Pravděpodobně sem. Napíšu koho a proč a nechám ostatní autory, aby to posoudili a vyjádřili se k tomu. Pokud by se tu drtivá většina lidí, co sem občas něco napíší, shodla na tom, že vyloučení bylo neoprávněné, tak se podle toho zařídím. Ale pevně doufám, že taková možnost nebude muset nastat.

Což mě vede ještě k jednomu upozornění. Lidi, už jsme to řešili loni, Moooniny povídky nenominujte jako celek, vyberte si jednu, která se vám líbí, jsou samostatné.
Jakmile bude nominace v povídkách znít "Povídky od M." nebo tak nějak podobně, ačkoli mi to bude rvát srdce, budu muset takovou nominaci považovat za neplatnou, protože "Povídky od M." je název topicu, nikoli jedna povídka. Nominovat můžete tři povídky, tak si nějaké vyberte a nominujte je jmenovitě, takhle systém neoblafnete, jenom tím Mooony uberete hlasy :wink:
To platí i pro povídky jiných autorů v podobné situaci.

Příspěvek 02.1.2010 23:59:40
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
ok díky za vyčerpávající odpověď ;) :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 03.1.2010 00:44:28
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

 
Eleira má pravdu, ono teď jsem na to koukala a rve mi to srdce, všem děkuji, ale opravdu mám cca přes 20 povídek, sice Zuzana Petersonová je v 17 povídkách, ale bohužel je to postava, která se tam objevuje, nic víc. Takže snad se alespoň shodnete na některých kouscích :D

Příspěvek 03.1.2010 03:06:10
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
Eleira Díky za upozornění, upravil jsem to,

Mooony Tak jsem si vybral tu, co mě pobavila, ale mohu to ještě změnit :D :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 03.1.2010 15:47:57
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
 
Tak bych se přidal i já se svou troškou...

Na povídky zde moc času nemám. Jednak mi spoustu času bere nutné čtení všeho zde, a druhak se mě už čtení SG povídek s prominutím nudí. Je to furt to samý. Kluci vymejšlej stále ničivější lodě (kterým by ale naklepala i ISS), a holky stále infantilnější špičkování s jejich oblíbenou mužskou postavou. Každou neSG povídku bych tu vyvážil zlatem...

A nějaké vyhrožování stávkou? Děláte si pr*el? Lidi vám dělají laskavost, že si vaší fanfiction čtou, ne vy jim. Já si takhle jednou otevřel StarGate Constellation, a málem na ní už zanevřel. Jestli vás to psaní obtěžuje, nikdo vás nenutí. Že je málo ohlasů? Já svůj důvod popsal výše.
Taky jsem příležitostný autor, ale že melete o stávce když vás nikdo nebude číst mně zvedá tlak. Takoví kabrňáci zdaleka nejsme.
Koukněte i na jiný seriály (a nemyslím nahypovanou BSG), a napište jeho pokračování, nebo pokračování vašeho oblíbeného sci-fi filmu/knihy. Cokoliv!

Než se tak stane, tak se tu moc ozývat nebudu, a když si na soutěž vzpomenu, tak z principu nanominuju neSG povídky od Vlada Dracula.

(platí pro obě soutěže)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 03.1.2010 16:18:20
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
Páni, vypadá to, že tu zase někdo pobral všechnu moudrost světa... :lol:

Říkáš tu, že čteš úplně všechno, ale zároveň taky, že tě to nudí - pak nevím, co si myslet, když děláš něco, co tě nebaví, tak se pak nesmíš divit, že ti to leze na nervy... :roll:

To, že tu lidi píšou pořád to samý, na to je možný přijít, když si občas přečteš nějakou z těch rádoby na pokračování povídek, které tu vždy zazáří jen na pár dní a autor se pak z ničeho nic ztratí, rozhodně ale ne pokud bys četl všechno, protože pak si myslím, že bys nenašel jen to samý - ale konec konců, přijít ti to takhle může, existujou i lidi s podivnějšími názory... :hmmm:

A ohledně tý stávky, musíš předně pochopit to, co zakusíš jen pokud občas napíšeš nějakou tu povídku - a ty se tu za občasného autora dokonce sám považuješ - pak teprv pochopíš, že když napíšeš nějakou povídku a napíše ti tam jen pár lidi, ačkoliv se jich tady na fóru pohybuje dost a dost, trochu to zamrzí a tak se nediv, že občas někoho napadne i takhle bizardní nápad (tak to je i podle mě, ale dokážu pochopit, proč k tomu někteří lidé došli)... :roll:

A to, koho nominuješ je zcela na tobě, já bych taky nedával hlasy nebo nominace něčemu, co mě nebaví... :)


