Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Nový začátek

SG: Nový začátek


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 27.1.2009 19:57:23
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
neusnul tu někdo? Nebo to už je nějaká nemoc autorů, kterou tu roznesl Noximo??? :hmmm: :(

Příspěvek 29.1.2009 14:17:18
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Vypadá to, že se to přidá k Stargate Portmolior jako další DEATH povídka :( a to to bylo tak pěkně rozjeté.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 29.1.2009 14:48:21
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
2 jakop: Naučil si se nový anglický slovíčko "DEATH" nebo proč to tu už podesátý (hprbl.) čtu, prostě nevycházejí další díly no, tak co tu uděluješ death když se autor nevyjádřil... :stupid:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 29.1.2009 17:21:32
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bohužel teď poslední dobou nemám moc času :? snad něco napíšu
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 01.6.2009 18:56:46
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak po opravdu dlouhé době jsem se donutil dopsat tuhle kapitolu, co se mi na disku válí už od ledna :)

„Už jste našli doktora  Jacksona?“ zeptal se  ředitel ostatních Ori.
„Ne, zatím ne“ odpověděl mu jeden z nich.
„Jemu a několika dalším se podařilo uprchnout ze základny, než jsme jí zajistili“ ozval se další Ori.

Skupina asi šesti Oriů stála v zasedací místnosti SGC, stěny byly ohořelé a poničené od střelby.

„Tak ho koukejte urychleně najít, je jedno jestli bude živý nebo mrtvý.“ Přikázal rezolutně ředitel a podíval se na bránou, kterou proudili orijští vojáci a loajální jaffové. „A na každém kontinentě si vyberte několik velkých měst a zničte je, už mě odpor lidí této planety začíná unavovat. Pokud je i toto nezklidní, tak tuto planetu spálíme.“
Ostatní Ori se při jeho slovech pouze ušklíbli a na jejich tvářích bylo vidět značné uspokojení. Ne všichni se dokázali vyrovnat se ztrátou ostatních.

Je to škoda, pomyslel si ředitel, lidé této planety mají obrovský potenciál a každá loajální duše se bude v nadcházejících časech hodit. Bohužel nepomohlo ani ředitelovo vystoupení před několika dny, kdy se snažil přesvědčit obyvatele Země, že se nemusí ničeho bát a že pokud se k nim přidají, tak je čeká neuvěřitelná budoucnost.

Obsadit Zemi nebyl žádný problém, mnohem horší jí je ovládnout. Celou Zemi zachvátily protesty a nepokoje, armády převážné většiny států se pokoušely vzdorovat, ale jejich technologie byly příliš primitivní v porovnání s těmi orijskými. Jediná oblast, kde jaffové a orijští vojáci značně zaostávali, byly pozemní boje. Ori se po několik dnech začali soustředit na orbitální bombardování a přesnými údery vyřazovali jednu vojenskou základnu po druhé. Věděli přesně kde se co nachází. Vládní budovy byly zničeny hned v prvních dnech invaze.  Velitel Oblasti 51 raději nařídil autodestrukci celého komplexu, když viděl, jak se k základně blíží Orijská mateřská loď.

Daniel a několik vojáků z různých SG týmů se krčilo na kraji lesa, noční oblohu ozařovaly plameny stoupající z nedalekého města vzdáleného několik kilometrů od základny SGC. Čas od času jim proletěla nad hlavami orijská stíhačka. Z města se ozývala sporadická střelba, to jak místní jednotka Národní gardy kladla odpor. Na Zemi byly tisíce takovýchto ohnisek odporu. Daniel a ostatní, kteří se setkali s vojsky Ori věděl, že tento odpor nevydrží dlouho. Díky proniknutí společnosti Aegis do struktur spousty států, se pozemské síly nedokázaly tak rychle sjednotit. Před samotnou invazí ještě došlo k rozdmýchání desítek lokálních konfliktů po celém světě, ať už pomocí sabotáží nebo pomocí tučných úplatků. Ředitel věděl, že Země je roztříštěná do stovek států a frakcí, přičemž se některé mezi sebou nemají moc v lásce. Stačilo tyto frakce zaměstnat a invaze proběhla mnohem jednodušeji, než na začátku plánoval.

SGC vědělo o pádu Atlantis a povraždění expedice již několik týdnů před pádem Země. Jednotky SG se pokoušely sjednotit zbývající síly, které stály na jejich straně k poslednímu společnému odporu, ale většina z nich se bála reakce Oriů. Galaxie se před druhým příchodem zmítala ve vlastních problémech, jaffové začali válčit mezi sebou, Země bojovala v Pegasu, Lucianská aliance dělala potíže v Mléčné dráze. Nikdo ale netušil, že za vznikem většiny problémů stojí právě Ori.

Povznesení Antikové sledovali situaci velmi pozorně, několik z nich se již pokoušelo zasáhnout, ale naštěstí pro Ori, to byla pořád menšina. Ředitel věděl, že jeden z Povznesených se postará o to, aby ho nikdo nerušil. Nemohl riskovat, že by někdo z Antiků začal slídit více než bylo zdrávo, a proto pravou podstatu invaze na Zemi a do Mléčné Dráhy ostatním zatajil. Musela jim stačit slova o pomstě.  Až bude ten správný okamžik, tak ostatním poví zbytek.

Někteří z ostatních Ori navrhovali, že by bylo dobré se znovu povznést, to však ředitel okamžitě zamítnul. Chtěl, aby všichni mohli velet vojskům a ovlivňovat chod věcí v Mléčné Dráze přímo. Nehodlal zopakovat chybu z minula. Díky obsazení Atlantis se jim podařilo zprovoznit alteranský přístroj na přímou úpravu DNA, díky němuž mohli podstoupit proceduru  jejímž výsledkem bylo znovuzískání  schopnosti povznést se.


Daniel a vojáci se rozhodli, že se pokusí dostat do města a připojit se k odporu. Všichni věděli, že nemají žádnou šanci dostat se z planety a nechtěli se dívat, jak ostatní bojují a nic nedělat.
Pomalu se začali přesouvat lesem k blízkému městu. Potemnělou oblohu osvětlovaly střely s protileteckých děl, Ori odpovídali tím, že na každou baterii dopadla během několika minut alteranská drone. Díky kontrole alteranské základny na jižním pólu, dokázali Ori likvidovat každé místo odporu pomocí dronů,  na zpacifikovaní větších ploch, jako vojenských základen, používali rovnou křižníky a jejich hlavní zbraně.

Ředitel vešel do bývalé kanceláře gen. Landyho a posadil se na jeho křeslo. Zavřel oči a začal se soustředit, po několika minutách se zhroutil k zemi. Mám vás doktore, usmál se.

Skupina vojáků s Danielem se pomalu plížila po louce a stále víc se blížili k nedalekému městu, když noční oblohu najednou rozsvítil obrovský výbuch,který proměnil město ve spáleniště. Tlaková vlna odhodila vojáky a Daniela několik metrů a všechno se setmělo.

„Kde to jsem?“zeptal se očividně otřesený Daniel. Ředitel ho mlčky pozoroval, jeho ohnivé oči ukazovali Danielovi s kým má tu čest. Ředitel udělal několik kroků k Danielovi, jemuž najednou celým tělem projela nesnesitelná bolest. Daniel se v křeči schoulil do klubíčka ve snaze nějak si ulevit od bolesti. Ta najednou ustala. Ředitel se pousmál „považujte to za malé přivítání.“ Pronesl s opovržením.
„Co ode mne chcete?“zeptal se z posledních sil Daniel.
„Máte znalosti  určitého zařízení.“odpověděl mu ředitel.
„Jakého?“
„Tuším, že jste mu říkalí svatý grál.“
Daniel se rozesmál:“tak to jdete pozdě, protože já už ty znalosti nemám, Merlinovo vědomí už nemám.“
„Myslíte, že bych se tolik namáhal, kdybych tomuhle uvěřil?“ušklíbl se ředitel, „omyl doktore, vy ty znalosti máte, jen k nim nemáte přístup. S mou pomocí…se k nim dostaneme.“
„Co Antikové? Ti vám v tom zabrání.“
„O tom pochybuji doktore, oni totiž nevědí kde se nacházíme a dokud nebude zbraň připravena, tak to tak zůstane. A v zájmu Země, doufejte, že to bude co nejdříve.“
„Co tím myslíte?“ zajímalo Daniela.
„Čim dříve zde skončíme, tím více lidí na Zemi přežije.“
Daniel jenom v zoufalství zakroutil hlavou při vzpomínce na Zemi.
„Neměl jsem v úmyslu Zemi zničit, dokonce jsem dal všem jejím obyvatelům na výběr, je škoda, že mojí nabídku odmítli. Měl jsem s vámi obrovské plány.“ Řekl ředitel šokovanému Danielovi.
„Bohužel ostatní Ori se teď nejspíše mstí kvůli ostatním.“pokračoval ředitel.
„Nejste lepší než oni.“odsekl naštvaně Daniel.“Vy byste Zemi zotročil tak jako tak. Miliardy a milardy lidí by byly nuceny vás uctívat jako bohy, bojovat a vraždit nevinné vaším jménem.“
Ředitel se při těchto slovech hlasitě rozesmál:“ Myslíte, že byste pokračovali v tom, co vaše rasa na planetě Zemi úspěšně praktikovala tisíce let až do dneška?“
Daniel nějak nevěděl co říct a navíc už byl hodně vyčerpán.
„Nuže doktore, začneme.“ Řekl ředitel  a omráčil Daniela.

„Je připraven?“zeptal se opodál stojící muž.
„To víš snad líp než já.“ušklíbl se ředitel na muže,:“Co ostatní?“
„Pozorují z hrůzou jatka, kterou tví druzi rozpoutali na Zemi po tvém odchodu.“zasmál se muž.
„To si dovedu představit. Je čas začít. Víš co máš dělat.“
Muž pouze přikývl a v ten okamžik se změnil ve forum zařící energie, která obklopila omráčeného Daniela. Ředitel vše pouze mlčky pozoroval. Orijský křižník se dál řítil hyperprostorem neznámo kam.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 01.6.2009 20:36:04
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak jsem rád že jsi dopsal a uveřejnil alespoň tuto část. Jako vždy paráda, jen jsem si nejdříve musel přečíst pár předchozích řádků abych se po takové době dostal opět do obrazu. A doufám že pokračování bude.

Příspěvek 01.6.2009 20:40:04
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no s největší pravděpodobností už jenom poslední díl
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 01.6.2009 21:07:54
looserman Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 102
Bydliště: tam kde se ostatni boji zit
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
UZASNY libi se mi ze nedelas z ori lamy jako v SG-1.
Ale jedno mi neni jasny orijove na stihace a krizniky namontovali drony?
NAZDAR!

Příspěvek 01.6.2009 21:20:29
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no jednak maj pod kontrolou Atlantis v Pegasu, tak i základnu v Antarktidě, takže s dronama neni problém. Já vždycky žil v přesvědčení, že jejich stíhačky ty drony maj, takže je maj i tady. A nebyl problém je dát i na některý křižníky
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 03.6.2009 14:11:57
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Bezva díl, no jsem zvědav, jak se zachovají Antikové, ale nejspíš se jako správní pacifisti nechají vyhubit :D :D :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 03.6.2009 15:32:17
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no už jsem trochu naznačil proč se Antikové chovaj tak jak se chovaj. Teď to chci vysvětlit trochu podrobnějc :)
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 27.6.2009 12:43:14
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Daniel stál na pouštní planetě, za ním zářila otevřená brána a v dáli majestátně stála obrovská pyramida. Daniel se pouze rozhlížel zmateně kolem.
„Danieli“ozvalo se najednou za ním známým hlasem. Daniel se otočil a spatřil Skaaru.
„Skaaro? Co tu děláš?“zeptal se zmatený Daniel.
„Jeden z Povznesených se ti snaží dostat do mysli a najít vědomosti o stavbě grálu. Díky tomu, jsem byl schopen tě najít a tohle je způsob jak tě zachránit.“objasnil mu rychle Skaara.
Daniel se pouze pousmál:“ co Ostatní, jaktože ti v tom nezabrání?“
„Oni se bojí.“
„Čeho se bojí?“zeptal se trochu šokovaně Daniel.
„V této řeči se to nedá vysvětlit zcela přesně,“začal Skaara objasňovat pravou podstatu Ostatních povznesených:“ Ostatní žijí v jakémsi kolektivu, dá se říct, že jsou v podstatě jako jedna bytost. Každý zásah do nižších sfér odebírá povzneseným něco z jejich životní energie. Tak jako funguje přenos z energie od nižších bytostí k povzneseným, čehož využívali Ori, tak funguje přenos i opačným směrem.“
„Něco jako velká Vesmírná rovnováha.“
„Dá se to tak říct.“přikývl Skaara. „Ostatní se bojí, že kdyby začali zasahovat do vašich životů, tak se tato rovnováha naruší. To je ten hlavní důvod, proč máme přísně zakázáno se míchat do věcí nižších bytostí.“
„Co tedy potom děláš ty?“ zeptal se Daniel.
„Já žiji na de facto na okraji, mimo kolektiv. Stejně jako ty, nebo Oma a spousty dalších. Ale je nás zoufale málo na to, abychom dokázali něco změnit.“
„Co bude dál?“ zajímalo Daniela.
„Pokud ti nepomohu, tak Ostatní budou zničeni a stejný osud potká i další povzenesené…Danieli, jsem tu, abych ti pomohl se povznést.To je jediná šance.“
„Fajn, tak začni.“vystartoval naštvaně Daniel.
„Danieli, chápu tvoje rozhořčení, ale tímhle ničemu nepomůžeš.“snažil se ho uklidnit Skaara.
„Jaký to má smysl, co Skaaro?“ zakroutil hlavou Daniel:“ Zemi stejně nezachráním, protože to Ostatní nedovolí. Už mám všeho dost.“
Skaara pouze stál a koukal na Daniela. Daniel z jeho pohledu poznal, že s ním Skaara souhlasí.
Daniel zavřel oči a cítil jak na jeho tvář začíná dopadat písek. Tlak větru sílil až Daniel přestal vnímat a vše kolem něj obklopil chlad.


„Probuďte se doktore.“slyšel Daniel odněkud zdaleka. Pomalu otvíral oči, když najednou spatřil před sebou Povznesenou bytost. Muž na něj pouze zíral a nic neříkal. Najednou poodstoupil o pár kroků a Daniel najednou spatřil to, co muž skrýval. Merlinovo zařízení.

„Je čas vzít na sebou lidskou podobu, příteli.“ Řekl druhý hlas za Danielem, který poznal ředitele Aegis.Povznesený pouze přikývl a místnost zahalilo oslnivé světlo, Daniel si pouze instinktivně zakryl oči. Světlo najednou zmizelo a místo povznesené bytosti před ním stál obyčejný člověk.

Daniel věděl, že se blíží konec jeho životní cesty, svůj osud už dávno přijal.

Ředitel popošel k zařízení a vložil do něj poslední krystal, zařízení se rozsvítilo.. Druhý muž vše mlčky pozoroval. Najednou se ale otočil na Daniela:“ Skaara vám nepomuže, doktore Jacksone.“ a rozesmál se.
„To jste byl vy.“
„Ano, vzal jsem se na sebe podobu vašeho přítele.“smál se muž, „potřeboval jsem vás dostat do určitého stavu a to se mi podařilo. Během několika málo okamžiků vystoupíme z hyperprostoru a v ten moment zničí toto zařízení Ostatní a všechny povznesené v této galaxii.“

Během chvíle křižník vystoupil z hyperprostoru a Daniel viděl jak najednou vyšlehl ze zařízení oslnivý rudý paprsek. Tak jako se rychle objevil, tak stejně rychle zmizel. Byl konec. Místnost opět zahalilo bílé světlo, tentokrát jak se povznesl ředitel Aegisu.

Daniel zůstal sám s druhým mužem a nyní již nefunkčím zařízením.
„Co teď bude?“ zeptal se Daniel.
„To záleží až se můj společník vrátí. A co se týče vás a lidí této galaxie, tak to záleží pouze na vás.“ Řekl muž a deaktivoval permanentně ovládání lodi.
„Tím myslíte, uctívat nebo zemřít.“ Odsekl Daniel. Muž se pouze usmál.
„Zařízení fungovalo, Ostatní byli zlikvidováni.“ Ozvalo se najednou v místnosti, „ je načase tě znovu povznést, ostatní Ori to už udělali.“

Oba muži najednou zmizeli a s nimi i merlinovo zařízení. O Daniela se již nestarali a nechali ho samotného na neovladatelné lodi.


Konec :)
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 28.6.2009 17:08:14
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:shock: wow zajímavý konec celé povídky. Něco takového jsem ani zdaleka nečekal.

Příspěvek 28.6.2009 17:28:29
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
já se přiznám, že já jsem přesně toto čekal :-) Ale jinak musím říct, že to byla skvělá povídka
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 28.6.2009 17:37:11
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak já už měl hned nazačátku v plánu nechat Ori vyhrát :)
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 02.7.2009 19:02:24
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ahoj,
tak jsem si konečně povídku dočel a konec byl velmi pěkný.

Možná by stálo za úvahu na povídku navázat nějakou jinou a pokračovat tak v osudech Daniela i Země :)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 02.7.2009 19:08:30
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak Daniel to má spočítaný, na neovladatelný lodi, nikde nikdo kdo by mu pomohl. Se Zemí, resp. s MW už neni co řešit vzhledem k tomu, že povznesení Ori si teď můžou dělat co chtěj. Jediný, co jim zbývá udělat, je vyhladit ostatní zbytky Povznsených v jinejch galaxiích, Pegasem počínaje. To pro ně nebude zas tak těžký
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 17.7.2009 19:15:18
looserman Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 102
Bydliště: tam kde se ostatni boji zit
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
konečně povídka kde vyhráli ori..
NAZDAR!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Dokončené povídky

cron