Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Naděje umírá poslední

SG: Naděje umírá poslední


Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 17.9.2007 23:42:57
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemám slov. Poslední část příběhu mě úplně dostala. I když bohužel povídka končí tak smutně, je krásná. Umí opravdu vzít za srdce.Chudinka Haliyah, neměla v životě moc štěstí... :( navíc Rodney, který se konečně tak trochu otrkal a pak se stane tohle..vůbec bych se nedivila,kdyby se uzavřel úplně :( Nedivím se, že nemáš sílu to kontrolovat, navíc jsem žádné chyby nenašla..možná taky proto,že jsem to tak zažraně četla :wink:
Doufám, že si to Anthos pak pořádně vypil.. i když byl už šílený a možná mu to ani nedošlo..

Příspěvek 18.9.2007 00:36:30
Josika Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ježkovyzraky, fuj, tohle od tebe vůbec nebylo hezké. Už takhle mě pálí oči od neustálého zírání do monitoru a teď tu ještě ke všemu pofňukávám. Už podle tvého úvodu jsem čekala ošklivý konec a bylo mi jasné, že to asi schytá Hal nebo Rodney. Ale zvládla jsi mě napínat až do samého konce. Taky bez mučení přiznávám, že se zejména teď se ti povedl John. Je takový správně minimalistický a zároveň působivý. A Elizabeth na konci se taky povedla (ach jo, mně bude děsně chybět).

Teď ta ošklivější část - překlepy

Cítil, že čaj byl ještě teplý - já bych tam dala přítomný čas (cítil, že čaj je ještě teplý, podobnou věc máš myslím i někde v minulé kapitole). Ptala jsem se na to kamarádky bohemistky a potvrdila mi to. Akorát tedy ani jedna nevíme, proč vlastně :-)

Potom, spolu s Teylou a dvěma mariňáky, pokračovali do domu.
John přikývl, a v tu chvíli téměř zapomněl

- v obou větách to samé - myslím, že přebývají čárky (tedy doufám, já si jimi nikdy nejsem jistá).

Už trochu mizející otok na oku a čerstvá rána na čele dokreslovali
- dokreslovaly

Jakoby se mu mysl zastavila
jakoby jenom spala
- jako by (když tam jde dát jako bych, píše se to zvlášť).

John jí zastavil. Tohle bylo něco, co musel Rodney udělat. Jeho mysl to musela přijmout. Sledoval Rodneyho, jak teď pro změnu téměř posvátně, hladil čelo dívky a chytil jí za ruce. Nepřítomně se na ní díval a začal se přihlouple usmívat - obě jí i ní jsou špatně

Ten se na něj jenom umíval
- usmíval, nebo teda umýval, ale to se mi moc nezdá :-)

Nikd jsem tam nikdy nebyl
- chybí písmenko a přebývá slovo.

Jedna všeobecná poznámka:
"Tedy Zain může.“ Vysvětloval Teryn - většinou se tyhle uvozovací věty píšou s malým písmenem a dělá se před nimi čárka: "Tedy Zain může," vysvětloval Teryn.
Máš to tam docela často.

To jsou všechny velké věci, které jsem potkala. Jinak, já bych to neříkala, kdyby se mi ta povídka obsahově tak nelíbila, ale až budeš dělat konečnou opravenou verzi, dej si pozor na opakování slov.
Tak doufám, že jsem tě moc nenaštvala, ale věř mi, že na svoje vlastní povídky jsem většinou daleko hnusnější, tak se na mě prosím moc nezlob.
A samozřejmě gratuluji k dokončení povídky!

Příspěvek 18.9.2007 06:31:29
Leja Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 758
Bydliště: Martin - Brno (sem a tam, sem a tam, sem a tam...)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
povieka krásna, vydarila sa ti, ten koniec je tak sladkobolný :( zachránili Rodneyho, no Hal nie, zvrhli Anthosa, ten sa zbláznil. Chudáčik Hal, dúfala som, že zažije niečo krajšie, zaslúžila by si to :( Aj ked popravde si neviem predstavit, že by prišla na Atlantis a zostala s Rodnym, rovnako že by zostala a Rodney by ju opustil. Asi to bol najlepší koniec aký mohol byt. Každopádne postavy sa ti vydarili, ako živé, len natiahnut ruku a dotknúť sa ich.

p.s. som rada, že som so Zainom mala pravdu :D :D (ide lne o ego a pýchu, že som to uhádla dopredu :D :D :D :lol: )
Obrázek

Never run away from sniper, you will only die tired!

Příspěvek 18.9.2007 12:34:29
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tvoje psaní na mě působí inspirativně. Prostě chce se mi taky psát! Myslím, že je to nějaký druh virové nákazy nebo, jak to nazvat? :lol:
Rozpačitý Rodney s urnou v ruce mě dojal. Končila jsem čtení s knedlíkem v krku! Obdivuji Josiku, že stihne kontrolovat pravopis, já se propadnu do emocí a vidím jen příběh, ale zase vždy je co zlepšovat :wink:. No myslím, že ti asi nastane absťák - být tak dlouho v úzkém kontaktu s Rodneym? Asi to budeš muset řešit neprodleně další tvorbou!
After hard working I like hard playing

Příspěvek 18.9.2007 12:38:33
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Josika: Jo, těch chyb bude v poslední kapitole hodně, i ten zmatek v těch časech, protože jak říkám, fakt jsem neměla už sílu to číst a večer jsem tam ještě pár věcí opravila. Třeba to tebou zmiňované "umíval" jsem opravila ještě včera večer. :) Já to ve wordu pak celé smažu a zkopíruju odtud, kde to bude bez chyb. :wink:
A těmi čárkami a úvozovacími větami. S tím máš sice pravdu, ale já to měnit nebudu. Jednak jsem se na to ptala bývalého profesora a říkal, že to tak být může a jednak i když to tak napíšu, tak mi to word opraví jako chybu. Takže to v zápalu psaní pak už opravdu přepisovat nebudu :wink:
U čárek ve větách si jistá jsem, s tím jsem nikdy problém nemívala.
Ale jak říkám, jsem angličtinářka, ne češtinářka a ze střední školy jsem už hezky dlouho :wink:

Leja: Chvíli jsem si říkala "sakra, ona mi přišla na pointu, co budu dělat?" :D Ale pak mi došlo, že i tak to skončí dost blbě, tak proč to řešit? :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 18.9.2007 14:18:23
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No teda, Klenotko, tohle byla nejlepší část Tvojí povídky. Vynikající. Rodney u mě hned stoupl někam výš (nad Johnovy kotníky:-) )... Opravdu skvěle napsané. I když mi povídka přišla místy trochu zdlouhavá (možná kvůli těm pauzám:-) ), tohle bylo super. A ten konec jsem nečekala. Že zemře ta dívka. To, že poradce Anthose je velitel odboje, to mě napadlo hned, ale tragický konec ne:-). Moc pěkné. Mám ráda tragické konce.

Jinak ty chyby:

A tak už jim zbýval jenom jeden pokoj v téhle chodbě a jejich napětí, s ubývajícím počtem místností, rostlo. - stejný případ s čárkami, jako u té věty s Teylou, Klenotka má pravdu, ty čárky tam být mohou i nemusí, podle toho jak se to vezme:-)

„Doktore McKayi…“ Zašeptal po chvíli, když se trochu vzpamatoval. - čárka + malé z.
„Není…mrtvá. Jen ji musím…rozdýchat.“ Lapal Rodney po dechu. - totéž a je to tam ještě někde.... Pokud bys tam chtěla dát velké písmeno, pak by ta věta musla mít jiný slovosled... Rodney lapal po dechu...
Jo tady „Slíbil jsem, že jí ukážu hvězdy.“ Dodal šeptem

Bez ohledu na to, jaký Anthos je, jeho lidi jsou mu více méně loajální a poslouchají rozkazy. - mám pocit, že je být loajální k někomu a ne někomu, ale to je fakt prkotina:-).

Za tu kontrolu se omlouvám, ale já jsem na to prostě úchylná, sama taky dělám chyby a vím, že čím víc to po sobě člověk čte, tím míň chyb vidí. Pro mě ale prostě chyby v povídce snižují její kvalitu, i když je třeba jinak skvělá. Myslím, že to k tomu patří, v knížkách taky chyby nejsou (většinou:-). Ale ty to máš, Klenotko, téměř bez chyb, to se čte dobře:-)... Řekla bych, že to bude věkem, no i když nevím, kolik má kdo roků:-), hlavně z těch nových, ale mám pocit, že těm mladším je to celkem jedno:-).

Jo a souhlasím s Mrs. Sheppard,je to fakt inspirativní, taky bych už měla zase něco sepsat...
Obrázek

Příspěvek 18.9.2007 16:36:44
alf Airman
Airman

Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jeto bezvadný příběh a velice hesky ukončený ale takový konec sem nečekal. :(

Příspěvek 18.9.2007 22:04:26
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Páni, vážně nemám slov, bylo to naprosto super...všechno bylo jako skutečné, přímo jsem to viděla před očima. Musela jsem zadržovat slzy a přiznávám se, že mě jen tak nějaká povídka nedostane :) . Škoda, že skončila :(...

Příspěvek 18.9.2007 22:58:44
Zizi Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 532
Bydliště: Piešťany (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak a už je koniec. Bola to skvelá poviedka :) Pri tej poslednej časti by ste sa mi krvi nedorezali, tak zažrato som čítala. Chúďa Hal :( myslela som si, že to bude mať happy end, niečo ako Hal nemohla s Rodneyim zostať na Atlantise a tak ju vzal na Zem, kde žila u Jeannie. No, ale ty si autorka a tak, či onak bolo to pekné čítanie. Najmä v tej poslednej časti si pekne popísala jednotlivé postavy. Ak smiem dám ti známku: 1*.:thumright:
I´m damn proud member of SheppofilclubObrázek
Obrázek

Příspěvek 19.9.2007 14:48:06
Josika Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 95
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Slibuji přísahám, že už nikdy nebudu vrtat do čárek :)
Ale když o tom tak přemýšlím, tak jsem asi vážně divná. Nějak se mi zamlouvá Anthos. Respektive, v tomhle díle jsem ho vážně začala chápat.

čím víc to po sobě člověk čte, tím míň chyb vidí


Já si tuhle při páté korektuře našla eksistenci. Myslela jsem, že se půjdu utopit.

Příspěvek 19.9.2007 19:14:08
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:shock: Josiko věř mi , že jsou i horší věci než eksistence!
After hard working I like hard playing

Příspěvek 19.9.2007 20:21:57
mišška Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
je to fakt super povídka :thumbsup: :thumbsup: :D , jen škoda že nebude ve filmu jo a už se těšim na pokračování

Příspěvek 24.8.2015 00:06:41
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Konec byl takovej smutnej,ale nedivím se že Rodney chtěl Anthose zabít, protože si to zasloužil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Dokončené povídky

cron