Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Soutěže Povídková soutěž 2009

Povídková soutěž 2009

Zde probíhají soutěže Povídkové sekce a jejích podsekcí.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Příspěvek 03.2.2010 21:59:59
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
lidi tohle padá na mojí hlavu :oops: zítra a možná i dnes dokončím :)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 03.2.2010 22:14:56
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Tak, až to budeš mít, pošli mi SZ. Já to porovnám, s tím, co mám já a pak se pohádáme :lol:

No, ale pokud by byl někdo nedočkavý, tak ty závěrečné výsledky se moc neliší od těch předběžných, co byly zveřejněny. :wink: :D

Příspěvek 04.2.2010 01:05:04
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
No a kdy sem přidáš ty problémové nominace? Jak si říkala, že je špatně uvedený název at..
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 04.2.2010 13:37:11
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
No vidíš, to bych taky mohla, ať se k tomu vyjádří i ostatní. Ale myslela jsem, že bych to sem případně hodila, až se dohodneme s Dragonem. Konec konců je jediný, kdo se do počítání zapojil, takže si myslím, že je fér, když to prodiskutuju nejdřív s ním.

Příspěvek 04.2.2010 16:00:40
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
Souhlas. A já sem nedočkavej. Nějaký termín zveřejnění nemáš??
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 04.2.2010 16:43:18
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
No termín zveřejnění:
zveřejněné to bude až:
  1. spočítám hlasy (mám hotovo)
  2. až provedu vlastní kontrolu (za chvíli se do ní pustím)
  3. až s Eleirou: dohodneme, pohádáme, porveme a povraždíme :D (ne nutně v tomto pořadí ;))

a až se tak stane, tak už mám hafo připomínek k systému nominací, k lidem (ale pokusím se vyvarovat jmenování konkrétních osob), a spotu dalších...

;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 04.2.2010 19:22:04
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

 
Hele netrhej mi hlavně korektora na kousky. Navíc od Eleiry bych se nedozvěděla, jak který příběh má pokračování, když mi ji povraždíš, i když...tady bych si vsadila na ni, nic proti :oops: , ale to jsem OT

Příspěvek 04.2.2010 19:36:40
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
:offtopic:
Mooony: Čichám sázku.:
Kdo přežije vzájemné setkání - Dragon nebo Eleira?

Já vsázím na Dragona.

:offtopic:
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 04.2.2010 22:40:38
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
zajímavě jste to tu "chtěli" rozjet, ale nějak vám to nevyšlo :D

a teď k věci:
jak jste si jistě všimly tak oficiální výsledky nominací jsou již venku, takže já osobně děkuji všem co se nominací zúčastnily, ať už nominovaly kohokoliv, v jakékoliv kategorii.
Děkuji.

a nyní k tomu co mi na nominacích vadilo.

  1. Dost mi vadilo když jste například u nominace na autora psaly do závorky povídku...
  2. Nadále jste psaly například do nominací na námět, nejprve autora a až do závorky povídku, která ono ocenění získala.
  3. Dokonce jsem narazil i na proházené kategorii (vynechání mi nevadilo, ale když byla například dokončená povídka jako poslední....
  4. Nadále mi vadily hodnosti u postav (ano tam jsem se také "provinil" proto bych navrhl příště je dávat u všech postav (doktor, kapitán, plukovník, ...)
  5. některé nominace byly navíc z části barevné (nemyslím tím nadpisy typu: Dokončená, Nedokončená, Autor, ...
  6. A na závěr... se mnou dost zamávaly oni dvě nominace v citaci. jak jsem totiž zjistil, tak ačkoliv to vypadá přehledně, tak jsem se dosti u nich ztrácel a při prvním počítání jednu dokonce vynechal komplet

Na závěr třeba dodat že nic z toho nebylo proti pravidlům, ale myslím že alespoň nějaké věci by se mohli upravit :)

btw: nevyvracím ani možnost že to bylo mojí osobou (seděl jsem nad tím celkem 6-7 hodin + přestávky)

a na závěr bych chtěl ještě poděkovat všem, co nominovaly přímo mě :) člověka to opravdu potěší a dodá mu to motivaci ;)
Děkuji.
Naposledy upravil Dragon dne 04.2.2010 22:51:22, celkově upraveno 1
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 04.2.2010 22:49:10
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
No tak troufám si jménem všech tobě a Eleire poděkovat. Jelikož vím, že na této soutěži děláte ve volném časa a rozhodně ne ze sobeckých důvodů. Osobně mám v plánu se do soutěže příští rok zapojit (třeba sčítáním hlasů at..).
No a když budu nominovat vynasnažím se, abych neudělal tyto chyby co jsi napsal, jelikož podle všeho to sčítání hlasů ztíží.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 04.2.2010 23:26:03
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
Dragon: NJN, nevyšlo to.

Jinak k tvým výtkám, v některých podech jsem se také sám provinil, jak jsi to psal (hodnosti, pořadí u námětu a zpracování).

Možná by nebylo od věci, až se budou běžet konečné fáze, dát k pravidlům i vzor pro to, jak to vyplňovat, a ty co budou mimo vzor automaticky vyřazovat.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 05.2.2010 13:05:20
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Takže pro pořádek. Já taky děkuji všem nominujícím a doufám, že vaše přízeň zůstane autorům nakloněna i v druhém kole. Hned jak pro něj vymyslíme řádná pravidla, odstartujeme ho :lol:
Jinak tedy já už na to několikrát upozorňovala, ale napíšu to znovu - dbejte na to, abyste přezdívky autorů a názvy povídek psali správně. Nebýt Dragonovy dobroty, trochu by se zamíchal postup mezi autory (jedná se o poslední postupovou příčku :wink: ).

Příspěvek 05.2.2010 15:41:57
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
 
Tak v tom případě děkuji Dragonovi za jeho dobrotu. :wink:
Hlavně ale děkuji Eleiře za organizaci soutěže, Dragonovi, za jeho podíl na sčítání hlasů a všem, kteří nominovali, za jejich vyjádření přízně svým oblíbeným autorům a povídkám. :yes:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 14.2.2010 22:05:24
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Milí zlatí, vím, že netrpělivě čekáte na další kolo, ale mějte se mnou, prosím strpení. Těžce se vypořádávám se začátkem dalšího semestru. Pravidla pro finále jsou v pořadí hned za vyrovnáním se s návratem do školy. Takže mi dejte ještě pár dní. :wink:

Příspěvek 26.2.2010 21:00:39
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
 
Tak kdy už bude zahájeno finální hlasování :?: :?: :?: Nebo se to dělalo jen ze srandy a už vše padlo? :roll:

Příspěvek 26.2.2010 21:26:32
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Jo, děkuji za nakopnutí. Jsem tu s prvním návrhem pravidel pro finále. Než to odstartuji, byla bych vděčná, kdybyste se k návrhu vyjádřili. Zejména mi jde o systém hlasování.

1. Soutěže se účastní pouze položky umístěné na seznamu postupujících do finále.
2. V každé kategorii máte maximálně tři hlasy, které můžete buď rozdělit mezi vámi vybrané položky, či je dát všechny jedné. Nemusíte všechny tři hlasy využít. (Při hlasování napište název či jméno a počet hlasů, který udělujete).
3. Nemusíte hlasovat v každé kategorii.
4. Nikdo se nesmí zúčastnit hlasování vícekrát.
5. Až do uzavření hlasování můžete své hlasy různě upravovat pomocí tlačítka "upravit".
6. Autor nesmí hlasovat sám pro sebe nebo svou povídku či postavu. Stane-li se tak, bude ze soutěže vyřazen.
7. Autor nesmí ovlivňovat hlasující.
8. Vítězí položka s nejvyšším počtem hlasů v dané kategorii. Pokud dojde k rovnosti hlasů, položky se podělí o patřičné umístění.
9. Soutěžíme pouze o dobrý pocit, vítěz nemá nárok na jiné ocenění, než poplácání po rameni.
Naposledy upravil Eleira dne 03.3.2010 20:27:15, celkově upraveno 1

Příspěvek 27.2.2010 00:23:22
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
Někdy i to poplácání po rameni znamená pro autora více, než hmotná cena. A jinak já se všema bodama pravidel souhlasím a nenapadlo mě nic, co bych změnil.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 27.2.2010 10:22:58
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

 
Paráda! :) Myslím, že pravidla jsou v pořádku. A poplácaní po rameni, je dobré ocenění. :)

Příspěvek 27.2.2010 13:35:27
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
 
S pravidly souhlasím. Bylo by také dobré udělat nějaký vzor pro hlasování, aby to bylo přehledné a taky aby hlasující věděli jak označit to, že jedné věci dávají třeba dva nebo tři hlasy :)

Příspěvek 01.3.2010 19:07:17
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
Taktéž souhlasím :) a opravdu by to chtělo nějaký vzor. klidně ať to jde do citací, ale vše a nebo nic :) pak i jak se má hlasovat :) (já mám malinkou představu jak to asi myslíš, ale počkám raději na tebe :)

BTW:
to přidělování bodů mě popravdě zarazilo, ale asi jen protože je to něco nového, takže podporuji :)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 01.3.2010 20:15:40
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

 
No já sem taky pro.... i pro ten vzor... :)
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 01.3.2010 22:08:10
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
No úplně nejlepší by bylo sem dát Ankety. Ale má to vady.
1. Na jedno téma jde jedna anketa. (Teda pokud vím.) Jinak by se to muselo dát z nějakého jiného serveru.
2. Nepoznali bychom, zda autor nehlasoval pro sebe.

Tudíž jsem dal návrh a sám jsem si ho zamítl. :-)
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 02.3.2010 18:19:56
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Fajn, vzor bude. Přidělování bodů jsem zvolila proto, že zřejmě bude malý počet hlasujících, tak ať je to zajímavější.

Asi odstartujeme o víkendu a založím na to nový topic. Do úvodního příspěvku hodím seznam postupujících, pravidla a vzor pro hlasování. Takže už se to blíží. Vím, že mi to strašně trvá a omlouvám se, ale s tím věčným pendlováním je to prostě naprd.

Takže k nahlédnutí vzor pro hlasování:

Takže hlas by měl vypadat asi takto:
Kategorie
Položka X - 3

nebo takto:
Kategorie
Položka X - 2
Položka Y - 1


případně takto:
Kategorie
Položka X - 1
Položka Y - 1
Položka Z - 1


Nemusíte využít všechny hlasy, takže se vám zvyšuje počet variant například na takovéto:
Kategorie
Položka X - 2

nebo:
Kategorie
Položka X - 1
Položka Y - 1

nebo:
Kategorie
Položka X - 1


Tak, teď nevím, jestli jsem vypsala, všechny možnosti :D Každopádně vyjádřete se. Myslím, že ten vzor není třeba takhle polopatický :smile: Prostě do hlasu vypíšete jen názvy položek, pro které hlasujete a opatříte je číslovkou značící počet hlasů. Nevypisujte položky, kterým hlas neudělujete.

Příspěvek 07.6.2010 20:05:41
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Takže, vážení a milí, věřte nebo ne, ale konečně jsem se dostala k sečtení výsledků. Já vím, že ti zvědavější z vás už to stihli sami, ale ať to máme oficiální. A protože tuto soutěž od začátku pojímám lehce s demokratickým nádechem, dám vám další možnot volby. Chcete k finálovým výsledkům připočíst i výsledky nominací nebo uděláme finále zvlášť?

Příspěvek 07.6.2010 20:22:29
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
No už to, že dělíme nominace a finále zvlášť vypovídá o tom, jak by se to mělo sčítat, takže podle mě odděleně... :wink:

Ale HLAVNĚ ať už to někdo sečte nebo bude dřív rok 2011 než se dostaneme k hlasování o povídce roku 2010... :D
(toto berte prosím jen jako mírné rozladění, které jsem si dovolil takto přednést ačkoliv chápu důvody zdržení - tedy proč nikdo neměl čas... :wink:)
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
PředchozíDalší

Zpět na Soutěže

cron