Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky SG: Stargate Atlantis : Delenda Est - 20. díl - KONEC

SG: Stargate Atlantis : Delenda Est - 20. díl - KONEC


Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 03.6.2008 17:15:40
Edicius Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ja jsem si toho vedom a i nadale jsem pro aktivaci za kazdou cenu, bez obeti neni mozne vitezstvi a cim vetsi vytezstvi tim vice obeti je pro neho nutne

Příspěvek 03.6.2008 19:40:24
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jinými slovy zachráníme všechny lidi v Pegasu od Wraithů - akorát je při tom i zabijeme :-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 03.6.2008 20:16:10
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mluvil o vitezstvi, ne o zachrane lidi :lol:

Názor, že je třeba se zaměřit na cíl, a nezabývat se podružnostmi provedení, má něco do sebe :wink: :arrow:

Příspěvek 03.6.2008 20:52:57
Edicius Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 159
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
taky by se melo vzit do uvahy ze ne vsechny obydlene planety maji branu popripade ze ji maji funkcni ( treba je pohrbena) tudiz by nekdo prezil, na druhe strane pak mame celou prazdnou galaxii k osydleni o niz nikdo jiny v podstate nevi.

pak je tu jeste IOA, ktere podobne rozhodnuti problemy trebaze v mensim asi nedelalo, tudiz nevidim duvod proc se obtezovat moralnimi prekazkami

pak samozrejme maji na apolis jenom dve moznosti bud jenom zemrou rukou wraithu pri obrane( je jiz jedno kde presne, jestli primo na apolis pripadne nekde jinde kam by se pri ustupu presunuli) nebo zemrit a pritom je vzit sebou ovsem s mensimi moralnimi problemy(na ty bych ovsem ohledy jiz nebral moc s tim ze jim je to jedno v te situaci, preci jenom umrou)

Příspěvek 03.6.2008 22:49:08
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, někdo by asi přežil, pořád ale mluvíme o genocidě.

Tak IOA s tím problémy nemá, je to přece její plán od začátku - ale jeden z čtenářů rozhoduje za jinou postavu v ději a je na tom čtenáři, jak se rozhodne. ;) Tohle je vrchol Delenda Est.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 04.6.2008 19:54:06
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nevim proč to vidíte tak černě. Stačilo by použít disruptor jen v jeho sluneční soustavě, pouze na zničení útočících wraithů. Veřim, že antici měly ochranný štít kolem disruptoru uzpůsoben tak, aby jeho ničící vlna neprošla skrz. Teda pokud ta vlna nemá zničit celou planetu.

Příspěvek 05.6.2008 12:25:19
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenže

1. IOA plánuje disruptor použít všude, má připravenou bránu.
2. Wraithové v soustavě nejsou všichni, je jich dost i jinde. Válku by to neukončilo.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 05.6.2008 20:56:47
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jenže neříkám, že chci zničit všechny Wraithy, ale jen odvrátit hrozbu momentální porážky a získat čas na případně jiné řešení. A taky počítám s elementem jménem Sheppard, který si z IOA nic nedělá a když jde do tuhého, tak veme věci do svých rukou :lol:

Příspěvek 07.6.2008 21:11:05
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tady je vypuštěn další díl. Sice po mně chtěl Raynor, ať tu dám finální díl, třebas dlouhý, ale dám vám po po jeden a půl stránce, hlavně nemám rád seriály, co končí lichým číslem. :D


Stargate Atlantis: Delenda Est, part 2.7

Intro - http://www.youtube.com/watch?v=qHmuJhQu67s


"Což lze dostát slovu, když se kolem nás vše mění? "
- Lope de Vega

„Jsme bez štítu!“ křičí přidělenec IOA, agent Gordon, zoufale mačkající sekundární panel pro kontrolu systémů.
Zelenku to nepřekvapí, povzdechne si a vztekle odpoví, běžíc ke vchodu, kde mu nějaký vyčerpaný mariňák podává zbraň –
„Pancíř by to měl vydržet do aktivace, tak zvedněte tu svojí prdel, musíme jim venku pomoct, jak jen můžeme!“
Agent běží, stále nepřesvědčeně, ke vchodu, a kdosi mu na rameno hodí několik kulometných pásů.
Exploze silných pulsů z lodí dopadají víceméně přesně na disruptor, i tak jich několik dopadá stranou, a znovu a znovu tvoří krátery všude kolem, náhoda tomu dává, že žádný nedopadá ke vchodu, stačily by dvě rány, a wraithská pěchota by nemohla pokračovat ve své nynější zábavě.
„Podle rozkazu má být brána…“ ječí agent, zatímco běží za Zelenkou, a všemi techniky a zdravotníky, aby nahradili padlé boji, jejichž těla pokrývají celé okolí města, mezi nimi mrtvoly nepřátel, a vyhořelé vraky vozidel, z kterých nezůstal bojeschopný ani jediný džíp.
Některé skupiny obránců jich využívají jako místo pro krytí. Dorážející jednotky Wraithů byly momentálně největším problémem. Minové pole je na nějakou chvíli zaměstnaly, ale k poslední obranné pozici přímo u vchodu míří zjevně všechny jejich zmobilizované síly
Ustává palba z orbity. Laura Cadmanová se svým bojovým týmem přeživších zmateně pozoruje ustupující Wraithy, bezdůvodně zkolísaných ve své předešlé snaze. Netrvá dlouho, a nové pozemní údery míří s neztenčenou silou na pozici vojska TFP, ze kterých utíká zoufalý zbytek lidí přímo ke vchodu, přestože to znamená ponechat raněné jejich osudu. V chaotické střelbě a veškerých událostech zde by bylo velmi snadné přehlédnout množství předmětů, rozesetých po celé délce zákopů, a spojené dráty, vedoucí k disruptoru.
„Aktivujte bránu! Než nad ní ztratíme kontrolu, musíme to dokázat!“ křičí až hystericky Gordon ke Cadmanové, kterou zadržel pohybem ruky, jinak zbytek jejích vojáků přebíjí zbraně, a spolu s ostatními se kryjí u vchodu tak dobře, jak jen dokáží. Jeden z vojáků před vchodem zvedne připravené ručné detonátory.
„To bychom mohli, ale pokud nemáte po ruce telefon na nejbližší antický bránoservis, tenhle nápad padá!“ odpoví Cadmanová a zbraní ukáže na bránu, která schytala zásah od lodí, a jediný pohled laika stačí k tomu, aby mu bylo jasné, že tahle věc je už k neupotřebení, prasklá a pokroucená jako obyčejný kus plechu.
Gordonův pohled jakoby zakalila vlčí mlha, zůstane strnule civět na všechno, co vidět může, mrtvoly v pozemských uniformách, hromady nakupených těl Wraithů před zákopy, i ty živé, kteří se přes ně valí. Pak už jen vidí paprsky, mířící na něj. Poslední co vidí, než padne k zemi.
Cadmanová jej ignoruje, běží ke vchodu a přebírá odpalovací zařízení. Stiskne jeden z nich.
Řetězové výbuchy, jejich plameny, zář a tisíce kovových kuliček z nich vystřelených se rozletí prostorem, a rvou útok Wraithů na kusy.

Zastavení palby z lodí sice poněkud ulehčilo zbytkům sil TFP na planetě, bohužel to neznamenalo ústup, jen převedení zbraňových kapacit na obranu před Curranovou flotilou, která se jim dostala do týlu.
Za normálních okolností by tato (v porovnání s nimi) miniaturní bojová formace nezpůsobila mnoho velkých problémů, ale bez Dartů, a podpory Křižníků, které byly zpola zničené, a z druhé poloviny stále po přistání na planetě, takže Hive musely zaujmout co nejvíce obrannou taktiku, a zamířily přímo na nepřítele, jehož lodě však jsou mnohem hbitější než jejich mateřské.
Darty byly vyčerpány útoky na Aspolis, zvláště při počátečním útoku a následnými údery na obranné štíty, navíc měla flotila výhodu, že hologramy jsou Wraithům k ničemu, před jejich možným zapnutím byly dávno označeny skutečné cíle. To však byly stále jen ztracené výhody jedné strany. K vítězství to mělo daleko.
„Energii převeďte do předních štítů! Prince Of Wales a Repulse, zde loď Themistokles, potřebujeme podporu!“ nařizuje plukovník Wells na můstku jednoho z několika BC-304, ke kterému se připojí dvě menší lodě podpůrné třídy Yakami, a celá útočná trojice zamíří palbu, rozdělujíc se do tří stran, BC-304 vystřeluje raketovou salvu, která likviduje motory Hive a zbylé dvě lodě palbou z hlavních zbraní, ruku v ruce s F-302, vyzbrojenými taktickými raketami, a wraithská loď se pod mnoha zásahy rozpadá.
Ostatní lodě TFP si příletosti nenechávají ujít, a mezitím, co kryjí útok Themistokla, kryjí i několik letek F-302, které se probíjejí posledními Darty, až ke čtveřici Křižníků, z nichž jen dvě byly letuschopné, a opouštějící atmosféru. K poškozené dvojici se přiblíží jen šest F-302, zbylé dobývají vzdušnou nadvládu od Dartů, které se znovu objevily nad bojištěm, snad rezervy z poškozených Křižníků.
Šestice stíhačů se rozdělí, každá trojice na jeden Křižník, a jedna z každé z nich odhodí malé těleso, přičemž se všechny z nich vznesou zpět na orbitu.
Každé jedno těleso se rozdělí, a z obou stran se zarazí do země u boků lodí. Wraithové u nich hlídkující si prohlédnou onu věc. Jeden z nich se jí pokusí dotknout.
Dvojice malých nukleárních explozí zanechá obě lodě rozstřelené na povrchu, nad kterým vyhrávají F-302 v boji o vzdušnou nadvládu s Darty, které budou brzy zničeny do jednoho. Už teď musí ta hrstka bojovat s přesilou, přestože se Wraithským pilotům je daří držet dál od disruptoru, kde se obránci, už jen posledních několik desítek vyčerpaných a zoufalých lidí, bojuje poslední odpor.
„Za jak dlouho, doktore?!“ křičí na Zelenku jeden z mariňáků, který znovu prokázal svůj rekord ve střelbě granátometem. Zelenka neodpovídá, možná neslyší, vzhledem ke střelbě a cinkajícím nábojnicím, kterýžto hluk se už i tak pokouší prolomit poručík Cadmanová, žádající o podporu, a také žádost o evakuaci, pokud je to možné. Co se na orbitě semlelo, nejsou zkrátka z to obránci cokoli vědět.
„Doktore!!!“ zařve seržant Radkovi přímo do ucha „Jak dlouho?!! Mým mužům dochází munice!!“
„Neobávejte se, seržante. Energie dosáhne kritického stavu za…minutu a 55 sekund.“ dopoví mu Zelenka, také přímo do ucha, zatímco jednou rukou drží tablet a druhou devítku.

Srocený a neuspořádaný dav Wraithů tlačící se do disruptoru, je hromadně skosen přeletem dvou letek stíhačů, které spotřebovaly veškerou podvěšenou výzbroj v předcházejících soubojích, střely z palubních railgunů očividně bohatě stačí na masakr nechráněné pěchoty, která z části zůstavá na místě, jiní se snaží kryt u zdi disruptoru a trosek, ale většině nic z toho nepomůže. Po čtyřech průletech není nic, co by se hýbalo, vidět.
„Modré letce Tartarus, návrat pro přezbrojení!“ zní palubními vysílačkami F-302ek, jemž tak jako tak došla zásoba munice.
Na orbitě flotila TFP dočasně ustoupila, stačila eliminovat ještě jednu Hive, ale za cenu těžkého poškození Prince Of Wales, jejíž posádka mohla mluvit o štěstí, že se jí podařilo v pořádku evakuovat, než jí definitivně dorazila salva z jednoho z Křižníků, které se vznesly z planety. Moment překvapení byl ztracen, a přestože měl být disruptor co chvíli aktivován, Wraithské lodě nemínily ustoupit, a i nynější silou jsou schopny vyřídit drzé útočníky. Ale ani oni neměli v úmyslu vzdát boj, zvláště Repulse, která složitým atmosférickým manévrem pokropila smrtící palbou celou délku Křižníku, kterého donutili ustupit za vedoucí dvojicí Hives.
Doktor Radek Zelenka v prozatím zabezpečeném disruptoru váhá. Jedna minuta. Zvládnou to naši v lodích? Brána je k ničemu. To by pak…55 sekund…
Zelenka přejde k hlavnímu panelu, a podívá se po řídících krystalech, s tabletem v ruce kontroluje hladinu energie, která se zvyšuje pravidelně, a do aktivace zbývá už jen půl minuta.
V oné části místnosti nikdo není, a je plná beden, povětšinou prázdných. Stačí vytáhnout jeden z krystalů, jediný pohyb ruky. Deset vteřin. Radek se ohlédne a váhavě natáhne pravou ruku dopředu, k blokům krystalových obvodů.

< VÝBĚR MOŽNOSTÍ FINÁLE JE NA DRAGONOVI (to ale neznamená že to nemůžete okecat)>
Naposledy upravil Vlad Dracul dne 09.6.2008 19:37:03, celkově upraveno 1

Příspěvek 08.6.2008 17:08:05
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Taky jsi musel napsat že rozhodnutí je na mě? :lol:
co se rozhodnutí týče tak jsem to krapet upřesnil (aby nedošlo k omylu). máš to v SZ :wink:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 09.6.2008 06:50:01
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak na závěrečný díl (díly) to vypadá moc dobře. Rozpracovaný to je perfektně a pokud jde o konec a o Dragona, tak alespoň víme na koho pak nadávat :D

Příspěvek 09.6.2008 15:26:55
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:D nn to nemůžete, to by pak nebylo fér :lol:
a navíc jsem přesvědčen že se to líbit nebude, ale ve Finále s velkým F doufám že změníte názory na kladné....(prostě že mě neukamenujete.) :lol:
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 21.6.2008 18:18:35
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hmm tak já sem docela zklamán...disruprot. To nešlo vymyslet opravdu něco originálnějšího? Věco co už tu jednou byla a krom toho, nerozčiloval se tu někdo, že ta věc se zázračnou atickou hračkou co vyřeší všechny naše problémy( Ať už bude užita nebo ne) ohraná? Zrovna tady bych takovou věc vůbec nečekal.Krom toho situace prakticky kopíruje stav na konci druhého dílu Reckoning. Linie s Fordem je zajimavá, doufám že se dočkáme nějakého dobrého dotažení...

Pokud sem příliš kritický, je to proto že mi bylo řečeno, že serie by klidně šla zfilmovat a tak to i hodnotím...
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 23.6.2008 16:23:25
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Balial:
Výběr finále je na mě a nikdo kromě (pokud vím) dvou osob neví jak jsem se rozhodl. :D

a k minulému příspěvku dodám to že to "líbit nebude" jsem myslel s nadsázkou. Samozřejmě by se vám to líbit mělo. taky to píše Vlad Dracul :D
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 23.6.2008 16:57:35
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No pointa děje s disruptorem je, že tady je morální dilema; to v Reckoning nebylo a tady je ztěžejní. Nejsem apriori proti použití Svatého granátu v ději, stejně jako nejsem proti přítomnosti nějakých artefaktů. Můj problém s SG je, že tak řešilo vždy všechny děje, jen s minimálním přikreslením nebo změnou.

Mimoto, DE je předeším naše pokračování Atlantis.
Naposledy upravil Raynor dne 23.6.2008 17:04:10, celkově upraveno 1
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 23.6.2008 17:15:31
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jakto že nejsi pro řešení takto situci? A co bys dělal, kdyby se Dragon rozhodl diruptor použít,he?
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 23.6.2008 18:07:02
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já myslím, že u mě není problém vytušit, jakou bych jako čtenář zvolil možnost ;-) Ale o to tu nejde, máme konec a navazující pokračování pro obě možnosti, stejně jako jsme měli obě možnosti pro morální dilema konce 1. řady SGO, jinak by jsme nedávali čtenářům na výběr.

Ony by se konce příliš nelišily co do počtu hlavních postav (nikdo důležitý by (kromě jedné postavy) nezemřel), kdyby jeden konec, jako spíše ve vývoji hlavních událostí v pokračování DE & 2. řadě SGO. Oboje má svoje pro a proti. Jenom nevíte jaké.

Ve skutečnosti měla DE být o něco více nelineární, ale to se nepovedlo realizovat.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 26.6.2008 11:35:17
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Asis nepochopil to, na co sem narážel. A to že sklouzáváš ke streotypu Stargate, který všichni tak proklínají, ale když to tu napíšeš ty, je to super. Představ si, jak by lidi reagovali na výskyt disruptoru ve SGA a na takovouhle situaci, která vyloženě do písmene kopíruje Reckoning. Promiň ale morální dilema jako nějakej extra rozdíl nevidím, krom toho že je to jediný a dosti chabý.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 14.7.2008 18:39:49
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Za pár dní tu máte zakončení. Nějak jsem si říkal, že delší pauza před posledním dílem nezaškodí.

:smile: Nebojte nezapomněl jsem :wink:

Příspěvek 14.7.2008 20:54:02
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Koukám že tu někdo vstal z mrtvých. Už jsem chtěl psát parte a posílat kondolenci vdově a utěšovat ji :D

Příspěvek 14.7.2008 22:10:50
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tož než se dočkám takového povznesení, tak napíšu takovych ság tisíc :lol:

:D

Příspěvek 14.7.2008 23:33:30
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Asis nepochopil to, na co sem narážel. A to že sklouzáváš ke streotypu Stargate, který všichni tak proklínají, ale když to tu napíšeš ty, je to super. Představ si, jak by lidi reagovali na výskyt disruptoru ve SGA a na takovouhle situaci, která vyloženě do písmene kopíruje Reckoning. Promiň ale morální dilema jako nějakej extra rozdíl nevidím, krom toho že je to jediný a dosti chabý.

Huh, nevšiml jsem si reakce.
Budíš, sklouzávám ke stereotypu, je to možné. Nicméně geek ve mě chtěl vidět Pegasuský disruptor, story kolem něj a jiné vedení příběhu kolem něj - je signifikantní rozdíl mezi Reckoningovým settingem a settingem DE. Určitě je tu nějaká podobné Reckoningu, ale IMO je to v lecčems odlišné. Stejně tak, jako ve finále byl odlišný děj s Replikátory v SG-1 a v SGA (a víš, že BAMSR mám rád), je to jiné vedení podobného settingu.
Morální dilema, k tomu je možná nutné znát budoucí dopady aktivace/neaktivace a bez nich to tolik nevyzní. Dilema je i zda zabít Hitlera bylo lepší nebo horší, ale bez dopadů toho nebo toho to taky zní jednoznačně.

Ale fajn, děj DE nemusel být nejlepší, možná jsem se při konsturkci synopse příliš soustředil na to udělat to jako "naše Atlantis za dva roky." Jakkoliv si nechci fandit, u Continuua taky nešlo o děj. Nicméně, Vlad například přispěl k tomu, že pokračování DE bude artifact-free, právě jsem mu poslal třetí verzi synopse.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 20.7.2008 18:47:42
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stargate Atlantis: Delenda Est, part 2.8

Intro - http://www.youtube.com/watch?v=qHmuJhQu67s


"Jen děti, blázni a velmi staří lidé si mohou dovolit mluvit vždy pravdu. "
- Winston Churchill

Křižník, unikající klouzavým manévrem za malý blízký měsíc planety, na níž se milióny lidí ukryly v podzemních bunkrech, je už při zběžném pohledu těžce poničen.
Jděte do hajzlu, pomyslel si Ford, nakonec všichni skončíte pod kytkama, zrůdy sviňácký.
„Pane, hyperpohon by měl fungovat, ale můžu zaručit jen třetinový výkon. Větší přepětí usmaží rozvody.“
Hlásí člověk v šedé uniformě se stříbrnou páskou na rukávech.
„To bohatě vystačí. Prozatím.“ zkonstatuje Ford, a zapne komunikaci „Epolmene! Kruci, co se tam děje?“ otázka je namístě, neboť i přes nedokonalost Wraithského monitoru je vidět zmatek, a slyšet zvuky střelby.
„Potřebujeme okamžitou evakuaci! Lidé jsou tu stále rozvzteklenější na jedné, a mrtví strachy na druhé straně, Wraithové jsou všude!“ hlásí muž na monitoru, patrně Sateďan.
„Nemějte obavy, pár Dartů nám zbylo. Prozatím se skryjte na domluveném místě blízko krytů v místě G223!“
Na potvrzení jeho slov, se skutečně pětice Dartů připraví k odletu, a protupujíce atmosférou, jejich mateřská loď je obklíčena ze dvou stran přesilou dvou Hive, kterým loď s napolo zničenými motory nemůže soupeřit.
Ford s lodí vzlétne přímo k Hive, a v poslední chvíli jejím trupem těsně prolétne.
Tlaková vlna vybuchující hnízdní lodi katapultuje loď Legie k planetě, přičemž loď využije odporu atmosféry, a zatímco ve vysoké rychlosti přijme své téměř ztracené Darty, setrvačností se odrazí ze stratosféry a gravitačního tahu planety, dokud nezmizí v hyperprostorovém okně.
Jeden z mnoha bunkrů, do něhož se Wraithům podařilo proniknout, se otřese výbuchem. Lidmi přilákaní Wraithové neprozřetelně riskovali, a byli zasypáni či roztržení výbuchem náloží v podzemí.
Pošramocená, pěchoty a pilotů zbavená flotila opouští planetu. Sice by se naskýtaly možnosti bombardování povrchu, ale jistota ve vlastní sílu byla momentálně ta tam.
Strach z nepřítele je základem postupného zničení silnějšího protivníka. A pokud nepřítel své síly rozptýli, musíš ty své soustředit. Věděl to už Sun Cu, a věděl to velmi dobře i Aiden Ford. Jeho oči odhlédnou od hyperprostoru, a pohlédnou na neumělý kovový prsten na jeho levé ruce. Dostal ho od dávno mrtvých vesničanů za záchranu vesnice. Podruhé je zachránit nedokázal.

Radek vytahuje krystal z vedení energie disruptoru, ze kterých začnou doslova šlehat učiněné blesky, až doktor leknutím odskočí. Odpočítávání se zpomalilo, ale energie se stále hromadí.
„Kde nepomůže rozum, pomůže hrubá síla!“ zařve česky, rázně a vztekle
Tentokrát neponechá nic náhodě, a vší silou začne těžkou ráčnou s dlouhou rukojetí mlátit do rozvodů, dokud se nezačnou kondenzátory disruptoru hroutit i se zdmi. Stavba se rozpadá, hroutí se sama do sebe, provázejíc svůj konec unikající energií. Z vnitřku, od Wraithů téměř propáleného pancíře, vyšlehne nestabilní, klikatý sloup výboje, až zásahem prostřelí jeden Křižník, který byl natolik bláhový, že se přiblížil bitvu rázně ukončit. Neexploduje, jen se v pomalém pádu zarazí do ledovce kdesi na severní polokouli.
Deadalus a Themistokles klesly k povrchu a snaží se zaměřit přeživší vojáky. Všichni sice mají podkožní lokátory, ale v palbě a za použití vylepšených rušiček signálu, nemají na výběr, přiblížení k nim je zkrátka nutné. Pokud má aspoň někdo přežít.Pro raněné, kteří v rámci svého přežití museli předstírat smrt, a nebylo jich málo, to mělo cenu největší.
Lodím TFP nastávají skutečně krušné chvíle. Posily Wraithů dorazily v podobě dvou pretoriánských Hive a pár Křižníků, takže měli brzy znovu poznat, co to znamená, když se roje stovek Dartů setkají s loděmi téměř bez zbraní a štítů.
Pozemskou flotilu z prekérní situace zachránilo objevení šesti lodí Cestovatelů, které ze tří stran napadly Wraithy. Postup pretoriánských Hive však nemohly ani zdržet, ale zato se zaměřily na zbylé lodě Wraithů. I na pozemských lodích očekávali, že se Pretoriáni zachovají více logicky, a pomohou svým lodím, když muselo být zřejmé, jak skončil pokus se spuštěním disruptoru.
Obě 304-ky prolétávají za neustálé palby trosky Aspolis až k disruptoru. Sněhová bouře, která se rozpoutala, kryla přeživší vojáky a specialisty, ktěří vycházeli z úkrytů, i ze zbořené věže antické superzbraně, aby je v otevřeném prostoru lodě snadno zaměřily.
Jeden z nich je i Zelenka, který unikl i s primárním krystalem, patřícím na Atlantis.
Lodě Pretoriánů se k nim přibližují, a zbylé lodě TFP netečně ustupují před salvami modrých střel, odehnávající je dále a dále. Nevydržely by přímou salvu do zoufale slabých štítů, a Pretoriáni to očividně dobře věděli.
Již poslední voják byl přenesen do jednoho z trupů obou lodí, a dostávají se z mraků. Nejprve Themistokles, za ním Deadalus. Wraithové se připravují k palbě…
Jedna z lodí, blíže k unikajícím pozemšťanům, vybuchuje, druhá loď schytá část vlny po výbuchu, selhaly jí její i tak slabé štíty, a zřejmě i přední zbraně, neboť změní směr, a vrací se k ostatním Wraithským plavidlům. Cestovatelé ztratili jednu z lodí, načež se docela rozumně rozhodli změnit povětří.
A i lidé ze Země taktéž neměli v úmyslu boj i svou přítomnost u Aspolis nadále protahovat.

Malá, tedy nepříliš prostorná briefingová místnost na Deadalu, přeplněná snad všemi přeživšími vyššími důstojníky. V popředí se pokoušejí o pozornost tři hlavní důstojníci – Curran, Caldwell a Sheppard.
Generál Curran nezačal debatu o strategii právě nejlépe, vzhledem k rozčilenému překřikování. Caldwell neříká nic, jen se pohledem neobyčejně důsledně zaobírá protější stěnou.
„Spíše položím klasickou otázku – co se ještě dá udělat?“ zeptá se Curran přítomných, tak nahlas jak dokáže. Téměř už chraptí, nad čímž se ušklíbne Laura Cadmanová, sedící více stranou uprostřed.
„Něco určitě. Jen je třeba si stanovit…priority.“ řekne John nahlas, až to přehluší dosavadní, úlu podobný, hukot okolo něj. Všechny pohledy se zaměří na něj.
„Žádný návrat k věcem minulým nemůžeme čekat. Co se stalo, stalo se. Teď se s tím zkrátka musíme vypořádat, jak jen umíme, souhlas?“ zeptá se John. V odpověď vidí uznalé pokyvování, i pochybovačné tváře.

O týdny poté, v domovské galaxii, přišel do jednoho z domů v okrajové čtvrti Atlanty tento dopis.

Paní Anně Marii Harrisové,

U.S.Army, Kongres a Prezident Spojených států
Vám projevují upřímnou soustrast,
nad ztrátou Vašeho syna,
George S. Harrise

Váš syn hrdinně položil svůj život při obraně své vlasti. Není nic, čím bychom mohli umírnit bolest z jeho ztráty, ale věřtě, že jeho smrt nebyla zbytečná, a zemřel při obraně své vlasti, naší svobody a všech lidí bojujících za svobodu.

Plukovník John Sheppard (podpis)


Tento dopis musel jen John nakonec podepsat několiksetkrát. Přál si splnit alespoň jeden slib – že on i ostatní nezemřeli zbytečně. Nestalo se to samozřejmě hned. Než se rozhodl ta slova podepsat svým jménem, a pokusit se v ně věřit, bylo vystřeleno z mnoha zbraní. A zemřelo mnohem více lidí i Wraithů.

< Pokračování, se zatím blíže neurčeným názvem bude následovat v září>
Naposledy upravil Vlad Dracul dne 22.7.2008 10:58:17, celkově upraveno 2

Příspěvek 20.7.2008 19:33:55
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Super :D
nejvíc mě dostalo to
O týdny poté
:)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 20.7.2008 19:54:00
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A to ještě nevíš, co všechno se stalo/stane během těch týdnů :P
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron