Ok, tak po dlhej dobe som zase niečo napísal... Kratučký výpis alebo nviem čo
dúfam že si to niekto prečíta
Nie je to úplne z mojej hlavy. Je to pár riadkov na zamyslenie.
Záverečná skúška:
Pri záverečných skúškach kozmonautov sa okrem iného testuje aj schopnosť, dobre sa rozhodnúť. To sa preveruje jednoduchým počítačovým algoritmom, ktorý dokáže s deväťdesiatdeväť percentnou presnosťou pokračovať v scenári, ktorý sa doň vloží. Teda dokáže zistiť, čo sa v budúcnosti stane. Samozrejme to nefunguje v reálnom svete. Je to algoritmus fungujúci v špeciálnom svete, tak ako napríklad Einsteinova špeciálna teória relativity. Napríklad, kozmonaut je postavený pred konečnú situáciu. Je na neznámej planéte a blíži sa k nemu obrovský, hrozivo vyzerajúci pavúk. Kozmonaut sa však môže brániť jednoduchým stlačením spúšte a vystrelením lúča horúcej plazmy. Testovaný objekt sa má rozhodnúť, čo urobí. Či tvora zabije a tým znemožní kontakt a hypotetickou civilizáciou pavúkov, alebo bude dúfať, že mimozemšťan nie e obyčajné zviera, ale má aj inteligenciu.
Ak kozmonaut aj prejde celým náročným výcvikom, ale na záverečnej skúške pohorí, nikdy sa nedostane do medzihviezdnej lode.
Celý proces rozhodovania sa musí byť čo najlepšie priblížený realite a človek sa dostane do reálne vyzerajúcej situácie ktorú musí v najbližších sekundách či minútach vyriešiť. Na to sa využíva takzvaná umelá realita. Projekcia vysielaná priamo do mozgu subjektu. Celé sa to veľmi podobá snu. Pri procese sa zároveň vymažú všetky spomienky, ktoré by mohli proces ovplyvniť. Často sa používa takzvaná úplná projekcia, teda človeku sa postupne vymažú všetky spomienky a zážitky a jediné čo mu ostáva sú jeho inštinkty a osobnosť udaná v génoch ktoré neboli ovplyvnené prostredím. Tým sa získava úplný a presný psychologický profil kozmonauta a určí sa tak jeho spôsobilosť slúžiť na vesmírnej lodi.
Ja nieviem či sa vám to páčilo. Nemá to žiaden zmysel. Ja to skôr také zamyslenie sa nad možnou budúcnosťou... Ja neviem