EDIT: Btw chtěl bych vidět loď, kterou vyklepne i ISS... :lol: :D
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 03.1.2010 16:24:17
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

 
Na fóru se jich sice pohybuje dost, ale ne každý má potřebu číst fanfiction. Vlastně myslím, že většina lidí do povídkové sekce ani nechodí. To, že ti nikdo nekomentuje povídku neznamená, že ji nikdo nečte. Osobně si ráda čtu reakce na své psaní (i když jsem z nedostatku času už hezky dlouho nic nenapsala a u SG už mi i chybí motivace psát, to radši napíšu něco vlastního), ale když přestanete psát nebo vyhlásíte "stávku" vůbec ničemu nepomůžete. Přestanou sem zkrátka chodit i lidi, co sem chodí a můžeme to tu zavřít úplně.

Omlouvám se Eleiře za OT.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 03.1.2010 16:27:12
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
 
*Jack* píše:
Páni, vypadá to, že tu zase někdo pobral všechnu moudrost světa... :lol:


Páni, tos mi to nandal! :shock: Ale očividně jsi nepochopil snad ani jedinou mojí větu, tak bych byl radši zticha, být tebou.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 03.1.2010 16:28:56
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
Klenotka: Jo to je i můj názor :), ale stejně tu není potřeba, aby tu přišel nějakej další "Geser" a začal tu dělat chytrýho a nadávat na něco, co ho vlastně nebaví a možná dokonce štve (tak to aspoň vyznělo)... :wink:

Geser: Hlavně, že ty si pochopil mě, nic jiného sem nechtěl... :bye:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 03.1.2010 16:32:57
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
stávka? sám za sebe přiznávám s odstupem se na to koukám jinak a souhlasím s tebou. Omlouvám se přehnal jsem to. V tom máš pravdu. Ale na svém si trvám [to o nedostatku aktivních čtenářů (co díl to přes sto otevření a jen jeden post?)] ale pravda píšeme ze své vůle a nikdo nás do toho nenutí, ale popravdě..takový příspěvek potěší a někdy i pomůže

že všichni píšou pořád o tom samým? (viz ten tvůj výpis) pravda většinou tomu tak je, ale ne vždy jsou tu povídky (a abych nepsal o sobě, kde nejsem objektivní...)*Jack* a jeho 24 hodin, Ice a modrá jedna, nebo jeho Garda.... pak je tu Dark Angel a jeho krátké povídky (bohužel si nezpomenu na jednotlivé a přesné názvy) a mnoho dalších.
A opět mluvím za sebe...s SG povídkami (tak jak jsou teď) končím již jen jedno souhrnné dílo a psaní jako takové věším na hřebík (už to plánuji přes šest měsíců a jediné co budu psát bude spolupráce, popřípadě jedno z oněch dvou mnou plánovaných projektů + asi ty povídky na přání) A dokonce ti můžu říc že tvé přání splním/e (a snad i ostatním). A to konkrétně o ne SG povídce [viz můj podpis, podpis *Jacka*, jakopa a snad i ostatních (tam si nejsem jist)]

edit: během mého sporadického psaní zde přibyly 4 posty...
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 03.1.2010 16:40:55
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Klenotko, no já ti to OT odpustím, protože mi to vzalo spoustu slov přímo z pusy.

Gesere, na druhou stranu, nikdo tě nenutí, abys do soutěže nominoval a už vůbec abys četl něco, co tě nebaví. Já se k úrovni fanfiction na zdejším fóru nebudu moc nahlast vyjadřovat, protože tu typicky dívčí fanfiction píšu taky. Ale já například to nepíšu pro lidi, jako jsi ty, ale píšu to proto, že mě to baví a proto, že jsou tu lidi (ne moc, ale jsou), které to baví číst. Kdyby jediná odezva, co bych na povídky měla, byla negativní, asi bych je tu nezveřejňovala, ale když to někdo čte, proč bych si to měla nechávat pro sebe, jen proto, že si tam nějaká holka dělá srandičky z mé oblíbené postavy. Znovu opakuji, když mě něco nebaví, tak to nečtu.

Příspěvek 03.1.2010 16:48:15
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
 
Jacku Jacku. On je totiž docela rozdíl mezi moderováním fóra, a čtením několikastránkový povídky. Takže nemel o tom, že si odporuju.

Přišel jsem 'dělat chytrýho', protože tady prskáte, jak vás nikdo nečte. Já napsal důvod, proč vás nečtu. Tak se na mě neosočujte jako prdlí.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
PředchozíDalší

Zpět na Soutěže