Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Stargate - Nová aliance ( komplet )

Stargate - Nová aliance ( komplet )


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Po osmi měsících krátké (zoufalé) pokračování, bez dlouhého proslovu tady to je:

Země:

Jakmile antická města zakotví, aktivuje se mezi nimi spojení. V řídících místnostech všech tří měst se postupně objevují a aktivují nové, doposud neznámé konzole. Mezi městy se také rozloží zásoba energie. Zjišťujeme, že všechny dokovací zařízení jsou vzájemně propojeny.
Na oběžné dráze stále probíhá bitva o Zemi. Štíty jedné z Furlingských lodí selhávají a loď je pomalu trhána na kusy. Obrané lodě Země dvě BC-304, které už planetu chránili, když flotila dorazila, obracejí svůj útok proti vlastním lodím. Zjišťujeme, že jsou čínské vlády. Obě jsou však zničeny zbylou Furlingskou lodí. Furlingská loď se teď pouští do boje s Apollem, Daidalem a Triou. Štíty Apolla selhávají, až nakonec zmizí, nic nebrání nepříteli loď zničit, což se také děje. Apollo je roztrhán na kousky. Náhle se objevuje hyperprostorové okno, posily Furlingů dorazili v podobě tuctu lodí.


Tria:

Rodney běhá s tabletem po můstku a snaží se získat víc energie do štítů, ale energii už není odkud brát. Tria je stejně jako ostatní lodě ztracena. Od ovládacího panelu se ozve major Lorne.
„Ztrácíme štíty!“
„Já vím, dělam na tom!“ Zařve Rodney.
„Musíme opustit loď.“
„Ne já to dokážu, porazíme je, přesunu energii ze…“
Rodney je přerušen výbuchem na trupu lodi, celý můstek se otřese. Většina lidí upadla na zem. Jako první se zvedne Lorne a po shlédnutí stavu lodi zařve na Rodneyho.
„Nemáme štíty!“
Zároveň spouští komunikační kanál na Daidalos. V tu chvíli se zvedne i Rodney, má zoufalý výraz ve tváři. Neví co dělat.
„Tady major Lorne, žádáme okamžitou evakuaci. Přeneste nás!“
Najednou začnou všichni z můstku mizet, jsou transportováni asgardským transportním paprskem.


Atlantida:

Všichni přenesení z lodě Tria se objevují na Atlantidě v prostoru brány. Chvíli po nich se objevuje i posádka Daidala včetně plukovníka Caldwella. Jakmile jsou všichni přeneseni objevuje se Sam.
„Co se stalo?“
„Museli jsme opustit loď, dorazili další lodě madam.“ Odpověděl Lorne.
„Štíty Daidala selhaly stejně jako štíty Trii…“ Dokončil Caldwell.
„Znamená to, že už nemáme žádnou loď?“
„Přesně to, to znamená madam.“ Dokončil Lorne s povadlo tváří.
„Madam!“ Zakřičel Piece od senzorů města.
„Pierci?“
„Nepřátelské lodě začali ostřelovat planetu, ničí všechna velká města!“
Mezitím Sam, Lorne a Caldwell doběhnou k panelu senzorů.
„Sám?“ ozve se z vysílačky.
„Jo vidíme to…“
„Mám nápad, sice to nebude tak účinný jako s devíti, ale i tak nám to dá čas.“
„Co navrhuješ Johne?“
„Chci vytvořit štít kolem celý planety!“


Pokračování příště... (snad během pár let)
Obrázek

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
musim říci že jsi navnadil tak snad to bude co nevidět :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
super. už jsem pomalu začal ztrácet naději... Ale super díl :thumleft:
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejhorší je, že ten co se ztrácí v ději nejvíc jsem právě já. Původní myšlenku jsem opustil už někde ve třetí části a teď se to jen snažím dotáhnout do konce... Ale konec tak jako tak bude stejný a podle mě celkem jedinečný a zajímavý. Po tom co tuhle povídku dopíšu, což by už opravdu mělo být příští poslední částí, plánuji jí opravit, rozvést jednotlivé části a pak vydat v celku už nějak srozumitelněji. No doufám, že se to povede, přeci jen jsem ji aktualizoval po osmi měsících a když jsem si pročítal některé části, sám sobě jsem říkal "kdo to sakra psal?" :D
Obrázek

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak je tu další krátké pokračování, asi to bude ještě nadlouho...

Atlantida:

Sam se zatváří udiveně, není jí jasné, jak to John chce provést. Mezitím Rodney u senzorů sleduje podivné údaje. Na senzorech je vidět Země, na níž je několik teček označených antickým písmem. Pierce u ovládání brány zareaguje na něco na monitoru.
„Aktivace brány.“
„Zapnout štít!“ Odpoví Sam už automaticky.
„Kdo to může být?“
„Jsme na Zemi Rodney, tahle brána nejspíš převzala hlavní pozici. Může to být kdokoliv.“
„Tak v tom je problém, pokud je to některý z SG-týmů, nemáme dekódovací zařízení pro jejich kódy.“
„Můžu ho napsat, pamatuju si většinu z ních.“
„A co když to bude zrovna někdo z té menši…“
„Už mám odpověď kdo to je madam, v bráně narůstá energie. Jsou to nejspíš ti samí, co ničí Zemi.“
„Ok všichni opustí město, přesuňte se k jumperům a sejdeme se ve zbylých dvou městech.“
„Jumpry…“ Ozve se ve vysílačce.
„Cože?“
„Jumpry, můžeme na ně zaútočit jumpery!“ Odpoví John.
„Ok změna plánu, já Rodney a John letíme na Alanis. Zbytek se pokusí zničit útočící loď.“
„Lodě, už jsou čtyři.“ Opraví ji Rodney.
„Ne já letím s nimi!“
„Neletiš, potřebujeme tě tady na zemi!“
„Ale já se…“
„Dost! Je to rozkaz.“
„Ok, madam.“
„Víte co máte dělat, do toho.“ Rozkáže Sam.
Všichni se rozprchnou, každý směřuje do jiného hangáru jumperů. Po několika minutách už z Atlantis vylétají jumpery po desítkách. Všechny až na jeden směřují vzhůru, vyříct obloze, nepříteli. Na jistou smrt. Zbylý jumper míří k Austrálii, k zadokované Alanis. Brána na Atlantidě zatím začíná jemně hučet pod nárůstem energie.
Letka téměř padesátky jumperů vyletí z atmosféry a směřuje do volného vesmíru, jako cíl mají všichni jednu ze čtyř nepřátelských lodí. Všechny jumpery se naráz zamaskují a blíží se k lodi jako noční šelmy. Těsně před cílem se všechny znovu odmaskují a naráz vystřelý, některý z jumperů jednu dronu, některý dvě a některý dokonce tři, to záleží na úrovni ovládání antické technologie dané osoby. Přibližně stovka dron naráží na štít, mise se zdá být marná, najednou loď začne vybuchovat. Na trupu se objevují trhliny po dronách, některé štítem pronikly. Aby to loď zničilo, to však nestačí. Jumpery se otáčí a znovu maskují. Pierce ve svém jumperu sleduje obrazovku a něco ho napadá. Spouští proto komunikaci.
„Tady Jumper 13, na něco jsem přišel.“
„Jumpere 13, tady jumper 1 co se děje.“ Odpoví John.
„ Povedlo se nám zasáhnout jejich loď, pár dron prošlo stítem.“ Ty štíty jsou v celku slabé, ale dokáží soustřeďovat energii na jedno místo, takže pokud ví odkud útok přijde jsou jejich štíty posílené, právě tam, kde zaútočíme.“
„Ha! To je dokonalý!“
„Ne pro nás Rodney. Ok díky za informaci, pokračujte mi na něco přijdeme. Sheppard končí.“
Mezitím jumper 1 urazil více jak polovinu cesty a pomalu se začal přibližovat k Alanis. Rodney si v jumperu přesednul k pomocnému panelu a začal na něčem pracovat.
„Co to dělá?“ Zeptal se John.
„Myslím, že na něco přišel.“ Odpověděla Sam.
„Nechceš mu s tím pomoct?“
„Ne, musím teď myslet na jiné věci, kromě toho Rodneymu věřím.“
„Nic jiného nám ani nezbývá, vlastně už jsem si na to zvykl.“
„Jo myslím, že generál O’Neill taky čeká až přijdu s nějakým bláznivým nápadem a zachráním svět.“
„Tak to jsme dva.“
„Počkej…“
Zdá se, že Sam něco objevila. Soustředí se na panel a na něčem pracuje.
„Koná se záchrana světa?“
„Možná…“
Obrázek

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
dobrý...a jsem napnutej jak to dopadne :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vážně skvělý :thumleft: a velmi se těším jak to dopadne :)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je tu další krátké pokračování:

Alanis:
Jack sedí v křesle a je plně soustředěný. Podařilo se mu naplánovat útok s jumpery, zaměstná útočící lodě palbou ze Země, zatímco Jumpery budou útočit z druhé strany.
„Tady generál O’Neill, jsem připraven pálit.“
„Jumper 13 rozumím.“
Všechny tři sklady dron na Alanis se otevřou a vzhůru zamíří tři žluté proudy střel.

Jumper13:
Na obrazovce jumperu je vidět, že se letka nachází za útočícími loděmi a vyčkává. Náhle na obrazovce začne problikávat Země. Počátač jí přiblíží a objevují se antické nápisy. Ze Země přilétají stovky dron. Pierce se soustředí a stále vyčkává. Na obrazovce se zobrazí čas do nárazu dron.
“Jumper 13 letce, připravte se…“
Jumper spustí motory a dává se vpřed.
„…za mnou!“

Země:
Čtyři furlingské lodě stále ostřelují povrch planety, když jejich pozornost upoutá něco nového. Přibližuje se k nim proud žlutých světel. Lodě přestávají náhodně ostřelovat Zemi a pouští se do obrané palby. Daří se jim některé střely vyřadit, ale v proudu to není ani poznat. Jejich štíty se zviditelňují na přídi, tam kam drony směřují. Proud se rozděluje do čtyř menších proudů, každý z nich směřuje na jednu loď. Drony už jsou blízko a v zápětí narážejí na štít. V tu samou chvíli začnou lodě vybuchovat od zádi. Plán se zdařil. Záď byla nechráněná a jumpery splnily svou úlohu. Teď už je vidíme nemaskované prolétat mezi loděmi, jak pálí jednu dronu za druhou. Štíty dvou lodí ve středu selhaly a drony je trhají na kusy. Je jasné, že pokud se nepodaří lodě zničit teď potřetí na stejnou lest nenaletí. Proudy dron ze Země už slábnou a zbylé lodě stále odolávají.
„Tady jumper 13, soustřeďte palbu na loď blíž k Zemi!“
„Jumper 19, to je jaká?“
„Ta druhá!“
Zdá se, že plán zabral, i třetí loď je zničena, ale ještě jedna zbývá a zdá se, že ještě něco vydrží. Letka jumperů se obrací a vstřeluje na zbylou loď. Než však drony dorazí k cíly mizí loď v hyperprostoru.
„Jooooo.“
„Moc se neradujte…“
„Jumper 11 čeká na rzokazy.“
„Jumper 13, čekejte.“
„Jumper 13 generálu O’Neillovi.“
„Tady O’Neill.“
„Jaké jsou další rozkazy?“
„Vraťte se domů.“
„Rozumím pane.“
„Jumper 13, tak jste slyšely, zpátky domů.“

Jumper 1:
„Tak to by bylo, co dál Sam?“
„Už jsem přišla na to jak udělat štít kolem celý planety a ještě jsem něco objevila.“
„Já taky na něco přišel.“
„Nenechte mě čekat.“ Zareaguje John.
„Objevila jsem loď v které antikové přiletěli na Zemi, domjívali jsme se, že je někde na Dakaře, ale zjevně jsme se mílili. A ten štít spustím hned jak dorazíme na Alanis.“
„Já zjistil jak…“
„Ok na Alanis budeme do minuty, na co nám vlastně bude ten štít? Utekli! A k čemu nám je ta loď?“
„Nevím… Vrátí se, nenechají toho, dokud Země nezmizí z galaktické mapy.“
„Přišel…“
„Ona je nějaká galaktická mapa?“
„Jo je.“
„Necháte mě sakra domluvit?
„Promiň Rodney cos říkal?“
„Že jsem objevil způ…“
„Alanis, přistáváme.“ Opět ho přerušil John.


Pokračování příště...

Vidím to ještě tak na dvě části, pak už snad bude konec :)

Jako spoiler nabízím:

Toto je spoiler!!!:
Těšte se na původní antickou loď bude to mazec.
Obrázek

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak stručné, krátké, ale přesto velmi pěkné. BTW chudák Rodney ani domluvit ho nenechají ( alespon pozná jaké to je :D )
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
super krátká minipovídka :)
no a na tu loď jsem hoodně zvědavej..to bude určitě ňáký hrozněnabušený plavidlo :D
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jak se to vezme, mohli jste ho vidět v Arše Pravdy, to to to samé v kterém Antikové odlétli z Galaxie Oriů.
Obrázek

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Krátké zoufalé pokračování:

Alanis
V řídící místnosti na Alanis se právě sešli všichni důležití, byl tu Generál O’Neill, Sam, John, Rodney i SG-1. Atmosféra byla velmi napjatí, snad na všech obrazovkách v centru blikala nějaká upozornění. Sam pracovala na hlavní konzoli, když se ozval podivný zvuk, zvuk nabíjení něčeho. Sam zastavila práci a otočila se k ostatním.
„Tak a je to.“
Na hlavní obrazovce se zobrazila antická města na Zemi propojená čárami, ve středu se objevil nápis v řeči antiků a mezitím se zvuk nabíjení změnil ve známí zvuk generování štítu. Obraz na hlavní obrazovce se změnil ukázal celou planetu, jak se okolo ní tvoří štít.
„Skvělá práce Sam.“ Řekli současně John a Jack.
Na chvilku v místnosti opět zavládlo ticho, když se na sebe Jack a John dívali, to přerušil až Rodney. Odkašlal si a spustil.
„Přišel jsem na to jak vyřešit náš problém, vlastně dva, možná tři..“
„O čem to mluvíš Rodney?“
„O Fénixovi.“
„Fénix není hotový.“
„Nepotřebujeme celou loď, stačí když se podaří zprovoznit senzory a transportní paprsek.“
„A to nám bude k čemu?“ Zeptal se Jack.
„Můžeme transportovat bránu do vesmíru.“
„Ne nemůžeme!“
„Já vím, způsobí to trhlinu v subpros…“
„A není už to jedno?“ Zeptal se Jack.
„Není.“ Odpověděla Sam
„Je“ Odsekl Rodney.
„Dobře Mckayi pusťte se do toho.“ Přikázal Jack.
„Ale pane…“
„Ne teď ne Carterová!“
„SG-1 vám bude krýt záda.“
„Hmm hned se cítím líp.“
Hangárové dveře na hlavní věži Alanis se opět otevřeli a vyletěla z nich letka tří jumperů.

Země
Na oběžné dráze se zatím objevila obrovská pozoruhodná flotila tvořená nejrůznějšími loděmi. Byli tu goauldské alkeshe, hataky, furligské lodě a dokonce i lodě doposud nespatřené. Všechny lodě naráz spustili palbu na Zemi, avšak všechny střely zachytil štít kolem planety. Ale lodě stejně nepřestávali pálit, žádný štít nevydrží věčně.

Nevada
Tou dobou už se Rodney nacházel v nevadské poušti v komplexu hangárů, kde se vyráběli nové pozemské lodě, jednou z nich byl i Fénix, který měl do služby nastoupit za rok. Rodney právě dokončil asgardské transportní zařízení, ale věděl, že na zprovoznění senzorů nemá dostatek času, proto použil jumper, který propojil s lodí a zároveň s hlavními senzory Alanis. Tentokrát bez proslovu a kontrol se pustil přímo na věc. Pomocí senzorů zaměřil bránu, přepsal několik bezpečnostních protokolů a zadal příkaz pro transportování. Brána zmizela z Atlantidy a objevila se uprostřed flotily nepřátelských lodí. Nedlouho po zhmotnění explodovala a vzala sebou i větší část lodí. Ale nikoliv všechny.

Chvíli potom se ve všech jumperech a veřejné komunikaci měst spustila zpráva...
„Tady generál Jack O’Neill, právě jsme zničili převážnou část flotily, zbytek je na vás ostatních, nepřestávejte bojovat, neustupujte, mi Zemi ochráníme! … Už to přestalo vysílat Carterová?


Asi dost zoufalé, po tomhle už bude následovat opravdu poslední část - epilog příběhu. Ten bude na celé povídce asi to nejzajímavější. Pokud jste to přetrpěli až sem, tak máte můj obdiv. Začíná to být pěkná slátanina.
Obrázek

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mě to není slátanina :) A je to velmi dobré :) A ten závěrečný proslov O'Neilla
… Už to přestalo vysílat Carterová?
:rflmao:
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Napadlo mě to v buse a zdálo se mi to dobré :D
Obrázek

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Blahoslaveny budiž autobusy za takovéto myšlenky :D
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hodný to člověk, za další díl.. (bohužel mám pocit, že trochu upadá kvalita povídky).. :(
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Konečně objektivní názor! Nejsi sám kdo si toho všiml opravdu je to zoufalé po vydání epilogu ji celou přepracuju, ale to vidím reálná až tak někdy příští rok.
Obrázek

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ahoj,
dočkáme se nějakého novéhé dílu??

Předem děkuji za odpověď.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Snad ano, díl už by měl být jen jeden poslední, pokusím se to dnes dopsat a dát to sem co možná nejdříve :wink:
Obrázek

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
To je super zpráva. Tak hodně štěstí :)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak mám tu epilog, bez dlouhého zdržování:
EPILOG:

- Nevada
Rodney si konečně oddychl, když se spustila kódovaná zpráva na lodi.
„Něco tu mám.“
„Co?“ zeptal se Mitchell.
„Přijímám kovaná data z Odysey, audio i video.“
„Pusťte to.“

- záznam

Na obrazovce se objeví pohled na můstek Odysey a na kapitána dosedajícího do křesla.
„Spojte nás“, promluví kapitán
„Nacházíte se ve vzdušném prostoru Ruska, Odysea je vojenská loď, čímž porušujete mezinárodní smlouvu o vojenských předmětech získaných pomocí programu Hvězdná brána. Ihned tento prostor opusťte!“ Ozve se z reproduktoru.
„Je mi líto, mám důležitý úkol.“
„Jaký úkol?“
„To nemůžu říct.“
„Pak je líto i mě.“ Přenos byl přerušen.
„Pane!“ Ozval se zbraňový důstojník.
„Otevírají se raketová sila!“

„Zapnout štíty!“ Zareagoval okamžitě kapitán a ukázal rukou na komunikačního důstojníka.
„Spojte nás s velením.“
„Ano, pane… můžete mluvit.“
„Pane Rusové nás odhalili a požadují vysvětlení, jak máme pokračovat? Otevírají raketová sila.“ Dožadoval se kapitán odpovědi.
Ozve se neznámý hlas: „Zničte ty sila! Tahle mise nesmí být ničím ohrožena.“
„Provedu, pane.“ Odpoví kapitán a ukončí přenos.
„Slyšeli jste, zaměřte raketová sila a zničte je.“

Následuje pár minutová chvíle, kdy posádka nekomunikuje, věnuje se naplno práci s přístroji. Toto profesionální chvilku ukončí důstojník Konnor, když zvedne hlavu od monitoru svého počítače a informuje kapitána o úspěchu.
„Sila jsou zničena kapitáne.“
„Výborně, pokračujte podle pl…ššš… co t…šššttšš o?“
„Útočí na nás kap.štš.e!“
„Bojová postavení! Bojová postavení! Posádka na svá místa!“ Ozývá se z lodního interimu.
„Kdo na nás útočí?“ Ptá se nechápavě kapitán.
„Senzory ukazují dvě lodě, jsou to 303ky pane!“
„Zaměřte bližší z nich a zničte jí!“
„Pane máme tu blížící se tři střely!“
„Jsou to atomovky!“
„Štíty na 53%!“
„A do prde..tšššššš“
Na obrazovce se objeví nápis: SIGNÁL ZTRACEN.

- konec záznamu

„Přepošlete tu zprávu generálu O’Neillovi.“ Přikázal Mitchell.

Alanis:

Jack se netrpělivě prochází po řídící místnosti, všichni okolo pilně pracují.
„Doplnily už Jumpery střely?“
„Ano pane, jsou připraveni vyrazit.“
„Ať okamžitě odstartují.“
„Pane, dorazila zpráva z Fénixe.“ Ozve se komunikační.
„Pusťte to…“

Země:

Z hangáru na hlavní věži začnou opět vylétat jumpery vstříc nepříteli, při letu atmosférou se setkávají s dalšími letkami a postupně se maskují. Modré pozadí pomalu tmavne, dokud se nezmění na temnou tmu, vesmír. Na oběžné dráze se stále nachází desítky plavidel, všechny pálí na štít kolem planety Země. Ten pomalu, ale jistě slábne, ať už po energetické stránce, nebo stránce viditelné. Nebude to dlouho trvat a první střely dopadnou na povrch. Temnotu neosvětlovaly jen nárazy energie na štít, ale i lovící střely z jumperů. Desítky střel hledalo svůj cíl mezi nepřátelským loděmi.


Alanis:

Mezitím na Alanis generál O’Neill shlédl video se záznamem Odysey. Jen nevěřícně stál a sledoval obrazovku s nápisem: SIGNÁL ZTRACEN
„Carterová, jak to vypadá se štítem?“
„44% pane“
„Dobře, spojte se s Fénixem.“
„Můžete mluvit pane.“
„Až vydám rozkaz, transportujete všechny s aktivním lokátorem na to staré antické plavidlo, rozumíte?“
„Ale proč když…“
„Rozumíte?!“
„Jo rozumim.“

„Spojte mě se všemi ve městech, na lodích a stíhačkách.“
Sam stiskne několik tlačítek a v místnosti se ozve zvuk označující veřejnou komunikaci.
„Tady O’Neill, stáváte se vyvolenými, máte možnost přežít, pokud chcete přežít a zajistit pokračování svého druhu aktivujte si svůj lokátor, druhou volbou je zůstat tady a zemřít… Zvolte hned! Ukončete spojení.“
„Pane?“
„Opouštíme Zemi na můj rozkaz Carterová. Spojte mě s Fénixem. A deaktivujte štít.“
„Proveďte rozkaz!“ Přikázal Jack Rodneymu.

Země:

Štít kolem planety se zhroutil, první střely začaly dopadat na planetu. Jumpery začaly odpalovat střely v kratších intervalech, ale nedařilo se jim způsobovat velké škody. Objevovala se další a další plavidla. Země se stala peklem, z něhož povstala pouze jediná naděje v podobě prvního antického mezigalaktického plavidla, lodi Pravda. Ta proletěla flotilou a zmizela v hyperprostoru… V tom se začíná Země trhat na kusy.

Pravda je na cestě vstříc osudu lidstva.

KONEC


Tak to je konec této povídky, pokud jste se v příběhu ztratili, nic se neděje, já také. Jinak k této části buďte tolerantní, právě jsem ji dokončil :D Jinak jste si asi všimli, že ten velkolepý konec se nekonal, napsaný už je, ale světlo světa spatří až s komplet přepsanou povídkou, takže je určitě na co se těšit, v nové verzi bude za tímto epilogem následovat ještě jedna dlouhá část příběhu. Celkově by tak povídka měla být dvakrát až třikrát delší. Na otázku, kdy to bude ale nejsem schopen odpovědět.
Obrázek

artos25977 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ale mohl si udělat to, že: budeš pomocí transportního paprsku přenášet tucty atomovek mezi flotilu...:D + ostatní rakety mohly bejt odpalovány z pozemních sil...

RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A proč bych to dělal, nevím jestli se to dá z poslední části pochopit, ale Jack chtěl aby byla Země zničena. K tomu Země nemá obranou raketovou síť, která by pokryla oběžnou dráhu a byl by problém s průchodem štíty. A ty atomovky, kde by tak rychle sehnali klíče? Krom toho nejsem velký fanda ultra zbraní... Každopádně v té nové verzi to bude lépe vysvětlené a rozepsané.
Obrázek

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasím s RomanArts, osobně mám taky rád reálnější konce, tedy, že mocná rasa je zničena nějakými pozemšťany. Navíc reakce Jacka mi přišla pochopitelná. Ale abych byl upřímný - velice se těším na tu "novou verzi" :-)
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Pěkný zakončení, snad bude "nová verze" brzy :)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron