Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet

SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak ty možná jo, ale ostatní třeba ne :-)
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No proto to upozornění, kdo nechce nemusí číst
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
My jsme (aspoň doufám) lidé a pro lidi platí jedna zásadní věc - Porušují zákazy a upozornění - čerstvě natřené zábradlí? Hmm, šáhnu si jestli ještě barví. Nečtěte to - hmmm, to musim vědět o co tam jde....

jinak řečeno, chceš-li, aby si někdo něco 100% přečetl, zakaž to. Nebo v tomto případě dej upozornění aby se to nečetlo, protože to je bez korekce.....

To je asi tak vše, co k tomu dodám, pokud to patas bude vydávat bez korekce, je to jeho věc, pokud bude zdlouhavě - ano zdlouhavě - čekat na mou korekci, budiž, pokud si najde jiného korektora - to bude pro vás ostatní asi nejpřijatelnější. Já jednoduše nestíhám a upřímně ve svém volnu, co si užívám aspon chvíli, NEBUDU dělat korekce, protože mě nebaví a beru to už jako nutný zlo. Dřív jsem to bral jako výuku, díky nim jsem se naučil češtinářská pravidla (některá, některá jsem si oživil) a přesto si nedělám iluze, že jsem bezchybný .... Ted už to nepotřebuju, doba hodin češtiny už je za mnou a pravděpodobně se s ní už nikdy nesetkám a tak v současnosti dělám korekce jen tam, kde jsem je dělat začal - tedy u Dragona a nakonec i u Patase, kteréhožto rozhodnutí z části lituji, protože mi ubylo i to trochu času co jsem měl. Takže sečteno podtrženo - budete-li čekat na korekce, budiž, nebudete-li chtít - domluvte se s Patasem. Mě je to v konečném důsledku jedno. Aspoň se možná konečně budu moci vrátit k tomu, že budu číst na tomto fóru povídky - dřív jsem četl snad každou - ted nestíhám žádnou a jsou tu autoři, u kterých je mi ze srdce líto, že nestíhám jejich povídky číst (jmenovitě Eleira, Mooony, Ice ...a jistě by se jich našlo více. Dragona a Patase (jehož povídka se mi, musím uznat, zalíbila) do tohoto výčtu nezapočítávám, protože tyto povídky jako jediné v podstatě čtu...)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ja tě nechtěl urazit.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tady nejde o urážku, a i kdyby - nejsem vztahovačný člověk, tady tohle bylo jen prosté vysvětlení faktů. To, co jsem napsal, je pravda a realita. A kvůli tomu, že jsem jí ničím nezaobalil asi vyzněla tak jak vyzněla - tedy že jsem uražený, což není pravda
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
uznávám, že tento díl mě opravdu nadchnul dějem. COOL :D
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Člověk by řekl že tu po dvou týdnech najde aspon jeden nový díl. :(
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To už jsou dva týdny? Za to se všem omlouvám, ale bohužel nemám nikoho na korekci a Dark holt nestíhá. Teďka jakmile mi pošle další díl tak jej sem ihned dál a potom už uvažuju, že si korekci budu nějak muset dělat já. Dospěl jsem k tomu když jsem na vízo dostal z češtiny za 1 !! Holt ty díly si budu číst po delší době, tak se snad na to budu dívat jiným pohledem a objevím nesrovnalosti.


A jinak jestli vás to potěší už dopisuji díl 15. A nerad říkám, ale na díl 12. si přichystejte kameny. :-)
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
to už jsem někde taky psal... :D (to o kamenech) :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
víte co??? šutry sou drahý..já vás oba dva postavím ke zdi a bude to...xD...každopádně se těším na další díl.:)

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak já jsem se rozhodl přeskočit Darka a zkusit udělat korekci sám. Sice mám z češtiny za jedna, ale na střední je už hlavně literatura. Proto se omlouvám za pravopisné chyby a zároveň vás žádám, abyste mi ohodnotili gramatiku jako ve škole.

A v minulých dílech jste četli:

Toto je spoiler!!!:
Po dlouhém boji s Wraithy byli pohřešován Ronon a Rodney. Zbytek Johnova týmu se jej vydal zachránit a ocitli se ve wraithském městě. Ikdyž se týmu podařilo úspěšně utéct, pří průletu bránou byl jumper poškozen.


Díl 11: Ticho před bouří

Atlantis, místnost s bránou

Do dvou minut, poté co havaroval jumper se Sheppardovým týmem, byla místnost plná doktorů a mariňáků. Jennifer se ihned vrhla na sražené mariňáky a stejně jako její asistenti poskytovala první pomoc.

„Kde jsou ti ženisti sakra.“ Zaklel Zelenka, který se stejně jako vojáci snažil dostat do jumperu.
„Jděte stranou, pusťte nás prosím.“ Mluvil jeden ženista, který nesl velké hydraulické nůžky a jakmile byl u lodi dal se do práce.

Během příštích pěti minut lékařský tým odvezl sražené vojáky a Jennifer už jen čekala, jak ženisté otevřou zadní dveře. Když se tak konečně stalo, tak se doktoři nahrnuli dovnitř. Celému lékařskému chaosu přihlížely desítky vojáků a vědců, co stály opodál. O pár minut později odvezli Johna, Rodneyho, Sam, Ronona, Lorna a Smitha.
Poté se davy rozešli a nakonec zůstal jenom Zelenka, který se zamyšleně díval na trosky jumperu.

„Počkat lidi,…“ Vyhrkl ze sebe „...kdo to bude uklízet?“

Mezitím co všichni byli u ošetřovny a chtěli znát důvod zdemolování místnosti s bránou, Chuck už s chladnou hlavou zajišťoval úklid a opravu. Poté se spojil s pevninou, konkrétně s tamním velitelstvím brány a zažádal, aby zapojili bránu a tak převzali dominantu.

O dva dny později

Zotavování týmu trvalo déle, než původně Woolsey očekával a tak museli být trpělivý. Až po dvou dnech po havárii se jako první probudil major Lorne, který měl nejlehčí zranění.

„Majore povídejte co se stalo.“ Vyzval je Woolsey a zapnul video kameru.
„Pane, ta planeta byla neuvěřitelná. Nikdy by jste si to neuměl představit. Na orbitě byly stovky obraných satelitů…“ Začal major Lorne vyprávět dlouhý příběh. Když už vyprávění vrcholilo probrala se Sam.
„Plukovníku, mohla by jste se co nejdříve připojit k výzkumu toho wraithského harddisku?“ Vyhrkl na ní Woolsey.
„Ne tak rychle doktore. Jsou to teprve dva dny od havárie. Nejdříve ji pustím pozítří.“
Promluvila Jennifer.
„Tak vám tu nechám donést alespoň nějaké data a něco málo i pro doktora Mckaye.“ Rozhodne se pro kompromis Woolsey.

O týden později


Místnost s bránou byla už téměř opravená a vypadala jako před nehodou. IOA využila příležitosti a poškozené nápisy nahradila některými svými frázemi, takže schody byli nyní anticko-pozemské.
John měl ještě zafixovanou ruku a zrovna mířil z pevniny na Atlantidu. Pomalu se přecházel nový most a kochal se krásou města. Jak byl ve městě zamířil do transportéru a přemístil se k řídící místnosti, sešel o několik pater dolů a vešel do laboratoře. Uprostřed místnosti se nacházel kulatý stůl s několika počítači a kolem něj pobíhal Rodney, Zelenka, Sam a ještě několik vědců.

„Tak co jste zjistili?“ Promluvil John a usadil se na volnou židli.
„Ty data jsou velice složitě zašifrovaná, trvalo nám celý týden prolomit základní kód chránící několik souborů.“ Začal vysvětlovat Zelenka, ale přerušil jej Rodney.
„Ale nakonec jsme jej prolomili a nyní jsme začali překládat.“ Jak domluvil Rodney navázala na něj Sam.
„Ten soubor doplňuje informace o panelu, z kterého je ten harddisk. Podle všeho to byl záložní přístup do databáze a energetické sítě.“ Promluvila Sam a následně si sedla za jeden počítač a četla nově přeložená data.
„A ta databáze je na tom harddisku?“ Ověřil si to John.
„No Wraithská databáze je hodně veliká a kapacita tohoto harddisku je nedostačující, proto tam nebude celá, ale jen její část.“ Odpověděl mu na to Rodney a poté pustil ke slovu Sam, která už pročetla nová data.
„Tady jsou uloženy záznamy o energii, která byla vynaložena k růstu každé lodi. Wraithové jako zdroj energie pro město a doky využívají geotermální energii. Podle záznamů samotné město spotřebuje 29% celkové energie. Křižníky k růstu potřebují 11%, úly 26 % a ta nová loď téměř 65%.“
„Počkejte, na té planetě rostlo více lodí, takže v součtu to rozhodně přesáhne 100%.“ Rozhodl se odporovat John.
„No je možné, že některé lodě načnou a jejich růst přerušili kvůli té nové lodi.“ Začal spekulovat Radek a Rodney ač nerad musel přikyvovat.

Chvíli bylo znovu ticho, ostatní se přidávali k Sam a pročítali data. Tichou atmosféru v laboratoři přerušil Radek.

„Bingo! Lidi něco jsem našel.“
„Co jsi našel?“ Zeptal se jej Rodney a ihned vstal a zamířil k Radkovi.
„No je tu odkaz na napájení lodi a to je přímo neúnosné. Jediné co by tohle mohlo napájet je…“ Ale Radkovu větu doplnili všichni v místnosti jedním hlasem.
„… ZPM.“
„Takže Wraithi mají pár kousků nulového modulu.“ Promluvil tentokrát John.
„No to mají, ale našel jsem tu ještě jednu hroznou zprávu.“ Přerušil jej Radek a poté dále pokračoval.
„Podle této databáze Wraithi vynalezli generátor, který je schopný pojmout téměř 50% kapacity ZPM.“
„Cože? To přece není možné!“ Zděsil se Rodney a odstrčil Radka od počítače a sám si to přečetl.
„No ano, on má pravdu.“ Potvrdil Radkovi informace Rodney.
„Tohle musíme říct Woolseymu a generálovi.“ Rozhodl John, zvedl se a vyšel z laboratoře.

O tři hodiny později

Skončila porada ohledně nových nepřátelských lodích a wraithském měst. Dveře od zasedačky se otevřely a vyšel z ní Woolsey a v jeho patách byl John, Sam, Rodney a Zelenka.
„Pane to nemůžeme jen tak zničit!“ Vykřikl na Woolseyho John.
„Něco stou hrozbou musíme udělat!“ Hájil se Woolsey.
„Souhlasím pane, ale Rodney a Zelenka si myslí, že když dostaneme plány toho jejich generátoru, vymyslí způsob jak vyrobit ZPM.“ Snažil se jej přesvědčit John.
„A proč mi tohle neřekli na poradě?“ Zeptal se Woolsey a obrátil se na vědce.
„No oni to ještě neví, to mě napadlo teďka.“ Hájil se John, ale Rodney se ho zastal.
„Vyrobit modul nulového bodu je velice obtížné, ale mohli bychom je díky Wraithské práce dobít.“
„Takže k dobytí ZPM potřebujete tu Wraithskou práci co se nachází v tom městě.“ Ujasnil si to Woolsey.
„No mohli bychom to zkusit.“ Potvrdil to Rodney.
„Tak dobrá, svoláme poradu s veliteli BC-304 a když oni budou pro nevidím v tom problém.“ Rozhodl se Woolsey, jelikož jej vidina plně nabitého ZPM přesvědčila.

O půl hodiny později

Nyní v zasedačce seděl Woolsey a generál O´Neill. Naproti jim seděl plk. Sheppard jako velitel výsadkové jednotky a vedle něj plk. Caldwell z Daedalosu, plk. Ellis z Apolla, plk Meyersová z Phoenixu a plk.Davidson z George Hammond.

„Proč jste zrušili cestu Phoenixa k Zemi?“ Zeptala se velmi rozrušená plukovnice Meyersová.
„Chceme, aby jste se všichni zúčastnili útoku na wraithské město.“ Vysvětlil Woolsey.
„Četli jsme ta hlášení, podle všeho je planeta silně bráněna. Máte nějaký důvod k útoku?“ Zapojil se do rozhovoru Caldwell.
„No jeden bychom měli. Když se akce zdaří budeme schopni dobíjet antická ZPM.“ Vytáhl své eso z rukávu Woolsey.
„Slyšel jsem správně?“ Zeptal se Caldwell s mírně pootevřenou pusou.
„Ano plukovníku slyšel jste a nyní jsme tady, abychom se domluvili kdo poletí.“ Ujistil jej Woolsey.
„Jestli je to pravda, tak moje loď je vám plně k dispozici.“ Souhlasil Caldwell.
„S Apollem můžete taky počítat.“ Připojil se Ellis.
„Po poradě nařídím vyložení zásob, které se měli přepravit na Zem.“ Rozhodla Meyersová.
„Ač bych se rád akce účastnil, nějaká loď by měla zůstat u kolonie.“ Promluvil Davidson.
„Na orbitě naší kolonie je už sedm anticko-pozemských satelitů a devatenáct asgardských. A to nemluvíme o antických senzorech hlubokého vesmíru, o nepřátelských lodích bychom věděli dny před útokem.“ Snažil se John přesvědčit Davidsona, ale v konci řeči jej přerušil zvuk otvírajících se dveří. V nich stál Asgard v modrém obleku, který si během okamžiku sundal.
„Doufám, že nevadí moje účast na této poradě.“ Promluvil, posadil se a podle jeho hlasu bylo jasné, že je to Thor.
„Samozřejmě že ne, právě tu projednáváme útok na wraithskou planetu.“ Ujistil jej Woolsey.
„S touto situací mě plně seznámil doktor Mckay a já vás přišel požádat o odložení útoku o den.“ Promluvil Thor.
„A smíme znát důvod zdržení?“ Zeptal se Woolsey.
„Když na nás počkáte, zapojíme se do bitvy. Díky vaším naquadriovým generátorům jsme schopni napájet dilatační pole a do našich dvaceti čtyř hodin bude hotová loď typu O´Neill.“ Oznámil svým pisklavým hlasem Thor.
„To je báječná zpráva.“ Zaradoval se John a na všech tvářích v místnosti se objevil malý úsměv.
„Teďka je načase probrat strategii útoku.“ Rozhodl Woolsey a vytáhl záznamy ze senzorů.

O čtyři hodiny později

John po dlouhé a únavné poradě vyšel ze zasedací místnosti a zamířil si to rovnou do jídelny, kde potkal zbytek svého týmu.

„Ahoj Johne, jak dopadla porada?“ Zeptala se jej Sam, když si knim přisedal.
„No vcelku dobře. Nakonec jsme i probrali personální změny.“ Oznámil John a na to vyjekl ihned Rodney.
„Co? Koho přeřadili?“
„No pro Sam mám špatnou a dobrou zprávu.“ Mluvil dále John.
„Povídej, ať to mám za sebou.“ Promluvila nervózní Sam.
„Byla jsi převelena od našeho týmu.“ Na to se ozval jen vzdech, který pocházel od Sam, ale John přesto dále pokračoval. „Jenže budeš v druhém vlajkovém týmu a posádku ti doplní Lorne a stará SG-1.“ Samin smutný obličej vystřídal úsměv. Už se těšila na členy jejího starého týmu.
„Ale zatím bys to neměla vědět. Počkej až ti to Woolsey řekne sám.“ Upozornil ji John a poté dále pokračoval.
„A viděli jste někdy agenta 007?“
„Jasně, že jo.“ Ujistil jej Rodney.
„No jak tam byl ten děda, který vymýšlel nové věcičky a udělátka na jeho mise. Tak takového koumáka nám bude dělat Pospíšil. Zvýší to šance na úspěchy v misích.“ Vysvětloval John a ostatní souhlasně přikyvovali.

O hodinu později


Johnův tým měl namířeno do podzemních doků, kde se měli setkat s Pospíšilem a zvýšit tak své šance na úspěch nadcházející mise.
Došli k obrovské budově, vedle které se nacházely na zemi vsazené masivní betonové bloky. Všem došlo, že to jsou hangárové dveře od podzemních doků a jejich počet napovídal, že pod zemí je rozsáhlý komplex. Celý tým se ještě chvíli kochal a poté zamířili do budovy. Jako první museli čekat než se otevřou velké, tlusté dveře minimálně dvakrát větší než byli v SGC na povrchu. Poté všichni šli dlouhou chodbou, kterou několikrát přerušovaly dveře z mimozemských slitin a u každé museli otvírat bezpečnostními kartami. Na konci chodby, která byla dlouhá přibližně půl kilometru, byly dveře do výtahu. Všichni nasedli a zprvu nechápali proč v něm jsou sedačky, ale všem to došlo, když do hlavního doku klesaly téměř deset minut. Když vystoupili octli se v obrovské hale, do které by se i vešla BC-304. Celou tuto chodbu obklopovala římsa okolo stěn, na které nyní stál i tým.
„Myslím, že máme jít doprava.“ Řekl John a všichni se vydali tím směrem. A skutečně ve skalnaté stěně byli vsazené dveře a na nich štítek:

Dílna č. 3.
Kancelář Pavla Pospíšila.


John otevřel a všichni vešli do menší dílny. I přesto zde bylo spousta strojů po stranách místnosti a na konci další dveře s jmenovkou Pospíšila. Teďka už John zaklepal a vešel jako jediný. Kancelář byla velká jako zasedací místnost na Atlantidě. Po stranách byli počítače a stoly s technickými plány. Na konci místnosti byl dřevěný stůl a za ním seděl Pospíšil, který Johna ihned uvítal.

„Vítejte v mé říši plukovníku.“
„Těší mě pane. A můžete mi říkat John na formality si moc nepotrpím.“ Nabídl tykání John a Pospíšil jej s ochotou přijal.
„Potěšení je na mé straně Johne a já jsem Pavel.“ Jak domluvil vyrazil ven z místnosti, pozdravil se s ostatními a uvedl je k jednomu ze stolů v dílně a začal mluvit.
„IOA mě žádalo, abych vám nějak pomohl na misích a já mám takovou maličkost. Nechápu proč jste ji nezavedli ihned.“ Mluvil Pavel a poté hodil něco Johnovi.
„Tlumič?“ Řekl John.
„Ano tlumič, když jste na wraithské lodi a chcete zůstat nepozorovaní je toto ideální k použití. Vaše P90 řvou jak prodavači někde na pouti a o vás ihned ví celá loď.“ Vysvětlil Pavel a vzal si zpátky tlumič, který dal k ostatním. Poté hledal další věc na stole, se kterou se nyní obrátil na Ronona.
„Máte tady svoji zbraň?“
„Náhodou mám.“ Odpověděl a předal mu svoji pistoli.
Pospíšil chvíli něco nasazoval na hlaveň a zároveň vykládal. „Vaše zbraň je taktéž účinná, ale taky je hlučná. Zkusil jsem vyrobit tlumič přesně na míru a nyní bych jej rád vyzkoušel.“ Po chvíli nasazování se ozvalo cvaknutí, Pospíšil dal zbraň Rononovi, který zkusil vystřelit na čistou stěnu. Neozval se žádný zvuk, což znamenalo dobrou práci a Rononova zbraň byla jen o pár centimetrů delší.
„To bychom měli a nyní tu mám maličkost pro vás Rodney. Přišlo mi to od vědce z Japonska.“ Mluvil Pospíšil a zapínal detektor známek života.
„Je to plně kompatibilní i s antickou technologií. Toto přidělané zařízení vysílá nám neslyšitelný zvuk a pomocí jejich odrazů zmapuje vše v okolí.“
„Sonar.“ Nadchl se Rodney, ale i Sam.
„Ano přesně. Funguje to jak sonar. Já jsem na tomto detektoru nastavil dva módy. Jeden, který ukazoval jako doteď. Na Wraithské lodi uvidíte cesty a křižovatky, v okolí čtyř set metrů a nemusíte mít stáhnuté plány z počítačů. A ten druhý mód umožní jednotlivé cesty projíždět v 3D modelech. Ukáže vám to všechna zákoutí a například detaily kláves na panelů.“ Vysvětloval a poté zapnul první mód. Na displeji se objevila dílna, velká hala a dokonce i část výtahové šachty.
„Vidíte a to v něm není nahraná mapa a teďka zkusíme druhý mód.“ Pospíšil jak řekl tak se i stalo. Přepnul mód a na displeji se objevila dílna. Byly tam do detailu vymodelované stroje a dokonce i lidé mohli poznat svoji podobiznu. Vše, ale mělo jednu stejnou barvu. Stroje, stěny, lidé byli šedou barvou.
„Dobrá věcička.“ Pochvaloval si to John a převzal si detektor. Chvíli si sním hrál a poté se všichni vydali na prohlídku doků.

O tři hodiny později

„Takže do odletu zbývá šestnáct hodin.“ Promluvil John a dále pokračoval. „My jsme tým, který přistane na planetě a získá data. Proto chci abyste byli všichni dokonale odpočatí. Máte deset hodin na spánek další dvě hodiny vás já seznámím do detailu s plánem. Tři hodiny před odletem si sbalíme věci a poslední hodinu budeme mít volno. Lodě se na místo určení dostanou do tří hodin, tak to už budeme netrpělivě sedět na zadku. Nějaké dotazy?“
„Hm ne.“ Odpověděl mu Rodney.
„Tak jo lidi jdeme na to!“ Zařval John až povzbudivým tónem.


Děkuji za přečtení dalšího dílu a znovu se omlouvám za chyby.
Naposledy upravil Patas25 dne 20.12.2009 16:47:25, celkově upraveno 1
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
mno....začíná se to pěkně rýsovat na velkou bitvu...to je super...díl parádní těším se na další ale pár chybiček tam bylo....je plk.Ellis ne Ellison a dr.McKay ne McKey....ale myslím že nějaký výrazný gram. chyby tam nebyly....

mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak, sem tam ujelo nějaké y/i, ale nebyl to nijak velký problém, navíc to bylo převážně na začátku.

Každopádně, je to zajímavé :hmmm: Jsem zvědav co jim přidáš od Pospíšila ještě do výbavy. A nemůžu si pomoci, ale pořád mě fascinují ti Asgardi, obzvlášť jak už od začátku razí tu svojí strategii zapneme dilatační pole a za měsíc jsme znovu vyspělá civilizace, to se mi líbí.. :wink:
Budu se těšit na další díl..
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
tak jsem neodolal a přečetl jsem si komentáře :D jednou si musím udělat čas a dočíst celou povídku ;)
každopádně jde vidět že jsi se inspiroval těmi nejlepšími nápady :) Montrium, Dilatační pole u Asgardů a další :D
Podle ohlasů je to dobrá povídka, takže jen tak dál a hlouběji ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Mě se díl velmi líbil a už se těším na tu novou loď Asgardů, až se setká s Wraithy :D :D .
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak za chyby v i/y se omlouvám, ale v tom mi pomáhá strýček Word. Na jména si bude teda dávat ještě pozor.

Spoiler vám sem dávat nebudu, jelikož (když jsou ty Vánoce) vám sem dám další díl už ZÍTRA. Ano čtete správně, až se zítra probudím tak díl 12 zveřejním a je na co se těšit.

Jinak tady je další PDF od Jakopa a jedním slovem díky.



A na Nový rok mám v plánu načít novou povídku, na téma které jsem tu zatím neviděl.

Teďka mě teda omluvte já jdu psát další díl (16). :write: :write: :write: :write:
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak upřímně až ted jsem se dostal k tomu, abych si díl vůbec přečetl (teprve) a musím říct, že je skvělý. Výborný nápad (ačkoliv Pospíšila dát ve stylu Jamese Bonda....no nevím... :-) je to zajímavý nápad sice, ale upřímně mi k SG světu moc nesedí. :-) )
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dark Angel Pokud to nebude s těma "hračkama" přehánět, tak proč ne. Musím říct, že ten nápad s tlumiči pro P90 se mi libil, jen si myslím, že v seriálu už moc P90 nepoužívali a přešli na lepší zbraně. Ale ten "sonar" bude výborný vylepšení. :D

Třeba:
http://stargate.wikia.com/wiki/G36K
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak s těma hračkama to nebudu přehánět, ale nechápu proč si na zbraně nedali ty tlumiče. Uznejte, že v posledním díle (nepřítel před branami) by se to více než hodilo, když šli na Wraithskou loď.

A jinak ten "sonar" to se musím prásknout. Viděl jsem nového Batmena a tam bylo něco podobného, no a mě se to nějak zalíbilo :-)
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nehraješ ty nahodou CoD 4 Mp ? Tam je totiž P90 s tlumičem výborná rush zbran 1.má hodně nabojů takže zabiju víc kempů aniž bych musel přebijet. 2.Je poměrně přesná i na dalku 3. Je účina na krátké a středně vzdálené cíle. 4. Je lehká a dost mobilní takže se sní da víc běhat. Samozřejmě na přestřelku ze střední nebo větší zdálenosti bych ji nedoporučoval. Z toho co vim o systemů zásobníku, by nebyl problém tam udělat další nastavbu a zdvojnásobit zásobník, který už je i tak velký.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
dneska novej díl??? super....k tý asgardský lodičce...to budeš dělat nějakej novej typ??? nebo necháš starý typy lodí??

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ridix: Ano hraji CoD 4, ale radši mám 2.

Daedalos: No přečti si a uvidíš :-)

All: Omlouvám se za gramatické chyby a popřípadě i za chyby ve jménech. A jinak přeji příjemné čtení :-)

Díl 12: Znovu ve městě

Hyperprostorem letěla pozemsko-asgardská flotila, která měla namířeno k základně Wraithů. Dříve než zaútočili ještě z dosahu wraithských senzorů vystoupila flotila z hyperprostoru a provedla diagnostiku všech svých systémů.

O hodinu a půl později

„Tak skočte do hyperprostoru a pošlete subprostorovou zprávu na Terra Pegasus. Začínáme.“ Rozkázal Caldwell.
„Ano pane.“ Provedla dle pokynů major Cooperá. Během několika vteřin celá flotila opět skočila do hyperprostoru.

Stejná chvíle, Terra Pegasus – údolí s bránou


„Generále obdrželi jsme subprostorovou zprávu z lodi Daedalos. Zahajují akci.“ Podal hlášení major.
„Rozumím potvrďte, že jsme obdrželi zprávu a vyšlete bombu.“ Rozkázal Jack.
Major něco naťukal na svém notebooku a mezitím už voják zadával adresu. Jack přistoupil k bombě typu Mark9, otočil klíčem a zadal kód.
„Zbraň je v třetím módu. Nastavuji detonaci na dvě vteřiny po zhmotnění na druhé straně.“ Oznámil Jack jen pro pořádek a nastavoval detonaci. O pár vteřin později se aktivovala brána a vytryskl všem známý nestabilní vír. Poté už se Jack chopil ovládání a navedl bombu do horizontu událostí.

Stejná chvíle, Wraithská kolonie – orbita.


Na orbitě planety se nacházelo čtyřicet jedna úlů a šedesát tři křižníků. Prázdnotu mezi nimi vyplňovalo sedm set satelitů dvou druhů. Jedny měly zastaralé senzory a jejich interval střelby byl po třech minutách. Satelity druhého typu měli novější senzory a interval střelby byl pod necelými dvou minutami.
Tichou atmosféru na orbitě přerušila aktivace brány. Na to se satelity natočili jejím směrem a nejbližší lodě se k bráně přiblížili. Bránou prošel předmět, který ihned byl skenován nejbližšími loděmi. Do pár vteřin celé okolí zaplavilo bílé světlo a následná tlaková vlna ničila vše v dosahu.

Můstek Wraithského úlu


„Od brány se šíří tlaková vlna.“ Podal hlášení jeden z Wraithů.
„Přesměrujte energii do regenerace trupu.“ Rozkázal zřejmě velitel.
„Přesměrováno.“ Odpověděl ten samý Wraith.
„Zbylo nám pět set satelitů z toho je přes sto neschopné boje. Přišli jsme o sedmnáct úlů a třicet dva křižníků. Díky explozi jsme přišli o senzory.“ Promluvil zase jiný Wraith.
„Neměli jsme tolik bránit bránu, rozkažte lodím zařazení se do obranné pozice.“ Rozkázal Wraith.

Bojeschopné lodě se stáhly za satelity a regenerovali si svůj trup. Mezitím se za tamním měsícem otevřelo hyperprostorové okno a postupně z něj vylétly 4 lodě typu BC-304 a Asgardská loď typu O´Neill.

„Hodně štěstí plukovníku.“ Popřál jim plk. Caldwell.
„Děkuji pane, vám taky.“ Odpověděl ve vysílačce John.
Z Daedalosu vyletěl jumper, který se ihned zamaskoval, a zamířil mezi Wraithské lodě. John úspěšně a klidně prolétával troskami a mezi loděmi. Nakonec se jumper ztratil v atmosféře planety. Terrská flotila mezitím vystoupila zpoza měsíce a zamířila k nepříteli.

Můstek Wraithské lodi

„Naše senzory jsou stále nefunkční a díky zbytkové radiace je má mimo provoz celé naše uskupení.“ Podal špatnou zprávu jeden z Wraithů co byl na můstku.
„Opravte to!“ Řval rozčílený velitel a divoce pobíhal okolo konzolí.
„Z předních baterií hlásí vojáci divný vizuální kontakt.“ Promluvil Wraith.
„Cože?“ Zeptal se velitel a následně celá jeho loď explodovala.

Před dvěma minutami,

Terrská flotila se přibližovala k nepřátelům.

„Pane, nepřátelské senzory jsou mimo provoz.“ Podala hlášení Cooperá.
„Rozumím, jestli můžete začněte pálit.“ Rozkázal Caldwell a majorka jen na znamení kývla.

O několik okamžiků později Daedalos vystřelil první modré paprsky, které zničili přední baterie nejbližšího úlu. Pozemské lodě po přiblížení kličkovaly a ničili úly jako na běžícím pásu. V zádech měli Asgardskou loď, která svými paprsky a energetickými střelami likvidovala satelity. Wraithové se nyní museli navigovat vizuálně, což bylo nepřesné a proto vypustili nespočet stíhaček. Pozemské lodě ještě pořád kličkovaly a jejich paprskomety dávaly úlům co proto. O nalétající stíhače se z části starali railguny, ale přesto na štít lodí některé stíhačky dopadaly. Počet Wraithských lodí, se díky momentu překvapení snížil na polovinu, ale satelity tu stále byli ve větším počtu.

„Pane štíty nám kolísají! Máme je na 23%“ Řvala majorka na Daedalosu.
„Přesměrujte energii ze zbraní do štítů!“ Rozkázal Caldwell, ale následně se zhrozil. Přímo proti nim letěl jeden poškozený úl.
„Úhybný manévr delta.“ Rozkázal plukovník a loď se začala stáčet na levou stranu. Jenže než stihla uhnout z kolizního kurzu obě lodi se střetli. Daedalosu téměř okamžitě selhaly štíty a úl narazil do pravého hangáru, který se urval a strhl sebou hlavní motory.

„Uzavřete poškozené sekce a volejte o pomoc. Pro nás boj skončil.“ Rozhodl Caldwell a ostatní lodi dostaly jejich signál.
Ve vysílačce se ihned ozval hlas plukovnice Meyersové z Phoenixu.
„Naše loď má štíty pod 15%. Dlouho nevydržíme odtáhneme to co zbylo z Daedala.“

Doba vesmírného souboje, Sheppardův jumper

„Tak jo Rodney, kam mám letět?“ Zeptal se John.
„Podle databáze by laboratoř měla být v této sekci města.“ Odpověděl Rodney a ukázal ji Johnovi na senzorové obrazovce. John jen přikývl a zamířil do centra města. John našel v té samé budově hangár a tak jej použil k přistání. Zaparkoval přímo mezi šipkami na volném místě jen několik metrů od dveří.
„Naši se do nich dobře pustili.“ Řekl Rodney to co viděl na obrazovce. Poté všichni vystoupili z jumperu, nasadili tlumiče a Rodney vytáhl upravený detektor známek života.

„Tak jdeme.“ Povzbudil všechny John a vyrazil kupředu. Postupovali dlouhými chodbami a občas se střetli se skupinkami Wraithů. Díky tlumičům by Wraithi postřehli, že po nich někdo střílí až když by jim kulky prolétávaly hrudníkem. Skupina úspěšně postupovala do nitra budovy a zabíjela každého Wraitha na potkání. Po pár minutách akce došli do velké místnosti, která měla uprostřed panel. Sam i Rodney se ihned k ní postavili a začali stahovat data.

„Jak dlouho to bude trvat?“ Zeptal se netrpělivě John vědců.
„Asi šest minut.“ Odpověděla Sam a dále pokračovala ve své práci.
„Dobře hoďte sebou.“ Vyzval je John a šel za Rononem a Teylou, kteří hlídali chodbu. Chvíli se nic nedělo, ale poté přišla jedna skupina Wraithů. Trojice lidí po ní začala střílet a pod nátlakem kulek a červených střel padli k zemi první vojáci. Wraithi vzadu se stačili schovat do postraních uliček a z nich vykukovali a stříleli. V chodbě nastal nevídaný chaos, který byl doplněn rámusem padajících těl. Trojici se povedlo Wraithy zadržet, ale bohužel Teyla byla dvakrát zasažena.

„Můžeme jít.“ Řekl Rodney, když se Sam vyšli z místnosti a oba dorazili posledního Wraitha.

Ronon vzal Teylu do náručí a pustil před sebe Rodneyho s Johnem. Celou skupinu uzavírala Sam, která všem kryla záda. Poté všichni potichu zamířili zpátky do hangáru. Cestou zpátky nepotkali nikoho, ale když otevřeli dveře od hangáru naskytl se jim hrůzný pohled. Všude kam oko dohlédlo byli Wraithi nasedající do šipek, nebo připravující šipky. Chtě nechtě se lidé museli prostřílet k jumperu. Sotva, ale co k zemi spadly první mrtvoly ozval se v místnosti alarm a ze všech stran na ně lítali modré paprsky. Téměř zázrakem všichni došli do jumperu, až na Rodneyho, kterého musela Sam odtáhnout. Jakmile se zavřeli zadní dveře, John neváhal, odmaskoval se a vypustil drony do houfu Wraithů, kde způsobili hromadné jatka. Potom vyletěl z budovy ven a zamaskoval se.

„Naše loď má štíty pod 15%. Dlouho nevydržíme odtáhneme to co zbylo z Daedala.“ Slyšeli z rádia Meyersovou.
„Tady Sheppard z výsadkového týmu. Volám všechny lodě z Terrské flotily, vracíme se na orbitu planety.“ Odpověděl John.
„Tady Ellis z Apolla, naše štíty jsou na třiceti pěti procentech a jsme pod neustálou palbou. Abychom vás pustili do hangáru musíme je vypnout.“ Podal špatnou zprávu plk. Ellis.
„Tady Thor z Asgardské lodi Znovuzrozená, naše štíty jumper propustí. Míříme na nízkou orbitu a otvíráme hlavní hangár.“ Potěšil Thor.
„Rozumím.“ Odpověděl mu znovu John a ihned zamířil k Asgardské lodi, která mezi troskami nešla přehlédnout. John prokličkoval mezi křižníky, vyhnul se letce šipek a vletěl pod štíty. Sotva přistáli v hangáru ozvalo se z vysílačky.

„Do bitvy přilétají další lodě. Navrhují ústup.“ Ozval se nyní jiný Asgard.
„Souhlasím, zapněte hyperprostorové motory.“ Rozkázal Ellis a to co zbylo z flotily skočilo do hyperprostoru.

O tři hodiny později

Nad Terra Pegasus se otevřelo hyperprostorové okno, na které se ihned zaměřili satelity. Z okna vyletěl Phoenix, který za sebou táhl základní trup s levým hangárem. Daedalos byl pěkně zřízený a celá konstrukce trupu už hodinu praskala. Pět minut se velitelé lodí domlouvali s techniky, kteří byli na planetě. Phoenix transportoval nepotřebnou posádku Daidala na planetu, a samotná loď byla znovu odtáhnuta na povrch. Manévr, který postupovaly obě lodě byl obtížný, jelikož Daidalos se mohl brzdit jenom díky několika stabilizačních trysek. Všichni si oddychli, jakmile zbytek lodi dosedl na zem a nyní se do akce zapojil Pospíšil a jeho tým. Daedalos byl ihned připojován k antigravitačnímu generátoru, který měl zajistit bezpečné uložení trosek do nejbližších doků.

O dvě hodiny později

To co zbylo z Daidala bylo úspěšně uloženo v jednom z doků. Phoenix a Apollo přistály na planetě, kde se opravovaly vážnější poškození. George Hammond a Asgardská loď Znovuzrozená měly lehká poškození, které bylo možné opravit na orbitě.

Zasedací místnost, základna u brány

V nové zasedací místnosti, která byla o něco větší než na Atlantis, podávali hlášení velitelé lodí z předchozí mise. Plk. Caldwell byl totálně na dně a šlo to na něm zřetelně znát. Jeho loď Daidalos byla nyní vážně poškozená a on stále přemýšlel, jestli neudělal chybu, která to zavinila.

Zasedací místností se rozléhalo bušení do kláves. Každý velitel psal své hlášení a zároveň jednotlivé kroky komentovali s generálem. Když konečně byla všechna hlášení dopsána mohli plukovníci odejít. Sotva se otevřeli velké, skleněné dveře srazil vycházejícího generála Pospíšil.

„No tak, kam se ženete?“ Zeptal se jej Jack a sklonil se pro spadlou složku.
„Omlouvám se pane, zrovna jsem hledal plukovníka Caldwella, mám zprávy ohledně Daedala.“ Odůvodnil svůj spěch pospíšil.
„Aha, ten je ještě v zasedačce.“ Promluvil Jack a ukázal dovnitř.

Pospíšil tam ihned zamířil a když zůstali uvnitř jen on a plukovník tak spustil.

„Pane, vaše loď je na odpis.“
„Ach ne, ona vážně nejde opravit? Přidělat hangár, opravit motory…“ Stále navrhoval Caldwell.
„Projednával jsem to z techniky a bohužel to není možné. Trup je neopravitelný, rozvody energie kompletně mimo provoz. Jediné co by se dalo použít je část přídi.“ Vysvětloval Pospíšil.
„Kam tím míříte?“ Zeptal se jej plukovník.
„Ze země nám přišli plány nové lodi třídy BC-305. Je to technologicky vyspělá loď a já osobně si myslím, že nemá cenu tu příď použít na 304, ale na tento nový typ. V konečné fázi by Daedalos byla loď nové třídy, vyspělejší motory, silnější štíty více zbraní. Prostě by to byl pořádný křižník.“
„Ale toto rozhodnutí nezávisí na mně. Pravděpodobně mě zbaví velení.“ Odporoval plukovník.
„Ale bude záviset, když zůstanete. Osobně jsem si prohlédl data z černé skříňky a kdyby jste zvolil jiný postup, nezbyla by nám ani ta příď.“ Řekl Pospíšil.
„Děkuji vám a pokud zůstanu máte mé svolení.“ Povolil Caldwell a s tabletem v podpaží odešel.

O sedm hodin později

„Co to děláš Rodney, tyhle vzorce jsem už prověřoval.“ Rozčiloval se Radek.
„Jsou to Wraithské vzorce, nikdo jim nerozumí tak jako já.“ Hádal se sním Rodney.
„Rozumím tomu stejně dobře jako ty a byl bych rád kdybys mi věřil a věnoval se svojí práci.“
„Radku já ti věřím, ale rád si to překontroluji sám.“
„A proto všichni budou čekat o několik dnů déle, kvůli tvé tvrdohlavosti.“
„No tak hoši klid, Rodney nech ty výpočty a vrať se ke své práci. Radek je dobrý vědec a když to překontroloval on tak to bude v pořádku.“ Zapojila se do hádky Sam.
„Já vím, že je dobrý, ale radši si to překontroluji sám.“ Hájil se Rodney.
„Tak ve svém volném čase. Máš tu dost vlastní práce tak se pusť do ní.“ Téměř křičela Sam.
„Ale…“ Odporoval Rodney.
„Žádné ale! Toto je rozkaz a pokud jej neuposlechneš seženu si někde citron.“ Řvala Sam na Rodneyho přes celou místnost. Rodney už nic neříkal a přesedl si ke svému počítači a pustil se do zpravování dat.
Naposledy upravil Patas25 dne 20.12.2009 16:46:30, celkově upraveno 1
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nice :bravo:
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

hunt Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jako vždy super díl. Čekání se vyplatilo a chválím :ok:

už aby byl další díl :D

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
super...parádní díl...sice mě chvíli štvalo že sme ztratili Daedala, ale když bude použit na stavbu 305ky tak proč ne....doufám že velení dostane Calldwell...btw, nešlo by něco udělat s tím ellisonem??? jenom to přepsat na ellise???

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron