Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Stargate Atlantis: Survival (epilog)

Stargate Atlantis: Survival (epilog)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jednoduchá... líbí / nelíbí? Teď už má otázka smysl...

Líbí.
11
85%
Průměr.
2
15%
Nelíbí.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 13

Příspěvek 17.12.2007 21:41:08
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vaše ohlasy mě velice těší... :wink:


Epilog


V jídelně na Atlantis seděli všichni kolem velkých stolů. Vlastně skoro všichni. Před chvílí sem přišli z obřadu, během něhož se ještě naposledy celá expedice symbolicky rozloučila s doktorem Radkem Zelenkou a jeho tělo bylo odesláno zpět na Zem. Byli zmlklí, atmosféra byla neobyčejně těžká.

Na svém obvyklém místě seděli jeho nejbližší přátelé: Doktor Rodney McKay, John Sheppard, Teyla a Ronon. Jejich zdravotní stav se rychle zlepšil, takže se mohli jít rozloučit jako ostatní. Na rozdíl od tváří většiny ale na těch jejich byl vyrovnaný úsměv.

Jistě, uvědomovali si, že Radek zemřel, ale věděli, že tím to nekončí. Byli tam.

Pozvedli číše.

„Radku, na opětovné shledání!“ pronesl slavnostně John. „Ale ne moc brzo!“



Toto už je opravdový konec.

Příspěvek 18.12.2007 00:34:56
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Paráda. Mám strašně ráda tu tajuplnost, přímé vrhnutí do děje, to, jak popisuješ city postav. Zase tak krátké to není, když se člověk nad tím zamyslí, tak takhle je to akorát. Co dodat ke konci povídky - smutné a zarážející zjištění....odešel, ale tak nějak hezkým způsobem.
Prostě :thumright:

Příspěvek 18.12.2007 01:59:33
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sunday everyday...pěkný
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 18.12.2007 11:21:08
no.7 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 261
Bydliště: Brno :-)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hmm, tak ve spoustě názoru se stebo absolutně neshodnu,ale musim uznat že tohle se ti doopravdy povedlo...doufam že s tim nesekneš a budeš pokračovat....držim palečky :wink:
Obrázek
*Co myslis ze se stane po smrti?
*Bude ze me duch, dojdu k mrtvole a ozivim se
*Zajimave, z jake viry to pochazi?
*World of Warcraft

Příspěvek 18.12.2007 20:01:03
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přidána kompletní verze.

Byly opraveny některé do očí bijící chyby, tu a tam jsem nějaké slovo změnil... :wink:

Stažení PDF (134KB): ZDE

Teď si dám od psaní na nějaký čas pauzu (stačí se podívat, jak dlouho už na fóru funguji, a uvědomit si, že toto je teprve první povídka, pak budete znát mé průměrné tempo :D - tak zlé to snad nebude...).

Úplným závěrem...
...DĚKUJI NAPROSTO VŠEM, KTEŘÍ SI TO PŘEČETLI A PODĚLILI SE O SVÉ DOJMY!

Příspěvek 19.12.2007 18:47:13
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak k úplnému konci :arrow:

Mě se povídka líbila a doufám že budeš ještě psát 8)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 19.12.2007 19:05:49
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na začátku povídky jsi dobře nahodil návnadu a nenechal čtenáře v klidu. Samé otázky a záhady - co se stalo s týmem? Líbilo se mi, jak vedle sebe šla dvě paralelní vyprávění o osudech týmu a pak samotného Zelenky. Moc hezké bylo líčení Zelenkova putování neznámou krajinou.
Konec byl trochu rychlý - ale pointa určitě dostatečně inteligentní, aby to tomu konci vynahradila.:)
Trochu svatokrádežné - nechat zemřít Zelenku, ale jinak moc dobrý první pokus. :wink:
After hard working I like hard playing

Příspěvek 19.12.2007 19:37:35
Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Prvotina? Tak to klobouk dolů! Bylo hezké... Smutné, ale zároveň bez patosu (žádná rakev přikrytá českou vlajkou a zpívající Teyla...). Jen by mi nevadilo kdyby byla delší, ikdyž tak jak je napsaná by to nejspíš bylo jen zbytečné natahování.
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Příspěvek 22.12.2007 01:56:44
Dr. Modřenka Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 164
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ehm, mám dotaz. To se jako Zelenka u konce povznesl? Je to jediný co mě napadlo jako vysvětlení, tak by mě zajmalo, jestli to tak opravdu je. Jinak fakt dobrá povídka.
Konichiwa!

Příspěvek 04.1.2008 18:41:31
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Skvěla povídka, výbornej styl.
Chtělo by to asi jen popřát hodně štěstí do dalších povídek :)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 21.1.2008 20:34:18
Josika Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když jsem tak četla tvoje komentáře, chtěla jsem být škodolibá a kritizovat. Jenomže teď nevím kudy na to. Tak akorát vyjmenuji některé z hvězdných okamžiků:
1) První odstavec druhé kapitoly - líbil se mi už při prvním čtení, ale teprve zpětně mi došlo, že má i další význam.
2) Délka - být to kratší, asi by čtenáři ani nestihli, kdy být napjatí, a pokud bys povídku natáhl, už by se asi v některých momentech nudili.
4) Celkově příběh - nemůžu si pomoct, ale zavání mi to moderní literaturou (což myslím jako pochvalu:-)).

Možná by se dalo vytěžit víc z chování jednotlivých členů týmu. Takhle trochu splývaly dohromady. Ale obávám se, že to je jen můj subjektivní názor.

Příspěvek 15.9.2008 20:55:15
Widlička Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1177
Bydliště: Šaľa (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, tak paradoxne sa k tejto poviedke dostávam až pár mesiacov potom, ako bola napísaná... ale bola úžasná.... celý čas jednoducho držala v napätí.... a už na začiatku si ma navodil :) :bounce: ako povedali viacerí, škoda konca, zvrat bol síce príjemným zmenením deja, ale tak nejak troška z mojej strany to zostalo nepochopené, čo sa tam vlastne stalo... ale možno len z môjho pohľadu :) ináč skvelé, a píš ďalej! :wink: :D

p.s. - lebo také realistické zobrazenie citov postáv, atmosféry a prostredia.... tak to som naozaj dlho nezažila pri mnohých poviedkach
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Dokončené povídky

cron