Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Soutěže Povídková soutěž 2009

Povídková soutěž 2009

Zde probíhají soutěže Povídkové sekce a jejích podsekcí.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Příspěvek 13.12.2009 11:17:01
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Vážení a milí,
uplynul nám další rok a myslím, že bychom mohli vyhlásit další kolo soutěže o nejoblíbenějšího autora/povídku roku. Tentokrát bychom samozřejmě zahrnuli do soutěže vše, co se zde objevilo v průběhu roku 2009.
Do konce roku nám ještě nějaký ten čas zbývá, takze zatím chci jen znát názory, případne pokud by třeba někdo toužil po tom, aby se ujal organizace. Pokud někomu neničím jeho sen organizovat nové kolo, tak se toho ujmu já.

Poprosila bych někoho z moderátorů, aby toto téma ošéfovali, aby se nepropadalo. Díky.

Příspěvek 13.12.2009 17:51:13
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
To je výborný nápad. Opět hlasovat o povídku roku.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 14.12.2009 17:29:13
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Teda, úplně když vidím ten ohlas, tak si říkám, jestli má smysl něco vyhlašovat. :(

Příspěvek 14.12.2009 17:44:15
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
hou tak já bych byl taky pro ;) a klidně se mnou zas počítej při kontrole u sčítání jako minule :)
ale pro soutěž jednoznačně jsem...a když se nestihne letos, tak může být na začátku roku ale jen pro povídky tohoto roku ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 14.12.2009 18:19:44
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
 
jaký jsou vůbec kategorie??? a jen tak ze zvědavosti dostávají výherci i nějaký ceny??? bo de jen tak ..."o prestiž" :)

Příspěvek 14.12.2009 18:28:36
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
kategorie zatím nejsou, ale tipuji že budou stejné, jako minulý rok.
a co se výher týče, tak na hlavní straně bude oznámení o výherci a o jeho povídce (snad je to k pochopení), tady alespoň tomu tak doposud bylo

ale jde i o to že člověk/autor zjistí jak si ve srovnání s ostatními stojí což je někdy důležitější než hmotné ceny ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 14.12.2009 18:47:21
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
 
právě to sem chtěl vědět jako jestli tady bude ta prestiž že je nej a jeho povídky budou žádanější a čtenější...asi tak nějak..:)

Příspěvek 14.12.2009 18:59:30
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
No je to opravdu spíš jen prestiž. Něco jako Zlatý slavík. Je to spíš soutěž popularity než kvality, protože hodnocení probíhá od čtenářů, nikoli od odborné poroty. (Čímž nechci samozřejmě shazovat čtenáře, ale přeci jen jako čtenář odpustím věci, které bych jako člen odborné poroty neodpustila).

Kategorií bych chtěla udělat méně než loni, protože se pak stejně nějaké zrušily. Hlavní kategorie bych chtěla mít - Krátká povídka, dlouhá povídka, autor.
Krátká povídka by se dala nazvat i ukončenou povídkou, nicméně je to název poněkud zavádějící.
Dlouhá povídka, to jsou ty "seriály", co tu vznikají. Tedy povídka, která má x dílů. Jestli má někdo nějaký nápad, jak to ošéfovat, aby čtenáři brali v potaz jen díly vydané v letošním roce, sem s ním. :D
A autor, no to je asi všem jasné.
Ostatní kategorie se neosvědčily. Ale možná vymyslím ještě nějaké speciální.
Hlasování, nebo spíše nominace bych záměrně chtěla spustit až v lednu. Jinak by musela být hranice 30. listopad, ale myslím, že těch pár dní čekání je v poho. Aspoň budu mít čas vymyslet praktickou stránku věci.

Příspěvek 14.12.2009 19:03:21
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
no dlouhá krátká...to by chtělo definovat přesně na stránky při určitém formátu textu

ale hlavně bych nechal tyto tři pro mě hlavní kategorie.

DOKONČENÁ
NEDOKONČENÁ
AUTOR

pak jestli hláška, námět a další co byly,...
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 14.12.2009 19:10:09
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Dlouhá a krátká a dokončená a nedokončená jsou v mém podání stejné věci jinak formulované. Já vím, že se asi v praxi tahle možnost nevyskytne, ale jde mi o to, aby s povídkou na pět stran nesoutěžila povídka, kterou se autor rozhodl ukončit po 120. díle a nějaké 250. straně. Nevím, jestli je to pochopitelné, ale prostě spadala by taky do kategorie ukončené, ale tak trochu mi to přijde mimo mísu. Ale myslím, že loni pojmy "ukončená a neukončená" fungovaly dobře, takže bychom se jich mohli přidržet.

Kategorie "námět, zpracování, dialog, hláška..."bych pro letošek vynechala. Loni myslím stejně nebyly zahrnuté do výsledků, protože bylo málo nominací.

Ale třeba kategorie "původní hrdina a nový hrdina" bychom mohli zachovat.

Příspěvek 14.12.2009 22:22:01
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
No to si pamatuješ velmi špatně, protože co si pamatuju, tak právě v námětu a zpracování sem rozhodně pár hlasů musel získat (jinak bych to asi taky nevyhrál, žj :wink:), takže spíše ta hláška a postavy podle mě vyšli víceméně na prázdno... :roll:
Ale to je na ostatních lidech, aby sem přišli a řekli, pro co by popřípadě hlasovali a co si myslí, že není důležité a pak se to tu nějak může poskládat... 8)

Jinak jsem pro kategorie: Dokončená, nedokončená (i když to o té délce taky hraje nějakou roli, ale to zase nevím jak by se tu mělo řešit, když některé ještě nejsou dokončené a zatímco dnes jsou krátké, za pár měsíců už by mohli být velmi dlouhé, třeba moje povídka je skvělý příklad, když v době začátku minulé soutěže měla na kontě okolo pár desítek stran a v celkovém součtu si nakonec nezadá s pár stovkami :lol:), autor, námět, zpracování, nejlepší charakter/postava (pokud by se to dělalo, tak bych sjednotil, protože těch hlasů minulý rok fakt moc nebylo a nejmarnější hned po zrušené hlášce bylo myslím tohle)... :)
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 15.12.2009 00:30:55
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
*Jack* S tím musím souhlasit, dělit to na dlouhé a krátké je takové divné. A když už jsi mluvil o tvé povídce 24 hodin, tak si skončil na straně 390 (z 1 je úvod a 1 obsah).

Vem si třeba StarGate - Last Ancient od Mac, to má teď po 146. dílu 901 stran (z toho 1 strana je úvodní a 3 strany obsahu), a to je rozhah, s kterým se tu nikdo asi rovnat nemůže, takže dělení na dlouhé a krátké je trochu divné.

Ale zase bych u té Dokončená, nedokončená dal od min. počtu stran (já nevím např. od 15 stran výše). Jsou tu určitě i povídky, které jsou kvalitní (např. jednotlivé povídky od Mooony a dalších autorů), tak by to chtělo taky nějak ošetřit.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 15.12.2009 15:01:34
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Tady nikdo nečte moje příspěvky celé. Krátká/dlouhá byl jiný název pro to vaše dokončená a nedokončená. Právě mi jde o to, aby se v tomhle dělení neutkala povídka o 300 stranách s povídkou o 10 stranách. Obě jsou dokončené, ale každá úplně o ničem jiném.
Jinak kdyby to bylo kdekoli jinde, tak takový rozsah, jak tu uvádíte (100 stran a více) už se klasifikuje jako novela či román. Něco, co má přes 100 stran už při nejlepší vůli nejde nazývat povídkou. Ale pro potřeby fóra na to koukám jinak.
Ačkoli třeba Last Ancient od Mac, jednotlivé díly jsou snad ucelené příběhy, takže bych to jako jednu povídku taky nebrala.
No, budu muset ty kategorie nějak ošéfovat, aby se to trochu roztřídilo.
Naposledy upravil Eleira dne 15.12.2009 17:18:47, celkově upraveno 1

Příspěvek 15.12.2009 17:09:46
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

 
No tak zase ale musíš pamatovat na to, že já mám povídkový seriál a vzhledem k tomu, že je to seriál (a ještě k tomu odehrávající se v reálném čase, což znamená, že jeden díl neobsahuje víc než jednu hodinu děje) se mi zase zdá, že bych tím dělením na díly mohl být třeba já oslaben, protože někdo, kdo má povídku na třicet stran, ale ucelenou z toho výjde líp než já, kde mě těch třicet stran obsáhnou jen asi průměrnou délku třech dílů a tam se moc ucelenýho děje najít nedá, nevim no... :roll: Možná by nebylo špatná rozebrat tu dělení na povídky a seriály, co říkáte... ? :)

:twisted: !!! Jinak ostatní by taky mohli s něčím přispět do mlýna !!! :evil:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 15.12.2009 18:00:41
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
Povídková soutěž:

Hlavní kategorie a pod kategorie:

Nedokončená:
(tady by délka chtěla doladit)

Krátká Povídka
Dlouhá povídka
Dokončená

krátká povídka (do 40 stran jen návrh)
dlouhá povídka
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 15.12.2009 18:59:22
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
 
ještě bych do kategorie přidal autora...a možná by stálo za to soutěžit i s originalitou názvu díla... :)

Příspěvek 15.12.2009 19:06:42
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
Tak já dal hlavně ty o čemž je tady největší debata :)
jinak s Autorem a námětem zpracováním, postavou a s dalšími souhlasím a počítám s nimi :), ale pokud nebudou, tak nebudou, nicméně Autor by tam měl býti ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 15.12.2009 19:45:58
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

 
*Jack* píše:


:twisted: !!! Jinak ostatní by taky mohli s něčím přispět do mlýna !!! :evil:



kromě prostituky jako hlavní výhru, nemůžu nabídnout více :D :D
Obrázek

Příspěvek 15.12.2009 20:25:30
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
 
Zajímavé, a když vyhraje někdo z něžnějšího pohlaví ?

Každopádně, vítám dělení na delší/kratší povídky a to u dopsaných i rozepsaných. Jsem pro u dopsaných třeba 40 stran, jak navrhuje Dragon, a u rozepsaných, co třeba polovinu ?
Jsem i pro autora a celkem bych zkusil i námět, na to by se ještě mohlo snad najít dost hlasujícíh čtenářů, ale u postav a podobně nevím, moc se nepamatuju jak to vypadalo s nominacemi minulý rok, ale aby to nedopadlo jako s hláškou, ty byly pokud se nepletu asi dvě a půl..
Nicméně, ať vymyslíte cokoliv, kdyby bylo potřeba, nabízím svou omezenou trošku volného času co mi zbývá ku pomoci.. :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 15.12.2009 20:39:12
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
No, jsem sice námět a zpracování chtěla vynechat, ale budiž, když je tolik chcete, budou.
Bude i autor a postava...asi jenom nepůvodní.
Dělení nedokončených povídek na krátké a dlouhé mi přijde poněkud mimo rámec. Já bych nejraději nedokončené povídky vyřadila úplně, ale je mi jasné, že tím bych eliminovala polovinu zdejší tvorby. Ale asi bude jen kategorie "nedokončené" bez podkategorií. Prostě nedokončená je nedokončená, tak u ní nemůžeme posuzovat délku, když délku neznáme.
Dokončené by se mohly rozdělit. Jen se těžko posuzuje ten počet stran. Ne každý si to stahuje do textového editoru. A ne každý na to má náladu, aby to ověřoval. Ale jestli chceme omezit délku, jinak to zřejmě nepůjde. Napadlo mě sice ještě omezení podle částí, ale to je hloupé z toho důvodu, že někdo píše části o třech stranách a někdo o deseti. Je to pak taky rozdíl.

Příspěvek 15.12.2009 20:56:30
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
 
takže jsem si to tu vcelku snad celé pročetl a musím uveřejnit svůj názor na kategorie:
určitě jsem pro kategorii námět a také pro nová postava (myslím že na těch původních se toho dá vymyslet hodně ale neokoukaná nová postava je ohledně děje a také hlasování čtenářů zajímavější)
dále souhlasím s kategoriemi dokončená / nedokončená a samozřejmě autor a určitě by to chtělo také uveřejnění nějakých nominací aby pak to množství povídek co tu je nedostalo vždy po 1 hlase od svého autora :D

Příspěvek 15.12.2009 20:59:20
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
 
Malý nápad. Co požádat autory povídek, ať u svých děl zveřejní v komentářích počet stran. Nedělám si iluze, že to udělají všichni, ale možná by to mohlo snížit četnost nominací do špatných kategorií. Chápu, že to předpokládá akci autorů, ale snad to není tak moc.. :sorry:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 15.12.2009 21:21:38
Kocourr Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 273
Pohlaví: Neuvedeno
 
mikey: Není to moc, já to klidně u své nedokončené povídky zveřením když na to přijde :)
Až bude soutěž vyhlášena, tak se mile rád přihlásím, alespoň uvidím, jak na tom s v porovnání s ostatními jsem, i když nedělám si iluze, že bych mohl skončit mezi prvními, na to má moje povídka až moc much :)

Příspěvek 15.12.2009 21:27:18
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
 
Počet stran je zveřejněný u povídek autorů, kteří se zapojili do seznamu, co vytvořila Miss_Atlantis.

Příspěvek 15.12.2009 21:32:08
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
 
Taky pravda, což mi připomíná, že údaj u mě je silně neaktuální.. :oops: Nicméně některé nejnovější povídky tam nejsou, tak myslím že není nad dvojí jištění.. :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Další

Zpět na Soutěže

cron