Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet

SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak mám necelé 3 A4 a tedka dopíšu poslední dvě "scény" a hodím to sem. No a co se týče pití, nemám ve zvyku se každej víkend ožírat, ale tento pátek jsem měl těžkej a když mě ostatní pozvali na pivo... myslím že každého to někdy potkalo a když ne tak jedno potká.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Prsty na klávesnici jen cvakali a už tu máme další díl. Omlouvám se za chyby a adminům za dva příspěvky za sebou.

Díl 18: Vylepšení

„Dobré ráno.“ Pozdravil Rodney a políbil Jennifer. Během chvíle vyskočil, oblékl se a ihned si vzal do ruky tablet.
„Tak já letím do doků, Janus už tam zřejmě bude.“ Řekl Rodney a odešel z pokoje. Poté zamířil k transportéru, kde stiskl na panelu jednu z teček. Vyšel blízko postaveného mostu, přes který následně přešel. Přibližně půl hodiny mu trvalo, než došel k dokům, ve kterých přistál Zeus.

„Dobré ráno, kde je Janus?“ Zeptal se Rodney vojáků.
„Pokud vím, pobíhal mezi strojovnou a asgardskou platformou číslo tři.“ Odpověděl mu desátník.
„Děkuji.“ Odpověděl Rodney a zamířil pryč celý usměvavý.
„Zdá se mi to, nebo je ten arogantní vědec zhulenej?“ Zeptal se desátník druhého vojáka, tak aby to Rodney neslyšel.

Rodney zamířil k platformě, ale Januse tam nenašel. Proto se ihned obrátil a šel do strojovny a tam konečně antického vědce našel.

„Dobré ráno doktore.“ Pozdravil jej Janus.
„Zdravím vás, vy jste začali beze mne?“ Zeptal se Rodney a vypadal trochu zklamaně.
„Děláme na tom sotva hodinku. Právě nastavujeme větší množství vystřelené energie.“ Vysvětlil Janus.
„Jenže k napájení takového paprsku by bylo třeba ještě větší množství energie.“
„No modul nulového bodu vám přijde nedostatečný?“ Zeptal se Janus.
„Ach ano, to je fakt.“ Odpověděl Rodney s úsměvem a přidal se k práci.

O tři hodiny později

„Moment, moment a je to.“ Řekl Rodney.
„Souhlasím, simulace vypadají dobře.“ Řekl Janus, který stál u jednoho počítače. Sotva to dořekl, vešel do strojovny plukovník Caldwell.

„Jak vám to jde?“ Zeptal se jich.
„Právě jsme skončili, simulace vypadají dobře.“ Řekl Rodney.
„Skvělá práce, můžeme nyní vzlétnout na orbitu?“
„Musíme ještě ručně aktivovat zbraňové platformy. Poté budeme připraveni ke startu.“
„Dobře.“ Odpověděl Caldwell a odešel.

„Vy k plošině dvě, já si beru čtyřku.“ Řekl Rodney.
„Dobře, ale doktore, ještě něco jsem vám chtěl říct.“ Odpověděl mu Janus.
„A co to bylo?“
„Tři, sedmnáct, šest, dvacet jedna, jedenáct, devět.“ Řekl mu Janus a poté se otočil a odešel.

Rodney se na minutku zamyslel nad tou kombinací čísel, ale poté se vrátil ke své práci. Trvalo asi půl hodiny aktivovat upravené zbraně, a když se tak stalo, Caldwell vydal rozkaz. Nad Diem se otevřely mohutné vrata a gigantická loď se pomalu sunula vzhůru. Trvalo šest minut, než se vesmírný koráb dostal na stabilní orbitu, kde už čekal Apollo.

„Plukovníku, tady Ellis.“ Ozval se hlas z reproduktorů.
„Ano, slyšíme vás.“ Odpověděl mu.
„Na orbitě třetího měsíce jsou rozmístěny cvičné cíle. Ukažte nám svoje nové zbraně.“ Informoval a následně jej vyzval Ellis.
„Rozumím, majore Cooperová?“ Odpověděl Caldwell a obrátil se na navigátorku.
Ta se podívala na senzorovou obrazovku, kterou měla před sebou. Byla tam znázorněná místní soustava a mnoho bodů.
Zelená tečka znázorňovala anticko-pozemské satelity, světle modrá asgardské satelity, žlutá Apolla a tmavě modrá asgardské lodě. Těch tam bylo celkem sedm, všechny lodě typu O´Neill. V neposlední řadě se na senzorech objevily tři červené tečky, které označovaly sondy poblíž měsíce.

„Cíly jsou na obrazovce.“ Oznámila Cooperová.
„Bojová pohotovost, nabijte energetické zbraně.“ Rozkázal Caldwell a následně se ze stropu vysunuly dva panely, které byly nad křesly důstojníků. Navigátorka a zbraňový důstojník měli nyní přístup k pohotovostnímu panelu.
„Rozumím.“ Odpověděl na souhlas zbraňový důstojník.
„Sondy zaměřeny, jsme na dostřel.“ Podal hlášení důstojník.
„Palte!“ Rozkázal plukovník a sedl si do svého křesla.

Loď, která pomalu letěla k cílům, vystřelila. Záblesk jasné a světlomodré energie zasáhl první sondu. Ta explodovala okamžitě a zpětný ráz zbraně, kterou právě použili, dokonce zastavil pomalý pohyb Dia.

„Hlášení!“ Promluvil Caldwell, vstal a stoupl si k oknu.
„Účinnost zbraní je téměř o šest set procent větší. A navíc kolem samotné dráhy výstřelu je zbytková radiace.“ Řekl Rodney, který se jakoby z ničeho nic objevil na můstku.
„O šest set procent? A co ta radiace?“ Zeptal se Caldwell a otočil se od okna.
„No tak za prvé, co byste čekal od energetických zbraní napájených ZPM. A před radiací nás ochrání trup. Na piloty F-302 to nebude mít velký vliv, pokud nebudou venku příliš dlouho.“ Vysvětlil Rodney.
„A co se stane, když tam budou dlouho?“ Zeptal se plukovník, jehož ta otázka zajímala.
„V nejhorším případě budou sterilní. Ale pokud by byli vystaveni radiaci několik let, můžou se objevit horší komplikace.“ Doplnil Rodney.
„No nebudeme je mít moc dlouho venku, když budeme bojovat.“ Řekl Caldwell a poté pokračoval.
„Zaměřte a zničte zbývající dva cíle.“ Rozkázal. Další dva bělomodré záblesky zasáhly své cíle a v prázdnotě se objevili dva docela velké výbuchy.
„Pěkná trefa.“ Pochválil Caldwell.
„Ale ne.“ Přerušil slavnostní atmosféru na můstku Rodney.
„Co se děje doktore?“ Zeptal se plukovník a jeho výraz zvážněl.
„Zbraňová platforma číslo dva si bere stále více energie.“ Podal hlášení Rodney.
„Souhlasím, pane, navrhuji začít střílet, ať nedojde k přetížení.“ Podpořil Rodneyho zbraňový důstojník.
„Palte na povrch měsíce a vy doktore, odpojte napájení k platformě.“ Rozkázal plukovník.
„To jde jedině ze strojovny.“ Řekl Rodney a rozeběhl se pryč z můstku.

Rodney utíkal jako o život, zatímco Zeus změnil kurz a začal pálit na kamenný měsíc. Jedna a tatáž platforma střílela do obrovského kráteru, čímž se tato propadlina začala ještě zvětšovat. Interval střelby byl něco okolo deseti vteřin, mezi nimiž se zbraň dobíjela.
Rodney zatím doběhl do strojovny a sedl si k hlavnímu počítači a začal na něm pracovat.
„Ach ne, to není dost rychlé!“ Vyjekl Rodney a odskočil od počítače a ihned zamířil k nejbližším dveřím. Otevřel je a ocitl se v místnosti, kde byly generátory a samozřejmě nové ZPM. To bylo zapojené v panelu, ke kterému se ihned Rodney postavil.
Během chvíle po celé lodi vyskočilo napájení, ale do pěti vteřin měla loď znovu energii, ale ne dostatek k napájení energetických zbraní.

„Doktore, myslím si, že jste byl v odpojení energie úspěšný.“ Ozvalo se ve vysílačce a hlas patřil plukovníkovi.
„Ano byl. Nyní mířím k platformě a zjistím závadu.“ Odpověděl mu Rodney a vydal se na cestu.

U platformy strávil celkem půl hodiny, než zjistil závadu. Jakmile přišel na příčinu, nahrál soubory do počítače a zamířil do zasedací místnosti, která byla podobná jako na BC-304.
V této místnosti již čekal Caldwell a několik techniků z posádky lodi.

„Už vím, co se stalo a můžou za to Antici.“ Řekl Rodney a připojil počítač k obrazovce. Ihned tam naskočila technická místnost s mnoha počítači. Byla to ovládací místnost platformy číslo dva. Zrovna tam u jednoho z počítačů pracoval Janus a kolem se motalo několik techniků. Ti ale po několika minutách odešli a Janus najednou zmizel. Podobné zmizení zažil i doktor Jackson, když zasahoval proti Anubisovi, který chtěl zničit Abydos.

„Jak zde vidíte, Janus byl odvolán, než stihl dokončit svou práci.“ Vysvětlil Rodney.
„Ale on přeci neporušil pravidla, proč by to ostatní jinak dělali?“ Zeptal se Caldwell.
„Předtím, než jsme začali nastavovat plošiny, řekl mi Janus tuto kombinaci čísel. Tři, sedmnáct, šest, dvacet jedna, jedenáct, devět.“ Odříkal Rodney.
„A co to znamená?“ Řekl plukovník.
„To nevím, ale Antikové s tím nesouhlasili, ale přesto jej nechali zmizet, až když byl v místnosti sám.“ Vysvětlil Rodney.

O několik hodin později

Uplynulo několik hodin od testu nových zbraní a závada na energetické zbrani byla už opravená. Rodney nyní seděl ve své laboratoři na Atlantidě a zíral na kombinaci čísel, která byla na tabuli, a pořád se snažil přijít na jejich význam. Když už se chystal jít do jídelny, vešel do jeho laboratoře Daniel Jackson.

„Co děláš Rodney?“ Zeptal se jej.
„Zírám na ty čísla a snažím se najít význam.“ Odpověděl mu.
„Jo slyšel jsem, že je máš od Januse a také o tom co se stalo po té. Ještě štěstí, že si zasáhl. Podle Caldwella stačila ještě minuta, nebo dvě a zbraň by explodovala.“ Řekl Daniel.
„Měli jsme štěstí, že ZPM šlo tak snadno odpojit.“ Promluvil Rodney.
„Ukaž mi ty čísla.“ Řekl nakonec Daniel a stoupl si před tabuli. Chvíli na ni zíral a poté v něm hrklo.
„Šest čísel.“ Konstatoval nahlas.
„Ano šest čísel.“ Odpověděl mu Rodney.
„Víš, připomíná mi to jednu misi před deseti lety. Vyspělá rasa vyhlazená Goa´ldy zaznamenala adresu brány, z které se vedl útok. A zaznamenala ji tak, že každému symbolu přiřadila číslo.“ Vysvětlil Daniel.
„No jasně, a jestli je výchozí bod číslo jedna, tak potom můžeme podle symbolů naší brány zjistit adresu, kterou se nám Janus pokoušel říct.“ Vyhrklo z Rodneyho a ihned popadl druhý dech.

Rodney následován Danielem, vyběhl z laboratoře a namířil si to ke schodům. Po těch vystoupali o několik pater výše do místnosti s bránou. Oba si stoupli před ni a našli výchozí bod. Rodney ihned zaznamenal šest symbolů a vyběhl po schodech do řídící místnosti.

„Zadejte tyto symboly a zjistěte, jestli jsou platné.“ Rozkázal Chuckovi.
„Rozumím.“ Odpověděl Chuck a začal zadávat symboly do počítače. Jakmile vyhledal, odpověděl znovu Rodneymu. „Našli jsme jednu planetu. Prozatím jsme se tam nevypravili, ale podle databáze je neobydlená.

„Svolejte poradu, ať se Sheppard, Woolsey dostaví za hodinu do zasedačky. Teďka mám hlad a jdu do jídelny.“ Řekl Rodney a jediné co dokázalo jeho zvědavost překonat, byla chuť k jídlu.

O hodinu později


Za okny se už začínalo stmívat a dveře do zasedací místnosti se uzavřeli. Porada měla být krátká a stručná.

„Rodney ty už si prý přišel na to, ohledně těch čísel.“ Řekl Sheppard.
„No já ne, to byl spíše Daniel, ale já jsem se na tom taky výrazně podílel.“ Odpověděl mu Rodney a poté pokračoval.
„Díky číslům jsme získali adresu a já chvi povolení pro standardní průzkum.“ Zeptal se Rodney.
„Vyšleme tam sondu a zítra ráno, pokud bude planeta čistá, tak máte zelenou.“ Povolil Woolsey.
„Děkuji.“ Řekl Rodney a odešel pryč následován ostatními.

Druhý den ráno, Atlantis- místnost s bránou

„Chucku zadej prosím adresu.“ Požádal jej John.
„Zadávám.“ Řekl Chuck a vytočil adresu. Brána se otočila a objevila se stabilní červí díra. Chuck skrz navedl sondu, a jakmile získal obraz, ukázal jej Woolseymu.
„PT-1 máte zelenou.“

John na znamení jen kývl a celý jeho tým prošel skrz.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

hunt Airman
Airman

Příspěvky: 8
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
další skvělý díl jen tak dál :bounce: už se těším na další díl :)

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Patas25 Moc pěkný díl a už se těším na pokračování, které snad bude brzy.

Toto je spoiler!!!:
Docela mě zajímá, co tam najdou. Když jde o Antiky, a ti Januse potrestali, tak to bude něco zajímavého.

Napádá mě několik možností:
1) Základna s nějakým zajímavým výzkumem.
2) Město typu "Atlantys"
3) Nějaké zařízení pro výrobu lodí, zbraní, dronů či dokonce ZPM.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
2 a 3 kompletně vyloučeny, ale 1 se k tomu blíží.. ale viz další díl
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Patas25 Až mě to celkem překvapuje, jak moc mám dobrý odhad.
U Task Force ( od *Jacka*) jsem taky odhadnul nějaké věci v dalších dílech (jméno jedné postavy a důvod degradace jiné :rflmao: )
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

jirka16 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 740
Bydliště: Telos lV
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
pokračuj. super čtení. nemám co vytknout :bravo:
Evil is a word used by the ignorant and the weak. The dark side is about survival. It's about unleashing your inner power. It glorifies the strength of the individual." ―Darth Zannah

Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no uz aby ten dalsi diel bol :)

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:) Super. Ako som si tu zvykol. :bravo: :bye:

DarkLive Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 132
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jop, pokračuje to dobře ;) těším se na další díl

jakubl Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 110
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Super díl :lol: už se moc těším na další

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
parádní díl...ale asi začnu mlátit lidi kteří to utnou v tom nejlepčím..to se dělá???.... :D to bys měl dělat až někdy na přelomu sérií...každopádně sem hoď brzo další díl...

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jj to utnuntí je fakt nahovno bylo by lepší kdyby si načatej příběh celej dokončil, tady to sou jen povídky, v tom serialu to dělaji kvůli sledovanosti premiery. A to ještě dělaji jen na konci serie aby si zajistil sledovanost další.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nádhera :) S takovou se brzo protlačíš mezi zdejší špičku :)
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ALL Mě se to, jak to utíná libí, sice ho za to nemám rád, ale co, aspoň se těším na další díl. :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No radši jsem to utl teď, protože kdybych napsal, co je na další straně, to by jste teprve nadávali, proč jsem to zkončil tak..
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Takže už máš další díl ? šup sem snim :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak půlku dalšího dílu.. já to vidím tak na zítřek, pokud budu mít dobrou náladu a psát se to bude samo. No a pokud ne, tak to tu bude tak ve středu.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
už si máme nachystat dlažební kostky???? přitom cos psal že kdybys to neutnul tak ti něco uděláme..?? zítra??? super už se těším...ael pokud to netihneš nic se samozřejmě neděje...

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No právě naopak, dlažební kostky ještě schovejte... příští díl bude spíše dobrý, než špatný...
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
oki ok...uschováno pro další dily....už máš aji svou jmenovku na jedné kostce..xD

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
oh, jaká čest xD
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Laduju do sebe kafe abych neusnul a čekam na ten díl :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak omlouvám se, ale další díl dnes dokončit nestihnu. Objevil jsem, že mám na zítřek úkol a budu rád, když jej do půlnoci dokončím. Ale pokud vás to potěší tento čtvrtek nejdu do školy a budu tak pravděpodobně psát další díly. :-)

:write: :write:
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No to si mě nepotěšil už sem dojel celí instantní kafe co tu bylo a začínaj se mi nějak klepat ruce a nohy ale neva aspon jedna dobra zprava
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron