Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Soutěže SG Bard 2015 - Výsledky!!!

SG Bard 2015 - Výsledky!!!

Zde probíhají soutěže Povídkové sekce a jejích podsekcí.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Příspěvek 15.11.2015 11:34:41
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
Vážené dámy a páni, autori, korektori, editori a čitatelia, ctené osadenstvo nášho slávneho a milovaného diskusného fóra SGA Project!

Rok sa s rokom zišiel a máme tu opäť predvianočný čas. Viem, že očakávate, že spravím to, čo každý rok. Najprv mi ale dovoľte zopár nostalgických slov...

Pôsobím na tomto fóre od roku 2006 a som tu jedným zo služobne najstarších píšucích autorov a všeobecne členov tohto fóra. Videl som jeho vzostup aj útlm. Bol som pritom, keď server padol v dôsledku obrovského návalu fanúšikov a bol som aj pri rekorde návštevnosti (to je ten údaj o 320 ľudí online naraz, ktorý nájdete na titulnej stránke fóra úplne dole). Videl som, ako prichádzali generácie autorov a čitateľov, niekedy viac a niekedy menej aktívnych a videl som, ako sa znovu odmlčali. Ich príbehy a príspevky tu však ostali s nami...

Preto sa teraz nostalgicky obzrime za minulosťou a prečítajme si znovu príbehy v poviedkovej sekcii tohto diskusného fóra. Obzvlášť si prečítajme znovu príbehy, ktoré sú nominované do tohtoročného Barda a udeľme hlas tomu najlepšiemu autorovi, aby sme boli objektívni...


Preto, aby tradícia pokračovala, a aby sme motivovali starých aj nových autorov písať nové a skvelé príbehy, vyhlasujem už štvrtý ročník poviedkovej súťaže SG Bard, ktorý nesie letopočet 2015!


Pravidlá sú rovnaké ako po minulé roky:

1) Každý registrovaný užívateľ na tomto fóre môže udeliť hlasy trom poviedkam v poviedkovej sekcii fóra a to štandardnou formou, teda udelí hlas pre prvé miesto, pre druhé miesto a pre tretie miesto. Vo výslednom hodnotení bude poviedke na prvom mieste daného hlasu pridelený počet troch bodov, na druhom mieste počet dvoch bodov a na treťom mieste jeden bod. Poviedka, ktorá získa najviac bodov vo výslednom súčte všetkých hlasov, vyhráva súťaž a jej autor, autorka či autori získavajú na nasledujúci rok prestížny titul SG Bard.

2) Pri udeľovaní hlasu je potrebné uviesť názov poviedky a meno autora v zrozumiteľnej forme tak, aby bolo ľahko identifikovateľné, o ktorú poviedku a ktorého autora ide. Drobné preklepy sú tolerované, ale je potrebné jasne a jednoznačne určiť, o ktorú poviedku ide, aby nemohlo dôjsť k zámene.

Príklad:

1. miesto - Dolinarth (Aiwendill)
2. miesto - Paralelní vesmír (Andoriel)
3. miesto - The Lost Doctors (šAshrak)

3) Ak je v niektorej téme viac poviedok od rôznych autorov (ako sa to stalo pri minulom ročníku v prípade poviedky od Dáše a témy od Andoriel), tak prosím uveďte presne, ktorej poviedke dávate hlas.

Príklad:

1. Miesto - Druhá šance - Daša (v tématu "Daledon a drobnosti mimo mísu" od Andoriel)


4) Nominované sú všetky poviedky, ktoré boli aktívne v roku 2015, teda od 1.1.2015 do 31.12.2015. Aktívne znamená, že minimálne jedna ich časť alebo kapitola bola publikovaná v danom období. Poviedky, ktoré neboli publikované v tomto roku, nie sú nominované a nemožno za ne hlasovať. Rovnako nie sú nominované ani poviedky, o ktorých sa síce tohto roku debatovalo v ich daných témach, no neboli v danom období publikované.

5) Hlasovanie trvá tak ako po minulé roky počas celého mesiaca decembra/prosince, teda od 00:01 prvého decembra 2015 do 24:00 tridsiateho prvého decembra 2015. Hlasujúci môžu počas tohto obdobia hlasovať v rámci uvedených pravidiel. Hlasujúci môžu zmeniť ľubovoľne zmeniť svoje hlasy, ak sa rozhodnú odovzdať hlas inej poviedke, než pôvodne zamýšľali. Zmena hlasu je však možná len v rámci hlasovacieho obdobia. Neskôr po uzavretí hlasovania nebudú už zmeny akceptované.

6) Vyhodnotenie bude uskutočnené v prvý týždeň Januára/Ledna 2016 a výsledky budú zverejnené okamžite po vyhodnotení.

Dúfam, že som na nič nezabudol. Ako organizátor si vyhradzujem právo na zmenu pravidiel v prípade nejasností. Ak by boli nejaké otázky, tak sa smelo pýtajte (podľa možností verejne v tejto téme, aby to bolo jasné pre všetkých). :write:

P.S.: Hlasovať môžete aj za svoje vlastné poviedky, nielen za cudzie... :yes:

P.P.S.: Prosím, aby ste sa zdržali negatívnych a urážajúcich kampaní alebo príspevkov voči poviedkam alebo autorom, aby sme zasa neboli svedkami niečoho podobného, ako bola Anti-St0rmovská kampaň v jednom z minulých ročníkov. Buďte kultúrni a civilizovaní, ináč z toho vyvodím dôsledky disciplinárneho charakteru... :palka:


Výsledková listina:

http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=349123#p349123
Naposledy upravil Aiwendill dne 10.1.2016 21:41:12, celkově upraveno 1
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 15.11.2015 11:36:04
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
Osobitne pripomínam, že hlasovanie ešte nezačalo...

Všetky hlasy udelené pred začiatkom hlasovania, nebudú akceptované!!! :roll: :roll:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
úprimne sa ospravedlňujem za tretí príspevok v rade odo mňa, ale myslím, že toto si zasluhuje samostatný príspevok... :oops:

Na popud Andoriel som si dal tú námahu a prešiel som všetky témy, ktoré boli aktívne v tomto roku. Poctivo som ich prezrel a vyfiltroval tie, ktoré obsahujú poviedky nominované do tohto ročníka sútaže SG Bard, nakoľko nám tu istý čitateľ a autor v jednej osobe celkom kvalitne sprehádzal celé fórum... :roll:

Tu je teda zoznam nominovaných poviedok pre tento ročník súťaže SG Bard:

  • Aiwendill - The Last of Ancients
  • Andoriel - Daledon a drobnosti mimo mísu
  • Andoriel - Paralelní věsmír: Zelená planéte
  • Darren Nix - Jak jsem tady skončila?
  • kasparova655365 - StarGate Ships
  • kasparova655365 - StarGate Genesis
  • Mackenzie - Povídky M+M
  • Moiki - Hvězdná Brána - Nový začátek
  • nysh - Myslíš si, že máš problém?...
  • Ondra Daške - Nový věk v Pegase
  • Paci Azanyrmuth - SG Aldeneerin 2
  • Paci Azanyrmuth - SG Aldeneerin 3
  • Paci Azanyrmuth - SG Aldeneerin Calanirmyan
  • Patas25 - Stargate Evolution
  • Prometeus - Videum Anquietas
  • Prometeus - Stargate Universe - 3. série
  • ramnogh - SGA: Navo Incursis
  • rebelx1 - Hněv
  • Shayla - Coby, kdyby...
  • St0rm - Odkaz Phoenixe
  • Thoughts - Nekonečný let
  • Wydra - Battlestar Galactica - The New Generation
  • yakubi-teera - Intergalactic

Toto sú aktívne témy s aktívnymi poviedkami, ktoré sú nominované podľa pravidiel. Môžete postrehnúť, že tam je zaradený aj Odkaz Phoenixe od nášho barda St0rma. Je tam preto, lebo St0rm tam pridal jednu krátku poviedku v anglickom jazyku. Síce by to malo byť správne v osobitnej téme alebo v téme Stormiho kraťasy, ale dal to tam a moderátori to nezmenili (aspoň doposiaľ), takže to musím podľa pravidiel uznať ako aktívnu poviedku. Prosím vás však, aby ste uvádzali, že hlasujete za túto poviedku, lebo samotný Odkaz Phoenixe je diskvalifikovaný. Najlepším riešením by bolo, keby to St0rm alebo moderátori vyčlenili do osobitnej témy... :pst:

Tiež môžete postrehnúť, že v zozname chýba poviedka ZDP 2 od Andoriel. Tam zatiaľ vyšli len upútavky a nie samotný príbeh. Upútavky NIE SÚ príbehom a teda táto téma nemôže byť nominovaná. Teda pokiaľ sa Andoriel nerozhodne vydať prvú kapitolu príbehu pred skončením hlasovania... :scratchanym:

Prípadné otázky sú vítané a budú zodpovedané v rozumnej lehote verejne v tejto téme... :write:
Naposledy upravil Aiwendill dne 17.11.2015 22:51:25, celkově upraveno 1
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 17.11.2015 22:49:44
andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

 
Skvělé, Aiwe, děkuju
Jsem překvapená, kolik povídek bylo nominovaných :shock: Je to fajn :yahoo:
Pokusím se se ovládnout a nedat sem první kapitolu ZDP 2 před uzavřením Barda :D Ale nic neslibuju :wink:

:sunny:

Příspěvek 17.11.2015 22:54:26
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
Aha... a ešte som zabudol na jednú vec...

niektorí autori majú nominovaných viac poviedok (Paci Azanyrmuth, Andoriel, kasparova655365, Prometeus), takže v tom prípade treba hlasovať za konkrétnu poviedku!!! Môžete teda napríklad Pacimu udeliť prvé, druhé aj tretie miesto, ak na každé napíšete inú jeho poviedku, ktorá je nominovaná... Body bude dostavať osobitne za každú poviedku... Podobne to bude aj u ostatných...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

 
Aiwendill píše:
[...] ale dal to tam a moderátori to nezmenili (aspoň doposiaľ),[...]


a ani měnit nebudou. Pokud St0rm nedá popud sám, tak mu do toho nehodlám zasahovat. ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 20.11.2015 13:12:23
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

 
No Aiwe, myslím, že mě můžeš klidně z nominací smazat. Jsem tam jenom kvůli technikalit a stejně, jaká je šance, že by pro mě někdo hlasoval, že :)
Já a Odkaz Phoenixe už jsme jen poznámky v historii fóra.

Příspěvek 21.11.2015 04:04:54
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

 
Rád vidím, že se další ročník opět koná. Sám moc dobře vím, jak je obtížné najít si čas a věnovat se tomu (viz moje povídka). Takže za sebe ti děkuji Aiwendille.

A pro všechny ostatní? Hodně štěstí a hlasujte srdcem. Jsem zvědav, komu předám korunu.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 21.11.2015 18:11:30
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
St0rme, nikoho nebudem mazat. Ani teba, ani Prometea s jeho kritizovanymi dielami a ani nikoho ineho. Hlasujuci daju sami rozhodnutie, kto to vyhra... :yes:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 01.12.2015 10:24:59
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
ja len chcem pripomenúť, že hlasovanie už beží...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 04.12.2015 21:04:43
kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

 
Tak aby se to tu krapet rozhejbalo, tak začnu :D

1. místo - Stargate Evolution (Patas25)
2. místo - SGA:''Coby, kdyby...'' (Shayla)
3. místo - SG Aldeneerin 2 (Paci Azanyrmuth)

Za normálních podmínek, kdyby nebyl St0rm diskvalifikován, tak by byl druhý, jeho povídka byla jedna ze tří, které se mi dobře četli :yes:

Byl by tam i Daedy, ale ten jaksi tento rok nic nevydal :wall: :sorry:
Naposledy upravil kasparova655365 dne 30.12.2015 14:51:13, celkově upraveno 2
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Příspěvek 04.12.2015 23:53:18
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
kaspi: prečítaj si ten moj komentár k tomu zoznamu nominovaných poviedok. Je tam napísané, že samotný Odkaz Phoenixe je diskvalifikovaný a možno hlasovať len za tú anglickú poviedku, ktorú tam St0rm dodatočne pridal.

Každopádne si však cením, že sa už niekto odhodlal hlasovať... :wink:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 05.12.2015 00:32:49
Wydra Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 259
Bydliště: Kobol
Pohlaví: Neuvedeno
 
Táááákže, rozhodování bylo poměrně těžké. :)

1. místo: Aiwendill - The Last of Ancients
2. místo: Paci Azanyrmuth - SG Aldeneerin 2
3. místo: Patas25 - Stargate Evolution

U Paciho jsem se rozhodoval mezi dvojkou a trojkou, nakonec rozhodlo to první - více obsahu, kvalita a čtivost je srovnatelná. :)
Má povídka: BSG: Bohemiorum

Příspěvek 05.12.2015 09:28:41
Ronnie124 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 311
Bydliště: Za Hvězdárnou
Pohlaví: Neuvedeno

 
1. Patas25 - Stargate Evolution
2. kasparova655365 - StarGate Genesis
3. kasparova655365 - StarGate Ships
Naposledy upravil Ronnie124 dne 05.12.2015 10:52:47, celkově upraveno 1
Warning: My post´s can kill you!

Příspěvek 05.12.2015 09:39:27
forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
 
1. místo: SG Aldeneerin 2 (Paci Azanyrmuth)
2. místo: SG Aldeneerin Calanirmyan (Paci Azanyrmuth)
3. místo: The Last of Ancients (Aiwendill)

Jen piště dál :write: :write: ať j e co čísti...

Příspěvek 05.12.2015 10:41:03
kasparova655365 Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 1805
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Žena
Skype: kasparova.martina1

 
Opraveno :pivo:
Svatyně pro všechny, to není jen tak prázdné slovo
Obrázek


Příspěvek 05.12.2015 11:38:21
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
Roger that :salut:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 07.12.2015 10:35:02
BFU Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
 
1. miesto: SG Aldeneerin 2 (Paci Azanyrmuth)
2. miesto: SG Aldeneerin Calanirmyan (Paci Azanyrmuth)
3. miesto: Stargate Evolution (Patas25)

To tretie miesto dávam len z nostalgie a s nádejou, že si autor nájde čas na pokračovanie poviedky. :D :D :D

Příspěvek 07.12.2015 16:53:07
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
 
1. miesto : Aiwendill - The Last of Ancients
2. miesto : Patas25 - Stargate Evolution
3. miesto : Andoriel - Paralelní věsmír: Zelená planéte

Patas tam je proto, že vím, co má v plánu psát a doufám, že to sepíše. :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 07.12.2015 22:40:49
Daša Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 164
Pohlaví: Neuvedeno
 
Ahoj všem.

Úplně na začátek bych se chtěla všem autorům omluvit. Letos jsem byla Fóru a povídkám na Fóru dost nevěrná, měla jsem moc práce a nečetla jsem skoro nic. :sorry: :sorry: :sorry:
Já vím, že to zní otřepaně, ale je to tak a je to pravda.

Nečetla jsem nic... kromě seriálu Zelená planeta od Andoriel a Aiwendillových The Last of Ancients, které jsem chvíli sledovala, než mě zase pohltily povinnosti.

Povídkové díly Zelené planety jsem jsem od Andoriel dostávala až přímo do mailu, takže mě čtení nestálo ani to jedno nebo dvě kliknutí. A navíc se mě Andoriel občas zeptala i na názor, což dělalo dobře mé ješitnosti. A v neposlední řadě mi své příspěvky dávkovala po malých kouskách, které jsem dokázala přelítnout před spaním místo večerníčku. :D

Celý tento ukecaný úvod píšu proto, aby bylo jasné, že když teď udělím jen dvě místa, není to proto, že by se to ostatní nedalo číst, jen já jsem to prostě letos nedala. :roll:

Takže:
1. Místo: Zelená planeta od Andoriel
2. Místo: The Last of Ancients od Aiwendilla
Daša

Příspěvek 07.12.2015 23:41:14
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
 
so všetkou skromnosťou som sa predsa len rozhodol udeliť aj svoje hlasy. Neberte si to zle, ale tohto roku bolo na tomto fóre síce pomerne málo poviedok, ale boli o to kvalitnejšie. Rozhodovanie bolo teda ťažké a snažil som sa byť objektívny... :lol: :lol: :lol:

1. miesto - The Last of Ancients (Aiwendill)
2. miesto - SG Aldeneerin 2 (Paci Azanyrmuth)
3. miesto - Paralelní vesmír: Zelená planéta (Andoriel)
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 08.12.2015 08:30:22
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
 
Môj rebríček hodnotenia poviedok - z môjho pohľadu.

1. miesto * Paralelní vesmír: Zelená planéta - Andoriel
2. miesto * The Last of Ancients - Aiwendill
3. miesto * SG Aldeneerin 2 - Paci Azanyrmuth

Tak toto je môj semafór. :wink:
Dlho som váhal medzi 2. a 3. miestom, ale nakoniec rozhodol počet vydaných častí (kvalita sa mi páči u oboch).
/// :pst: Prehadzoval som poradia u všetkých - niekoľko krát. :lol:
- A započítal som aj rušivého elementa. :rflmao: ///

Je škoda :cry: , ale možno aj dobre :roll: , že nieje viac umiestnení. :scratchanym:

:horko: :bye:

Příspěvek 08.12.2015 16:27:40
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
 
Takže abych přihodil i své hlasy, i když tento rok je obzvláště těžké vybrat komu je dát
1. Patas25 - Stargate Evolution
2. kasparova655365 - StarGate Ships
3. Wydra - Battlestar Galactica - The New Generation

Příspěvek 10.12.2015 21:59:48
Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

 
Tady jsou moje hlasy. První dvě místa nebylo co řešit.

1) Andoriel - Paralelní vesmír: Zelená planeta
2) Aiwendill - The Last of Ancients
3) Patas25 - Stargate Evolution
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

Příspěvek 18.12.2015 16:46:41
andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

 
1) Paci Azanyrmuth - SG Aldeneerin 2
2) Aiwendill - The Last of Ancients
3) Paci Azanyrmuth - SG Aldeneerin Calanirmyan



:bye:

:sunny:
Naposledy upravil andoriel dne 31.12.2015 23:33:13, celkově upraveno 1

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.
Další

Zpět na Soutěže

cron