Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet

SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 28.9.2009 20:34:41
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dovolím si zasáhnout - myslím, že alkesh by nedoletěl do Pegasu ani kdyby mu stokrát vylepšíli motory :-D (to přeháním :-D )
Podle mě to je o mezigalaktický pohon vylepšený Hatak, ale lépe ti asi odpoví jen patas :-)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 28.9.2009 21:16:25
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no to jsem tam neupřesnil, ale v mých představách se jednalo o vylepšený hatak, speciálně upravený na pašování...

Všichni známe Valu ne?
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 28.9.2009 21:35:56
Kocourr Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 273
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Patas25: Díky za upřesnění :D Vala tam bude mít asi pěkný srandy :D

Dark Angel: No, do Idy taky doletěly Jackem vylepšeným Al´keshem, i když si nejsem jistej, jestli to nebyla jen vylepšená nákladní loď, ale pointa je, že to klidně mohl být i ten vylepšený Al´kesh si myslím. Ale je to jedno, patas řekl pašerácký Hatak, tak je to vyřešené :smile:

Příspěvek 28.9.2009 21:45:44
jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
vynikající díl, ale připadá mi zvláštní, že krystaly při půchodu bránou ztratí svůj obsah nebo Teyla s antickým skenerem - nemá gen
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Příspěvek 28.9.2009 21:49:04
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jirka16:no tak nejdříve ke krystalům. Musel jsem tam přidat Valu a průchod bránou je "rutina". A jinak Teyla se skenem v ruce, mohla ho už mít zaplý, nebo je už naočkovaná. Ale nedávno jsem ji viděl jak jej taky používala.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 28.9.2009 23:10:59
dehu Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 196
Bydliště: Othalla
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dobrej, i když mooc krátkej díl na to jak sem se těšil :) ... teď kritika, ty krystaly že by ztratili po cestě branou informace v nich obsažené mi přijde opravdu moc přitažený za vlasy, nikde a při ničem se nemluvilo, že může cokoliv ztratit informaci v sobě obsaženou po průchodu branou .. ale to je jen detail, díl skvělej, těším se, a mooc, na další!
Asgards 4ever! >> f*ck 10x20 Unending !

Příspěvek 29.9.2009 11:02:11
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pěknej díl. Nevim co máte proti tomu že krystaly ztratí svůj obsah po průchodu bránou. Nikdo možná v seriálu o ničem takovým nemluvil, ale taky nikdo nemluvil o tom že by se to nemohlo stát. Když autor řekne že to tak je, tak mu věřim.. Povídky se nemusí řídit do puntíku tim co bylo v seriálu.. :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 29.9.2009 15:57:20
Kocourr Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 273
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
mikey: Indeed

Příspěvek 29.9.2009 16:32:44
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mikey: naprosto stebou souhlasím

all: A jinak dopisuju díl a potom jej hodím na korekci.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 29.9.2009 17:50:47
jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
šup sem s ním :yahoo:
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Příspěvek 29.9.2009 18:03:29
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
myslím že s korekcí to tady bude tak do pátku...

Příspěvek 29.9.2009 18:08:23
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Deadale gratuluju ti, víš toho víc než já
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 29.9.2009 19:31:29
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
sry přitom jak to tady dřív psal Patas sem předpokládal že to zabere dost času ta korekce...ale jestli sem tě urazil tak sry...

Příspěvek 29.9.2009 19:43:45
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
xD no, ale tento díl je omnoho delší... (na vaše přání) Posledních pár řádků dopíšu po deváté a odešlu...
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 29.9.2009 20:10:13
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tady nejde o urážku, nejsem vztahovačný, já jelikož ten díl ještě u sebe nemám, zítra vstávat ve čtvrt na pět a domů se vrátím kolem osmý = nebudu mít čas, pozítří vstávám pro změnu opět ve čtvrt na pět a vracím se kolem šestý a navíc mi tu už nějakou dobu sídlí Dragonových sedm stran, které mají logicky přednost - dohromady jestli to bude v pátek, bude se to rovnat malému zázraku, takhle jsem to myslel
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 29.9.2009 20:49:12
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
DA:Lol tak ty se teda NEmáš...přes týden to hodím někomu jinému, a o víkendu tě začnu bombardovat...
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 30.9.2009 01:12:57
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dočetl jsem teď poslední díl a povídka se mi velmi líbí a těším se na pokračování.

Jinak napadá mě několik názvů pro díl 3:
- Vchod do neznáma
- Jeskyně
- Nečekaný host

Ale klidně je ignoruj.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 30.9.2009 17:35:49
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jakop:Tedka mám ve škole fofr... a ještě ke všemu mi včera nešel net... A jinak všechny díly pojmenuji dodatečně.. až na to bude čas
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 03.10.2009 21:41:21
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A konečně, další díl je zase tady.

Díl 4: Dost tajnostem

John, Ronon a Daniel pokračovali hlouběji do jeskyně. Chvílemi se strop snižoval, až se Ronon musel hrbit, ale jindy by tou chodbou prošel i obr. Přibližně po 300 metrech se chodba začala stáčet a zároveň i rozšiřovat. Po pár krocích na stěnách bylo vidět, že se tu přičinil člověk. Po několika metrech se občas objevil i schod, až nakonec došli k velkým bytelným dveřím. Vedle nich byl antický ovládací panel. Daniel si k němu stoupl, chvíli si hrál s krystaly, až se nakonec dveře otevřely. Všichni tři vstoupili dovnitř a ocitli se v rozsáhlé laboratoři, na druhé straně byly vidět další dveře, ale momentálně si všichni všímali antických počítačů. Po několika minutách John přistoupil k druhým dveřím a otevřel je. Dále byla menší místnost s podstavcem uprostřed a na něm stál záhadný přístroj. John k němu přistoupil a chvíli si jej prohlížel. Vypadalo to jako vejce, ze kterého vedlo mnoho drátů a nad vejcem je spojoval velký krystal zářící zelenou barvou. John se dotkl krystalu a ten několikrát zablikal a poté zhasl. Chvíli se nic nedělo a tak se John vrátil k ostatním.

Okraj galaxie, neznámá planeta.

Do temně osvícené místnosti vstoupí vysoká postava. Zamíří k jedinému terminálu, stojícímu uprostřed místnosti. Postava aktivuje počítač a před ní se objeví monitor a klávesnice v 3D provedení. Chvíli čte data v neznámém jazyce, do té doby, než přijde druhá osoba.
„Pane, našli jsme to,“ řekne první osoba v nám známém jazyce.
„Vyšlete letku,“ odpoví zřejmě velitel.

Na planetě s SGA týmem

John a Ronon obcházel jeskyni a oba pozorovali záhadná antická zařízení. Jen Daniel pročítal antický výzkum.
„Tady jsou teda věci,“ poznamenal Daniel spíše pro sebe.
„A je něco z toho užitečného?“ zeptá se znuděně John.
„No je. Tady se píše o tzv. trychtýři.“
„To si Antikové neuměli přelít vodu i bez něj?“
„Ne trychtýř jako trychtýř. Je to zařízení připojující se k bráně. Aby fungovalo, musí jej mít nainstalované brány na obou stranách. Zvětší to průměr červí díry, aby tím mohla proletět například F-302.“
„Trychtýř to dokonale popisuje. Překopírujte data na krystaly.“
„Dělám na tom,“ odpoví nakonec Daniel, připojujíce krystaly k počítači.

Mezitím Teyla chvílemi pozoruje les, moře i oblohu. Najednou se písmena na oblouku rozsvítí červeně. Teyla neví, co to znamená, ale pro jistotu sáhne po vysílačce.

„Johne, něco se děje. Měli bychom zmizet.“
„Rozumím, Teylo,“ odpoví do vysílačky a poté se otočí na Daniela. „Musíme jít, už to máte?“
„Vteřinku,“ odpoví nervózní Daniel. „Můžeme jít!“ Téměř zakřičí a rozeběhne se k východu. Když o několik desítek sekund později doběhnou k otvoru na útesu, jako první začne šplhat Ronon, po něm jde Daniel a jako poslední šplhá John. Jakmile jsou všichni nahoře, rozeběhnou se k bráně, když v tom…
„Neslyšíte něco?“ zeptá se Teyla.
Následně se celý tým zastaví a zaposlouchá se. Ten zvuk zní, jako stíhačky Wraithů. Během několika vteřin se na obloze objeví čtyři malé skvrny. Všichni se opět rozeběhnou k bráně stojící dál od kraje útesu. Stíhačky je dohnaly a začaly pálit, první zelené střely dopadly těsně vedle týmu. Všem bylo jasné, že to nejsou wraithské letouny, i když design byl velmi podobný. Letouny přeletěly nad týmem a stáčely se s úmyslem provést další nálet. To už ale byli všichni u brány a Daniel začal zadávat adresu. Červí díra se úspěšně vytvořila a obsluha na Atlantidě obdržela kód plk. Shepparda a otevřela štít. Než ale stihli projít bránou, stíhačky opět provedly nálet. Zelené střely se zakousávaly do země mezi bránou a týmem. Jenže naneštěstí pod bránou byla opuštěná jeskyně a celá brána se propadla o několik metrů níže. Celý tým s hrůzou pozoroval padající bránu. Všichni přistoupili k okraji trhliny a podle symbolů na bráně poznali, že není obrácená.

„Nemáme jinou možnost,“ řekl John a jako první skočil přímo do brány. Celý tým ho s obavami následoval. Na Atlantidě vyletěli z brány a přistáli o několik metrů dál od brány.

„Zdravotnický tým do prostoru brány,“ zařve do vysílačky Woolsey. Jennifer a její tým přiběhne téměř okamžitě. Nejhůře na tom byl Daniel, ten jel na vozíčku a z hlavy mu tekl proud krve. Zbytek týmu šel po svých.

O pár hodin později odešel Zelenka a Woolsey na Zem. Zelenka měl být hlavním představitelem expedice Atlantida a Woolsey měl mluvit jménem IOA.

Mléčná dráha- Země

Do odhalení programu Hvězdná brána a mezihvězdného cestování zbývaly už jen tři hodiny. Novináři po celém světě se připravovali na živé přenosy. Lidé se scházeli u televize, nebo rádií. Prezident si nacvičoval svůj projev, který byl překládán do všech jazyků a s několikaminutovým zpožděním odvysílán i na druhé straně planety. Politici, vojáci, vědci, kteří nejutajovanější věc Země znali, byli dosti nervózní.

Když dojela prezidentova limuzína na předem upravené náměstí ve Washingtonu, začali novináři natáčet a fotografovat. Prezident se postavil za pult a novináři se zatajeným dechem jej pozorovali.
„Dámy a pánové, dneska je jeden z nejdůležitějších dnů lidstva. Množství lidí, kteří věří ve vesmírný život, má pravdu. Americké letectvo za asistence některých jiných států už přes deset let provozuje program Hvězdná brána. Díky stejnojmennému přístroji jsme navštívili několik set planet, získali nové technologie a spojence. Ale taky strašné nepřátele, kteří nás chtěli vyhladit nebo zotročit.“
„To není možné!“ vykřikne někdo z davu.
„Jestli nevěříte, přesvědčte se sami,“ řekne předem připravený prezident a ukáže na druhou stranu náměstí.
„Představuji vám Odysseu!“ řekne až s pýchou ve svém hlase. V tom okamžiku se odmaskuje lidský křižník Kamery se natočí na vznášející se loď a momentálně jde slyšet jen cvakání fotoaparátů. Z lodi vyletí letka F-302 a začne kroužit kolem města. Mezitím, co všichni s úžasem pozorují loď, prezidenta vystřídá doktor Zelenka a generál Landry. Letka v přesném načasování přistane v hangárech lodi a ta zamíří na oběžnou dráhu.
„Když dovolíte, ujmeme se vysvětlování. Mé jméno je gen. Landry a už přes tři roky vedu program Hvězdná brána. Toto je doktor Zelenka, ten vás seznámí s technickými detaily,“ získá si pozornost generál.
Následně se ujme slova Zelenka. „Hvězdná brána je ve skutečnosti portál…“
V příštích třech hodinách doktor a generál vysvětlovali a popisovali SGC, Atlantidu, F-302, BC-303, BC-304. Později promluvil k lidem celého světa doktor Woolsey, který oznámil existenci nových vládních stránek a stavbu zábavního a naučného parku. Návštěvníci si mohli zastřílet z tyčové zbraně, orijské tyče a z jiných mimozemských zbraní. Dále si mohli vyzkoušet antigravitační pole, let jumperem a spoustu jiných věcí.

O pár dní později vypukly první nepokoje, lidé nemohli snést, že ke zničení lidstva chyběl jen krůček. Po celém světe se tvořily demonstrace, nebo různé náboženské směry a sekty ohlašovaly konec světa. Představitelé různých států požadovali zařazení do programu, vydání plánů mimozemských technologií…

Neznámá planeta v galaxii Pegas

Do temně osvětlené místnosti vstoupí vysoká postava. Zamíří k vysokému křeslu se spoustou ovládacích kláves. Jakmile k němu dojde, zabuší postava do své hrudi a následně si klekne.
„Pane, letka se vrátila, subprostorový vysílač je poškozený, vetřelci, co jej našli, stihli utéct,“ oznámí klečící.
„Jak se opovažuješ přinášet mi špatné zprávy,“ odpoví velitel v křesle, následně se postaví a zamíří ke klečícímu vojákovi.
„Najdi je a zjisti, co jsou zač. Jestli mě ještě jednou zklameš, nebudu tak tolerantní,“ řekne velitel s výhružkou v hlase. Voják s obrovským respektem a strachem vycouval z místnosti. Velitel se vztekle posadil zpátky do křesla a dál pokračoval ve své práci.


A děkuji Dark Angelovi za skvělou práci, kterou odvedl při korekci.
Naposledy upravil Patas25 dne 08.10.2009 21:41:52, celkově upraveno 1
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 04.10.2009 12:54:43
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak díl opět parádní to představení brány lidem bylo taky dobrý...nečekal sem že to bude takhle...rozhodně pokračuj dál a co nejdřív sem hoď novej díl...

Příspěvek 04.10.2009 21:05:22
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Pěkný díl.

Toto je spoiler!!!:
Zájímá, mě kdo, jsou ti nový "přátelé".

Co mě dostalo, byl ten zábavní park.


Už se těším na další díl
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 04.10.2009 21:12:54
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
xD mno jo zábavní park...

a jinak tady je povídka v PDF. Za kterou děkuji Jakopovi.

Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 05.10.2009 21:35:52
jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
moc dobrý díl. úplně skvělý. ponořil jsem se do toho tak moc, že jsem litoval když jsem to dočetl. prostě nádhera hlavně to představení brány
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Příspěvek 05.10.2009 21:41:21
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jirka16: Díky... mám rád kladné komentáře...no a další díl je zase o něco delší a odeslal jsem ho na korekci...


Toto je spoiler!!!:
Kdesi jsem četl diskuzi, o tom jak sou wraithi tupí... podle toho co bude v dalším dílu... někteří změní názor xD
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 08.10.2009 18:32:59
jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
super :bravo:
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky