Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet

SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak konečně doma jdu vařit první kafe a čekat :-). Mačkam furt F5 doporučuju sem ten díl hodit než schodim server :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Rigix, to máš niekde kávovú plantáž? :shock: Lebo ináč by si musel už dávno skrachovať :!: :rflmao: :rflmao:

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mno už se mi rozbilo F5 no nic jdu do školy pic.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
dneska bude další díl??...abych věděl jestli sedět doma a čekat nebo jít na volejbal..xD

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Omlouvám se, včera jsem to nestihl, ale další díl je už tu.

Díl 19: Druhá základna

Jakmile tým plukovníka Shepparda prošel bránou, ocitli se všichni na velké travnaté louce. Až o několik kilometrů dále byly vidět špičky stromů. Skupina lidí se vydala opatrně vpřed a všichni byli na pozoru. Ušli sotva dvě stě metrů a před Johnem vyjel ze země panel.

„Co to sakra?“ Vyjekl John a reflexivně uskočil.
„Antický ovládací panel, podobný je na Atlantidě poblíž brány.“ Vysvětlil Rodney.

John jen přikývl a přistoupil k panelu. Opatrně na něj dal ruku a v tom se stalo, co nikdo nečekal. Kolem nich ze všech stran se zhmotnili zdi budov. Najednou nestáli na velké louce, ale spíše na zeleném náměstí. Deset metrů od panelu byly typické antické dveře a na pravé straně vedle nich ovládací panel. Rodney bez váhání zamířil k němu a začal si jej prohlížet.

„Je to zakódovaný panel, dlouho by mi trvalo jej prolomit, ale dříve by se nám hodilo číselné heslo.“ Vysvětlil Rodney po chvíli bádání.
„Tři, sedmnáct, šest, dvacet jedna, jedenáct, devět.“ Řekla Teyla, která si vzpomněla na Janusovu kombinaci. Rodney neváhal a zkusil zadat šest čísel a k překvapení všech se dveře otevřeli. Na druhé straně dveří byla malá chodba, která se dělila dvěma směry.

„Ronon, Rodney vlevo, Teyla a já vpravo.“ Rozkázal John. Čtveřice lidí se rozdělila a dvojice se dělila vpřed. Obě skupiny po pár minutách pomalé chůze dorazili ke svému cíli téměř okamžitě. Rodney a Ronon objevili další dveře, za kterými byl transportér, a když vešli dovnitř, na panelu se objevila dvě místa k transportu. Rodney nahodile stiskl jeden z bodů a celou transportní místnost ozářilo bílé světlo.

Teyla s Johnem měli před sebou taktéž dveře, ale na druhé straně bylo něco jako řídící místnost. John udělal dva kroky vpřed k prvnímu panelu a na klávesnici stiskl velký červený knoflík. Po stisknutí se uprostřed místnosti zjevil Janus a začal vyprávět příběh.

Rodney a Ronon ihned vystoupili z transportéru, objevili se v chodbě podobné té, kterou právě přišli.

„Něco se pokazilo?“ Zeptal se Ronon.
„Nemyslím si.“ Odpověděl mu Rodney a vydal se chodbou. Po několika sekundách nalezl dveře, které byly podobné těm, jaké nalezli u vchodu do budovy. Jakmile je otevřel, ocitli se ve velkém hangáru, v němž kotvila loď třídy Aurora.

Janusův hologram začal vykládat příběh, který si John a Teyla velice pozorně poslechli.
„Dva roky poté, co jsme opustili Atlantidu, se mi podařilo zprovoznit stroj času. Cestoval jsem do minulosti i budoucnosti a na mnoha planetách jsem postavil pomníky s událostmi, co se ještě nestali. Ale jednou v budoucnu jsem mluvil s mužem, který mi pověděl, co mám ještě udělat pro záchranu lidstva. Od té doby jsem začal pátrat po rozpadlých docích hluboko v roklinách planety, kterou později začnou Jaffové nazývat Dakara. Když jsem tyto časem zapomenuté stavby nalezl, našel jsem i rozestavěnou loď, kterou jsem hodlal dokončit. Tři roky mi trvalo zprovoznit hyperprostor a podporu života. Ale moje vůle byla silná a já stále věřil, že tento úkol splním. Křižník jménem Inositol, mě dovezl do mé rodné galaxie nazývané Pegas. Tam jsem našel neobydlenou planetu a dalších dvacet let jsem stavěl toto místo a vyráběl druhý model zbraně. Jakmile bylo vše hotovo, rozhodl jsem se zbytek života prožít v meditaci v naději na povznesení. Podle vás, plukovníku Shepparde se mi to podařilo a toto dílo vám pomohlo k ochromení Wraithů. Křižník naleznete v hangáru této základny a samotná zbraň je ukrytá pět pater pod zemí. Jen vy plukovníku Shepparde se díky unikátnímu genovému klíči dostanete ke zbrani a umožníte přístup svým přátelům. Ale varuji vás, pokud zbraň použijete ihned, mnoho životů bude ztraceno. Nejdříve musíte zapojit Mstitele. Přeji vám hodně štěstí.“ Dokončil svůj příběh Janus a jeho hologram se rozplynul. Teyla s Johnem byly naprosto šokováni, až je z transu vyrušila vysílačka.

„Johne, nevěřili byste, co jsme našli v hangáru.“ Promluvil Rodney skrz vysílačku.
„Antickou loď třídy Aurora?“ Odpověděl mu John.
„Ano, a jak to víš?“ Zeptal se jej.
„My jsme v řídící místnosti, kde jsem zpustil hologram Januse. Myslím, že bys to měl vidět.“ Řekl John.
„Rozumím, jsme už na cestě.“ Odpověděl mu Rodney a poté se s Rononem vydali na cestu.

O deset minut později, řídící místnost

„Zajímavé, tak on byl ten Antik, co cestoval časem. SG-1 navštívila jeden z jeho chrámů a tamní věštba se skutečně vyplnila.“ Řekl Rodney.
„Zajímalo by mě, co je to za zbraň.“ Změnil téma Ronon.
„Teylo, Ronone běžte k bráně a zavolejte sem vědecký tým. Já s Rodneym zkusíme najít tu zbraň.“ Rozkázal John, a jak řekl, tak se i stalo.

O dalších pět minut později Teyla zadávala adresu, zatímco Rodney s Johnem nastupovali do transportéru.

„Hangár je tady, a tak zbývá toto místo k transportování.“ Řekl Rodney a stiskl druhou tečku. Dveře od transportéru se ale nezavřeli a po celé místnosti bliklo červené světlo. Ovšem po pravé straně od panelu vyjela nástavec, akorát aby se na něj vešla ruka.

„Jen já se dostanu ke zbrani.“ Řekl John a přiložil ruku na nový panel. Dveře od transportéru se následně zavřeli a celou místnost ozářilo bílé světlo. Na druhé straně se octili v laboratoři a Rodney doslova zůstal stát s otevřenou pusou.

„Co je, co se ti stalo?“ Zeptal se John.
„Je mi to tu povědomé, už asi vím, co je ta zbraň. Je to zařízení Atero, které slouží k vyřazení wraithského hyperpohonu.“ Odpověděl mu Rodney.

O tři hodiny později

„Měli bychom to znovu zničit.“ Navrhl Zelenka, který přišel na základnu.
„Ne, měli bychom se nad tím zamyslet, jelikož Janus obětoval svůj život k postavení tohoto místa a druhého prototypu.“ Navrhl Rodney.
„To zařízení ničí zároveň brány. A Janus v hologramu mluvil o zapojení Mstitele.“ Doplnil úvahy vědců John.
„Už si vzpomínám. Na SGC vytvořili program, který vyřadí určitou bránu z provozu. Jenže naneštěstí se tento program rozšířil automatickou aktualizací a vyřadil systém bran v Mléčné dráze.“ Vysvětlil Rodney.
„To je ono, vyřadíme brány z provozu na několik dní a zapneme tento přístroj. Naše kontakty nám zjistí polohu lodí a budeme je ničit bez obav, že by jim přiletěli posily.“ Navrhl John.
„To by možná šlo.“ Podpořil jeho nápad Rodney.
„Tak dobrá, Radku běžte, prohlédnou Antickou loď a ty Rodney zapracuj na této zbrani.“ Rozkázal John vědcům a odešel za Teylou a Rononem.

O sedm hodin později

„Radku volal jste mě?“ Zeptal se John, který přišel na můstek antické lodi.
„No ano volal, chtěl jsem mluvit o stavu Inositolu.“ Začal Radek a vzal si do ruky svůj tablet.
„Tak za prvé, jde poznat, že loď stavěl z trosek. Muselo mu dlouho trvat zprovoznit hyper motory a podporu života v nějakých sekcích. A co se týče zbraní, štítů, vysílačky a dálkových senzorů, no ty ještě nejsou dostavěny.“ Podal hlášení Zelenka.
„A vy věříte, že loď zprovozníte?“ Zeptal se John.
„Už jsem poslal data Pospíšilovi. Oba jsme se shodli, že do měsíce bude loď plně schopna boje.“ Vysvětlil Radek.
„No dobrá, není na škodu mít antickou loď na své straně.“ Řekl John a poté se otočil a odešel.

O dva dny později, Atlantis- zasedací místnost


„Pánové, máme problém. Avatáři již začali s útokem na základnu Genii. Nevíme, jak je objevili, ale považují je za hrozbu a preventivně zaútočili na jejich základny a vyvraždili tamní obyvatele do posledního.“ Vysvětlil Woolsey.
„Jak se vůbec o nich dozvěděli?“ Zeptal se Ellis.
„To nevíme, ale právě jsme zjistili, že plánují útok na jejich domovskou planetu.“ Řekl Woolsey.
„A měli bychom jim pomáhat? Podle všech hlášení je to nedůvěryhodná rasa.“ Odpověděl mu Ellis.
„No buď můžeme nechat pozabíjet několik tisíc lidí, nebo můžeme pomoct a zničit několik lodí Avatárů.“ Navrhl John.
„Avatárské lodě jsou silné a jednou s nimi budeme muset udělat. Nejsem sice voják, ale podle mě by bylo lepší zničit je po jedné, než útočit proti celým skupinkám.“ Podpořil Johna Woolsey.
„Souhlasím, informujeme Dia, ať se k nám připojí na orbitu planety Geniu.“ Rozkázal Ellis.
„To poletí jenom Zeus a Apollo?“ Zeptal se John.
„Snad se k nám připojí i Dallas a nějaké lodě Asgardů.“ Vysvětlil Ellis.
„Dallas?“ Zeptal se nechápavě John.
„Nová loď třídy BC-304.“ Odpověděl Ellis.
„Proč už nestavíme rovnou 305?“ Zeptal se John.
„Tyto lodě jsou drahé a navíc tato loď byla již rozestavěná, když vyšly plány na novou loď.“ Řekl Ellis.
„Aha.“ Odpověděl John a odešel z místnosti.

O pár hodin později, Orbita planety Geniů.

Nad planetou se otevřela dvě hyperprostorová okna, z nichž vyletěly dvě lodi stejného typu. Byly to pozemské lodě třídy BC-304, které zde měli pomoci s obranou proti Avatárům. Bohužel lidské lodě neletěli dost rychle a na orbitu dorazily jako druzí. Na nízké orbitě se již nacházel křižník Avatárů a svými zelenými střelami bombardoval povrch planety. Pozemské lodě ihned zamířili ke křižníku a začali pálit svými modrými energetickými střelami.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Na povrchu křižníku se objevili exploze, které ovšem nezpůsobily velkou škodu. Ale Avatáři to nenechali jen tak. Jejich křižník se otočil od planety a zamířil si to proti pozemským lodím. Jakmile byla jejich loď otočena, začala střílet z hlavních zbraní. První čtyři střely zasáhly Apolla a vyřadili jeho paprskové zbraně z provozu. To už, ale mezitím Dallas střílel do Avatárských platforem a stačilo pár dobře mířených ran a jejich zbraně byli mimo provoz. Dalších pár minut střelby do téhož samého místa způsobil explozi nepřátelského křižníku. Avatáři, ale před svým zničením vyslali stíhačky. Bohužel pro ně to byl krátký boj, jelikož se do boje zapojili i Railguny a nalétající stíhače bez váhání zničili.

„Plukovníku, jak jste na tom?“ Zeptal se Ellis do vysílačky.
„Dallas je na tom dobře, jelikož jste hlavní nápor schytali vy.“ Odpověděl mu plukovník.
„Souhlasím, naše štíty jsou na třiceti procentech a hlavní zbraně máme mimo provoz. Ale zvládli jsme to i bez Dia, už se těším, jak se Caldwell dozví o našem vítězství.“ Řekl Ellis, ale přerušil ho major Marks, který byl na jeho lodi navigátorem.
„Pane, zaznamenáváme přílet lodí.“ Oznámil.
„Zeus?“ Zeptal se.
„Ne, podle údajů to je mateřská loď Avatárů.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak je mi to jasný obě ty lodě nebo aspon jednu zrušíš a pak dius nebo zeus tu mateřskou lod zruší :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
nezruší ani jednu loď...to by přece neudělal...:) že??....dobře si to rozmysli..xD...kostka stále čeká...díl super jajko vždy...jen mi je divný že ty štíty klesly hned na 30% sice Zeus má silnější štíty poháněmé navíc ZPMkem...ale i tak...ale je to tvoje povídka...tvůj příběh tvoje situace takže ti do toho nebudu kecat ja?? rozhodně sem co nejdřív mrskni další díl

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak jak to dopadne s lodmi vám zatím neprozradím. A co se týče rychlosti padajících štítů, no v díle Daedalovi variace (Daedalus na druhou), no prostě v dílu 05x04, po chvíli palby začali padat i kosílat i štíty Atlantis. Ale jak už tu bylo řečeno. Autor si sílu zbraní může odhadnout sám. Kdyby, ale někde bylo, kolik by ta střela ubírala energie, tak bych to samozřejmě respektoval.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
rigix píše:
Tak je mi to jasný obě ty lodě nebo aspon jednu zrušíš a pak dius nebo zeus tu mateřskou lod zruší :-)



No ridixi, abych se vyjádřil k tomu dius nebo zeus. Caldwellova lod se jmenuje Zeus, který byl ve starověkém Řecku považován za boha všech bohů. Jeho jméno se ovšem skloňuje jako Dia, Diovi at....

Viz najdeš tady:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Zeus
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Patas25 Pěkná povídka. Už se nemohu dočkat pokračování :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalos304 píše:
nezruší ani jednu loď...to by přece neudělal...:) že??....dobře si to rozmysli..xD...kostka stále čeká...díl super jajko vždy...jen mi je divný že ty štíty klesly hned na 30% sice Zeus má silnější štíty poháněmé navíc ZPMkem...ale i tak...ale je to tvoje povídka...tvůj příběh tvoje situace takže ti do toho nebudu kecat ja?? rozhodně sem co nejdřív mrskni další díl


Jenže zeus tam prej ještě nejni ten prej ma přiletet. A kdy budem mít mi mateřskou lod ? Takova Tera galaxus nebo Tauri galaxus by nebyla špatna ,tera battle ship s velkym utra mega dělem.

Jo a Patasi to co si viděl v SGA že štíty kolísaji je naprostá kravina, to si scénaristi upravili prostě aby byl děj zajímavější, ale v první serii se jasně řeklo že atlantský štít nekolísa pouze vycucava ZPM takže DOKUD maji energii ZPM a nejni napajecí sít zaměstnavana ještě dronama a pohonem, tak štít nemůže kolísat. Doporučuju se řídit tim co se řeklo v první a druhý sezoně pak už to začli prznit.

Edit2: To se štítama samozřejme neplatí pro asgardské štíty+ Zpm, ty štíty jsou asi jinak navrhnuty nebo ja nvm, prostě už od začatku kdy tam to zpm prskly tak se ti štíty vybijeli, myslim že rodney v jednom díle popisoval ten rozdíl jako že prej ta energie se u asgardu nabijí kdyžto atlantis tam jde energie přímo proto nemůžou kolísat.Takže teoreticky by štíty na atlantis mohli zkolabovat ale tak na jednu periodu sinusoidy než tam zase přiletí další kmit ze zásuvky a nedoprdnou se na 100 % takže asi tak :-D
Naposledy upravil rigix dne 21.1.2010 18:36:53, celkově upraveno 2
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:scared: :cryy: Chcel som byť prvýýýý!!!!
Takže kľud. :sorry: (Nemal som ísť z roboty na :pivo: ) :wall:
Teraz vážne: Poviedka je výborne napísaná, má spád a aj vďaka predzvesti ďalšieho :quiote: :shooting: je celkom napínavá. Prajem Ti aj nám (čitateľom), aby Ti to :write: aj ďalej minimálne na takejto úrovni.
(Toť vsjo, the end a konec) :heat:
P.S.: Sry za smajlíkov. (rudnu)

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Patas25 Nezapomeň pak změnit jméno tématu :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Coder Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 228
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tento díl se ti velmi povedl :)
Jen má dnešní díl jedinou chybu - Pokud vím, Dallas není z řečtiny, nebo ano? Lidé dávají lodím jména podle řecké historie :)
Hvězdná Brána CZ - Vše o fenoménu Stargate
Obrázek
Obrázek

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Coder Je to jeho povídka, tak si může pojmenovat lodě jak chce, klidně i Patas25. :D :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jakop: To beru jako kompliment.

Coder: To sice ano, ale tentokrát jsem pojmenoval loď podle amerického námořnictva. Dallas je známý název pro jejich ponorky. :-)
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A taky znamej americkej seerial DALAS nesnašel sem ho když sem byl malí tak davali od dvou do pěti pěkný seriali na nově a na primě v tu dobu bežel dvoudíl dalase a mamka mi to vždycky přepnula a dívala se na dalas, proto sem oslavoval když dalas přestali davat ale ukazalo se že esmeralda bylo pro mamku idealní nahrada naštěstí po roce našla praci kdy už chodila domu až po patej :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

jakubl Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 110
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
moc pěkný díl :P už se těším na nadcházející bitvu

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
myslím že by ve skutečnosti byli pěkně tupí kdyby bojovali proti lodi jejíž štíty přemůže pouze Zeus...navíc by hodně rychle dostali nprdel..nemá cenu tam zůstávat a ztrácet lodě a životy uplně zbytečně

artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
rigix: mno jde o to, že v 5x04 jim nekolísaly štíty jako takové ale docházela jim energie ZPM ( ty jejich zbraně musejí být asi hodně silné když je tam wraithové nedostali atd...) takže někde jejich síla bejt musí...

ale zase štíty 304ek by měli padat o trochu pomaleji...sice v 5x04 jim padly rychle...ale to bylo tím, že je měli na minimu ( McKay to říkal )

ale každopádně je to tvá povídka a je dobrá ;-)

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
artos25977 píše:
rigix: mno jde o to, že v 5x04 jim nekolísaly štíty jako takové ale docházela jim energie ZPM ( ty jejich zbraně musejí být asi hodně silné když je tam wraithové nedostali atd...) takže někde jejich síla bejt musí...

ale zase štíty 304ek by měli padat o trochu pomaleji...sice v 5x04 jim padly rychle...ale to bylo tím, že je měli na minimu ( McKay to říkal )

ale každopádně je to tvá povídka a je dobrá ;-)


Ano v tom bych souhlasil že atlantis už těch boju prožila s těma neznámýma asi hodně a zpm měli prostě prazdné.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tu čekam sem myslel že bude dvoudíl :)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
normálně sem ochotnej čekat na další díl třeba měsíc ale dneska je to hrůza a chcu další..xD :rflmao:

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak další díl je skoro dokončený, ale v 05x04, když se na to podíváte, tak štíty opravdu spadly rychle. Ale nebyly vystaveny jejich hlavním zbraním, nýbrž jen stíhačům.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
U Atlantis spadli rychle ale byli vystaveny hlavnim zbraní co sem vyděl, ale osobně si myslim že to nebyl první útok protože už po nich nemetali drony tz. že už se proti nim asi nikdy branili takže zpm asi vyčerpáno. A pokud myslíš toho daedala tak tam sice štítama prošli ale taky asi proto že už byli prakticky vybité.Štít atlantidy se nenabijí jako na daedalusu, u atlantidy si bere energii přímo ze zdroje, proto nejdřív musíš vybít zpmka. Je to jako ten asuranskej satelit jakmile do něj pouštěli energii ze zpm tak se taky už nedal zničit protože asurane meli zpm kolik chtěli. Bohužel štíty na BC-304 jsou na jiné bázi než atlantanů (mě osobně se víc líbí když se podíváš na 3 díl siege tak jak se tam oně rozmeta ta stíhačka jako by tam žhnul modrý plamen fakt hezký, kdyžto atlantcké jsou prostě neprostupna zed ani se nehnou), takže se musí nabijet i když je tam zpm a tak prostě selžou i když máš zpm plné.Popisuje to v nějakym díle rodney, ale nvm v přesně jakym jdu to shlídnou postupně :-)

Mimochodem ta lod co si použil do obrazku žadná štíty nema , ma pouze nadupaná pancíř proto sem se na 6 řadu sga těšil, s tim že se tam oběví rasa co spoleha na pancíř, je to škoda myslim si že fakt kvalitní pancíř vyhlazenej tak aby odražel leaser a chlazenej tak že by dokazal odolat plazmě by byla asi hodně namakana věc a technicky by to šlo udělat kdyby pod pláštěm kolovalo helium.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron