Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Pomsta - Dokončeno + Bonus - Alternativní konec

SG: Pomsta - Dokončeno + Bonus - Alternativní konec


Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 22.7.2008 23:27:05
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Výborný díl. Furling na lovu byl úžasný (doufám, že si sniper tu jeho pušku nechá).
jinak pako_02 přesně to mě také napadlo - na lodi zemře jediná postava a to Larrin...jak nešťastná to byla náhoda :-D
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 23.7.2008 05:47:20
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
mikey; tokrp; St0rm; Ice; pako_02; Dark Angel:
Jsem rád že se vám tato předposlední část Pomsty líbila :) :P

Jinak protil Larrin opravdu nic nemám. Jen jsem tak říkajíc připravoval půdu pro *** :D (napovím jen že to bude mít svůj vlastní topic) takže proti ní opravdu nic nemám. :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 23.7.2008 06:00:21
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak a je to tady. Poslední část Pomsty jako takové. :!:

Doufám že se mi to povedlo. nemám totiž rád konce.
26 – Definitivus explicatus




Wraitské lodě, které utekly z bojiště nad Atlantidou se vynořily z HP ve zdánlivě pusté soustavě, ale z jedné planety vyletěla trojce stíhačů, kteří si to zamířili přímo k Wraitským lodím.
Když se stíhači dostali na dostřel tak zahájili na Wraithy palbu. Wraithové ale neměli už žádné stíhače a tak byli nuceni se bránit velkými zbraněmi.
Stíhačky na ně však byly příliš obratné a tak se Wraithové rozhodli zaútočit přímo na planetu, ze které vyletěli.

Jakmile se přiblížili k planetě tak svými senzory zachytili Scianskou architekturu.
Wraithové se totiž neúmyslně vynořily z HP nad jejich tajnou kolonií.
Než Wraithové začali bombardovat povrch tak se ozvala planetární obrana.

Na planetě byla šestice obraných baterií, ale jen tři měli Wraithy ve svém palebném poli.

Wraithské lodě i přes obranu planety zahájily palbu. Jejich střely dopadaly do nejhustěji obydlených částí planety a na obrané baterie. Ty byly chráněné štítem a tak se Wraithové víc zaměřili na jejich města.

Na planetě nebylo místa kam by se dalo bezpečně schovat a ochranné štíty baterií byly již velmi oslabené a hrozilo jejich brzké selhání.


Scianská kolonie byla poslední planeta, na které byla celá jejich populace, navíc byla bez hvězdné brány a tak neměli na rozdíl od Wraithů možnost ústupu.

Obraným bateriím se podařilo zničit veškeré křižníky a jednu Hive Ship, ale i přesto Wraithové pokračovali v bombardování povrchu.
Štíty baterií začaly postupně selhávat a obrané baterie pod nimi byly následně ničeny.



Wraithové si mysleli že už mají vyhráno, ale nebrali v úvahu co dělají spojenci.

Spojenci pročesávali galaxii a hledali Wraitské pozemní základny, které následně ničili.
Několik jejich lodí našlo i jejich líhně lodí a vojáků. Ty se pochopitelně bránily, ale jejich odpor neměl už pražádný význam.



Na Scianské planetě utichly všechny tři baterie a tak Wraithům nebránilo nic v poklidném bombardování.


Scianům se podařilo upravit jednu baterii, tak aby do svého palebného pole dostala alespoň jednu Wraitskou loď.
Baterie okamžitě zahájila palbu, ale Wraitské lodě se mírně stáhly a tím se opět dostaly z jejích dosahu a samy zůstaly na dostřel.


I když si to sami neuvědomovali, tak svým bojem na sebe přitahovali pozornost blízkého vesmíru.


Jen několik světelných let od nich letěla v HP skupinka Asgardských lodí, která je zachytila právě díky velkým energetickým výbojům.
Asgardi okamžitě upravili svůj kurz k planetě.


Když vystoupili z HP, tak okamžitě zahájili palbu na zbylé Wraitské lodě, které vůči Asgardským lodím byly přečísleny v poměru jedna ku dvou.

Asgardské lodě je doslova roztrhaly na kusy a hned na to se zaměřily na zbylé tři Scianské obrané baterie. Baterie proti Asgardským zbraním neměly šanci a během chvíle byly zničeny. Když byly baterie zničeny tak zastavili palbu a vyčkávali.



Na planetě zbyly po Wraitském útoku z celé jejich populace jen dva milióny Scianů. Dva milióny z několika miliard.
Jen jedna planeta ze třinácti kolonií a právě ta třináctá do které Sciani vkládali veškeré naděje byla právě obklopena spojeneckou flotilou.



Nikdo z Aliance neměl zájem vyhladit poslední bezbranné zbytky Scianské populace. Alteriané je museli nějak potrestat za jejich zradu vůči Antikům, ale zároveň nemohli bombardovat bezbrannou planetu.

Aliance se tedy nakonec shodla na vytvoření dilatačního pole a na rozmístění pozorovacích satelitů.
Do dilatačního pole měla být umístěna celá sluneční soustava a zařízení bylo umístěno na první planetu soustavy. Zařízení bylo nastaveno tak aby mimo pole uběhlo několik set let, ale uvnitř pole jen několik vteřin.

Na okraj pole bylo rozmístěno několik set satelitů. Dilatační zařízení bylo zamaskováno a aktivováno. Satelity začaly prohlížet vymezený prostor a zároveň vysílaly varovné signály, aby nikdo nevletěl do pole. Poté okraj pole opustila i poslední loď.







V Mléčné Dráze se začala téměř rychlostí světla šířit zpráva o objevení Alterianů a Aliance pěti ras, mezi které patřily samozřejmě i lidé ze Země. Diky této zprávě se se Zemí začali opět spojovat bývalí spojenci a někteří nepřátelé jako Lucianská Aliance ihned vysílali posly s nabídkou míru.

Celá Mléčná Dráha se začala spojovat a Ori ze strachu z Aliance pěti ras v plné síle zvolili ústup zpět do domovské galaxie. I přesto nadále posílali své převory. Země se, ale podělila o anti-převor zařízení a dala tak ostatním planetám možnost obrany.

Konec.


Za korekci děkuji St0rmovi.

Doufám že se vám závěrečná část Povídky líbila.
ještě prozradím že nejspíše po prázdninách sem dám Bonus v podobě Alternativního konce.

Poděkování
Chtěl bych poděkovat všem čtenářům zato že si tuto povídku přečetly a věřím že příště bude číst opět. Také děkuji všem aktivním čtenářů za jejich příspěvky a názory (byť jen po SZ).


Zvláštní poděkování patří všem mým Korektorům, kterými byly


WiX
Vlad Dracul
uživatel pod rouškou anonymity
St0rm



Dodatečně poděkování za soubor PDF patří uživately:

jakop



Doufám že jste si povídku patřičně užily :)
Naposledy upravil Dragon dne 08.9.2009 19:24:05, celkově upraveno 2
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 23.7.2008 08:54:50
mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To s tim dilatačním polem bylo dobrý, říkal jsem si jak to vyřeší. Jinak super povídka... :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Příspěvek 23.7.2008 13:30:07
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak co říci na konec. Nápad s dilatačním polem byl pěkný, ale nějak na mě padá smutek z toho, že končí tato povídka ( neskutečně se těším na ten alternativní konec :-D ) Doufám, že napíšeš další, minimálně stejně kvalitní povídku, nebot tato povídka se mi vskutku vryla do paměti.
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 23.7.2008 14:30:03
Motr Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 50
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
opravdu výborné jak části tak jako celek

Příspěvek 23.7.2008 19:44:03
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Super, super, super. Nic jiného mně nenapadá. Celou dobu jsem povídku hltal a na ukončení jsem byl opravdu zvědavej. Jak už bylo napsáno tak nápad s dilatačním polem byl výbornej a ani jsem ho nečekal. Doufám, že jsi se rozhodl napsat nějakou další povídku, jelikož by byla škoda tvého tvůrčího ducha nechat spát :bravo: :bravo:

Příspěvek 24.7.2008 02:41:01
pako_02 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
stalo to za to :D Pekny koniec!

Příspěvek 27.7.2008 14:38:18
tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo tak takový konec jsem nečekal, že wraithové budou zlikvidováni bylo celkem jasné, ale to se Sciany (použití dilatačního pole) bylo nečekané.. :) jinak super povídka, doufám že v brzké dobvě začneč pracovat na další..
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Příspěvek 30.7.2008 23:31:33
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
supr konec fakt se ti to moc povedlo

btw.kde si vzal napad na ty vlny tech zbrani ? to je jak z warcraftu :DDD

Příspěvek 03.8.2008 15:53:09
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
jsem opravdu rád že se vám závěr líbil. a pokud očekáváte že se pustím do dalšího tvoření, tak vás mohu potěšit :D

Ještě letos by mělo vyjít něco očemž se nechci příliš rozepisovat...(prozatím) a pak plánuji stvořit ještě něco obsáhlejšího a snad i kvalitnějšího což by mohlo být taky letos, ale mojí prioritou v tomto tvoření je a bude to co by mělo vyjít už v říjnu... (víc toho teď opravdu prozradit nemůžu)

cvigy:
ten nápad jsem z warcraftu nevzal neboť ho nehraju :smile: . Jednodušemě to nějak napadlo. :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 07.8.2008 21:36:55
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Shodou několika okolností (které narušily můj prázdninoví "harmonogram") se mi podařilo již dopsat onen slibovaný BONUS, který si již můžete přečíst. Doufám že se vám bude líbit. :)





Bonus – Alternativní konec




…Pár vteřin po explozi otřesy města ustaly, a tak se Elizabeth mohla z „balkónu“ podívat co se děje.
Když konečně dorazila na balkón, tak tam bylo už několik zvědavců.
Elizabeth nemohla uvěřit vlastním očím, to co viděla bylo něco mimořádného.

Bájné město Atlantis letělo k pevnině a to jen několik desítek metrů nad vodou.
Ale zatím co Jumper z bývalé pozice Atlantis na pevninu letěl několik minut, tak Atlantis pobřeží dosáhla do minuty a následně město začalo zpomalovat.


„Mckay to jsi byl ty??“ ozval ze nečekaně Sheppard Rodnymu v uchu.
„Nevím o čem to mluvíš“ odpověděl mu obratem Rodney.
„Myslím že tu máme velký problém!“ řekl spíš sám pro sebe John.
Rodney se podíval na obrazovku. „jak to mysl….“ Sotva, ale dokončil slovo tak se město začalo mírně otřásat. Ti co byly u oken mohli dokonce i pozorovat jak se město pohupuje ze shora dolů.
Mckay se okamžitě otočil k obrazovce a cosi usilovně mačkal na klávesnici svého notebooku.
„Máme problém.“ Řekl vystrašeně Rodney. Elizabeth se na něj podívala a on spustil.

„V dříve zatopených částí města došlo k několika zkratům. Do tlumičů a motorů jde o poznání míň energie a štít si bere nadměrné množství energie!“
vysvětlil McKay a ve tváři se mu zobrazoval jeho panický strach.

Sciani na předmostí měli Atlantis už na dostřel lodních děl a okamžitě zahájili palbu.

Po dopadu prvních střel na městský štít se v místnosti s křeslem zajiskřilo a téměř celé město zhaslo. Sheppard se snažil ještě pilotovat, ale do křesla nešla už žádná energie a motory města se vypnuly.

Město se nacházelo už nad pevninou, když začalo padat. Začalo se naklánět a přední strana města (ve směru letu) svírala s pevninou úhel čtyřiceti stupňů a vpádu zrychlovalo.
Město spadlo nedaleko předmostí a doslova se zapíchlo do země a zůstalo tak trčet.
Při nárazu všichni odletěli a neupevněné zařízení zranilo několik osob. Několik lidí, kteří v době nárazu byli na balkónu dokonce přeletělo přes zábradlí.
Výkon inerciálních tlumičů rychle klesal a město i nadále trčelo ze země v úhlu kolem čtyřiceti stupňů. Od přelomení města je chránil jen štít, štít který si bral extrémní množství energie.

Několik Scianů se běželo podívat zblízka, ale hlídky zůstaly.
Hvězdná brána se aktivovala a následně se deaktivoval ochranný štít. Sciani, kteří hlídali bránu zpozorněli a byli připraveni na obranu.
Z brány vyšlo několik Alterianů s osobními štíty a při spatření Scianů okamžitě zahájili palbu a vydali signál k urychlenému průchodu bránou, dokud je štít vypnutý.
Sciani spustili poplach a ti co byli u větších děl je obrátili na Alteriany.

Jeden Scian se snažil dostat k ovládání štítu na bráně. Na mušku si ho vzali dva Alteriani, kteří se ho snažili zastavit,ale to se jim nedařilo. Jeden Alterian po něm proto skočil a zároveň po Alterianovi vystřelil Scian u děla. Scian zasáhl místo Alteriana ovládací panel a ten zajiskřil.
Hvězdnou bránou stále přicházely posily, když v tom se štít sám od sebe zvednul. Několik Alterianů zařvalo do svých vysílacích zařízení zprávu o jednom slově, že byl zvednut štít. Ale dříve než posily přestaly vstupovat do hvězdné brány tak bylo na štítu vidět několik nárazů.

Alteriané, kteří byli na předmostí se snažili štít opět deaktivovat, ale Scianská přesila je donutila ustoupit daleko od brány a tam se krýt.


McKay se na Atlantis probudil z bezvědomí u zdi a když spatřil že je všechno zkopce, tak si pomyslel že má otřes mozku, ale skutečnost, že se nikdo nemohl postavit ho té myšlenky rychle zbavila.
Byl příliš daleko od konzole a náklon byl příliš příkrý, na obrazovku ale viděl dobře. To co na ní spatřil ho natolik vyděsilo že zapomněl na možný krkolomný pád a pokusil se postavit. Jeho snahu okamžitě zastavila velká bolest pod kolenem, měl totiž zlomenou nohu.
Přes jednu konzoli ležel Lorn.
„Hej Lorne!!“ zařval na něj McKay. Lorn se pohnul a Rodney na něm spatřil úmysl se postavit.
„NE hlavně se nehýbejte!!“ na to Lorn, který se už probudil zamrz jak socha a sotva si troufal dejchat.
„Jste pořádku?“ zeptal se Rodny a Lorn mu odpověděl.
„Jak se to vezme.“
„Pomalu se otočte ať vidíte na tlačítka a hlavně nespadněte, jsem hned pod vámi.“
Lorn nevěděl co si má myslet a tak poslechl Rodnyho.
„Musíte zapnout gravitační pole, ať se můžeme pohybovat.“ Řval dál Rodny
„A co mám dělat?“ zeptal se vyděšeně Lorn.
Na to ho McKay začal navádět a při každé druhé větě mu připomínal že je pod ním a ať nepadá.
„…tak teď to musíte jen potvrdit. A hlavně na mě nespadněte!“ dával mu neustále pokyny Rodny, ale Lorn už toho měl plne zuby a tak mu zahrozil:
„Ještě jednou mi řekněte že jste pode mnou, nebo ať nepadám a slibuji že na vás skočím!“ poté Lorne potvrdil a městem se ozvalo krátké zabzučení a gravitační pole se aktivovalo.

Po aktivaci gravitačního pole se mohli doktoři snáze dostat k raněným a několik doktorů i s Becketem se objevilo v místnosti s bránou a v přilehlých oblastech.
Becket přišel jako první k Rodnymu, a chtěl ho odvést na ošetřovnu, ale on se nedal.
„Ne nikam nepůjdu.“ Protestoval.
„Rodny máš zlomenou nohu a tržnou ránu na hlavě, musíš jít na ošetřovnu.“ Naléhal na něj.
„Tak mi dej náplast a nějakou hůl, ale já zůstávám.“ Stál si pořád na svém Rodny.
„Rodny můžeš mít otřes mozku.“ Naléhal na něj doktor, ale on se jen vyškrábal k nejbližší kolečkové židli a sednul si na ní.
„Jsem asi jediný, kdo tohle město a všechny v něm zachránit, takže nikam nejdu.“ Oznámil mu Rodny a zdravou nohou se začal odrážet ke konzolím. Becket to vzdal a šel pomáhat jinam.


Nad předmostím se již vznášelo několik Asgardských lodí a ostřelovaly štít předmostí.
Alterinané v předmostí si našli dobrý úkryt, odkud je Sciani nemohli vyhnat a pod ochranou svého štítu se vykláněli a ostřelovali Sciany.
Většina lodí Spojenců nad planetou se vydala hledat Scianské a Wraithské jednotky v galaxii.

Štít na Atlantis si bral stále víc energie a Rodey po několika minutách dostal konečně nápad.
Zavolal k sobě jedno vojína a rozkázal mu aby ho i se židlí dotlačil na ošetřovnu, kde se nacházela Elizabeth a John.

Když ho vojín dotlačil na ošetřovnu tak hned spustil.
„Shepprde musíš do ovládacího křesla.“
To nebude tak jednoduché Rodny, mám totiž přelámaný obě nohy.“ Poznamenal znechuceně Sheppard
„Ne..ne…ne ty musíš vystřelit několik dronů a uvolnit tak město.“
„Ty máš přece taky gen, můžeš to udělat ty.“ Poznamenala Elizabeth.
„Už jsem označil místa kam se musí trefit a pokud jen o pár milimetrů mine tak zničí město.“ Poznamenal Rodney.
„Sestro!“ zařval Sheppard. „Odvezte mě do místnosti s křeslem!“ rozkázal si. Sestra sice chvíli protestovala, ale nakonec pod nátlakem trojice Sheppard, McKay a Elizabeth povolila.
Několik zřízenců a sestra opatrně naložily Shepparda na invalidní vozík a odvezli ho. McKay se nechal vojínem odvézt zpět do řídící místnosti.

Shepprda opatrně posadili na křeslo a ten ho aktivoval. Rodney v řídící místnosti zapnul městský rozhlas.
„Pokusíme se narovnat město, ale inerciální tlumiče jsou téměř bez energie, takže se držte!“ potom dal Shepprdovi zelenou a ten vystřelil dvacítku posledních dronů.

Drony letěly mezi budovami města a jen necelá polovina vyletěla mimo štít. Drony postupně vybuchovaly na místech která Rodney označil.
Když vybouchl poslední dron tak se město dalo do pohybu.
Během vteřiny se narovnalo, ale otřesy po dopadu na zem způsobily další vnitřní škody a několik drobnějších zranění.
McKay okamžitě deaktivoval gravitační pole a tlumiče, které byly na pokraji zhroucení.

Několik Alterianů se přeneslo vedle Atlantis a dožadovaly se vstupu do města s tím že zapojí další ZPM a aspoň nouzově opraví energetické obvody. Město bylo stále pod palbou a udělit vyjímku Alterianům McKay nedokázal a tak po několika vteřinách co se dohadoval s Elizabeth sklopil na chvíli štít.

Scianské střely začaly ničit budovy, tři věže se dokonce zřítily a způsobily další poškození.
Alteriané rychle přeběhli k městu a McKay opět zapnul štít. Poté se Alteriané vydali do rozvodny a několika dalších míst ve městě. Jeden Alterian se dokonce dostavil na ošetřovnu a zatím co pomáhal s některými zraněnými, tak informoval Elizabet že budou muset s městem odletět z této sluneční soustavy.

Alteriané na předmostí dostali zprávu o novém plánu, který zahrnoval i jejich evakuaci, což znamenalo že se museli dostat za štít pod neustálou palbou.

Alteriané vyběhli najednou několika směry. Když proběhli štítem tak je Asgardé přenesli na svoje lodě a urychleně opustili atmosféru.

Alterianům na Atlantis se podařilo opravit motory, tak aby vydržely co nejdéle a zapojili tři nové ZPM moduly, které si přinesli sebou.

Sheppard byl opět na ošetřovně a tak se pilotování ujal jeden z Alterianů. Atlantis se opět vzneslo a zamířilo si to na orbitu, odkud se už stahovaly lodě spojenců.
Alterian navedl město do HP na souřadnice neobydlené planety s ideálními podmínkami.

Jeden Destructor si to zamířil k hvězdě a svou ultimátní zbraní ho uvedl do nestability, hned potom se sám stáhl do HP.

Slunce se na chvíli roztáhlo a hned se o tu samou velikost smrštilo, následný výbuch začal pohlcovat jednu planetu za druhou. Ohnivá koule zničila Planetu s předmostím, ale předmostí planetu o pár setin vteřiny díky štítu z termálních zdrojů přežilo. Výbuch slunce byl ovšem silnější než štít a tak bylo předmostí zničeno.

Eskorta několika spojeneckých lodí dovedla Atlantis na nové souřadnice a na orbitě zůstalo několik Alterinaský lodí. Zbytek flotily se roztrousil po Galaxii s úmyslem najít a zničit cokoli Scianského, nebo Wraithského.
Tohoto honu se neúčastnili pouze Noxové, kteří spolu s několika Alterianskými loděmi zůstali na orbitě Atlantis.

Alteriané ve městě se shodli na tom že město má vážná poškození a pád věží zničil spoustu systémů ve zbytku města, ale taky se shodli na tom že to není neopravitelné.
Flotila našla několik Wraithských základen a bez milosti je z orbity vymazala. Našli dokonce i uniklé Wraithské lodě, které měli mezi-skokovou přestávku, i ty zničili a velké trosky pro jistotu svými zbraněmi pokropili ještě jednou.

Cestovatelé našli dvanáct slunečních soustav v těsné blízkosti a v každé soustavě jednu naprosto zdevastovanou a zamořenou planetu. Alterianský výsadek zjistil že těla na planetách patří Scianům.


Třináctá Scianská kolonie, byla ale na druhé straně galaxie a spojenecká flotila prohledávala, soustavu po soustavě, planetu po planetě. Což dávalo Scianům při současné počtu spojeneckých lodí několik měsíců a tak budovali rozsáhlou planetární obranu, ale na planetě neměli žádné loděnice a až na pár desítek žádné vojáky. A surovin jim rychle ubývalo.

Do Pegasu proudili další spojenci, převážně Alterianské a Furlingské lodě, které se ihned připojovaly k pátrání. Spojenci každou prozkoumanou soustavu označovali.

Scianský osud byl již zpečetěn, jen nevěděli kdy se to stane.



Korekci provedl St0rm a za to mu děkuji


Co se dalších povídek týče.
Plánuji povídku s názvem sedm stran, ale ten se možná ještě změní a také se chystá povídka o více Autorech (přesněji o dvou autorech)
V povídce se budou potkávat dvě různé zde uveřejněné povídky a jednou z nich bude právě Pomsta. víc prozradit bohužel teď nemohu (Prosím nepleťte si to s pokračováním Pomsty, bude to jiný projekt, který z ní bude pouze čerpat.)
K sepsání pokračování (ve volném času) se již přihlásil jeden ze čtenářů. (Pokud se bude chtít představit, tak může)
Naposledy upravil Dragon dne 28.8.2008 14:31:35, celkově upraveno 2
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 08.8.2008 01:42:10
Nožka Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 61
Bydliště: Far,far away
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dost pěkná alternativa, a celkově se mi povídka dost líbila. tešim se na další tvoje povídky.

Příspěvek 08.8.2008 10:52:57
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vážně skvělé, ať už původní či alternativní konec. Jenom opět musím zalitovat, že už je konec :-(
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 08.8.2008 11:44:29
tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj, taky dobrá možnost. Už jsem zvědav co dalšího vymyslíš.. :)
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Příspěvek 12.8.2008 21:39:47
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nestačím s divit. Na chvilku odjedu z civilizace do "divočiny" a když se dostanu po delší době k netu, tak tu je bonusový konec mé oblíbené povídky. Díky za něj a za jeho uveřejnění tak brzo. Celá povídka je super a já ti Dragone gratuluji k tvé nápadité tvorbě. Jen tak dál a houšť :D

Příspěvek 13.8.2008 12:26:18
*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zajímavé, i když jsem předtím ty povídky moc nečetl (to musím změnit :wink:)...
Možná to chtělo trochu rozepsat, ale i tak se mi to líbilo :)
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Příspěvek 13.8.2008 13:00:04
dehu Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 196
Bydliště: Othalla
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo skvělá povídka, to se musí nechat ..

jen jedna logická věc u alternativního konce - 13. scianská kolonie měla být jejich tajná kolonie o které nevěděli Wraithové a v případě konfliktu s wraithama je měla zachránit a jak to vyznívá z povídky, Sciani se na ni spoléhali, když zradili wraithy.Tak mi teda vysvětli, jaktože na té planetě neměli ani jednu loděnici? .. to mě přijde jako blbost, když tam nemaj ani bránu :)

ale jinak fakt pěkný, pokračuj prosím další povídkou O:-)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Jsem rád že se vám líbil i tento bonusový díl. :) i když je pravda že jsem ho možná měl trochu víc rozepsat. :oops:


A jelikož mi "chvíli" nešel net, tak jsem při nekonečném čekání na techniky již rozpracoval povídku Sedm stran. Což znamená že její vydání bude v těsné blízkosti po prázdninách (Snad se vám bude líbit)
dehu:
v tom máš naprostou pravdu. dalo by se říci že to je chyba děje, ale jestli dovolíš, tak se to pokusím okecat :D

Wraithové sledovaly veškerý pohyb Scianů (v rámci jejich možností) a tak se Scianská 13. kolonie vyvíjela pomaleji a kvůli bezpečnosti k ní Sciani moc nelítali.
Navíc když osidluješ planetu o které nikdo neví, tak se předně zaměříš na obytné budovy abys měl kam našlapat lidi a na obranu. Loděnice je spíše doplněk.

Asi jsem to moc neokecal co? :mrgreen:


EDIT:

Přechodem na nové fórum se "poškodily" linky na jednotlivé epizody, tak jsem je upravil, aby opět seděly

EDIT_2:
Povídku Sedm stran již naleznete zde na fóru
viewtopic.php?f=27&t=6314

EDIT_3:
Povídka Borealis již taky vyšla a nejdete ji tady
viewtopic.php?f=27&t=6377
spolupracuji na ní s Vlad Draculem

EDIT_4:
Jsem zvědavej na jaký počet otevření se to dostane bez toho aby někdo napsal nějaký komentář (pokud mě paměť neklame, tak jsme již u jednoho tisíce otevření, bez příspěvku) :lol:
Ale to neznamená že nechci aby jste psaly, právě naopak tímto poukazuji nato že je tu dosti "neaktivních" čtenářů :wink:

EDIT_5:
no tak lidi už jeto kolem dvou tisíc otevření bez příspěvku, :(
a ještě bych chtěl poděkovat všem co Nominovaly do soutěže, takže děkuji :)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak a mam to :) . Cetl jsem to cca. 2 dny. Puvodne jsem to cetl proto, abych mohl kontinualne navazat na " Stargate Borelias". Nechci, aby to vyznelo arogantne, ale bral jsem to, jako nutne zlo(moc povidek zde nectu, ale to se po teto zkusenosti zmeni). Myslim si, ze neni treba dodavat, ze jsem se hrube zmylil :oops: . Změna postoje prisla po precteni prvni casti.
Abych nemluvil vesmes jenom pozitivne :D , domnivam se, ze je to soucasny trend, ze autori, chteji slysel na sve povidky konstruktivni kritiku (minimalne tady na foru). Stavalo se mi, ze jsem se obcas v povidkach trochu ztracel a nevedel co se deje, mozna moje chyba .... :) Myslim si, ze nazvy episod mohly obsahovat neco vic nez mnohokrat stejny nazev, ale to uz jsou drobne niance, ktere stejne nikoho nezajimaji.
Jinak hlavni silu tvoji povidky vidim predevsim v namětu (mas moji nominaci).
A to je konec, taky jsem se rozkecal nad vlastni pomery :smile:
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:shock: jen dva dny? :D mě by to trvalo věčnost :lol: :oops:
A jsem samozřejmně rád že jsi změnil svůj názor na povídku tak rychle a to kladným směrem :), každopádně jsem rád že se ti líbila, a za tvojí konstruktivní kritiku ti děkuji a budu se v budoucnu snažit aby se již nikdo neztrácel (a věr mi když říkám že nejsi první :), takže tebou to nebude :wink: ) A názvu epizod byli již od začátku můj velký problém, ale když už jsem s nimi začal na začátku, tak mi bylo blbé zničeho nic přestat :)
A ještě bych chtěl poděkovat za tvůj hlas :)

A teď k jinému soudku :D

Ode dneška můžete tuto povídku najít i ve zdejší sekci

http://sga-project.com/povidky
a to konkrétně tady
http://sga-project.com/povidky/pomsta/

EDIT:

nahrání do sekce provedl Kucix :)

EDIT:
zde naleznete celo povídku ke stažení v souboru PDF
http://uloz.to/1337559/pomsta-part-26-bonus-.pdf



EDIT:


Tato povídka byla zvolena jako nejlepší dokončená povídka roku 2008. Tímto všem děkuji za vaše hlasy :bravo:

EDIT:

Dodatečné poděkování za zhotovení souboru PDF náleží uživateli jakop/ovy
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Když už se nám blíží ke konci Sedm stran, tak si asi i tuto povídku znova přečtu, stejně jako 7S.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Páni a já myslel že tato povídka už odumřela a zůstává jen v hlubokých a temných koutech paměti... :)
takže přeji příjemné počteníčko a dej když tak vědět jak se ti celá povídka jeví po těch letech ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Budeš první, kdo se to dozví, je fakt, že poslední díl byl před více jak rokem, ale rozhodně stojí za to, a tím že to mám PDF, se mi to i krásně čte :)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:) poslední díl sice před rokem, ale prví před více jak dvěma ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron