Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Úvahy mrtvého

SG: Úvahy mrtvého


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 08.10.2006 22:20:34
MaKovičák Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jak jsem slíbil, tak jsem také udělal. Napsal jsem něco jiného než parodii. Navíc je to tak trochu i netradiční krátká povídka, nejspíš trochu náročnější na myšlení a dalo by se říci i malinko depresivní. Ale však sami uvidíte.

Zbraň byla připravena ke smrtícímu výstřelu. V tu chvíli my to bylo vše jasné. Zemřu. Není již nic, co by tomu mělo či snad mohlo zabránit. Jsem zde jen já s nefunkční zbraní a ten proklatý Kojla. Proč ta zbraň vypověděla poslušnost zrovna teď? Chtěla to nějaká vyšší moc nebo to je jen zpropadená smůla? Ať tak či onak je už to jedno. Výsledek této rovnice je vždy stejný. Smrtící. Ozývá se klapnutí. Mačká spoušť. Kulka vychází z hlavně. A vzápětí druhé. Snad chce mít jistotu. Mé oči se již dávno v hanbě odvrátily od Kojlovy tváře. Vrásčitá tvář starého muže, přesto v tu chvíli plná zloby a zároveň ledového klidu. Jak mě jen mohl zajmout? Proč jsem jen nedával větší pozor? Proč jsem nebyl o trochu lepší než on?
Tyto otázky se mi honí hlavou. I když jsem tisíckrát četl, že se mi vteřinu před smrtí přehraje celý můj život. Život nepřichází. Jen se stále dokola v mé mysli objevují ty okamžiky, kdy jsem muž proti 10 bojoval o svůj život. Bojoval, ale prohrál. Ten pocit bezmoci bych nikomu nepřál. Když se mi zabodly ty hroty do zad, tušil jsem, že je zle. Proč jsem nebyl o píď rychlejší? Proč jsem nevyběh o chvíli dřív? Možná by to nic nezměnilo, možná by dostali Ronona. Už jsem teď mohl podávat Elizabeth na Atlantis hlášení, místo toho tu klečím, připraven na popravu.
Jak se má člověk na popravu připravit? Cítím jak se mi ze zad valí krev od hrotů, které mi zabránily projít skrz bránu. Od hrotů, které stáhly zpět mé životní plány a zkrátily životní pouť. A ten pocit. Ten mučivý pocit, že kulka již opustila hlaveň mého kata a stále nedospěla k mé hlavě. Toto přemýšlení trvá vteřinu. Vteřina mi připadá jako den. Další vteřina je již věčnost. Skrz má zavřená víčka se derou slzy. Vždyť já nikdy nebrečím! Však to také nejsou slzy smutku ani dojetí. Tyto slzy nemají s pocity nic společného. Je to snad jen mechanická obrana těla před posledním pumpnutím srdce. Před posledním vdechem vzduchu. Před skonáním.
Už cítím ocelový chlad kulky. Chlad, který za chvíli pozná i má hlava. Chlad, který ničí naděje a plány. Vražedný chlad! Ale jedna věc je zvláštní. Chlad cítím u ucha. Kojla snad není tak špatný střelec, aby z pár metrů minul hlavu. Přesto kulka mě zdá se míjí. Zvedám hlavu. Mé mokré oči přece jen ještě spatří světlo světa. Otevírám víčka a pohlížím na Kojlu. Jeho tvář je stejně mrazivá jako před chvílí. Ale něco je na ní nyní jiné. Jako by se ptala : "Proč?" Nechápu ten výraz. Vlastně již nechápu vůbec nic. Dvě kulky, jež navždy měly uzavřít mou pouť životem, zcela jistě vyšly. Přesto však jedna minula a druhá jako by ani nevyšla. Je snad toto začátek posmrtného života? Je toto ono nebe? Místo, kde vrah nezabije svou oběť. Místo, kde se poslední okamžiky života stávají počátkem nového? Ale přesto - Proč je vše naprosto stejné? Katolík jsem nikdy nebyl a v kostele jsem mši poklidně prospával, přesto jsem čekal zářivé barvy, čekal jsem krásné zvuky, čekal jsem... Jsou dogmata o nebi pravdivá? Není to jen život po životě? Nejspíš ne. Ale ano! Vždyť tu právě jsem a nic zvláštního necítím. Šálí mě snad smysly? Mé vynikající zbraně. Můj důvod, proč jsem tam kde jsem. Proč jsem kdesi v Pegasově galaxii. Ne! Ty mě zradit nemohou! Tak co tedy?
Zaostřuji pořádně na Kojlu. Jeho údiv ve tváři se pozvolna mění v jiný výraz. Jak jen ten výraz popsat! Ozývá se další rána. Není to však Kolja, kdo střílí. Někdo za ním vystřelil další kulku. Střelu jistoty. Kojlovo statné tělo se sune k zemi. Co mu asi běží hlavou? Opravdu se mu přehrává před očima jeho život? Asi si také říká : "Proč?" Proč z kata se stává popravený a k smrti odsouzený žije dál. Možná někdy zemřu, ale nyní to ještě nebude. Možná zítra, možná pozítří. Jsem John Sheppard a žiju dál.
Weir : What´s he like?
Sheppard : Oh, you know... He is guy. I didn´t mucha attention him. Sorry

Příspěvek 09.10.2006 14:05:38
McBeck.C Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Páni. Velice ...hmm... jak to nazvat ... expresionistické....ano to by mohlo být to slovo. A taky, jak jsi řekl, depresivní. Nicméně zajímavé.
Veliká věc na zemi a ve věčnosti je MUŽ, ale každá částečka velikosti muže pochází od ŽENY.

"Ty vole, ty vůbec neumíš ženské kroky!"

Příspěvek 09.10.2006 14:10:41
Alda Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: 4km od Neveklova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
dobry!! a ten konec...nak sem necekal ze to bude Sheppard, fakt ne...sem si myslel ze to bude nakej neznamej vojin...fakt me to prijemne prekvapilo jen tak dal!!!
Aurum potestas est.
--------------------------------------------------------------------------
Optimista se uci anglicky,pesimista se uci rusky a realista se uci strilet.
--------------------------------------------------------------------------
Dulce et decorum est pro patria mori.

Příspěvek 09.10.2006 15:57:25
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
MaKovičák píše:
Jsem John Sheppard a žiju dál.
[/quote]
Tak tahle věta se mi moc líbí. Mám ráda Shepparda - je to takový ponor do jeho nitra. Pěkný pohled na věc, dobře volené věty a pointa.
After hard working I like hard playing

Příspěvek 09.10.2006 17:17:58
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dobrá povedlo se ti to. Čekal jsem, že to nebude nic moc, protože jsem od tebe četl zatím jenom samé parodie. Nakonec jsem byl překvapen, jak je to dobře napsané. Dobrá práce.

Příspěvek 09.10.2006 18:40:13
Sopdet Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 423
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tohleto jsem nečekala...tleskám - moc se mi to líbí.... :wink:
Lennier and Vir will share a beer and watch Adira disappear

Příspěvek 09.10.2006 18:58:38
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Docela realistické vylíčení pocitů. A opravdu povedené :thumleft:

Příspěvek 09.10.2006 19:14:03
Aiden_Ford Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 89
Bydliště: Čelákovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hustý, taky se mi to líbí fakt dobrý jen tak dál
Obrázek
Obrázek
ObrázekObrázek

Příspěvek 09.10.2006 19:28:08
Mathiel Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 31
Bydliště: Rýmařov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Moc pěkný fakt moc pěkný :)

Příspěvek 10.10.2006 23:44:54
MaKovičák Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
DreamWeaver píše:
Dobrá povedlo se ti to. Čekal jsem, že to nebude nic moc, protože jsem od tebe četl zatím jenom samé parodie. Nakonec jsem byl překvapen, jak je to dobře napsané. Dobrá práce.


Popravdě parodii jsem napsal poprvé na tomto foru a na tomto foru jsou také všechny parodie, které jsem kdy napsal. Vážnější tvorba či humorné povídky jsou má silná stránka :wink:

Alda píše:
dobry!! a ten konec...nak sem necekal ze to bude Sheppard, fakt ne...sem si myslel ze to bude nakej neznamej vojin...fakt me to prijemne prekvapilo jen tak dal!!!


Správně! Na tomto místě by moh klečet jakýkoli voják, naprosto kdekoli a stačilo by změnit jen jména. V tomto díle jsem chtěl právě ukázat, že Sheppard je uvnitř stejný (spíše hodně podobný) jako nějaký voják ze Somálska, a vždy si bude před hrozbou smrti myslet podobné věci vojín i generál.
Weir : What´s he like?
Sheppard : Oh, you know... He is guy. I didn´t mucha attention him. Sorry

Příspěvek 11.10.2006 23:19:02
McBeck.C Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
a ten konec...nak sem necekal ze to bude Sheppard, fakt ne...sem si myslel ze to bude nakej neznamej vojin...fakt me to prijemne prekvapilo


Já nevím, ale mě bylo hned jasné, že se jedná o Johnyho.

Je fakt, že před smrtí vojín i generál budou asi myslet na podobné věci. I ti ze Somálska... :D

Mě na Johnyho přivedla nejdřív zmínka o Kolyovi a pak ty hroty v zádech. To už bylo 100%.
Veliká věc na zemi a ve věčnosti je MUŽ, ale každá částečka velikosti muže pochází od ŽENY.

"Ty vole, ty vůbec neumíš ženské kroky!"

Příspěvek 12.10.2006 16:55:38
Miss_Atlantis Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 283
Bydliště: V zajetí RTG radiologie
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No teda já nevim, ta parodie, jak jsem tam posledně psala, se mi líbila víc... prostě taková originálnější, nic stejnýho si člověk jinde nepřečte (no, dobře, to nemůžu vědět, jedině že bych četla všechno na světě, ale stejně, chápeš :) ), ale tohle najdu v každým druhým válečným románu (i když ty jsem teda taky všechny nečetla)... je to jenom můj názor, který není vůbec ovlivněný tím, že vážné povídky mi připadají nudné a profláklé skoro všechny (dokonce i moje) :wink:
***
Tok'ra: "Takže... proč jste tady? Proč jste sem přišli, přes celou galaxii?"
O'Neill: "Jenom tak! My to děláme pořád..."
***

Příspěvek 12.10.2006 18:06:06
MaKovičák Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 80
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Miss_Atlantis píše:
není vůbec ovlivněný tím, že vážné povídky mi připadají nudné a profláklé skoro všechny (dokonce i moje) :wink:


Jak sama píšeš, vážné dílka jsou poměrně nudná a profláklá, ale většinou pouze do doby, než se do nich začteš. To, že podobné úvahy najdeš všude, je pravda, ale podle mě je každá originálem a na každé je něco zajímavého. A kdyby tě ani toto neuspokojilo, tak to ber tak, že toto dílko bylo napsáno v době, kdy jsem se potřeboval dostat ze špatný nálady a prostě to někam hodit. :wink: :)
Weir : What´s he like?
Sheppard : Oh, you know... He is guy. I didn´t mucha attention him. Sorry

Příspěvek 12.10.2006 19:13:28
Rosseta Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 275
Bydliště: Homole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo jo, je to pěkný. Shepparda jsem poznávala vylučovací metodou. Myslím, že je to hodně dobře napsané, trochu zmatené, přesně, jak to má být. :D
R jako Rodney, O jako Ori, S jako Sheppard, S jako Samantha, E jako Emmerson, T jako Teyla a A jako Atlantis.
Bohužel, na tomto fóru již nejsem a nebudu aktivní, Přeji hezký den.

Příspěvek 12.10.2006 22:40:40
Awast Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Bydliště: Caladan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chválím, změna je život (tady smrt) a je to opravdu sqele napsané, i když krátké, velice dobré...
Shal kek nem´ron brother...

Příspěvek 13.10.2006 21:17:46
Miss_Atlantis Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 283
Bydliště: V zajetí RTG radiologie
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
MaKovičák píše:
Miss_Atlantis píše:
není vůbec ovlivněný tím, že vážné povídky mi připadají nudné a profláklé skoro všechny (dokonce i moje) :wink:


Jak sama píšeš, vážné dílka jsou poměrně nudná a profláklá, ale většinou pouze do doby, než se do nich začteš. To, že podobné úvahy najdeš všude, je pravda, ale podle mě je každá originálem a na každé je něco zajímavého. A kdyby tě ani toto neuspokojilo, tak to ber tak, že toto dílko bylo napsáno v době, kdy jsem se potřeboval dostat ze špatný nálady a prostě to někam hodit. :wink: :)


Mně hlavně vadila ta fůra otázek, to mi připadá fakt jako takovej levnej způsob, jak napsat údernou povídku, a to rozhodně nemyslím jako útok na tebe, že jsi chtěl něco levně napsat :) Ale tak zas beru, že když se člověk vypisuje z nějakejch emocí, asi fakt nepřemýšlí, jestli to bude oblíbené u čtenářů :D Jo a taky mě nikdo nenutil to číst a navíc pak ještě kritizovat, to je taky pravda :wink: Na druhou stranu, kdyby to tady byla jen samá chvála a žádný rejpání, byla by to nuda... :lol: Ale já se teda přiznám, že povídky, kde se vypisuju z emocí nikdy v životě nedám nikomu přečíst, protože bych se za ně styděla... ale to je asi ryze jenom můj perfekcionalismus, nebo nevím co :)
***
Tok'ra: "Takže... proč jste tady? Proč jste sem přišli, přes celou galaxii?"
O'Neill: "Jenom tak! My to děláme pořád..."
***

Příspěvek 20.9.2008 21:53:24
Widlička Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1177
Bydliště: Šaľa (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No.... uz ani nemam nicim novym prispiet do hodnotenia, lebo ostatni to povedali za mna... naozaj uzasne napisane... :) :) :) takze by si mohol pisat castejsie nieco podobneho razu, nez parodie :D

a ohladne toho, ci kto vedel kto to je... ja som si myslela ze to bude John :D a utvrdilo ma to potom, ked sa tam objavilo meno kolya :D :twisted:
Naposledy upravil Widlička dne 21.9.2008 09:50:46, celkově upraveno 1

Příspěvek 21.9.2008 00:55:48
Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
parádní myšlenková povídka....prostě supr.... :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Příspěvek 21.9.2008 09:42:47
bananman Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 193
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
um dobré, výborné, fantastické len sa mi moc nepozdava ta veta
Jsem John Sheppard a žiju dál.

aj ked ani neviem preco
a myslel som si ze to bude Sheppard
inak výborné
Online stargate hra:
Kliknite sem a zaregistrujte sa

Příspěvek 21.9.2008 09:49:17
Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tahle povídka má zobrazovat nebo postihnout to, co se člověku honí hlavou těsně předtím, než má umřít...nebo si to myslí....a bylo to psaný z pozice Shepparda...bych řekl... :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Příspěvek 21.9.2008 12:46:52
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak jsem se taky odhodlal to přečíst. Je to vážně skvěle napsané a má to podle mě i zajímavý námět. Vážně velmi pěkné
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Dokončené povídky

cron