Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet

SGA - nový řád -Díl 34: End = Povídka komplet


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
jop taky se přidávám s otázkou kdy bude další..:)

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No musím se omluvit, během prázdnin sem nečekaně odjel pryč a neměl přístup ke svému PC. Tudíž jsem s dílem ani trochu nepohnul. Mohl bych slíbit, že sem díl dám zítra, ale jelikož že budeme švihat baby, je těžké říct, zda to dodržím. Každopádně se díl vynasnažím dodat do úterý.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
myslím že dneska to snad nikdo neočekává...přitom že sou dneska ty velikonoce..:) většina z nás bude ráda když dojdou dom...ael ten další díl by byl do úterý fajn

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Patas25:
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Vše nejlepší k tvým dnešním 16. narozeninám.
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Též se připojuju ke gratulaci, ale stejně by si sem už mohl dát další díl :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dneska neodlepim oči od monitoru dokud se tu neoběví nový díl nebo nějaka dobrá výmluva :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Sim100 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 165
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jj už by tu konečne mohol byť,veď už je Streda ! :x :x


:) :)

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Což středa ale za 3 hodinu už je ČTVRTEK !!!!!!!!
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
rigix+Sim100+další: Tímhle tím uháněním, díl rozhodně neurychlíte, spíš patase odradíte a on se na to vybodne. Rozhodně nežije jen a jen pro povídku a tak díl BUDE, AŽ BUDE, takže hezky mlčte a čekejte.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Kocourr Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 273
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jakop: Indeed :smile:

Sim100 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 165
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jakop píše:
takže hezky mlčte a čekejte.


Rozkaz :smile:


Ale to sa neda,keď ta poviedka je tak super :)

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Můj hlas umlčíš jedine novym dílem :-)
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
rigix: Já být na místě Patase a ty by si takhle otravoval, tak bych za každý tvůj dotaz o díl oddálil vydání tak tak o 3 dny, takže bych mohl v klidu psát díly do zásoby, dokud by si nedal pokoj s nesmyslnými dotazy. Vím, že Patas dává díly hned jak jsou hotové a mistrovské dílo neuspíšíš i když se snažíš sebevíc.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak to už by si to tu nikdo nikdy nepřečetl protože bych nahodil makro :-D
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nemůžete nechat autora povídky vyspat opici? :D Já sám mám ještě co dělat
Obrázek

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, všem se omlouvám, ale zase mi do toho vlezla škola. Konkrétně němina! Ale díl snad opravdu dodám zítra, jelikož v pátek mám praxu....

A jinak děkuji za přání. Dokáže taky potěšit.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Off-game Airman
Airman

Příspěvky: 1
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Patas.. Naštěstí pro mě ho málo kdo zná osobně.. :) V pohodě kámoš.. Občas zapaříme calla :) Kontak na jeho skype ze mě nedostanete :D Bestak je tu nějak napsaný v profilu, ale ikdyby ne, nedám :D Stačí že ho na skypu otravuju celé dny já :D Nato, že todle ''scifi'' moc nemusím, tak ty příběhy píšeš dost dobře ;) Jinak jaká byla zabíjačka?? :D
Naposledy upravil Off-game dne 07.4.2010 22:56:40, celkově upraveno 2

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Patas25: My to chápeme. Škola je důležitější než povídky :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jakop: No bohužel.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Sim100 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 165
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Patas25 píše:
No, všem se omlouvám, ale zase mi do toho vlezla škola.


Ach ta škola :scared:

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak sem slíbil, díl je tady. Ikdyž toho asi zítra budu litovat, že jsem se pořádně nevyspal :-). Jinak omlouvám se za chyby a přeji příjemné počtení!

Orbita planety byla poseta troskami. Mezi poletujícími kusy ještě zápasilo několik lodí. Avatárům zbyly pouze čtyři mateřské lodi a pět křižníků. Z obrané flotily zbyly pouze čtyři asgardské lodě, tři lodě typu BC-304, antická loď a Zeus. Boj se vyvíjel pozitivně pro Avatáry, jelikož všechny obranné lodě byly silně poškozené a nápor na štíty už dlouho nemohly vydržet.

To se ovšem do boje zapojila pozemská loď typu BC-305. Minsk nebyl, ale napájen ZPM a jeho paprskové zbraně neměli stejný účinek jako na Diovy. Ovšem štíty byly napájeny několika generátory a proto dosahovaly padesátiprocentního účinku oproti napájení ZPM.
Několik asgardských paprsků zasáhlo křižníky.

Mezitím se loď Furlingů přiblížila k bojišti a počkala, jak k ní zamířila trojice mateřských lodí. Netrvalo dlouho a každá vystřelila deset zelených střel.

Obrázek

„Míří k nám třicítka střel.“ Řekl Furling, který stál u několika panelů na můstku.
„Oskenovat!“ Přikázal velitel. Byl to ten samý Furling, který předtím vyjednával v síni pěti ras.
„Jsou to projektilové střely. Naše obranné prvky budou dostačující.“ Řekl Furling.
„Aktivujte obranu.“ Vydal rozkaz velitel.

Na několika místech se vysunulo pár malých zařízení, které se mohly volně natáčet.

Jakmile už to vypadalo, že střely narazí na trup, zabránil jim v tom vícevrstvý štít. Jednalo se konkrétně o směrové štíty. Tato bojová loď měla velmi odolný trup proti veškerým známým energetickým zbraním. Pouze projektilové střely, jako například antické, nebo avatárské měli větší účinek a proto se k obraně před nimi používaly směrové štíty, které byly přímo napájeny hlavním zdrojem.

Zrovna když se Furlingové chystali oplatit útok, jejich vysílač zachytil komunikaci pocházející z Atlantidy.

„Vítejte v galaxii Pegas. Přiletěli jste právě v čas.“ Promluvil do vysílačky Rodney, který seděl v řídící místnosti na Atlantidě.
„Je to naše povinnost a byla by hanba nepomoci.“ Odpověděl Furling a poté pokračoval. „Sem si jistý, že vaši vědci by chtěli prozkoumat naši technologii. Máte jedinou šanci a to teď v tomto boji. Vyberte jednoho muže, který nás bude moci sledovat přímo v boji.“ Učinil jedinečnou nabídku velitel.
„Já budu ten muž, kterého hledáte. Jsem ten nejpřednější vědec z pozemské rasy.“ Začal se chválit Rodney, ale sotva dokončil svou řeč, byl ihned transportován.
Transport byl tak tichý a nenápadný, že si toho z prve nikdo z personálu nevšimnul. Prostě Rodney se v jednu chvíli rozplynul ve vzduch.

Během pár vteřin se na můstku lodi Furlingů zjevil zcela překvapený a vyděšený.

„Sakra, to byla rychlost.“ Řekl Rodney a poté se rozhlédl po můstku. Jako první jej upoutal celkový vzhled. Celý můstek byl v bílé barvě a sem tam něco rudého. Když se pozorněji podíval, všiml si pouze několika málo konzol, které celkově ovládali dva Furlingové. Poté na můstku byl už jen pouze velitel, který se nyní začal věnovat Rodneymu a s absolutním klidem se s ním dal do řeči.

„Doktore, vítejte na naší palubě.“ Uvítal jej Furling.
„Je mi ctí. Jsem tu jen pár vteřin a už mám dotazy.“ Řekl Rodney.
„Pro to jste zde.“ Odpověděl mu Furling.
„Tak za prvé, proč nepoužíváte celkové štíty, ale místo toho máte směrové štíty?“ Zeptal se Rodney.
„Nepotřebujeme tyto štíty. Spoléháme na náš trup ze slitin, které se vyskytují pouze v rodné galaxii Furlingů. Trup pohltí veškeré energetické výboje a dokonale vybroušený povrch odrazí projektilové střely. Ovšem pro jistotu používáme alespoň tyto směrové štíty, které odvrátí větší množství projektilů. Jak se na Zemi říká: Opatrnosti není nikdy dost.“ Řekl velitel a použil i slogan ze Země.
„To je pravda. A ještě jeden dotaz. Bude tu stát a nechat po sobě střílet, nebo se začnete bránit.“ Promluvil Rodney.
„No budiž.“ Souhlasil velitel a poté se obrátil na jiného Furlinga a řekl mu něco ve své mateřštině.

Loď Furlingů se rozletěla vstříc k třem mateřským lodím Avatárů. Většinu zelených střel pochytily směrové štíty, a když se občas nějaká vyhnula, neprorazila pancíř.
To už ovšem Furlingové ztratili trpělivost a začaly pálit svými energetickými zbraněmi. Střela měla rudou barvu. Účinkem několikanásobně převyšovala energetické paprsky z Dia a interval střelby byl rychlejší než u wraithských zbraňových platforem.
Ani ne po deseti sekundách byla první mateřská loď zničená a druhá byla pod intenzivní palbou. Do minuty byly tři mateřské lodě zničeny a zkázonosná loď obrátila svou pozornost k dění na nízké orbitě.

„Teďka bych palbu z vašich energetických zbraní nedoporučoval. Orbita je plná trosek a mezi nimi jsou i záchranné moduly. Bude vysoce pravděpodobné, že zasáhnete někoho z našich.“ Namítl Rodney.
„Pro tento boj máme speciální zbraně. Vy byste pokládal, že je to nemožné.“ Řekl velitel a poté se obrátil na Furlinga.

Ten ihned začal skenovat avatárské lodě a během okamžiku měl příslušná data, aby mohl nastavit zbraň.

Netrvalo dlouho a z rudé furlingské lodi vyletěly tři rakety. Na první pohled byly podobné pozemskému vzhledu, ale razantně se lišily ve vlastnostech. Tyto rakety byly pouze transportní nádoby. Jakmile doletěly na předem určené místa, prostě explodovaly. Výbuch nebyl nijak ničivý a dokonce ani neochromil senzory. Po výbuchu zůstalo v prázdném prostoru pouze oblaka mikroskopických částic.

„Nano zbraně ve volném vesmíru?“ Zíral nevěřícně Rodney.
„Z počátku to bylo nemožné. Ale nakonec se nám zbraň povedla modifikovat tak, že se zaměří na předem určený zdroj energie. Prostě ty oblaka jsou přitahována jako železné piliny k magnetu. Jakmile narazí na štíty, začnou je rovnoměrně přetěžovat a jakmile narazí na pancíř, začnou se jím prožírat. Netrvá to ani příliš dlouho. Podle údajů se Avatárům do pár minut zhroutí štíty, do půl hodiny přijdou o zbraně a veškeré vnější systémy. Pak bude stačit dvacet čtyři hodin a všechny paluby budou bez atmosféry.“ Vysvětlil Furling.
„To je neuvěřitelný, taková zbraň ve vzduchoprázdnu.“ Žasl Rodney, a poté položil další otázku.
„A za jak dlouho by to asi prošlo trupem wraithského úlu?“
„Odhadem? Jelikož nemáme přesná data o složení pancíře, podle odhadu by to trvalo osm hodin.“ Řekl Furling. Rodney měl poté spoustu dotazů ohledně napájení,…

Skutečně všem mateřským lodím do několika minut selhaly štíty a poté už jen stačilo, aby několik letek zneškodnilo hlavní zbraňové systémy. Po pár hodinách byly všechny lodě zbaveny atmosféry a následně až na dvě mateřské byly zničeny. Právě ty dvě mateřské v nejlepším stavu byly odtaženy do hangáru na povrchu, kde se do nich pustil Pospíšil za asistence Thora.

Téměř Celá obranná flotila přistála na planetě, kde se prováděly všemožné opravy. Loď Furlingů se majestátně tyčila na orbitě a nedaleko ní se volně vznášel Zeus a Minsk. Nano zbraň, která zneškodnila Avatáry, byla potom naprogramována na odstranění trosek z orbity. Zbývající částice se nakonec navedly do atmosféry, kde dokonale shořely.
Z obranných satelitů toho moc nezbylo a těch pár kousků co držely ještě po hromadě, byly značně poškozeny, že by obrannou proletěl i jeden wraithský křižník. Z pulzních zbraní Noxů zbyla slabá pětina, ale Noxové již začali stavět nové děla a strategicky je rozmisťovat na planetě.

Terra Pegasus si prošla těžkou zkouškou a Avatáři nyní věděli, že vyhlazení této aliance, nebude lehký oříšek. Proto je na chvíli kolonie opět v bezpečí. (Nebo snad ne?)

Naposledy upravil Patas25 dne 09.4.2010 15:58:08, celkově upraveno 2
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:shock: Veľmi dobre (aj keď :jako: zjednodušene :jako: ), ale zrozumiteľne :) popísaný vesmírny boj a hlavne (veľmi dobre) napísané možnosti Furlingských lodí (aspoň tie, čo potrebovali pre toto víťazstvo). :) :) :)
(Určite ich majú v rukáve viac.) :?:
:yahoo: :write: :write: :write: :arrow: :shock: :rflmao:
:bravo: :bye: :bye: :bye:

Kocourr Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 273
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, dobý díl :ok: . Zajímalo by mne, jestli máš představu kolik dílů bude zhruba do konce povídky a jestli už víš, nebo alespoň tušíš, jak to celé vlastně skončí..?

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
já bych to viděl následovně...zničení avatárů a pak super mega boj proti Wraithům to už ale budeme mít aspoň 4 305ky a na každé bude ZPM to je jasný...xD..nebo se snad mýlím..??a je super žes nechal aspoň pár lodiček kromě 305ek

rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Konečně lod co se spoléha na pancíř :bravo: Ta nano technologie je super, připomíná mi to rasu v sins of solar empire (vassari), ale stejně by mě zajímalo čim napají ty zbraně že jsou tak učiné. Pokud se nejedna o projektylové zbraňě kombinované s energetickou tak nemůžou být učinější než kolik do nich dodáš energie. Ale na druhou stranu zase nezatěžují generátory štítama po celé lodi. No to je fuk, každopádně bitva s avatarama přece nemusí být konec povídky může pak oběvovat nové galaxie to by bylo taky fajn.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky