Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Ascanis - vysiel 16. diel! - pribeh dokonceny

SG: Ascanis - vysiel 16. diel! - pribeh dokonceny


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Ako ju hodnotite? (ako v skole)

1
26
48%
2
12
22%
3
9
17%
4
2
4%
5
5
9%
 
Celkem hlasů : 54

Příspěvek 08.12.2006 13:56:47
Alda Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: 4km od Neveklova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dóóóóóbbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrrrýýýýýýýýýýýýýý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Aurum potestas est.
--------------------------------------------------------------------------
Optimista se uci anglicky,pesimista se uci rusky a realista se uci strilet.
--------------------------------------------------------------------------
Dulce et decorum est pro patria mori.

Příspěvek 08.12.2006 14:55:07
Dwayne Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 109
Bydliště: Navo Lanteus
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ještě by mě zajímalo - nevim sice jak seš na tom s kreslením, ale nemohl bys TELERUSH FELINAS nějak převést do obrazové formy ? I když mám docela silnou představivost, chtěl bych vědět jak si to představuješ ty se všemi městskými loděmi a hangáry a platformami pro ostatní věci. jestli nechceš nemusíš. je to jen o zvědavosti

Příspěvek 08.12.2006 19:59:34
Rosseta Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 275
Bydliště: Homole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jak řekl Alda. Líbila se mi narážka na Zelenkovu vysokou inteligenci - konečně si toho někdo všimnul :). A k 13. dílu je to jak jsem říkala:
Ačkoliv se po malém problému objevil velký problém (což se mi zamlouvá), i ten velký problém byl bez jákékoliv újmy (teda až na ten měsíc) vyřešen a happycontinue! No jo, jsem moc pesimistická, ale stejně si myslím, že jsi Woolseyho a Caldwella nechal zhebnout jenom proto, že se ti nelíbili.
Ale to je jen spekulace! Opravdu se mi to moc líbí! :D :thumleft:

Hele, počkat, neříkals, že to bude mít jen okolo patnácti dílů? Hehehe :twisted:, už tuším, co se stane...
R jako Rodney, O jako Ori, S jako Sheppard, S jako Samantha, E jako Emmerson, T jako Teyla a A jako Atlantis.
Bohužel, na tomto fóru již nejsem a nebudu aktivní, Přeji hezký den.

Příspěvek 08.12.2006 20:14:54
Edicius Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Velice dobre pokracovani,jen tak dal.

Jenom jedna technicka: na zacatku pises ze na podstavci stoji Radek a pak pokracujes s Danielom Jacksonem

tady dukaz:
INT: ASCANICA - TELERUSH FELINAS - HLAVNA OSETROVNA - LABORATORIUM

Na nizkom kruhovom podstavci v strede miestnosti stoji Radek a okolo neho sa toci dvojita svetelna spirala jeho DNA. Niekolko antikov pracuje na terminaloch v miestnosti a z ustrania vsetko pozoruje Dr. Beckett.

Dr. Jackson: Ste si isti, ze je to bezpecne? Takto pracovat na zivom jedincovi?

Anticky doktor nr. 1: Nebojte sa. Tento postup sme uz mnohokrat vyskusali a je uplne bezpecny. Pridavame do vasej genetickej vybavy tri hlavne geny, pomocou ktorych budete moct ovladat vsetky technologie, ktore nasa rasa kedy vymyslela. ATA, ATS a ATD. Ten prvy je najdolezitejsi. Uz sme napravili chybu v genovej terapii, ktoru vyvinul doktor Beckett, takze sme schopni podat nase geny aj takymto jednoduchym sposobom. Avsak vasa zarazajuca averzia voci intravenoznemu podavaniu medicinskych prostriedkov nam to dost zneprijemnila, takze sme nuteni pouzit tento sposob. Ano, tu je to. Chromozom 9. Umiestnime nove geny na tento chromozom. Tam mate zatial nejake volne miesta na umiestnenie dalsich genov.

Dr. Jackson: Robte teda, co musite. Nemohol by mi niekto priniest hrncek kavy?

Anticky doktor nr. 2: Lutujem, ale nie. Pozitie akejkolvek tekutiny by mohlo pocas procesu zavadzania novych genov do vasej genetickej vybavy ovplyvnit dany proces a nemuselo by sa to vydarit. Takze smola.

Dr. Jackson: No to je teda na porazenie. Ale ja uz mam abstak!

Dr. Beckett (z ustrania): Daniel, Daniel... Mal si pit menej kavy a nemal by si tieto abstinencne priznaky. Ale bojim sa, ze ak s tvojou zavyslostou na kave nieco spravime, tak tvoje zvyky sa aj tak nezmenia a nasa praca by bola zbytocna, lebo by sa to obnovilo behom niekolkych dni...

Příspěvek 08.12.2006 22:00:49
Rosseta Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 275
Bydliště: Homole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je fakt. :hmmm:
R jako Rodney, O jako Ori, S jako Sheppard, S jako Samantha, E jako Emmerson, T jako Teyla a A jako Atlantis.
Bohužel, na tomto fóru již nejsem a nebudu aktivní, Přeji hezký den.

Příspěvek 09.12.2006 00:06:25
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Edicius: detail krasy... preklep... to sa spravi...

ja som tiez nevyskakoval, ked mala Odyssey v Pegasus project velitelsku vezu na opacnej strane, ked letela k tej cernej diere. Proste mi to nejako uniklo...

Rosseta:
Zvazujem to spravit na 16. dielov a potom pokracovat novou poviedkou, ktora naviaze na stare problemy, pripadne spravim nejaku spin-off poviedku... este uvidime...


Dwayne: Pokusim sa, ale asi to bude len taka schema...

Příspěvek 10.12.2006 01:10:07
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Takze pokracujem takou jemnejsou epizodou pribehu... prekvapujuci zvrat a zaciatok konca...

POKRACOVANIE - 15. DIEL

o 36. hodin...

FADE IN:

EXT: ASURAS - ORBITA PLANETY

Zpoza jedneho z dvoch mesiacov planety sa pomaly vynara velka flotila lodi antickeho a Tau`rijskeho dizajnu. Okolo lodi je vidiet silne stity a vsetky lode su pripravene na boj. Ked dorazia na orbitu planety, zacinaju zaujimat palebne postavenia. O chvilu neskor im z povrchu odpoveda strelba dronov, podobne ako uz mnohokrat v podobnych bitkach, kde sa utocilo na zakladne vyuzivajuce anticku technologiu. Drony narazaju do silnych stitov invaznych lodi a neskodne vybuchuju na povrchu. Z prvych lodi flotily na orbite vylietavaju drony a smeruju opacnym smerom, na povrch planety. Bitka nabera na intenzite a dve z invaznych lodi flotily vybuchuju v oslnujucich exploziach. To vybuchli dve Aurory. Z ostatnych lodi sa odputavaju tollanske fazove bomby a okolo nich sa vyroja drony na ich obranu. Pomaly klesaju do atmosfery. Niektore drony smerujuce na orbitu menia smer a utocia na silne naloze. Ochranne drony sa s nimi zrazaju a atmosfera sa rozhorucuje velkym mnozstvom tepla z vybuchov. Bomby zbavene ochrany dronov klesaju dalej do nizsich vrstiev atmosfery takmer nad hranicu velkeho stitu metropoly, podobneho ako ma Telerush Felinas. Prenikaju nim akoby tam ziaden stit nebol. Zrazu jedna z bomb vybuchuje tesne po tom, ako presla stitom. chvilu pred tym ju zasiahol drone. Mestom otriasa obrovsky vybuch tollanskej fazovej bomby a nici mnohe veze meniac ich na prach a roztavene kusy kovu. Ostatne klesaju dalej az sa dostavaju tesne nad srechy najvyssich vezi mesta. Ked hrozi, ze narazia do vezi, zrazu vybuchuju a rozlahlu metropolu demoluju obrovske explozie dvanastich bomb, proti ktorym naquadriove bomby vyzeraju svojou detonacnou silou ako dieta vedla dospeleho cloveka. Stit nad celym mestom zablika a mizne, lebo vybuchy znicili generatory stitu aj s velkou castou mesta. Strelba z povrchu ustava a otvaraju sa dvere dvoch hangarov, ktore boli zatial neposkodene. Jeden z nich vzapeti zasahuje niciva strelba dronov, ktore dopadaju z orbity a vybuchuje v nom asuranska prepravna lod. Z druheho pomaly stupa k oblohe bitevna lod triedy Aurora. Ked prva lod vybuchne, zvysne drony sa nasmeruju k druhej, bojovej lodi. Narazaju do stitu a vybuchuju na jeho povrchu. Z mestskych lodi na orbite znova vyletavaju fazove bomby tollanskej vyroby a smeruju k lodi, ktora sa pokusa uniknut. Asuranska lod medzitym dosahuje orbitu a startuje svoje motory. Zrazu z nej vyletavaju stovky dronov a nicia fazove bomby, ktore uz boli dost blizko. Stit vsak chrani lod pomerne dobre a tak z obrovskych explozii vyviazla bez vacsich poskodeni. Spoza mesiaca planety sa zrazu vynara druha cast flotily a zacina utok. stovky dronov zasahuju stit asuranskej lode, a vybuchuju na nom. Asurania vidia velku presilu protivnika a startuju hyperpriestorove motory svojej lode. Z Sirty, gigantickej oblihacej lode, sa medzitym odputali dve silandske rakety. Pred asuranskou lodou sa objavuje hyperpriestorove okno a lod sa chysta vstupit do hyperu. Jedna s rakiet vsak uz je dost blizko lode a exploduje. Ked zmizne oblak plynov z explozie, nie je na mieste vidiet ziadna lod, a senzory detekuju iba obrovske mnozstvo subatomarnych castic. Dialkove senzory vsak neukazuju ziadnu lod okrem flotily, teda asurania sa vyparili vplyvom obrovskych tlakov a teplot... Zo Sirty ako aj z ostatnych lodi sa odputavaju dalsie tollanske fazove bomby a smeruju na povrch, kde o chvilu vybuchuju a povrch planety pokryvaju po chvili prudy tekutej magmy, ktora preraza na povrch z plasta planety. Flotila zacina ustupovat do bezpecnej vzdialenosti, pretoze si vsetci na palubach lodi na orbite nestastnej planety uvedomuju, ze vybuchy planetarnych striel pravdepodobne znicia vsetko v okruhu niekolkych tisicok kilometrov. Ked uz je cela flotila daleko za obeznou drahou mesiaca planety, vylietaju z hlbokych sacht na spodnej strane Sirty desiatky planetarnych striel a smeruju k povrchu planety, kde medzitym zuri kataklyzma. O niekolko minut exploduju a zvysky mesta a struktur asuranov na povrchu sa menia na volne poletujuce atomy, ktore sa vsak hned zaclenuju do magmy vytekajucej z popraskanej kory planety. ked vybuchuje aj posledna raketa a pominie rusenie z vybuchu, je vidiet uzasny obraz. takmer polovica planety je pokryta riekami magmy a planeta samotna sa viditelne priblizuje k svojej hviezde vychylena zo svojej obeznej drahy.

INT: SYSTEM ASURAS - ASCANIS - KONTROLNA MIESTNOST

Sheppard: Vyborne. Vyvinulo sa to pekne a na to, ze tu tvrdneme uz asi desat hodin, tak sme to zvladli dost rychlo. Co bude s tou hviezdou? Myslite, ze to moze sposobit nejake problemy?

anticky technik: To je viac nez iste, Pane.

Sheppard: Hmmm... kedy ta planeta dosiahne povrch tej hviezdy?

anticky technik (po chvili tukania do terminalu): priblizne o desat hodin. Ale fakticky su tu tri moznosti. ta planeta moze spadnut priamo na povrch hviezdy, co nadobro znici hviezdu aj planetu, nakolko je to dost velka planeta a takmer okamzity narast hmotnosti hviezdy by mohol vyustit v jej vybuch v supernovu, alebo zrutenie sa v ciernu dieru. Druha moznost je, ze ta planeta minie hviezdu a bude vystrelena gravitacnym prakom do vesmiru, opusti tuto sustavu a nakoniec zamrzne ako osamela planeta v medzihviezdnom priestore. A tretia moznost je ta, ze ju gravitacny prak vystreli, avsak nie dostatocnou rychlostou a ona sa potom vrati posobenim gravitacie naspat k hviezde, kde sa bud zopakuje moznost cislo dva alebo sa ta planeta ustali na novej obeznej drahe, ci uz eliprickej alebo kruhovej...

Sheppard: Takze co mozme robit? Zhodime tu hviezdu v ciernu dieru, aby nam ta planeta neunikla a aby sme sa uistili, ze asurania konecne umru?

antik: to by sa dalo, avsak muesli by sme to stihnut za menej nez desat hodin, pretoze rychlost tej planety bude narastat exponencialnym radom. A okrem toho je to prakticky nemozne za tak kratky cas.

Sheppard: tak odpalime zvysne planetarne rakety a nasmerujeme tu planetu na tu hviezdu. Je to uskutocnitelne?

anitk: to je. Pane.

Sheppard: Tak to spravte. Skoda, ze tu nie je Rodney. Ten ma prax v niceni planetarnych systemov.

FADE OUT:

o niekolko hodin neskor...

FADE IN:

INT: SYSTEM ASURAS - ASCANIS - KONTROLNA MIESTNOST

anticky vedec: pane, planeta podla nasich vypoctov dopadne priamo na povrch hviezdy v uhle priblizne osemdesiat stupnov. Do dvoch hodin tak mozme opustit tento system.

Sheppard: Dobre. Co dalej?

senzorovy technik: pane, objavili sme niekolko ulomkov kovu velkosti zachranneho modulu v miestach, kde sa nachadzala planeta Asuras.

Sheppard: Co? este stale mame na krku asuranov. Mna porazi! Znicit a to hned. Vyslite im v ustrety planetarnu strelu, nech ich mame z krku nacisto. A preskumajte cely system, ci tu este nie su dalsie lode. Chcem vediet o vsetkom od velkosti atomu po planety, co by mohlo byt z kovu, alebo co by mohli byt tie nanity. Uz mi lezu krkom.

technik: Ano pane.

Sheppard: A poslite spravu na Ascanicu, ze tu pomaly koncime a o styri dni by sme mali byt doma.

technik: Ano pane!

EXT: ASCANICA - ELDREDOVA DEDINA - ZADNY DVOR ELDREDOVHO DOMU

Elizabeth, Radek a Eldred sedia v prijemnom tieni stromov okolo domu a popijaju pivo z domaceho pivovaru. Radek prave vysvetluje Elizabeth, ake su rozdiely medzi americkym a ceskym budweiserom a preco je ten cesky lepsi a kvalitnejsi, ked sa zrazu ozve hlas z vysielacky, ktora je polozena vedla na jednoduchom drevenom stole s ostatnymi vecami.

nejaky antik (cez vysielacku): Vicekancelarka? Mame tu prichadzajucu spravu od invaznej flotily, Vraj uspesne skoncili ulohu a uz pracuju iba na poslednych poistkach, aby sa asurania uz nikdy nepostavili na nohy. Pozdravuje vas minsiter Sheppard a odkazuje, ze to pozvanie na veceru este stale plati. Vraj vy uz budete vediet, co dalej. Telerush felinas koniec.

Elizabeth sa pozrie na Radka a Eldreda na druhej strane stola pod stromom a usmeje sa. Radek na nu pozrie vyjavenym pohladom a potom drgne do eldreda, ktory sedi vedla neho. Ten sa naho pozrie a pochopi, ze ma vytiahnut dalsie pivo. Zohne sa po flase ulozene v prepravke vedla stola a vytiahne dalsie tri. Odzatkuje ich a postavi na stol. Potom sa sprisahanecky usmeje na Radka a ukaze ocami dozadu smerom na sklady pivovaru, ktory dodava pivo pre pol galaxie Pegasus a radek v tych ociach vycita otazku, ci ma Eldred chystat dalsie zasoby piva na svadbu. radek prikyvne, ze pravdepodobne ano, ale ukaze pohladom na hodinky a pokrci plecami. Eldred ako zohrany partak pochopi, ze to je otazkou casu. a pretoci ocami. Pozrie na Elizabeth, ktora si ich nemu hru ocami ani nevsimla, pretoze sa pozera do koruny stromu a ma taky zvlastny zasneny pohlad. Zrazu sa vsak jej tvar skrivi krcom bolesti a ona sa prehne napoly, ked ju schyti nahly krc v bruchu. Radek na nu zdesene pozrie a priskoci k nej. Zdvihne ju uz napoly v bezvedomi a rychle ju nesie k Jumperu. Polozi ju na zadne sedadlo, kde si vedla nej sadne Eldred a sam si sadne dopredu do prednej casti a rychle zatvara dvere a odlieta velkou rychlostou do mesta na osetrovnu.

FADE OUT:

O styri dni neskor...

FADE IN:

INT: ASCANICA - TELERUSH FELINAS - HLAVNA OSETROVNA

Carson sedi za svojim laptopom a snazi sa prist na to, preco mu hadze take divne vysledky. Pozrie bezradne na jedneho z antikov, ktory k nemu hned pride a pozrie co sa deje. Potom sa zhaci a prezrie si este raz obrazovku pocitaca. Poskrabe sa na hlave, pozrie sa na prepojenie pocitaca s jednym terminalom na osetrovni, kam vedu kable od Carsonovho laptopu a prezrie si sklenenu tabulku, ku ktorej vedie kabel. Potom od nej odtrhne kabel a prilozi ho na inu tabulku. Na obrazovke naskocia spravne udaje a Carson sa rozziari ako majove slniecko. Antik pochopi, ze zavada je odstranena a ide si za svojou pracou. Zrazu sa otvoria dvere a dnu sa vovali ako velka voda Shepaprd, este stale obleceny vo formalnom obleceni velitela invaznej flotily. Zastavi sa, poobzera sa a ked zbada elizabeth, zamieri si to priamo k nej. opatrne pride k nej a zbada ze spi. Pozrie dozadu na Carsona, ktory sa usmieva a pritlaca si prst na usta na znamenie toho, ze ma byt ticho. Pokynie mu a obaja sa vzdialia do vedlajsej miestnosti.

Sheppard: Co jej je? Je to vazne?

Dr. Beckett: Ano je to vazne. Poviem ti to na rovinu, John. Za jej sucasny zdravotny stav mozes ty!

Sheppard (zarazene): Ja? Co jej je?

Dr. Beckett: Je tehotna a ty si otec. Preveril som to cez DNA. Si otcom jej dietata, ktore ma momentalne asi mesiac, co je sice dost skoro na podobne priznaky slabosti, ale nie je to nic neobvykle.

Sheppard: Tehotna?

Dr. Beckett: Ano. Takze gratulujem, buduci otecko. Myslim, ze by ste sa mali asi prestahovat do novehoa vacsieho bytu. A podla moznosti dokopy. Myslim, ze jej sucasnemu psychyckemu stavu by to iba prospelo.

Sheppard: Ja budem otcom...

Dr. Beckett: Dal som jej nejake sedativa, aby sa velmi neunavila. Prebudi sa o nejake tri hodiny. Zatial sa mozes ist prezliect, pretoze vyzeras, akoby si sa prave vratil z nejakej vojnovej vypravy...

Sheppard: Ved som sa aj...

Dr. Beckett: Aha. Tak preto. Bez sa prezliect a potom sa vrat. Myslim, ze ta rada uvidi. Posledne tri dni nerobila nic ine, len basnila o tebe. Maj sa. Ty kanec.

Sheppard sa pozrie este raz na Elizabeth, ktora sladko spi a so stastnym vyrazom v tvari odkraca do svojej ubikacie, aby sa osprchoval a prezliekol. Vsetci sa za nim obzeraju, akoby vyhral loteriu, pretoze cestou na svoj byt vyobjima niekolko znamych a priatelov.

FADE OUT:
Naposledy upravil Aiwendill dne 11.12.2006 13:52:10, celkově upraveno 1

Příspěvek 10.12.2006 18:44:58
Rosseta Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 275
Bydliště: Homole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bitva byla hezká, pasáž o unikající Asuranské lodi výborná, konec nejlepší. Čekám na další díl.
R jako Rodney, O jako Ori, S jako Sheppard, S jako Samantha, E jako Emmerson, T jako Teyla a A jako Atlantis.
Bohužel, na tomto fóru již nejsem a nebudu aktivní, Přeji hezký den.

Příspěvek 16.1.2007 12:56:33
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
hmmm... no pokusam sa dat dokopy nejake rozumne zakoncenie 16 dielu tak aby to vyzeralo ako koniec poviedky a aby som na to pripadne mohol nadviazat v Ascanis II.

Z toho vyplyva, ze do konca tyzdna mozete cakat to dlho ocakavane zakoncenie tohto pribehu. *ENJOY*

Příspěvek 28.1.2007 14:01:47
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak ako to vyzerá, dočkáme sa niekedy zakončenia a eventuálneho pokračovania ? Táto poviedka patrila k mojím najobľúbenejším, tak dúfam, že bude pokračovať...

Příspěvek 19.2.2007 19:21:56
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dokoncil som teda poviedku Ascanis a tu je jej posledny diel. Koniec som nechal pomerne otvoreny, aby som mal kde odstartovat v eventualnom pokracovani, ak by som citil potrebu napisat Ascanis II. Mnoho veci sa bude zdat nedokoncenych, ale nie je to tak. Snazil som sa ukoncit vsetky linie pribehu, pokial najdete nejake nejasnosti, resp. by ste chceli vediet, co sa stalo a comu ste nechapali, tak mi piste do posty.

Takze tu mate dokoncenie Ascanisu...

POKRACOVANIE - 16. DIEL (ALIAS DOKONCENIE)

o styri mesiace neskor...

FADE IN:

INT: ASCANICA - ATLANTIS - OSETROVNA

Na jednej z posteli na osetrovni lezi Elizabeth a Carson ju opatrne scanuje nejakym zariadenim. Na obrazovke vedla sa zobrazuju v pravidlenych stlpcoch hromady udajov a tiez aj ultrazvukovy obrazok lona buducej mamicky. Vedla postele na druhej strane stoji Sheppard a drzi svoju mladu manzelku za ruku. Ano manzelku, lebo uz dva tyzdne sa Elizabeth vola Sheppardova. Sheppard sa usmieva a pozera striedavo na obrazovku a na zenu. Ticho prerusuje obcasnymi poznamkami a hundranim len Dr. Beckett.

Carson: Takze je to definitivne.

Sheppard: Chlapec alebo dievca?

Carson: Chlapec. Bude to syn. A dufam, ze bude viacej po matke ako po otcovi, lebo potom by nas cakala nejaka pohroma.

Sheppard: Ale no...

Elizabeth (so smiechom): Neprehanaj...

Zrazu Carsonovi zapipa v uchu vysielacka. Dotkne sa sluchadla a chvilu pocuva. Potom pokruti hlavou.

Carson (do vysielacky): Ano, pan kancelar. Obaja su tu. Ale musite pockat, kym ich dokoncim vysetrenia. Nie. Dovtedy vas sem nepustim. Ano je to sukromne. Poviem im to.

Dr. Beckett sa znova dotkne vysielacky, vyberie si ju z ucha a polozi na stolik vedla seba. Potom sa otoci na oboch stastnych mladomanzelov. Usmeje sa na nich.

Carson: chce sa s vami rozpravat kancelar Moros. Povedal som mu, ze musi pockat...

Elizabeth: To nie... mali ste ho uviest. Mozno chcel nieco dolezite.

Carson: Dolezite veci mozu pockat. V tomto pripade istotne. Elizabeth, ako tvoj osobny lekar ti zakazujem vystavovat sa akemukolvek stresu a napatiu. John na teba dohliadne. Vsak?

Sheppard: Ano. Neboj sa. Dokazem sa postarat o svoju manzelku.

Carson: No len aby. Ak zistim, ze sa niekde s niekym pohadala, tak najprv zakrutim krkom tebe, ze si sa o nu nepostaral a potom si to rozdam este aj s nou. Uvidite!

Elizabeth: Neboj sa. Dopadne to dobre...

Sheppard: Este nieco? Alebo sa uz moze obliect?

Carson: O iste. Posad sa a mozes sa obliect. Inac uz mate nove miesto na byvanie?

Sheppard (pomaha elizabeth obliect sa a zaroven rozprava): Ano. Dohodol som sa s ubytovatelmi, ze nam daju novy byt, aby sme mohli byvat spolu ako manzelia. Budeme tu na Atlantis. Je tu teraz dost vela prazdnych ubikacii, ktore su neobsadene, kym ich nepridelia dalsim zaujemcom. Vonku je este asi miliarda ludi a treba ich niekde ubytovat. Nebojim sa vsak ubytovacich problemov. Skor to zasobovanie. Vsak vies sam dost dobre, ako to je.

Elizabeth: Budeme byvat v hlavnej vezi juhozapadneho mola. Je odtial pekny vyhlad na okolie mesta.

Carson: to je pekne. vraciate sa tam, kde sme kedysi vsetci zacinali. Dufam, ze vam to spolu vyjde. Dobre. A teraz, kedze ste uz obaja hotovi, tak mozete ist za kancelarom. Ja tu mam este zopar pacientov. Majte sa zatial.

Sheppard: Maj sa Carson.

FADE OUT:

o pol roka neskor...

FADE IN:

INT: ASCANICA - TELERUSH FELINAS - KONFERENCNA MIESTNOST

Okolo velkeho stola sedia clenovia vlady a pozeraju na obrazovku na stene, kde kancelar Moros ukazuje nejake grafy a statistiky. Sheppard znudene pozera striedavo na obrazovku na stene a na obrazovku laptopu, kde mu bezia elektronicke piskvorky s Rodneym, ktory je teraz na misii na druhej strane galaxie. Zrazu vsetci otocia hlavy a pozeraju nanho. John prekvapene pozrie na kancelara, ktory nanho hladi s pobavenym vyrazom v tvari.

Sheppard (prekvapene): Co je? Co sa deje? Nejako som sa zamyslel, usla mi vasa otazka...

Moros: General, za prve, vypnite si zvuky v tej hre, ktoru hrajete a za druhe, pytal som sa na vas nazor na kolonizaciu dalsich planet kvoli preludneniu tejto planety.

Sheppard (po dlhej chvili premyslania, co vlastne kancelar chce): Moj nazor je ten, ze planety, ktore chceme kolonizovat musime najprv zabezpecit proti utoku wraithov.

Moros: To ste povedal uz na zaciatku tejto porady. Mate aj nejake konkretne navrhy?

Sheppard: Aha, no tak mal by som zopar navrhov... momentik.

V tej chvili mu zapipa laptop a objavi sa okno rozhovoru s Rodneym, ktory sa dozaduje vysvetlenia, preco Sheppard zrusil hru. Sheppard zacina tukat do klavesnice odpoved a pritom hundre: "Prepacte, to je minister McKay." Tuka do klavesnice pomerne dlhy odkaz Rodneymu, v ktorom ho upenlivo prosi, aby mu poradil nejake napady kolonizacie planet. Ked pride pozadovana odpoved, Sheppard si v duchu premietne tie planety a chvilu premysla. Potom vstava od stola a hlada kabel pripojenia na velku obrazovku. Jeden z technikov, ktori tam pobehuju mu poda kabel a Sheppard ho zapaja do svojho laptopu. Na obrazovke sa objavuje stlpec udajov a potom mapa galaxie, ktoru Sheppard narychlo spustil, aby zakryl konverzacie cez miestnu siet, ktore mal na pozadi.

Sheppard: Takze, minister McKay mi pri mojom poslednom rozhovore s nim pred tym, nez odisiel na tu misiu, navrhol niekolko planet, ktore by sa dali vyuzit na osidlenie. Su to tie tri, ktore su vyznacene zelenou farbou. Splnaju vsetky hospodarske a aj vojenske predpoklady pre kolonizaciu. Tie dve, ktore su vyznacene zltou farbou su v miernom ohrozeni pre blizkost planet ovladanych wraithami a tie zvysne su bud privelmi ohrozene alebo sme ich jednoducho nestihli oklasifikovat. Takze moj postup kolonizacie by bol takyto: Na danu planetu vysleme flotilu minimalne desiatich bitevnych lodi a stavebne lode, ktore vybuduju obranu hviezdnej brany a obranu planety pomocou planetarnej zakladne typu A, alebo C. Az potom sa moze zacat kolonizacia a presun samotneho obyvatelstva...

Moros len unavene pokruti hlavou a konsternovane si sadne do svojho kresla s vyrazom: "Boze, za co ma trestas?" Potom radsej zahlasi koniec porady. Vsetci vstavaju od stola a rozchadzaju sa.

FADE OUT:

o desat dni neskor...

FADE IN:

INT: ASCANICA (ORBITA) - BITEVNA LOD ENCELADUS - KAJUTA DR. ZELENKU

Radek unavene zhodil z pleca cestovnu tasku so svojimi vecami, pozrel na luxusne zariadenu kabinu, ktoru mu pridelil lodny ubytovatel a potom zacal vybalovat. Zrazu sa ozvalo pipnutie od dveri a ked Radek otvoril pohybom ruky dvere, zbadal kapitana lode, ako stoji v uctivej poze.

Kapitan lode: Pane, bolo mi oznamene, ze nam oznamite ciel cesty.

Dr. Zelenka: Ahaa. Ano, Viem o tom, ostatne lode eskadry su pripravene?

Kapitan lode: Ano, pane. vsetky cakaju kym im oznamime ciel cesty.

Dr. Zelenka: Dobre, pripravte lode na start. Pojdeme do galaxie Ida. nastavte kurz na domovsku planetu Asgardov. Prefekt Arsin sa uz ubytoval?

Kapitan lode: Este nie, pane.

Dr. Zelenka: Dobre, ked sa ubytuje, poslite ho za mnou.

Kapitan lode: Ano, pane. Este nieco?

Dr. Zelenka: Ideme na diplomaticku misiu, takze to oznamte asgardom dopredu, aby na nas nahodou nezautocili, ked vstupime do ich teritoria. Ale zbranove systemy majte pripravene ako vzdy.

Kapitan: Ano pane.

Dr. Zelenka: Dobre, to je zatial vsetko. Pokial boli moje odhady spravne, tak na Orillu by sme mali dorazit za desat dni, je to tak?

Kapitan: Ano, pane. Priblizne taky dlhy cas trva cesta z Pegasa do Idy ak su napojene dodatocne energeticke zdroje.

Dr. Zelenka: Takze budeme mat dostatok casu na premyslanie. Odchod!

Kapitan: Ano, Pane. Rozkaz pane!

Kapitan lode vysiel z kajuty a zavrel za sebou dvere pohybom ruky nad snimacom pri dverach. Pomerne dlhou a dost zlozitou cestou sa vratil na mostik obrovskej bitevnej lode a zacal vydavat prikazy na pripravu medzigalaktickeho letu...


EXT: ASCANICA – ORBITA

Majestatne vyzerajuca bitevna lod Enceladus a styri bitevne krizniky triedy Aurora sa postupne zoradili do bojovej formacie a po jednej vstupovali do modrozeleho okna hyperpriestoroveho pola a dosahovali obrovskych rychlosti vdaka ZPM pripojenym do energetickych systemov jednotlivych lodi. Ked lode zmizli, na obite sa znova rozprudil pomerne culy ruch, ktory bol symbolizovany preletmi mnozstva vacsich aj mensich lodi. Zrazu sa vsak nedaleko planety na opacnej strane otvorilo hyperpriestorove okno a vyletela z neho velka lod zvlastneho tvaru pripominajuca lode triedy Atlantis, ale trochu mensia a kruhoveho podorysu a k tomu bez pylonov, ktore charakterizovali anticke mestske lode. Tato lod vsak ocividne nebola anticka. Niekolko lodi, ktore parkovali na orbite odistilo svoje zbrane a namierilo ich na lod, ktora dorazila. Po chvili vsak zbrane zmizli a lode sa vratili do svojho povodneho pokojneho stavu. Lod zamierila na nizsiu orbitu, kde zastala. Z lode sa oddelilo niekolko malych modulov, ktore zamierili na povrch.


INT: ASCANICA – TELERUSH FELINAS – LABORATORIUM DR. McKAYA.

V rozlahlej miestnosti zapratanej kopou futuristicky vyzerajuceho haraburdia sedi za pocitacom minister vedy a vyskumu, doktor Meredith Rodney McKay a nadavajuc zadava do pocitaca seriu prikazov, ked v tom sa ozve z reproduktoru hlas kancelara Morosa: “Hovori kancelar Moros. Clenovia vlady a osobitne clenovia za pozemsku cast obyvatelstva, dostavte sa okamzite do zasadacej miestnosti vlady. Bez vynimky. Zvolavam mimoriadne zasadnutie vlady.” Rodney zanadava ako pohan a vstava od pocitaca, potom si to vsak rozmysli, vezme pocitac do ruky a dalej pracuje , pricom sa vybera k dveram a pracujuc ide k najblizsiemu transporteru, aby sa dostal do centra mesta.

o niekolko minut neskor...

Rodney vstupuje do zasadacej miestnosti vlady a sada si na svoje obvykle miesto, pricom stale pracuje. Ked na okamih zdvihne oci od pocitaca, zbada ze miestnost je uz plna, co ho vsak nijako netrapi a pracuje dalej. Potom si vsak uvedomi, ze niektori maju cudne odevy a znova zdvihne hlavu. Naozaj. V miestnosti sedi dobry tucet Noxov a niekolko ludi v rovnosatach SGC ale so zvlastnymi nasivkami. V tom okamziku sa Moros ujima slova...

Moros: Vazeni clenovia vladnej rady, vitam vas na tomto pracovnom stretnuti, ktore sme zvoalli z popudu nasich spojencov z rasy Noxov, ktori k nam prileteli pred chvilou a poziadali o toto stretnutie. Jeho ucel vam osvetli ich hovorca...

Nox #1: Najprv vam musime oznamit velmi smutnu spravu. V Mliecnej ceste sa stala katastrofa. Nevieme ako sa to stalo, ani kto to sposobil. Planeta Zem bola znicena a vsetko obyvatelstvo spolu s nou. Niekolko desiatok prislusnikov ludskej rasy, ktori sa nachadzali na inych planetach sa nemohlo dostat na domovsku planetu a z takzvaneho Alpha Site sme boli kontaktovani s prosbou o pomoc pri rieseni tejto zahady. Nase lode dosiahli Shan, co je nas nazov planety Zem, pred troma tyzdnami podla vasho pocitania casu. Nenasli sme planetu, co nas znepokojilo a tak sme rozbehli dlhsie patranie. Zistili sme, ze stvrta z planet sustavy bola vychylena zo svojej drahy a riadena neznamou silou narazila do tretej planety sustavy, obyvanej ludmi. Rotacny pohyb oboch planet bol zastaveny a obe planety boli pritiahnute gravitaciou miestnej hviezdy na jej povrch, kde boli spalene a ich hmota sa zaclenila do hmoty hviezdy. Nateraz je to tam pomerne nebezpecne, nakolko v sustave panuju silne elektromagneticke a gravitacne poruchy sposobene znicenim oboch planet. Tieto udaje a fakty, ktore sme tu teraz predniesli, sme zistili vlastnym skumanim, ale aj z vypovedi svedkov. Na najvacsom z mesiacov siestej planety sustavy sme nasli flotilu styroch lodi, ktore tam opravovali svoje poskodenia. Na ich palubach sme nasli mnoho vedcov z planety Shan. Vypovedali, ze boli prave na opacnej strane orbity planety, ked bola stvrta planeta vychylena zo svojej drahy a trvalo vraj iba velmi kratky cas, kym nastala zrazka oboch planet. vsetky lode boli zasiahnute ulomkami planet, avsak s vacsimi alebo mensimi poskodeniami vyviazli. Podarilo sa im evakuovat aj cast vedcov z niektorych vyskumnych zariadeni na planete. Osobne sme videli mnozstvo ulomkov a kamenov, ktore zostali na mieste zrazky. Vsetkych utecencov sme prijali, kym im nebude najdena nova planeta na osidlenie. Niektori vsak nas poziadali, aby sme ich dopravili k vam, na tuto planetu, kedze tu zije cast ludskej populacie. Nase lode cakaju v hyperpriestore na odpoved. Prijmete svojich bratov alebo im mame najst planetu vhodnu na osidlenie v mliecnej ceste?

Vsetci v miestnosti sedeli v hlbokom tichu vyvolanom smutnymi slovami noxskeho hovorcu. Iba teraz im zacal dochadzat rozsah katastrofy, ktora sa odohrala v Mliecnej Ceste. Prvy sa spamatal Sheppard.

Sheppard: Samozrejme, ze ich prijmeme. Taka je nasa odpoved. Sme vam vdacni za ulohu, ktoru ste zohrali v tomto smutnom pripade. Co sa stalo s tymi lodami, ktore ste nasli?

Nox #2: Posadka tych lodi leti sem, ale maju menej vykonne motory, ako my a tak pridu neskor.

Moros: Odhadli ste, kolko ludi prezilo katastrofu?

Nox #1: podla nasho odhadu, okrem posadok lodi, co je asi 800 osob, sa zachranilo pomocou hviezdnej brany asi 1000 osob. Do toho ratame aj personal vysunutych zakladni, ktore mala planeta Shan na niektorych inych planetach v galaxii. Celkovo asi 1800 az 2000 osob. Vieme, ze na planete bolo v case jej zaniku asi sedem miliard ludi a ti, ktori sa zachranili, tvoria len velmi nepatrny pocet z celkovej populacie ludstva na zemi. Teraz vsak, ak dovolite, radi by sme oznamili nasim lodiam, ze sem mozu doviezt zachranenych.

Moros: Dakujeme vam.

Sheppard (k jednemu technikovi): Povolajte spat ministra Zelenku, lebo ho tu budeme potrebovat. jeho diplomaticka misia je odlozena, kym nedoriesime tuto zalezitost. Ak uz odstartovali, tak nech sa vratia spat.

Technik: Ano pane.

FADE OUT:


Doslov:

A tak po obrovskej katastrofe, ked bola znicena planeta Zem a zahynulo obrovske mnozstvo ludi, sa ti ktori sa zachranili, stretli na Ascanice s tymi, co odisli zo Zeme uz skor a teraz vladli pevnou rukou nad velkou castou galaxie Pegasus. Osud ludstva je neisty. Nikto nevie, co prinesie dalsie obdobie. Mnoho veci je vsak istych. Podobna vec, aka sa stala na Zemi, sa uz nestane. Lebo ak by sa stala, znamenalo by to koniec ludstva v celom znamom vesmire...

Příspěvek 19.2.2007 23:00:53
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mne sa to páčilo, aj keď koniec mohol byť menej tragický.. čo už. Dúfam, že potrebu napísať Ascanis II budeš cítiť :D
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 19.2.2007 23:12:18
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
k tej poviedke Ascanis II. : uvidime :) (pekne diplomaticka odpoved, ze? :) )

Příspěvek 23.2.2007 23:45:07
Rosseta Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 275
Bydliště: Homole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, neřeknu "Jen chválu.". Bylo to poněkud nezáživné a sekce s roztržitým Johnem oživuje jen málo. Avšak je plus, že jsi (konečně, i když trochu nečekaně) zničil Zemi a začlenil Noxy, kteří jsou tak nějak můj oblíbený národ. (No wonder nad horším hodnocením ani anglickým výrazem, je pozdě, jsem unavená a právě jsem četla anglické povídky :faint: :).)
R jako Rodney, O jako Ori, S jako Sheppard, S jako Samantha, E jako Emmerson, T jako Teyla a A jako Atlantis.
Bohužel, na tomto fóru již nejsem a nebudu aktivní, Přeji hezký den.

dehu Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 196
Bydliště: Othalla
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Můj koment k této povídce :

Povídka měla zajímavý začátek, i když pochybuju, že reálný.Většina by se nejspíš vrátila na Zem.Dále se mi nelíbilo, to že v povídce se vždycky vyskytl problém .. a hned zatim řešení.Nemáme ZPM? .. neni problém, najdem sklad s 200 ZPM ... Letí na nás meteorit? .. neni problém, najdeme tajnou základnu nejmocnější civilizace ve vesmíru atd, atd mohl bych dál pokračovat.Taky pochybuju, že by se tolik lidí odtrhlo od Země a přidali se k Ascanis.Prostě každej člověk by se jen tak Země nevzdal a už vůbec by s nima nejednal tak, jak s nima jednali oni, že s nima až tak na začátku zametli.Občas rychlé až nesmyslné ukončení postav, např Woolsey.Opravdu si nemyslím, že by proti tak slabé wraithské flotile došlo k tomu, aby byla jedna aurora zničená.Kolizní kurzu? .. na jakou vzdálenost se bitva odehrávala a když vezmeme v potaz, během jaký chvíle museli drony roztrhat křižník na hadry, prostě hloupost.Navíc to nebyla žádná velká nepřehledná bitva.

A na závěr logicky si myslím, že by Antikové svoji největší základnu v galaxii jen tak nechali, že by si prostě mysleli, že je zasypaná?Obrovská základna, téměř neporušená, s obrovskými obranými schopnostmi a zásobou milionů dronů? ...

To ke kritice, jinak je to určitě zajímavá povídka a pro technofili určitě dost dobrá :) ...

tak a teď mě kamenujte :sorry:
Asgards 4ever! >> f*ck 10x20 Unending !

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Má nová (První :D ) povídka.
Viz podpis. :D :arrow:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwendill Během dneška jsem přečetl celou tuto povídku a moc se mi libila. :D :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
mno taky sem ju dneska celou přečetl za pár hodinek a byl sem docela překvapenej.::) byllo to dobře napsaný...zase sem se zlepšil ve slovenštině...a až na pár bodů to bylo super.::) Ascanis 2 bude??? jak sem tady četl nějaký komenty

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Daedalos304: Ascanis II je zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=4091


Bohužel to není dokončené a Aiwendill, jak už naznačil sgcatlantis oba díly už asi rok předělává, tak uvidíme, co z toho bude. Jinak mám to oboje v PDF, kdyby si to chtěl tak se mi ozvi na ICQ (viz. podpis).
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwendill: Jak pokračuje tvoje přepisování povídky?
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
prepisovani nepokracuje kvoli nekompatibilite textovych editorov. Nech je vsetkymi bohmi vesmiru prekliaty a naveky zatrateny format .docx!
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aiwendill: A nenapadlo tě použít dva kouzelné fígle, jako jsou Ctrl+c a Ctrl+v. Neboli z jednoho to zkopírovat do druhýho a vyhnout se nekompatilibitě :?: :wink: :D

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ked mi to editor odmietne otvorit s hlaskou, ze je to nekompatibilne, tak s nejakymi ctrl toho vela nespravim...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak potom je jediná rada dobrá:
Toto je spoiler!!!:
www.google.cz a vyhledat si pomocí přípony vhodný editor.

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwendill : Já mám Office 2003 a ty docx otevřu, protože jsem si stáhl od Microsoftu.
INFO:
http://office.microsoft.com/cs-cz/word-help/otevreni-dokumentu-aplikace-word-2007-v-drivejsi-verzi-aplikace-word-HA010044473.aspx


Nebo jaký máš problém??
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron