Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Pomsta - Dokončeno + Bonus - Alternativní konec

SG: Pomsta - Dokončeno + Bonus - Alternativní konec


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tato povídka byla zvolena, za nejlepší dokončenou povídku roku 2008. Všem co hlasovaly děkuji.

Tak jsem se rozhodl udělat taky povídku. Snad se mi povedla posuďte sami.

Hlavní náplň této povídky (i důvod názvu) máte zde (Nebo v mim podpisu) :

Obrázek
http://img210.imageshack.us/img210/8215/kopie1do7.jpg


Celou povídku si nyní můžete přečíst i ve zdejší povídkové sekci na adrese http://sga-project.com/povidky/pomsta/

Odkazy na již napsané díly: :arrow:

01 - Záchrana
02 - Informace Altaria
03 - Atlantis v ohrožení - část první
04 - Atlantis v ohrožení - část druhá
05 - Skryté vítězství
06 - Past - část první
07 - Past - část druhá
08 - Překvapivé odhalení
09 - Nápad
10 - Výsadek
11 - Střelbou a krví - část první
12 - Střelbou a krví - část druhá
13 - Střelbou a krví - část třetí
14 – Informace od Chayi Sar
15 - Přípravy
16 - Kontakt bývalé aliance
17 - dar
18 - První vlna
19 - Klid před bouří
20 - Bitva o Atlantis - část první
21 - Bitva o Atlantis - část druhá
22 - Bitva o Atlantis - část třetí
23 - Bitva o Atlantis - část čtvrtá
24 - Bitva o Atlantis - část pátá
25 - Bitva o Atlantis - část šestá
26 – Definitivus explicatus
XY - BONUS - Alternativní konec

Zde naleznete celou povídku v souboru PDF ke stažení
http://uloz.to/1337559/pomsta-part-26-bonus-.pdf

soubor PDF zhotovil jakop děkuji
01 Záchrana

Když se Daedalus vracel ze země k Atlantis:
„Pane, volá nás Atlantis.“ Oznamoval operátor po Caldwellově levé straně.
„Otevřete kanál“ Vydal rozkaz Cadwell a na můstku se ozval hlas Weirové.
„Plukovníku, zachytili jsme kódovaný signál, ale město ho samo dešifrovalo, je to nejspíš Antický signál, zdroj onoho signálu se nachází přibližně 1 minutu cesty od vás. Souřadnice vám zašleme.“
„poupravte kurz na dané souřadnice.“ Řekl Caldwell směrem k Operátorovi... .

O dva roky Dříve:

Nedaleko galaxie Pegasus:
Na můstku ohromné lodě jenž vzdáleně připomínala antickou loď třídy Aurora.
Operátor: „Pane máme tu signál na nouzové frekvenci…“ V tom se operátor zvednul ze svého křesla „je Antický“ Řekl s absolutním údivem v hlase.
„Okamžitě změňte kurs k místu vysílání, motory plný výkon.“
Po tomhle rozkazu se loď v HP okamžitě otočila A zrychlila téměř dvojnásobně.
Loď se vynořila z HP nad Antickou planetou na který bylo dobře schovaný vysílací zařízení schopné vysílat signály napříč několika galaxiemi.
Mezitím na lodi
„Pane, myslíte že tam budou?“ zeptal se operátor kapitána
„Doufám že ano. Otevřete komunikační kanál s planetou.“ rozkázal kapitán
„Spojení navázáno.“ oznámil kapitánovi pohotově operátor
„Tady kapitán Altarianské přepravní lodě Tibérium, prosím ozvěte se.“Ale na můstku byl slyšet jen šum. „Opakuji, tady Altarianská přepravní loď Tibérium prosím ozvěte se.“ Na můstku a vůbec na celé lodi bylo napětí že by se dalo krájet. Kapitán přepravní lodě se už nadechoval k dalšímu vysílání, když v tom se na můstku ozvalo
„Tady první důstojník Antické válečné lodě Tria.“ Na můstku lodě si všichni oddechli, když zjistili, že je stále na živu minimálně jeden Antik, jejich bratr.
„Vydržte, hned jsme u vás.“ Sdělil přeživším na povrchu kapitán, a vydal rozkaz
„Zahajte přistávací sekvenci.“
Jakmile přistáli v doku na planetě, tak se první Antický důstojník Trii, spolu s pěti dalšími Antiky, nalodil.

V lodi na ně už čekali ošetřovatelé a kapitán. Ale dřív, nežli kdokoliv stačil něco říci, tak Antický důstojník spustil
„Kapitáne, musíme odtud co nejdál a nejrychleji!“ Kapitán jen přikývl a vydal rozkaz k vzlétnutí a nastavení původního kurzu maximální rychlostí.

Jakmile se kapitán ujistil, že šestice Antiků je v dobrých rukou léčitelů, tak se vrátil na můstek, právě včas.
Loď vystoupila z HP u okraje Černé díry, Kapitán hned začal dávat rozkazy typu.
„přepněte gravitační pole na plnoautomatické, aktivujte automatickou opravu časových poruch, všechny štíty na maximum, aktivujte naváděcí systém a spojte mně s lodním rozhlasem.
„Všechno běží …. Spojení navázáno ..teď." informoval operátor kapitána
„Pozor všem, za pár minut budeme doma, připravte se na Super Pohon.“ A jedinou myšlenkou zrušil spojení a vydal rozkaz.
„Aktivujte Super Pohon.“ Po tomhle rozkazu se Tibérium nasměrovala k Černé díře a vletěla plnou rychlostí přímo do ní.

Za pár minut z ní „vyletěli“ na druhém konci vesmíru. Kolem Černé díry poletovaly různé miniaturní satelity schopné vzdorovat gravitační síle, vybavené senzory a zbraněmi. Jakmile Tibérium vyletělo ze Super pohonu (z Černé díry), tak je tyto mini satelity začaly ihned skenovat, jakmile však zjistily, že je to jejich loď, tak jim uhnuly z cesty, aby mohli vstoupit do HP.

V HP se na můstek dostavil jeden z Antiků zrovna, když z něj vystupovali. Naskytl se mu pohled na tzv. První Soustavu, první která byla kolonizována. Soustava byla tvořena gigantickou hvězdou a deseti obřích planet, nejmenší planeta byla veliká jako Jupiter a každá planeta měla několik měsíců. Hned začal vzpomínat, jak jako kluk poslouchal naučný hologram ve městě Atlantis. Hologram:
„Po sporech s Ori se Altariané rozhodli odletět daleko od nich a jelikož měli mnohem vyspělejší technologii než Ori, tak se to povedlo, odletěli daleko z jejich dosahu. Po letech cestování našli soustavu planet, ve které se rozhodli zakotvit a dali jí název První Soustava.“ (Hologram se z Antika změnil na hvězdnou mapu) „Z této soustavy později kolonizovali další a další až celou galaxii. Několik tisíc let od kolonizování První Soustavy se Skupinka, tehdy ještě Altarianů, rozhodla postavit veliké město Atlantis a odletět s ním, aby kolonizovali další galaxie. Ale přesto slíbili že ať doletí kamkoliv tak s nimi zůstanou v kontaktu a budou se s nimi děli o všem co zjistí… . Tito Altariané se ještě na cestě začali nazývat Antiky. Jako první dorazili do galaxie….“

Korekci 23.1.2008 provedl Vlad Dracul

Jsem nakloněn jakékoliv kritice


Díly 02 Informace - Altaria
03 Atlantis v ohrožení - změna obsahu (píše se)

Prochází už finálními úpravami. Díl Informace – Altaria sem bude dán podle ohlasu a Atlantis s přijatelnou prodlevou :lol: (jak jinak než úmyslnou)

Tak teď do mě :D
Naposledy upravil Dragon dne 08.9.2009 19:28:33, celkově upraveno 107
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 22.8.2007 09:43:59
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj, já oceňuji každý pokus o psaní, ale když už chceš kritiku, máš ji mít. Chtělo by to opravit chyby, těch jsou tam mraky, nedá se to škoro číst, čárky Ti nic neříkají, velká písmena, i/y atd. Navíc by to chtělo trochu členit, odstavce, přímé řeči, vůbec nevím, kdo s kým mluví, je to chaotické a nesrozumitelné.
Nápad určitě není špatný, ale s tolika chybami a takto nesrozumitelně napsané je nápad to poslední, co na tom člověka zaujme. Psaní není jen o tématu, ale i o formě. Každý rušivý element snižuje kvalitu a nikdo to číst nebude.
Toť můj názor.

Pár postřehů:

Soustava byla tvořena gigantickou hvězdou a deseti obřích planet????
..... a deseti obřími planetami.....

Po sporách s Ori se Altariané ?????
Po sporech.....
Obrázek

Příspěvek 22.8.2007 10:36:35
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Děkuji ti za upřímnost. Nějaké ty Chyby jsem už opravil. (dopsání čárek i vět. Aby to bylo přehlednější). Ale chyby v i/y jsem tam zatím nenašel (ale nekoukal jsem na názvy jako třeba Altaria, Antici/y a podobně). Kdy by se ti chtělo tak mi napiš SP.

Kritiku i nadále přijímám.
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 22.8.2007 10:58:47
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Řekl Cadwell směrem k operátorovy.. . - operátorovi.

Těch chyb je tam spousta, chtělo by to důkladou korekturu, ale jak říkám, oceňuji chuť psát a nápad, myslím, že jsi na dobré cestě:-).
Obrázek

Příspěvek 22.8.2007 15:11:28
Shial Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 467
Bydliště: Nevěřili byste...
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když se budu snažit přehlédnout již jednou zmíněné hrubky,tak myslím,že to může být dobrý začátek celkem zajímavého příběhu :wink:

Příspěvek 22.8.2007 16:14:00
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přikláním se k výše uvedeným názorům ohledně pravopisu, ale jinak to na mě působí docela poutavě. Jsem zvědavá, co s tím dál uděláš! Tak pokračuj!
After hard working I like hard playing

Příspěvek 22.8.2007 17:52:49
Zizi Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 532
Bydliště: Piešťany (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zatiaľ sa mi to celkom páči som zvedavá ako to bude pokračovať. Celkom zaujímavý príbeh. No možno troška kritiky: ako už písala Fazulina, je to troška chaotické čo sa týka rozhovorov. Sem-tam som sa pristihla, že neviem kto sa s kým rozpráva. Ale inak je to dosť zaujímavé. :)
I´m damn proud member of SheppofilclubObrázek
Obrázek

Příspěvek 22.8.2007 21:34:29
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
"Antický důstojník Trii spolu s pěti dalšíma Antikami nalodil."
Je to "Antický důstojník Trii spolu s pěti dalšími Antiky nalodil."

Příspěvek 24.8.2007 09:11:50
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak jsem udělal pár dalších úprav. Hlavně aby to bylo čitelnější.
Ale jinak jsem rád že se vám to líbí (aspoň ten děj).
A stou kritikou neváhejte protože se kritikou učíme (chybami)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 27.8.2007 09:33:54
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak tady je další díl.

02 Informace - Altaria

Loď přistála na páté planetě, která byla největší a veliká asi jako půl Slunce.
Při přistávacích manévrech si mohl Antik na můstku prohlédnout velkolepé město Altaria. Město, jenž pokrývalo celou planetu. Tisíckrát vyspělejší než město Asuras.

Po přistání byla šestice Antiků odvedena do velikého sálu rady (vlády) Altarianů. Ale nikdo tam, až na jednoho jediného Altariana, nebyl.
„Mé jméno je Nius.“ řekl „jsem velmi potěšen, že vás vidím. My jsme vás totiž už měli za mrtvé.“ Mluvil dál a přitom klouzal pohledem z jedno na ostatní.
„My jsme též velmi rádi zde, ve slavné Altarii. Moc nechybělo a vaše obavy se naplnily, my jsme totiž byli opět napadeni.“ Řekl první důstojník. „Mé jméno je Sinug“ Dodal ještě.
Nius jakoby ztratil řeč a jen naznačil, aby počkali. A odešel do rohu místnosti kde byla jakási konzole.

Po chvíli celou místnost zalilo světlo.
Sál byl podobný Asgardské verzi jednací místnosti, ale s rozdílem, že byla vyspělejší a mnohem větší. Kolem dokola byly rozmístěna křesla s dalšími funkcemi, byly ve třech řadách (kolem 250 křesel), a u zdí byla další křesla pro přihlížející, ovšem s omezenými možnostmi.
Téměř okamžitě se po rozsvícení na křesla v kruhu teleportovali další Altariané, členové rady. A sám Nius zasedl na místo nejvyšší a začal.
„Nejprve bych se chtěl všem omluvit za toto náhlé svolání, ale okolnosti si to žádají. Právě jsem byl totiž informován že Antikové…“
šestice Antiků jen ohromeně koukala co se to děje, ale ze zájmem poslouchali
„…byli v minulosti napadáni a to opakovaně.“
Po těchto slovech se v místnosti objevovali další, ale jen na postech přihlížejících.
Jeden z Altarianů náhle promluvil. „Poslední vaše zpráva byla, že jste narazili na nepřítele a posíláte mírovou delegaci. Poté jste se už neozvali. Co se stalo?“
Sinug dlouho s odpovědí nečekal.
„Nepřítel na delegaci zaútočil a boje začaly na plno. Nepříteli jsme dali jméno Wraithové. Jejich lodě jsou organického původu, tudíž jsme měli jasnou technologickou výhodu, ale Wraithové měli až příliš lodí, po letech bojů nám zbylo jen pár planet, o kterých nevěděli a Atlantis. Byli jsme v obléhání. Tak jsme potopili město v naději, že voda utlumí jejich strašlivé zbraně a oni odletí…“
Vtom mu do řeči skočil další Altarian „Co nám můžete říci o jejich technologii.“
Sinug váhal a potom odpověděl.
„Jen to, že mají nesmírnou regenerační schopnost a dávají přednost technologii, která nezabijí. Oni totiž sklízejí lidi a živí se na nich tím, že jim z hrudi vysávají život. Ale víc vám toho o nich asi neřekneme.“ A naprázdno polkl.
„Chápu…“ řekl soucitně Nius „…kde bychom mohli získat více informací?“
„V naší databázi na Atlantis.“ Odpověděl Sinug „Ale je tu problém, Atlantis je nejspíš okupována.“ Tváře všech jakoby zkameněly. Ale Sinug si jejich výrazu nevšímal a pokračoval „Na jisté planetě jsme se rozhodli vyrobit virus, nanoboty kteří by napadali jen Wraithy, ale projekt zklamaly tak jsme povrch planety vybombardovali. Ale jak se ukázalo, tak to nestačilo. Tito nanoboti přežili a vzali na sebe naši podobu a ovládají i naší technologii, nebýt lidí ze Země, tak tam odtud neutečeme. Zachránil nás člověk jménem Jack O´Neill.“
Po těchto slovech udělal krok dopředu jiný Antik „Je tu ale možnost, že Atlantis dobyli zpátky lidé ze Země, ti co nám pomohli.“ Po těchto slovech rada hned ožila. A přes křesla si posílali svoje názory na věc.
Náhle Nius vstal a promluvil. „Potřebujeme tu našeho nejlepšího konstruktéra lodí. Vyšle loď pro informace k Atlantis.“ A ke konci proslovu přikládal důraz, jak to jen bylo možné.

Do místnosti z ničeho nic vešla dvojice Altarianů. „Promiňte, že rušíme, ale už jsme jim připravili ubytování.“
Nius jen mávl rukou, jako že už můžou jít.
Altariané je odvedli jen kousek od jednací síně, ke svým ubikacím. Mezitím rada vybírala vhodného konstruktéra, který by vyhověl jejich požadavkům.

Na Atlantis nic netušící obyvatelé žili dál, jako dřív. Rodney si pořád myslel že je génius, Teyla cvičila se Sheppardem a Ronon se toulal městem, jelikož se opět nudil.

Když rada konečně ze seznamu vybrala vhodného konstruktéra, nechala si ho zavolat.
Konstruktér předstoupil před radu s obavami, že bude nějaký problém, ale přesto s hlavou vztyčenou.
Slova se ujal Nius. „Byl jste vybrán jako nejlépe vyhovující konstruktér. Potřebujeme od vás loď, jenž by mohla do galaxie Pegasus. Loď do níž by se vešla alespoň část Antické databáze, s těmi nejlepšími štíty a s transportní technikou. S konstrukcí vám pomohou Antikové. Více informací naleznete zde.“ A před konstruktérem se objevilo malé, vznášející se zařízení s uloženými informacemi. „Můžete odejít.“ řekl po té, co si konstruktér vzal ono zařízení.

Zatím co konstruktér dohlížel na stavbu oné lodě, se rada s Antiky pravidelně scházela, aby vyřešila problém, jak se dostat do města, což ale také vyřešili.
Antikové se v Altarii měli dokonale, nic jim nechybělo a do Atlantis se vrátit už nechtěli.

Stavba lodě byla dokončena po dvou letech. A bylo ji dáno jméno Sumara.

Korekci 23.1.2008 provedl Vlad Dracul


PS: Doufám že tam není tolik chyb.

PS2: Změnil jsem obsah třetího dílu bude to 03 Atlantis v ohrožení
Naposledy upravil Dragon dne 28.8.2008 14:13:35, celkově upraveno 4
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 27.8.2007 11:00:46
Zizi Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 532
Bydliště: Piešťany (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No táto časť bola tak trošku čajová - teda žiadne veľké napätie ale aj také časti sú potrebné. Čo sa týka chýb s tým ti moc neporadím.
Ale tak teda snaha: obavy se naplnily
Nepříteli jsme daly jméno Wraithové.
Neviem síce ako je to v češtine ale u nás sa v slovesách na konci nedáva y. Ale tak neviem.
Inak sa mi to celkom páčilo tak sa teším keď sa dej obráti na Atlantis :)
I´m damn proud member of SheppofilclubObrázek
Obrázek

Příspěvek 27.8.2007 11:33:02
Fazulina Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 834
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahojky, u nás se na konci sloves dává měkké i, pokud to tam má být. Takže "Obavy se naplnily" je správně (ty obavy - ženský rod), ale "Nepříteli jsme dali" (my všichni - tam má být měkké i - pokud by tam bylo "Nepříteli jsme daly - tak se mludí jen o ženách - my ženy jsme daly nepříteli....). Říká se tomu shoda podmětu s přísudkem:-) a pozoruju, že tady s tím bojuje dost lidí:-). Ve slovenštině tohle není.
Obrázek

Příspěvek 27.8.2007 17:10:21
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Líbí se mi tvá povídka, přijde mi to jako dobrej nápad, ale trošku mám pocit, že se v tom ztrácím, rozhodně se však těším na další díl! :)

Příspěvek 27.8.2007 22:12:13
Zizi Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 532
Bydliště: Piešťany (Slovensko)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Fazulina píše:
Ahojky, u nás se na konci sloves dává měkké i, pokud to tam má být. Takže "Obavy se naplnily" je správně (ty obavy - ženský rod), ale "Nepříteli jsme dali" (my všichni - tam má být měkké i - pokud by tam bylo "Nepříteli jsme daly - tak se mludí jen o ženách - my ženy jsme daly nepříteli....). Říká se tomu shoda podmětu s přísudkem:-) a pozoruju, že tady s tím bojuje dost lidí:-). Ve slovenštině tohle není.


Jeeej ďakujem za taký menší rýchlokurz češtiny :). U nás to takto vážne nefunguje, proste koncovka -li v slovese je vždy mäkká. :)
I´m damn proud member of SheppofilclubObrázek
Obrázek

Příspěvek 29.8.2007 08:35:12
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak já jsem rád že se vám povídka líbí. A všem děkuji za to že jste přetrpěli první díl. :oops: :D
Pro ty co se nemůžou dočkat sem dávám několik bodů které už jsou v již rozepsaným dílu.



Toto je spoiler!!!:
- Wraithové zaútočí na Atlantis
- Daedalos letí prozkoumat onen signál (vis díl 01 – záchrana)

Nadále chystám do děje POVÍDKY začlenit i Azgardy (jejich sebevraždu nepřímám) a možná i Furlingy
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 29.8.2007 11:16:21
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Jelikož jsem se rozhodl tento díl udělat na části, tak vám ho můžu nabídnout už teď.


03 Atlantis v ohrožení

Dva roky po zachránění Antiků (přítomnost)

Na Atlantis měl tým pluk. Shepparda zrovna poradu o nadcházející misi, když se ozval krátký městský alarm. Toho dne poprvé. Když všichni pospíchali do kontrolní místnosti v čele s Elizabeth, tak nikdo z nich netušil, že tento alarm uslyší toho dne ještě několikrát.
Jakmile přišli do kontrolní místnosti, tak operátor jedné konzole spustil.
„Město zachytilo nějaký kódovaný signál.“
Jakmile domluvil tak ho McKay od konzole odstrčil, aby se podíval.
„To je divné.“ Řekl po chvíli.
„Co je divný?“ chtěl se zeptat John, ale Elizabeth byla rychlejší.
McKay jim odpověděl. „Město ho samo dešifruje“ a stále se skláněl nad konzolí.

Nikdo z nich zatím ale nevěděl, že tento signál má zdroj jen kousek od nich z lodě, kterou vyslali samotní Altariané, aby získala informace z databáze Atlantis. Byla to Sumara, která vysílala kódovaný signál zpět do Altarie, samotné radě Altarianů.

Jakmile město dešifrovalo zprávu, tak se na McKayově notebooku objevil antický text, ale pod ním byl ten samý text přeložen do angličtiny.
„Jsme kousek od města, čekáme na Rychlíka, který byl před chvílí vyslán“

Když si toho McKay všiml, tak zkameněl a kromě pootočení hlavou směrem k ostatním se vůbec nehnul.
„Co se stalo?“ Zeptala se s velikým zájmem Elizabeth. A přitom se tvářila vyděšeně, stejně tak i ostatní, kteří viděli do McKayova obličeje, v kterém se zrcadlily pocity hrůzy a napětí. Ten však místo odpovědi jen natočil svůj notebook směrem k nim.
„Co to je ten Rychlík.“ Zeptal se po chvíli Sheppard.

Rychlík mezitím kroužil nad planetou a skenoval město Atlantis na známky života. Byla to stíhačka jehlanovitého tvaru, dlouhá kolem třiceti metrů, a ostatní rozměry vyhovovaly průletu Hvězdnou Bránou. Rychlík byl vybaven HP generátorem, generátorem štítů a maskováním. Podsvětelnými motory byl schopen dosáhnout neuvěřitelných rychlostí. Jakmile zjistil, že Atlantis je bohatá na známky života, tak skočil do HP zpátky k Sumaře.

Mezitím se pětice Wraithských křižníků pod vedením jedné Hive Ship, blížila k Atlantis. Letěli zkontrolovat, jestli město je opravdu zničené.

„To nevím.“ Odpověděla Elizabeth na otázku, kterou položil Sheppard. „Ale spojte mě s Daedalem.“ řekla směrem k jiné konzoly a otočila se zpátky k Rodnymu, kterého se zeptala.
„Máš souřadnice, odkud pochází ten signál?“
McKay se jen podíval na svůj notebook a odpověděl jí
„Ano mám.“
„Spojení s Daedalem navázáno.“ přerušil je operátor.
Na to Elizabeth přišla blíž k jiné konzoli, aby mohla vysílat

Na Daedalu, který se vracel ze Země k Atlantis:
„Pane, volá nás Atlantis.“ Oznamoval operátor po levé straně Caldwella.
„Otevřete kanál“ Vydal rozkaz Caldwell a na můstku se ozval hlas Weirové.
„Plukovníku zachytili jsme kódovaný signál, ale město ho samo dešifrovalo, je to nejspíš Antický signál, zdroj onoho signálu se nachází přibližně 1 minutu cesty od vás. Souřadnice vám zašleme.“
„Poopravte kurz na dané souřadnice.“ Řekl Caldwell směrem k operátorovi... .

Mezitím se ale Wraithové blížili k Atlantis. A protože pořád zachytávali nějaké signály v soustavě, kde byla i Atlantis, tak moc ani nepochybovali o tom, že tam Atlantis pořad je.

K Sumaře na kterou mezi tím dorazil rychlík, aby podal informace které zjistil. To se blížil Daedalus. Sumara se ale ze svého místa nepohnula, i přesto, že zachytila blížící se loď.

Jakmile se Daedalus vynořil z HP na daných souřadnicích, tak se posádce nabízel nesmírný pohled na Sumaru.
Sumara byla tak obrovská, až Daedalus vypadal jako trpaslík, který čeká jen na zašlápnutí.
Každý na můstku si nevěřícně prohlížel obrovskou loď. Dokud Caldwell nevydal rozkaz.
„Okamžitě mě s nimi spojte a opatrně se přibližte.“

Městem se znovu ozýval krátký alarm. Wraithové dorazili nad planetu.
McKay, který se nacházel v řídící místnosti, si naštěstí včas všimnul změny na velké obrazovce, která ukazovala Wraithské lodě nad planetou.
A rychle zapnul štít. Právě včas. Sotva se štít stačil uzavřít, tak na kraje města dopadaly první méně přesné výstřely Wraithů.
Jako první byla v řídící místnosti právě Elizabeth.
„Co se stalo?“ Ptala se vyděšeně.
„Wraithové.“ Dostal ze sebe McKay. „Jsou tady.“ A přitom se tvářil nanejvýš vyděšeně.
„Kolik?“ Zeptal se Sheppard když konečně přiběhl ze své ubikace.
McKay se jen podíval na velkou obrazovku a odpověděl.
„Pět Křižníků s jednou Hive Ship.
„To není zas tolik, s tím by si Daedalus mohl poradit.“ Řekl velmi optimisticky John.
Elizabeth jen přikývla a vydala rozkaz.
„Ať Daedalus okamžitě přiletí a pošlete jim informace o naší situaci.

Zatím se pilot Daedala snažil dostat blíže k Sumaře, která neodpovídala na volání.
„Pane, máme příchozí zprávu z Atlantis.“ Oznamoval operátor po Caldwellově levici.
„Přečtěte mi ji.“ Řekl Caldwell.
„Cituji.“ Mluvil operátor, „Plukovníku, okamžitě přileťte, jsme pod útokem Wraithů…“
Caldwell, ani nečekal až to operátor dočte a vydal rozkaz k návratu k Atlantis.
„Co tam ještě je“ zeptal se operátora, když vstupovali do HP.
„Je to pět Křižníků s jednou Hive Ship.“ Odpověděl operátor

Na můstku Sumary se najednou rozzářila obrazovka, sloužící místo okna. Bylo na ní jasně vidět schéma útočících lodí na Atlantis a další dvě lodě nedaleko Atlantis směřující právě k ní. Podle schématu byly všechny organického původu.
„Wraithové.“ Napadlo kapitána a vydal rozkaz.
„Okamžitě nastavte kurz k Atlantis. Bojová pohotovost.“

Jako první se z HP vynořil Daedalus, který na sebe strhl pozornost tím, že zničil jeden z pěti Křižníků. Měl totiž veliké štěstí, že venku nebyly žádné stíhačky.
Jakmile Křižník explodoval, tak se z HP vynořily dvě Hive Ships. A začaly střilet na Daedala. Ale přítomnost Daedalu zaznamenaly i ostatní Wraithské lodě a zaměřily na něj své zbraně.
Caldwellovi došlo, že těch lodí bude na cestě víc, tak vydal rozhodující rozkaz.
„Okamžitě zahajte úhybné manévry na odvrácenou stranu planety. A palbu soustřeďte na nejbližší loď.“

Když Sheppard viděl na obrazovce co se děje, tak chtěl jít ke křeslu aby Daedalovi pomohl salvou dronů.
Ale něco ho nutilo koukat se pořád na obrazovku, něco mu na ní totiž nesedělo. Něco co viděl nejspíš jen on.
Nebo ne?
Všiml si toho i Caldwell.

Když si plně uvědomili co se děje, tak se v nich mísily pocity hrůzy, napětí, úlevy a strachu. Ale něco z toho se muselo Sheppardovi zrcadlit v obličeji. Jakmile si Teyla všimla jeho výrazu, tak ho tázavě oslovila.
„Plukovníku?“
Nato se na něj podívali i ostatní, až na Ronona, který si toho nyní všiml také.
„Přeskupují se.“ Řekl jednoduše a napjatě Ronon.

Měl pravdu, přeskupovaly se, ale způsob jak to dělaly, byl pro ně velmi neuvěřitelný.
Wraithské lodě zaujímaly takovou pozici, při níž byly na točeny zády k planetě a k Daedalovi, který zatím nestačil uletět bokem. A aby toho nebylo málo, tak vypouštěly stíhačky, ale ty také zaujímali spíše obrannou pozici, než útočnou.

Ale už nevěděli, že jim někdo vysílá zprávu, tak aby ji zachytily jen Wraithové.
K Atlantis se blížila pomalu letící Sumara a vysílala Wraithům.

My jsme Altariané.
Vy jste příšery.
Přízraky, jenž se pokoušely vyhladit Antiky.
Ale nyní přicházíme my.
My jsme bratři Antiků.
Nikoliv s mírem.
Ale s Pomstou.
Wraithové, od dnešního dne jste lovná.
A my jsme lovci.


Po této zprávě Sumara tak zrychlila, že téměř okamžitě vyletěla z HP.

Korekci 23.1.2008 provedl Vlad Dracul

Další díl bezprostředně navazující na tento bude 04 Pomsta je sladká

PS: doufám že tam není moc chyb. A předem se za ně omlouvám.
Naposledy upravil Dragon dne 28.8.2008 14:14:08, celkově upraveno 6
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 29.8.2007 12:36:50
alf Airman
Airman

Příspěvky: 18
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jeto povedená povýdka těšímse na pokračování.

Příspěvek 01.12.2007 08:21:57
pako_02 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
najprv by som ti nieco vytkol. Je uplna blbost ze by Atlantis nezaznamenala tych Wraithov skor. To ze ledva stihli zapnut stit az nan leteli strely? Neviem presne ako daleko siahaju senzory Atlantis, ale min 5 hodin by si na nich pockali. :roll:

Inak nice. Ale ako to tak vidim, este take 2-3 epizody a koniec. Mozno 5 ak mas v plane znicit aj Asuranov. Ale co moze par mravenisk slizakov a odvar Antikov proti extra super vyspelej rase pribuznej Antikom? :D
Ale nevadi, aj to je dost. Urcite som si tvojimi poviedkami sprijemnil den 8) :wink:

Příspěvek 01.12.2007 11:52:23
tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Téměř v každé povídce jsou nějaké nedostatky, ale proto tu povídku nezavrhnu. Uvítal bych pokračování. 8)
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Příspěvek 01.12.2007 12:00:55
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
tokrp píše:
Téměř v každé povídce jsou nějaké nedostatky, ale proto tu povídku nezavrhnu. Uvítal bych pokračování. 8)


Tak za
1. bych se vám všem chtěl omluvit za dlouhou pauzu (ale škola :roll: způsobila náhlej nedostatek času a úbytek inspirace, ale už se to vrací do normálu :wink: )
2. Na pokračování se už pracuje i když to bude nejspíš přejmenovaný (díly)
3. tu věc se senzorama se pokusím vysvětlit něco na způsob
Toto je spoiler!!!:
Mckay se hrabal v dálkových senzorech aby…


EDIT:
Díl je už téměř hotový a pokud bude čas na dopsání tak by tu měl být nejpozději na konci víkendu.

EDIT2:
PS: možná už dnes tj. 6.12.2007
PS2: Senzory vyřešeny
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 06.12.2007 17:25:31
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
tak po dlouhém čekání je tady konečně další díl.

Doufám že se vám bude líbit a předem se omlouvám za chyby. :oops:
A na případné nedostatky v ději, ale i jak je to napsané mě prosím informujte abych je mohl odstranit. :wink:


04 Atlantis v ohrožení část druhá


Sumara vyletěla z HP, mimo dostřel Wraithských zbraní, a sama vystřelila jednu salvu dronů na Wraithský Křižník.
Wraithští stíhači se snažili dronům zablokovat cestu, ale drony byly rychlejší a obratnější než ty, se kterými se setkávali za dob Antiků.
Drony se celkem jednoduše dostaly ke Křižníku a nemilosrdně ho rozpůlily. Drony, které proletěly skrz, se jen otočily a začaly trhat obě poloviny Křižníku na mále kousíčky.

„Musíme jim pomoct.“Řekl si Caldwell pro sebe. „Změňte kurz k bitvě, plný výkon.“ Rozkázal směrem k pilotovi.
„Rozkaz.“ Potvrdil pilot.

Sumara, která právě zničila křižník, vypálila další salvu dronů. Tentokrát mířila na mateřskou loď.
Stíhači se zas marně pokoušeli střely zastavit, ale opět marně, všechny drony doletěly ke svému cíli, který rozpůlili, ale mateřská loď ve chvíli rozpůlení sama explodovala. Zbylé drony se tedy zaměřily na stíhačky.

„Za jak dlouho budeme na dostřel?“ Ptal se Caldwell operátora.
„Za 15 sekund“ odpověděl operátor
Na to Caldwell vydal rozkaz. „Jakmile budeme na dostřel, zaměřte nejbližší loď a palte. Nečekejte na rozkaz.“

Mezitím na Atlantis se Elizabeth zeptala McKaye „Jak tom že jsme je neviděli přilétat?“
Na to Rodney odpověděl. „Víš jak mi Zelenka pomáhal zkoumat mořské dno?“
„Ano.“ odpověděla váhavě Elizabeth.
Rodnymu se očividně nechtělo pokračovat, ale nakonec „No, my jsme na to použili naše senzory a zapomněli jsem je nastavit zpátky.“ Odpověděl výmluvně.
„My.“ ozvala se Teyla, která mu očividně nevěřila.
„No tak dobrá, já jsem zapomněl nastavit je na původní hodnoty.“ Přiznal nakonec Rodney.

„Wraithská loď bude na dostřel za“ To oznamoval operátor Caldwellovi. „3..,2..,1...Střely vypuštěny. Kontakt za 10,..9,..8 ... .“ Pokračoval operátor.

Plukovník ho ale příliš nevnímal. Jeho pozornost si získala Sumara, která doteď stála k Wraithům bokem, ale nyní se k nim otáčela čelem.

„7,...6…,5...,4 …“ Pokračoval operátor.

Sumara se chystala použít svojí poslední zbraň, o které nikdo neměl ani tušení.
„3,..2, …“

Wraithské lodě se konečně dostaly na dostřel a zahájily palbu, ale jejich střely pohlcoval masivní štít lodě.

„1... Zásah.“ Informoval nadále operátor Caldwella.

Dvě hlavice z Daedala zasáhly a následně zničily jeden z Křižníků.
Skoro ve stejný okamžik Sumara vypálila ze svojí energetické zbraně.
Střela z jejich energetické zbraně měla podobu obrovské koule s drobným ohonem a modrozelenou barvu.

Střela proletěla rojem stíhaček, které zničila, přímo na Křižník, ten se ale na poslední chvíli otočil a střela proletěla kolem něj. Mateřská loď za ním ale neměla tolik štěstí, a modrozelená koule narazila přímo do ní.
Chvíli se nic nedělo. Až nakonec, skoro po jedné vteřině loď zevnitř explodovala.
Výbuch zničil většinu stíhaček s jedním Křižníkem.

Poslední Hive Ship a Křižník zvolili okamžitě ústup.
Zbytek stíhaček se stal okamžitě snadným cílem dronů ze Sumary.

Dřív, než se na Atlantis nebo Daedalovi vzpamatovali z náhlého konce bitvy, která sotva začala, tak se na můstku Daedala a v řídící místnosti objevil hologram.
„Jsem kapitán Altarianské lodě Sumara a jmenuji se Dork.“ Představil se hologram.
Zatím co se Dork představoval tak Sumara změnila kurz směrem k Atlantis.

Jako první zareagovala Elizabeth. „Altarianské?“ zeptala se.
„Ano, jsme Altariané a Antikové jsou našimi bratry. A nyní přicházíme, abychom je pomstili.“ Vysvětlil Dork a slovu pomstili dodal důraz.
„Hmm máte zpoždění několik tisíc let.“ Řekl sebejistě Rodney. Na to se Sheppard na něj podíval výrazem, který mu měl dát jasně najevo, že má být ticho.
„Ačkoliv máte pravdu, tak nic ještě není ztraceno. Dokud bude jediný živý Antik, tak naše...“ Dork nestihl ani domluvit a do řeči mu skočil Caldwell
„Živý Antik?“ zeptal se Caldwell, který se nestačil zarazit.

Zatím co se na Atlantis diskutovalo, tak Sumara proletěla kolem Daedala.

Na to Dork prostřednictvím hologramu jen přikývl. A spustil „Potřebujeme přístup k databázi Na Atlantis.“
„A to vám máme jen tak věřit?“ zeptal se Ronon. Po téhle otázce zmizel hologram z můstku Daedala a hologram v řídící místnosti se na okamžik jasně rozzářil.
Jakmile se vrátil do normálu tak Dork pokračoval. „Před dvěma lety při útoku Asuranů na Atlantis se podařilo šestici Antiků včas odejít bránou. Tato šestice nám oznámila, že deset let před opuštěním města vyslali loď na jistou planetu, aby nás kontaktovala a zažádala o pomoc. Tato loď byla bohužel zničena dříve, než se dostala k planetě, ale nyní víme pravdu. Byl jsem se svou lodí vyslán, abychom získali informace staré patnáct let před opuštěním města.“
Po tomhle proslovu nastala chvíle ticha.
Onu chvíli ticha narušil až Dork, který pronesl: „Toto vám říkám z očí do očí bez hologramu. Po těchto slovech udělal pár kroků směrem k Teyle, a na znamení toho, že nevystupuje jako hologram jí položil ruku na rameno.
Poté se Teyla a John podívali tázavě na Elizabeth, ta jen mlčky přikývla.
Dork tedy šel k příslušné konzoli, aby poslal všechny požadované data. Jakmile se vše odeslalo, tak následoval další, jasný záblesk, ve kterém bylo slyšet děkuji.

Jakmile se Dork teleportoval zpět do svého kapitánského křesla, tak loď s velmi cennými informacemi skočila do HP, směrem k černé díře a následně do SP.


Jakmile Sumara přistála v Altarii, tak začala posílat získaná data do již připravené databáze.
Ty se po odeslání do databáze začaly ihned zkoumat jinými Altariany. Informace se měly totiž co nejrychleji začít vyhodnocovat, aby mohly být použity na již rozestavěných lodí
dvou typů.
Byly to typy: VYNDEX (latinsky obránce) a DESTRUCTOR (latinsky ničitel)

Oba dva typy se od se od sebe už ani více lišit nemohly.

Zatímco typ Vyndex byl určen výhradně pro obranu -
Silné štíty, mohutná konstrukce, pomalejší pohon, menší manévrovací schopnosti a obranná
výzbroj: drony a různé energetické zbraně. Plus podpůrné neboli směrové štíty.

Tak typ Destruktor byl určen výhradně pro útočení -
Střední štíty, menší konstrukce, rychlejší pohon, velmi vysoké manévrovací schopnosti a
útočná výzbroj: drony, energetické zbraně (jiné než u Vyndexu). Plus nouzové štíty.

Altariané byly odhodláni a nyní i připraveni Pomstít své padlé bratry především na Wraithech, ale i na Asyřanech, kvůli kterým se díky novým informacím začala vyvíjet nová třída lodí.

Korekci 23.1.2008 provedl Vlad Dracul
Naposledy upravil Dragon dne 28.8.2008 14:15:28, celkově upraveno 3
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 06.12.2007 17:59:22
tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Paráda, škoda jen že jsi tu bitva tak uspěchal, myslím že by bylo lepší kdyby byla víc rozepsaná (delší). Good luck s dalšími díly :lol:
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Příspěvek 06.12.2007 21:29:25
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Nic sice neslibuji, ale v dalších dílech bych se chtěl trochu více rozepsat tedy co se bitev týče.
Ale každopádně to zkusím a pokud se mi to povede :D tak to tak nechám a zveřejním. :wink:

PS: jsem rád že se líbí

EDIT 7.12.2007:
Tak už mám hrubou představu o tom jak začne další díl a dokonce i sepsanou. :D Zatím to končí: :arrow:
Toto je spoiler!!!:
Příletem pětice lodí třídy Destructor do Pegasu.


EDIT 8. 12. 2007
Možné názvy dílu 05

Toto je spoiler!!!:
1. První prohra (koho? Alterianů)
2. Skryté vítězství (totéž co v první možnosti)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 08.12.2007 17:19:46
tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Super, už se těším. Cítím v kostech, že někdo v dalším díle dostane nářez.
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Příspěvek 08.12.2007 22:55:44
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:shock: Asi zklamu ty jenž se těšily na velkou vesmírnou bitvu. :cryy:

V ději pátého dílu
Toto je spoiler!!!:
je jen jeden útok ze strany Wraithů a místo nadcházející Big bitvy je tam jen jeden Big ústup Alterianů.

Ale i přesto že mám pátej díl téměř dopsanej (možná již zítra :lol: ) tak se část, ale i věší část děje může změnit.
Aneb dokud to není zveřejněný není nic jistý.
8) :)

Ale i přesto jak ze spoileru vyplívá tak někdo dostane nářez a v příštím díle :arrow:
Toto je spoiler!!!:
Kdo ví :dontknow: .

jo a díl se bude jmenovat
Toto je spoiler!!!:
Skryté vítězství

i když není nic jistý.

Víte co?? Přečtěte si to samy :arrow: :arrow:
Naposledy upravil Dragon dne 26.1.2008 21:20:16, celkově upraveno 2
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Dokončené povídky

cron