Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Dokončené povídky Stargate:Last Ancient - New Age, part 4

Stargate:Last Ancient - New Age, part 4


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
ešus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak ehm, ehm.. no nejdřív omluva, neboť jsem po dílu 178. zase na povídku zapoměl, takže jsem si poslední trojdílí přečetl až dnes. Jinak, popisovaný problém, už nevím co bylo na začátku znám velmi dobře pokud jsem povídky nečetl pořád průbežně, stačily 2týdny a zapoměl jsem další kus z dějě minulého a uplně jsem zapoměl na děj aktuální.

Tak a teď soud soudného dne :D
Vlastně jsem ani neměl představu toho jak by měl vypadat, řekněmě že bych opakoval něco o šmoulech a o tom jak jsou zázračně rychlí jejich záměrecha o tom jak boj 4+Atlantis x 4 byl drtivě prohrán. Vše suprově zasazeno do prostředí, hltal jsem to neskutečně rychle(no jak je u tvé povídky zvykem).
Jako zapřísáhlého happyenďáka(mám rád snad jen jeden příběh se špatným koncem kde byl silný dopad tohoto konce prostě třeba) mě konec - "podříznuté žíly" Mac padající do brány a Atlantis v rukách "chabého nepřítele", který navíc na orbitě právě bojuje s neznámým výsledkem. Data z databáze ktera nebyla zalohovana nevratně smazána, ZPM ztraceno. Myslím že v průběhu příběhu už bylo dost špatných "konců", Mac zemřela asi 8x, jestli hádám dobře. Takže za mě si zalouží raději nějaký open-happyend. Přemýšlím jestli se to dá nějak přirovnat ke konci serialove Atlantis, ale mylím že ne protože to bylo dost "zbrklé" ukončení serialu, ačkoli taky "open-happyend".
Tady je to takový "nutný" pád nedobytného(je tam tvrdý y?) města. Takže díly 9/10 + konec 4/10 :D

P.S. pohledu na předpokládanou podobu postav snad odolám a uchovám si svoji pseudo představu o jejich vzhledu.

:write: (čekám sprda za komentář :D)
aka kotouč@FF
na FF2011 30.6. -> 5.7

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
ešus: proč sprda? :) ...Mac umřela tolikrát, že jsem to potřetí zapomněla počítat a ten konec jsem si nechala otevřený, že bych možná něco napsala, plánovala jsem to na prosinec, ale nějak se mi do psaní nechce :D ... je fajn, že máš určitou představu, protože já ji mám taky a ta herečka je jí jenom tak nějak podobná :D , ale George by celkem aj seděl :D .... jo a kde si vzal, že má Mac podžíznuté žíly? :D ...anebo jsem to maličko nezachápala :D
a jo, nedobytný by mělo být Y...teda asi :D
jinak děkuji za hodnocení :)

ešus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
"jak jí něco teplého obstříklo ruce a uviděla na nich rudé krvavé fleky"

Já jsem v tom hned viděl zápěstí :D Ale mohlo to bejt i víš.
aka kotouč@FF
na FF2011 30.6. -> 5.7

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Mackenzie: Tak jsem si konečně po dlouhé době dočetl chybějící díly a moc se mi líbíli.

Jen ten konec je takový podle mě neuzavřený, nepřemýšlíš o tom, že by si ho dokončila nějakými dalšími díly, protože přímo vybízí k pokračování.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Tááák, moje milé dětičky, opičky a jiní primáti všeho druhu, Mikuláš je tady a kromě sladkostí vám nadělí i povídku. Tak si ji užijte, bude mít, pokud si dobře pamatuju, 4 části :D a budu je přidávat, jak se mi zachce :twisted: , ale do konce měsíce je budete mít všechny :) ...tak si užijte čtení :)

New Age, part 1

„Babi, a jak to bylo dál?“ knikla malá holčička spící v postýlce. Všude okolo bylo ticho, byl slyšet jen oceán. Žena se jenom pousmála a pokrčila tajemně rameny. „Babííí, nenapínej,“ fňukla blondýnka. „Zase neusnu.“
„Tak kde jsme včera skončily?“ zeptala se s úsměvem žena a sedla si zpátky na postel holčičky.
„Bohové, brána a poražení Atlantis,“ vyhrkla rychle a zavrtěla se. Nemohla se dočkat.
„Takže…“ dala se do vyprávění její babička.

*
„Doktore, musíte jít. Hned!“
„Nemůžu, jsou…“

„Jak se na něho můžu podívat?“špitla.
„Zvládneš to.“dal jí pusu Will a sám se začal oblíkat.

Mac rychle změnila směr, ale vypadalo to, že se vojáci rozhodli to tu obsadit. Ozval se dopad nějakého předmětu na zem a pak zvuk kutálení. Jenom se vystrašeně otočili a viděli granát. Will jenom něco vykřikl a strhl ženu na zem.

„Wille.“vydechla a opatrně se ho dotkla. „Williame!“vyjekla hlasitěji a zatřásla s ním. Pomalinku a opatrně ho otočila. Vytřeštěně na něho koukala. Prudce lapal po dechu a z hrudníku mu trčel obrovský kus střepu.

„Děkuju za krásný večer…“podíval se na ni. Jenom na něho se slzami v očích koukala a cítila, jak stisk jeho ruky povoluje a oči se mu zavírají. Mac se jenom rozplakala a pevně ho držela. Hladila ho po tváři. Po pár minutách slyšela, jak se skrz trosky někdo dobývá. Podívala se na mrtvého muže a znova ho pohladila. Dala mu pusu na čelo a rychle se zvedla. Rozutíkala se pryč. Ale z konce chodby se na něho naposledy podívala a povzdechla si. Setřela si slzy a znova se rozeběhla, jak nejrychleji mohla, pryč.

„Jsi v pořádku?“dal Mac někdo ruku na rameno. Vzhlédla. Stál tam John a starostlivě se na ni díval.
„Emerson je mrtvý.“hlesla, ale do očí se mu nepodívala.

„To není dobré…to vůbec není dobré!“
„CO?!!“vykřikla Mac, George i John najednou.
„Jsou tady. Odpálili dveře.“hlesl. Všichni se po sobě podívali a většina pohledů se zasekla na Mac.

Velký pes se odmítal hnout, dokud by neprošla i Mac.

Rychle se ohlédla a zjistila, že se právě tlačí přes rozmlácené dveře dovnitř vojáci. Rychle stiskla Enter, vzala zbraň a rozběhla se po schodech dolů. Vojáci vykřikli a začali po ní střílet. Palbu opětovala jenom tím způsobem, že několikrát vystřelila, kdo ví kam. Rychle doběhla k bráně a ještě se otočila a podívala se na celou místnost. V tu chvíli se ale událo víc věcí najednou. Připadala si, jako by do ní narazil minimálně jumper, cítila, jak jí něco teplého obstříklo ruce a uviděla na nich rudé krvavé fleky. Zavrávorala směrem dozadu a pak už neviděla nic. Jenom propadla bránou.


Mac jenom prudce otevřela oči a posadila se. Zrychleně oddechovala. Prohrábla si rukou vlasy a rozhlédla se kolem. V jeskyni spalo asi pět lidí. Všichni byli pod huňatou dekou a spokojeně pochrupkávali.
„Jsi v pořádku?“ staral se muž nalevo od ní, který zvedl hlavu taky. Byl taky zachumlaný v nějaké dece až po uši. Žena jenom přikývla a protřela si oči.
„Spi,“ maličko se pousmála a počkala, než zase usne. Pak se napila z nějaké nádoby a vyšla ven. Rozhlídla se a povzdechla si. Vypadalo to tady stejně jako předchozích 5 měsíců, 26 dnů, 15 hodin a 21 minut. Tohle zjistila, když koukla na hodinky. Všude, kam její oko dohlédlo, byly jehličnaté stromy a přibližně uprostřed toho lesa se tyčila brána. Žena ji v té tmě neviděla, jenom jistě věděla, kde se nachází. Pak jí pohled sklouzl ze tmy na hvězdy na obloze. Posmutněla. Po čem se jí stýskalo nejvíc, byla její dcera. Vlastně obě. Něco studeného a vlhkého se jí otřelo o ruku. Ucukla a rychle koukla dolů.
„Ahoj, chlupáčku,“ broukla a zohnula se ke svému pejskovi. Sedla si a opřela se o stěnu jeskyně. Začala psa drbat mezi ušima. Ten jí položil hlavu na nohy. Trošku kňoukl a zívl si. Mac na něho koukla. „Měl jsi spinkat a ne chodit za mnou a zívat tu,“ zahučela. Za chvilku si taky zívla a zavřela oči. Bylo to celkem dlouho, kdy se vyspala pořádně a kdy hlavně spala celou noc. Vlastně to bylo od doby, kdy Bohové obsadili Atlantis a oni museli utéct. Její ego to ale nepřekouslo, tak tomu začala říkat „dočasné vyklizení pole“.

Mac se rychle ohlédla a zjistila, že se právě tlačí přes rozmlácené dveře dovnitř vojáci. Rychle stiskal Enter, vzala zbraň a rozběhla se po schodech dolů. Vojáci vykřikli a začali po ní střílet. Palbu opětovala jenom tím způsobem, že několikrát vystřelila, kdo ví kam. Rychle doběhla k bráně a ještě se otočila a podívala se na celou místnost. V tu chvíli se ale událo víc věcí najednou. Připadala si, jako by do ní narazil minimálně jumper, cítila, jak jí něco teplého obstříklo ruce a uviděla na nich rudé krvavé fleky. Zavrávorala směrem dozadu a pak už neviděla nic.

„Kde je sakra tak dlouho?!“ vrčel Sheppard, jakmile proběhli bránou. Rozhlédl se po ostatních. Lorne, Swanson, Cooper, Winterson, Beckett, Woolsey, Chuck, McKay i Zelenka jenom pokrčili rameny.
„Klid, asi se snaží vybít vztek!“ mávl rukou George, ale nervózně přešlápl. V tu chvíli ale bránou prolítlo několik střel. Někteří jenom vyjekli, ale dva lidé zůstali na zemi.
„Všichni dolů!“ zakřičel Sheppard a koukal, jak se Carson zohýbá k Lornovi a Cooperovi, kteří leželi na zemi. Lorne byl střelený do nohy a Cooper neznámo kam, ale podle toho, jak se tvářil, tak to asi hodně bolelo. Doktor se ho snažil jenom uklidnit a ujistit, že bude v pořádku. Cooper vykřikoval něco o tom, že ti parchanti málem zlikvidovali jeho drobečka. Zbytek hypnotizoval bránu. Proletělo ještě několik dalších střel a vzápětí tělo.
„Mac!“ vykřikl Sheppard a vrhl se k ní. „Doktore!!!“ zavolal. George už se nad ní shýbal a tlačil jí na ránu na břiše. Ruce i obličej měla od krve. Carson se na zavolání otočil.
„Držte to tady,“ ukázal Cooperovi na ránu a vystřídal svoji ruku jeho. „Hned jsem zpátky!“ Rychle popadl brašnu a rozběhl se k Mac. Oddělal Georgovu bundu. Nezatvářil se zrovna nadšeně. V tu chvíli ale bránou proběhl další člověk. O setinu vteřiny později se ozval výstřel a neznámý ležel na zemi.
„McKayi, vypni to!“ zakřičel George.
„Dělám, co můžu!“ přišla odpověď.
„Dělej víc!“ štěkl Winterson. Rodney jenom něco zakňučel a hrabal se v DHD. Brána se v tu chvíli zavřela. „Zadej plánovanou adresu, honem!!!“ vyjekl, když viděl, jak se brána zase vytáčí. Rodney něco bezradně vypískl, ale začal vytáčet.
„Nemůžeme s ní hýbat. Ztrácí hodně krve,“ zamručel nesouhlasně Carson.
„A co tady máme jako dělat?! Stát a koukat, jak nás postřílí? Ne, díky!“ štěkl Winterson. Sheppard se na něho naštvaně podíval.
„Má pravdu, doktore,“ hlesl ale po chvilce. „Musíme pryč.“
„Ale ona krvácí! A když to nezastavím, tak ji tu rovnou můžeme nechat!“
„Nenecháme ji tady ani náhodou!“ zavrčel mu John do obličeje. „Jdeme, hned!“ Carson se na něho vztekle díval.
„Dobře,“ povzdechl si. „Jemně ji vemte,“ zamručel a pomohl mu. Sheppard si vzal svoji ženu jemně do náručí. Snažil se jí tlačit na ránu, ale po chvilce cítil, jak mu krev protéká mezi prsty. Přitiskl si ji k sobě blíž. Všichni, kteří mohli, rychle sbalili věci, posbírali raněné a proběhli bránou.

„Polož ji na zem!“ řekl Carson hned, jak se dostali na jinou planetu. John ho okamžitě poslechl a jemně položil Mac na jehličí. Hladil ji po hlavě. Zdála se mu bledší a bledší. Její pes jenom kňučel a sem tam ji oblízl. George se Swansonem mezi tím zajišťovali okolí. Všude, kam oko dohlédlo, byl jen les a nic víc. Jen nahoře naproti bráně viděli nějaké skály, ve kterých by snad mohly být jeskyně. „Budem potřebovat nosítka, abychom ji odnesli,“ houkl Carson. Sheppard jenom přikývl a neochotně se vydal hledat dvě velké větve. Za chvilku se vrátil Winterson a za sebou táhl jednu větev.
„Jeden by neřek, jak je v lese těžké najít vyhovující větve,“ odfrkl si. „I když Mac má štěstí, že není největší,“ houkl a koukl na doktora. „Jak je jí?“
„Krvácení se mi skoro podařilo zastavit, ale krve ztratila hodně. Puls má slabý a chvílemi nepravidelný…“
„Doktore,“ broukl, „já nechtěl chorobopis, já chtěl vědět, jestli bude v pořádku,“ upřesnil potichu.
„To nevím, musíme počkat,“ zahučel Carson. George přikývl a položil větev na zem. Šel k Lornovi a Cooperovi.
„A co vy dva?“ staral se.
„Právě jsme se hádali, kdo bude mít větší jizvu,“ uchechtl se Evan.
„A budu to určitě já!“ vyhrkl Cooper.
„No tak to ani náhodou!“ zaprotestoval Lorne okamžitě.
„No to teda jo!“
„No to teda ne!“
„Jo!“
„Ne!“
„Jo!“ George jenom zavrtěl hlavou a pousmál se. Byli jako malí. To už se z lesa vracel Sheppard s další větví. Dal je vedle sebe a doprostřed nich dal bundy, které mu podali vojáci. Přivázal je k větvím a pevně utáhl. Nerad by svoji ženu po cestě někde vytratil.
„Půjdeme pomalu a opatrně. Jsme unavení a máme zraněné. Náš cíl bude se dostat k těm skalám!“ křikl John a ukázal tím směrem. Zbytek souhlasně zamručel. Zelenka podepřel Lorna a Woolsey Coopera. Winterson se Swansonem šli vepředu a zjišťovali nejschůdnější trasu. Sheppard s McKayem, který si ustavičně na něco stěžoval, nesli Mac a Carson šel vedle nich a každou chvíli ji kontroloval. Ray pobíhal kolem a pořád něco očuchával. Dělali přestávky co pár set metrů. Lorne i Cooper si potřebovali odpočinout a Carson v tuhle chvíli vždycky kontroloval Mac. Swanson a Winterson ale pokračovali dál a za pár minut se vraceli s trasou, kterou půjdou. K večeru dorazili ke skalám. Všichni si oddechli. Lorne, Cooper, Zelenka i Woolsey sotva šli, stejně jako McKay, který se zhroutil podél stěny, jakmile Mac položili na zem. Sheppard si k ní klekl, držel ji za ruku a hladil ji.
„Půjdem se podívat, jak to vypadá výš. Našli jsme totiž něco jako chodníček,“ broukl George. John jenom souhlasně přikývl. Winterson přikývl a i se Swansonem se vydali na další průzkum. Za chvilku jim zmizeli z dohledu.
„Pánové, nerad ruším, ale…jak jsme na tom s jídlem,“ ozval se nesměle Woolsey.
„Ano, výborně, to by mě taky zajímalo!“ vyhrkl Rodney.
„Máme jenom pár tyčinek,“ zamručel John s povzdechem a zalovil ve svojí vestě. Tyčinku hodil Woolseymu.
„A co já?“ knikl Rodney. Sheppard se na něho podíval a sáhl do vesty Mac. Jednu tam našel. Podal ji McKayovi. „Dík!“ vyhrkl hladově a zakousl se do ní. Sheppard jenom přikývl a dál koukal na svoji ženu. Carson jí zatím píchl nějakou injekci a sedl si vedle. Zavřel oči a povzdechl si. Pomaličku se setmělo. To už se vraceli George se Swansonem.
„Nahoře je velká jeskyně. A vypadá to, že by na ni nemělo jít vidět od brány!“ broukl George.
„Skvěle, aspoň něco,“ povzdechl si Lorne. „Doktore, nemůžu dostat další prášek? Mám dojem, že mi ta noha upadne!“Beckett se na něho podíval a hodil mu platónek s prášky.
„Jeden! Zbytek mi vraťte!“ houkl. Lorne přikývl a vymáčkl jeden prášeček. Rychle ho zapil a natáhl se. Konečně mu bylo dobře.
„Měli bychom se dostat do té jeskyně,“ broukl po chvilce Woolsey. Všichni souhlasně zamručeli a pomaličku se tam vydali.

Do jeskyně dorazili až za úplné tmy. Swanson s Wintersonem svítili celou dobu na cestu, ale v půlce se Swanson vystřídal se Sheppardem. Jeskyně nebyla veliká, ale vypadalo to, že vede někam dál. Sheppard s Wintersonem šli prozkoumat chodbu, která ústila v jeskyni. Za chviličku se vrátili zpátky.
„Vzadu to je lepší, jsou tam dvě skoro oddělné jeskyně. Něco jako dvoupokojový byt,“ zamručel George.
„Už bychom s ní neměli hýbat,“ zaprotestoval Carson a kývl k Mac.
„Je to už jenom kousek,“ broukl Winterson. Doktor si povzdechl a přikývl.

„Měli bychom si odpočinout,“ navrhl o pár minut později Woolsey. Pomaličku si odložili věci.
„Vezmu si první hlídku,“ nabídl se Sheppard. Nikdo nic nenamítal.
„Já vás pak vystřídám,“ zahučel George. Chtěl zrovna nasadit taktiku Mac, která si brávala hlídku jako první, takže pak mohla celou noc nerušeně spát. Ale tohle taky nebylo k zahození.
„Kdyby něco, tak mě vzbuďte,“ zamručel Carson. John jenom přikývl.
„Zítra se rozhodneme, co dál. Spočítáme zásoby, shrneme si možnosti…“ vypočítával Woolsey. Všichni byli tak unavení, že nikdo ani neodporoval. Polehali si na nepohodlnou, tvrdou a studenou zem a za pár minut spali. Sheppard se opřel o zeď a chytl Mac za ruku. Měla ji studenou. Starostlivě ji pozoroval. Pořád vypadala, jako by jenom spala. Chvilkami se mu zdálo, že se začíná probírat. V tu chvíli ji začal hladit po tváři.
„Mac, no tak, koukni na mě,“ zašeptal a jemně jí natočil tvář k sobě. Trošku zamžourala. „Šikovná, dívej se na mě, no tak…“ mluvil k ní.
„Co...co se stalo…kde to jsme?“ šeptala nechápavě a skoro neslyšně.
„Jsme v bezpečí, už je to dobrý,“ hladil ji a dal jí pusu na čelo. Na vysvětlování bude času dost později. Pořád na něho maličko nechápavě koukala. „Spinkej,“ pohladil ji. „Jsem tady, ano?“ chytl ji pevněji. Trošku přikývla a zase zavřela oči. John si maličko oddechl a dal jí další pusu.

Další den ráno se vzbudili všichni dost pozdě. Jakmile se trošku probrali a najedli, Woolsey se ujal řeči.
„Nebylo by špatné, abychom zjistili, jak jsme na tom se zásobami. Co kdybychom všechno dali na hromadu, aby se nám to lépe počítalo?“ navrhl. Nikdo neměl sílu odporovat, takže se ozvalo souhlasné mručení. Carson se mezitím staral o Mac. Jemně jí vyhrnul tričko a ještě jemněji sundal obvaz z rány. Maličko se zamračil, když viděl ránu. Otevřel svůj batoh a chvilku se v něm přehraboval a pak vytáhl nějakou ampulku. Píchl jí injekci. Mezitím se uprostřed jedné z „místností“ kupila pěkná hromádka různých věcí.
„Skvěle,“ houkl Lorne a pozoroval to. „Máme tu plno nábojů, ale skoro žádné jídlo a vodu,“ odfrkl si, když kupku rychlým pohledem přelétl.
„Tak to abychom se vrátili a dostali Atlantis zpět,“ zamručel George.
„Zas tolik toho není,“ odkašlal si Evan. Winterson udělal jenom neurčité gesto a sedl si na zem.
„Měli bychom sehnat zásoby,“ zamručel Woolsey a v tu chvíli mu hlasitě zakručelo v břiše. Všichni se na něho podívali a on se omluvně pousmál. Sheppard si povzdechl a hodil mu jednu tyčinku. „Děkuju,“ odkašlal si a hladově se zakousl. Na chvilku zavřel oči a spokojeně žvýkal.
„No,“ ujal se slova Swanson, „mohli bychom zkusit něco ulovit.“
„Pokud to něco neuloví nás,“ broukl George. „Ale je to dobrý nápad, protože tyčinky nám dojdou ještě dneska,“ povzdechl si, když je rychle přepočítal. „Odpoledne bychom se mohli vydat prozkoumat okolí,“ navrhl a podíval se po Woolseym a Sheppardovi. Přece jenom tady pořád veleli oni. Ani jeden nic nenamítal a spíše přikyvovali.
„A…a co takhle zkusit nějakou spřátelenou planetu?“ navrhl nesměle Cooper.
„Taky mě to už napadlo,“ přitakal Woolsey.
„Ano, nápad je to skvělý, ale kdo z vás si nějakou pamatuje?“ zvedl oči od Mac Sheppard. V jeskyni zůstalo jen ticho. Maličko se pousmál. „Myslel jsem si to.“
„Mac možná nějaké zná,“ kývl k ženě Winterson.
„Ale ta momentálně není schopna mluvit,“ poukázal na menší detail Beckett.
„Taky pravda,“ souhlasil George.
„Navrhoval bych vyrazit hned,“ ozval se Swanson. Muži se po sobě podívali a souhlasně zamručeli.
„Půjdem se Swansonem,“ nabídl se podplukovník Winterson a zohnul se pro zbraň. Swanson přikývl a přešel k Georgovi. „Do oběda jsme zpátky…i s obědem!“ zachechtal se George a zmizel za rohem jeskyně.

„Jak je jí?“ staral se John a koukl na Carsona.
„Přestala krvácet, ale hodila by se mi transfuze,“ podrbal se na hlavě.
„Co vím, tak Rodney má stejnou krevní skupinu,“ zašeptal.
„Zatím to vypadá, že to zvládne i bez toho,“ pousmál se. „Jenom se bojím, až se probere a mně dojdou léky proti bolesti.“
„Vzbudila se na chvilku včera v noci,“ řekl Sheppard.
„A?“
„Nevypadalo to, že ví, co se děje a kde je.“ Doktor pokýval hlavou.
„To je možné,“ broukl. „Jediné, čím jí teď můžu pomoct, jsou sedativa. Pomůžou jejímu tělu, aby se trošku vzpamatovalo, a ona nebude cítit bolest. To je jediné, co můžu dělat.“
„Jak dlouho takhle bude?“zajímal se John.
„To uvidíme,“ pokrčil rameny. „Do zítřka ještě určitě a potom budu dávky snižovat.“
„Dobře,“ přikývl zase John a pohladil Mac. Její pejsek jí ležel na nohou. „Doufám, že najdou vodu, vypadá děsivě,“ zamručel a ukázal na tvář, kterou měla pořád od krve.




tak doufám, že se vám tahle část líbila

tominocz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Povídka zajímavá ale pořád tam někdo něco broukl :D to je samej brouk xD
Obrázek

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
tominocz: doooobře, zkusím v pokračování méně broukat :D

BB20 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 314
Bydliště: Atlantida, střídavě Cz nebo Florida
Pohlaví: Žena
Odpovědět s citací
 
Zajímavé. Nedávno jsem dočetla Last Ancient a těšila jsem se na pokračování. A jaká náhodička!
Pěkný díl a těším se na další. :bye:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Mackenzie: Moc pěkný pokračování.
Jen takový malý dotázek??
Toto je spoiler!!!:
Babička na začátku je Mac???? Vím, že mi to neřekneš, ale i tak to zkusím :rflmao:
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Předpokládám, že jo :)

l.i.c.h. Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Neděle až čtvrtek Liberec, Pátek a Sobota Třebešice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak konečně pokračování. :smile: :P Je to zajímavý, ale chtělo by to pokračování, abysme věděli co a jak.

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: Zatiaľ :bravo: , ale uvidím až na konci štvrtej časti, na ktorú stranu sa prikloním. :lol:
„Máme jenom pár tyčinek,“ zamručel John s povzdechem a zalovil ve svojí vestě. Tyčinku hodil Woolseymu.
„A co já?“ knikl Rodney. Sheppard se na něho podíval a sáhl do vesty Mac. Jednu tam našel. Podal ji McKayovi. „Dík!“ vyhrkl hladově a zakousl se do ní. Sheppard jenom přikývl a dál koukal na svoji ženu. Carson jí zatím píchl nějakou injekci a sedl si vedle. Zavřel oči a povzdechl si. Pomaličku se setmělo. To už se vraceli George se Swansonem.
„Nahoře je velká jeskyně. A vypadá to, že by na ni nemělo jít vidět od brány!“ broukl George.
„Skvěle, aspoň něco,“ povzdechl si Lorne. „Doktore, nemůžu dostat další prášek? Mám dojem, že mi ta noha upadne!“Beckett se na něho podíval a hodil mu platónek s prášky.
„Jeden! Zbytek mi vraťte!“ houkl. Lorne přikývl a vymáčkl jeden prášeček. Rychle ho zapil a natáhl se. Konečně mu bylo dobře.
„Měli bychom se dostat do té jeskyně,“ broukl po chvilce Woolsey. Všichni souhlasně zamručeli a pomaličku se tam vydali.

Do jeskyně dorazili až za úplné tmy. Swanson s Wintersonem svítili celou dobu na cestu, ale v půlce se Swanson vystřídal se Sheppardem. Jeskyně nebyla veliká, ale vypadalo to, že vede někam dál. Sheppard s Wintersonem šli prozkoumat chodbu, která ústila v jeskyni. Za chviličku se vrátili zpátky.
„Vzadu to je lepší, jsou tam dvě skoro oddělné jeskyně. Něco jako dvoupokojový byt,“ zamručel George.
„Už bychom s ní neměli hýbat,“ zaprotestoval Carson a kývl k Mac.
„Je to už jenom kousek,“ broukl Winterson. Doktor si povzdechl a přikývl.

:hmmm: príliš často a rýchlo po sebe opakované slová. :scratchanym:
A pre porovnanie, takto si písala v prvej časti:
„Proč já?“
„Jsi dobrá.“ odpověděl prostě.
„To je vše?“ zeptala se udiveně.
„A co jsi chtěla slyšet?“ podivil se.
„Já nevím. Ale asi by mě to mělo potěšit.“ Odpověděla už s úsměvem.
„To by mělo. Už musím jít. Kdybys něco potřebovala, zavolej. Číslo znáš“
„Ech jo a já se tady zatím budu pokoušet dát do kupy další tři normální lidi. Tak zatím“
„Ahoj.“
Jack odešel, ale pořád ji nemohl dostat z hlavy. Plukovník Mackenzie Blacková dokázala bý celkem milá, ale když na to přišlo, uměla být i dost ironická, protivná a celkově nepříjemná, teď se jí ale nedivil, že byla dost ironická. Když za ní před třemi týdny přišel na Sea Hawk (letadlová loď) měli zrovna cvičení na stíhačkách typu Eurofighter. Nelítali s nimi sice dlouho, ale když ji viděl dělat různé otočky a vývrtky a pak přistávat, tak musel unat, že na holku je dost dobrá. Krom toho v SGC neměli moc žen – důstojníků a mimo jiné byla celkem dobrou velitelkou.
O pár hodin později seděl Jack v jídelně a jedl svůj oblíbený modrý pudink.
„Můžu?“ ozvalo se za ním. Stála tam Mackenzie.
„Ty? Vždycky.“ odpověděl
„Nebudeš tomu věřit“ culila se od ucha k uchu, „ale mám prvního potenciálního člena.“ oznámila s radostí
„Dobře, kdo je to?“
„Major George Winterson.“
„Ten? Vždyť ho nesnášíš!“ vykulil oči Jack.
„Omyl Jacku. On nemá rád mě a to z několika důvodů. Mám vyšší hodnost, létala jsem na lepších letadlech a pořád mi nemůže odpustit, co jsem mu udělala ve škole.“
„Bude nadšený,Mac.“ poznamenal ironicky Jack.
„No tak, nekaz mi radost.“ řekla Mac už vážněji.
„OK, ale co dál? Je to jenom jeden ze čtyř.“ namítl.
„Na dalších se pracuje, jenom mi dej čas, dobře? Do konce týdne budu hotová. Jo a mohl by si mi ho prosím sehnat?“

:) Ale aj tak:
:write: :arrow: :yahoo:
:bye:

bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
super zatím se mi povídky moc líbí,jen mám malou vítku, v jednom díle McKay říkal že si pamatuje uplně všechny adresy planet na kterých byli +ty které navštívil tým sg1 ale to jen tak naokraj
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Týden utek jako voda a po povídce ani slova :!: :wink: :D :rflmao:

BB20 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 314
Bydliště: Atlantida, střídavě Cz nebo Florida
Pohlaví: Žena
Odpovědět s citací
 
Pravdu díš, sgcatlantis. Taktéž si to říkám.

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
tak vzhledem k tomu, že mám dneska svátek, tak vám sem povídku dám dneska :)

New Age, part 2

„Co myslíte, jak dlouho tady budeme?“ zajímal se Swanson a koukl na George. Překročili nějakou kládu.
„To nevím,“ povzdechl si.
„Dny, týdny?“ hádal druhý muž.
„Poručíku, já opravdu nevím, momentálně teď je důležité najít něco na jídlo a vodu. Jakmile budou mít McKay a Zelenka plná bříška, tak se začneme zabývat cestou domů,“ zamručel.
„Pane?“
„Hm.“
„Jak je na tom plukovník?“
„To já nevím,“ povzdechl si.
„Co když to nepřežije?“ knikl. George se jenom maličko zarazil a pak se zase rozešel.
„Ona to zvládne. Bylo to už i horší.“
„Ale to byla na Atlantis a doktoři měli potřebné vybavení,“ namítl zase Swanson.
„Co chcete slyšet?“ zavrčel najednou Winterson. „Bude v pořádku, a pokud vám tohle nestačí, tak si potichu myslete cokoliv jiného!“ vyjel na něho.
„Omlouvám se,“ odkašlal si. „Nemyslel jsem to tak.“
„To je dobrý,“ houkl George a koukal kolem. Zdálo se mu, že slyší šumět vodu. Na chvilku se zastavil. „Slyšíte?“ sykl potichu.
„Co?“ broukl Swanson a zaposlouchal se. „Tu vodu?“Winterson přikývl. „Vypadá to, že je dole,“ kývl tam zbraní. George znova přikývl a pomalu se tam vydal. Rozhrnul křoví a koukl z malého útesu dolů.
„Jo, voda,“ přikývl a šel po proudu dál. „Tady je to schůdnější!“ křikl a pomalu seběhl z kopečka. Projel rukou skrz vodu. Maličko se pousmál. Byla studená a průzračná. Nabral si trošku.
„Je to dobrý nápad?“ zajímal se z vrchu Swanson.
„To zjistím,“ pousmál se George a napil se. Pak se slastně oblízl, jako by to bylo to nejlepší na světě. „Byl to výborný nápad,“zazubil se a začal se svlíkat. Voda tam byla dost hluboká. Za chvilku byl jenom v trenkách a vrhl se do vody. Spokojeně si zavýskl.
„Co když vás něco sežere?“ hlesl Swanson.
„Tak umřu čistý!“ rozesmál se George. Tak dobře mu nebylo posledních několik hodin. Na chvilku se položil na vodu. Swanson ho závistivě pozoroval. Sklouzl taky dolů a pomalu se začal svlíkat. Strčil kus palce do vody, aby zkusil, jaká je. Trošku se otřepal, ale rychle do ní skočil. Jakmile se vynořil, rozesmál se. George na něho s úsměvem koukal.
„Co takhle si tykat?“ navrhl. „Asi tu strávíme delší čas…“
„Ok, proč ne,“ pokrčil rameny Swanson.
„Jsem George,“ usmál se a podal mu ruku.
„Eric,“ ruku stiskl. Chvilku se cachtali ve vodě, ale potom se rozhodli, že je na čase se posunout dál. Na břehu maličko oschli, oblékli se a vydali se zase na průzkum.

Vrátili se skoro až k večeři.
„Tak co?“ staral se Woolsey.
„Našli jsme vodu,“ broukl unaveně George. „A taky něco, co připomíná králíka,“ ukázal na nějaké zdechlé zvířátko ve svojí ruce.
„Výborně!“ zatleskal Rodney. „Jak ho uděláme?“
„Nevím, jestli se z toho všichni najíme,“ zapochyboval Sheppard.
„Nenajíme,“ zavrtěl hlavou George. „Dá si pan Woolsey, McKay, Zelenka a Carson. My si budem muset vzít tyčinku.“
„Souhlasím,“ přikývl John. Swanson mezitím přitáhl velké větve a nějaké chrastí. Hodil to doprostřed jeskyně a zapálil. Za chviličku celou jeskyní vonělo pečené maso. Rodney králíčka doslova hypnotizoval pohledem a nemohl se dočkat, až bude opečený. Beckett šel mezitím zkontrolovat svoje další pacienty.
„Co noha, podplukovníku?“ staral se a jemně oddělával z Lornovy nohy obvaz.
„Ani to moc nebolí, jenom mi dřevění zadek,“ zabroukl Evan. „Nemohl bych už chodit?“ skoro prosil.
„Vypadá to, že stehy drží,“ podrbal se na hlavě Carson a pořádně ránu prohlížel. „Zítra můžete na menší procházku,“ pousmál se nakonec a přešel ke Cooperovi. „A co vy?“
„Je mi naprosto výtečně. I malý Coopeřík to tvrdí,“ vyhrkl rychle a suverénně.
„To uvidíme,“ broukl doktor a zkontroloval mu ránu. Netvářil se moc nadšeně. „Vy si ještě minimálně zítra poležíte,“ pousmál se.
„Nééé, no táák!“zaprotestoval.
„Bez diskuzí,“ zavrčel doktor.
„Dobře,“ knikl Cooper a poslušně si lehl a koukal zkroušeně do stropu. Povzdechl si a zavřel oči. Začínal se tu pomalu ale jistě nudit. Carson se zvedl a šel se podívat na Mac. Povyhrnul jí tričko a odvázal obvaz. Maličko se pousmál.
„Co?“ staral se John, když to postřehl.
„Na to, jaké tady máme podmínky, se to hojí nezvykle dobře,“ odpověděl Carson s úsměvem.
„Fakt?“ vydechl druhý muž. Doktor jenom přikývl.
„Dám jí teď ještě jednu várku sedativ a zítra ji nechám, aby se vzbudila.“
„Fakt?“ vydechl znova.
„Fakt,“ přikývl. Sheppard se jenom pousmál a pohladil Raye, který Mac spal celou dobu na nohách. Dal Mac pusu na čelo a pohladil ji taky.

„Měli bychom zajít pro vodu,“ broukl další den Woolsey, když z jeho lahve nevytekla už ani kapka.
„Jsme dobrovolníci!“ usmál se zřejmě dobře naladěný Swanson a ukázal na sebe a George.
„Fakt?“ knikl Winterson a protřel si rozespale oči.
„Ale samozřejmě,“ mrkl na něho Eric. Nemohl se dočkat další koupele.
„Když to říká,“ protáhl se George a postavil se. „Za dvě hoďky jsme zpátky. Dejte nám láhve na vodu.“ Všichni začali hledat svoje bandasky a postupně je podávali oběma mužům. Ti je sbírali a dávali si je na opasek. Za chvilku se vydali na cestu.

Byli zpátky dřív, než čekali. Bandasky s vodou se jim maličko pronesly po cestě nahoru. Celí udýchaní došli do jeskyně a bandasky odházeli na zem. Ani moc nevnímali, co se kolem děje. George jenom zvedl oči a koukal, kde jsou všichni a že je nikdo nevítá. Rozhlédl se a na tváři se mu rozlil úsměv. Většina lidí byla v koutku v kruhu okolo…
„Mac!“ vyjekl George a protlačil se dopředu. Koukla na něho a maličko se pousmála. Jenom se k ní sklonil a dal jí velkou pusu na čelo. „Už ti někdo řekl, že nám tohle nemáš dělat?“ zeptal se a byl vysmátý jak lečo.
„Jo, John, Evan, pan Woolsey, Rodney, Radek, Chuck, Cooper …ty,“ pousmála se potichu.
„Já se přidávám,“ usmál se Swanson. Znova se maličko pousmála.
„Plukovníku, potřebovali bychom adresu nějaké spřátelené planety,“ zamručel Woolsey.
„Adresu?“ špitla.
„Potřebujeme zásoby – jídlo, oblečení…“ upřesnil George.
„McKay kdysi říkal, že…že zná všechny,“ namítla potichu.
„To jsem nebyl k smrti vyděšený a vyčerpaný, měl jsem dostatek jídla a svoji laboratoř,“ namítl Rodney. Všichni se jenom uchechtli.
„Papír,“ zašeptala Mac a trochu natáhla ruku. Swanson zahrabal v kapsách vesty.
„Mám!“ vyjekl a podal jí bloček a tužku. Sheppard bloček pevně držel a Mac začala kreslit symboly. U šestého se zarazila a koukala na papír.
„Já…nevím, jaký je…“ broukla.
„Nevadí,“ pohladil ji John.
„Jo, v pohodě,“ pousmál se George. „Existuje jenom 38 kombinací,“ uchechtl se. „To máme za hoďku zfouknuté.“
„Kdo tam žije?“ zajímal se Swanson. Tušil, že bude v týmu, který půjde na průzkum.
„Haelové,“ zašeptala Mac.
„Jo, to jsou ti…charita?“ rozesmál se George. Mac se pousmála.
„Jediný překlad, co jsem našla…bylo, že…je to z velštiny. Znamená to…štědrý,“ řekla potichu.
„Budeme doufat, že to pořád platí,“ pousmál se Swanson. Žena přikývla.
„Máme s nimi smlouvu,“ řekl Woolsey. „Naposledy jsme jim poskytli zbraně a léky. Jsou na řadě. Měl jsem tu čest se s nimi setkat a bylo to naprosto v pořádku. Jsou to milí lidé.“
„Tak si říkám, pane Woolsey, nechcete si udělat menší výlet?“ popleskal ho po ramenu Winterson.
„Chm…možná bych měl jít,“ souhlasil.
„Vemte si moji vestu,“ broukl Lorne a kývl k vestě vedle sebe.
„Myslíte, že to bude nutné?“ polkl.
„No…snad ne,“ pousmál se Evan.
„Vyrazíme hned?“ zajímal se George. Swanson souhlasně zamručel a Woolsey přikývl.

„Myslíte, že nám pomohou?“ podrbal se na hlavě Swanson, jakmile prošli bránou na planetu, která vypadala stejně jako většina dalších.
„Doufám,“ pousmál se Woolsey. Z dálky slyšeli lidské hlasy a sem tam někoho potkávali. Každý je s úsměvem zdravil a oni stejně odpovídali. Pomaličku došli přímo do vesnice. Jejich vůdci už musel dát někdo vědět, protože k nim šel doslova s otevřenou náručí.
„Přátelé, vítejte! Jsem tak rád, že jste naživu,“ usmíval se. „ Slyšel jsem, co se stalo,“ povzdechl si a potřásli si rukama.
„Zprávy se šíří rychle,“ zamručel George.
„Rychleji, než by se mohlo zdát,“ přikývl muž. „Bohužel obsazení Atlantis začíná ovlivňovat život ostatních lidí v galaxii. Bohové si z Atlantis udělali základnu a svatyni. Přejmenovali ji na...Olymp.“
„Olymp?“ pozvedl obočí Winterson. „Neříkala Mac, že se tak jmenuje Diova vlajková loď?“ otočil se na společníky.
„Asi si našel lepší,“ uchechtl se Swanson.
„Ah, ano, Mac, jak se jí daří? Chlubili se tím, že ji zabili, není to pravda, že ne?“
„Ne,“ zavrtěl hlavou Richard. „Doktor říkal, že bude v pořádku,“ pousmál se.
„To je dobře, to je moc dobře,“ oddechl si. „Slyšel jsem, že některé naše přátele Bohové již navštívili,“ broukl utrápeně. „Proto naši lidé moc bránou už nechodí. Není to bezpečné.“
„To chápeme,“ přikývl Woolsey. „Poslyšte, Maere, potřebovali bychom od vás menší pomoc. Přikrývky, jídlo, oblečení, možná zbraně…“
„Zbraně ale nemáme tak vyspělé jako vy,“ hlesl stydlivě muž.
„To nevadí, my si poradíme se vším,“ usmál se George.
„V tom případě vám nechám nachystat všechno, co potřebujete. A co koně? Nebudete je potřebovat?“
„Koně by se hodili,“ usmál se Winterson.
„Můžeme vám poskytnout jenom dva,“ posmutněl opět muž. „Ale vybereme ty nejlepší,“ slíbil.
„Vyberte takové, se kterými nejsou starosti,“ poprosil ho Woolsey.
„Jistě, jistě,“ pokýval zamyšleně hlavou. „Určitě se budete snažit získat Atlantis zpátky, že ano?“ zeptal se najednou a znělo to naléhavě.
„Máme několik zraněných, ale myslím si, že jakmile bude Mac lépe, začne řádit,“ uchechtl se přesvědčeně George.
„Úžasné,“ zatleskal muž. „Dáte si něco? Ani jsem vám nenabídl.“
„Ne, to je dobré, potřebujeme jenom ty věci. Jakmile bude Atlantis naše, vše vám oplatíme,“ slíbil Woolsey. „Máte mé slovo.“ Maer se usmál.
„Pomohli jste nám v minulosti tolik, že toto je jen základní, co můžeme udělat,“ maličko se poklonil. To už se sbíhali lidé ze všech stran a nosili jídlo, pití, oblečení, přikrývky a dva vedli koně.
„Mac tady z toho tmavého bude nadšená,“ usmál se George a pohladil ho. „Je nádherný.“
„Jmenuje se Eclipse,“ poplácal ho starosta. „Je to ona. A tady tohle,“ ukázal na druhého, „to je Tabasco.“
„Tabasco?“ rozesmál se George.
„Ano,“ přikývl zaraženě mužík. „Mám nechat přivést jiného? Má to ve vaší kultuře nějaký zvláštní význam?“ staral se hned.
„Ne, to ne,“ usmíval se. „Jenom se tak jmenuje pálivá omáčka.“ George kouknul na koníka. „Má i podobnou barvu,“ usmál se zase.
„Ach,“ chápavě pokýval hlavou Maer. „To je zajímavé,“ usmál se. „U nás to znamená divoký a nespoutaný.“
„Tabasco v jistém slova je divoké,“ uchechtl se nějak moc zasněně Swanson.
„Mluvíme o tom samém?“ šťouchl do něho podplukovník.
„Jistěže,“ zazubil se Eric.
„Myslím, že máte vše,“ pousmál se starosta a koukal na osedlané koně obložené vším možným. „Pokud budete potřebovat něco dalšího, klidně se zase ukažte. Kdyby se něco dělo a my byli nedej bože obsazeni, pošleme vám nějak zprávu.“
„Děkujeme,“ pousmál se Woolsey. George vzal oba koníky.
„Ano, moc děkujeme, zatím nashledanou,“ mávl jim Winterson a pomalu se rozešel.
„Nashle!“ houkl Swanson.
„Nashledanou!“ křikl Maer. „A držte se!“
„Budeme!“ houkl Woolsey a přidal se k dvojici.

„Byl podivně milý,“ zahučel za vesnicí podezřívavě George.
„Je takový,“ řekl Woolsey. „Pokaždé, když jsem s ním mluvil, byl takový milý a ochotný.“
„V dnešní době to je velice podezřelé,“ uchechtl se Eric.
„To ano,“ přikývl George a začal zadávat nějakou adresu. Pro jistotu jinou, než prozatím bydleli. Prošli na neznámou planetu a od tamtud zadali adresu novou. Tentokrát přímo domů.

„Hele, ale co s koňmi?“ zajímal se Swanson, když stanuli před skálou.
„Vezmeme je nahoru,“ pokrčil rameny George. „Maer nám dal i seno. Na pár dní nám vydrží. Máme i vodu. Budou v pohodě.“
„Jsem zvědavý, co nám tam nabalili,“ zvědavě prohodil Eric.
„To se brzo dozvíme,“ pousmál se Woolsey. „To jsme my!“ zakřičel do jeskyně. Nerad by, aby ho někdo zastřelil.
„My víme,“ ozvalo se zevnitř jeskyně a naproti nim vykulhal Lorne. „No ty kráááso, kůň!“ vyvalil oči. „Hustýýýýý!“ Právě příchozí se akorát uchechtli.
„Ustájíme je tady a ten zbytek nanosíme k nám,“ podotkl Richard a rozmáchl rukama přes první místnost. Koně odsedlali a začali nosit věci do zadní místnosti. Za chviličku se v jednom výklenku kupila pořádná hromada.
„Výborně, je tady seno pro koně,“ odhodil balík Sheppard. Ten patřil jinam. „Nějaké jídlo – ovoce, sušené maso, zelenina, nějaké pečivo…“ odbaloval balíčky dál. Pak odšrouboval jednu láhev. „Wow, pálenka na zahřátí, večer přijde vhod,“ usmál se. „Nějaká voda a…“ zkusil další láhev, „něco sladkého na pití,“ pousmál se. „Ten chlap je fakt světec.“
„To ano, s tímhle bychom měli vydržet do konce týdne minimálně,“ hekl George a hodil na zem nějaký chlupatý chuchvalec. „Prý deky,“ zafuněl.
„Teploučké,“ zavrněl Rodney. „Heboučké,“ pohladil deku a jednu si hned přivlastnil. Všichni na něho koukali. „No co, byla mi v noci zima,“ odkašlal si. Lorne jenom zavrtěl hlavou, ale taky si jednu nenápadně zabral a kolegiálně hodil další po Cooperovi. Ten po ní rychle chňapl a stočil se na ni. To bylo pohodlí najednou! George odnosil většinu věcí a šel k doktorovi.
„Jak je Mac?“ zajímal se.
„Je hodně unavená, částečně díky sedativům, ale taky kvůli zranění. Momentálně spí, a pokud můžu odhadovat, doba úplného uzdravení se bude pohybovat v řádech měsíců. Při tom, jak její organismus znám, to tipuju tak na dva. Při troše štěstí i míň.“ George jenom pokýval hlavou a přinesl jednu přikrývku Sheppardovi, který byl u Mac. Poděkoval mu a Mac jí přikryl.




jinak by mě zajímalo, jestli to, co píšu pod povídku někdo čte :D ....protože jsem psala, že povídky budu přidávat, jak se mi zachce :D

a mám jeden dotaz, další povídku chcete na Vánoce a pak poslední část na Silvestra, nebo přidat poslední část na Vánoce?...budu ráda, když mi to napíšete a já se podle toho rozhodnu :D

jinak doufám, že už se tam slova naopakujou, protože jsem si to teda četla po sobě (když jsem zjistila, že se mamčinému "jo, dobrý a opravený" nedá trošku věřit :D ) a nezdálo se mi, že by se tam něco výrazně opakovalo :scratchanym:

BB20 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 314
Bydliště: Atlantida, střídavě Cz nebo Florida
Pohlaví: Žena
Odpovědět s citací
 
Mackenzie, ještě, než začnu psát nějaké bláboly, bych Ti chtěla popřát vše nejlepší ke svátku. Tak a ted k povídce.
Za 1. Najdou se tací, co tvou povídku čtou(např. já)
Za 2. Já bych dala oba dva díly zároven(čím dříve, tím lépe a taky už nemám co číst).
Za 3. Podle mého názoru se tam slova neopakují(ono mně je to stejně fuk).
A nakonec za 4. Díl perfektní a nemám si na nic stěžovat.
Tot ode mne vše.

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Táto časť je lepšie napísaná a aj slová ako: Knikl, Broukl, Kňučel, Mručel, Štěkl ... a p. sa naozaj často neobjavujú. :)
:hmmm: A k tomu vydaniu... Hoď to sem na Vianoce celé a na Nový rok (alebo Silvestra) nové pokračovanie. :yahoo: Znovu :yahoo: získanie :yahoo: Atlantis. :yahoo:
///Edit/// Aj ja čítam čo píšeš pod poviedkami, ale nie vždy cítim potrebu sa k tomu vyjadriť. :yes:
Ešte k tým: knikl, štěkl ... patrí skôr k civilistom (vedcom) kde sa od nich môže žiadať niečo čo nemajú v pracovnej náplni, ale nie v armáde kde sa veľakrát žiada aj niečo nad rámec ich povinností.
:write: :arrow: :yahoo:
:bye:
Naposledy upravil Puk dne 15.12.2010 01:22:08, celkově upraveno 1

bindina Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 244
Bydliště: puddle jumper zaparkováný za našim domem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
taktéž gratuluji ke svátku
a ted k tvým otázkám,povídku bych dala na vánoce a další na nový rok bude to takové stylovější za další to co píšeš pod povídkami si čtu a opakující se slova mi zas tak moc nevadí

nyní k samotné povídce skvělá práce jako vždy :)
nyní pokračuji na mé povídce: Stargate trochu jinak
viewtopic.php?f=27&t=7920

a na nové povídce z prostředí neovladatelné vesmírné lodi která míří směrem k černé díře a z níž není možnost úniku(zatím nemá jméno)

l.i.c.h. Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Neděle až čtvrtek Liberec, Pátek a Sobota Třebešice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Super! Další díl! Ale zase nic neříkající... :wall: Kdy bude konečně nějaká akce? No, trochu se ti tam slova opakují, ale ne moc, takže už je to v poho. Hele, jak to dáš, je to na tobě. Já budu rád za každý díl. :D

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak i já dodatečně gratuluji k svátku a tvůj nápad se mi líbí.

Osobně bych byl rád, kdyby si dala 1 díl na Štědrý den jako dárek pod stromeček a další na Silvestra, ale ten spíš dopoledne, protože odpoledne či večer tu už moc střízlivých nebude :-)
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
tak další díl zkontrolovaný a připravený na čtení (teda doufám:D)

New Age, part 3

Trvalo jim pár týdnů, než si docela zvykli na svůj nový domov, ale dokázali se nějak zařídit. Ve volném čase koním vyrobili přístřešek pod skálou, aby se nemuseli pokaždé vláčet nahoru, rozdělili si služby, kdy kdo má chodit pro vodu a kdo má hlídat okolí. Doktor dovolil Mac po dvou týdnech maličkou procházku. Chvilku jí trvalo, než se oklepala z toho, kde to vlastně jsou. Lorne i Cooper se už dali taky dohromady a zapojili se do všech úkolů. Jednoho dne se vrátil George se Swansonem z výpravy na zásobovací planetu mnohem dřív. Byli celí zadýchaní a špinaví.
„Jsme v háji,“ zafuněl George a opřel se o kolena. „Bohové už vyhmátli i Haely. Tak tak jsme utekli.“
„Musíme si najít jiného dodavatele,“ povzdechl si Woolsey.
„Já…uvažovala jsem,“ odkašlala si Mac.
„Ale ne, nepovídej, víš, že ti doktor řekl, aby ses nenamáhala,“ uchechtl se George.
„Vtipné,“ zamručela. „Co takhle kontaktovat Delroye?“ řekla nějak moc potichu. V místnosti se nikdo ani nepohnul, ale pak se Winterson zase rozesmál.
„Ty máš dneska dobrou náladu, co?“
„Ne, Georgi, ale podívej, žijeme v jeskyni a už pět týdnů se živíme sušeným masem. Jestli dám do pusy ještě jeden plátek, pozvracím se. Potřebujeme zbraně, další zásoby, oblečení, potřebujeme vědět, co se v galaxii děje!“ chrlila ze sebe.
„A jak je chceš kontaktovat?“ zajímal se Lorne. Když už byli oba tak pěkně zranění, tak si začali tykat.
„Měli jsme přece tu společnou planetu,“ broukla.
„Myslíte si, plukovníku, že tam ještě budou chodit?“ zapochyboval Woolsey.
„To nevím, ale můžeme to zjistit.“
„Jak poznáme, že se nespojili s Bohy?“ podrbal se na hlavě Swanson.
„Delroy by rád galaxii pro sebe. Nechce se dělit,“ pousmála se.
„To je fakt,“ pokýval hlavou Richard.
„Zkusíme to, ne? Za pokus nic nedáme,“ pokrčila rameny Mac. Po chvilce váhání a dalších námitek se nakonec shodli, že za pokus skutečně nic nedají a že horší už to být nemůže. „Půjdu taky,“ broukla nakonec.
„Ani nápadem!“ zaprotestovali najednou Sheppard i Beckett.
„Ale ano, umím to s ním,“ zahučela. „A skutečně se nehodlám hádat. Prostě jdu a tečka. Vezmu si jednoho z koní, abych se tolik nenachodila,“ koukla na Carsona. Ten jenom rezignovaně přikývl a šel se radši projít. John po svojí ženě vrhl opravdu škaredým pohledem, ale taky to už víc nekomentoval.

„Připravena?“ zajímal se Woolsey, když se Mac objevila dole pod skalou.
„Jistě,“ přikývla v klidu a šla ke koni. Jemně ho pohladila a přitulila se k němu. Dala mu pusu na krk. Koník jenom zafrkal. Sheppard se na ni nevraživě díval. „No tak,“ zabručela. „Nekoukej tak na mě, jsem v pohodě. To, že je Carson zbytečně starostlivý, neznamená, že musím ležet jak lazar,“ prskla.
„Ale on je doktor, víš? Měl by tomu rozumět,“ namítl.
„A já doktory většinou neposlouchám,“ pokrčila rameny a vyhoupla se na koně. Pohodlně se uvelebila a počkala, až to samé udělá i Woolsey. George se Swanson a Lornem čekali už u brány.

Prošli na dobře známou planetu. Pořád tady bylo několik vojenských stanů, přístřešků, židlí, stolů a dva basketbalové koše, které tady nechali vojáci, kteří měli službu. Kousek dál ležel balon. Počítali, že tady zůstanou delší dobu, ale jednoho dne přišla zpráva z Atlantis o tom, že mají tři hodiny na celkovou evakuaci. V rychlosti vzali jenom to, co unesli, a rychle proběhli bránou. Teď tam zbylo jen pusto a prázdno, dokud se brána neotevřela a neprošla jí skupinka lidí. Zastavili se a rozhlédli. Žena sklouzla z koně a vytáhla zbraň. Tmavě hnědou klisnu přivázala ke stromu nedaleko, a ta se hned začala pást. Lidé mezitím prozkoumávali okolí.
„Čisto!“ ozývalo se co chvilku z nějaké budovy nebo stanu.
„Nikdo tu není kromě pár ještěrek,“ houkl George po chvilce, když přišel za Mac, a zajistil si zbraň.
„Skvěle. Tak se jdu kouknout taky,“ pousmála se a vydala se k hlavní budově, kde se nacházela nástěnka. Tam si většinou nechávali vzkazy. Mac ji sundala a dala ji na jeden ze stolů.
„Evane! Koukni prosím do spižírny, jestli tam nezůstalo něco poživatelného,“ poprosila muže a začala oddělávat z nástěnky různé papíry a vzkazy. Pak si je složila, posadila se a začala je procházet. Většinou kupka obsahovala různé zprávy z Atlantis, našla tam dokonce i řád tábora, při čemž se pousmála, protože tohle bylo povinné, ale místní velitel na nějaké nařízení moc nedbal. Když dělal svou práci tak, jak měl, tak mu do toho ani moc nekecala. Na dalších papírech byly sem tam nějaké vyhlášené hry a turnaje. Jenom u pár lístečků se zarazila. Byly napsané řečí Eagerů, ale co dokázala přeložit, tak tam nebylo nic důležitého. Povzdechla si a listovala dál. Skoro by přehlédla malý vzkaz napsaný na konci jednoho z denních rozkazů. Rozhodně nebyl napsaný pozemským písmem, a podle toho, co tam přečetla, to byla jistě antičtina – sice pravda maličko zkomolená anebo zastaralá – ale byl to antický vzkaz.
„Něco mám!“ houkla nahlas a pořád koukala dolů.
„Ano?“ koukl na ni Woolsey.
„V případě, že napadne vás navštíviti tuto planetu, zavolejte…to má být asi vytočte,“ pousmála se, „vytočte tuto adresu ... snad nebude pozdě,“ dočetla vzkaz. „Hm, to znělo optimisticky,“ uchechtla se.
„Nechal tam teda adresu?“zeptal se Woolsey.
„Jo,“ přikývla. „Můžeme jim tam poslat vzkaz,“ broukla.
„Je to vaše, plukovníku, ale tak, ať nás nevyzradíte,“ upozornil.
„Nebojte, na tu jeskyňku jsem si trochu zvykla,“ pousmála se a odtrhla kus papíru z nějakého rozkazu. Chvilku na něho koukala, ale pak se dala do psaní. „Jsme relativně v pořádku, pokud máte zájem o setkání, budeme vás čekat tam, kde jsme našli tuto adresu. Každý den se objevíme o západu slunce. Pallas.“ Kriticky se na to podívala a pak přikývla. „Hotovo,“ broukla a papírek složila. Rozhlédla se kolem a pohled jí padl na prázdnou termosku. Papírek vložila dovnitř a na termosku napsala černým fixem Delroyovo jméno. Pak se vydala k bráně. Vytočila adresu, kterou našli, a termosku prohodila. Oprášila si ruce a vydala se zpátky do budovy.
„Jak to vypadá?“ starala se. „Našli jste něco poživatelného?“
„Pár konzerv,“ pohodil s nima George.
„Dobrý, aspoň něco,“ oddechla si. „Jdeme zpátky?“
„Jo,“ přikývl Lorne.

Několik dní se nic nedělo, dokud jednoho dne nedoběhl do jeskyně Cooper, který sotva funěl. V ruce držel termosku.
„Došla odpověď!“ vyjekl a skácel se na zem. Venku bylo neskutečné horko a on měl na sobě plnou výstroj. Mac mu dala napít a vzala si termosku. George se doploužil za dlouhou chvíli. To už Mackenzie měla termosku otevřenou a dolovala papírek. Za chvilku ho vylovila a rozevřela. Vzkaz zněl:
„Budeme vás čekat ve stejný čas, jako vy očekáváte tuto odpověď. Záleží jen na vás, kdy se objevíte.“ Mac papírek složila a koukla na ostatní.
„Je ráno, takže jste se vystřídali. Půjdu Lornovi poslat vzkaz, co jsme se dozvěděli, aby nebyli překvapení,“ vyhrabala se ze země. „A zároveň se půjdu projet.“ Už zase viděla Johnův nesouhlasný pohled. Na druhou stranu lístečku napsala, co se dozvěděli a pomalu vyšla pryč.

Brána se otevřela a na bývalou společnou planetu prošli tři muži. V dálce viděli pár lidí, kteří se z nějakého neznámého důvodu snažili vhodit do nějaké pletené věci ve výšce oranžový balon. Strašně se u toho smáli, dokud nezbystřili nové návštěvníky. Vrhli se ke zbraním.
„To jsme my!“ vyhrkli nově příchozí. Tři další lidé sklonili zbraně a vylezli z úkrytu.
„Vítejte!“ usmála se Mac a zamířila k cizincům.
„Rád tě vidím,“ usmál se taky Delroy a znělo to dokonce i upřímně. Objal ji. Objetí mu opětovala, a jakmile ji pustil, ukázala na stolek a židle venku pod jedním otevřeným stanem. Muži přikývli a zamířili tam. Na stolku byly láhve s vodou a nějaké ovoce.
„Víc nemáme,“ uchechtla se Mac a společně s Georgem a Swansonem se posadila. Delroy a jeho dva muži si sedli naproti.
„Jsem rád, že jste v pořádku. Kolik vás přežilo?“ zajímal se Delroy.
„Asi deset,“ zamručela a vzala si kousíček ovoce, co bylo na talířku. Chutnalo to jako něco mezi broskví a meruňkou.
„Zbytek…zbytek zůstal na Atlantis?“ zeptal se potichu.
„Ne, to naštěstí ne, stihli jsme je evakuovat domů,“ pousmál se George. Delroy se jenom pousmál a pokýval hlavou. Prohlížel si je.
„Po galaxii se šířily zvěsti, že jsi zraněná, někdo dokonce říkal mrtvá,“ koukl na Mac.
„Byla jsem…teda zraněná,“ broukla. „Mrtvá tentokrát ne.“ Na to se Swanson s Georgem uchechtli.
„Jsem rád, že to byly jenom zvěsti. Bohové totiž šíří, že porazili lidi z Atlantis a že nikdo nepřežil. My zase slyšeli, že někteří z vás přežili, tak se tohle snažíme šířit dál,“ broukl.
„To je od tebe milé,“ usmála se.
„Jak ti je?“ staral se. Mac se na něho zkoumavě zadívala. Takhle pozorného ho neznala.
„Fyzicky? Fajn. Akorát schopnosti nejsou ještě v pohodě,“ zahučela a koukla kolem. „Můžu se zeptat?“ Delroy přikývl. „Pracuješ pro ně?“
„Bohy? Ne,“ zavrtěl hlavou. „Jsme jediní, kteří jsou proti nim schopni něco málo dělat. Zatím jenom menší sabotáže. Nezmůžeme toho moc.“
„Co Geniové?“
„Moc jich nezbylo. Systematicky vyhlazují všechny, kteří s nimi nesouhlasí. A Atlantis přejmenovali na Olymp.“
„My víme,“ povzdechl si George.
„Proč jsi nás kontaktoval? Nechal vzkaz?“ zajímala se Mac.
„Chtěl jsem jenom vědět, jak to je. A doufal jsem, že by vás napadlo jít sem,“ pokrčil rameny. Žena naproti němu ho chvilku pozorovala, ale pak přikývla.
„Takže nám svým způsobem chceš pomoct?“ zeptala se pomalu Mac. Delroy taky přikývl. „Tak pro začátek potřebujeme oblečení, jídlo a zbraně,“ vychrlila.
„Zařídím. Nechám vám to poslat tady.“
„Skvěle. Mám dotaz,“ zamručela. „Pomohli byste nám dostat Atlantis zpátky?“
„A co z toho?“ uchechtl se.
„Poskytneme vám nějaké informace z Atlantis, když se to povede. Když ne, tak pokus byl,“ pokrčila rameny. „Ale v tu chvíli nám to bude jedno, protože budeme mrtví. Ale já chci Atlantis zpátky!“ skoro vrčela. George a Eric se po sobě podívali. Jestli bude mít takovouhle náladu, až půjdou na Atlantis, měli by být v pohodě.
„Chm,“ broukl muž. „Beru,“ zahučel a natáhl k ní ruku. Stiskla ji.

„Vy jste… vy jste jim slíbila antické vědomosti a technologii?“ vydechl nevěřícně Woolsey, jakmile se v noci vrátili do jeskyně.
„A co jsem měla dělat? Potřebujeme jejich pomoc, pokud chceme Atlantis zpátky. Dostanou jenom pečlivě vybraná data!“ prskla Mac nazpět. „Vím, co jsem udělala! A to moc dobře, ale potřebujeme je! Pokud máte jinou vyspělou rasu ochotnou nám pomoct, prosím, poslouchám!“ Woolsey mlčel a mračil se. „Nemáte, takže myslím, že je to jasné,“ zamručela už klidněji a otočila se k odchodu.
„Plukovníku! Ty data, které dostanou, nebudete vybírat vy!“ dodal ještě Richard. Jenom přikývla a zmizela za stěnou jeskyně.


Mac otevřela oči a koukla na hvězdy. Znova si povzdechla. Bylo zvláštní, jak si během několika minut dokázala vybavit události skoro půl roku staré. A zprávy, které chodily od Delroye a které slýchávali od lidí, se kterými obchodovali, nebyly o nic lepší. Bohové si prý podrobili většinu galaxie a lidé, kteří s nimi nesouhlasí, jsou zabíjeni. Když tak o tom přemýšlela, tak ne, že by ji nějak zajímal osud celé galaxie, ale zase ji nechat na pospas něčemu takovému, jako byl Áres, to se jí taky moc nelíbilo. A pořád tady bylo to s Atlantis. Představa, že v její posteli spí s největší pravděpodobností někdo jiný, byla nechutná. Po chvilce se ale musela pousmát. Ray jí usnul na klíně a asi se mu něco zdálo, protože sem tam knikl a škubl packama. Podrbkala ho za ouškama. Hned se vzbudil a nastražil uši.
„Spinkej, chlupáčku,“ dala mu pusu na hlavu. Zase si položil hlavu na ni a zavřel očka. Mac se ze všech sil snažila nemyslet na Sarah. Doufala, že jsou ona i její dědeček v pořádku. Z toho všeho přemýšlení se jí začalo chtít šíleně spát. Pošimrala pejska a vstala. Pomalu vešla zpátky do jeskyně a lehla si na svoji kožešinu a přikryla se dekou. Už skoro usínala, když začala myslet na zítřejší schůzku s Delroyem. V hlavě si znova procházela celý plán, který vymysleli a snažila se ho zapamatovat do nejmenšího detailu. Ani to nepostřehla, ale z toho všeho usnula.

Delroy dorazil další den mnohem dřív, než bylo domluveno. Pro Mac ale znamenalo plus to, že dorazil podle domluvy sám. Zavedli ho pod skálu, kde se jim podařilo vytvořit něco jako menší tábor. Většinu věcí přesunuli ze společné planety. Všichni se posadili kolem stolu a čekali, kdo první začne. Slova se ujal Delroy.
„Říkala jsi,“ otočil se k Mac, „že máš nějaký plán.“ Ta jenom přikývla.
„Pokud k tomu ovšem máš to, co budeme potřebovat.“
„A to je?“ povytáhl obočí.
„Mají tvoje lodě záchranné moduly? Malé?“ zeptal se George. Probírali to den a večer předtím hodně podrobně a shodli se, že lepší plán nemají.
„Mají no, proč?“
„Skvěle,“ rozzářila se Mac a natáhla se pro něco, co vypadala jako placka. Zakousla se do ní. „Takže, dovol, abych tě seznámila s naším dokonalým plánem,“ uchechtla se a promnula si ruce. Podle Shepparda to vypadalo docela strašidelně. „Obětovali byste jednu ze svých nejrozpadlejších lodí, která moduly má, a skočili bychom si na orbitu planety, kde je Atlantis. Moduly by nás vystřelily a to, jestli by tu loď rozstříleli, nebo ne, to už by bylo čistě na nich. Anebo by ji šlo ještě navést do oceánu, což by bylo ještě lepší…aby to vypadalo jako nehoda. Zatím chápeš?“ starala se. Muž přikývl. „Skvěle, tak dál. Atlantis má maličko zaseklý podvodní hangár. Kdybys taky vlastnil něco jako je skafandr, byla bych ti neskonale vděčná,“ špitla sladce.
„Budeš se divit, ale to máme taky, ale nevím, jestli se vlezeme do těch modulů,“ uchechtl se. Jenom mávla rukou. Tohle byly detaily.
„Dostali bychom se tímhle vchodem dovnitř a pak…“ zarazila se.
„Pak?“ zajímal se. Pousmála se. „Aha. A kdo ten svinčík pak bude po nás uklízet?“ uchechtl se. „A co uděláš, až zlikvidujeme vojáky, hm? Co Zeus? Áres? A ostatní?“
„Víš co?“ pousmála se. „Na většinu toho mám odpověď.“
„Ano?“ Delroy vypadal celkem překvapeně. Přikývla.
„Ve chvíli, kdy se dostaneme do města, přicházíme na řadu my,“ ukázal na sebe a Radka Rodney. Delroy na něho jenom chvilku koukal, ale pak se šíleně rozesmál.
„Pardon…omlouvám se,“ hýkal smíchy. „A to…co tam budete dělat?“ smál se. „Upištíte je k smrti?“ Na tohle se Mac, George, Sheppard, Lorne, Swanson a Cooper zadívali rychle někam jinam a snažili se nerozesmát. Jeden to maskoval podrbáním, další zakašláním, jiný napitím se.
„Velice vtipné, ano,“ nafoukl se Rodney. „Nerad to říkám, ale vzhledem k nedostatku prostředků na tomto krásném a bohem zapomenutém místě,“ rozhodil rukama, „ budeme potřebovat vaši pomoc. Chceme do chodeb vypustit plyn. Jedovatý.“
„Výborně, chcete nějaký náš? Máme jich spoustu. Pro pomalou smrt, bolestivou smrt, rychlou smrt, vtipnou smrt…samozřejmě je můžete i smíchat. Dodáváme je v různých velikostech,“ uchechtl se Delroy.
„Hodila by se rychlá a bolestivá smrt,“ broukla Mac. „Pasují k sobě…asi stejně jako horké maliny a zmrzlina,“ oblízla se.
„Přirovnáš rychlou a bolestivou smrt k horkým malinám a zmrzlině?“ vydechl Sheppard.
„Čokoládové,“ přikývla a usmála se.
„Jsi zvrácená.“
„Možná,“ pokrčila rameny. Přerušil je až Delroy.
„Když ale vypustíme plyn, chodby budou zamořené,“ namítl.
„To ano,“ souhlasila žena. „Proto to taky Rodney vypustí všude, kromě té laboratoře, kde budeme,“ pousmála se. „A pokud by byl v nabídce rychle vyprchávající plyn, bylo by to dokonalé.“
„Něco by se asi našlo. Co znamená rychle?“
„Tak do…jednoho dne nejdéle?“ koukla po ostatních. Ozvalo se souhlasné mručení.
„Tak to něco najdu určitě,“ slíbil.
„Perfektní,“ znova se pousmála. „No a co dál…jo, tak trochu doufáme, že to zabije všechny až většinu. Ale je nám tak trochu jasné, že Bohové asi budou imunní,“ povzdechla si.
„Ale…“ čekal napjatě.
„Ale…četla jsem v jedné knížce, že dokud žije Zeus, žijou všichni. Když zničíme Dia, ztratí ostatní svoji moc a stanou se z nich normální smrtelníci,“ znova se pousmála.
„Zajímavé,“ usmál se. „Vypadá to, že by to mohlo fungovat. Ale teď zase poslouchejte chvilku vy. Podle toho, co jsem slyšel, to vypadá, že Dia neporazí jenom jeden z nás,“ otočil se na Mac. Ta pokrčila rameny. „Jenže, co byste taky měli vědět, je to, že pokud oba nějak moc přepneme své síly, nebo se něco pokazí, je dost dobře možné, že zabijeme Dia, sebe a Atlantis vyletí do vzduchu.“
„Co tím chceš říct?“ zamračil se Lorne.
„Musíme trénovat,“ ukázal na sebe a Mac.
„Aha,“ hlesla. „Super.“
„No tak, nadšeněji,“ uchechtl se Delroy, a kdyby stáli, tak by ji asi i pleskl po zadku.
„Hm,“ zahučela. A měla po náladě.
„Ale přidám ještě jednu zprávu, která se netýká útoku. Asi týden zpátky jsme zahlédli vaši loď.“ Všichni zbystřili.
„A to nám říkáš až teď?“ vyštěkl George.
„Dřív jsem s vámi nemluvil,“ pokrčil rameny.
„Asi si jim neposlal zprávu, že žijem, hm?“ broukla Mac. Delroy zakroutila hlavou. Všichni si povzdechli.
„Smůla no,“ zavrčel George.
„To asi ano,“ přikývl Delroy. „Tak kdy to chcete provést?“ zajímal se.
„Máš týden na přípravu,“ zamručela Mac. „A opovaž se to provést sám. Stejně bys nepochodil,“ uchechtla se.
„Neboj se,“ broukl a vstal. „Uvidíme se tedy za týden. Rozhodně vám dám vědět. Zatím,“ rozloučil se a rozešel se k bráně.
„Jdu se projet,“ houkla Mac a zamířila k Eclipse, černé kobylce. „Do tmy jsem zpátky.“



Sice to nebyla klasická vánoční povídka, na kterou jste ode mě zvyklí, ale jako vánoční dárek ode mě by to mělo stačit :wink:

Doufám, že se líbila a poslední díl přidám teda na Silvestra a budu se snažit dopoledne, aby si to všichni mohli přečíst :)

Jiak vám přeju klidné prožití dnešního i dalších vánočnch dní, hodně velkou porci kapra a salátu, žádné kosti v krku a doufám, že vám Ježuch naježí pod stromeček všechno, co jste si přáli. :santa:

BB20 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 314
Bydliště: Atlantida, střídavě Cz nebo Florida
Pohlaví: Žena
Odpovědět s citací
 
Mac, moc se mi tento díl líbil a už se těším na Silvestrovskou nadílku(teda pokud bude). Jinak bych všem chtěla popřát Veselé Vánoce, hodně zdraví, štěstí a ... no a zbytek už znáte :) .

l.i.c.h. Airman
Airman

Příspěvky: 9
Bydliště: Neděle až čtvrtek Liberec, Pátek a Sobota Třebešice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ať už se konečně něco stane. :D Ale dobrej plán, vplížit se tam v modulech a zamořit celou Atlantis. Musím říct že při Delroyově dotazu jestli je Rodney s Radkem hodlají upištět k smrti, jsem tak tak strašně smál, až mi vyhrkly slzy :lol: . Doufám že se ti to povede i v příštím díle. :-)

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak najskôr:
Šťastné a veselé prežitie Vianočných sviatkov, praktické a dobré darčeky a pohodu v osobnom živote.

Poviedka aj keď nie priamo Vianočná, ale s možnosťou získania Atlantis je vlastne ako Vianočný darček (čaká sa naň s napätím a buď poteší alebo nie). Táto ma potešila. :bravo: :yes: Teším sa na Silvestrovské dopoludnie. :yahoo:
:flower:
a :bye:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Dokončené povídky

cron